Dzielnica XVIII

Nowohucka Liga Mistrzów

W dniach 13.05-16.05 odbyła się Nowohucka Liga Mistrzów. W rozgrywkach wzięły udział zespoły z gimnazjów i szkół podstawowych, które za udział w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary i medale. Każdy zawodnik turnieju otrzymał wodę mineralną i słodycze, natomiast każdy uczestnik finału otrzymał sprzęt sportowy w postaci piłki nożnej. Dodatkowo indywidualnie najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki w kategorii: król strzelców, najlepszy bramkarz i najlepszy piłkarz. Nagrody dla uczestników NOWOHUCKIEJ LIGII MISTRZÓW zostały ufundowane przez Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice XIV, XV, XVI, XVII i XVIII  Na finał przybyli i wręczali nagrody przedstawiciele Porozumienia Dzielnic Nowohuckich: Stanisław Madej – Przewodniczący Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, Tomasz Grzyb – członek zarządu Dzielnicy XVI Bieńczyce, Mariusz Woda – członek zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta i Marek Sadowski – radny Dzielnicy XIV Czyżyn. Wyniki można obejrzeć tutaj.

 

OGŁOSZENIE

Dzielnice: XIV „Czyżyny” z siedzibą w Krakowie os. Dywizjonu 303 34, XVI „Bieńczyce” os. Kalinowe 4, XVII „Wzgórza Krzesławickie” os. Na Stoku 15, XVIII „Nowa Huta” os. Centrum B 6 - ogłaszają nabór uczestników na turnus rehabilitacyjno – wczasowy, dofinansowany przez dzielnice w ramach zadania powierzonego z zakresu problematyki osób niepełnosprawnych.

Więcej…
 

Dzieje się w Nowohuckiej Biblioteki Publicznej

Dyrektor Nowohuckiej Biblioteki Publicznej Zofia Konik: Komisja Kultury Rady Dzielnicy XVIII uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym w naszej bibliotece dla Rad Dzielnic. Przedstawiłam im nasze działania - byli pod wrażeniem, że tyle się w bibliotece dzieje. W tym roku z Rady Dzielnicy XVIII otrzymaliśmy 16 tys. zł. w tym: 12 tys. zł przeznaczymy na wymianę drzwi wejściowych w Bibliotece na os. Zgody; 1 tys. zł  – na zakup lady bibliotecznej w F.1 na os. Młodości ; 2 tys. zł  przeznaczymy na zakup nowości wydawniczych dla pięciu agend w  Dz. XVIII  i 1 tys. zł na zakup stojaka na rowery przed Biblioteką Główną na os. Stalowym 12.

Więcej…
 

Stawiamy na sport i edukację

Będąc członkiem zarządu Dzielnicy XVIII, od ponad dwóch lat, prowadzę merytoryczny nadzór nad pracami Komisji Edukacji, Turystyki i Sportu. Komisja ta zajmuje się przede wszystkim sprawami związanymi ze współpracą z przedszkolami, szkołami i żłobkami na terenie dzielnicy, sportem w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu, jak również utrzymaniem i doposażeniem ogródków jordanowskich.

Więcej…
 

Drugie życie elektrośmieci

Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 mieszczący się na os. Szkolnym 26 podjął się zbiórki elektrośmieci w ramach konkursu „Drugie życie elektrośmieci” organizowanego przez Europejską Platformę Recyklingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Europejską Platformę Recyklingu Batteries Poland Sp.z o.o. Dziesięcioosobowy zespół  złożony z młodzieży tej szkoły i ich opiekuna, koordynuje działania związane z ZSEE oraz zużytych baterii.

Więcej…
 

Życzenia Wielkanocne

 

Kulturalnie i społecznie

Zastępca Dyrektora ds. programowych Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida Beata Waśko: Współpraca Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida z  Radą Dzielnicy XVIII – Nowa Huta, a z Komisją Kultury w szczególności, układa się bardzo dobrze, czego dowodem jest duża ilość mniejszych i większych projektów – tak społecznych jak i tych o charakterze kulturalnym i edukacyjnym – zrealizowanych przez nas wspólnie dla mieszkańców Nowej Huty.

Więcej…
 

Informacja dla mieszkańców i przedstawicieli komitetów budowy kanalizacji

Pobierz stąd.

 

Nowe zasady odbioru odpadów - opłaty za śmieci

Pismo skierowane przez radnych Dzielnicy XVIII na ręce Wojewody Małopolskiego – pobierz.

 

Między kulturą, a infrastrukturą

Mieszkańcy przychodzący na dyżury radnego, najczęściej proszą o interwencje i wsparcie  w remoncie drogi czy chodnika. To zrozumiałe, mówią o tym co im w codziennym życiu najbardziej przeszkadza. Rzadko  na moich dyżurach ktoś upomni się o działania związane z szeroko pojętą kulturą. Oczywiście dla nas wszystkich warunki życia są istotne, ale ważne jest też coś jeszcze, bo przecież „nie samym chlebem żyje człowiek”. Myślę, że konieczne jest zachowanie równowagi pomiędzy „infrastrukturą” i „kulturą”. Rada Dzielnicy XVIII musi zachować delikatny balans między tymi sferami życia naszych mieszkańców, dlatego  dziś chciałabym zwrócić uwagę na działania Komisji Kultury i Odnowy Zabytków. W naszej dzielnicy działalność placówek kultury powinna być ukierunkowana na  potrzeby  różnych grup społecznych: godzić  starszych, stanowiących duża grupę mieszkańców i młodych,  społeczności miejskiej i podmiejskiej, w  dawnych wsiach, które dziś znalazły się w obrębie miasta.

Więcej…
 

TRUDNE SPRAWY SPOŁECZNE

Już trzecią kadencję jestem radną Dzielnicy XVIII z os. Teatralnego i często słyszę pytanie  - dlaczego zostałam radną? To pytanie zasadne, ponieważ nigdy tak naprawdę nie interesowała mnie polityka. Zostałam radną bardziej za sprawą Stefana Żeromskiego, na lekturze którego było wychowane moje pokolenie, a nasi nauczyciele  kładli duży nacisk, by los pojedynczego człowieka nie był nam obojętny, a w domach mówiono dużo o Polsce i patriotyzmie.

Więcej…
 


Strona 153 z 166


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)