Dzielnica XVIII

Anty-Nuda – warsztaty z wikliny papierowej

wiklina_papierowaKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 27.02. o godz. 17:00 zaprasza na warsztaty wyrabiania wikliny papierowej.

Więcej…
 

Integra Futsal Cup 2018

integra_2018Po raz siódmy, 14 lutego, w Nowej Hucie odbył się Zimowy Integracyjny Turniej Piłki Halowej „Integra Futsal Cup 2018”. W organizacji Turnieju Warsztatowi Terapii Zajęciowej TPD z ul. Truskawkowej pomogła Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 z osiedla Handlowe 4.

Więcej…
 

Zaproszenie na debatę: "Czy Polska mogła uniknąć rozbiorów?" - 27 lutego w Pałacu Krzysztofory

krakowskie_kolokwium5 sierpnia 1772 r. Rosja, Prusy i Austria podpisały w Petersburgu traktat dotyczący podziału ziem Rzeczypospolitej. Nastąpił I rozbiór. Pierwsza próba zaboru ziem Rzeczypospolitej Polski i Litwy miała jednak miejsce znacznie wcześniej – w okresie potopu szwedzkiego. W 1656 r. w Radnot podpisany został traktat, na mocy którego miał się dokonać podział państwa polsko-litewskiego. Układ ten zawarły Szwecja, Brandenburgia, Siedmiogród, Kozacy oraz książę Bogusław Radziwiłł.

W dyskusji o przyczynach rozbiorów nierozstrzygnięte pozostaje wciąż pytanie o to, czy w procesie upadku państwa polskiego większą rolę odegrały czynniki zewnętrzne, czy wewnętrzne. W polskiej historiografii spory trwają również wokół tezy, według której Polska miała szansę zachować formalną niepodległość, gdyby jej przedstawiciele nie podejmowali prób reformowania państwa i odzyskiwania pełnej suwerenności.

Czy rację ma prof. Norman Davies, pisząc: „Rzeczpospolita została unicestwiona nie z powodu anarchii wewnętrznej, została unicestwiona dlatego, że wielokrotnie próbowała się reformować”?
Czy rację mają historycy uważający, że dla słabej i podzielonej w XVIII w. Rzeczypospolitej jedynym zabezpieczeniem przed rozbiorami było trwanie jako protektorat Rosji?
Czy konfederacja barska, a następnie reformy Sejmu Wielkiego przyśpieszyły upadek Rzeczypospolitej?
A może gdyby nie doszło do wojny polsko-rosyjskiej w 1792 r., a następnie insurekcji kościuszkowskiej Polska miałaby szansę na ocalenie niepodległości?

Więcej…
 

Walentynki z miłości do drugiego Człowieka

walentynki_nh

 

Kocham NOWĄ HUTĘ!

kocham_nhSerdecznie zapraszamy na poczęstunek kawą lub herbatą, prezentacja dzielnic nowohuckich oraz inicjatyw lokalnych, crossfit na świeżym powietrzu, honorową zbiórka krwi, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

14 LUTEGO 2018
GODZINA 12:00-16:30
ALEJA RÓŻ (PLAC)


Podczas imprezy rozdamy 10 000 darmowych kalendarzy!

ZAPRASZAMY!

 

Kuba - galopem w XXI wiek / Slajdowisko

kuba_galopemSlajdowisko z udziałem Katarzyny Skobiej. Wstęp wolny.

26 lutego 2018 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Kuba - wyspa jak wulkan gorąca, nawet w porze deszczowej. Trochę wymarzona, trochę z przypadku. Podczas spotkania zobaczycie dużą część "must see" z przewodników. Przejdziemy się po ulicach Hawany, trochę powspinamy i przejedziemy konno w Viniales, ale to nie wszystko. Czeka was także spontaniczna wyprawa z miejscowym przewodnikiem, który zabierze nas w dziką podróż "camionem" na wschodnią część Kuby, gdzie spędzimy parę dni z jego wspaniałą​​​​​ rodziną. Pokaże nam też ukryty w dżungli wodospad i zaprowadzi do biblioteki w Moa. Wspomnę też ciut o historii i obecnej sytuacji oczami mieszkańców. Chcesz zobaczyć to na własne oczy i poczuć tropikalny klimat? Przyjdź i dowiedz się więcej. Może będzie to dla Ciebie inspiracją na własną kubańską przygodę.

Katarzyna Skobiej

Więcej…
 

Krakowska Karta Rodzinna na rowery - 50% zniżki na system Wavelo

kkrKrakowska Karta Rodzinna na rowery - 50% zniżki na system Wavelo

Posiadaczy ważnej Krakowskiej Karty Rodzinnej serdecznie zapraszamy po odbiór voucherów uprawniających do wykupu z 50% rabatem rocznego abonamentu do korzystania z sieci rowerów miejskich pn. Wavelo.

Voucher uprawnia do korzystania z rowerów przez 60 minut dziennie i ważny jest 12 miesięcy od dnia aktywacji.

Aktywacji należy dokonać do dnia 31 lipca 2018 roku.

Vouchery można odbierać w Wydziale Spraw Społecznych ul. Stachowicza 18, 30-103 Kraków w pok. 213 lub na stanowisku obsługi klienta nr 2 na I piętrze

Warunkiem odbioru vouchera jest okazanie ważnej Krakowskiej Karty Rodzinnej oraz zapoznanie się z regulaminem korzystania z usług sieci Wavelo.

W przypadku osób małoletnich przed aktywacja vouchera należy przekazać Operatorowi Wavelo pisemną zgodę rodziców, lub innych przedstawicieli ustawowych oświadczenie o akceptacji Regulaminu Wavelo, przyjęciu przez nich odpowiedzialności z tytułu ewentualnych szkód, powstałych w szczególności z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem Umowy. Wzór oświadczenia dostępny jest tutaj lub na stronie www.wavelo.pl

Oświadczenie musi być doręczone Operatorowi Wavelo poprzez wysłanie go listem poleconym na adres Operatora Systemu Wavelo, którego aktualny adres dostępny jest na stronie www.wavelo.pl

Warunkiem koniecznym do korzystania przez osoby małoletnie z wypożyczonego roweru jest posiadanie ważnej karty rowerowej lub „ prawa jazdy odpowiedniej kategorii”.

Regulamin dostępny jest TUTAJ PDF

Oświadczenie o przystąpieniu za zgodą rodzica dostępne jest TUTAJ PDF

 

Nowa grupa dla 12-15 latków licencjonowanego Klubu Zapaśniczego Gladiator Kraków

Szanowni Państwo, informujemy, że w licencjonowanym Klubie Zapaśniczym Gladiator Kraków powstała nowa grupa dedykowana dla 12-15 latków - styl wolny z elementami gimnastyki ogólnorozwojowo-korekcyjnej oraz samoobrony.

Wszelkie informacje i zapisy - telefon: 502439005.

Zajęcia bezpłatne dla dzieci (od 12 lat) po około 75-90 minut: centrum Nowej Huty (przy Placu Centralnym, Os. Na Skarpie - w Szkole Podstawowej nr 80), bardzo dobry dojazd.

Nabór chętnych chłopców - od 12 lat. Wstępnie wystarczy chęć i minimalna sprawność ogólna, oraz zdatny stan zdrowia (fizycznego i psychicznego). Nie nosimy na treningach specjalistycznych ubiorów sportowych (czyli strój "taki jak na WF").

Zapraszamy szczególnie jako na zajęcia ogólnorozwojowe / usprawniające. Dla tych, którzy wykażą predyspozycje do szkolenia wyczynowego - także możliwe uczestnictwo w zajęciach wyczynowych w naszym klubie (nasi zawodnicy zdobywają medale mistrzostw/pucharów Polski i Europy).

 

Zimowe Igrzyska Cyrkowe

igrzyskaW tegorocznej ofercie Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na zimową przerwę w nauce znalazły się Cyrkowe Ferie. Podczas tygodniowych warsztatów dzieci będą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nowe sprawności w zakresie akrobatyki, żonglerki, balansu, klaunady, jazdy na monocyklach i chodzenia na szczudłach. W ramach finału pierwszych Cyrkowych Ferii, w sobotę 17 lutego o godz. 17.00, Klub 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1) zaprasza na otwarte wydarzenie dla całych rodzin - Zimowe Igrzyska Cyrkowe.

Więcej…
 

Zaadoptuj przestrzeń - zieleń nowohuckich osiedli

przestrzenPierwsze spotkanie w ramach cyklu pn. Zaadoptuj przestrzeń, poświęconego nowohuckiej przestrzeni publicznej. Wstęp wolny.

16 lutego 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Podczas spotkania przedstawione zostaną wybrane projekty absolwentów kierunku Architektura Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej prezentujące nowe pomysły na zieleń nowohuckich osiedli.

Więcej…
 

Zima na strzelnicy 2018

strzelnicaZarząd Miejski LOK - Kraków-Nowa Huta oraz Klub Strzelecki LOK-HTS w dniach 12, 14, 16, 19, 21 lutego w godzinach 10:00 - 14:00 i 16:00 - 19:00 zapraszają na zajęcia na strzelnicy dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo mamy przyjemność zaprosić Państwa na zawody strzeleckie, które odbędą się na naszym obiekcie w dniu 23 lutego w godz. od 10:00 do 13:00.

Więcej…
 


Strona 2 z 132


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)