Dzielnica XVIII

Kasztanowe planszówki

kasztanowe_planszowkiKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 09.02. w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza na spotkanie przy grach planszowych.

Więcej…
 

Rumunia nie tylko do wampirów

rumiaNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 08.02. o godz. 15:00 zaprasza na kolejny wykład o tematyce podróżniczej, zatytułowany "Rumunia nie tylko dla wampirów". Tym razem gościem Akademii będzie Michał Jurecki, który podzieli się ze słuchaczami wspomnieniami ze swoich podróży po Rumunii. Podczas prezentacji będzie można usłyszeć o różnorodności kulturowej i religijnej regionów Rumunii i o tym wszystkim co sprawia, że Rumunia należy do najciekawszych krajów Europy – bioróżnorodności przyrody, tolerancji i tradycji dobrego sąsiedztwa.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

"Szukamy Następców Wasyla - Marcina Wasilewskiego" - turniej piłkarski

turniej_wasylMamy przyjemność zaprosić Państwa na VIII turniej w piłce nożnej o puchar przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII "Szukamy Następców Wasyla - Marcina Wasilewskiego" organizowanego przez ZSB Chemobudowa Kraków, który odbędzie się w piątek, 11 marca 2016 r. o godz. 9:00 na Boisku Wielofunkcyjnym przy MOS Kraków - Wschód (os. Szkolne 39).

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zawodów.

 

Integra Futsal Cup 2016

integraJuż tradycyjnie, okres ferii zimowych jest momentem rozgrywania Zimowego Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej „INTEGRA FUTSAL CUP”. Gościnne progi zespołu Szkół Sportowych Ogólnokształcących nr 1 w os. Handlowym 4 i tym razem przyjęły drużyny niepełnosprawnych piłkarzy. W tym roku, to już piata edycje tego wspaniałego turnieju. Pomysłodawcami i realizatorami projektu są pracownicy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z ulicy Truskawkowej 4 oraz Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Więcej…
 

Wernisaż w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

mielnikFilia nr 1 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w osiedlu Młodości 8 zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Adama Mielnika - członka Podgórskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Wszelkich.

Więcej…
 

Koncert operowy - Yulia Ponomar

ponomarKlub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 05.02. o godz. 18:00 zaprasza na koncert operowy w wykonaniu Yuliyi Ponomar - absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie i Narodowej Akademii Muzycznej na Ukrainie. Była solistką Filharmonii św. Richtera na Ukrainie. Jest laureatką wielu konkursów, wielokrotnie występowała zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. W programie koncertu znajdą się takie utwory jak: Time To Say Goodbye - Andrea Bocelli , Nella Fantasia - Sara Brightman, Spente le Stelle - Emma Shapplin, Pie Jesu - Lojd Webber Requiem, Ave Maria - Giulio Caccini, Caro mio ben - aria Giuseppe Giordani i wiele innych.

Wstęp wolny.

 

Kluby rodziców

kluby_plakat2 lutego w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida odbyła się konferencja prasowa promująca drugą odsłonę projektu pn. „Kluby Rodziców", którego głównym celem jest wspieranie rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo. Kluby tworzą przestrzeń przyjazną rodzicom i dzieciom, miejsca integracji krakowskich rodzin, w których będą mogli uzyskać fachowe poradnictwo specjalistów z różnych dziedzin.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców tworzymy miejsca integracji i dzielenia się doświadczeniami, dobrymi praktykami oraz problemami związanymi z wychowaniem dzieci. Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne programy, ciekawe i rozwijające rodzinne warsztaty wzmacniające kompetencje i więzi rodzinne, pobudzające ich aktywność. „Kluby Rodziców" są także odpowiedzią na projekty składane przez społeczności lokalne w ramach Budżetu Obywatelskiego – mówi pomysłodawczyni projektu Marzena Paszkot, Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.

Więcej…
 

Salon Książki Krakowskiej

salonW środę 10 lutego o godz. 18.00 zapraszamy do Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) na kolejne spotkanie z cyklu "Salon Książki Krakowskiej". Tym razem zaprezentowane zostanie wydawnictwo Byliśmy, jesteśmy, będziemy. Społeczność żydowska Krakowa po 1945 r., towarzyszące wystawie pod tym samym tytułem, prezentowanej w Starej Synagodze.

Więcej…
 

Luty w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków Nowa - Huta

kl_lutySzanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią wydarzeń, które odbędą się w lutym, w ramach Klubu Rodziców w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa.

Serdecznie zapraszamy.

 

Zabawa karnawałowa dla dzieci

karnawalKlub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 06.02. w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza na zabawę karnawałową dla dzieci.

Karnawał to doskonała okazja do zabawy i spędzenia sobotniego popołudnia w wesołej atmosferze. Podczas karnawałowej zabawy na dzieciaki czekają liczne atrakcje: konkurs na najładniejsze przebranie, taniec z balonami, zabawy muzyczno-ruchowe, bajkowe zagadki i wiele innych. Zapraszamy do zabawy w życzliwej atmosferze i wśród rówieśników.

Wstęp wolny.

 

Robert Kasprzycki - koncert walentynkowy

rkMamy przyjemność zaprosić Państwa na koncert walentynkowy, który odbędzie się w Krakowie 13-ego lutego 2016 roku, (sobota, godzina 19.00), w wyjątkowej scenerii Muzeum Lotnictwa Polskiego - w nowej części pod wiszącymi samolotami.

Będzie to koncert o miłości „Bo miłość uskrzydla”. Koncert dla początkujących i zaawansowanych, dedykowany dla każdej grupy wiekowej - dla wszystkich. Walentynkowe wydanie. Gwiazdą wieczoru będzie Robert Kasprzycki, znany śpiewający autor (m.in. Nieba do wynajęcia), ale i showman obdarzony niesamowitym poczuciem humoru. Przeniesie wszystkich słuchaczy w świat pragnienia, marzeń i oczywiście miłości.

Gdzie i kiedy?

13.02.2016, sobota, godzina 19:00 Muzeum Lotnictwa w Krakowie, Al. Jana Pawła II 39, 31-864 Kraków.

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/Koncert o miłości/

1% od każdego sprzedanego biletu zostanie przekazana dla dzieci ze Szpitala w Prokocimiu.

 


Strona 150 z 182


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)