Dzielnica XVIII

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców na temat przebiegu trasy tramwaju linii nr 16

vote

Ogólna liczba głosów wyniosła 1253 w tym: głosowanie poprzez ankiety papierowe – 39 głosów, głosowanie poprzez internet – 1214 głosów.

Więcej…
 

Lekarz Małopolski 2015 - wyniki II etapu plebiscytu!

 

lekarz-2015Zakończył się II etap plebiscytu „Lekarz Małopolski 2015”. Przed nami jeszcze tylko ostateczny werdykt kapituły konkursu oraz  wręczenie nagród zwycięzcom.

Więcej…
 

Centrum E potrzebuje nowej drogi – kiedy skończą się problemy mieszkańców?

Mieszkańcy Centrum E od 20 lat czekają na drogę łączącą osiedle z Placem Centralnym. Mimo wielu zapewnień ze strony miejskich urzędników oraz wpisania inwestycji na listę zadań rekompensacyjnych za nowo wybudowaną spalarnię, wciąż  mnożą się trudności z jej realizacją.

Więcej…
 

Boiska wielofunkcyjne otwarte w wakacje!

boiska-wakacjeProgram miejski "Mój trener", realizowany w porozumieniu z Radami Dzielnic jest skierowany głównie do środowisk dużych osiedli, jako aktywna forma spędzania wolnego czasu podczas wakacji, realizowana w oparciu o dostępne sportowe obiekty przyszkolne oraz boiska wielofunkcyjne.

Więcej…
 

Miejska wypożyczalnia rowerów KMK Bike!

kmk-bike

Nareszcie jest już rozwiązanie dla Ciebie! 27 marca ruszyła wypożyczalnia rowerów miejskich KMK Bike. 300 rowerów i 34 stacje czekają na nowych i „starych” użytkowników!

Więcej…
 

Piłkarska liga parafialna

Wspólne zdjęcieW niedzielę (19.10) w Kościele Matki Bożej Pocieszenia odbyła się uroczystość zakończenia 11 już edycji piłkarskiej ligii parafialnej. Po raz pierwszy w historii rozgrywek mistrzostwo zdobyła drużyna z Parafii Matki Bożej Królowej Polski- Arka Pana.

Więcej…
 

Projekty wybrane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Dzielnicy XVIII Nowa Huta

bo-2015Rok realizacji 2015
1. Projekt nr 5 - „W dzikie wino zaplątane” – poprawa estetyki 50 zaniedbanych altan śmietnikowych na terenie dzielnicy XVIII Nowa Huta poprzez nasadzenie pnączy – kwota 55 000 zł,
2. Projekt nr 20 – Wspieraj swój lokalny Klub – kwota 40 000 zł,
3. Projekt nr 28 - „Dzień sąsiada – cykl pikników integrujących mieszkańców Nowej Huty” – kwota 5 000 zł.

Więcej…
 

Dni Nowej Huty - radosny piknik dla rodzin

dni-nowej-hutySłoneczne, rozśpiewane i rodzinne były tegoroczne Dni Nowej Huty. Pogodna dopisała, więc nowohucianie licznie przybyli na zielony skwer przy Łąkach Nowohuckich. Atrakcji nie brakowało, zwłaszcza dla najmłodszych. Organizatorem wydarzenia była Rada Dzielnicy XVIII we współpracy z Nowohuckim Centrum Kultury.

- Cieszy mnie bardzo widoczny z roku na rok rozwój tej imprezy oraz coraz lepsza strona techniczna – mówi Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury. – Przez Dni Nowej Huty przewinęło się około 8 tys. ludzi – to świadczy o tym, jak bardzo ta impreza jest popularna i potrzebna – wtóruje mu Stanisław Moryc, przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII.

Więcej…
 

Podziękowania dla współorganizatorów, sponsorów oraz partnerów tegorocznych Dni Nowej Huty

 

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta składa serdeczne podziękowania współorganizatorowi, partnerom i sponsorom, którzy przyczynili się do zrealizowania tegorocznych Dni Nowej Huty.

 

Więcej…
 

Kluby rodziców

kluby-rodzicowOd września Urząd Miasta Krakowa uruchamia projekt pn. „Kluby Rodziców”, którego głównym celem jest wspieranie rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo.

Chcemy stworzyć przestrzeń przyjazną rodzicom i dzieciom, miejsce w którym będą mogli uzyskać fachowe poradnictwo specjalistów z różnych dziedzin. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom tworzymy miejsca integracji i dzielenia się doświadczeniami oraz problemami związanymi z wychowaniem dzieci. Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjny program, ciekawe i rozwijające rodzinne warsztaty wzmacniające kompetencje i więzi rodzinne, pobudzające ich aktywność. „Kluby Rodziców” są także odpowiedzią na projekty składane przez społeczności lokalne w ramach Budżetu Obywatelskiego – mówi pomysłodawczyni projektu Marzena Paszkot, Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.

Więcej…
 

Remonty w szkołach, przedszkolach i żłobkach

857 314 złotych przeznaczy w tym roku Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta na remonty szkół podstawowych, gimnazjów, przedszkoli i żłobków.

Pieniądze zostały podzielone pomiędzy kilkadziesiąt placówek. Lista najpilniejszych inwestycji powstała na podstawie zgłoszeń placówek z terenu dzielnicy XVIII Nowa Huta i po przeglądach szkół, przedszkoli i żłobków wykonanych przez radnych.

Więcej…
 


Strona 156 z 175


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)