Dzielnica XVIII

REMONTY CHODNIKÓW W NOWEJ HUCIE

Na terenie Dzielnicy XVIII trwają obecnie remonty dróg i chodników. Na osiedlach peryferyjnych zostały zrealizowane wszystkie zlecone prace. Wykonano remonty nawierzchni poprzez położenie nowych dywaników asfaltowych na ul. Biwakowej, Plażowej, Kontryma, Narcyza Wiatra. Na pozostałych osiedlach roboty jeszcze trwają. Na ten rok przewidziano przede wszystkim remonty chodników wewnątrz osiedli. – Zniszczone chodniki przy blokach są najczęściej zgłaszane przez mieszkańców, jako najpilniejsze do remontów - mówi Stanisław Moryc Przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII.

Więcej…
 

Podziękowania dla Sponsorów i Darczyńców - Wolica 2013

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta składa podziękowania osobom, przedsiębiorstwom i organizacjom, które przyczyniły się do realizacji Dożynek Miejskich Wolica 2013.
Szczególne podziękowania kierujemy dla współorganizatorów dożynek pani Małgorzaty Jezutek dyrektor OK Kraków-Nowa Huta wraz z pracownikami oraz Spółki dla Zagospodarowania Wspólnot Gruntowych os. Wolica.
Dziękujemy za pomoc: Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Stanisław Moryc
Przewodniczący
Rady i Zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta

Lista sponsorów i darczyńców Dożynek Miejskich Wolica 2013

 

Dożynki Miejskie Wolica 2013

Tegoroczne „Dożynki Miejskie” odbyły się w niedzielę (25 sierpnia) w nowohuckiej Wolicy. Imprezę rozpoczął korowód, sprzed kaplicy p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Wolicy. Delegacje z wieńcami, przeszły w barwnym korowodzie na boisko, gdzie odbyła się msza św., której przewodniczył ks. biskup Tadeusz Pieronek w koncelebrze uczestniczyli proboszcz miejsca Stanisław Palichleb i dziekan Andrzej Kott. Oficjalnego otwarcia dożynek dokonał prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, a zaproszonych gości przywitał przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisław Moryc. Na uroczystość przybyli posłowie ziemi krakowskiej: Katarzyna Matusik-Lipiec, Jarosław Gowin, Józef Lassota, Ireneusz Raś. Radę Miasta Krakowa reprezentowali: wiceprzewodniczący Sławomir Pietrzyk, Edward Porębski, Sławomir Ptaszkiewicz, Tomasz Urynowicz, Stanisław Rachwał. Na dożynki przybyli także: wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Małgorzata Marcińska, radny sejmiku województwa małopolskiego Grzegorz Lipiec, prezes zarządu województwa małopolskiego PSL Andrzej Kosiniak-Kamysz, przewodniczący dzielnic Sławomir Góra, Wojciech Krzysztonek, Stanisław Madej, Piotr Serafin.

Więcej…
 

Kiwak krokodyl i huśtawka modliszka

Nowa Huta ogródkami jordanowskimi słynąca

Ogródki jordanowskie w starych osiedlach Nowej Huty zostały wytyczone już na planach powstającej dzielnicy mieszkaniowej. W każdym z osiedli, pozostawiono rozległy tren, (około 20 arów), z przeznaczeniem na place zabaw dla dzieci. Mądrość ówczesnych urbanistów  zbiera owoce i dziś - ogródki nadal służą najmłodszym mieszkańcom, ale nie tylko. Po latach wiele z urządzeń służących do zabawy znajduje się w złym stanie, wiele terenów zabaw dla dzieci wymaga doposażenia. Zmieniają się też ogródkowe trendy: już nie wystarczy piaskownica i huśtawka, a projektanci urządzeń rekreacyjnych dla maluchów prześcigają się w  pomysłach i kolorystyce. Wyposażenie ogródków to dziś inna bajka, całkiem dosłownie, bo pojawiają się ogródki tematyczne, jak np.  ten ze statkiem piratów z dziecięcych bajek, w os. Szkolnym. Zmieniają się również wymagania odnośnie bezpieczeństwa. W niepamięć odchodzą  ciężkie metalowe huśtawki, a same urządzenia rekreacyjne muszą być atestowane i wykonane z bezpiecznych i przyjaznych materiałów.  Dodatkowo, podłoże na którym są instalowane, również musi spełniać warunki bezpiecznej zabawy. Bywa, że koszty odpowiednio przygotowanej bazy, to taki sam koszt, jak zakup urządzenia.

Więcej…
 

Nowe Studium zagospodarowania Miasta Krakowa

Do publicznego wglądu wyłożono projekt zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa. Projekt Studium wyłożony będzie do 29 lipca 2013 r. Uwagi należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 sierpnia 2013 r. Zobacz Studium http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=56494.

 

XIII Konkurs papieski

W dniu 13 czerwca 2013 r. odbył się uroczysty Finał XIII Konkursu Fotograficznego i Plastycznego, organizowanego przez Małopolską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie. Jest to przedsięwzięcie przeznaczone dla dzieci i młodzieży z terenu całej Polski zarówno przebywających pod opieką OHP jak również uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Warunkiem udziału w Konkursie było samodzielne wykonanie pracy fotograficznej lub plastycznej i przesłanie jej na adres organizatorów zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie.

Więcej…
 

Spotkajmy się pod fontanną!

Już wkrótce nie będziemy musieli umawiać się „pod Leninem”, którego nie ma czy też „pod Modą Polską”, która była Robanem a jest Rossmanem. Czy Nowy Rok 2015 będziemy mogli przywitać szampanem pod fontanną na Placu Centralnym?

Więcej…
 

Prace remontowe i modernizacyjne w szkołach i przedszkolach w 2013 r.

Wakacje dawno już za nami, czas więc podsumować prace remontowe i modernizacyjne jakie zostały wykonane w okresie wakacyjnym w placówkach oświatowych w 2013 r. Jak już informowaliśmy budżet na te zadania w bieżącym roku został obniżony co spowodowało, iż po raz pierwszy, nie wszystkie placówki zostały objęte pracami remontowymi. Jesteśmy wdzięczni dyrektorom tych placówek za wyrozumiałość i oczywiście szkoły oraz przedszkola które w tym roku nie były objęte pracami remontowymi, będą w przyszłym roku potraktowane jako priorytetowe przy ustalaniu listy rankingowej.

Więcej…
 

Dni Nowej Huty – kulturalnie, rodzinnie i sportowo

Rodzinna, sąsiedzka i wielopokoleniowa impreza plenerowa Dni Nowej Huty przyciągnęła w sobotę 22 czerwca wielu nowohucian na teren zielony pomiędzy NCK a Centrum E. Dobrej zabawie nie przeszkodził rzęsisty deszcz, który szybko uciekł ustępując miejsca radosnemu słońcu. Po raz kolejny partnerzy imprezy zaprezentowali bogaty program, który w familijnej atmosferze pozwolił na spędzenie wolnego czasu całym rodzinom. Wielki entuzjazm wzbudziły występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów z placówek oświatowych. Na scenie wystąpiła orkiestra wojskowa garnizonu krakowskiego, Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta, Julia Lachiewicz i Grzegorz Hałuszczak oraz zespoły Pro Kru i Present Perfect. Poza sceną odbyły się różne konkursy sportowe i edukacyjne.

Więcej…
 

Informacje kontaktowe do spółek zajmujących się odpadami

Gmina Miejska Kraków została podzielona na 5 sektorów:
Sektor 1 wyznaczony obszarem dzielnic: I, II, Ul, XIV - obsługuje MPGO Sp. z o.o.
Sektor 2 wyznaczony obszarami dzielnic: IV, V, VI, VII - obsługuje MPGO Sp. z o.o.
Sektor 3 wyznaczony obszarami dzielnic: VIII, IX, X - obsługuje ASA, VG, STTA.
Sektor 4 wyznaczony obszarami dzielnic: XI, XII, XIII- obsługuje ASA, VG, SITA
Sektor 5 wyznaczony obszarami dzielnic: XV, XVI, XVII, XVIII - obsługuje MPGO Sp. z o.o.

Więcej…
 

Dni Nowej Huty - kulturalnie, rodzinnie i sportowo

Zapraszamy na DNI NOWEJ HUTY – rodzinną, sąsiedzką i wielopokoleniową imprezę plenerową, która odbędzie się w sobotę 22 czerwca na terenie zielonym pomiędzy NCK a Centrum E. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 a zakończy koncertem zespołu muzycznego około godziny 21.30.

Więcej…
 


Strona 94 z 108


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)