Dzielnica XVIII

XI Mobilny Punkt Obsługi Klienta MPEC na Kazimierzu!

mpec-mobilny-punktMPEC w najbliższym czasie planuje kolejne inwestycje w ścisłym centrum Krakowa. Jedną z nich będzie rozbudowa sieci cieplnej na obszarze Kazimierza. Prace mają objąć ulice: Przemyską, Rzeszowską, Miodową, Berka Joselewicza i Halicką.

MPEC zaprasza wszystkich zainteresowanych przyłączeniem do miejskiej sieci do XI Mobilnego Punktu Obsługi Klienta MPEC. Pracownicy spółki będą czekali na krakowian w znanym już mieszkańcom namiocie, w dniach od 19 do 23 października (poniedziałek – piątek), w godzinach od 15.00 do 17.30, na rogu ulic Starowiślnej i Miodowej.

Więcej…
 

Konferencja poświęcona Tadeuszowi Pawlikowskiemu

pawlikowskiZapraszamy do udziału w konferencji naukowej poświęconej Tadeuszowi Pawlikowskiemu, która odbędzie się w dniach 21 i 22 października 2015 w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory (Kraków, Rynek Główny 35).

W konferencji można będzie posłuchać referatów uznanych badaczy teatru z całej Polski, m.in. prof. Jana Michalika, prof. Anny Kuligowskiej-Korzeniewskiej i prof. Dobrochny Ratajczakowej. Przedstawią oni fenomen teatru Pawlikowskiego z różnych, często nieoczekiwanych perspektyw, ukazując nie tylko jego wielowymiarowość i ponadczasowość, ale i związane z nim kontrowersje.

Więcej…
 

Jesienna biesiada dla dorosłych

jesienna-biesiadaKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Wolica, ul. Drożyska 3c) dnia 17.10 o godz. 16:00 zaprasza na Jesienną Biesiadę, czyli imprezę integracyjna dla mieszkańców.

Więcej…
 

Narodowa Loteria Paragonowa - weź paragon, graj o nagrody!

loteria-paragonowaAby wziąć udział w loterii, wystarczy że zrobisz jednorazowo zakupy za min. 10 zł i odbierzesz paragon fiskalny. Następnie zarejestruj paragon fiskalny w miesiący zakupu na www.loteriaparagonowa.gov.pl. Pamiętaj o tym, aby zachować oryginały wsztkich zgłoszonych paragonów fiskalnych!

Weo wygrania m.in. 12 samochodów Opel Astra, 4 samochody Ople Insignia, 72 laptopy Lenovo ThinkPad oraz 84 tablety Apple iPad Air 2.

WIęcej informacji na temat loterii w regulaminie oraz na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl.

Weź paragon, graj o ngarody!

 

Mistrz w Nowej Hucie

schellerW Zespole Szkół Zawodowych nr 2, w kwietniu odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów klas gastronomicznych z mistrzem oraz gwiazdą programów telewizyjnych Kurtem Schellerem. Po wspólnym gotowaniu odbył się uroczysty bankiet, na którym uczniowie nowohuckiej szkoły mogli pochwalić się przybyłym gościom przygotowanymi potrawami. Dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Krakowie był to dzień pełen wrażeń, który niewątpliwie pogłębił i rozpalił w nich pasję gotowania!

 

Wielkie małe książki - spotkanie z prof. Grzegorzem Leszczyńskim

dr-leszczynkiPortal CzasDzieci.pl oraz Wydawnictwo Media Rodzina zapraszają rodziców, bibliotekarzy, nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy interesują się literaturą dla dzieci na spotkanie z prof. Grzegorzem Leszczyńskim z okazji premiery jego nowej książki "Wielkie małe książki. Lektury dzieci i nie tylko ".

Czytelnictwo, a najmłodszych w szczególności, to temat ważki i bardzo aktualny. Jak oddzielić prawdziwą literaturę dziecięcą od tej pseudo? Gdzie szukać wartościowych książek? Jak mówić dzieciom o literaturze, aby ta stała się alternatywą i konkurencją dla multimedialnych rozrywek? Pytania się mnożą, a odpowiedzi znaleźć niełatwo. W sukurs wszystkim zagubionym w świecie literatury dziecięcej przyjdzie prof. Leszczyński, który nie tylko podpowie co czytać, co kupować, a czego lepiej unikać, ale także wprowadzi w arkana… książkowej sztuki uwodzenia.  

Więcej…
 

Maluchowo

maluchowoKlub Malucha działający w Klubie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta to doskonałe przygotowanie Twojego dziecka do funkcjonowania w grupie przedszkolnej. Zajęcia są pełne śpiewu, tańców, ruchu, malowania, lepienia i czytania. Poprzez zabawę dzieci ćwiczą zdolności poznawcze, społeczne, manualne i ruchowe.

Więcej…
 

Taneczne powitanie jesieni

powitanie-jesieniKlub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 17.10 w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza na Taneczne Powitanie Jesieni.

Więcej…
 

Dobra dieta - profilaktyka zdrowia - wykład

dobra-dietaNowohucka Akademia Seniora zaprasza na wykład dotyczący prawidłowego żywienia, szczególnie dla osób z nadciśnieniem, cukrzycą i chorobami nerek.

Więcej…
 

Tu była… Moda Polska

moda-polskaDnia 14 października 2015 r., w godz. 15:00-18:00, zapraszamy na happening przed dawnym domem Mody Polskiej przy Placu Centralnym, gdzie można było nabyć elegancką odzież. Postaramy się odtworzyć ducha tamtych lat!

Więcej…
 

Dzielnica wspiera niepełnosprawnych

dzielnica-wspiera-niepelnosprawnychJednym z zadań Dzielnicy, określonym w jej statucie, jest finansowanie programów wspierających osoby niepełnosprawne. Na realizację tych programów dzielnica obligatoryjnie przeznacza co najmniej 5% środków finansowych będących w jej dyspozycji. „Osiemnastka” część z tych środków postanowiła przekazać do dyspozycji organizacji pozarządowych.

Więcej…
 


Strona 155 z 176


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)