Dzielnica XVIII

Co z ustawą o TBS-ach?

Wielu mieszkańców Nowej Huty mieszka w TBS-owskich blokach. W zeszłym roku posłowie sejmowej komisji Przyjazne Państwo” przygotowali i nagłośnili projekt nowelizacji ustawy „o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego”, który miał jasno sprecyzować prawa najemców i partycypantów Towarzystw Budownictwa Społecznego.

Więcej…
 

Przełamujemy fałszywe mity

9 marca 2011 odbyło się II posiedzenie Komisji Prawa i Porządku Publicznego. Przewodnicząca Krystyna Frankiewicz przedstawiła plan pracy Komisji na 2011 rok, a także omówiła spotkanie z Komendantem Policji, które odbyło się w siedzibie Komendy na osiedlu Zgody 2. Najważniejszym problemem poruszonym w trakcie spotkania były kradzieże „na wnuczka”. Z relacji Komendanta wynika, że, niestety, starsze osoby nadal wpuszczają oszustów do swoich domów. Nie zawsze pomagają ostrzeżenia w mediach, czy apele proboszczów w kościołach Dzielnicy. Do pozytywnych zjawisk należy natomiast powolne, lecz skuteczne przełamywanie fałszywego mitu Nowej Huty jako rzekomo najniebezpieczniejszej dzielnicy Krakowa.

 

Rocznica katastrofy smoleńskiej. Uroczystości w Nowej Hucie

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 

Przywrócić lokal w Centrum A na cele oświatowe

Rada zajęła się sprawą budynku na os. Centrum A14. Do 31 sierpnia 2005 r. funkcjonowało tam Samorządowe Przedszkole nr 101.

Więcej…
 

Fotoreportaż o nowohuckich chodnikach

Więcej…
 

O Smocze Jajo

W dniach 26-27 lutego 2011 w Zespole Szkół Sportowych przy os. Handlowym miał miejsce turniej szermierczy „O Trofeum Smoka Wawelskiego” z udziałem dzieci i młodzieży z Polski i Litwy. W drugim dniu zmagań walczyli najmłodsi. W zmaganiach „O Wielkie Smocze Jajo” wzięło udział kilkudziesięciu zawodniczek i zawodników w wieku 8 i 9 lat, walcząc niezwykle zajadle.

Więcej…
 

Prof. Stanisław Juchnowicz, Głos w dyskusji

 

Więcej…
 

Zapomniane osiedla

Kraków – wielkie, historyczne miasto będące kolebką polskich tradycji, kultury i dziedzictwa narodowego. Duma wszystkich Polaków. Europejska stolica, do której przyjeżdżają co roku setki tysięcy turystów z całego świata.

 

Więcej…
 

Mecz rugby

Rugbyści Polski i Holandii zawitają 16 kwietnia na stadion Hutnika. Stawką pojedynku będzie awans do dywizji A, będącej zapleczem europejskiego rugby. To będzie czwarte spotkanie międzypaństwowe polskich rugbystów w Krakowie.  W przeszłości graliśmy ze zmiennym szczęściem z RFN, Francją, Marokiem i Andorą. Nowa Huta dwukrotnie gościła kadrę „Biało-czerwonych“.

Więcej…
 

Obwieszczenie Wojewody w sprawie S7

Drugie obwieszczenie Wojewody jest dostępne do pobrania tutaj.
Pierwsze obwieszczenie Wojewody jest dostępne do pobrania tutaj.

 

I Love NH

Katedra Socjologii Antropologii Społecznej Wydziału Humanistycznego AGH prowadzi projekt naukowy dotyczący terenu naszej dzielnicy.

List w tej sprawie do pobrania tutaj.
Informacje o projekcie do pobrania tutaj.

Strona internetowa projektu www.wh.agh.edu.pl/i-love-nh.

 


Strona 175 z 175


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)