Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Gimnastyka z brzuszkiem i maluszkiem

brzuszek3Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 11.12. o godz. 15:00 zaprasza na gimnastykę dla kobiet w ciąży i po porodzie z niemowlakiem. W programie zajęć: ćwiczenia wzmacniające mięśnie, ćwiczenia oddechowe przygotowujące do porodu, ćwiczenia BPU po porodzie oraz seria ćwiczeń wzmacniających i rozciągających mięśnie, korygujących ewentualną nadwagę, kształtujących sylwetkę sprzed porodu.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Dogoń Pegaza - z rodzicem do cyrku

303_grudzienKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 11.12. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na międzypokoleniowe kreatywne zajęcia dla dzieci 6-9 lat i ich opiekunów. 11 grudnia odbędą się warsztaty Z rodzicem do cyrku, które poprowadzą Tomasz Krawczyk i Patryk Janus. Zajęcia w ramach cyklu Dogoń Pegaza podzielone są na różne aktywności: Cyrk, Gry podwórkowe, Muzyka, Duo-akro. Zajęcia rozwijają dzieci wszechstronnie, a dzięki udziałowi w zajęciach rodziców lub opiekunów dają możliwość wspólnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie i nabycia nowych umiejętności.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Warsztaty ludowych ozdób świątecznych

ludoweKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 11.12. o godz. 17:00 zaprasza na ludowe warsztaty ozdób świątecznych.

Więcej…
 

Indie - w pogodni za Sadhu

sadhuSlajdowisko z udziałem Basi Borejszo w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata.

11 grudnia 2017 r., godz. 19.00,
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5.


Zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, C-2 południe Cafe, na slajdowisko Basi Borejszo p.n. W pogoni za Sadhu - Indie 2016.

Więcej…
 

"BAM-BAM" – spektakl dla najnajów teatru "Chrząszcz w trzcinie"

art_zona„Bam–bam” to spektakl inicjacyjny dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 4 lat.

9 grudnia 2017 r., godz. 16.00-17.00,
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.

Przedstawienie Teatru „Chrząszcz w trzcinie” oparte jest na prostych środkach wyrazu: naturalnych kolorach, formach i dźwiękach, co pozwala młodym widzom wyciszyć się, skupić i wniknąć w świat teatru. Poza zmysłem wzroku i słuchu pobudza też dotyk i węch... Z zagadnień dydaktycznych uwzględnia: sekwencje, podstawowe kolory i liczebniki od 1 do 4.

Więcej…
 

Podziel się pocztówką! Robimy kartki świąteczne dla bezdomnych krakowian!

pocztowkaWłącz się do akcji - stwórz własną kartkę świąteczną i podaruj ją podopiecznym Noclegowni i Schroniska dla Bezdomnych w Nowej Hucie.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Klubowa Skarbnica Rodzinna - masaż niemowlęcy II zajęcia

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 11.12. w godz. 18:00 - 20:00 zaprasza na zajęcia dla młodych matek poświęcone pielęgnacji niemowląt.

Podczas zajęć młode matki utrwalą zdobytą na pierwszych zajęciach wiedzę, dotyczącą masażu niemowlęcia. Przy pomocy trenera krok po kroku będą wykonywać masaż niemowlęciu oraz dzieciom do 18 miesiąca życia. Podczas tych zajęć młodym rodzicom zaprezentowane zostaną środki kosmetyczne i lecznicze niezbędne do samodzielnego wykonywania masażu w domu.

Prowadząca: Barbara Górska - specjalizująca się w masażu oraz aromaterapii. Wiedzę i doświadczenie zdobyła w Anglii, w Middlesex School Of Complementary Medicine.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Zaczarowana biblioteka: Magia Świąt

magia_swiatKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 11.12. o godz. 10:00 zaprasza na zajęcia edukacyjne dla maluchów.

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego spędzenia czasu w gronie najbliższych nam osób. Ten „magiczny czas” stał się inspiracją do tego, aby zaprosić przedszkolaki na spotkanie przy świątecznej choince. Będzie to okazja do poznania zapomnianych już tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, wykonania ozdób choinkowych oraz wspólnego kolędowania. Mamy nadzieję, że świąteczny wystrój sali, zapach świerkowych gałązek, melodie kolęd sprawią, iż wszystkim udzieli się ten „magiczny” świąteczny nastrój i będzie trwał aż do Świąt.

Zaczarowana biblioteka to cykl zajęć edukacyjnych dla maluchów. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu i prowadzone są przez pracowników Biblioteki Kraków Filia 48. Podczas wyprawy do tajemniczego świata książek dzieci będą miały okazje wysłuchać ciekawych baśni, bajek i opowiadań a wraz z ich bohaterami poznawać otaczający ich świat. Każde spotkanie poświęcone jest innemu tematowi.

Wstęp wolny.

 

Otwórz Uszy. Tu i Teraz. #2 Luciano Berio

berioWykład muzyczny wraz z prezentacją utworów. Wykonawcy: Barbara Mglej (skrzypce), Gabriela Biel (altówka), Paulina Woś (skrzypce), Jakub Gucik (wiolonczela), Wiktor Krzak (fagot) – Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble.

Zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na pierwsze spotkanie w ramach cyklu “Otwórz uszy. Tu i teraz”, poświęcone twórczości Luciano Berio.

14 grudnia 2017 r., godz. 18.00,
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5.


Wbrew powszechnym stereotypom sztuka współczesna nie musi być niezrozumiała. Wręcz przeciwnie, działalność twórców XX wieku potrafi w bezpośredni sposób przemawiać do odbiorcy, ponieważ jest tworzona w czasach, które o wiele łatwiej nam sobie wyobrazić.

Wykonawcy krakowskiego zespołu Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble rozpoczynają nowatorski projekt, celem którego jest prezentacja twórczości wybitnych kompozytorów XX wieku osobom niezwiązanym ze środowiskiem muzycznym. Comiesięczne spotkania łączą w sobie profesjonalizm muzyków, którzy brali udział w największych festiwalach muzyki nowej w Polsce i za granicą (Warszawska Jesień, Sacrum Profanum, Internationale Ferienkurse fur Neue Musik w Darmstadt) z przystępną formą prezentacji, która sprawia, że wydawać by się mogło niezrozumiała twórczość nagle zaczyna do nas przemawiać „ludzkim głosem”.

Więcej…
 

Akcja robienia budek dla bezdomnych kotów

budkaAkcja robienia budek dla bezdomnych kotów żyjących w Krakowie. Pomóżmy im przetrwać zimę!

11 grudnia 2017 r., godz. 17:00-19:00,
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5.

Kraków pełen jest dziko żyjących kotów. Te inteligentne stworzonka na dobre zadomowiły się w przestrzeni miejskiej. I dobrze, bo gdyby nie one, to Kraków regularnie zmagałby się z plagą szczurów. Przez większość roku świetnie radzą sobie same, jednak kiedy przychodzi zima, ich przetrwanie staje pod znakiem zapytania. Chcemy im pomóc - zrobić dla nich ciepłe budki, które uchronią je przed mrozem. Zapraszamy wszystkich, którym los dziko żyjących kotów nie jest obojętny. 11 grudnia o godzinie 17:00 spotykamy się w Ośrodku Kultury Norwida, żeby zbudować im zimowe domki. To naprawdę łatwe! Możemy liczyć na Waszą pomoc? :)

Więcej…
 

Coraz Bliżej Święta

blizej_swieta2Hu! Hu! Ha! Zima zła i do tego coraz bliżej święta! Nie traćcie głowy w zakupowym szaleństwie – przybywajcie do Ośrodka Kultury Norwida zaradzić coś na zimową chandrę i przedświąteczny stres. Wstęp wolny.

9 grudnia 2017 r., godz. 14.00 – 18.00
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5

Już po raz siódmy Ośrodek Kultury Norwida ma przyjemność zaprosić na imprezę z cyklu Coraz Bliżej Święta – wydarzeń poprzedzających największe polskie święta – Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Cykl Coraz Bliżej Święta (a wiosną – Coraz Bliżej Wiosna) ma na celu zachęcić mieszkańców Krakowa do wspólnych - towarzyskich czy rodzinnych zajęć, inspirowanych porą roku oraz zbliżającymi się świętami. Po co? Żeby zwrócić uwagę na to, że święta to nie gonitwa po galeriach handlowych i zamartwianie się o brak czasu. Okres świąt to czas na wzmocnienie więzi z bliskimi i z przyjaciółmi, radość z uroków kolejnej pory roku i zmian w przyrodzie, czas na zrobienie czegoś dla siebie i innych.

Z tego względu zapraszamy na szereg warsztatów dla dzieci i dorosłych. Będzie można czegoś się nauczyć, zrobić komuś prezent, zrobić coś dla siebie i po prostu miło spędzić czas.

Więcej…
 


Strona 2 z 121


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)