Dzielnica XVIII

Nie dla spopielarni w Nowej Hucie!

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta zdecydowanie sprzeciwia się uruchomieniu spopielarni zlokalizowanej przy ul. Sieroszewskiego 5 w Krakowie. Spopielarnia firmy Prosmed powstała pomimo braku stosownych pozwoleń. Instalacja pieca kremacyjnego została przeprowadzona bez konsultacji społecznych, przy braku decyzji środowiskowej (w czasie powstawania inwestycji była potrzeba), WZ i ZT oraz decyzji pozwolenia na budowę.

Więcej…
 

Nowohucka Akademia Seniora - wykład

 


7.11. GODZ. 15.30, KRAKOWSKIE NEKROPOLIE

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają na kolejny wykład w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora, który odbędzie się w Klubie Jedruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a). Tematyka spotkania dotyczyć będzie historii krakowskich cmentarzy, ich współczesnych aspektów, zwyczajów pogrzebowych i różnych form pochówków. Usłyszymy także opowieści o miastach umarłych w Krakowie. Wykład poprowadzi Mariusz Gotfryd - nauczyciel geografii w Gimnazjum nr 39 w Krakowie, wykładowca Obsługi Ruchu Turystycznego w Cosinusie, podróżnik i miłośnik gór, jak również licencjonowany pilot wycieczek krajowych i zagranicznych. Wstęp wolny.

 

Nowohucka Liga Mistrzów w mini piłce nożnej

Sprawozdanie z Mistrzostw Nowej Huty w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych - rocznik 1999 i młodsi – w ramach Nowohuckiej Ligi Mistrzów pod Patronatem Porozumienia Dzielnic Nowohuckich jest dostępne do pobrania tutaj.

 

 

Inwestycje w placówkach oświatowych

Wakacje to czas zabawy i odpoczynku dla dzieci i młodzieży, dla dyrekcji szkół i przedszkoli życie toczy się dalej. W placówkach oświatowych rozpoczyna się remont. Większość szkół i przedszkoli na terenie Dzielnicy XVIII to budynki stare, mające po kilkadziesiąt lat i niestety ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Rada Dzielnicy nie posiada, aż tak wielkich środków finansowych, aby dokonywać wszystkich niezbędnych prac, które by polepszyły funkcjonowanie tychże szkół i przedszkoli.

Więcej…
 

SPRAWOZDANIE Z AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA KRAKÓW 2011 W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU NR 110 W KRAKOWIE

W tym roku, jak w ubiegłym nasze przedszkole przystąpiło do tej wielkiej akcji, jaką jest AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA KRAKÓW wyposażone w worki i rękawice jednorazowe, które odebraliśmy od Rady Dzielnicy XVIII w Krakowie. Akcję organizował ZIKiT - Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

 

Więcej…
 

Społeczny opiekun zabytków

Pierwsze po wakacjach otwarte spotkanie społecznych opiekunów zabytków, odbędzie się 15 września(czwartek) 2011 r. o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida , os. Górali 5 (sala 19). Wykład pt. Cmentarz w Mogile poprowadzi Pani Jadwiga Jurczyk - Motyl, społeczny opiekun obiektu.

 

30 – lecie Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”

Ci, którzy odchodzą,
Ból, który nie mija, zdaje się wypełniać dni i noce,
Bezsilność, coraz to nowe upokorzenia, obojętność otoczenia,
Bezradni zrozpaczeni bliscy…
Na ogół staramy się o tym nie myśleć
Staramy się zapomnieć, że i nas to może spotkać.
Może pora dziś spojrzeć prawdzie w oczy?
Nauka nie usunie konieczności śmierci,
Lecz nasza solidarność w stosunku do umierających może
Przynieść ulgę, pomoc i spokój.Można zapobiegać bólowi.
Można oszczędzić upokorzeń.
Można SKUTECZNIE WSPÓŁCZUĆ UMIERAJĄCYM!

(Komisja Formacji i Informacji, wrzesień 1984 r.)

Szanowni Państwo
Przyjaciele Hospicjum św. Łazarza

W bieżącym roku Towarzystwo obchodzi 30-lecie swojej działalności. Z tej okazji pragniemy podzielić się radością, że od 1981 roku pracownicy i wolontariusze Towarzystwa mogą nieść pomoc ludziom zmagającym się z ciężką chorobą w ostatnim okresie życia, a także wpierać rodziny chorych w tych trudnych chwilach. Społeczność Hospicjum św. Łazarza składa gorące podziękowania wszystkim Ludziom Dobrej Woli, którzy przez te lata wspierali ideę hospicyjną. Nie moglibyśmy spełniać tej idei i nie doszłoby do realizacji dzieła hospicyjnego bez zaangażowania wielu osób.

Więcej…
 

Zbiórka liści realizowana przez ZIKiT

W piątek 28.10 br rozpoczyna się Akcja "Liść", której organizatorem jest ZIKiT. Informacje na bieżąco będą aktualizowane o zbiórce odpadów i zamieszczane na stronie internetowej: www.ekocentrum.krakow.pl w zakładce "Aktualności".

 

 

 

 

Otwarte spotkanie z historią

Otwarte spotkanie z historią i zabytkmi. Naszym Gościem będzie dr Krzysztof Wielgus z Politechniki Krakowskiej, który opowie o Lotniczych śladach w Małopolsce. Spotkanie odbędzie się 20 października (czwartek) o godzinie 17.00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5). W załączeniu przesyłam plakat infmacyjny.

 

Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej

Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej z siedzibą w Krakowie jest ogólnopolską organizacją o charakterze non-profit, zrzeszającą osoby czynnie realizujące terapię behawioralną. Misją Stowarzyszenia jest wielokierunkowa profesjonalna pomoc osobom niepełnosprawnym z dysfunkcjami emocjonalnymi i intelektualnymi oraz ich rodzinom.

Więcej…
 

Recykling daje owoce!

Owoce to zdrowie - wie to prawie każdy. Dlatego z okazji międzynarodowej kampanii Sprzątania Świata organizujemy akcję, w której wymieniamy elektrograty oraz surowce wtórne na owoce. Przynieś nam rzeczy, które zaśmiecają Twoje otoczenie, a w zamian otrzymasz mocną dawkę witamin!

Więcej…
 


Strona 94 z 99


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)