Dzielnica XVIII

Konsultacje społeczne w sprawie planowanych obchodów jubileuszu 70-lecia Nowej Huty

70-lecieMiejskie Centrum Dialogu i Ośrodek Kultury im. C K. Norwida zapraszają na spotkania z mieszkańcami, podczas których będą oni mogli podzielić się swoimi pomysłami i wspólnie wypracować ciekawe projekty odnośnie planowanych obchodów jubileuszu 70-lecia Nowej Huty.

Spotkania odbędą się w Ośrodku Kultury im. C K. Norwida na os. Górali 5 w Krakowie:
– w czwartek 13 września 2018 r. od godz. 17:00 do 19:00
– we wtorek 18 września 2018 r. od godz. 17:00 do 19:00.


O przedmiotowych spotkaniach informujemy na naszej stronie internetowej:

https://dialogspoleczny.krakow.pl/konsultacje-spoleczne/70-lecie-nowej-huty-konsultacje/

 

Spotkanie chustowe

klub_jedrusSpotkanie w luźnej atmosferze, możliwość swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i otrzymania porad od ekspertki. Zapraszamy wszystkie mamy – zarówno chustujące od dawna jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z chustami. Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk - doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

15.09. godz.11.30-14.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Gry i zabawy podwórkowe!

303Klub Rodziców wraca po wakacjach! W programie spotkania dawne i nowe zabawy podwórkowe: skoki w workach, wyścig na trzech nogach, rekordowa ilość skoków na gigantycznej skakance, gra w klasy itp. Wspólnie narysujemy wielki kredowy obraz, a chętni wezmą udział w wyścigu „resoraków”.

10.09. godz. 16.00-17.30, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Spotykamy się na polu, ale w razie niepogody zapraszamy do sali widowiskowej Klubu 303.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

VII Festiwal Zaklęte w Dyni

w_dyniZapraszamy Państwa do udziału w VII edycji festiwalu Zaklęte w Dyni.

W ramach festiwalu organizowane są konkursy, które podczas minionych edycji cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczęszczających do krakowskich placówek przedszkolnych i szkolnych, były też wykorzystywane przez nauczycieli w ich codziennej pracy edukacyjnej.

Skąd dynia w Nowej Hucie? Idea Festiwalu nawiązuje do tradycji nowohuckich Branic, gdzie dynie hodowane są od wielu lat. To właśnie branickie były inspiracją do przygotowania dyniowego Festiwalu. To warzywo hodowane od dawna w Ameryce Południowej, u nas cieszy się coraz większą popularnością zarówno na targach, na stołach jak i w ogródkach działkowych. O tym jak wiele ma rodzajów, kształtów, kolorów i co jeszcze można zrobić z dyni lub z dynią, będzie można przekonać się podczas VII Festiwalu Zaklęte w Dyni, na który zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w niedzielę 16 września 2018 r. w godz. 11.00-14.00 w nowohuckiej Alei Róż.

Więcej…
 

Wałęsa w Kolonos

kolonosTeatr Łaźnia Nowa serdecznie zaprasza na premierę spektaklu i inaugurację projektu Wałęsa w Kolonos w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, z udziałem Jerzego Stuhra, która odbędzie się 8 i 9 września 2018 roku o godz. 19:00 na Dużej Scenie Teatru Łaźnia Nowa (os. Szkolne 25).

Twórcy spektaklu snują wielonarracyjną opowieść na kanwie starożytnej tragedii „Edyp w Kolonos”. Interesuje ich archetyp przywódcy, figura lidera, którą odnajdują i w postaci mitologicznej,i w tej współczesnej, stojącej na rozstajach życia politycznego.

W spektaklu, obok Jerzego Stuhra, występują znani z „Konformisty 2029” aktorzy: Szymon Czacki, Marcin, Kalisz, Anna Paruszyńska, Dominik Stroka oraz Marta Zięba, którym towarzyszy 27-osobowy nowohucki chór.

RSVP do 7 września 2018 roku pod numerem telefonu 12 680 23 41 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Szpital Żeromskiego i okolice - zwiedzanie

szpital_spacer Zwiedzanie poświęcone Szpitalowi im. S. Żeromskiego i okolicy w ramach Zajrzyj do Huty 2018 i projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta. Prowadzenie: Michał Wiśniewski (Fundacja Instytut Architektury). Wstęp wolny. Zapisy do 20 IX: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

22 września 2018 r., godz. 10.00
os. Na Skarpie 66 (przed wejściem do Szpitala im. S. Żeromskiego)


Szpital Żeromskiego to jeden z największych budynków publicznych w Nowej Hucie. Osiowy, symetryczny układ założenia, który powstał w latach pięćdziesiątych budzi skojarzenia z barokowymi pałacami i ich otoczeniem. Budynek wpisywał się w nową politykę powojennej Polski, która głosiła potrzebę podniesienia standardów opieki zdrowotnej i społecznej. Spacer przybliży historię budynku oraz jego otoczenia, w którym odnajdziemy kilka spośród najstarszych części nowohuckiego założenia.

Dr Michał Wiśniewski - pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego i Międzynarodowego Centrum Kultury, członek zarządu Fundacji Instytut Architektury. Autor licznych publikacji o architekturze XIX i XX w. w Polsce, kurator lub współkurator wystaw nt. architektury - m.in. „Reakcja na modernizm. Architektura Adolfa Szyszko-Bohusza” (MNK, Kraków, 2013), „Figury niemożliwe” (Pawilon Polski, 14. Międzynarodowe Biennale Architektury w Wenecji, 2014).

Więcej…
 

DKF Kropka: Pokaz filmów Aleksandra Pietrzaka

pietrzakPokaz filmów Aleksandra Pietrzaka: „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” i „Ja i mój tata”.

13 września 2018 r., godz. 18.00
Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5

„Mocna kawa wcale nie jest taka zła”

Komediodramat, Polska 2014, 48 minut wyst.: Dorota Pomykała, Wojciech Mecwaldowski, Marian Dziędziel
Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie syn pojawia się z wizytą u ojca na wsi.
Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem oraz pewien mały chłopiec.

Nagrody:
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Nagroda Główna w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda "Bridging The Borders Award"
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono w Konkursie Krótkich Filmów Fabularnych

„Ja i mój tata”

Dramat, Polska, 2018, 30 min, wyst.: Krzysztof Kowalewski, Łukasz Simlat, Agnieszka Żulewska
Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który cierpi na Alzhaimera. Syn chce poznać i zbliżyć się do swojego ojca, którego z każdym dniem zostaje coraz mniej.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zdrowe odżywianie

karinoKlub Rodziców w Klubie Karino zaprasza na zajęcia ze specjalistą z zakresu dietetyki i zdrowego żywienia – Agnieszką Figarską. Zajęcia maja na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

11.09. godz. 16.00-17.30., Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza w roku akademickim 2018/19 – Zapisy!

nas_ofertaW październiku 2018 r. rozpoczyna się dziewiąty już rok działalności Akademii, prowadzonej przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty. Akademia od początku istnienia podejmuje działania mające na celu poprawę jakości życia seniorów, głównie poprzez poszerzanie zainteresowań i nabywanie nowych umiejętności. Zajęcia przygotowywane przez NAS sprzyjają nawiązywaniu i utrwalaniu więzi towarzyskich, aktywizują oraz zaspokajają potrzeby intelektualne. W znakomitej większości Słuchacze to mieszkańcy Nowej Huty, choć Akademia zaprasza też Seniorów z całego Krakowa.

Więcej…
 

Cyrkowa Sobota, 8.09. godz. 10.00-13.00

cyrkowa_sobota Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) zaprasza 8 września w godz. 10.00-13.00 na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie z cyklu otwartych sobotnich pikników cyrkowych! W zależności od pogody zajęcia odbywają się w plenerze lub w budynku Klubu 303. W programie spotkań są cyrkowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Propozycja skierowana jest do każdej grupy wiekowej. Nie ważne czy ma się lat 5, czy 95, można przyjść i spróbować swoich sił z instruktorami Klubu 303 i spędzić sobotni poranek z cyrkiem!

Więcej…
 

Muzyczne pożegnanie lata w Nowej Hucie. Koncert „Droga do Polski”.

do_polski Wystąpią: Tomek Wachnowski z zespołem i gościnnie Adam Ochwanowski.
Koncert organizowany jest w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Tomek Wachnowski – poeta, kompozytor i wykonawca piosenek. Występował i współpracował z Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Grażyną Auguścik, Andrzejem Poniedzielskim i wieloma innymi. Jest autorem płyt: „Śniegowice”, „Właśnie tak”, „Dla bogaczy pogoda”, „Lubię te piosenki” i „Ludzie lubią mieć”. Jego piosenki można znaleźć na składankach Krainy Łagodności. Dorobek artysty wzbogacają ostatnie kompozycje muzyczne do tekstów Adama Ochwanowskiego wydane na płycie „Kołomyja i pic”.

Więcej…
 


Strona 3 z 166


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)