Dzielnica XVIII

Jesienna Rozgrzewka - zajęcia ruchowe dla kobiet

jesienna_rozgrzewkaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 4.11 w godz. 19:00 - 20.30 zaprasza na Jesienną Rozgrzewkę, czyli zajęcia ruchowe dla kobiet.

Zajęcia ruchowe dla kobiet, mające na celu rozgrzanie i pobudzenie całego ciała, relaks i rozciągnięcie. Podczas pracy na sali będziemy korzystać z elementów jogi, narzędzi improwizacji tańca oraz pilatesu. By brać w nich udział, nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w tańcu lub jodze. Zajęcia pozwolą Ci spotkać się ze sobą, poczuć całe ciało, zaufać mu i podążyć za nim. Poprawią poziom dotlenienia, sprężystość ciała i kondycję fizyczną. Pomogą pozbyć się napięć i usztywnień, wynikających ze stresu.

Więcej…
 

Paluszek – spektakl Teatru „Chrząszcz w Trzcinie”

paluszekPaluszek – spektakl Teatru „Chrząszcz w Trzcinie” - 5 listopada 2016 r., godz. 11.30-12.30, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.

Aktorzy z codziennych przedmiotów tworzą na oczach widza ogród i sadzą w nim warzywa. Zastanawiają się, co będzie jak posadzą palec - czy wyrośnie z niego dzieciątko?

Spektakl dla dzieci w wieku 4-8 lat, ale świetnie bawią się też dorośli i młodsze rodzeństwo. Spektakl zrealizowany w ramach Klubu Rodziców w ARTzonie.

Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wstęp wolny.

 

Paweł Szamburski / Ceratitis Capitata

szamburskiSolowy koncert Pawła Szamburskiego, promujący album pt. „Ceratitis Capitata” w ramach projektu ODBIORNIK LIVE* - 6 listopada 2016 r., godz. 19.00, Kościół pw. św. Bartłomieja Ap., ul. Klasztorna 11, Kraków.

„Ceratitis Capitata” - to gatunek muchy, która wyrządza różnego rodzaju szkody owocom fory śródziemnomorskiej. Być może to jej daleka kuzynka wleciała któregoś słonecznego dnia do kościoła w Błoniach pod Tarnowem gdzie Paweł Szamburski nagrywał swój solowy album. Podejmował on wątki liturgiczne wielkich religii basenu Morza Śródziemnego i odżywiał klarnet owocami tamtych sakralnych tradycji muzycznych. W swojej grze oraz pracy z instrumentem wykorzystał odniesienia, motywy melodyczne, a także ekspresję i ornamentykę chórów prawosławnych, muzyki sufckiej, żydowskiej, a także bahaizmu czy chorału gregoriańskiego. Klarnet w swej barwie i plastyczności artykulacyjnej zbliżony do ludzkiego głosu pozwolił na niezwykle ciekawą interpretacje, melodii oraz śpiewu różnych tradycji i kultur.

Więcej…
 

"Dobre austriackie czasy w Galicji – między historią a mitem..." - debata w MHK, 7.11.2016 godz. 18.00

galicjaSzanowni Państwo, zapraszamy na debatę Dobre austriackie czasy w Galicji – między historią a mitem. W 100. rocznicę śmierci cesarza Franciszka Józefa I, która odbędzie się 7.11.2016 o godz. 18.00 w sali Fontany Pałacu Krzysztofory (Kraków, Rynek Główny 35).

Więcej…
 

Dzień Otwarty Notariatu

dzien_notariatuW ostatnią sobotę listopada tj.: 26.11.2016 roku w godz. 10.00 – 16.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie (Rynek Główny 25) notariusze będą udzielali nieodpłatnych porad mieszkańcom Krakowa.

Więcej…
 

Zapraszamy serdecznie na koncert Memento Vitae!

memento_vitaeW dniu 1 listopada 2016 r., o godz. 19.00 Biblioteka Polskiej Piosenki we współpracy z Zarządem Cmentarzy Komunalnych w Krakowie organizuje drugą edycję „Memento Vitae – koncertu bez bisów i oklasków”, który odbędzie się na Cmentarzu Rakowickim i w swej wymowie będzie apoteozą życia w obliczu śmierci. Chcemy tym samym przypomnieć i zaznaczyć różnice pomiędzy dniem 1 i 2 listopada, podkreślając radosny charakter Dnia Wszystkich Świętych.

Więcej…
 

Wernisaż wystawy malarstwa Wojciecha Hermana

hermanWernisaż wystawy malarstwa Wojciecha Hermana - 4 listopada 2016 r., godz. 19.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.

Wojciech Herman urodził się w 1953 r w Skarżysku-Kamiennej. Studiował w krakowskiej ASP na Wydziale Malarstwa w latach 1974 – 1979, pod kierunkiem prof. Wł. Buczka.

Dyplom w 1979. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i plakatem.

Wystawę można oglądać do 30 listopada 2016 r. Wstęp wolny.

 

Nowa Huta poznaje (się) / Węgry na 4 zmysły - wydarzenie z cyklu ODBLOKUJ WSCHÓD

artzona_2Nowa Huta poznaje (się) / Węgry na 4 zmysły to spotkanie integracyjne, którego tematem przewodnim będą Węgry - 5 listopada 2016 r., godz. 17.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.

W programie:

- koncert zespołu węgierskiego INNERGARDEN

Innergarden powstal jako akustyczny duet, obecnie funkcjonuje jako kwartet, w składzie: Restás Gergő - wokal, giara, Ujvári László Lehel - skrzypce, wokal, Szalay Tamás Géza - gitara basowa, Findrik Dávid - perkusja. Zespół określa swoją muzykę jako współczesny art pop.

www.innergarden.hu

- pokaz kulinarny i degustacja przygotowanych potraw węgierskich
- degustacja serów i wina
- prezantacja obrazu/kolażu stworzonego przez Krakowskie Warsztaty Artystyczne Gaudium et Spes
- pokaz zdjęć

Startujemy godz. 17.00!

Więcej…
 

„Z kamerą w świecie dźwięków” – filmowa dokumentalistyka muzyczna na przestrzeni dekad

swiat_dzwiekowWykład filmoznawcy Mateusza Kicki w ramach cyklu ODBIORNIK LIVE* - 7 listopada 2016 r., godz. 18.30, Kino Studyjne Sfinks, os. Górali 5, Kraków.

Filmowy dokument muzyczny narodził się na przełomie lat 50. i 60. XX w. W okresie dynamicznych przemian społecznych i kulturowych, w czasach narodzin współczesnej popkultury. Od samego początku swego istnienia gatunek ten cieszył się ogromnym powodzeniem, zarówno wśród krytyków, jak i tzw. masowej publiczności. Filmy poświęcone muzycznym idolom przyciągają przed ekrany kin i telewizorów prawdziwe tłumy, a stan ten pozostaje niezmienny już od ponad czterech dekad. W czym tkwi sekret popularności i niezwykłej żywotności tego rodzaju kina?

Więcej…
 

Listopad w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

okknh_listopad_2016Pomału zbliża się koniec roku, ale my nie zwalniamy tempa. Zapraszamy Was na kolejny miesiąc pełen niezwykłych wydarzeń :) Prężnie działające Kluby Rodziców w Klubie 303, Dukat i Jędruś zapraszają na kolejną dawkę wspólnej zabawy i zdobywania wiedzy podczas warsztatów i spotkań ze specjalistami. Klub 303 zabierze nas także dwukrotnie w księżycową podróż – muzyczną i teatralną. W Klubie Herkules świętować będziemy Dzień Pluszowego Misia. W naszych Klubach nie zabraknie także okolicznościowych spotkań z okazji Święta Niepodległości. Seniorów zapraszamy w tym miesiącu na trzy wykłady w Nowohuckiej Akademii Seniora. Druga połowa miesiąca upłynie pod znakiem zabaw andrzejkowych, ale o tym więcej już wkrótce!

 

Ostry Dyżur Literacki na 20. Międzynarodowych Targach Książki!

dyzur_literackiTargi to święto czytelników, zwłaszcza takie Targi ale tyle książek może przyprawić o silny ból głowy. I tu przychodzą z pomocą lekarze pełniący Ostry Dyżur Literacki! We wszystkie dni targowe specjaliści będą badać i leczyć… literaturą.

Lekarze Ostrego Dyżuru Literackiego udowodnią, że czytanie może być najlepszym lekarstwem na nudę, a na nie czytanie jest tylko jedno lekarstwo - ciekawa książka.

Ostry Dyżur Literacki to akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie utrzymującej balans pomiędzy zabawą a autorytetem eksperta. Skierowana jest przede wszystkim do dzieci do 12 r. ż. i ich rodziców. W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego specjaliści literatury dla dzieci rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

Tytuły książek i ich dawkowanie przepisywane są na receptach. Akcja ma za zadanie uzdrowić tych, którym wydaje się, że czytanie jest nudne i zarekomendować kolejne wartościowe tytuły dzieciom, które od książek nie stronią.

Więcej…
 


Strona 98 z 159


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)