Dzielnica XVIII

Dbajmy o czystość w Naszej Dzielnicy

Dzielnica XVIII Nowa Huta liczy ponad 60 tysięcy mieszkańców i zajmuje 7 tysięcy ha  powierzchni. Jest jedną z największych dzielnic miasta, a co za tym idzie wymaga dobrej organizacji pracy ze strony służb miejskich, które zajmują się utrzymaniem czystości ulic, chodników, ścieżek rowerowych. Do nich należy również utrzymanie w odpowiednim stanie parków, ogródków jordanowskich, drzew, zieleni, skwerów różanych. Wiele nieruchomości na terenie Dzielnicy obsadzone jest tzw. żywopłotami, które także wymagają nieustannej pielęgnacji.

Więcej…
 

PIŁKARSKA LIGIA PARAFIALNA - 10 LAT MINĘŁO ...

W niedzielę 20 października w kościele Matki Bożej Pocieszenia odbyło się uroczyste zakończenie sezonu 2013. W krótkim podsumowaniu Ks. Marek Ostapiszyn SAC który gra od początku powstania ligi w drużynie MBP nawiązał do idei powstania ligi oraz podziękował osobom związanym z tworzeniem i funkcjonowaniem rozgrywek.

Więcej…
 

WSZYSTKIE MURKI SĄ NASZE

Głową w murek, tak można podsumować dotychczasową walkę radnych Rady Dzielnicy XVIII z urzędnikami o wyremontowanie nowohuckich murków, podczas gdy kolejne zimy skutecznie pogłębiają stan zniszczenia.

Murki wizjonerów
Centralne osiedla Nowej Huty, projektowanej, jako oddzielnego miasta pod Krakowem, w myśl jej urbanistów i architektów miały być naprawdę reprezentacyjne: szerokie ulice, parki, „jednostki mieszkaniowe”, teatry nawet ratusz, a przy tym - ozdobne elementy małej architektury. To, czy murki miały tylko wyróżniać ciąg pieszy wzdłuż ulic, czy też ułatwiać wejście do sklepów i punktów usługowych, szkół, żłobków, przychodni dziś nie ma znaczenia. Po sześćdziesięciu latach te niewielkie, ale urokliwe (niegdyś) elementy małej architektury podobnie jak towarzyszące im tarasy i schody dziś proszą się o remont. Już trzy kadencje radni dzielnicy upominają się w Gminie Miejskiej Kraków o to, by ze względów estetycznych murki poprawić. Wnoszą o to do Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz do Zarządu Budynków Komunalnych.

Więcej…
 

Dożynki Miejskie Kraków Nowa Huta Wolica 2013

 

Spotkajmy się pod fontanną!

Już wkrótce nie będziemy musieli umawiać się „pod Leninem”, którego nie ma czy też „pod Modą Polską”, która była Robanem a jest Rossmanem. Czy Nowy Rok 2015 będziemy mogli przywitać szampanem pod fontanną na Placu Centralnym?

Więcej…
 

Prace remontowe i modernizacyjne w szkołach i przedszkolach w 2013 r.

Wakacje dawno już za nami, czas więc podsumować prace remontowe i modernizacyjne jakie zostały wykonane w okresie wakacyjnym w placówkach oświatowych w 2013 r. Jak już informowaliśmy budżet na te zadania w bieżącym roku został obniżony co spowodowało, iż po raz pierwszy, nie wszystkie placówki zostały objęte pracami remontowymi. Jesteśmy wdzięczni dyrektorom tych placówek za wyrozumiałość i oczywiście szkoły oraz przedszkola które w tym roku nie były objęte pracami remontowymi, będą w przyszłym roku potraktowane jako priorytetowe przy ustalaniu listy rankingowej.

Więcej…
 

KONKURSY W KRAKOWIE

W sobotę 23 listopada br. do Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa przyjechały reprezentacje 16 jednostek Małopolskiej WK OHP oraz z CKiW w Szczawnicy i CKiW w Tarnowie, aby wziąć udział w corocznych konkursach: wiedzy o Krakowie pt. „Wielcy Krakowianie”, recytatorskim pt. „Twórczość Juliana Tuwima”, ekologicznym pt. „Odkrywamy czystą Polskę” oraz ortograficznym pt. „O Pawie Pióro”. Organizatorem przedsięwzięcia była Małopolska WK OHP oraz 6-5 Środowiskowy Hufiec Pracy w Krakowie.

Więcej…
 

Projektor cyfrowy dla kina Sfinks

W kinach na naszych oczach dokonuje się swoista techniczna rewolucja. Posiadanie projektorów cyfrowych nie jest już, jak kilka lat temu, domeną czy też „kaprysem” wielkich kin wielosalowych, które stawiały na nowinki techniczne oraz maksymalną perfekcję obrazu i dźwięku. Dziś to już „być albo nie być” dla wszystkich kin - również dla takich kin studyjnych jak Sfinks – jedynego kina w Nowej Hucie. Większość dystrybutorów ogranicza wprowadzanie filmów na tradycyjnych kopiach 35 mm do minimum (powstaje np. 5-6 egzemplarzy do podziału na całą Polskę) i przechodzi na system kopii cyfrowych. Co więcej – znaczna ilość pozycji dostępnych jest tylko na kopiach cyfrowych! I ta tendencja rośnie w błyskawicznym tempie. Praktycznie z miesiąca na miesiąc rośnie ilość tytułów, które dostępne są tylko do odtwarzania na projektorze cyfrowym.

Więcej…
 

NIEDOSTATKI NOWOHUCKIEJ KOMUNIKACJI

Zmiany w siatce komunikacyjnej i w porach odjazdów autobusów i tramwajów oraz rozkładów jazdy, nie  poprawiły sytuacji podróżnych korzystających z komunikacji miejskiej. Wręcz przeciwnie, ciągle pojawiają się postulaty i prośby o zweryfikowanie pewnych rozwiązań. 14 października br. w Komisji  Infrastruktury i Transportu Rady Dzielnicy XVIII odbyło się spotkanie radnych Nowej Huty z przedstawicielami ZIKiT, którego tematem było omówienie i przedłożenie postulatów i wniosków mieszkańców Dzielnicy XVIII, odnośnie poprawy korelacji przejazdów, odjazdów autobusów i tramwajów ją obsługujących.

Więcej…
 

REMONTY CHODNIKÓW W NOWEJ HUCIE

Na terenie Dzielnicy XVIII trwają obecnie remonty dróg i chodników. Na osiedlach peryferyjnych zostały zrealizowane wszystkie zlecone prace. Wykonano remonty nawierzchni poprzez położenie nowych dywaników asfaltowych na ul. Biwakowej, Plażowej, Kontryma, Narcyza Wiatra. Na pozostałych osiedlach roboty jeszcze trwają. Na ten rok przewidziano przede wszystkim remonty chodników wewnątrz osiedli. – Zniszczone chodniki przy blokach są najczęściej zgłaszane przez mieszkańców, jako najpilniejsze do remontów - mówi Stanisław Moryc Przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII.

Więcej…
 

Podziękowania dla Sponsorów i Darczyńców - Wolica 2013

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta składa podziękowania osobom, przedsiębiorstwom i organizacjom, które przyczyniły się do realizacji Dożynek Miejskich Wolica 2013.
Szczególne podziękowania kierujemy dla współorganizatorów dożynek pani Małgorzaty Jezutek dyrektor OK Kraków-Nowa Huta wraz z pracownikami oraz Spółki dla Zagospodarowania Wspólnot Gruntowych os. Wolica.
Dziękujemy za pomoc: Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Stanisław Moryc
Przewodniczący
Rady i Zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta

Lista sponsorów i darczyńców Dożynek Miejskich Wolica 2013

 


Strona 101 z 116


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)