Dzielnica XVIII

Ballada o czasie - koncert

ballada_o_czasieKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 18.02. o godz. 18:00 zaprasza na koncert zatytułowany Ballada o czasie.

Jeżeli jesteś wielbicielem muzyki z nurtu Krainy Łagodności, lubisz słuchać lub śpiewać piosenki Starego Dobrego Małżeństwa, Wolnej Grupy Bukowina czy grupy Bez Jacka, nie może Cię zabraknąć w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na koncercie Grupy Bez Bisów. Zespół przygotuje na ten wieczór nastrojowe, poetyckie piosenki wymienionych wyżej autorów. Dla publiczności zostanie przygotowana prezentacja z tekstami, dzięki czemu będzie mogła wspólnie z zespołem zaśpiewać znane i lubiane utwory. Warto przyjść do Klubu 303 i spotkać się z osobami, którym bliskie są podobne klimaty muzyczne.

Wstęp wolny.

 

Zapowiedzi wydarzeń w Klubie Jędruś - luty 2017

jedrus_lutyZapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami wydarzeń dla rodziców z dziećmi w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, które odbędą się w miesiącu lutym.

Na wszystkie spotkania obowiązuje wstęp wolny.

Więcej…
 

W wyścigu po Oscara z Kinem Sfinks! - repertuar

oskarW świecie filmowym luty to miesiąc pełen napięcia – zbliżają się Oscary! Który film wygra? Kto okaże się najlepszym reżyserem, aktorem, aktorką? Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza do obejrzenia filmów, które mają największe szanse w oscarowym wyścigu. W programie 6 tytułów, które powalczą o najważniejsze nagrody filmowe świata!

Więcej…
 

Park Ratuszowy i Park Szwedzki – promocja monografii

ratuszowy_monografiaPromocja 15. numeru monografii z serii Parki Krakowa pt. Park Ratuszowy i Park Szwedzki z udziałem autorów - Zbigniewa Myczkowskiego i Romana Marcinka.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie od 2001 r. jest wydawcą monografii z serii „Parki Krakowa”. Do chwili obecnej powstało 15 numerów. Wydawnictwa te przybliżają piękno „publicznych ogrodów”, ich rys historyczny, pozwalają poznać pierwotne założenia architektoniczne i zmiany jakie następowały w ich wyglądzie, a także postacie historyczne związane z tymi miejscami.

Podczas spotkania będzie można posłuchać wykładu o tych nowohuckich parkach oraz o pracy nad monografią. Będzie to również okazja do otrzymania publikacji wraz z autografami autorów.

Wstęp wolny.

 

Wykład: Nowa Huta – socjalistyczna w formie, fascynująca w treści

socjalistyczna_formaNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) zaprasza 13 lutego o godz. 15:00 na wykład pt. Nowa Huta – socjalistyczna w formie, fascynująca w treści. Wykład poświęcony Nowej Hucie, bardziej i mniej znane fakty związane z historią jej powstania przedstawi słuchaczom Nowohuckiej Akademii Seniora, Maciej Miezian, pracownik Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Oddział „Dzieje Nowej Huty”. Seniorzy będą mieli możliwość posłuchać o gospodarczym i propagandowym charakterze zadania, jakim była budowa Nowej Huty, o jej mieszkańcach, wizytach zagranicznych gości, zwiedzaniu Huty, jako obowiązkowym punkcie pobytu w Krakowie oficjalnych delegacji czy wycieczek turystycznych, historii Huty i kombinatu po 1989 r., założeniach architektonicznych. Organizatorami Nowohuckiej Akademii Seniora są Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

Klub Rodziców w ARTzonie - luty 2017

artzona_lutyZapraszamy na otwarte spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Dzięki społeczności rodziców skupionych wokół Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida poznaliśmy potrzeby i oczekiwania rodziców małych dzieci wobec oferty zajęć instytucji kultury. Słuchamy pomysłów i kierujemy się potrzebami, pragniemy jeszcze bardziej włączać rodziców i dzieci do wspólnych działań. Tutaj rodzice będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

Kocham Nową Hutę - III edycja! Zakochane Kalendarze!

kocham_nhJuż 14 lutego, mieszkańcy i sympatycy Nowej Huty spotkają się na Pl.Centralnym by po raz trzeci wspólnie świętować Walentynki. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, wspierają ją znane postacie i włodarze naszego miasta, (m.in. Prezydent Miasta Krakowa - prof. Jacek Majchrowski, Wojewoda Małopolski - Józef Pilch, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa wraz z wieloma radnymi, Artyści z Nowej Huty oraz organizacja pozarządowe ) które również deklarują swoją obecność.

Więcej…
 

Wernisaż wystawy malarstwa Marka Bielenia

bielenOśrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marka Bielenia, który odbędzie się 10 lutego 2017 r. o godzinie 18.00 w Galerii OKN na os. Górali 5 w Krakowie. Wystawę można oglądać do 15 marca 2017 roku. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Konkurs „Inwestuj(e)my w dzieci”

czas_dzieci3Portal CzasDzieci.pl dotychczas z powodzeniem pośredniczył między miejscami edukacji i kultury a rodzicami, rokrocznie wyróżniając organizatorów najbardziej rozwojowych inicjatyw kulturalnych dla dzieci w prestiżowym konkursie SŁONECZNIKI. Ale warsztaty, lekcje, spektakle i koncerty, to przecież nie wszystko. Nie mniej ważne są miejsca, czyli przestrzeń i infrastruktura. Miejsca, które są bezpieczne i przyjazne dla małych rączek i nóżek, zachęcające do aktywności i odkrywania nowego. Miejsca, które na równi bawią i edukują.

Portal CzasDzieci.pl świadomy tego, że otoczenie ma znaczenie dla wielokierunkowego rozwoju dzieci, postanowił przyjrzeć się bliżej miejscom, obiektom i infrastrukturze, które wspierają rozwój najmłodszych. Bo czy istnieje lepsza inwestycja niż w rozwój dzieci?

Konkurs bierze pod lupę lokalną infrastrukturę. Po co? Po to, by udowodnić, że Polska świetnymi inwestycjami dla najmłodszych stoi. Pokazuje, że nie brak u nas świetnych pomysłów, pasji i fantastycznych ludzi, którzy słowa w czyny zamieniają, dając dzieciom nie tylko ogrom radości, ale miejsca, w których mogą rozwijać się naprawdę.

Więcej…
 


Strona 3 z 92


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)