Dzielnica XVIII

Spotkania w Klubach Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta

okknh_newZapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami najbliższych spotkań organizowanych w Klubach Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.

Więcej…
 

W kręgu barw - wernisaż wystawy

krag_barwKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 13.05 o godz. 17:00 zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i rysunku uczestników zajęć Nowohuckiej Akademii Seniora prowadzonej przez artystkę, malarkę Inhę Sumina-Ruta. Na wystawie pracę zaprezentują: Krystyna Eminowicz, Grażyna Brożek, Małgorzata Lasota, Anna Białowąs, Swietlana Morgun-Graniewska oraz Jolanta Stępień. Na obrazach zobaczymy pejzaże, martwe natury, portrety oraz kopie obrazów znanych malarzy. Wystawę będzie można oglądać do końca maja. W trakcie wernisażu będzie można także wysłuchać koncertu na skrzypce i wiolonczelę.

Wstęp wolny.

 

Piknik na betonie

Szanowni Państwo, zapraszamy na pozytywne, radosne, sąsiedzkie spotkanie dla tych, którym marzy się Kraków szanujący wspólną zieleń. Pokażmy, że wspieramy zakaz wycięcia 51 drzew kolidujących z rozbudową os. Avia (właściwie: Orlińskiego) w Czyżynach. Stańmy w obronie terenów zielonych w Czyżynach i w całym Krakowie. Zanim będzie za późno i zaleje nas beton.

Więcej…
 

Stale o Nowej Hucie - wystawa

mhk_stale12 maja o godz. 14.00 Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do oddziału Dzieje Nowej Huty przy os. Słonecznym 16 na wernisaż wystawy "Stale o Nowej Hucie".

Więcej…
 

21. Nowohucka Wiosna Muzyczna

wiosna_muzyczna_201621. Nowohucka Wiosna Muzyczna, czyli koncerty, jam session, taneczna impreza klubowa, spacer dźwiękowy, spektakl poetycko-muzyczny, wernisaże, warsztaty, projekcje filmów i to wszystko w dniach 9 - 22 maja w Nowej Hucie! Na wszytkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

Więcej…
 

Targi Pracy „Majówka z pracą”

targi_pracy2Prezydent Miasta Krakowa oraz Grodzki Urząd Pracy w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic na targi pracy „Majówka z pracą”, które odbędą się 12 maja 2016(czwartek) w godz. 10 - 14 w TAURON Arenie Kraków, ul. Stanisława Lema 7.

Więcej…
 

Pochód Lajkonika 2016

lajkonik_2016Jak co roku serdecznie zapraszamy na pochód Lajkonika, który tym razem odbędzie się 2 czerwca 2016 w godz. 12.00-22.00. Lajkonik i jego orszak przemierzają przy dźwięku krakowskich melodii od lat niezmienioną trasę: od ulicy Senatorskiej, do Klasztoru Sióstr Norbertanek, następnie ulicami Kościuszki i Zwierzyniecką pod Filharmonię Krakowską, następnie ulicą Franciszkańską i Grodzką do Rynku Głównego, gdzie na scenie pod Wieżą Ratuszową ma miejsce finał imprezy (taniec Lajkonika i odebranie „haraczu” z rąk Prezydenta Miasta). Podobnie jak w poprzednich latach, pochodowi Lajkonika towarzyszyć będzie widowisko na scenie pod Wieżą Ratuszową na Rynku Głównym. Kulminacja lajkonikowych harców nastąpi o godzinie 19.00 na Rynku Głównym na scenie pod Wieżą Ratuszową i przebiegnie według ustalonego od lat scenariusza.

Więcej…
 

Piknik osiedlowy

piknik_okKlub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 14.05 w godz. 15:00 - 18:00 zaprasza na piknik osiedlowy. Piknik to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie rówieśników, sąsiadów, rodzin z dziećmi. Zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, a także do wspólnych rozmów. Podczas pikniku organizowanego przez Klub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, w konkurencjach sportowych: rzucie do kosza, wyścigach w workach czy kręglach. Będzie też puszczanie baniek mydlanych i skręcanie baloników oraz malowanie buziek a na najmłodszych czekać będzie kącik plastyczny. Atrakcją będą zabawy z chustą animacyjną. Rodzice będą mogli też pobawić się razem z dziećmi, oraz zagrać w gry stolikowe.

Wstęp wolny.

 

Alternatywny Festiwal w NCK

alternatywnyW ostatni weekend maja odbędzie się druga edycja Festiwalu, który w zeszłym roku udowodnił, że ludzi spragnionych alternatywnej wiedzy dotyczącej ich samych i świata jest naprawdę dużo. Jedni chcą dociekać prawdy, inni odkrywać swoje wewnętrzne możliwości albo doprowadzić do zmian w kontekście własnego rozwoju i zdrowia.

Więcej…
 

Święto Rodziny Krakowskiej 2016

swieto_rodzinyJuż w niedzielę 22 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej na Bulwarze Czerwieńskim. Na Krakowian już po raz piąty czekają atrakcje i dobra zabawa.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Nowohucka Baza Rodzinna

jedrus_maj2Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 12.05 w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza na nieformalne i towarzyskie spotkanie rodziców w Klubie Jędruś. Podczas spotkań w swobodnej atmosferze rozmawiamy na różne tematy. W ramach spotkania 12 maja porozmawiamy o tym, jak przygotować rowery na sezon rowerowy i co zrobić, by nasze dzieci bezpiecznie mogły jeździć na rowerze.

Wstęp wolny.

 


Strona 94 z 138


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)