Dzielnica XVIII

Dożynki Dzielnicowe Chałupki 2011

Tegoroczne Dożynki Dzielnicowe odbyły się w niedzielę 21 sierpnia na błoniach w Chałupkach. Konkurs na wieniec dożynkowy, przyśpiewki zespołów dożynkowych, występ orkiestry OSP z Cianowic to tylko niektóre z atrakcji jakie zostały przygotowane przez organizatorów i mieszkańców Chałupek. Organizatorem dożynek była Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Ośrodek Kultury Kraków Nowa Huta „Klub Karino”.

Więcej…
 

Szczegółowy podział zadań priorytetowych Rady Dzielnicy XVIII na rok 2012

 

INFRASTRUKTURA

Wniosek nr 1

Wykonanie koncepcji, projektów, budowa i remonty parkingów oraz remonty chodników wg wskazań Dzielnicy

KOMUNIKACJA Z MIESZKAŃCAMI – Wniosek nr 2

KULTURA

Wniosek nr 3

Imprezy i inicjatywy placówek oświaty wg wskazań Dzielnicy

 

Więcej…
 

Jubileuszowe XV Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble

W dniach 23-24 lipca w Nowohuckim Centrum Kultury odbyły się XV Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble. Duża sala i przestronny hall w miejscu rozgrywek oraz poczęstunek już od samego początku zawodów spotkały się z ciepłym odzewem wśród uczestników. Mistrzostwa były rekordowe w liczbie uczestników wśród wszystkich turniejów rozegranych w tym roku w całej Polsce i przyciągnęły aż 113 osób.

Więcej…
 

Spalarnia śmieci w Mogile (3)

Zgodnie z Konstytucją Rzeczpospolitej Polski, nasz kraj kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju zapewnia: ochronę środowiska (art. 5) i ochrona środowiska jest obowiązkiem m.in. władz publicznych, które poprzez swą politykę powinny zapewnić bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom (art. 74).

Więcej…
 

Obwieszczenie

Na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (jednolity tekst ustawy Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071, z późn. zm.), oraz art. 11f. ust. 3 ustawy z 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji
w zakresie dróg publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r., Nr 193, poz. 1194, ze zm.).

Więcej…
 

Dzielnica XVIII na Dniu Otwartym Magistratu

W Urzędzie Miasta na placu Wszystkich Świętych odbyła się jubileuszowa wystawa z cyklu „Dzień Otwarty Magistratu”. Tematyką tegorocznej był sport. Poszczególne dzielnice na swoich stanowiskach prezentowały dokonania klubów i stowarzyszeń z ich terenu. Nasza Dzielnica przedstawiła klub sportowy stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010. Na stoisku zaprezentowano koszulki klubowe, szaliki, zdjęcia oraz materiały opisujące historię i dzień dzisiejszy klubu. Z jubileuszem 20-lecia Dzielnic związany był drugi temat "Dzielnica wczoraj i dziś". Nasze materiały prezentowały lata 30-te ubiegłego wieku, okres budowy Nowej Huty i dzielnicę dzisiaj. Zaprezentowane zdjęcia lotnicze ukazały unikalny układ urbanistyczny Nowej Huty. Szczególne zainteresowanie wzbudzały albumy "Czas zatrzymany" autorstwa Adama Gryczyńskiego poświęcone Nowej Hucie. Wszystkim Państwu, którzy tak licznie odwiedzili nasze stanowisko Dziękujemy!

Więcej…
 

„MOJA DZIELNICA, WCZORAJ I DZIŚ"

PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA KRAKOWA BOGUSŁAW KOŚMIDER

oraz

PRZEWODNICZĄCY RAD I ZARZĄDÓW DZIELNIC MIASTA KRAKOWA

zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym|

„MOJA DZIELNICA, WCZORAJ I DZIŚ"

więcej na stronie http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=45296

 

Zaproszenie na Dożynki Dzielnicowe 2011

 

Więcej…
 

Konkursu „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA”

 

 

 

 

 


Głosuj na ogródek jordanowski w naszej dzielnicy!

Lokalizacja z terenu Dzielnicy XVIII Nowa Huta, która bierze udział w Konkursie pn: „100 placów zabaw na 100 lat Nivea”.
Ogródek jordanowski na os. Centrum C 10-9.

Więcej…
 

Mistrzostwa Krakowa w Scrabble

W dniach 23-24 lipca, w Nowohuckim Centrum Kultury przy al. Jana Pawła II 232, odbędą się XV Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble pod patronatem Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Scrabble to najpopularniejsza na świecie gra słowna, polegająca na układaniu wyrazów z dolosowanych liter o odpowiedniej wartości punktowej.

Więcej…
 

Przedszkolaki szachują

Ponad 300 partii, 86 uczestników, 5 godzin zmagań czyli Pierwszy Świąteczny Ogólnopolski Turniej Szachowy Przedszkolaków. Miejsce: Samorządowe Przedszkole nr 96 na os. Zielonym. Nagroda główna: Puchar Stanisława Moryca Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa. Średnia wieku zawodników: ok 5 lat.

 

Więcej…
 


Strona 156 z 159


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)