Dzielnica XVIII

Projekt Wspólna Sobota: Kreatywne Warsztaty Rodzinne - Tęcza

warsztaty_teczaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 20.05. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kreatywne warsztaty rodzinne.

Tęcza to światło, radość i kolory. Podczas warsztatów stworzymy tęczowe kompozycje, pobawimy się tęczową chustą Klanza. Będzie kolorowo i wesoło.

Więcej…
 

Profilaktyka chorób wieku senioralnego - wykład

choroby_senioralneGościem Nowohuckiej Akademii Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 22.05. o godz. 15:00 będzie mgr pielęgniarstwa - Gabriel Gryta, który wygłosi wykład poświęcony najczęstszym chorobom dotykającym osoby w wieku senioralnym. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące układu krążenia, m.in. nadciśnienia tętniczego czy choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego. W oparciu o informacje o cukrzycy prelegent wprowadzi słuchaczy w temat chorób metabolicznych. Dodatkowo podniesione zostaną kwestie dotyczące osteoporozy, choroby Alzhaeimera i innych zaburzeń poznawczych a także dolegliwości z zakresu chorób uroginekologicznych i pulmunologicznych oraz inne.

Więcej…
 

Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

uczestnicy

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Kraków-Nowa Huta od przeszło pięćdziesięciu lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Pierwszą inicjatywą na tym polu było założenie w latach siedemdziesiątych Koła Pomocy Rodzinom Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, a następnie Ośrodka Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych. Bardzo popularne w tym okresie były kolonie zdrowotne, na które wyjeżdżały dzieci i młodzież z dysfunkcjami rozwojowymi. Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych  z 1993 r. dała większe możliwości. W wyniku przemian, nowego spojrzenia na rehabilitację osób niepełnosprawnych Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Nowej Hucie założyło dwa warsztaty terapii zajęciowej jeden w dawnej siedzibie w os. Stalowe 9 (obecnie os. Wandy 18), a drugi przy ul. Truskawkowej 4. Tymi właśnie działaniami, organizacja wpisuje się w walkę o godność osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Więcej…
 

mFundacja dofinansuje wakacje z matematyką w sześciu największych miastach Polski

mfundacjaFundacja mBanku rozpoczyna konkurs grantowy „Wakacje z matematyką”, mający zapewnić dzieciom atrakcyjne formy spędzenia wakacji w mieście pod znakiem matematyki. O 5 tys. zł dofinansowania mogą starać się organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne i grupy nieformalne z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska.

Więcej…
 

Program Pomoc Lokatorom - XV edycja

plakat_pplSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniem Urzędu Miasta Krakowa dotyczącym oferty mieszkaniowej w ramach programu Pomoc Lokatorom. Szczegółowe informacje można znaleźć w załączonym komunikacie oraz na plakacie akcji.

 

Dzień Europy - poznajemy kraje Unii Europejskiej

dzien_europyKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 10.05. o godz. 16:30 zaprasza na Dzień Europy.

9 maja 1950 r. Robert Schuman ogłosił deklarację, która zapoczątkowała proces integracji Europy. Na pamiątkę w tym dniu obchodzone jest święto naszego kontynentu. Dzień Europy jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. To okazja, by zamanifestować poparcie dla idei integracji, pochwalić się efektami współpracy i poznać bliżej przedstawicieli innych narodów. Tego dnia Unia Europejska staje się bliższa swoim obywatelom, a obywatele – sobie nawzajem. Z tej okazji Klub Jedność zaprasza na spotkanie, podczas którego dzieci i młodzież poznają bliżej kraje europejskie sąsiadujące z Polską i kraje wchodzące w skład UE. Podczas spotkania uczestnicy wykonają także prace plastyczne. Będą również na nich czekać różnorodne gry i zabawy tematyczne.

Wstęp wolny.

 

Prawo dla seniora - wykład

prawo_senioraNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 29.05. o godz. 15:00 zaprasza na wykład organizowany w ramach projektu Allerhand Advocacy - Prawo w interesie publicznym przez adwokat Alicję Sobotę z zespołem stażystów. Podczas wykładu słuchacze będą mogli się dowiedzieć wielu praktycznych rzeczy z zakresu umów cywilnoprawnych – m.in. jak ustanowić i odwołać darowiznę, w jakiej formie dokonywać umów ( np. pisemnie, ustnie czy notarialnie), jak wygląda odstąpienie konsumenckie ( m. in. od umów zawartych na pokazach, przez telefon czy w sklepie internetowym), sposoby cofnięcia umowy poprzez powołanie się na takie wady oświadczeń woli jak błąd czy pozorność a także jak napisać poprawnie testament. Wszystkie zagadnienia są przedstawiane w prosty sposób, na wielu życiowych przykładach. Na wykład zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny.

 

Dni Otwarte na Porodówce w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

filipSerdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych i obecnych rodziców do odwiedzenia Dni Otwartych w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Tematem spotkania jest jest bezstresowy start w rodzicielstwo: opieka nad noworodkiem, naturalne karmienie.

27 MAJ 2017, godz.10-13
os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków


W trakcie Dni Otwartych prowadzone będą indywidualne konsultacje, prelekcje oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Każda osoba, bez względu na godzinę przyjścia do Szpitala, tj. w godzinach 10.00 -13.00, będzie miała okazję wejść i zobaczyć izbę przyjęć, sale porodowe, oddział Ginekologiczno - Położniczy, szkołę rodzenia.

Więcej…
 

Kreatywne Ekopodróże - wioska afrykańska

wioska_afrykanskaStowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) zapraszają 17 maja do Klubu Krzesławice na drugie spotkanie w ramach projektu Kreatywne Ekopodróże dla uczniów szkół podstawowych, zatytułowane Wioska afrykańska - pod piekącym słońcem Czarnego Lądu.

Tym razem będziemy zwiedzać Czarny Ląd. Pod względem naukowym naszym przewodnikiem będzie dr Marta Basiaga z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wprowadzi nas w tematy takie jak różnorodność Afryki – w tym jej fauny i flory – oraz główne ekologiczne i społeczne problemy, z jakimi zmagają się Afrykanie. Część prezentacji i dyskusji zostanie poświęcona zagadnieniu deficytu wody oraz roli parków narodowych na kontynencie afrykańskim.

Następnie odbędą się ćwiczenia utrwalające zdobytą świeżo wiedzę, bazujące na afrykańskiej sztuce oraz muzyce. Nie obędzie się oczywiście bez zabaw oraz… budowania prawdziwej wioski!

Celem zajęć jest podkreślenie roli deficytu wody i jego przyczyn oraz skutków, jak też zapoznanie uczestników zajęć z odmiennością klimatyczną i kulturową Afryki.

Więcej…
 

Teatr Ludowy - konsultacje społeczne

rewitZapraszamy na konsultacje społeczne, dotyczące modernizacji budynku teatralnego zaplecza, które odbędą się 12 maja 2017 o godz. 17.30 na Scenie Stolarnia (os. Teatralne 23).

Więcej twórczej aktywności w dzielnicy! Teatr Ludowy jako Centrum Kulturalne Nowej Huty. Społeczność lokalna odrodzona wokół uznanej instytucji kultury.

Teatr Ludowy to na kulturalnej mapie Krakowa miejsce cenne i niezwykłe. Zakorzeniony w świadomość mieszkańców, posiadający własnego, stałego widza-odbiorcę. Artystyczna wizytówka miasta i dzielnicy Nowa Huta.

Teatr Ludowy to również miejsce z ogromnym potencjałem. Miejsce, któremu właśnie teraz potrzebna jest przebudowa i modernizacja. Wspólnie odkryjmy i wykorzystajmy szansę na stworzenie kompleksowego Centrum Kulturalnego Nowej Huty.

Więcej…
 

Granty na ogrody osiedlowe - przedłużamy termin rejestracji do 15 maja!

laweczkaFundacja BOŚ uruchomiła kolejną, trzecią już edycję projektu "Zielona Ławeczka", który powstał z myślą o mieszkańcach miejskich osiedli. Do tej pory pomogliśmy już 50 grupom sąsiedzkim z całej Polski w rewitalizacji ich osiedlowych podwórek i samodzielnym stworzeniu pięknych ogrodów.

Więcej…
 


Strona 3 z 91


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)