Dzielnica XVIII

Jesienne warsztaty makijażu i stylizacji

stylizacjaKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 23.11. o godz. 18:00 zaprasza na spotkanie dla pań, które chcą mimo upływających lat wyglądać pięknie i młodo. Warsztaty poprowadzą profesjonalne konsultantki kosmetyczne, które udzielą indywidualnych porad, powiedzą jakich kosmetyków używać i jak dbać o urodę, aby skóra była jak najdłużej młoda i zdrowa. Zaprezentują również sposoby wykonania oryginalnego makijażu wieczorowego.

Wstęp wolny.

 

Festiwal rozmaitości

festiwal_rozmaitosciW dniach 21-22 listopada 2015 r. w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) odbędzie się festiwal obfitujący w bogatą ofertę zajęć warsztatowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tegoroczny Festiwal Rozmaitości to rozszerzona formuła, dobrze znanej już w Czyżynach imprezy Na Warsztat… Rozmaitości. Nowe formy warsztatowe, poszerzone grono organizatorów i partnerów imprezy, podział stref warsztatowych na dwa dni, to tylko kilka ze zmian - jak zapewniają Organizatorzy - na lepsze! Niezmiennie charakter imprezy tworzyć będą wyjątkowo pozytywni, zaangażowani Instruktorzy prowadzący poszczególne warsztaty, którzy będą zarażać przybyłych swoją zajawką. Przez cały czas trwania Festiwalu uczestnicy będą mogli skorzystać także z Herbaciarni, w której czekać będą różne gatunki herbat do degustacji.

Więcej…
 

Czas zatrzymany - zanim zbudowano Nową Hutę

czas-zatrzymanyKlub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 19.11. o godz. 16:99 zaprasza na spotkanie z fotografem Adamem Gryczyńskim - pomysłodawcą projektu Czas zatrzymany - zanim zbudowano Nową Hutę. Projekt stanowi próbę przedstawienia społeczeństwa, które w wyniku wielkich migracji ludności po II Wojnie Światowej zostało rozproszone i za bezcen wywłaszczone z ojcowizn. Rozprawia się z absurdalnym mitem o powstaniu Nowej Huty na piaszczystych polach i nieużytkach. Przywołuje uniwersalne refleksje o drogich każdemu człowiekowi korzeniach, które określają jego własne miejsce na ziemi, dają poczucie bezpieczeństwa i sens istnienia, pokazując jak ważne jest pielęgnowanie ludzkiej pamięci i zaduma nad własną tożsamością.

Wstęp wolny

 

Planszówki z Kasztanami

planszowkiKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 17.11. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza dzieci i młodzież do wspólnych rozgrywek w planszówki i gry karciane. Tik tak bum, Sabotażysta, Jungle Speed, Jenga, Dobble, Monopoly i wiele, wiele innych atrakcyjnych gier czeka na nas tego wieczora! Spędźmy razem jesienne popołudnie w uśmiechu i przyjacielskiej rywalizacji. Czekamy na Was!

Wstęp wolny

 

Wykład: Prawda o działalności para-banków

parabankiNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 16.11. o godz. 15:00, zaprasza Seniorów do udziału w debacie dotyczącej działalności para-banków, którą poprowadzą zaproszeni goście z Fundacji Instytut Łukasiewicza.

Więcej…
 

MAMY czas

mamy-czasKlub Wersalik, (os. Ogrodowe 15) dnia 16.11. w godz. 10:00 - 13:00 zaprasza na pierwsze spotkanie dla mam z dziećmi w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. MAMY czas to propozycja wspólnego spędzania czasu w miłej, nieformalnej atmosferze. Zapewniamy przyjazną przestrzeń, kącik dla Waszych maluszków, a także zabawy z animatorem. Nie zabraknie czasu na wspólną wymianę doświadczeń przy herbacie lub kawie. Nad kolejnymi działaniami pomyślimy wspólnie i razem je zaplanujemy. Prosimy o zgłoszenie chęci wzięcia udziału (tel. 12 644 13 52, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona.

Wstęp wolny.

 

Gringo: Od Rio po Altiplano

gringoNowohucka Akademia Seniora zaprasza na slajdowisko z ostatniej samotnej podróży krakowskiego podróżnika Mariusza Gotfryda po Brazylii, Peru, Boliwii i Chile. Spotkanie odbędzie się 23 listopada o godz. 15:00, os. Centrum A 6a. Zapraszają: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS

 

Wystawa prac malarski Grupy X

grupa-xMłodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka serdecznie zaprasza na wystawę prac malarskich Grupy X pt. Interferencje, którą będzie można oglądać w dniach 18 listopada - 31 grudnia 2015 r. w sali wystawowej MDK na os. Kalinowym 18.

Serdecznie zapraszamy.

 

Wydarzenia artystyczne w grudniu

moscow Moscow City Ballet - najsłynniejsza rosyjska grupa baletowa ponownie w Polsce!

Stało się tradycją, że gdy pierwszy śnieg przyprósza gałęzie drzew, a wieczory robią się coraz dłuższe, Polskę odwiedza grupa założona przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova – MOSCOW CITY BALLET.

Więcej…
 

Dzień Pluszowego Misia

dzien-misiaKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 17.11. o godz. 17:00 zaprasza dzieci na imprezę z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to ,,ktoś” bardzo bliski, i często niezastąpiony. Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? W programie wspólnej zabawy znajdą się parada misiów, konkurs plastyczny pt. Narysuję misia, czytanie bajek, misiowe zabawy, piosenki, zagadki. Zachęcamy dzieci do przyniesienia ze sobą ulubionego pluszowego misia.

Wstęp: 5 zł

 

Obłoki pary wodnej nad nowym kominem elektrociepłowni

para-elektrowniaKrakowska Elektrociepłownia rozpoczyna eksploatację instalacji mokrego odsiarczania spalin (IMOS). Do absorbera płyną spaliny, które po oczyszczeniu w formie obłoku pary wodnej unoszą się nad nowym kominem.

Od 1 stycznia 2016 roku, Elektrociepłownia jest zobowiązana do przestrzegania nowych, znacznie ostrzejszych norm środowiskowych dotyczących emisji do atmosfery i nowe instalacje są niezbędne do dalszego jej funkcjonowania.

Dzięki zabudowie instalacji odsiarczania i odazotowania spalin, emisje tlenków siarki zmniejszyły się pięciokrotnie, a tlenków azotu trzykrotnie. Zmniejszyła się również pięciokrotnie ilość emitowanego do atmosfery pyłu. Zwłaszcza ten ostatni parametr pokazuje wysiłki krakowskiej elektrociepłowni w walce z wyjątkowo mocno zanieczyszczonym w tym zakresie powietrzem w Krakowie. Na nowe instalacje krakowska elektrociepłownia wydała około 650 milinów złotych.

Po zakończeniu testów i przełączeniu w 2016 roku wszystkich bloków na nową instalację Elektrociepłownia rozpocznie proces rozbiórki jednego z dotychczasowych kominów. Powinien on zniknąć z krakowskiego krajobrazu do końca przyszłego roku.

 


Strona 151 z 175


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)