Dzielnica XVIII

KLUB RODZICÓW: BABY CAFE - SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

podroznikNa spotkaniu Klubu Rodzica posłuchamy o zakątkach świata, do których docierają tylko najwytrwalsi. Naszych gości nie interesują wycieczki w stylu „all inclusive”. Para podróżników mówi o sobie: "Staramy się unikać utartych szlaków i metropolii, ciągnie nas do natury. Dzielimy się swoimi przygodami, wskazówkami i dobrymi radami - co, gdzie i jak”. W oczekiwaniu na czas letniego odpoczynku warto już teraz posłuchać o odległych krainach i poszukać inspiracji przed planowaniem własnych wakacyjnych wojaży.

11.04 godz. 17.00-18.30, Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Kamperem przez świat - wykład

kamperemGośćmi Nowohuckiej Akademii Seniora dnia 9.04. o godz. 15:00 będą państwo Teresa i Andrzej Walczak, krakowscy emeryci podróżujący kamperem przez świat. W ciągu 10 lat swoich podróży pokonali ponad 150 tysięcy kilometrów. Po spędzeniu w drodze ponad 5 lat i przejechaniu przez 42 kraje, deklarują, że dopóki los ich nie zatrzyma - podróż będzie trwała.

Wstęp wolny.

 

KLUB RODZICÓW: KASZA – WARSZTATY SENSOPLASTYCZNE

kaszaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza na kolejne warsztaty w ramach cyklu Projekt Wspólna Sobota. Tym razem będą to kreatywne warsztaty rodzinne, z elementami sensoplastyki, warsztatów kulinarnych i warsztatów plastycznych z wykorzystaniem kaszy. Zajęcia dla rodziców z dziećmi od 1 roku życia. Prowadzenie: Anna Ratecka.

7.04 godz. 11.30-13.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

wielkanoc_2018

 

XI Przegląd choreograficzny dla dzieci i młodzieży Tańcem opowiadam

tancemW kwietniu bieżącego roku scenę nowohuckiego Klubu Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta obejmie we władanie Terpsychora – muza tańca. Za sprawą organizatora przeglądu Tańcem opowiadam – Klubu Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta - szansę na pokazanie swych umiejętności przed krakowską publicznością otrzymają młodzi adepci sztuk choreograficznych.

Więcej…
 

"Bezpieczne zakupy" z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

bazyliJutro (tj. 29 marca br. w godz. 13.00-15.00) w Galerii Krakowskiej przy ul. Pawiej 5, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzą akcję informacyjno-edukacyjną dotyczącą bezpiecznych zakupów przedświątecznych.

Podczas spotkania z klientami policjanci będą mówić, jak zapobiegać kradzieżom kieszonkowym, dbać o bezpieczeństwo dzieci oraz udzielą porad, na co zwracać uwagę, by w okresie świątecznym uniknąć włamania do mieszkania, czy pozostawionego na parkingu samochodu. Ważne informacje zostaną przekazane również seniorom, którzy często przez swoją dobroć padają ofiarą naciągaczy.

Funkcjonariusze będą również uwrażliwiać klientów, aby w przypadku zauważenia, pozostawionych podejrzanych bagaży czy pakunków, przekazywali informacje o nich ochronie sklepów.

"Bezpieczne zakupy" to także okazja dla dzieci do spotkania z maskotką Komendy Miejskiej Policji w Krakowie – Smokiem Bazylim, a także wręczenia osobom chętnym elementów odblaskowych.

 

Pamiętaj z nami 2018: 13 - 14 kwietnia zaprasza Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

biegPamiętaj z nami to święto oddziałów Trasy Pamięci Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, którą tworzą Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Apteka pod Orłem, Ulic Pomorskiej oraz Miejsce Pamięci KL Plaszow.

Więcej…
 

KLUB RODZICÓW: ZAJĘCIA KULINARNE

karinoZajęcia stanowią okazję do odkrycia nowych przypraw, smaków, zapachów oraz rozbudzania kreatywności kulinarnej wśród uczestników. Każde spotkanie to czas poznawania przepisów i tradycji z całego świata oraz okazja do przeprowadzania kulinarnych eksperymentów.

Więcej…
 

KLUB RODZICÓW: JAK MÓWIĆ, ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY

krag_mam2Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak rozmawiać z dzieckiem? Jak komunikować się w rodzinie tak, by dojść do porozumienia? O trudnej sztuce rozmawiania, porozmawiamy z psycholog Kamillą Szczyrek – prywatnie mamą dwójki dzieci.

6.04. GODZ. 17.00-19.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

KONCERT PASCHALNY z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

paschalny_2018Tegoroczny Koncert Paschalny z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich, rozpocznie się w niedzielę 8 kwietnia br. o godz. 17.00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a). Wystąpią muzycy, którzy mimo młodego wieku mogą pochwalić się bogatym dorobkiem artystycznym i uznaniem w środowisku.

Więcej…
 

XVII Małopolski Konkurs Kucharsko–Cukierniczy

konkurs_cukierniczy2Zapraszamy do zapoznania się z relacją z XVII Małopolskiego Konkursu Kucharsko – Cukierniczego, który odbył się w dniach 14-15.03.2018r. w Zespole Szkół Specjalnych Nr 14 w Krakowie os. Sportowe 28.

W tym roku temat konkursu brzmiał: "Świat baśni, bajek i legend".

Więcej…
 


Strona 11 z 151


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)