Dzielnica XVIII

PODZIELONA OPERACJA CZYSTOŚĆ

Za zadanie jakim jest utrzymanie zieleni niskiej i wysokiej na terenie Dzielnicy, kompleksowe utrzymanie parków i zieleńców w tym czystości – odpowiada ZIKiT. Natomiast utrzymanie czystości w pasach drogowych i terenach osiedlowych, zamiatanie chodników ulic, uliczek osiedlowych, zbieranie nieczystości z chodników i trawników, a także „akcję zima”, od 1 października 2012 roku, przejęło MPO.

Więcej…
 

Komunikacja miejska - przebieg linii tramwajowych oraz autobusowych

Linie tramwajowe – mapa

Linie tramwajowe – wykaz

Linie autobusowe – mapa

Linie autobusowe – wykaz

 

Planowane remonty w szkołach i przedszkolach w roku 2013

Rada Dzielnicy XVIII na sesji w dniu 15 października wskazała zadania remontowe w placówkach oświatowych na rok przyszły. Budżet na ten cel został zmniejszony w stosunku do środków roku bieżącego blisko o 20%. Jedną z przyczyn zmniejszenia środków podobnie jak w innych dzielnicach Krakowa jest mniejsza liczba dzieci uczęszczająca do szkół i przedszkoli na terenie naszej dzielnicy oraz zła kondycja finansów miasta. Środki zostały rozdysponowane na najbardziej potrzebne remonty i modernizacje w poszczególnych placówkach. Według Mariusza Wody członka zarządu dzielnicy osiemnastej odpowiedzialnego z oświatę zaproponowane środki są niewystarczające. Pozwalają tylko na zrealizowanie najpotrzebniejszych remontów niejednokrotnie z koniecznością ich etapowania na kolejne lata. Szkoły i przedszkola na terenie Dzielnicy XVIII to budynki stare, mające po kilkadziesiąt lat i niestety ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

Więcej…
 

Zadania z zakresu problematyki osób niepełnosprawnych na rok 2013 wskazane przez Radę Dzielnicy XVIII

- Dofinansowanie turnusu rehabilitacyjno-wczasowego dla osób niepełnosprawnych
- Zakup komputerów do Zespołu Szkół Specjalnych Nr 14 os. Sportowe 28,
- Zakup łóżek dla niepełnosprawnych do III Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala im. S. Żeromskiego,
- Dostosowanie toalet dla niepełnosprawnych oraz wymiana wykładzin na antypoślizgowe w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 5.

 

Kurs dla wolontariuszy – opiekunów chorych

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie  serdecznie zaprasza na bezpłatny kurs dla wolontariuszy – opiekunów chorych, odbywający się od 16 października do 4 grudnia br.

Jeśli: interesuje Cię problematyka opieki nod osobą chorą terminalnie, chcesz wspomóc w opiece bliską Ci osobę, chcesz ofiarować swój czas i obecność tym, którzy są u kresu swej drogi lub chcesz dołączyć do grona hospicyjnych wolontariuszy – zapraszamy właśnie Ciebie!!! Pierwsze spotkanie: 16 października 2012 o godz. 17:00. Miejsce: Dom - Hospicjum św. Łazarza, ul. Fatimska 17. Szczegółowe informacje: pod nr telefonu 12 641-46-58 oraz www.hospicjum.krakow.pl, www.wolontariat.hospicjum.pl

 

Dzień Sportu Dzielnicy XVIII

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta zaprasza na „Dzień Sportu Dzielnicy XVIII”, który odbędzie się w sobotę 15 września br. na terenie pomiędzy NCK a Centrum E. Dzień Sportu ma charakter edukacyjno-sportowy. Poprzez różne atrakcje sportowe oraz gry i zabawy edukacyjne pragniemy przybliżyć dzieciom aktywny i zdrowy tryb życia. W programie nie zabraknie zabaw i gier sportowo-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Odbędą się także występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów artystycznych i sportowych. Zostanie zaprezentowane wyszkolenie i sprzęt Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej. W trakcie będą dostępne także wesołe miasteczko, zabawki dmuchane, stoiska edukacyjne, bezpłatne badania profilaktyczne. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o godzinie 13.00. Na finał o godzinie 18.30 zagra Boba Jazz Band. Podczas Dnia Sportu odbędzie się również kwesta na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę przeprowadzona przez wolontariuszy Fundacji Pomocy Rodzicom i Chorym na Mukowiscydozę „Matio”.
Patronat nad imprezą przyjęli Bogusław Kośmider - Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz Tomasz Urynowicz - Przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Kultury Fizycznej RMK.

 

Wskazówki dla seniorów

Drogi seniorze. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przygotowali kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Dla wielu z nas jest to czas zakupów, wyjazdów z domu – spotkań z najbliższymi oraz związanego z tym zamieszania i przedświątecznej krzątaniny. W tej „wielkiej gorączce” świątecznej zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej, rodzinnej atmosferze.

Więcej…
 

Planowane zmiany po uruchomieniu linii tramwajowej do pętli Czerwone Maki na terenie Dzielnicy XVIII

Linie tramwajowe:
Linie: 1, 4, 5, 9, 14, 21, 22 – bez zmian,
Linia 10 - zostanie skierowana na trasę: ŁAGIEWNIKI – Kalwaryjska, Krakowska, Gertrudy, Westerplatte, Lubicz, Mogilska, Jana Pawła II, Igołomska – PLESZÓW, kursować będzie z częstotliwością 20 min przez cały dzień, w zamian do OS. PIASTÓW kursować będzie linia 52,
Linia 15 – zostanie zlikwidowana, w zamian do CICHEGO KĄCIKA kursować będzie linia 8 co 10 min przez cały dzień, a do Pleszowa linia 10,
Linia 16 – zostanie skierowana na trasę MISTRZEJOWICE – Jancarza, Broniewskiego, Andersa, Plac Centralny, Jana Pawła II – KOPIEC WANDY, z częstotliwością 20 min,
Linia 17 – zostanie zlikwidowana, w zamian do OS. PIASTÓW kursować będzie linia 52, a al. Jana Pawła II linia 16,
Linia 52 - nowa linia kursująca na trasie OS. PIASTÓW – Andersa, Bieńczycka, Mogilska, Lubicz, Westerplatte, Starowiślna, Dietla, Kapelanka, Grota – Roweckiego – CZERWONE MAKI z częstotliwością 5 min w godzinach szczytu oraz 10 min poza godzinami szczytu.

Więcej…
 

Os. Teatralne - ZUS ogrodził i „odgrodził” mieszkańców od parkingu

Porozmawiajmy jak sąsiedzi

W tydzień postawiono porządne, metalowe słupki, zamontowano dwa szlabany – w ten sposób Zakład Ubezpieczeń Społecznych w os. Teatralnym wydzielił „swój” parking. W dzień, w godzinach urzędowania ZUS szlabany są podniesione, po południu i w weekendy – opuszczone. Wówczas parking stoi pusty, a mieszkańcy os. Teatralnego szukają miejsca do zaparkowania swoich samochodów. I... protestują przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Więcej…
 

Na sportowo w Nowej Hucie

W sobotę 15 września 2012 r. odbył się „Dzień Sportu Nowej Huty” na terenie pomiędzy NCK a Centrum E. Organizatorami byli Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta i Międzyszkolny Ośrodek Sportu Kraków-Nowa Huta. Impreza miała charakter edukacyjno-sportowy. Poprzez różne atrakcje sportowe oraz gry i zabawy edukacyjne promowany był aktywny i zdrowy tryb życia.

Więcej…
 

Święto plonów w Ruszczy

Dożynki w Dzielnicy XVIII odbywały się 2 września br. w Ruszczy. Gospodarzami dorocznego święta plonów byli przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Stanisław Moryc i dyrektor Ośrodka Kultury Nowa Huta – Małgorzata Jezutek. Uroczystość rozpoczęła msza św. w XIV - wiecznym, pięknie odrestaurowanym kościele. „To zaszczyt dla nas, że możemy dzielnicowymi dożynkami dołożyć cegiełkę do cyklu wydarzeń rocznicowych 700-lecia parafii” – przewodniczący S. Moryc, w imieniu Rady Dzielnicy podziękował proboszczowi z Ruszczy księdzu Andrzejowi Kottowi.

Więcej…
 


Strona 175 z 185


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)