Dzielnica XVIII

Wolne brykanie

brykanieKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 7.02. w godz 16:00 - 17:30 zaprasza na kolejne "Wolne brykanie".

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI 2018

festiwal_teatrowFestiwal Teatrów dla Dzieci to z pewnością najważniejsze kulturalne wydarzenie dla dzieci podczas ferii zimowych, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz imprez w Krakowie. W trwającym dwa tygodnie Festiwalu wezmą udział teatry z Polski, prezentując na scenie NCK starannie dobrane i najciekawsze spektakle teatralne dla dzieci. Edycja 2018 festiwalu przypomni przygody dobrze znanych i lubianych bohaterów m.in. Jasia i Małgosi, Koziołka Matołka, Calineczki i Brzydkiego kaczątka….

Niezwykłe spektakle to nie wszystko! Zapraszamy na warsztaty teatralne i edukacyjne, natomiast najmłodszych na specjalnie im dedykowane spektakle najnajowe.

SCENA NCK, g. 11.00

12 lutego (poniedziałek)
JAŚ I MAŁGOSIA - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin

Rozśpiewana i roztańczona interpretacja klasycznej bajki braci Grimm, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy. Mali bohaterowie to rozbrykane rodzeństwo, które nie zawsze ma ochotę słuchać swoich rodziców, przez co szybko wpada w kłopoty. Z czasem dzieci przekonują się jednak, że zuchwałe zachowanie nie popłaca. W spektaklu pojawia się cała galeria barwnych postaci: groźna Baba Jaga, sympatyczne wiewiórki, bajkowe drzewa i przebiegły kocur, a oprawa muzyczna i barwna scenografia dopełniają wrażeń.
czas trwania: 1 godz. 25min. (w tym przerwa)

Więcej…
 

Tworzymy kulturę szacunku w sieci / Ekipa Dobra – Młodzieżowe Centrum Wolontariatu

ekipa_dobraZapraszamy na warsztaty pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Wstęp wolny.

9 lutego 2018 r., godz. 15.00-17.00
ARTzona OKN, os. Górali 4


Projekt wzmacniający potencjał społeczny młodzieży. Celem jest realizacja ciekawych i oryginalnych działań, w które zaangażowani będą młodzi liderzy w wieku 11-14 lat.

Cykl przygotowuje młodych ludzi do pełnienia roli wolontariusza w instytucji kultury i aktywuje do pracy na rzecz społeczności lokalnej. Spotkania Ekipy Dobra odbywają się dwa razy w miesiącu.

W ramach warsztatów młodzież zapozna się z prawami i obowiązkami wolontariusza, aspektami prawnymi i społecznymi oraz wzmocni swoje kompetencje liderskie i twórcze. W programie zaplanowano również spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty edukacyjne i kreatywne.

Więcej…
 

Ferie 2018 w NCK

ceramikaJak co roku zapraszamy na moc atrakcji przez dwa tygodnie ferii zimowych! Wśród propozycji: Festiwal Teatrów dla Dzieci, zajęcia rekreacyjne, taneczne, plastyczne i teatralne. Szczegółowy program:

Zapraszamy do tańca

Najmłodszych zapraszamy na Zimowe Figle Migle – czyli spotkania z bohaterami ulubionych kreskówek – tańcom, zadaniom plastycznym i kreatywnym nie będzie końca! Dla nieco starszych przygotowaliśmy TANECZNY MIX – układy choreograficzne z najpopularniejszych teledysków i do dźwięków prawdziwych hitów. Wszyscy b-boy’e i b-girls będą mogli przećwiczyć swoje umiejętności w feryjnej odsłonie zajęć BREAK DANCE.

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…

… ale nie tylko kredki! NCK przemieni się w prawdziwą fabrykę kreatywności! Do wyboru zajęcia: w pracowni graficznej (dla dzieci oraz warsztaty rodzinne), w pracowni ceramicznej (przede wszystkim ulubione „lepienie z gliny” ale także różne techniki plastyczne), warsztaty rysowania piaskiem oraz Warsztaty Edukacji Artystycznej.

Więcej…
 

Wiosenne propozycje dla krakowskich seniorów

siemachaStyczeń to miesiąc najczęściej kojarzony z potrzebą podejmowania nowych wyzwań. Obietnice, które wówczas podejmujemy mają być znakiem zbliżającej się wiosny, która z każdym dniem przyspiesza kroku w naszą stronę. Życie w pełni zgodnie z własnym pomysłem to propozycja, jaką otwiera przed Krakowianami ruszające od nowego roku Centrum Aktywności Seniora zorganizowane przez Stowarzyszenie SIEMACHA w samym sercu miasta.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Fitness dla mam po porodzie

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 6.02. w godz. 20:30 - 21:30 zaprasza na cykl zajęć skierowany do matek po porodzie i mam dzieci do 2 lat. Zajęcia odbywać się będą w godzinach wieczornych, aby młode mamy mogły znaleźć czas tylko dla siebie. Z przeprowadzonej diagnozy Klubu Rodziców wynikło zapotrzebowanie młodych mam na organizację zajęć fitness i zajęć tanecznych dla tej grupy odbiorców. Zajęcia fitness prowadzone będą przez Annę Kochniarczyk – doświadczonego instruktora a jednocześnie uczestniczkę zajęć Klubu Rodziców, która sama jest młodą mamą.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Zajęcia taneczne

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 7.02. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na nowe zajęcia taneczne. Podczas pierwszego spotkania odbędzie się lekcja pokazowa zaprezentowana przez instruktora Kamila Nowaka. Podczas pierwszych zajęć określone zostanie także wspólnie przez zebranych rodziców i dzieci, jakie formy taneczne realizowane będą w ramach zajęć.

Prowadzenie: Kamil Nowak

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców w ARTzonie - luty 2018

luty_artzonaCelem działalności Klubu Rodziców w ARTzonie jest wsparcie rozwoju krakowskich rodzin z małymi dziećmi oraz rodziców oczekujących na dziecko. Program Klubu powstaje w oparciu ich potrzeby i pomysły, w ten sposób włączając rodziców i dzieci do wspólnych działań. Dzięki temu rodzice i opiekunowie małych dzieci mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami.

Więcej…
 

Śladami trzech wojen – spacer i zwiedzanie

schronyZapraszamy na spacer, podczas którego zwiedzimy Fort 49 ½ a „Mogiła”, schron amunicyjny „Mogiła”, naziemne elementy infrastruktury schronowej na os. Szkolnym oraz Muzeum Czynu Zbrojnego. Zapisy od 1 lutego 2018 r.: www.schronynh.rawelin.org. Liczba miejsc ograniczona!

Więcej…
 

Chrześcijańskie stulecie w dziejach Japonii - wykład

chrzescijanskie_stulecieNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 5.01. o godz. 15:00 zaprasza na wykład pt. "Chrześcijańskie stulecie w dziejach Japonii".

Więcej…
 

Centrum Edukacji MANAGER zaprasza na kolejną edycję zawodowego kursu kwalifikacyjnego "Prowadzenie produkcji rolniczej".

Od września 2012 r. nie ma już naboru do szkół dla dorosłych, które prowadzą kształcenie zawodowe. W to miejsce wprowadzono kursy. Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu. Następnie przystępują do egzaminu zawodowego i otrzymują od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Uzyskanie potwierdzenia kwalifikacji zawodowych jest przydatne przy ubieganiu się o dotacje z UE: „młody rolnik” itp.

Więcej…
 


Strona 11 z 138


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)