Dzielnica XVIII

Nie ma śmieci - są surowce

surowceKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 15.09 o godz. 15:00 zaprasza wszystkich chętnych na akcję Sprzątania Świata.

Tegoroczne hasło akcji Sprzątanie Świata brzmi: Nie ma śmieci - są surowce. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Ukazywać także będziemy korzyści z segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska. Zapraszamy na Sprzątanie Świata do Klubu Jedność, w planie oprócz porządkowania terenów zielonych są również przewidziane są warsztaty plastyczne oraz konkursy i zabawy ekologiczne.

Wstęp wolny!

 

Dni Pamięci Ofiar Gestapo / 8 - 12 września 2017

dni_pamieciPo raz jedenasty Muzeum Historycznego Miasta Krakowa organizuje obchody Dni Pamięci Ofiar Gestapo, pragnąc zachować w pamięci krakowian i Małopolan tragiczną historię domu przy ul. Pomorskiej 2. Dzień ten jest obchodzony we wrześniu w związku z rocznicą przejęcia przez niemieckie formacje policyjne Domu Śląskiego (13 września 1939). W obchodach biorą udział kombatanci, przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, kompania honorowa Wojska Polskiego, orkiestra wojskowa, uczniowie krakowskich szkół oraz mieszkańcy Krakowa i Małopolski. W programie uroczystości zaplanowano m.in. uroczysty apel ku czci ofiar gestapo, złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową na fasadzie Domu Śląskiego przy ul. Pomorskiej 2, pokazy filmów archiwalnych czy prelekcje przygotowane przez pracowników oddziału Ulica Pomorska.

Tegoroczna edycja zostanie poświęcona Polakom, mieszkańcom Krakowa, którzy dla ratowania Żydów, śmiertelnie zagrożonych przez niemieckiego okupanta, płacili często cenę życia, zdrowia czy wolności. W tym roku, tak jak w poprzednim, Dniom Pamięci będą patronować dwie postaci. Pierwszą z nich będzie Tadeusz Paziuk, rozstrzelany w 1944 r. za pomoc Żydówce, drugą – Zbigniew Kluska, żołnierz Związku Walki Zbrojnej AK, oskarżony, uwięziony i skazany na karę śmierci za rozprowadzanie „pism wywrotowych” i nielegalne posiadanie broni, rozstrzelany w 1944 roku.

Więcej…
 

Słoneczniki 2017 - nominacja dla MHK!

slonecznikiSzanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny organizowany przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa cykl edukacyjny dla dzieci "Akademia Małego Odkrywcy" otrzymał nominację do nagrody w konkursie organizowanym przez ogólnopolski portal CzasDzieci.pl - Słoneczniki 2017!

Zapraszamy do zagłosowania na Akademię Małego Odkrywcy (kategoria JĘZYK). Wystarczy wpisać adres swojego e-maila i potwierdzić wypełnienie ankiety, klikając na link w wiadomości e-mailowej:
http://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-krakow-2017.php
Głosowanie trwa tylko do niedzieli (10.IX).

Więcej…
 

Zebranie mieszkańców ws. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Mogiła II"

Dnia 07.09.2017 r. o godz. 17:00, w Katakumbach O.O. Cystersów w Mogile odbędzie się zebranie mieszkańców którego tematem będą:

1. Zaopiniowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Mogiła II"
2. Sprawy bieżące

Ze względu na wagę i znaczenie dla naszej społeczności ww. planu przestrzennego proszę o niezawodną obecność.

Radny Dzielnicy XVIII
Marian Baś

 

Zapisy do Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

zpitnhSzanowni Państwo, informujemy, że Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA rozpoczął właśnie zapisy dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych kultywowaniem tej pięknej dziedziny kultury narodowej.

Informacja:

600 514 731
www.nck.krakow.pl/nowahuta
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Naucz się bezpiecznie jeździć na rowerze

rowerem_bezpiecznieWszystkich, którzy chcą się nauczyć, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie, zapraszamy na edukacyjną wycieczkę rowerową. Pierwsza – z planowanych cyklicznych wycieczek – odbędzie się w niedzielę, 10 września o 10.00. Jej uczestnicy wyruszą z pl. Wszystkich Świętych, sprzed budynku Magistratu.

Więcej…
 

Nowy rok nauki w Nowohuckiej Akademii Seniora

nas_zapisyW październiku 2017 r. rozpoczyna się ósmy już rok działalności Akademii. W ofercie zajęć znajdą się kursy językowe: angielski, niemiecki, włoski, zajęcia ruchowe: gimnastyka, joga oraz samoobrona, kursy artystyczne: rękodzieło i rysunek, a także warsztaty stylu. Dwa razy w miesiącu organizowane będą wykłady oraz spotkania z kulturą – wyjścia do instytucji kultury oraz wycieczki z przewodnikiem po ciekawych miejscach w Krakowie.

Więcej…
 

Muzealne aktualności: 11 - 17 września 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na jesienny cykl wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Poznawaj świat razem z MHK!

 

VI Festiwal Zaklęte w Dyni

dynia2Dlaczego dynia w Nowej Hucie? Idea Festiwalu nawiązuje do tradycji nowohuckich Branic, gdzie dynie hodowane są od wielu lat. To właśnie branickie były inspiracją do przygotowania dyniowego Festiwalu. To warzywo hodowane od dawna w Ameryce Południowej, u nas cieszy się coraz większą popularnością zarówno na targach, na stołach jak i w ogródkach działkowych.

Więcej…
 

III Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60+ o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

mistrzostwa_seniorowIII Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60+ odbędą się w dniach 27 i 28 września 2017 r. (środa – czwartek) na obiektach sportowych Klubu Sportowego Bronowianka ul. Zarzecze 124 A.

Szczegóły są w załączonym regulaminie.

Zgłoszenia należy dokonać na załączonej karcie zgłoszeniowej do 25 września 2017 r. do Biura Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF ul. Lenartowicza 14.

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Nowy Klub Rodziców zaprasza codziennie

kluby_planszaMiło nam poinformować, iż w dniu 1 września w naszym mieście został utworzony pierwszy Klub Rodziców, z którego oferty Krakowianie będą mogli korzystać codziennie.

Klub prowadzony jest przez Stowarzyszenie Daleko Więcej i zlokalizowany jest w samym centrum miasta, na ul. Berka Joselewicza 28.

Stowarzyszenie Daleko Więcej wygrało otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka pn. „Klub Rodziców z dziećmi do lat 3” w okresie od 1 września 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku.

Nowo powstały Klub ma być miejscem spotkań i integracji rodziców z dziećmi, w szczególności w wieku do lat 3 oraz osób oczekujących na potomstwo. To tutaj będzie można podzielić się swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami, problemami związanymi z posiadaniem i wychowaniem dzieci oraz stworzyć nieformalne grupy wsparcia.

Więcej…
 


Strona 3 z 103


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)