Dzielnica XVIII

Konkurs "Aktywny senior"

aktywny_seniorFundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych serdecznie zaprasza do udziału w konkursie “Aktywny senior”, którego celem jest zebranie przykładów i promowanie aktywności społecznej osób starszych – najbardziej aktywnych seniorów z Małopolski, działających na rzecz swoich społeczności.

Więcej…
 

Ekipa Dobra - Młodzieżowe Centrum Wolontariatu

artzona_norwidMłodzieżowe Centrum Wolontariatu w ARTzonie to innowacyjny projekt wzmacniający potencjał społeczny młodzieży. Zadanie dotyczy realizacji ciekawych i oryginalnych działań, w które zaangażowani będą młodzi liderzy w wieku 11-14 lat. Program obejmuje 3 warsztaty liderskie zakończone finałem w postaci małej kampanii promującej wolontariat.

Więcej…
 

Kraków literacki - szkice do portretu miasta

krakow_literackiKraków literacki. Szkice do portretu miasta - cykl wykładów i warsztatów literackich, stanowiących próbę pokazania współczesnego Krakowa w całej jego symbolicznej niejednoznaczności oraz w literackim kontekście porównawczym do wizerunków innych miast, nie tylko polskich.

Więcej…
 

Konkurs "Zdrowy, rodzinny posiłek"

rodzinny_posilekCelem konkursu "Zdrowy, rodzinny posiłek" jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych całej rodziny. Konkurs przeprowadzony jest w trzech kategoriach: menu dzienne, zbilansowany obiad dla rodziny i słodycze bez cukru.

Zgłoszenia do 16 XI 2017 r., finał konkursu 22 XI 2017 r. w ARTzonie Osrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Upcyklingowe rzeźby z zabawek

upcyklingKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum, A 6a) dnia 28.10. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na warsztaty kreatywne.

Czy macie w szafach stare zabawki, którymi się już nie bawicie? Można je przynieść na warsztaty, by wykorzystać twórczo do stworzenia przestrzennych rzeźb i kompozycji. Prowadzenie: Anna Ratecka.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Czwarta Cyrkowa Sobota

cyrkowa_sobotaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 28.10. w godz. 10:00 - 13:00 zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu otwartych sobotnich pikników cyrkowych! Cyrkowe pokazy, gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Oferta skierowana do każdej grupy wiekowej. Zapraszamy by przyjść i spróbować swoich sił z instruktorami klubowymi, lub by po prostu spędzić miły poranek w plenerze. W okresie zimowym spotkania będą odbywać się w salach Klubu 303.

Wstęp wolny!

 

Koncert zespołu "Kobieta z wydm"

kobieta_z_wydmKoncert zespołu „Kobieta z wydm”, który tworzą: Iwona Król i Błażej Król (niegdyś duet Lauda) oraz Mateusz Rychlicki (znany również z Kristen) w ramach nowohuckiego cyklu muzycznego Odbiornik Live.

16 listopada 2017 r., godz. 19:30, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.

Historia powstania debiutu Kobiety z wydm jest dwoista. Z jednej strony ten zespół to owoc miłości i przyjaźni, a dalej radości ze wspólnego grania i komponowania. Błażej Król z żoną Iwoną stworzył przecież duet Lauda, zaś Mateusz Rychlicki był perkusistą w ostatniej scenicznej inkarnacji KRÓLA. Z drugiej strony realizacja płyty napotykała na liczne przeszkody. Pierwsza wersja nagrań zniknęła w tajemniczych okolicznościach z twardego dysku, a próby jej odzyskania zakończyły się fiaskiem i permanentnym uszkodzeniem sprzętu.

Więcej…
 

Koktajl Muzyczny - koncert Małgorzaty Wójcik

koktajl_muzycznySerdecznie zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na koncert pn. Koktajl Muzyczny, w wykonaniu Małgorzaty Wójcik.

13 listopada 2017 r., godz. 18.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Koncert będzie łączył różne style muzyczne - od lat dwudziestych przez folklor krakowski, pieśni cygańskie, melodie country po utwory żeglarskie i patriotyczne. Spotkanie poprowadzi dyrektor reaktywowanego Teatru Kolejarza w Krakowie - Adam Legendziewicz. W trakcie koncertu odbędą się konkursy z nagrodami.

Więcej…
 

Konkurs historyczny "Od Wandy do Sendzimira"

norwid_bibliotekaKonkurs historyczny „Od Wandy do Sendzimira” - grudzień 2017 – kwiecień 2018 r., Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Konkurs jest organizowany od 2001 roku dla szkół gimnazjalnych, a od 2004 roku również dla szkół średnich i cieszy się dużym zainteresowaniem. Dla młodzieży, zwłaszcza tej mieszkającej w Nowej Hucie, jest to ważny element edukacji regionalnej.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Dogoń pegaza

303_pazdziernik2Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 30.10. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na międzypokoleniowe kreatywne zajęcia dla dzieci 6-9 lat i ich opiekunów.

Zajęcia podzielone będą na różne aktywności m.in. Cyrk to nauka żonglowania, kręcenie talerzami, poi i inne ciekawe cyrkowe wyzwania. Gry podwórkowe, które już powoli odchodzą w zapomnienie na zajęciach przeżyją swoją drugą młodość. Przypomnimy Rodzicom, a dzieci nauczymy jak można wykorzystać nakrętki od słoików, kapsle, kredę i nie tylko. Muzyka to rytm, rytm to zabawa… na tych zajęciach będzie można spróbować swoich sił w grze na jambach. Duo-akro to nie lada wyzwanie, ponieważ na tych zajęciach będziemy ćwiczyć wygibasy i różne akrobatyczne triki.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Gimnastyka z brzuszkiem i maluszkiem

303_pazdziernik2Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 30.10. w godz. 15:00 - 15:45 zaprasza na gimnastykę dla kobiet w ciąży i po porodzie z niemowlakiem. W programie zajęć: ćwiczenia wzmacniające mięśnie, ćwiczenia oddechowe przygotowujące do porodu, ćwiczenia BPU po porodzie oraz seria ćwiczeń wzmacniających i rozciągających mięśnie, korygujących ewentualną nadwagę, kształtujących sylwetkę sprzed porodu.

Więcej…
 


Strona 11 z 121


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)