Dzielnica XVIII

Trzecia edycja konkursu FIO – Małopolska Lokalnie

fio15 stycznia rusza nabór projektów do konkursu „FIO – Małopolska Lokalnie”, w ramach którego młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą otrzymać od 2.000 do 5.000 złotych na lokalną inicjatywę lub rozwój organizacji.

Więcej…
 

Bal karnawałowy dla dzieci

karnawal_dla_dzeciKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 12.01. w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza dzieci do udania się na karnawałową wyprawę w świat bajek i baśni. W ten karnawałowy wieczór wszystkie dzieci poczują się jak księżniczki lub super bohaterowie i przeżyją baśniowe przygody. Uczestnicząc w grach i zabawach przygotowanych specjalnie dla nich będą zgadywać za kogo przebrani są ich koledzy i koleżanki. Nie zabraknie również zdrowego i słodkiego poczęstunku.

Wstęp: 10 zł

 

Przypowieść Noworoczna

przypowiescNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 11.01. o godz. 15:00 zaprasza słuchaczy Nowohuckiej Akademii Seniora na wieczór kolędowy, by jeszcze przez moment zatrzymać się w świątecznej zadumie. Program artystyczny pt. Przypowieść Noworoczna zaprezentują Klubowa Grupa Poetica i Studio Teatralne Nete z Klubu Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Organizatorami są Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

Życzenia Bożonarodzeniowe

zyczenia-2015

 

Norwid i Przyjaciele - Przybieżeli do Betlejem

norwid_koleda

 

Wigilia w Chałupkach – Kolęda dla Wszystkich

chalupkiKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Chałupki, ul. Truskawkowa 4) dnia 20.12. o godz. 15:00 zaprasza na integracyjną wigilię w osiedlu Chałupki organizowaną w ramach mini-grantu II edycji konkursu Wkrętak! Wkręć siebie i innych w działanie. Zapraszamy mieszkańców Chałupek i okolicy do ogrodu przy osiedlowej figurce Matki Bożej. W programie spotkania: tradycyjne obrzędy wigilijne, śpiewanie kolęd oraz niespodzianki pod choinką dla wszystkich uczestników. Partnerem wydarzenia jest Warsztat Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci

Wstęp wolny.

 

Styczeń w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu styczniu. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

Bajkowy Bal Karnawałowy

bajkowy_balKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 13.01. o godz. 16:00 zaprasza dzieci z Chałupek, Branic, Pleszowa i okolicy na bal karnawałowy w Klubie Karino. Zachęcamy wszystkich do przebrania się. Na dzieci, które przyjdą w strojach karnawałowych czekają nagrody. W programie imprezy znajdą się zabawy i konkursy z nagrodami, wybór króla i królowej balu oraz walczyk kotylionowy. Muzyka na żywo w wykonaniu zespołu PRO-FILL.

Wstęp: 10 zł

 

Klub Zapaśniczy Gladiator - nieodpłatne zajęcia dla młodzieży

gladiatorW okresie ferii zimowych 18.01.-29.01. 2016 r. Klub Zapaśniczy Gladiator Kraków będzie prowadził nieodpłatne zajęcia: Zimowa Przygoda z Zapasami Stylu Wolnego; w ramach akcji letniej: Gladiator Zimą dla Miasta Krakowa. Zajęcia te są adresowane dla młodzieży w wieku od co najmniej 14 lat i będą miały charakter rekreacyjno-wprowadzający do zapasów stylu wolnego, a nie sportu wyczynowego (tj. przede wszystkim charakter ogólnorozwojowy i przeciwdziałający patologiom postępu cywilizacyjnego np. wad postawy, czy otyłości).

Czas: 18.01.-29.01. 2016 r. Terminy zazwyczaj: poniedziałki i czwartki godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 80 na Os. na Skarpie (w pobliżu Placu Centralnego).

Zapisy tylko telefonicznie pod nr: 502439005 (ograniczona ilość miejsc ze względu na bezpieczeństwo uczestników zajęć). Brak opłat. Zajęcia prowadzą uprawnieni trenerzy i instruktorzy sportu (zapasy, sumo) o wieloletnim doświadczeniu. W roku szkolnym 2015/16 realizujemy zadania z zakresu kultury fizycznej (zapasy styl wolny, sumo) w ramach właściwych programów Miasta Krakowa.

 

Styczeń z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

styczen-2016Już za kilka dni pożegnamy obecny rok i wejdziemy z nowymi planami, pomysłami i marzeniami w rok 2016. Zachęcamy Was, abyście rozpoczęli ten rok z nami, podczas wieczorów kolędowych i zabaw karnawałowych. Panie zapraszamy na Maraton kobiecych przyjemności w Klubie Mirage, a dzieci do spędzenia z nami Ferii zimowych. Szczegółowe informacje w newsletterze i na www.krakownh.pl. Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Przybieżeli do Betlejem. Nowohucka Kolęda. Norwid i Przyjaciele

norwidJuż po raz drugi Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprosił swoich przyjaciół i współpracowników do niezwykłego, bożonarodzeniowego projektu, czyli NOWOHUCKIEJ KOLĘDY. Tym razem 100-osobowa grupa zaśpiewała i nagrała kolędę „Przybieżeli do Betlejem” w aranżacji Pawła Bohatera.

Więcej…
 


Strona 156 z 185


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)