Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Zajęcia taneczne

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl „Z tańcem dookoła świata” przybliża tradycje taneczne różnych narodów i regionów. Uczestnicy sporządzają pod okiem instruktora mapę świata, wybierają kraje, które ich zaciekawiły i które chciałyby odwiedzić, uczą się charakterystycznych tańców. Zajęcia prowadzi Kamil Nowak - pasjonat tańca, posiadający duże umiejętności taneczne.

16.05. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)


Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Krakowska Loża Historii Współczesnej: "Narodowcy w małym mieście po wojnie"

klhwSzanowni Państwo, zapraszamy na kolejne spotkanie w Krakowskiej Loży Historii Współczesnej. Tym razem temat brzmi: „Narodowcy w małym mieście po wojnie”. Naszymi gośćmi będą ks. dr Przemysław Mardyła, autor książki „Opór społeczny i konspiracja proweniencji narodowej na terenie Skawiny w latach 1945-1956” (IPN, Kraków 2017) oraz dr Wojciech Frazik. Dyskusję poprowadzi jak zwykle Roman Graczyk.

16 maja (środa) 2018 r., godz. 18
Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie,
ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej)


Wraz z zakończeniem okupacji niemieckiej w 1944/1945 r. mieszkańcy ziem Polski centralnej weszli w stan niby-wolności. Państwo urządzane na wzór sowiecki było karykaturą wyobrażeń Polaków o niepodległym kraju, szanującym tradycję, praworządnym i sprawiedliwym. Nastał czas systematycznej indoktrynacji w duchu marksistowsko-leninowskim i masowych represji politycznych.

Więcej…
 

"Aktywni - Efektywni" - płatne staże z możliwością zatrudnienia

aktywniJeśli jesteś osobą niepracującą tj. bezrobotną, bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył nabór do projektu „Aktywni - Efektywni”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Więcej…
 

V Przegląd Dziecięcej Twórczości Marynistycznej "Krakowski Bulaj"

bulajDnia 5.06. o godz. 10:00 Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie (ul. H. Wietora 15) ma zaszczyt zaprosić Państwa na V Przegląd Dziecięcej Twórczości Marynistycznej "Krakowski Bulaj"

Więcej…
 

Antarja Quartet - 23. Nowohucka Wiosna Muzyczna

antaria13 maja 2018 r. o godz. 17.00 w Dworku Jana Matejki w Krzesławicach wystąpi zespół Antarja Quartet w składzie: Barbara Mglej (I skrzypce), Elżbieta Mudlaff (II skrzypce), Magdalena Chmielowiec (altówka), Piotr Gach (wiolonczela). Koncert kwartetu smyczkowego odbędzie się w ramach 23. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej.

Kwartet smyczkowy Antarja Quartet powstał w 2009 roku. Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Katowicach. Swoje solowe umiejętności członkowie kwartetu doskonalili w klasach wybitnych instrumentalistów: Kai Danczowskiej, Janusza Pisarskiego oraz Piotra Janosika. Do 2015 roku kwartet działał pod nazwą Amber Quartet. W 2017 roku zakończył kameralistyczne studia podyplomowe na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu pod kierunkiem prof. Johannesa Meissla oraz Vidy Vujic.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zajęcia kulinarne

karinoZajęcia stanowią okazję do odkrycia nowych przypraw, smaków, zapachów oraz rozbudzania kreatywności kulinarnej wśród uczestników. Każde spotkanie to czas poznawania przepisów i tradycji z całego świata oraz okazja do przeprowadzania kulinarnych eksperymentów. Młodzi uczestnicy uczą się też zasad bezpieczeństwa i dobrych manier w kuchni oraz przy stole, poznają zasady zdrowego odżywiania. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców prowadzi Elżbieta Kozub.

14.05. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Baby Cafe - kolorowe nuty

kolorowe_nutyNa spotkaniu w ramach Klubu Rodzica nauczymy się grać na Bum Bum Rurkach. To kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Ich nieskomplikowana budowa i proste zasady użytkowania pozwalają w szybki i interesujący sposób wprowadzić zarówno maluchy, jak i dorosłych w fascynujący świat muzyki. Wykorzystywane są do edukacji, zabawy oraz integracji na całym świecie.

16.05. godz. 17.00-18.30, Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

Więcej…
 

Projekt "Małopolskie gwarancje na rzecz aktywności społeczno-zawodowej"

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza do udziału w BEZPŁATNYM projekcie pn. „Małopolskie gwarancje na rzecz aktywności społeczno-zawodowej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna i zawodowa, a także wzmocnienie szans na zatrudnienie oraz poprawę sytuacji życiowej 300 osób z terenu województwa małopolskiego, poprzez kompleksowe i indywidualne wsparcie dostosowane do potrzeb Uczestnika Projektu.

Projekt realizowany jest w 3 Pracowniach Integracji Społeczno-Zawodowej: Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie.

Więcej…
 

Promocja katalogu wystawy "Koronka ? tradycja ? reaktywacja" 17 maja, godz. 18.00, Kamienica Hipolitów

skkNa kolejnym spotkaniu z cyklu Salon Książki Krakowskiej przedstawimy Państwu katalog wystawy Koronka ? tradycja ? reaktywacja prezentowanej w Kamienicy Hipolitów do 10 czerwca 2018 roku.

17 MAJA 2018 R., GODZ. 18.00
KAMIENICA HIPOLITÓW
PLAC MARIACKI 3, KRAKÓW


Podczas spotkania autor publikacji i kurator wystawy Michał Hankus wraz z dr hab. Irmą Koziną, autorką książki Historia mody. Od krynoliny do mini, zaproponują nowe spojrzenie na dzieje mody sięgając do jej społecznych kontekstów. Na podstawie historii koronkarstwa poruszone zostaną tematy emancypacji kobiet, kształtowania się mody w związku ze zmianami obyczajowymi, a także jej demokratyzacją w XIX wieku z powodu rozwijającego się przemysłu.

Więcej…
 

"Ogrody Osiemnastki" w nowej odsłonie

ogrodowe1


Ogrody Osiemnastki
- os. Ogrodowe

W tym roku po raz trzeci Rada Dzielnicy XVIII dofinansuje zielone inicjatywy mieszkańców Nowej Huty. Projekt "Ogrody Osiemnastki" wystartuje wiosną w nowej zmienionej formule.

W poprzednich latach zasady uczestniczenia w projekcie były bardzo proste. Trzeba było wytypować miejsce na podwórku, na którym miał powstać ogródek lub wskazać miejsce już istniejącego zielonego skwerku. Zgłosić chęć uczestniczenia w projekcie w porozumieniu z wspólnotą i zarządcą nieruchomości. Na piśmie wymienić rośliny lub inne potrzeby dotyczące zagospodarowania terenu i oszacować kwotę. Zasada jest taka, że za kwotę wydzieloną ze środków budżetu dzielnicy Zarząd Zieleni Miejskiej robi zakupy, a mieszkańcy sami dokonują nasadzeń i dbają potem o zagospodarowany teren.

ogrodowe1


Ogrody Osiemnastki
- os. Ogrodowe

Są mieszkańcy, którzy od początku projektu korzystają z wsparcia Rady Dzielnicy. Jedną z takich osób jest pan Jarek – mieszkaniec os. Ogrodowego. - Pierwszy raz skorzystałem z projektu „Ogrody Osiemnastki” w 2016 roku. Jak tylko dowiedziałem się o takiej możliwości od razu przygotowałem i złożyłem pismo w tej sprawie. Zgodnie z wymaganiem Rady Dzielnicy XVIII jako Organizatora, projekt miał poparcie Administratora i Zarządu budynku. Jestem autorem pomysłu na stopniową poprawę estetyki zieleni i nasadzenia 15-tu rabat wokół bloku. W 2016 roku prosiłem o zakup, wrzosów, hortensji bukietowych, cebul roślin ozdobnych (tulipany, krokusy, żonkile). Prosiłem również o wsparcie w postaci akcesoriów ogrodniczych tj. ziemi ogrodniczej, torfu, oraz rollboarderów do osłony rabat z roślinami, które zaimpregnowałem osobiście i zamontowałem wokół rabat wiosną 2017r. Warto zaznaczyć, że większość z tych roślin oraz infrastrukturę rabat udało się utrzymać. Cieszą mnie i mam nadzieję, że mieszkańców oraz przechodniów do dziś. – opowiada dumny ze swojego ogródka.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Kolorowy zwierzyniec

303_majKlub 303 zaprasza na zajęcia muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty Klanzy i kolorowych chustek animacyjnych. Na początek zajęć proponujemy rozgrzewkę podczas zajęć muzyczno-ruchowych z elementami gimnastyki. Aby trochę odpocząć po wysiłku, zrobimy kolorowy zwierzyniec: pająka z plasteliny, rybkę z płyt CD i misia z rolki po papierze. Poćwiczymy wyobraźnię i kreatywność, a potem znów wrócimy do zabaw ruchowych.

14.05. godz. 17.00-18.30, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Więcej…
 


Strona 11 z 159


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)