Dzielnica XVIII

Co z ustawą o TBS-ach?

Wielu mieszkańców Nowej Huty mieszka w TBS-owskich blokach. W zeszłym roku posłowie sejmowej komisji Przyjazne Państwo” przygotowali i nagłośnili projekt nowelizacji ustawy „o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego”, który miał jasno sprecyzować prawa najemców i partycypantów Towarzystw Budownictwa Społecznego.

Więcej…
 

Przełamujemy fałszywe mity

9 marca 2011 odbyło się II posiedzenie Komisji Prawa i Porządku Publicznego. Przewodnicząca Krystyna Frankiewicz przedstawiła plan pracy Komisji na 2011 rok, a także omówiła spotkanie z Komendantem Policji, które odbyło się w siedzibie Komendy na osiedlu Zgody 2. Najważniejszym problemem poruszonym w trakcie spotkania były kradzieże „na wnuczka”. Z relacji Komendanta wynika, że, niestety, starsze osoby nadal wpuszczają oszustów do swoich domów. Nie zawsze pomagają ostrzeżenia w mediach, czy apele proboszczów w kościołach Dzielnicy. Do pozytywnych zjawisk należy natomiast powolne, lecz skuteczne przełamywanie fałszywego mitu Nowej Huty jako rzekomo najniebezpieczniejszej dzielnicy Krakowa.

 

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Uroczystości w Nowej Hucie

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 

Przywrócić lokal w Centrum A na cele oświatowe

Rada zajęła się sprawą budynku na os. Centrum A14. Do 31 sierpnia 2005 r. funkcjonowało tam Samorządowe Przedszkole nr 101.

Więcej…
 

Fotoreportaż o nowohuckich chodnikach

Więcej…
 

Dziękuję wszystkim radnym za ich pracowitość

Z Edwardem Porębskim, Przewodniczącym Rady Dzielnicy XVIII w kadencji 2006-2010 rozmawia Miłosława Ciężak.

Miłosława Ciężak: – Jak podsumowałby Pan pracę Rady Dzielnicy pod swoim przewodnictwem?

Edward Porębski: – Jestem przekonany, że był to bardzo dobry czas dla Nowej Huty i jej mieszkańców. Mimo, że otrzymywaliśmy co roku niewielkie środki z budżetu miasta a jesteśmy największą dzielnicą Krakowa, to w V kadencji 2006 – 2010 r. Radzie Dzielnicy udało się zrealizować wiele zadań.

Więcej…
 

Prof. Stanisław Juchnowicz, Głos w dyskusji

 

Więcej…
 

Zapomniane osiedla

Kraków – wielkie, historyczne miasto będące kolebką polskich tradycji, kultury i dziedzictwa narodowego. Duma wszystkich Polaków. Europejska stolica, do której przyjeżdżają co roku setki tysięcy turystów z całego świata.

 

Więcej…
 

Mecz rugby

Rugbyści Polski i Holandii zawitają 16 kwietnia na stadion Hutnika. Stawką pojedynku będzie awans do dywizji A, będącej zapleczem europejskiego rugby. To będzie czwarte spotkanie międzypaństwowe polskich rugbystów w Krakowie.  W przeszłości graliśmy ze zmiennym szczęściem z RFN, Francją, Marokiem i Andorą. Nowa Huta dwukrotnie gościła kadrę „Biało-czerwonych“.

Więcej…
 

Obwieszczenie Wojewody w sprawie S7

Drugie obwieszczenie Wojewody jest dostępne do pobrania tutaj.
Pierwsze obwieszczenie Wojewody jest dostępne do pobrania tutaj.

 

Tylko w atmosferze dyskusji powstaną najlepsze rozwiązania

Ze Stanisławem Morycem, nowowybranym przewodniczącym Rady Dzielnicy, rozmawia Tomasz Poller
Tomasz Poller: Na początek chciałbym pogratulować Ci objęcia funkcji przewodniczącego. Ale radnym jesteś nie pierwszy raz. Która to już kadencja?
Stanisław Moryc:
Radnym dzielnicy jestem już czwartą kadencję. Zawsze startuję z tego samego okręgu, gdzie mieszkam. W radzie zajmowałem się tematyką bezpieczeństwa – współpracą z policją, strażą miejską, strażą pożarną oraz zagadnieniami infrastruktury komunalnej.
T.P.: Czym możesz się pochwalić jako radny poprzednich kadencji?
S.M.:
To, co zaproponowałem wyborcom, staram się realizować krok po kroku.

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 157 z 158


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)