Dzielnica XVIII

ZAJRZYJ DO HUTY! - 22-23 września 2018

zajrzyjJak co roku zapraszamy mieszkańców Nowej Huty do poznania swojej dzielnicy, Krakusów do pozbycia się mylnych wyobrażeń o Nowej Hucie, całą resztę turystów do zobaczenia „innej twarzy” Krakowa. Jednym zdaniem: do poznania fascynującego dziedzictwa historycznego Nowej Huty. Przez dwa dni, zupełnie na luzie, nieśpiesznie i przede wszystkim z profesjonalnymi przewodnikami będziecie mogli zwiedzić Nową Hutę wzdłuż i wszerz. Zwiedzimy ją na piechotę, w autobusie lub biorąc udział w grach miejskich. Otworzymy dla Was miejsca tajemnicze i niedostępne na co dzień. Odtajnimy sekrety sprzed wieków, skrywane przez dworki i pałace z obrzeży Nowej Huty. Pasjonaci Nowej Huty przedstawią Wam „swoją” dzielnicę.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Z tańcem dookoła świata

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl „Z tańcem dookoła świata” przybliża tradycje taneczne różnych narodów i regionów. Uczestnicy sporządzają pod okiem instruktora mapę świata, wybierają kraje, które ich zaciekawiły i które chciałyby odwiedzić, uczą się charakterystycznych tańców. Zajęcia prowadzi Kamil Nowak - pasjonat tańca, posiadający duże umiejętności taneczne.

20.09 godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

ZMIANA CZASU LETNIEGO NA CZAS KULTURY - czyli oferta Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na rok kulturalno-oświatowy 2018/2019

okknh_oferta Pierwszy wrześniowy dzwonek w szkołach to znak, że po okresie wakacyjnej beztroski niemal wszyscy wracają do codziennego rytmu dnia, wyznaczanego obowiązkami szkolnymi, zawodowymi i rodzinnymi. Dla klubów, wchodzących w skład Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta to sygnał, że pora przestawić się z czasu letniego, wypełnionego organizacją zajęć dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście, na CZAS KULTURY – różnorodnej oferty stałych zajęć artystycznych, ruchowych, muzycznych i edukacyjnych, skierowanych do każdego mieszkańca.

Więcej…
 

Uroczystości w 79. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę i Dzień Sybiraka

sowieciSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na uroczystości, które odbędą się 17 września 2018 r. w katedrze na Wawelu, na placu o. Studzińskiego, w klasztorze kapucynów oraz na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Oto szczegółowy program:

Godz. 10.00-11.00 – katedra na Wawelu, uroczysta msza święta pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, w intencji ofiar sowieckiego i niemieckiego totalitaryzmu oraz poległych za wolność Ojczyzny

Godz. 11.30-12.40 – pl. o. Studzińskiego, uroczystość rocznicowa okolicznościowe wystąpienia modlitwa, którą poprowadzi o. Jerzy Pająk OFMCap Apel Pamięci i salwa honorowa złożenie wieńców i kwiatów

Godz. 13.30 – klasztor kapucynów, ul. Loretańska 11 modlitwa i złożenie kwiatów pod tablicą Zesłańców Sybiru rocznicowe spotkanie Sybiraków

Godz. 15.30-16.10 – cmentarz Rakowicki, uroczystości przy Pomniku Ofiar Komunizmu

Oddział IPN w Krakowie jest współorganizatorem uroczystości razem z Komitetem Opieki nad Miejscami Zbrodni Komunizmu i Związkiem Sybiraków Oddział w Krakowie. Patronat honorowy sprawuje wojewoda małopolski.

Więcej informacji: https://krakow.ipn.gov.pl/pl4/aktualnosci/57739,Uroczystosci-w-79-rocznice-sowieckiej-agresji-na-Polske-Krakow-17-wrzesnia.html

Więcej…
 

Polowanie na zorzę polarną / slajdowisko

zorzaSlajdowisko Marii Olejko i Michała Rdzanka w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata. Wstęp wolny.

24 września 2018 r., godz. 19.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Aurora borealis, Northern Lights, Green Lady, zorza polarna... Chyba każdy z nas marzył, aby choć raz zobaczyć ten niezwykły spektakl na żywo. Ale czy ktoś zastanawiał się jak to z tą zorzą jest? Czy można znaleźć sprawdzony przepis, aby ze 100% pewnością ją zobaczyć? Wyprawa za koło podbiegunowe to przecież nie jest weekend w Tatrach!

Więcej…
 

Targi Seniora 2018 - targi, występy, spotkania i warsztaty

targi_seniora2Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiadają się tegoroczne Targi Seniora, które odbędą się w dniach od 5 do 6 października br. w EXPO Kraków.

Organizatorzy szacują, że weźmie w nich udział kilka tysięcy uczestników oraz ponad 100 wystawców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu zwiedzających w tym roku najliczniej reprezentowana będzie branża zdrowotna. Powstaną specjalne punkty, w których można będzie skorzystać z bezpłatnych badań słuchu, wzroku, USG, ortopedycznych, itp. - łącznie na kilkunastu stanowiskach. Swoje promocyjne oferty przedstawi też kilkadziesiąt uzdrowisk i sanatoriów. Ciekawie przedstawiają się również propozycje biur podróży. Do wygrania będzie aż kilkadziesiąt wycieczek! Natomiast w programie Strefy Podróżnika znajdą się spotkania z autorami książek podróżniczych, które można będzie nabyć na stoiskach z dedykacjami autorów. Prelekcjom towarzyszyć będą wystawy fotograficzne. W promocji turystyki nie mogło zabraknąć Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która z kolei na części wystawienniczej pojawi się ze swoim camperem.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie debata pod patronatem Marszałka Małopolski Jacka Krupy i Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz konferencja.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zumba dla rodzin

karinoKlub Rodziców w Klubie Karino zaprasza na zajęcia z cyklu Klubowa Skarbnica Rodzinna, prowadzone przez Kamila Nowaka. Zumba to trening aerobowy w rytm latynoskiej muzyki. To połączenie tańca z ćwiczeniami fizycznymi, przez co aktywność staje się dobrą zabawą. Zajęcia zumby pozytywnie wpływają na kondycję i zdrowie człowieka: dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców.

20.09 godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

 

"ZMIANA NA PLUS II" - zmiana dla Ciebie

na_plus Uzupełnij kwalifikacje załóż własną firmę naucz się czegoś nowego!

ZAINWESTUJ W SIEBIE

Projekt adresowany do osób z jednej z grup:
Osoby pracujące przewidziane do zwolnienia,
Osoby zwolnione z przyczyn zakładu pracy,
Osoby zagrożone zwolnieniem z pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy. (osobą zagrożoną zwolnieniem jest pracownik firmy/przedsiębiorstwa, w którym zwolniono w ostatnim roku pracownika z winy leżącej po stronie pracodawcy),
Osoby odchodzące z rolnictwa posiadające gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej 2 ha przeliczeniowych lub członkowie ich rodzin ubezpieczeni w KRUS.

Więcej…
 

Nagła zmiana akcji / wystawa malarstwa Piotra Żywickiego

zmiana Wernisaż wystawy odbędzie się 28 września o godz. 18.00. Podczas spotkania Rafał Mazur i Tomasz Chołoniewski wykonają partyturę Schaffera. Wstęp wolny.

28 września – 17 października 2018 r.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Piotr Żywicki - lat 47, prawnik

Malarstwem zajmuję się od 2 lat, kiedy trafiłem do pracowni Pani Joanny Styryjskiej – Gałażyn, Fifth Floor Studio. Dynamizm, przewroty i nowatorstwo zawsze przynosiły w sztuce ożywienie i inspirację, stąd moje głębokie upodobanie okresu rewolucji artystycznej końca XIX w. i XX-wiecznej awangardy. Dlatego też moje obrazy to ekspresja i próba oddania wrażenia kolorem, ale też fascynacja abstrakcją idei i formą. W pracy wykorzystuję akryle, pisaki, suche pastele i ekolinę.

Partytura Schaffera
Rafał Mazur (akustyczna gitara basowa)
Tomasz Chołoniewski (perkusja)

 

Kompozycja E.S. Jazz jest zrealizowaną w Studio Eksperymentalnym PR kompozycją na taśmę. Jako taka nie ma zatem partytury i przeznaczona jest do prezentacji bez żywych muzyków. Chołoniewski i Mazur robią graficzną partyturę kompozycji na podstawie oryginalnej taśmy, nakreślając w niej główne obszary, elementy i cechy utworu, a następnie wyznaczają trasę poprzez zarysowany w partyturze obszar dźwiękowy. Mamy w takiej sytuacji do czynienia z realizacją interpretacji kompozycji E.S. Jazz na podstawie narysowanej wcześniej partytury. Realizacja jest możliwa jedynie na instrumenty obsługiwane przez żywych muzyków (przeciwieństwo założenia Schaeffera, który chciał jazz zagrać bez żywych muzyków) lub z dodatkiem ścieżki elektronicznej, odwołującej się do oryginalnej taśmy.

Więcej…
 

II Nowohucki Targ Roślinny w Tajemniczym Ogrodzie

targ_roslinny2Pasjonatów roślin i ogrodów zapraszamy już po raz drugi do Nowej Huty na Targ Roślinny. Rośliny z upraw na parapecie, nadwyżki sadzonek rozrastających się na balkonach czy okazy wykopane przy porządkowaniu ogrodów - podzielmy się nimi!

23 września 2018 r., godz. 16.00 – 19.00
Tajemniczy Ogród, os. Górali 4


W programie: możliwość wymiany roślin, wykład pt. "Zieloni alpiniści – o pnączach w ogrodzie", warsztaty ekologiczne i ogrodnicze, a także gry i zabawy w ogrodzie. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Informacja o możliwości uzyskania kwalifikacji rolniczych

Centrum Edukacji MANAGER zaprasza na kolejną edycję ZAWODOWEGO KURSU KWALIFIKACYJNEGO PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ.

Kurs ten umożliwia zyskanie potwierdzenia kwalifikacji zawodowych przydatnych przy ubieganiu się o dotacje z UE: „młody rolnik” itp.

Termin kursu: 2 września 2018 r. –  23 marca 2019 r.

Kurs realizowany będzie w formie weekendowej: zajęcia w soboty i niedziele

Więcej…
 


Strona 2 z 166


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)