Dzielnica XVIII

Lekarz Małopolski 2015 - wyniki II etapu plebiscytu!

 

lekarz-2015Zakończył się II etap plebiscytu „Lekarz Małopolski 2015”. Przed nami jeszcze tylko ostateczny werdykt kapituły konkursu oraz  wręczenie nagród zwycięzcom.

Więcej…
 

Centrum E potrzebuje nowej drogi – kiedy skończą się problemy mieszkańców?

Mieszkańcy Centrum E od 20 lat czekają na drogę łączącą osiedle z Placem Centralnym. Mimo wielu zapewnień ze strony miejskich urzędników oraz wpisania inwestycji na listę zadań rekompensacyjnych za nowo wybudowaną spalarnię, wciąż  mnożą się trudności z jej realizacją.

Więcej…
 

Boiska wielofunkcyjne otwarte w wakacje!

boiska-wakacjeProgram miejski "Mój trener", realizowany w porozumieniu z Radami Dzielnic jest skierowany głównie do środowisk dużych osiedli, jako aktywna forma spędzania wolnego czasu podczas wakacji, realizowana w oparciu o dostępne sportowe obiekty przyszkolne oraz boiska wielofunkcyjne.

Więcej…
 

Miejska wypożyczalnia rowerów KMK Bike!

kmk-bike

Nareszcie jest już rozwiązanie dla Ciebie! 27 marca ruszyła wypożyczalnia rowerów miejskich KMK Bike. 300 rowerów i 34 stacje czekają na nowych i „starych” użytkowników!

Więcej…
 

Piłkarska liga parafialna

Wspólne zdjęcieW niedzielę (19.10) w Kościele Matki Bożej Pocieszenia odbyła się uroczystość zakończenia 11 już edycji piłkarskiej ligii parafialnej. Po raz pierwszy w historii rozgrywek mistrzostwo zdobyła drużyna z Parafii Matki Bożej Królowej Polski- Arka Pana.

Więcej…
 

W stronę najbardziej potrzebujących

Krystyna JastrzębskaDla kogo „komunalne” i „socjalne”

Bardzo dużym problemem Nowej Huty jest brak mieszkań komunalnych, socjalnych oraz zastępczych na które ludzie czekają latami. Problem według mnie pogłębia niski dochód rodzin wynikający z powszechnie oferowanych minimalnych wynagrodzeń za pracę. Osoby te pracują w pełnym wymiarze, a pomimo to wysokość ich zarobków nie pozwala na kupno mieszkania, a nawet nie wystarcza to na wynajem mieszkania na wolnym rynku. W naszej dzielnicy znajduje się najwięcej lokali socjalnych.

Więcej…
 

Dni Nowej Huty - radosny piknik dla rodzin

dni-nowej-hutySłoneczne, rozśpiewane i rodzinne były tegoroczne Dni Nowej Huty. Pogodna dopisała, więc nowohucianie licznie przybyli na zielony skwer przy Łąkach Nowohuckich. Atrakcji nie brakowało, zwłaszcza dla najmłodszych. Organizatorem wydarzenia była Rada Dzielnicy XVIII we współpracy z Nowohuckim Centrum Kultury.

- Cieszy mnie bardzo widoczny z roku na rok rozwój tej imprezy oraz coraz lepsza strona techniczna – mówi Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury. – Przez Dni Nowej Huty przewinęło się około 8 tys. ludzi – to świadczy o tym, jak bardzo ta impreza jest popularna i potrzebna – wtóruje mu Stanisław Moryc, przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII.

Więcej…
 

Podziękowania dla współorganizatorów, sponsorów oraz partnerów tegorocznych Dni Nowej Huty

 

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta składa serdeczne podziękowania współorganizatorowi, partnerom i sponsorom, którzy przyczynili się do zrealizowania tegorocznych Dni Nowej Huty.

 

Więcej…
 

Kluby rodziców

kluby-rodzicowOd września Urząd Miasta Krakowa uruchamia projekt pn. „Kluby Rodziców”, którego głównym celem jest wspieranie rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo.

Chcemy stworzyć przestrzeń przyjazną rodzicom i dzieciom, miejsce w którym będą mogli uzyskać fachowe poradnictwo specjalistów z różnych dziedzin. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom tworzymy miejsca integracji i dzielenia się doświadczeniami oraz problemami związanymi z wychowaniem dzieci. Przygotowaliśmy bardzo atrakcyjny program, ciekawe i rozwijające rodzinne warsztaty wzmacniające kompetencje i więzi rodzinne, pobudzające ich aktywność. „Kluby Rodziców” są także odpowiedzią na projekty składane przez społeczności lokalne w ramach Budżetu Obywatelskiego – mówi pomysłodawczyni projektu Marzena Paszkot, Pełnomocnik PMK ds. Rodziny.

Więcej…
 

Remonty w szkołach, przedszkolach i żłobkach

857 314 złotych przeznaczy w tym roku Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta na remonty szkół podstawowych, gimnazjów, przedszkoli i żłobków.

Pieniądze zostały podzielone pomiędzy kilkadziesiąt placówek. Lista najpilniejszych inwestycji powstała na podstawie zgłoszeń placówek z terenu dzielnicy XVIII Nowa Huta i po przeglądach szkół, przedszkoli i żłobków wykonanych przez radnych.

Więcej…
 

Nowohucka kolęda

 


Strona 158 z 177


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)