Dzielnica XVIII

Dni Otwarte Magistratu

Podczas Dnia Otwartego Magistratu organizowanego w ramach święta Krakowa w tym roku Dzielnica XVIII Nowa Huta zapraszała krakowian na Dożynki Miejskie, które odbędą się w os. Wolica 25 sierpnia br. Zaprezentowane zostały dwa wieńce dożynkowe „damski gorset krakowski” oraz „męski kaftan Krakowski” wykonane przez panie z Klubu Aktywnych Kobiet z Chałupek. Na zdjęciu: Prezydent Jacek Majchrowski w otoczeniu pań Elżbiety Nowak i Krystyny Kowalskiej oraz przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Stanisław Moryc.

 

Festyn rodzinny

W dniu 29 maja 2013 w Szkole Podstawowej nr 142 w Krakowie, dzieci i rodzice spotkali się w ogrodzie szkolnym, aby wspólnie bawić się na Festynie Rodzinnym. Wśród zaproszonych Gości był Jerzy Daniec – Radny Dzielnicy XVIII Miasta Krakowa. Rada Dzielnicy była jednym ze sponsorów festynu. Z okazji Dnia Dziecka na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły do woli korzystać z kilku urządzeń dmuchanych: zjeżdżalnia, zamek,  gąsienica, suchy basen, rzutki.  Dla najmłodszych dodatkowo kręciła się karuzela. Dla tych, którzy chcieli trochę odpocząć nauczyciele przygotowali inne atrakcje: m.in. kącik sprawnościowy, kiermasz książki.

Więcej…
 

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Krakowa

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Krakowa o ponownym przeprowadzeniu oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko dla: Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie jako element projektu "Program gospodarki odpadami komunalnymi w Krakowie" wraz z infrastrukturą techniczną na dziatkach nr 64/32, 64110, 64117, obręb 43 Nowa Huta przy ul. Giedroycia – pobierz.

 

Nowohucka Liga Mistrzów

W dniach 13.05-16.05 odbyła się Nowohucka Liga Mistrzów. W rozgrywkach wzięły udział zespoły z gimnazjów i szkół podstawowych, które za udział w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary i medale. Każdy zawodnik turnieju otrzymał wodę mineralną i słodycze, natomiast każdy uczestnik finału otrzymał sprzęt sportowy w postaci piłki nożnej. Dodatkowo indywidualnie najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki w kategorii: król strzelców, najlepszy bramkarz i najlepszy piłkarz. Nagrody dla uczestników NOWOHUCKIEJ LIGII MISTRZÓW zostały ufundowane przez Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice XIV, XV, XVI, XVII i XVIII  Na finał przybyli i wręczali nagrody przedstawiciele Porozumienia Dzielnic Nowohuckich: Stanisław Madej – Przewodniczący Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, Tomasz Grzyb – członek zarządu Dzielnicy XVI Bieńczyce, Mariusz Woda – członek zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta i Marek Sadowski – radny Dzielnicy XIV Czyżyn. Wyniki można obejrzeć tutaj.

 

OGŁOSZENIE

Dzielnice: XIV „Czyżyny” z siedzibą w Krakowie os. Dywizjonu 303 34, XVI „Bieńczyce” os. Kalinowe 4, XVII „Wzgórza Krzesławickie” os. Na Stoku 15, XVIII „Nowa Huta” os. Centrum B 6 - ogłaszają nabór uczestników na turnus rehabilitacyjno – wczasowy, dofinansowany przez dzielnice w ramach zadania powierzonego z zakresu problematyki osób niepełnosprawnych.

Więcej…
 

Dzieje się w Nowohuckiej Biblioteki Publicznej

Dyrektor Nowohuckiej Biblioteki Publicznej Zofia Konik: Komisja Kultury Rady Dzielnicy XVIII uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym w naszej bibliotece dla Rad Dzielnic. Przedstawiłam im nasze działania - byli pod wrażeniem, że tyle się w bibliotece dzieje. W tym roku z Rady Dzielnicy XVIII otrzymaliśmy 16 tys. zł. w tym: 12 tys. zł przeznaczymy na wymianę drzwi wejściowych w Bibliotece na os. Zgody; 1 tys. zł  – na zakup lady bibliotecznej w F.1 na os. Młodości ; 2 tys. zł  przeznaczymy na zakup nowości wydawniczych dla pięciu agend w  Dz. XVIII  i 1 tys. zł na zakup stojaka na rowery przed Biblioteką Główną na os. Stalowym 12.

Więcej…
 

Dla dorosłych i dla dzieci

Smoczy skwer obok NCK

Jeszcze nie było oficjalnego otwarcia, a już mieszkańcy Nowej Huty zagłosowali nogami na - Tak. Na smoczym skwerze,  przy NCK  zastaliśmy grupę dzieci i dorosłych. Miluśińscy bawili się na kolorowych urządzeniach do zabawy, a dorośli - na razie trochę nieśmiało - ćwiczyli na siłowni pod chmurką. Smoczy skwer ma być krakowskim patentem na rekreację i integrację:  pokoleń i mieszkańców osiedli. Tomasz Urynowicz przewodniczący Komisji  Sportu, Turystyki i Kultury Fizycznej Rady Miasta Krakowa, koordynujący projekt  budowy smoczych skwerów w ramach Rady Miasta Krakowa podkreśla, że to pomysł zespołowy, który zrodził się w grupie radnych. Od 2011 roku powstały w Krakowie już trzy takie parki zabaw i rekreacji.  Pierwszy na Kazimierzu przy ul. Skawińskiej, (w tej okolicy to pierwszy taki teren do  aktywnej rekreacji), kolejny na Ruczaju,  a ten na starej nadwiślańskiej skarpie, przy Nowohuckim Centrum Kultury, jest trzeci.

Więcej…
 

Młodzież Pamięta

 

Piknik Archeologiczny w Branicach

Zapraszamy na 11. Krakowski Piknik Archeologiczny w Branicach. Impreza odbędzie się 1.06.2013 roku w Nowohuckim Oddziale Muzeum Archeologicznego w Krakowie.

 

Kulturalnie i społecznie

Zastępca Dyrektora ds. programowych Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida Beata Waśko: Współpraca Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida z  Radą Dzielnicy XVIII – Nowa Huta, a z Komisją Kultury w szczególności, układa się bardzo dobrze, czego dowodem jest duża ilość mniejszych i większych projektów – tak społecznych jak i tych o charakterze kulturalnym i edukacyjnym – zrealizowanych przez nas wspólnie dla mieszkańców Nowej Huty.

Więcej…
 

Informacja dla mieszkańców i przedstawicieli komitetów budowy kanalizacji

Pobierz stąd.

 


Strona 172 z 185


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)