Dzielnica XVIII

Dzień Mamy

dzien_mamyKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 24.05 o godz. 16:00 zaprasza na imprezę okolicznościową prowadzoną przez Agencję Artystyczną „Maska”. Impreza skierowana do matek i dzieci uczestniczących w zajęciach Klubu Rodziców oraz uczestników zajęć kursowych w Klubie Karino.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Gimnastyka dla Rodzica i Dziecka

303Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 19.05. w godz. 10:00 - 12:00 zaprasza na spotkanie ze specjalistą od gimnastyki korekcyjnej i rekreacji ruchowej.

· GODZ. 10.00-11.15, Wolna Strefa Rodzica i Dziecka

Otwarta strefa zabaw, gdzie pod opieką Rodziców dzieci będą mogły spędzić czas na zabawie z rówieśnikami.

· GODZ. 11.15-12.00, Gimnastyka dla Rodzica i Dziecka

Ćwiczenia poprawiające postawę u dzieci, ćwiczenia na płaskostopie oraz zabawy sportowe pod okiem instruktora

Prowadząca: Beata Ogarek, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, magister rekreacji ruchowej. Od 12 lat aktywny nauczyciel gimnastyki korekcyjnej w nowohuckich przedszkolach oraz były nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Projekt Wspólna Sobota: Kreatywne Warsztaty Rodzinne - Tęcza

warsztaty_teczaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 20.05. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kreatywne warsztaty rodzinne.

Tęcza to światło, radość i kolory. Podczas warsztatów stworzymy tęczowe kompozycje, pobawimy się tęczową chustą Klanza. Będzie kolorowo i wesoło.

Więcej…
 

Profilaktyka chorób wieku senioralnego - wykład

choroby_senioralneGościem Nowohuckiej Akademii Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 22.05. o godz. 15:00 będzie mgr pielęgniarstwa - Gabriel Gryta, który wygłosi wykład poświęcony najczęstszym chorobom dotykającym osoby w wieku senioralnym. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące układu krążenia, m.in. nadciśnienia tętniczego czy choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego. W oparciu o informacje o cukrzycy prelegent wprowadzi słuchaczy w temat chorób metabolicznych. Dodatkowo podniesione zostaną kwestie dotyczące osteoporozy, choroby Alzhaeimera i innych zaburzeń poznawczych a także dolegliwości z zakresu chorób uroginekologicznych i pulmunologicznych oraz inne.

Więcej…
 

Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

uczestnicy

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Kraków-Nowa Huta od przeszło pięćdziesięciu lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Pierwszą inicjatywą na tym polu było założenie w latach siedemdziesiątych Koła Pomocy Rodzinom Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, a następnie Ośrodka Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych. Bardzo popularne w tym okresie były kolonie zdrowotne, na które wyjeżdżały dzieci i młodzież z dysfunkcjami rozwojowymi. Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych  z 1993 r. dała większe możliwości. W wyniku przemian, nowego spojrzenia na rehabilitację osób niepełnosprawnych Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Nowej Hucie założyło dwa warsztaty terapii zajęciowej jeden w dawnej siedzibie w os. Stalowe 9 (obecnie os. Wandy 18), a drugi przy ul. Truskawkowej 4. Tymi właśnie działaniami, organizacja wpisuje się w walkę o godność osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Więcej…
 

mFundacja dofinansuje wakacje z matematyką w sześciu największych miastach Polski

mfundacjaFundacja mBanku rozpoczyna konkurs grantowy „Wakacje z matematyką”, mający zapewnić dzieciom atrakcyjne formy spędzenia wakacji w mieście pod znakiem matematyki. O 5 tys. zł dofinansowania mogą starać się organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne i grupy nieformalne z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska.

Więcej…
 

Klub Rodziców - Baby Café: Ładne kwiatki, czyli wiosenne warsztaty dla rodziców z dziećmi

dukat_klub_rodzicowKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 24.05. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na wiosenne warsztaty plastyczne.

Rodzice i dzieci spotkają się w działaniach plastycznych, by wpleść we włosy kolorowe kwiaty i mieć w głowie maj. Uczestnicy wspólnie stworzą barwne, kwiatowe ozdoby do włosów, wyplotą wianki, stworzą opaski i spinki z kwiatowym motywem. Dowiedzą się, jak można w prosty sposób zaczarować różnobarwne bibuły, by ukwieciły wiosenne dni. Zajęcia dla rodziców i dzieci do lat 15.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Dzieci potrzbują ruchu! - warsztaty dla rodziców

dzieci_ruchKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 19.05. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na spotkanie pt. Dzieci potrzebują ruchu.

Podczas zajęć poruszone będą następujące tematy:

1) Dzieci potrzebują ruchu - czyli jak stymulować prawidłowy rozwój psychomotoryczny dziecka w wieku przedszkolnym.

2) Kluczowe etapy w rozwoju psychomotorycznym dzieci w wieku przedszkolnym.

3) Bezpieczne gry i zabawy rozwijające zmysły: dotyku, ruchu i równowagi (zmysł przedsionkowy), pozycji ciała (zmysł proprioceptywny), widzenia ( zmysł wzroku), słyszenia (zmysł słuchu), węchu (zmysł powonienia) i smaku (zmysł smaku)

4) Siedem zasad wspólnych gier i zabaw z dzieckiem.

Więcej…
 

Prawo dla seniora - wykład

prawo_senioraNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 29.05. o godz. 15:00 zaprasza na wykład organizowany w ramach projektu Allerhand Advocacy - Prawo w interesie publicznym przez adwokat Alicję Sobotę z zespołem stażystów. Podczas wykładu słuchacze będą mogli się dowiedzieć wielu praktycznych rzeczy z zakresu umów cywilnoprawnych – m.in. jak ustanowić i odwołać darowiznę, w jakiej formie dokonywać umów ( np. pisemnie, ustnie czy notarialnie), jak wygląda odstąpienie konsumenckie ( m. in. od umów zawartych na pokazach, przez telefon czy w sklepie internetowym), sposoby cofnięcia umowy poprzez powołanie się na takie wady oświadczeń woli jak błąd czy pozorność a także jak napisać poprawnie testament. Wszystkie zagadnienia są przedstawiane w prosty sposób, na wielu życiowych przykładach. Na wykład zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny.

 

Dni Otwarte na Porodówce w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

filipSerdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych i obecnych rodziców do odwiedzenia Dni Otwartych w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Tematem spotkania jest jest bezstresowy start w rodzicielstwo: opieka nad noworodkiem, naturalne karmienie.

27 MAJ 2017, godz.10-13
os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków


W trakcie Dni Otwartych prowadzone będą indywidualne konsultacje, prelekcje oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Każda osoba, bez względu na godzinę przyjścia do Szpitala, tj. w godzinach 10.00 -13.00, będzie miała okazję wejść i zobaczyć izbę przyjęć, sale porodowe, oddział Ginekologiczno - Położniczy, szkołę rodzenia.

Więcej…
 

Kreatywne Ekopodróże - wioska afrykańska

wioska_afrykanskaStowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) zapraszają 17 maja do Klubu Krzesławice na drugie spotkanie w ramach projektu Kreatywne Ekopodróże dla uczniów szkół podstawowych, zatytułowane Wioska afrykańska - pod piekącym słońcem Czarnego Lądu.

Tym razem będziemy zwiedzać Czarny Ląd. Pod względem naukowym naszym przewodnikiem będzie dr Marta Basiaga z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wprowadzi nas w tematy takie jak różnorodność Afryki – w tym jej fauny i flory – oraz główne ekologiczne i społeczne problemy, z jakimi zmagają się Afrykanie. Część prezentacji i dyskusji zostanie poświęcona zagadnieniu deficytu wody oraz roli parków narodowych na kontynencie afrykańskim.

Następnie odbędą się ćwiczenia utrwalające zdobytą świeżo wiedzę, bazujące na afrykańskiej sztuce oraz muzyce. Nie obędzie się oczywiście bez zabaw oraz… budowania prawdziwej wioski!

Celem zajęć jest podkreślenie roli deficytu wody i jego przyczyn oraz skutków, jak też zapoznanie uczestników zajęć z odmiennością klimatyczną i kulturową Afryki.

Więcej…
 


Strona 2 z 91


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)