Dzielnica XVIII

Luty w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu lutym. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

Zapisy twórców na Wiosenne Targi Sztuki Użytkowej w Ośrodku Kultury

cbwOśrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie zaprasza twórców rękodzielniczej sztuki użytkowej do udziału w Targach Coraz Bliżej Wiosna, które odbędą się 19 marca 2016 roku na os. Górali 5 w Krakowie w godz. 11.00 – 17.00.

W ramach wydarzenia odbędą się różnego rodzaju imprezy dla dzieci i dorosłych związane z tematyką Świąt Wielkanocnych. Warsztaty rodzinne, pokazy edukacyjne, seanse filmowe to tylko niektóre z atrakcji jakie organizator zaplanował na ten wyjątkowy dzień. Serdecznie zapraszamy wszystkich twórców, którzy pragną pokazać szerszej publiczności swoje rękodzielnicze wyroby!

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły udziału w wydarzeniu dostępne są na stronie www.okn.edu.pl

Na zgłoszenia czekamy do końca lutego!

 

Kocham Nową Hutę – 10000 bezpłatnych kalendarzy na Walentynki

fwkipnhPragniemy serdecznie zaprosić Państwa do włączenia się w II edycję wydarzenia pt. „Kocham Nową Hutę – 10000 bezpłatnych kalendarzy na Walentynki”. Akcja odbywa się z okazji Dnia Zakochanych i polega rozdaniu 10000 bezpłatnych kalendarzy mieszkańcom Nowej Huty.

Więcej…
 

50-lecie Rodzinnego Ogródu Działkowego "Wisła"

wislaOgród działkowy na mogilskim nabrzeżu Wisły istnieje od 1965 roku. Dlatego Rodzinny Ogród Działkowy "Wisła" świętuje w bieżącym roku jubileusz 50-lecia. Historia okolicznych terenów nierozerwalnie wiąże się z działalnością cystersów mogilskich, a następnie - kombinatu metalurgicznego. Ogródki działkowe w okolicy Suchych Stawów i wiślanego nabrzeża organizował Dział Socjalny Huty im. Lenina. Według pierwotnych intencji organizatorów miały to być ogródki użytkowe, dające biedniejszym pracownikom możliwość uprawy warzyw, ziemniaków, a nawet zbóż w celu podreperowania domowego budżetu.

Więcej…
 

Zimowe ferie jak z bajki

nck_ferie_2016W czasie ferii, jak co roku, odbywa się Festiwal teatrów dla Dzieci (18.01-29.01.2016 r.), który jest unikatowym wydarzeniem organizowanym od ponad 20 lat przez Nowohuckie Centrum Kultury. Festiwal – odbywający się rok rocznie podczas ferii zimowych – służy nie tylko popularyzacji sztuki teatralnej wśród dzieci i młodzieży, ale także kształceniu kultury teatralnej i wyrabianiu nawyków obcowania z kulturą. Przez 10 dni festiwalowych, na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury, będzie można zobaczyć 10 różnych spektakli adresowanych do młodych widzów.

Serdecznie zapraszamy widzów w każdym wieku.

 

Klub Rodziców: Spotkanie z dietetykiem

dietetykKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 22.01. o godz. 17:30 zaprasza na spotkanie ze specjalistą - ekspertem w dziedzinie dietetyki. Spotkanie składać się będzie z mini-wykładu i części, podczas której rodzice będą mogli zadawać pytania, prosić o porady związane z żywieniem dzieci.

Wstęp wolny.

 

Kraków miastem ogrodów społecznych

ogrodyPracowania Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida wraz z Partnerami zapraszają na spotkanie, którym rozpoczynamy dyskusję o przyszłości ogrodów społecznych w naszym mieście. Szukanie nowych rozwiązań w organizacji i użytkowaniu tych ogrodów, innowacyjne podejście władz miasta i dzielnic Krakowa we wspieraniu ogrodniczych inicjatyw społecznych jest szansą na wzmocnienie tego ruchu, a także na jego ciągłe doskonalenie. KRAKÓW MIASTEM OGRODÓW SPOŁECZNYCH to hasło, które będzie nam towarzyszyć w tych poszukiwaniach.

Więcej…
 

Klub Rodziców w ARTzonie

artzonaZapraszamy na otwarte spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie w lutym. Dzięki społeczności rodziców skupionych wokół Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida poznaliśmy potrzeby i oczekiwania rodziców małych dzieci wobec oferty zajęć instytucji kultury. Słuchamy pomysłów i kierujemy się potrzebami, pragniemy jeszcze bardziej włączać rodziców i dzieci do wspólnych działań. Tutaj rodzice będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

Zanim powstała Nowa Huta - prelekcja

zanim_nhFilia Nr 1 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej Os. Młodości 8, dnia 26.01. o godz. 16:30 zaprasza na prelekcję Adama Gryczyńskiego z cyklu "Czas zatrzymany" pt. ”Zanim powstała Nowa Huta”.

Wstęp wolny.

 

Inauguracja nowej sceny Teatru Plejada w Krakowie

plejadaZ wielką przyjemnością mamy zaszczyt poinformować Państwa, że po trzech latach aktywności artystycznej Teatr Plejada doczekał się własnej siedziby. Do tej pory swoje sztuki wystawiał w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, w Teatrze Ludowym oraz na różnych scenach poza Krakowem. Teatr Plejada zainaugurował swoją działalność w Krakowie 14 października 2012 r. W nowej siedzibie spektakle będą grane już w lutym 2016 roku.

Nowa przestrzeń Teatru Plejada, powstałego z inicjatywy dyrektora artystycznego, aktora i reżysera – Piotra Męderaka mieści się przy Alei 29 Listopada w Krakowie pod numerem 104 w budynku przy skrzyżowaniu z ulicą Dobrego Pasterza około 2,5 km od Galerii Krakowskiej. Mamy ogromną nadzieję, że teren przy tętniącej życiem jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta stanie się również miejscem ożywionej aktywności kulturalnej i promowania Sztuki.

Więcej…
 

Projekt: Wolna sobota - Malowanie t-shirtów

koszulkaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 16.01 w godz. 11:00 - 12:30 zaprasza na wspólne malowanie koszulek w ramach projektu "Wspólna Sobota". Białe t-shirty nie muszą być białe! A te już używane - nudne i przewidywalne. W sobotę 16 stycznia będziemy malować, rysować i stemplować? A na czym? Na waszych koszulkach, t-shirtach, bawełnianych torbach i wszystkim, na czym chcecie - i co do nas przyniesiecie. Klub Jędruś zapewnia farby, pędzle, stemple - prosimy jednak o przyniesienie swoich własnych toreb czy koszulek. Zapraszamy!

Wstęp wolny!

 


Strona 154 z 185


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)