Dzielnica XVIII

Był sobie jazz... spotkanie po latach

18 maja 2012 /piątek/ godz. 18.00 , sala kameralna OKN, os. Górali 5

Udział biorą muzycy:
Stanisław Florek, Żywisław Szczerbiński, Juliusz Malik, Tadeusz Szczepański oraz Michał Wierba. Prowadzenie: Krystyna Downar i Stanisław Florek

Więcej…
 

BOCIAN ODMIENIŁ MOJE ŻYCIE

Właduś bocian pomieszkuje w Wolicy przy ul. Szlifierskiej sezonowo: od wiosny do jesieni. Kątem, a raczej gniazdem, na słupie elektrycznym, w ogrodzeniu posesji Władysława Pietrzaka, właściciela zakładu szlifierskiego i człowieka wielu pasji. A gdy pan Władysław zainstalował kamerę telewizyjną wprost w gnieździe, bocian Właduś spopularyzował Wolicę nie tylko w Polsce, ale w całym świecie.

Więcej…
 

Chore nerki nie bolą

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych (www.osod.info)we współpracy z Hutniczą Fundacją Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej (www.hfoz.pl) organizują dla mieszkańców Krakowa tydzień bezpłatnych badań w zakresie oceny funkcji nerek (termin: 10-18 maja, miejsce: 10 punktów pobrań Laboratorium Diagnostyka). Tym razem oprócz samych badań proponujemy również udział w Festiwalu Zdrowia, który odbędzie się w dniach 18-20 w Galerii Krakowskiej(szczegóły w załączeniu). Podczas festiwalowego weekendu będzie można dowiedzieć się więcej o chorobach nerek (profilaktyce oraz leczeniu) oraz o chorobach zwiększających ryzyko ich wystąpienia.

 

Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 maja

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony w 2004 r. ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004. Święto Obchodzone jest między: 1 maja – Świętem Pracy i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja. Są dwa powody historyczne, dla których ustanowiono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej właśnie 2 maja. Po pierwsze, tego dnia zdobywający Berlin żołnierze polscy zatknęli flagę na kolumnie zwycięstwa w Berlinie. Po drugie, w czasach PRL, 2 maja obywatele mieli nakaz zdejmowania flag, aby nie były eksponowane podczas zniesionego przez władze Święta Konstytucji 3 maja. 2 maja jest również obchodzony, jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą. 3 maja obchodzimy Święto Konstytucji 3 maja (Ustawy Rządowej z dnia 3 maja). Uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą w Europie, a drugą po amerykańskiej, ustawą zasadniczą, regulującą podstawowe kwestie społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli oraz zasady organizacji władz państwowych, wreszcie zagadnienia związane z obroną całości terytorium Rzeczypospolitej. Konstytucja 3 maja została ustanowiona ustawą rządową przyjętą przez sejm.

 

Wielki Koncert Charytatywny "Tak dla Nowaków!"

W niedzielę 22 kwietnia o godzinie 17 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się Wielki Koncert Charytatywny "Tak dla Nowaków!". Dochód z imprezy zostanie przekazany na budowę domów dla rodzin, które w wyniku katastrofy awionetki straciły dorobek całego życia. Podczas koncertu wystąpią Halina Frąckowiak, Halina Mlynkova, Lidia Jazgar, Beata Bednarz, Stanisław Sojka, Andrzej Grabowski, Olek Klepacz oraz Janusz Radek. Gościem specjalnym będzie Zbigniew Wodecki. Koncert poprowadzą Beata i Tomasz Schimscheinerowie. 
Domy Nowaków doszczętnie spłonęły 21 sierpnia 2011 roku obok domów państwa Nowaków rozbiła się cessna. Wszyscy, którzy byli w budynkach, zdołali uciec. Domy stanęły jednak w płomieniach po tym, jak z samolotu wyciekło paliwo. Nadzór budowlany nakazał ich rozbiórkę. Od momentu wypadku w pomoc Nowakom zaangażowało się wiele osób. Koordynacją i organizacją akcji społecznej "Tak dla Nowaków!" zajmuje się Stowarzyszenie Tak, Kraków!

 

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta i Biuro Planowania Przestrzennego UM Krakowa

zapraszają mieszkańców na spotkanie nt. prac nad sporządzaniem projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Centrum Nowej Huty”. Na spotkaniu zostanie zaprezentowana koncepcja przedmiotowego planu miejscowego. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 marca o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury C.K. Norwida (kino Sfinks) na os. Górali 5, sala Kameralna.

 

Finał 15. Pól Nadziei

27 maja br. o godzinie 16.00, na Stadionie KS "Wanda" odbędzie się mecz charytatywny na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. W turnieju wezmą udział: Drużyna TVP Kraków, Drużyna Teatru Ludowego, Drużyna Przyjaciół Hospicjum i Drużyna Gwiazd Sportu. Podczas spotkania odbędzie się licytacja pamiątek sportowych, z której dochód przeznaczony będzie na opiekę nad chorymi w Hospicjum św. Łazarza. Wstęp wolny.

 

XVII Nowohucka Wiosna Muzyczna

W dniach 10 - 27 maja 2012 odbędzie się XVII Nowohucka Wiosna Muzyczna, festiwal muzyki i poezji organizowany od 1996 roku przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida i Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza. Od 2008 roku współorganizatorem jest również Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka.

Więcej…
 

Krakowskie Pola Nadziei kwitną po raz 15.

Złóż datek do hospicyjnej skarbonki Pól Nadziei – w czasie trwania akcji znajdziesz je w wielu punktach miasta, na znak solidarności z chorymi przypnij żonkilową broszkę lub dokonaj wpłaty na konto bankowe nr 36 1060 0076 0000 3200 0133 4486.

 

Płać podatki w Krakowie

Kraków jest czymś więcej niż miastem. To miejsce magiczne. Jego piękno, urok i czar znane są na całym świecie. Kraków to urocze zakątki, liczne zabytki i unikatowe w skali światowej centrum. To także europejskie centrum kultury, słynące z koncertów, przedstawień teatralnych, muzycznych festiwali. To miasto wprost wymarzone do życia!

Więcej…
 

DYŻUR PRZEDSTAWICIELA MIEJSKIEJ KOMISJI ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W KRAKOWIE

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krakowie informują, iż w dniu 24 maja br. w godz. 17-18 odbędzie się w siedzibie Rady Dzielnicy dyżur przedstawiciela Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krakowie. W trakcie dyżuru będzie można uzyskać informacje dotyczące motywowania osób uzależnionych do podjęcia leczenia odwykowego, procedury sądowego zobowiązania do podjęcia leczenia oraz o instytucjach, udzielających pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom.

 


Strona 152 z 159


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)