Dzielnica XVIII

XVIII Konkurs Dziecięcej Twórczości Plastycznej

konkurs_plastycznySerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVIII KONKURSIE DZIECIĘCEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ - eliminacje garnizonowe. W programie jak zawsze ciekawy, pełen atrakcji wernisaż, dla zwycięzców nagrody oraz spotkanie z prawdziwymi komandosami - żołnierzami 6 BPD!

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

 

Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych „Pro Familia”

pro_familiaStowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych „Pro Familia” od 20 lat – we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi – realizuje program „Prawo Dziecka do Rodziny”.

Stowarzyszenie promuje i rozwija rodzinne formy opieki zastępczej. Służy rodzinom adopcyjnym i zastępczym oraz rodzinom pozostającym w trudnej sytuacji życiowej pomocą psychologiczną, pedagogiczną i rzeczową, szkoli kandydatów na opiekunów zastępczych, przygotowuje profesjonalną kadrę trenerską - organizatorów zastępczego środowiska rodzinnego, a także integruje zastępcze środowisko wychowawcze poprzez organizację spotkań, warsztatów, wspólnych wyjazdów oraz tworzenie grup wsparcia.

Stowarzyszenie „Pro Familia” zrzesza rodziny adopcyjne, zastępcze oraz specjalistów i praktyków pracujących na rzecz dziecka i rodziny.

W swojej pracy na rzecz dzieci Stowarzyszenie opiera się nadto na zaangażowaniu wolontariuszy oraz wsparciu ludzi dobrej woli oraz firm rozumiejących trudną sytuację oraz potrzeby dzieci i ich opiekunów zastępczych.

Więcej…
 

Taki szampański wieczór- koncert operetkowy

operetkaOśrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, dnia 18.01. o godz. 18:00 serdecznie zaprasza na karnawałowy koncert artystów promujących muzykę operetkową i musicalową. Wykonawcy: Natalia Mańka - mezzosopran, Dariusz Palonek – tenor, Kamil Zypser – fortepian. „Koncert pieśni operetkowych i musicalowych, to nasza propozycja na karnawałowy wieczór. W naszym programie znajdą się największe przeboje gatunku. Będą Państwo mogli zanucić znane melodie pamiętane z filmów muzycznych i nie tylko. Serdecznie zapraszamy wszystkich na niezapomniane spotkanie.”

Bilety w cenie 10 zł będą dostępne przed wydarzeniem w Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy.

 

Artystyczna przyszłość - ferie 2016

ferie_2016W ferie w Krakowie nie musi być nudno. Nie wiesz co robić z wolnym czasem? Znudziły Ci się gry komputerowe i telewizyjne seriale? Chcesz z kimś pogadać, poznać ciekawych ludzi i zrobić coś atrakcyjnego, przeżyć najbardziej szalone ferie? Przyjdź do Nas na Wietora! Czekamy i pomożemy Ci rozruszać się w realnym świecie – artystycznie i sportowo.

Właśnie dla takich ludzi przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych zajęć. Jeżeli masz talent muzyczny, to zapraszamy na naukę gry na gitarze, fortepianie, basie, kontrabasie, perkusji oraz na warsztaty dla zespołów rockowych. Nauczysz się grać na instrumentach i stworzysz własny zespół. A może lubisz mówić, dużo mówić, ciekawi Cię świat i ludzie, kultura i sport. Może stworzysz swoją własną audycję radiową? Przyjdź na zajęcia dziennikarskie do Radia Pryzmat, a dowiesz się, jak to zrobić. Przy okazji nauczysz się wielu pożytecznych rzeczy o montowaniu, nagrywaniu, reportażach i wywiadach. Mamy także coś dla tych, którzy czują aktorskie powołanie. Zajęcia teatralne podczas których poznacie swoje możliwości i odkryjecie talent aktorski. Może właśnie to sprawi, że zagrasz w spektaklu, w filmie, albo sam wyreżyserujesz sztukę teatralną. Jeżeli jednak nic z powyższych rzeczy nie sprawia, że serce bije Ci mocniej, w co nie wierzymy, to może taniec spowoduje, że ruszysz się z kanapy. Taniec współczesny, to nie polonez, lecz pełen dynamiki i wyobraźni ruch. Poznasz możliwości swojego ciała, rozciągniesz mięśnie, nauczysz pamięci ruchowej oraz orientacji w przestrzeni, a przy okazji zaznajomisz się z wieloma elementami tańca jazzowego, ludowego i klasycznego.

A jeśli nie współczesny to może tańce izraelskie? Jeszcze się wahasz? Teraz przekonamy Cię już na pewno. Jeżeli lubisz podróże i zawsze marzyłeś, żeby wyruszyć w rejs dookoła świata, to nie znajdziesz już wymówki, że nie wiesz, jak to zrobić. Klub żeglarski Kolchida zaznajomi Cię z teorią żeglowania, a jeżeli będziesz chciał teorię poznać w praktyce i popływać żaglówką, musisz przyjść do Nas po feriach, bo wtedy w rejs ruszymy na pewno!

Więcej…
 

Podróże po historii i kulturze: "Zwierzyniec zaprasza: Dębniki" - zwiedzanie wystawy

debnikiSerdecznie zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku spotkanie z cyklu Podróże po historii i kulturze Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. W styczniu zapraszamy na zwiedzanie wystawy „Zwierzyniec zaprasza: Dębniki” do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Dom Zwierzyniecki na ul. Jadwigi 41.

Więcej…
 

Styczeń w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu styczniu. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

FERIE 2016 w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej pt. „Wyprawa w krainę fantazji” 18 – 30 stycznia 2016 r.

nhbp-ferieNowohucka Biblioteka Publiczna zaprasza czytelników pozostających w czasie ferii zimowych w mieście do udziału w spotkaniach pt. Wyprawa w krainę fantazji organizowanych w ramach akcji Zima w mieście.

Więcej…
 

Wernisaż wystawy „O rety! Portrety ” - Dominika Materna i Maciej Godawa

portretyOśrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na wernisaż wystawy „ O rety! Portrety” Dominiki Materny i Macieja Godawy 12 stycznia 2016 r. o godzinie 18.00 do Galerii OKN na os. Górali 5 w Krakowie.

Wystawę można oglądać od 12 I 2016 do 10 II 2016 r. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Zimowe warsztaty dla dzieci w wieku 7-11 lat

zima_oknOśrodek Kultury im C. K. Norwida serdecznie zaprasza na Zimowe warsztaty, czyli kolejną odsłonę cyklu zajęć dla dzieci w czasie małopolskich ferii zimowych 2016. Warsztaty będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida na os. Górali 5 (I tydzień) oraz w ARTzonie na os. Górali 4 (II tydzień) . Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 11 lat.

Więcej…
 

Starodzieje - podróże do przeszłości

starodziejeW ferie zimowe od 18 do 22 stycznia 2016 w godzinach 9.00-15.00 zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 13 lat na wyjątkowy projekt, który przeniesie Was w czasie, do dalekiej przeszłości. Proponujemy Wam aktywne, twórcze poznawanie historii, dziejów sztuki, kultury, dawnych obyczajów, legend i baśni. Z nami poznacie fakty i mity, prawdę i fikcję. Podróż odbywać będziecie z orbity czasowej na orbitę czasową działań artystycznych, naukowych i sportowych. Poznacie ciekawe opowieści, które staną się inspiracją do kreatywnego tworzenia niepowtarzalnych dzieł z kolorów, form, słów, obrazów i dźwięków.

Więcej…
 

Trzecia edycja konkursu FIO – Małopolska Lokalnie

fio15 stycznia rusza nabór projektów do konkursu „FIO – Małopolska Lokalnie”, w ramach którego młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą otrzymać od 2.000 do 5.000 złotych na lokalną inicjatywę lub rozwój organizacji.

Więcej…
 


Strona 101 z 131


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)