Dzielnica XVIII

Głosujmy na dęba Henryka z Krakowa w konkursie "Drzewo Roku 2018"

henrykSzanowni Państwo, Dąb Henryk z Krakowa bierze udział w konkursie Drzewo Roku 2018 - to absolutnie niesamowite drzewo z bardzo ciekawą historią!

Link do głosowania : http://www.drzeworoku.pl/
Link do spotu o dębie Henryku: https://www.youtube.com/watch?v=lukDMVI0XQY&feature=youtu.be/

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota: Wymianka Ubraniowa

wymiankaKolejne spotkanie w ramach projektu Wspólna Sobota poświęcimy na doskonalenie sztuki targowania się. Mamy będą wymieniać się dziecięcymi ubrankami, zabawkami i akcesoriami, a w tym czasie dzieci zajęte będą zorganizowanymi dla nich animacjami i warsztatami.

9.06. godz. 11.30-13.30, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Rozpoczęła się rekrutacja do III edycji międzynarodowego projektu rozwoju kompetencji w zawodzie Kucharz – "Gotuj po hiszpańsku II"

po_hiszpansku3 Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI rozpoczęła rekrutację do III edycji projektu kształcenia umiejętności kulinarnych w zakresie kuchni hiszpańskiej i śródziemnomorskiej w Hiszpanii.

W projekcie mogą wziąć udział osoby młode w wieku od 18 do 35 roku życia, pozostające bez pracy, zamieszkałe na terenie Małopolski. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków EFS na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zabawy z językiem angielskim

karinoPiosenki, wierszyki i rymowanki są doskonałym punktem wyjścia do wprowadzania i utrwalania zwrotów, wyrazów a nawet struktur gramatycznych. Piosenki najlepiej łączyć z aktywnością fizyczną, by zaspokoić dzieciom ich naturalną potrzebę ruchu. Teksty śpiewane czy mówione są doskonałym pomocą w przyswajaniu języka.

7.06. godz. 17.30-18.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Witajcie w naszej bajce - "Opowieść o dobrym czowieku"

klub_dukatKlub Dukat zaprasza na spektakl Teatru Eden. To historia kupca, któremu dane było wpierw zaznać ludzkiej obojętności, a potem - współczucia oraz wsparcia.

6.06. godz. 17.00-18.30, Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków

 

Truskawkowy Dzień Dziecka

truskawkaKlub Karino serdecznie zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych na Truskawkowy Dzień Dziecka, organizowany z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników festynu czeka mnóstwo atrakcji, przygotowanych przez organizatorów, m.in. loteria fantowa, liczne konkursy, ciekawe zabawy, pokaz baniek mydlanych, żywe maskotki, dmuchane zabawki, fotobudka i wiele innych. Motywem przewodnim zabawy będą powszechnie lubiane przez tych małych i tych dużych owoce – truskawki.

6.06. godz.11.00, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)


Każdemu chętnemu wymalujemy na twarzy wielką truskawkę specjalnymi farbami ekologicznymi. Dorośli wykażą się zdolnościami kulinarnymi w konkursie na Najsmaczniejsze ciasto truskawkowe. Nie zabraknie też świeżych owoców do spożycia dla uczestników. Sponsorem imprezy jest ArcelorMittal Poland SA oraz Sklep Groszek.

Wstęp wolny!

 

"OBLICZA NOWEJ HUTY" VII edycja Szlakiem Nowohuckiej Solidarności "A kuku panie generale"

oblicza_nh2Jak opowiedzieć młodzieży o ideach i historii Solidarności?

Nauczyciele Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 i Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Krakowie znaleźli odpowiedź na to pytanie. Zorganizowali grę miejską korzystając z Nowohuckiego Szlaku Solidarności. Trasa prowadziła z budynku Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 przez kościół oo. cystersów na os. Szklane Domy, gdzie działało Duszpasterstwo Hutników, pomnik prasy, tablicę TKRH i SFPP, pomnik Solidarności przy Placu Centralnym, pomnik Krzyża nowohuckiego, pomnik B. Włosika do kościoła Arka Pana. Na platformie Moodle zostały przygotowany kurs, aby uczniowie przed wyjściem na trasę zdobyli niezbędną wiedzę o historii Solidarności w Nowej Hucie. Kurs opracowała Jadwiga Jurczyk-Motyl nauczyciel Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2.

W czwartek 24 maja 7 drużyn wyruszyło na trasę. Zadania w grze miejskiej były tak zaplanowane, aby uczniowie przenieśli się do lat 80-tych XX wieku i to prawie dosłownie, bo musieli skorzystać z nagrania na kasecie magnetofonowej, napisać tekst na maszynie do pisania, ważyć papier ręczną wagą sprężynową, stanąć w kolejce, aby odebrać porcję lodów.

Do poprawnego wykonania zadań potrzebna była uczestnikom wiedza zdobyta nie tylko w kursie Moodle, ale także w trakcie dodatkowych zajęć ze swoimi nauczycielami. W loterii fantowej za poprawną odpowiedź na konkursowe pytania można było wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ale nie od razu. Otrzymane talony i kartki na słodycze uczestnicy realizowali po zakończeniu gry.

Pomysłodawcą i autorem koncepcji gry jest pani Jadwiga Jurczyk-Motyl z Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2. Współautorami scenariusza są panie Marzena Sula-Matuszkiewicz i Aldona Kruk z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Gra mogła być przeprowadzona dzięki zaangażowaniu nauczycieli z obu wymienionych wyżej instytucji, którzy wcieli się w role strajkujących robotników, łączników, sprzątaczki, agentów i innych postaci.

Więcej…
 

Hawajski Dzień Łuczanowic

dzien_luczanowic2Aloha! Klub Aneks zaprasza w niedzielne popołudnie do krainy piasku, słońca, palm kokosowych i zawsze uśmiechniętych ludzi w kwiecistych strojach. Na spragnionych hawajskich rozrywek turystów-gości niecierpliwie czekać będzie z girlandami kwiatów klubowa ekipa gorących tancerek hula oraz opalonych, wysportowanych surferów. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Gry i zabawy, konkursy z nagrodami, loteria fantowa, mini lunapark, wata cukrowa i lody, bamber-balle, bańki mydlane, a na scenie - występy taneczne i wokalne w wykonaniu tubylców i zaproszonych gości. A kiedy słońce powoli kryć będzie się pod horyzont wśród bezkresu wód oceanu i żar dnia złagodzi wieczorna bryza, na bielutkim piasku hawajskiej plaży rozpocznie się zabawa taneczna.

10.06. godz. 15.30, Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11)

Na Hawajski Dzień Łuczanowic zapraszają: Klub Aneks oraz Rada i Zarząd Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Sponsorami imprezy są: ArcelorMittal Poland SA, GreenSteam, ABC COLOREX.

 

Klub Rodziców: Zumba dla rodzin

karinoKlub Karino zaprasza na zajęcia z cyklu Klubowa Skarbnica Rodzinna, prowadzone przez Kamila Nowaka. Zumba to trening aerobowy w rytm latynoskiej muzyki - połączenie tańca z ćwiczeniami fizycznymi, przez co aktywność staje się dobrą zabawą. Zajęcia zumby pozytywnie wpływają na kondycję i zdrowie człowieka: dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców.

7.06. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków

 

Klub Rodziców: Zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci

karinoKlub Karino zaprasza na zajęcia plastyczne. Tego typu aktywność to sposób na świetną zabawę i ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia plastyczne pobudzają też wrażliwość, kreują świadomość estetyczną, wyobraźnie i twórczą ekspresję.

7.06. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków

 

Klub Rodziców: Rozwój mowy u dzieci

czerwiec_303Umiejętność mówienia pozwala ludziom na wyrażanie swoich spostrzeżeń, potrzeb i emocji. Dzieciom, które dopiero uczą się mówić, doskonalenie tej umiejętności pozwala coraz dokładniej poznawać świat i rozwijać zdolności komunikacyjne. Wydaje się, że każdy rodzic powinien posiadać podstawową wiedzę o tym, jak kształtuje się mowa dziecka, by móc kontrolować postępy, nie szkodzić wygórowanymi oczekiwaniami i nie zlekceważyć ewentualnego pojawienia zaburzeń w rozwoju.

5.06. godz. 17.00-19.00, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Spotkanie poprowadzi logopeda Agnieszka Oliwka, która jest absolwentką studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Strona 11 z 166


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)