Dzielnica XVIII

Salon Książki Krakowskiej - promocja „Wokół ulicy Grzegórzeckiej” oraz albumu „Prawie wszystko o Zwierzyńcu”

skk_zaproszenieNa kolejnym spotkaniu z cyklu Salon Książki Krakowskiej przedstawimy Państwu wydawnictwa opowiadające o dwóch krakowskich dzielnicach – Grzegórzkach i Zwierzyńcu.

Więcej…
 

Lepiej zapobiegać niż leczyć - spotkanie profilaktyczne nt. zakwaszenia organizmu

zakwaszenieKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 24.04. o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie z cyklu Lepiej zapobiegać niż leczyć, którego tematem przewodnim będzie tym razem zakwaszenie organizmu. Większość ludzi lubi dobrze zjeść, ale niekoniecznie oznacza to zdrowe posiłki. Organizm człowieka ma naturalne sposoby na wydalenie szkodliwych toksyn, jednak zbyt duże ich skumulowanie staje się po latach poważnym problemem dla zdrowia. Pojawiają się symptomy sugerujące zakwaszenie organizmu, takie jak kłopoty ze snem, skórą, łamliwymi paznokciami i włosami, a także nadwaga czy też bóle mięśniowo-stawowe. Zapraszamy do Klubu Jedność wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jakie są pierwsze symptomy sugerujące zakwaszenie organizmu oraz co powinna zawierać prawidłowa dieta.

Wstęp wolny!

 

Projekt Wspólna Sobota: O chlebie

o_chlebieKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 22.04. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na spotkanie poświęcone wypiekowi chleba.

Podczas warsztatów dzieci razem z rodzicami będą rozmawiać o chlebie oraz sami wyrobią chleb.

Zapewniamy mąkę i zakwas do wyrobienia chleba. Prowadzenie: Maciek Polański, tata Maksa, kucharz z zamiłowania. Na zajęcia nie obowiązują zapisy.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1844760139105603/

 

Warsztaty dla rodziców: "Dobry start"

dobry_startKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 21.04. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na zajęcia dla młodych rodziców.

Podczas zajęć poruszone będą następujące tematy: prawidłowy rozwój w pierwszym roku życia dziecka; "kamienie milowe" w rozwoju dziecka, czyli kluczowe momenty świadczące o zdrowym rozwoju psychomotorycznym niemowlęcia - jak ich nie przegapić i jak je prawidłowo stymulować? Omówienie kluczowych metod stymulujących właściwy rozwój psychomotoryczny dziecka w pierwszym roku życia oraz omówienie i dobór sprzętu wspomagającego zdrowy rozwój niemowlęcia (leżaczki, maty, nosidełka oraz zabawki). Prowadzenie: Magdalena Rusiecka, fizjoterapeutka.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/153121918545976/

 

Koncert Paschalny - Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

koncert_paschalny23 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, czyli w patronackie święto parafii na Wzgórzach Krzesławickich (os. Na Wzgórzach 1a) odbędzie się Koncert Paschalny z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. Początek wydarzenia o godz. 17.00.

Więcej…
 

Wykład: Uwaga na oszustów! Policja ostrzega

oszustNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 24.04. o godz. 15:00 zaprasza na wykład poświęcony bezieczeństwu seniorów.

Sprawcy oszustw dokonywanych na osobach starszych działają za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej ich zaufanie i dobre serce. Często wybierają swoje ofiary ze starych książek telefonicznych. Dzwoniąc, podają się za członków najbliższej rodziny lub Policjanta, informują o poważnym wypadku i proszą o pilne przekazanie jak największej sumy pieniędzy. Dlatego nie bądźmy obojętni, ostrzegajmy naszych najbliższych i znajomych, że może ktoś wykorzystać ich zaufanie i doprowadzić do utraty dorobku życia. O tym, w jaki sposób oszuści naciągają osoby starsze i jak reagować w przypadku odebrania podejrzanego telefonu czy wizyty opowie nadkomisarz Piotr Raźny z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podczas wykładu dla słuchaczy Nowohuckiej Akademii Seniora.

Wstęp bezpłatny dla Słuchaczy NAS.

 

Wernisaż wystawy: "Okupanci. Niemcy w Krakowie 1939 - 1945."

okupanciKim byli Niemcy mieszkający w Krakowie w czasie II wojny światowej? Skąd pochodzili, czym się zajmowali, jak spędzali czas wolny? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć na wystawie czasowej „Okupanci. Niemcy w Krakowie 1939-1945”. Niemieccy cywile stanowili obok wojska oraz funkcjonariuszy aparatu SS i policji duży odsetek mieszkańców Krakowa czasu wojny, o których w zasadzie niewiele wiadomo. Kraków jako stolica Generalnego Gubernatorstwa, miasto poza terenem frontu, był dla nich atrakcyjnym miejscem pracy i robienia interesów. Administracja GG zatrudniała urzędników, nauczycieli, naukowców, bankowców, kupców i przemysłowców.

Więcej…
 

Spotkanie ze specjalistą: Kipi kasza

rodzic_dukatKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 24.04. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na warsztaty mające na celu zwiększać świadomość rodziców na temat ważnej roli, jaką w naszej diecie odgrywa kasza. Będziemy poznawać jej nowe oblicza i przyglądniemy się ciekawym recepturom omawianym przez dietetyka.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Wiosenny piknik z Mistrzem Janem

piknik_janKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 22.04. w godz. 11:00 - 13:00 zaprasza dzieci i dorosłych na wiosenny piknik z Mistrzem Janem. Pani Wiosna przygotowała wiele zabaw i niespodzianek dla dla uczestników. Uczestnicy spotkania wspólnie pożegnają zimę. Na miłośników kreatywnego spędzania czasu czeka wiele twórczych działań. Będzie bardzo wiosennie, radośnie i kolorowo.

Więcej…
 

Życzenia Wielkanocne

wielkanoc_2017

 

Taneczne powitanie wiosny

szwajcaJak powitać najpiękniejszą porę roku? Oczywiście tanecznym krokiem! Seniorzy, jeśli tylko pozwala im na to zdrowie i wolny czas, tańczą, traktując taniec, jako formę gimnastyki dla ciała i ducha. A najlepiej, jeśli tej gimnastyce towarzyszy jeszcze śmiech, muzyka na żywo i dobre towarzystwo.

Więcej…
 


Strona 11 z 95


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)