Dzielnica XVIII

„POLA NADZIEI” – Finał XV edycji

W niedzielę 27 maja na stadionie Wandy odbył się finał piętnastej edycji akcji charytatywnej Pola Nadziei na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Nowej Hucie. Impreza miała niezwykłą oprawę, gdyż towarzyszył jej turniej piłki nożnej z udziałem czterech drużyn. Turniej rozpoczął Kardynał Stanisław Dziwisz, który przybył na Stadion Wandy. W turnieju wzięły udział drużyny TVP Kraków, był to zarazem 200 mecz charytatywny ekipy filmowców.

Więcej…
 

Jak długo jeszcze przetrwa?

W połowie maja odbyła się wizja lokalna Kopca Wandy z uczestnictwem Przedstawicieli ZIKiT, konserwatora zabytków, Straży Miejskiej i radnych Dzielnicy XVIII z Komisji Infrastruktury. Potwierdzono, że kopiec wymaga natychmiastowego remontu. Jak widać na zdjęciu, na samym szczycie brakuje około 4 m. kw kostki, (pojedyncze kostki wandale rzucają na pobliską łąkę), a pozostała część - w efekcie ubytków i obfitych opadów deszczu, rozsuwa się.

Więcej…
 

MAJÓWKA W DRODZE: "W DNIU MATKI - DO MATKI"

W sobotę 26 maja 2012r. - w Dniu Matki - wyruszy, jednodniowa, V Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydoskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24 maja w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie - Nowym Ruczaju przy ul. Kobierzyńskiej lub w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach (punkt INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego). Powrót z Kalwarii do Krakowa - autokarami. Bliższe informacje zamieszczone są na stronie: www.mbkp.eu.

 

Finał 15. Pól Nadziei

27 maja br. o godzinie 16.00, na Stadionie KS "Wanda" odbędzie się mecz charytatywny na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. W turnieju wezmą udział: Drużyna TVP Kraków, Drużyna Teatru Ludowego, Drużyna Przyjaciół Hospicjum i Drużyna Gwiazd Sportu. Podczas spotkania odbędzie się licytacja pamiątek sportowych, z której dochód przeznaczony będzie na opiekę nad chorymi w Hospicjum św. Łazarza. Wstęp wolny.

 

XVII Nowohucka Wiosna Muzyczna

W dniach 10 - 27 maja 2012 odbędzie się XVII Nowohucka Wiosna Muzyczna, festiwal muzyki i poezji organizowany od 1996 roku przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida i Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza. Od 2008 roku współorganizatorem jest również Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka.

Więcej…
 

Krakowskie Pola Nadziei kwitną po raz 15.

Złóż datek do hospicyjnej skarbonki Pól Nadziei – w czasie trwania akcji znajdziesz je w wielu punktach miasta, na znak solidarności z chorymi przypnij żonkilową broszkę lub dokonaj wpłaty na konto bankowe nr 36 1060 0076 0000 3200 0133 4486.

 

Co nam zostało z Jubileuszu 60-lecia?

Marzenia o fontannie

Jako radni zastanawiamy się jak ożywić Plac Centralny. Pada pomysł Mariusza Wody – a może fontanna? Mogłaby powstać na przykład koło kawiarni Stylowa. Nie żadna tam Di Trevi, ale choćby taka, jak na Placu Szczepańskim. Zieleń i woda kojarzą nam się z oddechem od letnich upałów. W takim otoczeniu chce się przysiąść choć na chwilę… Jeśli chodzi o zieleń, to w Nowej Hucie jest jej całkiem sporo, ale akurat na samych publicznych placach, jak u zwieńczenia Alei Róż, czy na Placu Przy Poczcie jest jej niewiele. Gdy przychodzi lato kamienie wybrukowanych placów, (a przyznajmy, że nie są to chłodne w dotyku marmury), raczej odstraszają niż zachęcają. Wielu turystom marzyłby się chociaż pas białego płótna zawieszony nad rozgrzanym placem Alei Róż, a zamiast zraszaczy awaryjnie instalowanych przez Miasto podczas upalnych dni – działająca w sezonie fontanna.

Więcej…
 

Ścieżką nad osuwiskiem do końca roku?

Sam zakaz nie wystarczy. Spacerowicze przechodzący w rejonie nadwiślańskiej skarpy w os. Na Skarpie spacerowicze nie przejmują się zakazem. Wystarczyło zrobić dziurę w blasze zagradzającej kawałek chodnika w sąsiedztwie osuwiska ustawiony przez ZIKiT i droga wolna! Co dalej z osuwiskiem powstałym na wiślanej starej skarpie, w rejonie os. Na Skarpie?

Więcej…
 

Był sobie jazz... spotkanie po latach

18 maja 2012 /piątek/ godz. 18.00 , sala kameralna OKN, os. Górali 5

Udział biorą muzycy:
Stanisław Florek, Żywisław Szczerbiński, Juliusz Malik, Tadeusz Szczepański oraz Michał Wierba. Prowadzenie: Krystyna Downar i Stanisław Florek

Więcej…
 

BOCIAN ODMIENIŁ MOJE ŻYCIE

Właduś bocian pomieszkuje w Wolicy przy ul. Szlifierskiej sezonowo: od wiosny do jesieni. Kątem, a raczej gniazdem, na słupie elektrycznym, w ogrodzeniu posesji Władysława Pietrzaka, właściciela zakładu szlifierskiego i człowieka wielu pasji. A gdy pan Władysław zainstalował kamerę telewizyjną wprost w gnieździe, bocian Właduś spopularyzował Wolicę nie tylko w Polsce, ale w całym świecie.

Więcej…
 

Chore nerki nie bolą

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych (www.osod.info)we współpracy z Hutniczą Fundacją Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej (www.hfoz.pl) organizują dla mieszkańców Krakowa tydzień bezpłatnych badań w zakresie oceny funkcji nerek (termin: 10-18 maja, miejsce: 10 punktów pobrań Laboratorium Diagnostyka). Tym razem oprócz samych badań proponujemy również udział w Festiwalu Zdrowia, który odbędzie się w dniach 18-20 w Galerii Krakowskiej(szczegóły w załączeniu). Podczas festiwalowego weekendu będzie można dowiedzieć się więcej o chorobach nerek (profilaktyce oraz leczeniu) oraz o chorobach zwiększających ryzyko ich wystąpienia.

 


Strona 158 z 166


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)