Dzielnica XVIII

Otwarte spotkanie z historią

Otwarte spotkanie z historią i zabytkmi. Naszym Gościem będzie dr Krzysztof Wielgus z Politechniki Krakowskiej, który opowie o Lotniczych śladach w Małopolsce. Spotkanie odbędzie się 20 października (czwartek) o godzinie 17.00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5). W załączeniu przesyłam plakat infmacyjny.

 

Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej

Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej z siedzibą w Krakowie jest ogólnopolską organizacją o charakterze non-profit, zrzeszającą osoby czynnie realizujące terapię behawioralną. Misją Stowarzyszenia jest wielokierunkowa profesjonalna pomoc osobom niepełnosprawnym z dysfunkcjami emocjonalnymi i intelektualnymi oraz ich rodzinom.

Więcej…
 

Recykling daje owoce!

Owoce to zdrowie - wie to prawie każdy. Dlatego z okazji międzynarodowej kampanii Sprzątania Świata organizujemy akcję, w której wymieniamy elektrograty oraz surowce wtórne na owoce. Przynieś nam rzeczy, które zaśmiecają Twoje otoczenie, a w zamian otrzymasz mocną dawkę witamin!

Więcej…
 

Dotacje dla żłobków i Dziennych opiekunów

Ogłoszenia dotyczące dotacji dla żłobków i dziennych opiekunów wraz z ankietami. Kliknij więcej aby pobrać.

Więcej…
 

WYGRAŁO HOSPICJUM !!!

W niedzielę 4 września na Stadionie Wandy w Nowej Hucie, przy pięknej słonecznej pogodzie zebrało się około pół tysiąca osób, aby obejrzeć mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją TVP Kraków, a drużyną z Parafii Matki Bożej Pocieszenia.

Parafialna drużyna znana jest w Nowej Hucie z tego, iż od kilku lat (od 2002 r.) rozgrywa mecze charytatywne w dniu odpustu parafialnego. Szczególnie bliskie jest im hospicjum Św. Łazarza.

Więcej…
 

Pomoc dla rodzin poszkodowanych w wyniku wypadku lotniczego 21 sierpnia w Nowej Hucie na os. Wyciąże.

Nr konta bankowego, na który można wpłacać środki:
Stowarzyszenie SIEMACHA, ul. Długa 42, 31-146 Kraków
PKO BP 87 1020 2892 0000 5002 0444 2265
Hasło: szkoła i dom

 

Inwestycje w placówkach oświatowych

Wakacje to czas zabawy i odpoczynku dla dzieci i młodzieży, dla dyrekcji szkół i przedszkoli życie toczy się dalej. W placówkach oświatowych rozpoczyna się remont. Większość szkół i przedszkoli na terenie Dzielnicy XVIII to budynki stare, mające po kilkadziesiąt lat i niestety ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Rada Dzielnicy nie posiada, aż tak wielkich środków finansowych, aby dokonywać wszystkich niezbędnych prac, które by polepszyły funkcjonowanie tychże szkół i przedszkoli.

Więcej…
 

SPRAWOZDANIE Z AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA KRAKÓW 2011 W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU NR 110 W KRAKOWIE

W tym roku, jak w ubiegłym nasze przedszkole przystąpiło do tej wielkiej akcji, jaką jest AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA KRAKÓW wyposażone w worki i rękawice jednorazowe, które odebraliśmy od Rady Dzielnicy XVIII w Krakowie. Akcję organizował ZIKiT - Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

 

Więcej…
 

Społeczny opiekun zabytków

Pierwsze po wakacjach otwarte spotkanie społecznych opiekunów zabytków, odbędzie się 15 września(czwartek) 2011 r. o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida , os. Górali 5 (sala 19). Wykład pt. Cmentarz w Mogile poprowadzi Pani Jadwiga Jurczyk - Motyl, społeczny opiekun obiektu.

 

30. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! - Koncert Elektrycznych Gitar

10 września 2011 r. - godz. 19.00, Aleja Róż
Serdecznie zapraszamy na 30 - jubileuszowy koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! . W Alei Róż wystąpi dla Państwa zespół Elektryczne Gitary.

Organizatorami tego wydarzenia są:

° Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta
° Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty
° Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Wstęp wolny.

Więcej…
 

MECZ CHARYTATYWNY

W niedzielę (4 wrzesień) w ramach odpustu parafialnego w Parafii Matki Bożej Pocieszenia- ul. Bulwarowa odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną z tejże Parafii a reprezentacją TVP Kraków. To już kilkuletnia tradycja rozgrywania takiego spotkania na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Nowej-Hucie.

Więcej…
 


Strona 155 z 159


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)