Dzielnica XVIII

Przedstawienie uczniów klas 5A i 5B ze Szkoły Podstawowej nr 91 pt. "Tajemniczy Ogród"

tajemniczy_ogrodW dniu 20 czerwca 2017 r. mieliśmy wielką przyjemność zobaczyć spektakl „Tajemniczy Ogród” w reżyserii pani Magdaleny Guzik - Jurkowskiej. Na scenie Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida dla dzieciaków z Przedszkoli 98, 104, 46 oraz 108 wystąpili uczniowie klasy 5a i 5b ze Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie.

Niezwykle widowiskowy spektakl, był wzruszającą opowieścią o mocy przyjaźni, a także potężnej sile natury i przyrody. Wielogodzinne próby przed spektaklem nie poszły na marne. W pamięci pozostanie zachwycająca scenografia, muzyka, efekty specjalne i niesamowity kunszt młodych aktorów.

Natura tajemniczego ogrodu pokazuje swoją moc, wystarczy odrobina starań, by rozkwitła pełnym blaskiem…

Joanna Gondek

Więcej…
 

Słoneczniki 2017, czyli wybieramy najlepsze inicjatywy dla dzieci!

sloneczniki_2017Wystartowała kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w wieku 0-14 lat Słoneczniki 2017! Kto w tym roku otrzyma statuetkę złotego Słonecznika? O tym zadecydują Rodzice oraz profesjonalne jury składające się z przedstawicieli środowiska naukowego w dziedzinie psychologii i pedagogiki dziecięcej.

Więcej…
 

Zapraszamy na pływalnię MBP

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy MBP Nowa Huta zaprasza dzieci, młodzież oraz grupy zorganizowane na bezpłatne zajęcia z instruktorami KSOS w terminach od 26.06. do 07.07 br. Akcja „lato w mieście”, wejścia w godz. od 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 (wejścia o pełnych godzinach).

Wejścia odpłatne dla klientów indywidualnych oraz seniorów w ramach środków Dzielnicy XVIII w dniach od 26.06 do 07.07 w godzinach od 14.00 do 17.40 (wejścia o pełnych godzinach).

W dniu 23.06. wejścia od godz. 15.30 do 21.30.

 

Klub Rodziców - Klub Ojców: Dzień Ojca

jedrus_dzien_ojcaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 23.06. w godz. 17:00 - 18:30 serdecznie zaprasza ojców z dziećmi do wspólnego majsterkowania. Tematem przewodnim spotkania będzie wykorzystanie palet oraz meble ogrodowe – wyzwaniem dnia będzie przygotowanie huśtawki, ale będziemy też pracować nad innymi projektami. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie! Prowadzenie: Michał Urbański, majsterkowicz pasjonat, tata Helki i Tadzia.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Tańczące stopy

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 21.06. w godz. 17:00 - 18:00 zaprasza na zajęcia rytmiczne dla dzieci z rodzicem/opiekunem. Podczas zajęć wykorzystane zostaną instrumenty muzyczne takie jak: grzechotki, gwizdki. Zajęcia odbywają się w małej grupie w bezpiecznej obecności rodziców/opiekunów. Po uzgodnieniu z prowadzącą – dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach bez opiekuna ucząc się samodzielności.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Korowód Nowohucki z okazji Dni Nowej Huty

korowod_nowohucki2Korowód Nowohucki to projekt realizowany przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida od 2016 r. Z okazji tegorocznych Dni Nowej Huty barwny korowód postaci związanych z historią dzielnicy zaistnieje w rzeczywistości! Ulicami dzielnicy przejdą aktorzy Teatru Ludowego, orkiestra, Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego, radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz animatorzy kultury.

O godz. 16.30 aktorzy Teatru Ludowego przebrani za postaci ukazane w Korowodzie wyruszą sprzed Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) wraz z orkiestrą i animatorami kultury. O godz. 17.00 w Parku Ratuszowym nieopodal Szkoły Podstawowej nr 88 im. S. Żeromskiego do Korowodu dołączy na koniach Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego z Mogiły oraz radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Następnie wszyscy razem przejdą al. Róż przez Plac Centralny na teren zielony przy os. Centrum E, gdzie zaplanowano obchody Dni Nowej Huty. Tam odbędzie się prezentacja wszystkich 20 postaci przedstawionych w Korowodzie.

W ramach projektu Korowód Nowohucki, zainicjowanemu dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”, powstała grafika komputerowej przedstawiającej w formie korowodu 20 postaci charakterystycznych dla terenów dzisiejszej Nowej Huty. Reprezentują one różne okresy w historii i będąc ważne dla miejscowej społeczności, ilustrują dzieje lokalnej kultury. W Korowodzie znajdują się postaci od legendarnej Wandy do Bogdana Łyszkiewicza z zespołu „Chłopcy z Placu Broni”.

Więcej…
 

Koncert: Babu Król & Harat - Razem dla Huty

babuKoncert zespołów BABU KRÓL oraz HARAT, który zakończy tegoroczną edycję wydarzenia "Razem dla Huty" - dnia otwartego Centrum Administracyjnego Kombinatu! Wstęp wolny!

2 lipca 2017 r., godz. 19.00, Centrum Administracyjne Kombinatu, ul. Ujastek 1, Kraków.

BABU KRÓL to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia znanych m. in. z projektów POGODNO i Bajzel). Ten pierwszy, to człowiek orkiestra – legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sted” (2012) z autorska muzyką do tekstów Edwarda Stachury i zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania big-bitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek, migracji i poszukiwań.

Więcej…
 

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy zaprasza na zajęcia korekcyjne dla dzieci

Kierownik Działu Gimnastyki Korekcyjnej w Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym – Ilona Barańska informuje, że od dnia 1 IX 2017r. w obiekcie Międzyszkolnego Basenu Pływackiego w Nowej Hucie – oś. Kolorowe 29, organizujemy zajęcia korekcyjne dla dzieci z wadami postawy w wieku 7, 8, 9 lat.

Więcej…
 

Piknik sąsiedzki przy Klubie Jędruś

jedrus_piknik_sasiedzkiKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 24.06 w godz. 11:30 - 15:30 zaprasza na pierwszy w tym roku „jędrusiowy” Piknik Sąsiedzki.

Więcej…
 

Dzień Grębałowa: Historycznym szlakiem przez Grębałów

dzien_grebalowaKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 25.06. o godz. 10:30 zaprasza na Dzień Grębałowa.

Więcej…
 

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

osp_zaporszenieZarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnych RP Kraków - Grodzki oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Przylasku Rusieckim zaprasza na powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta Krakowa, które odbędą się 18 czerwca 2017 roku o godz. 10:00 na obiekcie Klubu Sportowego "ZŁOMEX", Branice ul. Karaszewicza - Tokarzewskiego 29.

Więcej…
 


Strona 3 z 97


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)