Dzielnica XVIII

Bezpieczeństwo w Nowej Hucie

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta zaprasza mieszkańców na otwarte spotkanie w czwartek 27 lutego o godzinie 17.30 w sali Galeria, Nowohuckiego Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232 z przedstawicielami Wydziału Zarządzania Kryzysowego UMK, Policji, Straży Miejskiej. Spotkanie będzie poświęcone sprawom porządku publicznego i bezpieczeństwa na terenie Dzielnicy XVII Nowa Huta.

 

NOWA HUTA - PRZYSZŁOŚĆ KRAKOWA

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Nowej Huty na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 25 lutego o godzinie 17.30 w sali Galeria, Nowohuckiego Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232 z panią Elżbietą Koterbą, z-cą prezydenta Miasta Krakowa. Pani Prezydent zaprezentuje projekt Nowa Huta Przyszłości, a także założenia utworzenia Parku Kulturowego Nowa Huta. Będzie to także pierwsza publiczna prezentacja najnowszych ustaleń dotyczących projektu NH Przyszłości. Prowadzącym spotkanie będzie radny Miasta Krakowa pan Tomasz Urynowicz.

 

Gwiazduchy z Chałupek ze staropolskim kolędowaniem

Grupa Obrzędowa Gwiazduchy działająca przy Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta po raz kolejny w 2014 roku wyruszyła ze Staropolską Kolędą. W święto Trzech Króli, jak nakazuje tradycja barwny orszak przebierańców z gwiazdą betlejemską rozpoczął obchód kolędniczy po peryferyjnych osiedlach Nowej Huty.

Więcej…
 

Nowohucka Wigilia Pokoleń

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huya, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida serdecznie zapraszają na spotkanie opłatkowe "Nowohucka Wigilia Pokoleń".

Więcej…
 

Dbajmy o czystość w Naszej Dzielnicy

Dzielnica XVIII Nowa Huta liczy ponad 60 tysięcy mieszkańców i zajmuje 7 tysięcy ha  powierzchni. Jest jedną z największych dzielnic miasta, a co za tym idzie wymaga dobrej organizacji pracy ze strony służb miejskich, które zajmują się utrzymaniem czystości ulic, chodników, ścieżek rowerowych. Do nich należy również utrzymanie w odpowiednim stanie parków, ogródków jordanowskich, drzew, zieleni, skwerów różanych. Wiele nieruchomości na terenie Dzielnicy obsadzone jest tzw. żywopłotami, które także wymagają nieustannej pielęgnacji.

Więcej…
 

PIŁKARSKA LIGIA PARAFIALNA - 10 LAT MINĘŁO ...

W niedzielę 20 października w kościele Matki Bożej Pocieszenia odbyło się uroczyste zakończenie sezonu 2013. W krótkim podsumowaniu Ks. Marek Ostapiszyn SAC który gra od początku powstania ligi w drużynie MBP nawiązał do idei powstania ligi oraz podziękował osobom związanym z tworzeniem i funkcjonowaniem rozgrywek.

Więcej…
 

 

Infrastruktura nowohucka 2013

Kończy się kolejny rok, to najlepszy czas, aby podsumować nasze działania na rzecz poprawy infrastruktury w naszej dzielnicy. Środki finansowe na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb infrastrukturalnych są niewystarczające. Część mieszkańców może być niezadowolona, że w tym roku to nie ich ulica czy też nie ich chodnik został wyremontowany. Do siedziby dzielnicy przychodzą zainteresowani, napływają  pisma od mieszkańców, wspólnot mieszkaniowych w sprawie: naprawy chodnika, remontu ulicy czy też zepsutej latarni. Przy tak ogromnych potrzebach mieszkańców, nie zawsze można wszystkiemu sprostać. Tak jak i w latach poprzednich i obecnie Komisja Planowania Przestrzennego, Ochrony Środowiska, Mienia i Rozwoju Gospodarczego oraz Komisja Infrastruktury Komunalnej dokonała  przeglądów na terenie dzielnicy, na podstawie których sporządziła mapę najpilniejszych prac w zakresie remontów: chodników, ulic, dróg, miejsc postojowych dla samochodów oraz oświetlenia, biorąc także pod uwagę wszystkie pisma mieszkańców oraz postulaty zgłoszone z dyżurów radnych.

Więcej…
 

Projekt zmiany organizacji ruchu na os. Szkolnym – KONSULTACJE

Wspólnota mieszkaniowa bloku nr 12 z os. Szkolnego przekazała do rady projekt zmiany organizacji ruchu oraz wniosek o podjęcie uchwały w tej sprawie. Wszelkie zmiany dotyczące ruchu pieszego i samochodowego na naszych osiedlach poddajemy konsultacją mieszkańców osiedla, którego dotyczą, tak jest i w tym wypadku. Do 15 grudnia br. czekamy na stanowisko wspólnot mieszkaniowych z osiedla Szkolnego 10, 11, 13, 14, 15, 22, 23 i 24, które poprosiliśmy o wyrażenie opinii. Dopiero po otrzymaniu od nich odpowiedzi będziemy mogli podjąć decyzje w tej sprawie. Projekt zmiany organizacji ruchu na osiedlu Szkolnym dostępny jest także w siedzibie Rady Dzielnicy.

 

Profesor Stanisław Juchnowicz Honorowym Obywatelem Krakowa

Rada Miasta Krakowa na uroczystej sesji w dniu 27 listopada br. nadała profesorowi Stanisławowi Juchnowiczowi tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Prof. Juchnowicz jest wybitnym architektem i urbanistą. Był członkiem zespołu generalnego projektanta Tadeusza Ptaszyckiego, który przygotowywał założenia urbanistyczne Nowej Huty.

Więcej…
 

KONKURSY W KRAKOWIE

W sobotę 23 listopada br. do Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa przyjechały reprezentacje 16 jednostek Małopolskiej WK OHP oraz z CKiW w Szczawnicy i CKiW w Tarnowie, aby wziąć udział w corocznych konkursach: wiedzy o Krakowie pt. „Wielcy Krakowianie”, recytatorskim pt. „Twórczość Juliana Tuwima”, ekologicznym pt. „Odkrywamy czystą Polskę” oraz ortograficznym pt. „O Pawie Pióro”. Organizatorem przedsięwzięcia była Małopolska WK OHP oraz 6-5 Środowiskowy Hufiec Pracy w Krakowie.

Więcej…
 


Strona 150 z 166


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)