Dzielnica XVIII

Spotkania z Mikołajem w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

mikolajkiKażdego roku otrzymuje stosy listów, w których dzieci dzielą się swoimi marzeniami. A on, uśmiechając się spod siwych wąsów i brody, z pomocą elfów pakuje paczki i z wielkim workiem pełnym podarunków, swoimi saniami zaprzężonymi w renifery, wyrusza w świat. Święty Mikołaj – ulubieniec dzieci, tych małych i tych trochę większych, już wkrótce znów odwiedzi nasze domy. Na spotkania z niezwykłym Świętym zapraszają także Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Targi Bożonarodzeniowe 2015

targi-swiateczneOrganizator Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz Realizator Firma Artim Sp. z o.o. uprzejmie informują, że w dniach 27 XI-27 XII br. na płycie Rynku Głównego w Krakowie odbywać się będą Targi Bożonarodzeniowe. Partnerem jest Urząd Miasta Krakowa.

Boże Narodzenie to święto pełne uroku: to rodzinne spotkania przy wigilijnym stole, składanie sobie świątecznych życzeń, obdarowywanie prezentami, wspólne ubieranie choinki i śpiewanie kolęd. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem czterotygodniowego oczekiwania zwanym Adwentem. Organizowane przez nas w tym czasie Targi Bożonarodzeniowe nawiązują do handlowych tradycji Rynku Głównego i ponad ćwierćwiecza na stałe wpisały się w pejzaż przedświątecznego Krakowa. Cieszą się niezmiennym powodzeniem zarówno wśród mieszkańców Krakowa, jak i odwiedzających nasze miasto turystów z Polski i z zagranicy.

W ramach tegorocznych Targów Bożonarodzeniowych w Krakowie kupcy z całej Polski zaprezentują towar w ok. 80. kioskach handlowych i gastronomicznych, gościć będziemy też kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. sery i kiełbasy słowackie, lwowskie słodycze oraz litewską biżuterię z tkanin i drewna.

Więcej…
 

Mobile Games in Youth Work

mankoStowarzyszenie MANKO jest partnerem projektu ,,Mobile Games in Youth Work’’ wspieranego przez europejski program Erasmus+. Ma on na celu zwiększenie potencjału pracowników, trenerów, liderów, a także podniesienie jakości sposobów, w jaki przekazują wiedzę młodym ludziom. Jak to zrobić? Należy wprowadzić innowacyjne rozwiązania, które uczynią tę wiedzę bardziej przystępną, a sposób jej przekazywania bardziej dostosowany do potrzeb młodych, idących z duchem czasu, ludzi.

Program wdrożenia gier i aplikacji mobilnych w prace młodych został zainspirowany potrzebą rozwoju dotychczas stosowanych narzędzi. Młodzi ludzie współcześnie wciąż mają pod ręką swoje smartfony, czy tablety. Wszyscy jesteśmy włączeni w sieć – skutkuje to nie tylko przyswajaniem najświeższych informacji, ale też większą interakcją między ludźmi. Wciąż jednak można zauważyć lukę w istniejących mobilnych narzędziach szkoleniowych. Mimo wielu pojawiających się pomysłów, brakuje doświadczenia w ich wdrażaniu. Projekt ,,Mobile Games in Youth Work’’ ma to zmienić. Jest skierowany do osób pracujących z młodzieżą w ośrodkach i organizacjach, trenerów prowadzących szkolenia, a także menadżerów centrów młodzieżowych i liderów organizacji zrzeszających młodych. Użytkownikami mogą być osoby zainteresowane przedsiębiorczością, edukacją międzykulturową czy ekologią.

Więcej…
 

Jesienne warsztaty makijażu i stylizacji

stylizacjaKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 23.11. o godz. 18:00 zaprasza na spotkanie dla pań, które chcą mimo upływających lat wyglądać pięknie i młodo. Warsztaty poprowadzą profesjonalne konsultantki kosmetyczne, które udzielą indywidualnych porad, powiedzą jakich kosmetyków używać i jak dbać o urodę, aby skóra była jak najdłużej młoda i zdrowa. Zaprezentują również sposoby wykonania oryginalnego makijażu wieczorowego.

Wstęp wolny.

 

Festiwal rozmaitości

festiwal_rozmaitosciW dniach 21-22 listopada 2015 r. w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) odbędzie się festiwal obfitujący w bogatą ofertę zajęć warsztatowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tegoroczny Festiwal Rozmaitości to rozszerzona formuła, dobrze znanej już w Czyżynach imprezy Na Warsztat… Rozmaitości. Nowe formy warsztatowe, poszerzone grono organizatorów i partnerów imprezy, podział stref warsztatowych na dwa dni, to tylko kilka ze zmian - jak zapewniają Organizatorzy - na lepsze! Niezmiennie charakter imprezy tworzyć będą wyjątkowo pozytywni, zaangażowani Instruktorzy prowadzący poszczególne warsztaty, którzy będą zarażać przybyłych swoją zajawką. Przez cały czas trwania Festiwalu uczestnicy będą mogli skorzystać także z Herbaciarni, w której czekać będą różne gatunki herbat do degustacji.

Więcej…
 

Czas zatrzymany - zanim zbudowano Nową Hutę

czas-zatrzymanyKlub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 19.11. o godz. 16:99 zaprasza na spotkanie z fotografem Adamem Gryczyńskim - pomysłodawcą projektu Czas zatrzymany - zanim zbudowano Nową Hutę. Projekt stanowi próbę przedstawienia społeczeństwa, które w wyniku wielkich migracji ludności po II Wojnie Światowej zostało rozproszone i za bezcen wywłaszczone z ojcowizn. Rozprawia się z absurdalnym mitem o powstaniu Nowej Huty na piaszczystych polach i nieużytkach. Przywołuje uniwersalne refleksje o drogich każdemu człowiekowi korzeniach, które określają jego własne miejsce na ziemi, dają poczucie bezpieczeństwa i sens istnienia, pokazując jak ważne jest pielęgnowanie ludzkiej pamięci i zaduma nad własną tożsamością.

Wstęp wolny

 

Artystyczne spotkanie w Radzie Dzielnicy XVIII Nowa Huta

wernisazOsoba niepełnosprawna rzadko może odnieść sukces. Każdy wie, jak ważna w życiu człowieka jest możliwość znalezienia uznania nawet w najbliższym otoczeniu. Aktywizowanie osób niepełnosprawnych przez sztukę jest znaną i docenianą formą ich rehabilitacji.

Więcej…
 

Mikołajki w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

mikolajki-2015Coraz bliżej grudzień, a w nim dzień w którym brodaty Gość z dalekich stron odwiedza nasze domy. Święty Mikołaj – ulubieniec dzieci, tych małych i tych trochę większych zawita także do Klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Kiedy i gdzie Mikołaj spotka się z dziećmi dowiecie się z załączonej grafiki newslettera.

Zapraszamy.

 

Zagraniczne staże zawodowe w ZSB Chemobudowa Kraków

chemobudowa-stazeZespół Szkół Budowlanych PPBP „Chemobudowa – Kraków” S. A. uatrakcyjnia swoją ofertę edukacyjną, zapewniając swoim uczniom zagraniczne staże zawodowe. Dzięki nim uczniowie są jeszcze lepiej przygotowani do wejścia na krajowy i międzynarodowy rynek pracy.

Więcej…
 

Gringo: Od Rio po Altiplano

gringoNowohucka Akademia Seniora zaprasza na slajdowisko z ostatniej samotnej podróży krakowskiego podróżnika Mariusza Gotfryda po Brazylii, Peru, Boliwii i Chile. Spotkanie odbędzie się 23 listopada o godz. 15:00, os. Centrum A 6a. Zapraszają: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS

 

Wystawa prac malarski Grupy X

grupa-xMłodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka serdecznie zaprasza na wystawę prac malarskich Grupy X pt. Interferencje, którą będzie można oglądać w dniach 18 listopada - 31 grudnia 2015 r. w sali wystawowej MDK na os. Kalinowym 18.

Serdecznie zapraszamy.

 


Strona 160 z 185


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)