Dzielnica XVIII

1% NA HUTNICZĄ FUNDACJĘ OCHRONY ZDROWIA I POMOCY SPOŁECZNEJ

W imieniu Rady i Zarządu Fundacji zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe w postaci przekazania 1% swojego podatku za rok 2011 - na rzecz Hutniczej Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Krakowie. Wystarczy w odpowiednim miejscu składanego przez siebie zeznania podatkowego (PIT) podać:
- numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego: 00000 52378, 
- wnioskowaną kwotę, która nie może przekroczyć wartości 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół).

Więcej…
 

Program 4+

Krakowska Karta Rodzinna to program realizowany przez Gminę Miejską Kraków mający na celu promowanie modelu rodziny z dziećmi oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku rodziny wielodzietnej. Celem programu jest umacnianie rodziny, wspieranie realizacji jej funkcji oraz poprawa warunków życia krakowskich rodzin. Program ten skierowany jest do rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy, posiadających czworo lub więcej dzieci. W ramach programu "Krakowskiej Karty Rodzinnej", wydawane są karty uprawniające do korzystania z prężnie funkcjonującego, i ciągle rozwijającego się, systemu ulg i rabatów skierowanych do rodzin wielodzietnych, z co najmniej czwórką dzieci, dla których ważna jest integracja wewnątrzrodzinna oraz zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z tych rodzin. Program Krakowskiej Karty Rodzinnej 4+ rusza od stycznia 2012 roku. Wszelkie formalności związane z obsługą Karty 4 + będzie można załatwić w Wydziale Spraw Społecznych ul. Stachowicza 18,3 0-03 Kraków.

 

Gwiazdkowy Dzień Sportu 18 grudnia

Centrum Rozwoju Com-Com Zone zaprasza dzieci i młodzież w wieku już od 7 lat na Gwiazdkowy Dzień Sportu 18 grudnia, podczas którego odbędzie się nabór do sekcji sportowych: tenisa stołowego, pływania i boksu. Gwiazdą będzie MARIUSZ WACH, bokser walczący o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Szczegóły na www.comcomzone.pl, facebook.com/comcomzone, pod numerem tel. 661 013 070 oraz mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

SEKCJE SPORTOWE
• Pływalnia 7 – 12 lat g. 9.00 – 11.00
• Boks 10 – 17 lat g. 11.00- 13.00
• Tenis stołowy 7– 12 lat g. 13.00 – 16.00

UDZIAŁ ZA DARMO !!! Proszę przynieść stroje sportowe!

 

5.12. GODZ. 15.00, PUŁAPKI CZYHAJĄCE NA KONSUMENTÓW – JAK SIĘ PRZED NIMI BRONIĆ WYKŁAD

Pierwszy z grudniowych wykładów w Nowohuckiej Akademii Seniora poświęcony będzie tematyce manipulacji sprzedaży i zagrożeń czyhających na konsumentów w okresie przedświątecznym. Spotkanie odbędzie się w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a). Wykład poprowadzi Borys Piotr Policzkiewicz, który przybliży zagadnienia z zakresu świadomych zakupów w hipermarketach, oszustw z wykorzystaniem socjotechnik oraz sposobów obrony przed manipulacją handlowców i przed naciągaczami. 
Borys Piotr Policzkiewicz - z wykształcenia socjolog komunikacji międzyludzkiej, wieloletni praktyk biznesu, w przeszłości makler giełdowy, związany z handlem w takich sieciach jak Makro Cash and Carry czy Kaufland.
Wstęp wolny.

 

Szekspir Projekt - Project Shakespeare

W kwietniu 2011r. w ramach wymiany artystycznej, Grupa Happenerska Nowa Huta z Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta, młodzież z Fundacji Teatru Ludowego, aktorzy Teatru Ludowego oraz artyści francuskiego Teatru Zeotrope pracowali nad spektaklem, który Szekspir mógłby napisać, gdyby zdążył.

Więcej…
 

Jak się daje prezenty w Japonii?

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na wykład poświęcony wybranemu aspektowi kultury Japonii, a mianowicie sposobom pakowania i przekazywania prezentów. Spotkanie odbędzie się 21 listopada (poniedziałek) 2011 r. o godz. 15.00 w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A bl. 6a). Wykładowi towarzyszyć będą warsztaty wiązania japońskiej chusty furoshiki, służącej tradycyjnie do pakowania i przenoszenia różnych przedmiotów oraz origami - japońskiej sztuki składania papieru. Prowadzenie: Tomasz Treppa. Wstęp wolny.

 

Integra Futsal Cup 2012

Dnia 22 lutego 2012 r. w Zespole Szkół Sportowych nr 1 , Kraków os. Handlowe 4, od godziny 9.00 do 16.00 rozegrany zostanie I Zimowy Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Halowej „Integra Futsal Cup 2012”. Organizatorem imprezy jest Warsztat Terapii Zajęciowej z ul. Truskawkowej działający przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Oddział Kraków-Nowa Huta. Startujące drużyny składają się z zawodników o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności m.in. z niepełnosprawnością intelektualną lub po kryzysach psychicznych. Na turniej zaproszone zostały instytucje z terenu całej Małopolski, zajmujące się rehabilitacją i terapią zajęciową osób niepełnosprawnych, a w drużynach występują zarówno uczestnicy, jak i opiekunowie czy terapeuci.
Patronem honorowym „Integra Futsal Cup 2012” jest Rada Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa. Patronat sportowy objęły: Speedway Wanda Kraków i Nowy Hutnik 2010 Nowa Huta, natomiast patronat medialny ,,Głos -Tygodnik Nowohucki” i Hutnik TV. Naszym celem na przyszłość jest cykliczna organizacja takiej imprezy w okresie zimowym. Chcemy zwiększać stopniowo ilość drużyn. Nasz profil można znaleźć na Facebooku w wyszukiwarce wpisując „Integra Futsal Cup”.

 

Dyżur informacyjny w Hospicjum św. Łazarza

TPCh „Hospicjum im. św. Łazarza” pragnie zaprosić członków rodzin opiekujących się przewlekle chorymi lub osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na temat opieki domowej nad chorymi przewlekle w każdą czwartą środę miesiąca w godzinach od 15.00 do 18.00 do Hospicjum św. Łazarza przy ul. Fatimskiej 17 w Krakowie. 
Termin najbliższego dyżuru – środa 25 stycznia 2012 roku.
Prowadząc od 1 października do 31 grudnia 2011 roku projekt „Wolontariusz Hospicjum Domowego”, dofinansowany przez Wojewodę Małopolskiego, który był realizowany w nowohuckich parafiach: Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich, św. Maksymiliana Kolbe w Mistrzejowicach i św. Józefa na os. Kalinowym, mieliśmy możliwość poznania problemów z jakimi spotykają się rodziny, opiekujące się przewlekle chorymi czy osobami będącymi u kresu życia.

Więcej…
 

Nowe życie Hutnika Kraków

W lutym 2010 r. było nas siedemnastu – kibiców, którzy postanowili uratować swoją ukochaną drużynę – Hutnika Kraków. Nie posiadaliśmy struktur, drużyny, ani sponsorów, ale mieliśmy wizję, jak chcemy, by nasz klub wyglądał. Kilkanaście ostatnich lat, które doprowadziły do upadku jednego z największych polskich klubów sportowych, jasno pokazały nam, którą drogą nie możemy pójść.

Więcej…
 

PROPOZYCJE WARIANTÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków przygotowano dwa warianty organizacji komunikacji publicznej dla Krakowa, zostały one przekazane do zaopiniowania przez Radę Dzielnicy. Jeden z nich ma zostać wprowadzony po konsultacjach z mieszkańcami jako nowe rozwiązanie komunikacji miejskiej. W związku z tym zwracamy się do Państwa o wypowiedzenie się na temat tych wariantów. Prosimy o przesłanie swojej opinii na adres poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub przekazanie do biura Rady Dzielnicy XVIII do dnia 9 grudnia br.

Więcej…
 

Pora na aktywność

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje projekt pt. „Pora na aktywność” adresowany do mieszkańców Krakowa, którzy są w wieku aktywności zawodowej, zmagają się z różnymi problemami i chcą zmienić swoje życie na lepsze. Oferowana pomoc dotyczy zarówno sfery zawodowej, jaki i społecznej. Osoby, które zgłoszą się do pracownika socjalnego, mogą liczyć na porady specjalistów, kursy zawodowe oraz różnorodne formy rozwoju umiejętności i kompetencji społecznych i zawodowych, które poprawią relacje z bliskimi i pozytywnie wpłyną na radzenie sobie z otaczającą rzeczywistością. Zaprszamy!

Więcej…
 


Strona 97 z 103


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)