Dzielnica XVIII

Powiedz stop rakowi jelita grubego - zrób bezpłatną kolonoskopię!

Badania w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia realizujemy bez ograniczeń, bez kolejek i długiego oczekiwania na termin - mogą się zgłaszać mieszkańcy wszystkich województw w wieku 50-65 lat. Zwracam się z ponowną prośbą o umieszczenie tej informacji, gdyż mówienia o profilaktyce nigdy nie jest za dużo. Szczegóły poniżej.

W ramach Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie prowadzi bezpłatne badania kolonoskopii u pacjentów po 50.roku życia. Zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy. Można rejestrować się pod nr tel. 12 622 95 53 ( codziennie w godz. 8-14)lub poprzez wysłanie e-maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. albo bezpośrednio w rejestracji szpitalnej - OS. NA SKARPIE 66.

Więcej…
 

Nowohuckie wnętrza. Marian Sigmund i jego zespół – spacer

arkadiaSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wspólny spacer śladami Mariana Sigmunda i członków jego zespołu. Spacer poprowadzi Magdalena Smaga z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

17 września (niedziela)
11.00 Nowohuckie wnętrza. Marian Sigmund i jego zespół – spacer
Czas trwania: ok. 2,5 godz.
Start: Dawne Kino Świt, Osiedle Teatralne 10
Opis: Spacer śladami Mariana Sigmunda i członków jego zespołu rozpoczniemy od kultowego kina Świt.

Więcej…
 

Piknik w Parku Ratuszowym przy alei Róż

piknik_na_skarpie2Już niebawem odbędzie się kolejny piknik dla mieszkańców w Nowej Hucie organizowany przez Program Aktywności Lokalnej „Na Skarpie” w ramach budżetu obywatelskiego – edycja 2016. Zapraszamy w niedzielę 10 września 2017 do Parku Ratuszowego (przy al. Róż), godz. 15:00 – 18:00. Wstęp wolny.

W programie: Teatr Klauna Feliksa, godz. 15.00, Pokaz Iluzjonisty, godz. 17:00, Zajęcia Tai Chi godz. 16.30, Zajęcia kreatywne – malowanie tkanin, akcja wymiany książek (zorganizowana przez Bibliotekę Kraków), inne atrakcje: malowanie twarzy, gry planszowe, badminton, bule, poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy.

 

Dożynki Dzielnicowe w Pleszowie - 20 sierpnia 2017

dozynki_pleszowWakacyjne miesiące to czas ciężkiej pracy wszystkich rolników. Po trudach zbiorów przychodzi jednak czas wspólnego świętowania. Tradycja obchodów Święta plonów, sięgająca dawnych czasów, wciąż pozostaje żywa. Dożynki obchodzone są również na wielu terenach wchodzących w obszar Miasta Krakowa. Każdego roku końcem sierpnia Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają mieszkańców Dzielnicy XVIII i XVII Wzgórza Krzesławickie do wspólnego podtrzymywania tej jakże ważnej i wyjątkowej tradycji.

Tegoroczne Dożynki Dzielnicy XVIII odbędą się w niedzielę 20 sierpnia w Pleszowie. Dożynki rozpocznie uroczysta Msza Święta, która rozpocznie się o godz. 14.00 w kościele pw. św. Wincentego. Po jej zakończeniu wyruszy tradycyjny już korowód dożynkowy, w którym znajdą się ubrane w stroje ludowe zespoły dożynkowe, niosące wykonane przez siebie wieńce, przedstawiciele władz i wszyscy zaproszeni goście. Korowód poprowadzi Krakowski Szwadron Ułanów.

Więcej…
 

Rodzinne pływanie 2017

rodzinne_plywanieZ uwagi na ogromne zainteresowanie akcją „Rodzinne pływanie”, informujemy, iż od dnia 31.07.2017 r. będzie się ona odbywać codziennie (z wyłączeniem dni 14 – 15 sierpnia).

Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ KOLNA”, Centrum Rozwoju Com Com Zone oraz Krakowski Szkolny Ośrodek sportowy im. „Szarych Szeregów” zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „ Kraków stawia na rodzinę ”.

Główną ideą akcji „Rodzinne pływanie” jest integracja rodzin oraz zachęcanie ich do wspólnego, aktywnego i sportowego spędzania wolnego czasu. Jest to świetna promocja sportu rodzinnego oraz zdrowego stylu życia.

Więcej…
 

Muzealne aktualności: 14 - 20 sierpnia 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na wakacyjny cykl wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

Cyrkowa sobota

cyrkowa_sobotaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 26.08 w godz. 10:00 - 13:00 zapraszana sobotni poranek z cyrkiem! 26 sierpnia br. odbędzie się drugie spotkanie w ramach cyklu otwartych sobotnich pikników cyrkowych! Cyrkowe pokazy, gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Oferta skierowana do każdej grupy wiekowej. Przyjdź i spróbuj swoich sił z naszymi instruktorami! Nie masz ochoty ćwiczyć z nami? Przyjdź i spędź miły poranek w plenerze! W okresie zimowym spotkania będą odbywać się w salach Klubu 303.

Wstęp wolny.

 

Akcja Eksploracja - spacery i oprowadzania. Odkrywamy mało znane miejsca i ich historie

eksploracjaMałopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza do udziału w bezpłatnych spacerach i oprowadzaniach szlakiem niezwykłych miejsc i ich historii. W tym roku organizatorzy kontynuują kuchenne eksploracje zapoczątkowane podczas XIX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Znowu będzie można zajrzeć „od kuchni” w miejsca mało znane i często niedostępne dla zwiedzających i wysłuchać barwnych opowieści o ich niezwykłych losach.

Więcej…
 

Muzealne aktualności: 21 - 27 sierpnia 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na wieńczący wakacje cykl wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

Cyrkowa sobota

cyrk2Spędź sobotni poranek z cyrkiem! 12 sierpnia br. w godz. 10:00 - 13:00 w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) odbędzie się spotkanie inaugurujące nowy cykl otwartych sobotnich pikników cyrkowych! Cyrkowe pokazy, gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Oferta skierowana do każdej grupy wiekowej. Przyjdź i spróbuj swoich sił z naszymi instruktorami! Nie masz ochoty ćwiczyć z nami? Przyjdź i spędź miły poranek w plenerze! W okresie zimowym spotkania będą odbywać się w salach Klubu 303.

Wstęp wolny.

 

Zajrzyj do Huty IX

zajrzyj_do_hutyzJak co roku zapraszamy mieszkańców Nowej Huty do poznania swojej dzielnicy, Krakusów do pozbycia się mylnych wyobrażeń o Nowej Hucie, całą resztę turystów do zobaczenia „innej twarzy” Krakowa. Jednym zdaniem: do poznania fascynującego dziedzictwa historycznego Nowej Huty.

Przez dwa dni, zupełnie na luzie, nieśpiesznie i przede wszystkim z profesjonalnymi przewodnikami będziecie mogli zwiedzić Nową Hutę wzdłuż i wszerz. Otworzymy dla Was miejsca tak tajemnicze, że niedostępne na co dzień. Odtajnimy sekrety sprzed wieków, które skrywają dworki i pałace na obrzeżach Nowej Huty. Nawiążemy współpracę z pasjonatami Nowej Huty, żeby przedstawili Wam „swoją” dzielnicę. Zwiedzimy ją na piechotę, w autobusie i za pomocą gier miejskich z nagrodami.

Więcej…
 


Strona 11 z 108


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)