Dzielnica XVIII

Międzynarodowy spektakl w Klubie 303

spektakl-ksiezycowyKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 14.11. o godz. 17:00 zaprasza na spektakl, który będzie efektem tygodniowej pracy warsztatowej cyrkowców z Grypy Cyrkowej Klubu 303 i aktorów z Lyonu we Francji z Teatru Zeotrope.

Więcej…
 

Wesele krakowskie

wesele-krakowskieKierownictwo Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Huta serdecznie zaprasza na spektakle Wesela Krakowskiego, które odbędą się w dniach 19 i 20 listopada 2015 roku o godz. 19.30 w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury.

Więcej…
 

"Podróże po historii i kulturze" - wystawy w Muzeum PRL

W podziemiach dawnego kina Światowid mieściły się dwa schrony przeciwlotnicze. W jednym z nich (oraz w prowadzących do niego korytarzach) Muzeum PRL-u przygotowało ekspozycję „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie”. Dopełnieniem planszowej opowieści o złożonej sytuacji politycznej z początku lat 50. XX wieku, ziemnej wojnie, propagandzie, wyścigu zbrojeń oraz budownictwie schronowym i Obronie Cywilnej, są prezentacje multimedialne oraz inscenizacje. W centrum wystawy znajduje się Nowa Huta, pod którą w latach 50. XX w. wybudowano ponad 250 schronów.

Więcej…
 

PrzyGOTUJ się na Andrzejki

andrzejkiGarść wróżb, szczypta magii, łyżka konkursów, słoik dobrego humoru, ziarenko kultury i trochę muzyki do smaku. Gotować w małej ilości zmęczenia, dodając powoli wszystkie składniki. Cały czas mieszając z przymrużeniem oka, podgrzewać atmosferę do czerwoności. To przepis na udaną zabawę andrzejkową. Wszystko to i wiele więcej czekać będzie na tych, którzy skorzystają z zaproszeń Klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na andrzejkowe zabawy dla dorosłych i seniorów.

Więcej…
 

Nasza Wolna Ojczyzna

wolna-ojczyznaKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 09.11 o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie pt. Nasza Wolna Ojczyzna.

Więcej…
 

Bezpiecni wracają już w listopadzie! Tym razem na Plac Szczepański

zly-piecPrzez najbliższy miesiąc na Placu Szczepańskim mieszkańcy Krakowa dostaną kolejne wskazówki, jak zamienić kopcący piec na ekologiczne źródło ogrzewania.

Więcej…
 

Wolna sobota z opowieściami

sobotaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 14.11. w godz. 11:00 - 13:00 zaprasza na spotkanie w ramach Klubu Rodziców, podczas którego dzieci wraz z rodzicami zaprojektują i opowiedzą, a także zilustrują wspólne opowieści i baśnie. Warsztaty poprowadzi Mateusz Świstak, najlepszy bajarz w Krakowie (i nie tylko). Podczas sobotniego spotkania na moment ożyje świat baśni, Klub Jędruś zmieni się w bajkowy las, a wyobraźnia okaże się być siłą, której nic nie pokona. Dzieci wraz z rodzicami będą baśniami i opowieściami się bawić, będą je odkrywać i tworzyć.

Wstęp wolny.

 

Akcja pomocy podopiecznym Azylu dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie

azylZapraszamy na wielki finał akcji zbiórki karmy i koców dla podopiecznych Azylu dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Miejsce i godzina Akcji: 07.11.2015, B.B.Q maNHattan GRILL nad Zalewem Nowohuckim, w godzinach od 12:00 - 16:00. Ze względu na jesienną aurę na każdego będzie czekał darmowy poczęstunek - grochówka.

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za pomoc!

 

Andrzejkowy zawrót głowy

andrzejkiJest w roku taka noc, kiedy przyszłość odsłania swoje tajemnice. Noc, w którą niegdyś panny spotykały się by poznać imię wybranka i wywróżyć, która najszybciej wyjdzie za mąż. Lanie wosku przez dziurkę od klucza, rzucanie za siebie ostrużyn z jabłka, ustawienie butów do drzwi - to tylko niektóre z licznych andrzejkowych wróżb, które także i dziś królują na andrzejkowych wieczorach. Magiczne andrzejkowe atrakcje dla dzieci przygotowały także Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Dzień z kulturą Meksyku

meksykKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a), dnia 07.11 w godz. 11:00 - 13:00 zaprasza na spotkanie pt. Dzień z kulturą Meksyku, realizowane z w ramach cyklu Wyprawy w nieznane z Klubem Jędruś. Wspólnie odkryjemy jego zwyczaje i kulturę i poznamy tradycyjne meksykańskie święta. Dowiemy się czym są papel picado i spróbujemy je wspólnie przygotować. A na koniec - każdy będzie mógł wziąć udział w konkursie z niespodzianką.

Wstęp wolny

 

Spotkanie z psychologiem

sobotaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a), dnia 07.11 w godz. 13:00 - 15:00 zaprasza na spotkanie ze specjalistą - ekspertem w dziedzinie psychologii. Spotkanie składać się będzie z mini-wykładu i części warsztatowej, podczas której rodzice będą mogli zadawać pytania, prosić o porady na temat wychowania i relacji rodzinnych. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu miejskiego Klub Rodziców.

Wstęp wolny

 


Strona 153 z 176


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)