Dzielnica XVIII

Warsztaty szycia ubranek dziecięcych

kurs_szyciaWarsztat szycia, podczas którego uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat obsługi maszyny do szycia oraz uszyją modne dziecięce spodenki w rozmiarze 62-128 cm.

13 lutego 2018 r., godz. 11:00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Więcej…
 

Simple Life – dokument w Sfinksie: Nie opuszczaj mnie

simple_lifePokaz filmu pt. „Nie opuszczaj mnie”, w reżyserii Mo-young Jin. Wstęp wolny.

12 lutego 2018 r., godz. 19.00
Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5


„Nie opuszczaj mnie” (86 minut) reż. Mo-young Jin
Korea Południowa 2014

Więcej…
 

Dyskusyjny Klub Filmowy "Kropka": Aż do piekła

piekloPokaz filmu „Aż do piekła” w reżyserii Davida Mackenzie.

15 lutego 2018 r., godz. 18.00
Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5

Więcej…
 

Archeologia Nowej Huty – Muzeum w Branicach / Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie

archeologia_nhZwiedzanie wystawy stałej i zapoznanie z działalnością Oddziału Nowa Huta Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Wstęp wolny.

17 lutego 2018 r., godz. 11.00
Muzeum Archeologiczne w Krakowie – Oddział w Nowej Hucie, Branice, ul. Sasanek 2A

Więcej…
 

Klub Rodziców: Fitness dla mam po porodzie

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 13.02. w godz. 20:30 - 21:30 zaprasza fitness wszystkie mamy po porodzie.

Cykl zajęć skierowany do matek po porodzie i mam dzieci do 2 lat. Zajęcia odbywać się będą w godzinach wieczornych, aby młode mamy mogły znaleźć czas tylko dla siebie. Z przeprowadzonej diagnozy Klubu Rodziców wynikło zapotrzebowanie młodych mam na organizację zajęć fitness i zajęć tanecznych dla tej grupy odbiorców. Zajęcia fitness prowadzone będą przez Annę Kochniarczyk – doświadczonego instruktora a jednocześnie uczestniczkę zajęć Klubu Rodziców, która sama jest młodą mamą.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Historyczny Klub Filmowy: 27. Wołyńska Dywizja Piechoty AK

hkfCentrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie zaprasza na wieczór w Historycznym Klubie Filmowym. Zaprezentujemy dwa dokumenty filmowe, które komentarzem historycznym opatrzy dr Dawid Golik z krakowskiego IPN.

Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” INP w Krakowie
ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej)
środa, 7 lutego, godz. 18:00


„27. Wołyńska Dywizja Piechoty AK” to film dokumentalny o największej polskiej jednostce partyzanckiej, która brała udział w walkach z UPA, w operacji „Burza” na Wołyniu i na Lubelszczyźnie. Scenariusz i realizacja Adam Sikorski, produkcja TVP3 Lublin przy współpracy lubelskiego oddziału IPN.

Drugi film – w reżyserii Dariusza Walusiaka – nosi tytuł „»Burza« w okręgu krakowskim”. Pod koniec okupacji Komenda Główna AK opracowała nowy plan działania; wzmożoną akcje dywersyjną pod kryptonimem „Burza”. Jej celem wojskowym było nękanie cofających się wojsk niemieckich. Działania zbrojne miały się rozpoczynać w momencie odwrotu okupanta i kończyć z chwila nadejścia Rosjan. Cel polityczny „Burzy” zakładał z kolei utworzenie na obszarach wyzwolonych przez AK administracji podległej rządowi londyńskiemu.

 

Wolne brykanie

brykanieKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 14.02. w godz. 16:00 - 17:00 zaprasza na kolejne "Wolne brykanie".

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 

Projekt Wspólna Sobota: Bal karnawałowy

jedrus_karnawalKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 10.02. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na szaloną zabawę karnawałową dla dzieciaków w każdym wieku. Zapraszamy rycerzy i rycerki, księżniczki i królewiczów, piratki i piratów, wróżki i czarodziejów i wszystkie inne bajkowe postaci. Będziemy bawić się i tańczyć, poznamy tańce ze wszystkich krańców świata. Prowadzenie: Ania Cyganik

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Tralalandia

tralalandiaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 10.02. w godz. 15:00 - 17:00 z rozkazu Króla Tralalandii odbędzie się casting na mieszkańców Tralalandii dla dzieci w wieku 2-5 lat i ich rodziców. Zgodnie z telegramem nadanym przez Króla Tralalandii casting odbędzie się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Jak wiadomo rdzenni Tralalończycy są roztańczeni, rozśpiewani, bardzo wysportowani, a ich podstawowym zajęciem jest rękodzieło artystyczne. Śpiew, rytmiczne okrzyki, musztra, gimnastyka, plastyka – to zadania, z jakimi zmierzy się każdy kandydat. Każdy maluch, każdy rodzic też może sprawdzić swoje siły w Tralalandiowym castingu i stać się mieszkańcem Tralalandii!

Zapowiedź filmowa: https://www.youtube.com/watch?v=jLrEcKb0xSY

Wstęp wolny.

 

Polska szuka Bohaterów - projekcja filmu pt. "Więzy krwi"

wiezy_krwiOddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na wykład dr. hab. Krzysztofa Szwagrzyka, wiceprezesa IPN, zatytułowany „Polska szuka bohaterów” oraz projekcję filmu „Więzy krwi”, w reżyserii Dariusza Walusiaka.

9 lutego 2018 r., godz. 14, ul. Kopernika 26
Aula Wielka Akademii Ignatianum w Krakowie


Film „Więzy krwi” opowiada o żołnierzach ze zgrupowania Narodowych Sił Zbrojnych Henryka Flamego „Bartka”. O heroicznej walce i tragicznym losie patriotów. Wykorzystano unikatowe zdjęcia z pierwszej ekshumacji żołnierzy „Bartka” z listopada 2013 r., podczas której w pobliżu szczytu Błatniej w Beskidzie Śląskim odnaleziono szczątki plutonowego Edwarda Biesoka „Edka”.

 

Klub Rodziców: Krąg Mam - mama wystarczająco dobra

krag_mamKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 9.02. o godz. 17:00 zaprasza na kolejne, cykliczne spotkanie dla Mam, które są przestrzenią do rozmowy, dzielenia się problemami i radami. Prowadzenie: Kamilla Szczyrek - psycholog, trener umiejętności osobistych, doradca zawodowy i instruktor pracy z ciałem. W wolnym czasie, którego ma niewiele uwielbia jeździć na rowerze, tańczyć i oglądać filmy. Mama dwójki urwisków.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Strona 3 z 131


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)