Dzielnica XVIII

Nowohucki Dzień Dziecka

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają na NOWOHUCKI DZIEŃ DZIECKA sobota 4 czerwca 2011 r. godzina 14.00

Dzieci zbierają się w Alei Róż pomiędzy os. Centrum B a os. Centrum C. Przejście bajkowego korowodu na teren zielony między NCK a os. Centrum E prowadzi Grupa Happenerska.

Więcej…
 

Mistrzostwa Dzielnicy XVIII Nowa Huta rozstrzygnięte!

Na obiektach MOS Nowa Huta, os. Szkolnym 39, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy XVIII w piłce nożnej, w ramach Nowohuckiej Ligi Mistrzów.Na obiektach MOS Nowa Huta, os. Szkolnym 39, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy XVIII w piłce nożnej, w ramach Nowohuckiej Ligi Mistrzów.

Więcej…
 

Stanowisko organizacji pozarządowych w sprawie budowy II etapu drogi S7

jest dostępne do pobrania tutaj.

 

Obwieszczenie wojewody w sprawie S7

Drugie obwieszczenie Wojewody w sprawie S7 jest dostępne do pobrania tutaj.

 

Wielki Tydzień, Wielka Noc, Zmartwychwstanie

Więcej…
 

Spalarnia śmieci w Mogile (2). Aktualny stan prawny

W dniu 21 czerwca 2010 r. wydana została pierwsza decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych dla planowanej spalarni śmieci. Decyzję tę wydał Prezydent Krakowa dla przedsięwzięcia, które ma budować spółka należąca do Miasta (prezydent wskazał także uroczyście miejsce pod budowę). Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Więcej…
 

Nowohucka Akademia Seniora

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na wykład podróżnika i doktoranta Uniwersytetu Jagiellońskiego - Mariusza Gotfryda, dotyczący podróży po Indiach. Tematyka spotkania dotyczyć będzie takich zagadnień jak: Waranasi – najświętsze miejsce hindusów, Agra – pierwsza stolica kraju i siedziba maharadży, a także świętej rzeki Ganges i Taj Machal’u.  
os. Centrum A 6a, 23 maja godzina 15.00 - Indie - Kraj ludzi orientu, wstęp wolny

 

Wiadomości z II konferencji obywatelskiej

W poniedziałek 16 maja odbyła się w klubie Technika NOT II obywatelska konferencja na temat "Przestrzenie publiczne XXI wieku – pasy ratunkowe miasta". Zamieszczamy ankietę jaka towarzyszyła konferencji która jest ważna dla miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla "starej" Nowej Huty.

 

Więcej…
 

 

Niech czas Świąt Wielkiej Nocy będzie spotkaniem ze Zmartwychwstałym Chrystusem, który napełni Was miłością, pokojem i radością oraz da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli patrzeć w przyszłość z wielką ufnością. Pełnych spokoju Świąt Wielkanocnych
Życzy
Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta

 

Delegacja do „Bezpiecznego Krakowa”

W czasie sesji 21 marca w podjętej uchwale wydelegowano radnych do Dzielnicowego Zespołu Koordynacyjnego działającego w ramach programu „Bezpieczny Kraków”. W zespole znajdą się m.in. osoby z policji, straży miejskiej oraz przedstawiciele mieszkańców.

 

Przyznano środki na remonty przedszkoli i szkół

W lutym 2011 r. Komisja Edukacji, Turystyki i Sportu kierowana przez Andrzeja Kowalika dokonała szczegółowego rekonesansu potrzeb w zakresie remontów szkół i przedszkoli. Potrzeby w tym zakresie są ogromne. Radni, dokonując na sesji 21 marca podziału funduszy, mieli na uwadze przede wszystkim potrzeby najpilniejsze. Środków na wszystkie remonty jest zbyt mało.

- Wyciągnięcie jakichkolwiek pieniędzy z budżetu miasta jest bardzo trudne. – mówił w czasie sesji Przewodniczący Stanisław Moryc. O powadze sytuacji może świadczyć fakt, że w jednej ze szkół Sanepid wyłączył cztery klasy szkolne z eksploatacji.

 


Strona 180 z 182


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)