Dzielnica XVIII

Ogrody Nowej Huty

Mieszkasz na terenie Nowej Huty? Jesteś członkiem spółdzielni albo wspólnoty mieszkaniowej? Zbierz grupę 7-osobową i przystąp do projektu, dzięki któremu Nowa Huta stanie się bardziej zielona i przyjazna. Wskaż nam, na którym z osiedli Nowej Huty chciałbyś, aby powstał ogród, a my pomożemy Ci go stworzyć! Zapraszamy mieszkańców Nowej Huty do udziału w konkursie i projekcie tworzenia ogrodów. Projekt Ogrody Nowej Huty został zainaugurowany wiosną w roku 2011, kiedy to z Grupami Społecznymi z os. Piastów i z os. Ruszczą zagospodarowaliśmy pierwsze tereny zielone zgłoszone do konkursu. Wspólna praca przy projektowaniu, a następnie realizacji projektu terenu zielonego dała nam wszystkim wielką satysfakcją. Ogłaszając nabór do tegorocznej edycji projektu Ogrody Nowej Huty, mamy nadzieję, że będziemy mogli wspólnie stworzyć dwa kolejne nowe ogrody! Serdecznie zapraszamy do wspólnej pracy. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2012 r. Więcej informacji na stronie www.ogrodynh.pl.

 

Bezpłatne badania w zakresie profilaktyki chorób nerek

W ramach obchodów Światowego Dnia Nerek, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych we współpracy z Laboratorium Diagnostyka organizuje w dniach 9-16 marca br. na terenie Krakowa bezpłatne badania w zakresie profilaktyki chorób nerek.

 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska odpowiada na interwencję Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta

Spalarnia pod specjalnym nadzorem


16 stycznia br. na antenie TVN, w programie „Uwaga” ukazał się reportaż interwencyjny dotyczący Zakładu Sanitarnego przy ul. Dymarek. W reportażu pokazano zwiększoną ilość odpadów medycznych oczekujących na spalenie w spalarni przy znajdującej się tam spalarni. Już 19 stycznia Zarząd Dzielnicy XVIII na której terenie znajduje się zakład, zaniepokojony przedstawioną w telewizji relacją, mając na celu bezpieczeństwo mieszkających w pobliżu spalarni mieszkańców, wystosował zapytanie w tej sprawie do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie oraz Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Oto jakie wyjaśnienia dotarły 7 lutego do Rady Dzielnicy XVIII od obu instytucji. Okazało się, że Małopolski Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska został poinformowany o nieprawidłowościach w spalarni odpadów medycznych już w grudniu, przez autorów „Uwagi”.

Więcej…
 

Integra Futsal Cup 2012

Dnia 22 lutego 2012 r. w Zespole Szkół Sportowych nr 1 , Kraków os. Handlowe 4, od godziny 9.00 do 16.00 rozegrany zostanie I Zimowy Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Halowej „Integra Futsal Cup 2012”. Organizatorem imprezy jest Warsztat Terapii Zajęciowej z ul. Truskawkowej działający przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Oddział Kraków-Nowa Huta. Startujące drużyny składają się z zawodników o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności m.in. z niepełnosprawnością intelektualną lub po kryzysach psychicznych. Na turniej zaproszone zostały instytucje z terenu całej Małopolski, zajmujące się rehabilitacją i terapią zajęciową osób niepełnosprawnych, a w drużynach występują zarówno uczestnicy, jak i opiekunowie czy terapeuci.
Patronem honorowym „Integra Futsal Cup 2012” jest Rada Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa. Patronat sportowy objęły: Speedway Wanda Kraków i Nowy Hutnik 2010 Nowa Huta, natomiast patronat medialny ,,Głos -Tygodnik Nowohucki” i Hutnik TV. Naszym celem na przyszłość jest cykliczna organizacja takiej imprezy w okresie zimowym. Chcemy zwiększać stopniowo ilość drużyn. Nasz profil można znaleźć na Facebooku w wyszukiwarce wpisując „Integra Futsal Cup”.

 

Dyżur informacyjny w Hospicjum św. Łazarza

TPCh „Hospicjum im. św. Łazarza” pragnie zaprosić członków rodzin opiekujących się przewlekle chorymi lub osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na temat opieki domowej nad chorymi przewlekle w każdą czwartą środę miesiąca w godzinach od 15.00 do 18.00 do Hospicjum św. Łazarza przy ul. Fatimskiej 17 w Krakowie. 
Termin najbliższego dyżuru – środa 25 stycznia 2012 roku.
Prowadząc od 1 października do 31 grudnia 2011 roku projekt „Wolontariusz Hospicjum Domowego”, dofinansowany przez Wojewodę Małopolskiego, który był realizowany w nowohuckich parafiach: Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich, św. Maksymiliana Kolbe w Mistrzejowicach i św. Józefa na os. Kalinowym, mieliśmy możliwość poznania problemów z jakimi spotykają się rodziny, opiekujące się przewlekle chorymi czy osobami będącymi u kresu życia.

Więcej…
 

Nowe życie Hutnika Kraków

W lutym 2010 r. było nas siedemnastu – kibiców, którzy postanowili uratować swoją ukochaną drużynę – Hutnika Kraków. Nie posiadaliśmy struktur, drużyny, ani sponsorów, ale mieliśmy wizję, jak chcemy, by nasz klub wyglądał. Kilkanaście ostatnich lat, które doprowadziły do upadku jednego z największych polskich klubów sportowych, jasno pokazały nam, którą drogą nie możemy pójść.

Więcej…
 

Poznajmy radnych Dzielnicy XVIII – Jerzy DANIEC

 

 

 

 

 

MÓJ WIEJSKO-MIEJSKI REWIR
Do Nowej Huty przyjechałem z rodzinnego Wiśnicza, po ukończeniu szkoły zawodowej, w roku 1953. Zacząłem od pracy w hutniczej aglomerowni. Po ukończeniu Technikum Mechanicznego przeniosłem się do Zakładu Materiałów Ogniotrwałych, wkrótce awansowałem na kierownika oddziału. Stamtąd przeszedłem na rentę. Od 20 lat pracuję, jako kierownik placu przy hali targowej na Grzegórzkach – podsumowuje swój nowohucki życiorys radny Jerzy Daniec.

Więcej…
 

MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ JASEŁKOWYCH „GLORIA” 2012

W Szkole Podstawowej nr 140 w os. Wyciąże odbył się organizowany już po raz piąty Międzyszkolny Przegląd Przedstawień Jasełkowych „Gloria”. Organizacją przeglądu zajęli się dyrektor szkoły Mirosław Rutkowski, nauczyciele: Katarzyna Mroczek – Połętek i Danuta Piekarz. Organizatorzy zadbali o dekorację sali i poczęstunek dla dzieci i opiekunów biorących udział w Przeglądzie. W pracach Komisji Konkursowej uczestniczyli nasi radni z Dzielnicy XVIII - pani Wiesława Zboroch, pan Jerzy Daniec; ksiądz proboszcz Andrzej Kott oraz przedstawiciel MOPS pani Beata Zegiel. W Przeglądzie udział wzięły: Szkoła Podstawowa nr 78 w Krakowie (os. Wadów), Szkoła Podstawowa nr 74 w Krakowie (os. Branice), Szkoła Podstawowa nr 142 w Krakowie (os. Wolica), Szkoła Podstawowa nr 140 w Krakowie (os. Wywiąże), Szkoła Podstawowa w Igołomi, Szkoła Podstawowa w Trąbkach. Jasełka przygotowane i przedstawione przez poszczególne grupy były na wysokim poziomie. Komisja Konkursowa długo zastanawiała się, której grupie przyznać pierwsze miejsce.

Więcej…
 

1% NA HUTNICZĄ FUNDACJĘ OCHRONY ZDROWIA I POMOCY SPOŁECZNEJ

W imieniu Rady i Zarządu Fundacji zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe w postaci przekazania 1% swojego podatku za rok 2011 - na rzecz Hutniczej Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Krakowie. Wystarczy w odpowiednim miejscu składanego przez siebie zeznania podatkowego (PIT) podać:
- numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego: 00000 52378, 
- wnioskowaną kwotę, która nie może przekroczyć wartości 1% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół).

Więcej…
 

Program 4+

Krakowska Karta Rodzinna to program realizowany przez Gminę Miejską Kraków mający na celu promowanie modelu rodziny z dziećmi oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku rodziny wielodzietnej. Celem programu jest umacnianie rodziny, wspieranie realizacji jej funkcji oraz poprawa warunków życia krakowskich rodzin. Program ten skierowany jest do rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy, posiadających czworo lub więcej dzieci. W ramach programu "Krakowskiej Karty Rodzinnej", wydawane są karty uprawniające do korzystania z prężnie funkcjonującego, i ciągle rozwijającego się, systemu ulg i rabatów skierowanych do rodzin wielodzietnych, z co najmniej czwórką dzieci, dla których ważna jest integracja wewnątrzrodzinna oraz zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z tych rodzin. Program Krakowskiej Karty Rodzinnej 4+ rusza od stycznia 2012 roku. Wszelkie formalności związane z obsługą Karty 4 + będzie można załatwić w Wydziale Spraw Społecznych ul. Stachowicza 18,3 0-03 Kraków.

 

Gwiazdkowy Dzień Sportu 18 grudnia

Centrum Rozwoju Com-Com Zone zaprasza dzieci i młodzież w wieku już od 7 lat na Gwiazdkowy Dzień Sportu 18 grudnia, podczas którego odbędzie się nabór do sekcji sportowych: tenisa stołowego, pływania i boksu. Gwiazdą będzie MARIUSZ WACH, bokser walczący o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej. Szczegóły na www.comcomzone.pl, facebook.com/comcomzone, pod numerem tel. 661 013 070 oraz mailowo Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

SEKCJE SPORTOWE
• Pływalnia 7 – 12 lat g. 9.00 – 11.00
• Boks 10 – 17 lat g. 11.00- 13.00
• Tenis stołowy 7– 12 lat g. 13.00 – 16.00

UDZIAŁ ZA DARMO !!! Proszę przynieść stroje sportowe!

 


Strona 153 z 159


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)