Dzielnica XVIII

5.12. GODZ. 15.00, PUŁAPKI CZYHAJĄCE NA KONSUMENTÓW – JAK SIĘ PRZED NIMI BRONIĆ WYKŁAD

Pierwszy z grudniowych wykładów w Nowohuckiej Akademii Seniora poświęcony będzie tematyce manipulacji sprzedaży i zagrożeń czyhających na konsumentów w okresie przedświątecznym. Spotkanie odbędzie się w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a). Wykład poprowadzi Borys Piotr Policzkiewicz, który przybliży zagadnienia z zakresu świadomych zakupów w hipermarketach, oszustw z wykorzystaniem socjotechnik oraz sposobów obrony przed manipulacją handlowców i przed naciągaczami. 
Borys Piotr Policzkiewicz - z wykształcenia socjolog komunikacji międzyludzkiej, wieloletni praktyk biznesu, w przeszłości makler giełdowy, związany z handlem w takich sieciach jak Makro Cash and Carry czy Kaufland.
Wstęp wolny.

 

Szekspir Projekt - Project Shakespeare

W kwietniu 2011r. w ramach wymiany artystycznej, Grupa Happenerska Nowa Huta z Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta, młodzież z Fundacji Teatru Ludowego, aktorzy Teatru Ludowego oraz artyści francuskiego Teatru Zeotrope pracowali nad spektaklem, który Szekspir mógłby napisać, gdyby zdążył.

Więcej…
 

Jak się daje prezenty w Japonii?

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na wykład poświęcony wybranemu aspektowi kultury Japonii, a mianowicie sposobom pakowania i przekazywania prezentów. Spotkanie odbędzie się 21 listopada (poniedziałek) 2011 r. o godz. 15.00 w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A bl. 6a). Wykładowi towarzyszyć będą warsztaty wiązania japońskiej chusty furoshiki, służącej tradycyjnie do pakowania i przenoszenia różnych przedmiotów oraz origami - japońskiej sztuki składania papieru. Prowadzenie: Tomasz Treppa. Wstęp wolny.

 

Nie dla spopielarni w Nowej Hucie!

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta zdecydowanie sprzeciwia się uruchomieniu spopielarni zlokalizowanej przy ul. Sieroszewskiego 5 w Krakowie. Spopielarnia firmy Prosmed powstała pomimo braku stosownych pozwoleń. Instalacja pieca kremacyjnego została przeprowadzona bez konsultacji społecznych, przy braku decyzji środowiskowej (w czasie powstawania inwestycji była potrzeba), WZ i ZT oraz decyzji pozwolenia na budowę.

Więcej…
 

Nowohucka Akademia Seniora - wykład

 


7.11. GODZ. 15.30, KRAKOWSKIE NEKROPOLIE

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają na kolejny wykład w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora, który odbędzie się w Klubie Jedruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a). Tematyka spotkania dotyczyć będzie historii krakowskich cmentarzy, ich współczesnych aspektów, zwyczajów pogrzebowych i różnych form pochówków. Usłyszymy także opowieści o miastach umarłych w Krakowie. Wykład poprowadzi Mariusz Gotfryd - nauczyciel geografii w Gimnazjum nr 39 w Krakowie, wykładowca Obsługi Ruchu Turystycznego w Cosinusie, podróżnik i miłośnik gór, jak również licencjonowany pilot wycieczek krajowych i zagranicznych. Wstęp wolny.

 

Nowohucka Liga Mistrzów w mini piłce nożnej

Sprawozdanie z Mistrzostw Nowej Huty w mini piłce nożnej chłopców szkół podstawowych - rocznik 1999 i młodsi – w ramach Nowohuckiej Ligi Mistrzów pod Patronatem Porozumienia Dzielnic Nowohuckich jest dostępne do pobrania tutaj.

 

 

PROPOZYCJE WARIANTÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków przygotowano dwa warianty organizacji komunikacji publicznej dla Krakowa, zostały one przekazane do zaopiniowania przez Radę Dzielnicy. Jeden z nich ma zostać wprowadzony po konsultacjach z mieszkańcami jako nowe rozwiązanie komunikacji miejskiej. W związku z tym zwracamy się do Państwa o wypowiedzenie się na temat tych wariantów. Prosimy o przesłanie swojej opinii na adres poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub przekazanie do biura Rady Dzielnicy XVIII do dnia 9 grudnia br.

Więcej…
 

Pora na aktywność

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje projekt pt. „Pora na aktywność” adresowany do mieszkańców Krakowa, którzy są w wieku aktywności zawodowej, zmagają się z różnymi problemami i chcą zmienić swoje życie na lepsze. Oferowana pomoc dotyczy zarówno sfery zawodowej, jaki i społecznej. Osoby, które zgłoszą się do pracownika socjalnego, mogą liczyć na porady specjalistów, kursy zawodowe oraz różnorodne formy rozwoju umiejętności i kompetencji społecznych i zawodowych, które poprawią relacje z bliskimi i pozytywnie wpłyną na radzenie sobie z otaczającą rzeczywistością. Zaprszamy!

Więcej…
 

Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty - Krzesławice

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie sympatyków historii Krakowa i społecznych opiekunów zabytków, które odbędzie się 17 listopada 2011 r.(czwartek) o godz. 17.00 przy wystawie pt. Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty - Krzesławice w Oddziale Dzieje Nowej Huty Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, os. Słoneczne 16. Wstęp wolny.

 

30 – lecie Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”

Ci, którzy odchodzą,
Ból, który nie mija, zdaje się wypełniać dni i noce,
Bezsilność, coraz to nowe upokorzenia, obojętność otoczenia,
Bezradni zrozpaczeni bliscy…
Na ogół staramy się o tym nie myśleć
Staramy się zapomnieć, że i nas to może spotkać.
Może pora dziś spojrzeć prawdzie w oczy?
Nauka nie usunie konieczności śmierci,
Lecz nasza solidarność w stosunku do umierających może
Przynieść ulgę, pomoc i spokój.Można zapobiegać bólowi.
Można oszczędzić upokorzeń.
Można SKUTECZNIE WSPÓŁCZUĆ UMIERAJĄCYM!

(Komisja Formacji i Informacji, wrzesień 1984 r.)

Szanowni Państwo
Przyjaciele Hospicjum św. Łazarza

W bieżącym roku Towarzystwo obchodzi 30-lecie swojej działalności. Z tej okazji pragniemy podzielić się radością, że od 1981 roku pracownicy i wolontariusze Towarzystwa mogą nieść pomoc ludziom zmagającym się z ciężką chorobą w ostatnim okresie życia, a także wpierać rodziny chorych w tych trudnych chwilach. Społeczność Hospicjum św. Łazarza składa gorące podziękowania wszystkim Ludziom Dobrej Woli, którzy przez te lata wspierali ideę hospicyjną. Nie moglibyśmy spełniać tej idei i nie doszłoby do realizacji dzieła hospicyjnego bez zaangażowania wielu osób.

Więcej…
 

Zbiórka liści realizowana przez ZIKiT

W piątek 28.10 br rozpoczyna się Akcja "Liść", której organizatorem jest ZIKiT. Informacje na bieżąco będą aktualizowane o zbiórce odpadów i zamieszczane na stronie internetowej: www.ekocentrum.krakow.pl w zakładce "Aktualności".

 

 

 

 


Strona 154 z 159


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)