Dzielnica XVIII

Witamy wiosnę - spotkanie dla dzieci z cyklu "Zabawy podwórkowe"

witamy_wiosneKlub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 25.03. w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza dzieci na spotkanie z cyklu Zabawy podwórkowe. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach muzyczno-ruchowych i wspólnym czytaniu wierszy o tematyce wiosennej. Jeśli pogoda dopisze, uczestnicy będą rysować pejzaże wiosenne kredą przed Klubem. Zaplanowano także pokaz mody wiosennej, dlatego organizatorzy zachęcają dzieci do przebrania się. Impreza ta będzie doskonałą okazją do integracji dzieci poprzez wspólną zabawę. Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 6-10 lat.

Wstęp wolny.

 

Budżet Obywatelski - termin spotkania konsultacyjno-informacyjnego dla mieszkańców

bo_2017_bannerSzanowni Państwo, Zarząd Dzielnicy XVIII Nowa Huta podaje termin spotkania konsultacyjno-informacyjnego dla mieszkańców: 20 marca 2017 r. w godz. 17.00 – 18.00.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Rady Dzielnicy os. Centrum B 6.

W przypadku dodatkowych konsultacji z przedstawicielami Komisji Budżetu Obywatelskiego w innym terminie prosimy o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefoniczny z biurem Rady nr tel.: 12-644-78-40.

 

Warsztaty dla rodziców - Krąg opowieści porodowych

opowiesci_porodoweKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 24.03. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na spotkanie dla kobiet, podczas którego będą mogły w bezpiecznych, kameralnych warunkach Klubu Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi nie tylko z samym porodem. Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk, doula.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia.
Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Unikanie zagrożeń - spotkanie profilaktyczne dla dzieci i młodzieży

unikanie_zagrozenKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 21.03. o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie profilaktyczne dla dzieci, pt. Unikanie zagrożeń.

Więcej…
 

Stacja Wersalik #3

stacja_wersalikKlub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza małych i dużych na warsztatowe popołudnie na os. Ogrodowym 15. Już po raz trzeci na STACJI WERSALIK spotkają się miłośnicy warsztatów wszelakich. W sobotę 25 marca w godz. 16:00-19:00 całe pokolenia - dzieci, rodzice i dziadkowie będą mogli wspólnie spędzić czas wolny - a na nudę miejsca nie będzie!

Więcej…
 

IV edycja plebiscytu Inwestycja Przyjazna Mieszkańcom

inwestycja„Inwestycja Przyjazna Mieszkańcom” to jedyny przegląd projektów mieszkaniowych oparty na subiektywnych ocenach nabywców i osób planujących zakup nieruchomości. O zwycięstwie decyduje bowiem suma głosów oddanych przez potencjalnych klientów, a nie przedstawicieli branży. Nie dziwi zatem, że tytuł przyznawany przez czytelników dwutygodnika „Krakowski Rynek Nieruchomości” co roku budzi duże zainteresowanie deweloperów. Trudno o lepsze świadectwo sukcesu inwestycji niż pozytywne opinie przyszłych mieszkańców.

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota: Łapacze Snów

lapacze_snowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 25.03 w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kreatywne warsztaty plastyczne. Rodzice i dzieci wspólnie wykonają „łapacze snów”, kolorowe ozdoby z piórami, paciorkami i innymi elementami, inspirowane tradycyjnymi amuletami północnoamerykańskich Indian.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Koncert Pasyjny z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

koncert_pasyjnyNajbliższy koncert w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich to muzyczna opowieść o męce i pasji Jezusa Chrystusa. Odbędzie się on 25 marca br. o godz.19.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a). Na koncert zapraszają organizatorzy cyklu: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Więcej…
 

Wiosna tuż, tuż

wiosna_tuzKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 22.03, o godz. 16:00 zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat. Z nadejściem wiosny wiążą się obrzędy i zwyczaje oparte na wierzeniach i pochodzące z różnych stron Polski. Dzieci z os. Chałupki przybliżą znany obrzęd przywoływania wiosny. Zwyczaj ten obchodzony jest do dziś w całej Polsce nazywany jest topieniem lub paleniem kukły słomianej zwanej Marzanną, Moreną, Śmiercią, Śmiercichą. Podczas wędrówki po osiedlu dzieci będą poszukiwać oznak wiosny. Jak co roku nie zabraknie sadzenia wiosennych kwiatków w ogródku przy Klubie Karino, jak również wielu niespodzianek.

Zapisy w godzinach otwarcia Klubu do 20 marca, tel. 12 681 02 00, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Wstęp: 3 zł

 

IX Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII

pucharW dniu 10.03.2017 r. na boisku wielofunkcyjnym na obiektach MOS Kraków – Wschód, os. Szkolne 39 został rozegrany coroczny Turniej w Piłce Nożnej dla Gimnazjalistów o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII. Zawody odbywały się pod hasłem „Szukamy następców Marcina Wasilewskiego”. Patronat nad imprezą objęła Rada Dzielnicy XVIII. Oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonał dyrektor szkoły Pani mgr Beata Głuch.

W meczu finałowym Gimnazjum im. Królowej Apostołów pokonało Gimnazjum nr 43 z Luboczy 3:0. Trzecie miejsce zajął: "Dream Team” z Nowej Huty. W turnieju przyznano również nagrody indywidualne, które otrzymali: Michał Hercer (Gimnazjum nr 43) – „Najlepszy Zawodnik”, Jakub Gądek (Gimnazjum im. Królowej Apostołów) – „Najlepszy Bramkarz”, Adam Arłamowski (Gimnazjum im. Królowej Apostołów) – „Najskuteczniejszy Zawodnik”.

Turniej przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Katarzyna Gargula, mgr Marcin Olajossy, mgr Wiesław Kucab, wspomagani przez uczniów. Nagrody, puchary, statuetki, medale i dyplomy najlepszym drużynom i zawodnikom wręczała Pani mgr Beata Głuch – dyrektor szkoły.

Więcej…
 

Świetlica środowiskowa "Familka"

familkaOd 1 marca 2017 r. na os Górali 15 w Nowej Hucie (vis a vis Szkoły Pallotynów) działa świetlica FAMILKA, do której bezpłatnie mogą uczęszczać dzieci w wieku 7-14 lat. Miejsc w świetlicy jest 32. Zapraszamy dzieci mieszkające w okolicy do uczęszczania do naszej świetlicy.

Więcej…
 


Strona 11 z 90


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)