Dzielnica XVIII

Coraz Bliżej Święta

blizej_swieta2Hu! Hu! Ha! Zima zła i do tego coraz bliżej święta! Nie traćcie głowy w zakupowym szaleństwie – przybywajcie do Ośrodka Kultury Norwida zaradzić coś na zimową chandrę i przedświąteczny stres. Wstęp wolny.

9 grudnia 2017 r., godz. 14.00 – 18.00
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5

Już po raz siódmy Ośrodek Kultury Norwida ma przyjemność zaprosić na imprezę z cyklu Coraz Bliżej Święta – wydarzeń poprzedzających największe polskie święta – Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Cykl Coraz Bliżej Święta (a wiosną – Coraz Bliżej Wiosna) ma na celu zachęcić mieszkańców Krakowa do wspólnych - towarzyskich czy rodzinnych zajęć, inspirowanych porą roku oraz zbliżającymi się świętami. Po co? Żeby zwrócić uwagę na to, że święta to nie gonitwa po galeriach handlowych i zamartwianie się o brak czasu. Okres świąt to czas na wzmocnienie więzi z bliskimi i z przyjaciółmi, radość z uroków kolejnej pory roku i zmian w przyrodzie, czas na zrobienie czegoś dla siebie i innych.

Z tego względu zapraszamy na szereg warsztatów dla dzieci i dorosłych. Będzie można czegoś się nauczyć, zrobić komuś prezent, zrobić coś dla siebie i po prostu miło spędzić czas.

Więcej…
 

Ośrodek Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona i Huntingtona

osrodek_pickaW Krakowie na Nowej Hucie powstanie nowy Ośrodek Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona, Huntingtona. Placówka również ma możliwość objęcia wsparciem osób dotkniętych chorobą Parkinsona (PD), Alzheimera, Chorobą rozsianych ciałek Lewiego (DLBD), Otępieniem czołowo-skroniowym (FTD), Postępującym porażeniem nadjądrowym (PSP), Stwardnieniem bocznym zanikowym (ALS), Zwyrodnieniem korowo-podstawnym (CBD) i Zanikiem wieloukładowym (MSA).

Będzie to pierwszy w Polsce, a co za tym idzie również w Krakowie Ośrodek, który udzieli wsparcia osobom chorującym i ich rodzinom w codziennym funkcjonowaniu oraz opiece nad bliskimi. Będzie on miał swoją siedzibę w Nowej Hucie na os. Szklane Domy 2a/6. Ośrodek będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.

Więcej…
 

Święto alei Artystów - plebiscyt na najlepszą Inicjatywę w ramach programu Małopolska Lokalnie 2017 r.

fioZapraszamy mieszkańców małopolski do wybrania najciekawszej krakowskiej inicjatywy zrealizowanej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Małopolska Lokalnie. Wystarczy wybrać najciekawszy projekt i kliknąć "GŁOSUJĘ". Po zalogowaniu na portalu malopolskalokalnie.pl głos zostanie zaakceptowany.

Pośród zrealizowanych projektów jest również inicjatywa z Nowej Huty - Święto alei Artystów - międzypokoleniowe i międzysąsiedzkie wydarzenie zorganizowane przez grupę nieformalną Aktywni mieszkańcy osiedla Centrum D.

Wśród osób głosujących w plebiscycie zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do udziału.

 

Konkurs wiedzy o Jacku Kaczmarskim

kaczmarskiCentrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie zaprasza uczniów szkół średnich z całej Polski do udziału w VIII Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego „Nic się nie kończy prostym tak lub nie”.

W I etapie konkursu uczestnicy piszą pracę na jeden z proponowanych tematów i w terminie do 15 lutego 2018 r. przesyłają ją – w wersji drukowanej, w trzech egzemplarzach – do Organizatora (na adres: Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, ul. Krupnicza 38, 31-123 Kraków, z dopiskiem „Jacek Kaczmarski”) oraz w wersji elektronicznej (na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Jury wybiera najlepsze spośród nadesłanych prac i kwalifikuje na tej podstawie ich autorów do kolejnego etapu konkursu.

Atrakcyjne nagrody czekają!

Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie:
http://www.cmjordan.krakow.pl/konkursy/konkurs-wiedzy-o-zyciu-i-tworczosci-kaczmarskiego

 

Klub Rodziców: Złota rączka

303_grudzienKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 6.12. w godz. 18:30 - 20:00 zaprasza na warsztaty konstruktorskie dla Ojców z synami – specjalnie dla nich stworzona zostanie męska przestrzeń, gdzie będą mogli wspólnie popracować i stworzyć coś niesamowitego. Zajęcia pod okiem „złotej rączki”, która zawsze będzie służyć radą i wcześniej instruować, co i jak należy wykonać.

Więcej…
 

Świąteczne ulepianki

ulepiankiKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 4.12. o godz. 10:00 za świąteczne warsztaty plastyczne.

Więcej…
 

Podziel się pocztówką! Robimy kartki świąteczne dla bezdomnych krakowian!

pocztowkaWłącz się do akcji - stwórz własną kartkę świąteczną i podaruj ją podopiecznym Noclegowni i Schroniska dla Bezdomnych w Nowej Hucie.

Więcej…
 

Debata: "NZS po latach. Czy było warto" - 12 grudnia w Pałacu Krzysztofory

nzsMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na debatę w ramach Krakowskiego Kolokwium pt. "NZS po latach. Czy było warto?".

Gdzie i kiedy?
12 grudnia 2017 (wtorek), godz. 18.00
sala audytoryjna Kupferhaus, Pałac Krzysztofory (Rynek Główny 35)

Udział w debacie wezmą: dr Marek Lasota oraz Jan Maria Rokita.
Rozmowę poprowadzi Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Akademia Mądrego Rodzica - wspieranie rozwoju dziecka

wspieranie_dzieckaKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 6.12. w godz. 10:00 - 11:30 zaprasza na zajęcia dla rodziców poświęcone wspieraniu rozwoju dziecka.

Podczas zajęć rodzice dowiedzą się, jakie działania mają wpływ na pozytywny rozwój ich dziecka od pierwszych dni życia. Głównym tematem zajęć będzie integracja sensoryczna- rodzice dowiedzą się jak bawić się z dziećmi by wspierać ich rozwój poprzez zmysły.

Zajęcia poprowadzi Pani Joanna - pedagog i animator społeczno-kulturowy. Praca z dziećmi jest jej pasją. Współpracuje z młodymi rodzicami, wspiera ich w wychowaniu dzieci. Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Warsztaty bożonarodzeniowe - girlandy i ozdoby choinkowe

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 6.12. w godz. 16:00 - 17:00 zaprasza na plastyczne warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i rodziców.

Dzieci z pomocą rodziców wykonywać będą przestrzenne ozdoby choinkowe z wykorzystaniem ciasta solnego, krepiny, cekinów, brokatu i kolorowych wstążek oraz wykonają świąteczną girlandę na okno w sali zabawowej. Na zakończenie odbędą się wspólne zabawy ruchowe wokół bałwanka i „domku Mikołaja”.

Prowadzący: Joanna Batko - doświadczony pedagog w pracy z dziećmi i młodzieżą w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Jubileuszowy Konkurs Szopki Krakowskiej oraz pokonkursowa wystawa - 7 grudnia 2017, od godz: 10:00 na Rynku Głównym w Krakowie

mhk_szopkiMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza wszystkich do udziału w tegorocznym 75. Jubileuszowym Konkursie Szopki Krakowskiej.

7 grudnia od godz. 10:00 czekamy na Ciebie na krakowskim Rynku Głównym, przy pomniku Adama Mickiewicza, gdzie uczestnicy konkursu będą prezentować swoje dzieła. Wraz z dźwiękami hejnału z Wieży Mariackiej, rozlegającego się w południe z wieży Kościoła Mariackiego, szopkarze barwnym korowodem przejdą wokół Rynku Głównego. Następnie szopki zostaną przewiezione do oddziału Celestat (ul. Lubicz 16) , gdzie będzie obradować Jury Konkursu, pod przewodnictwem dyrektora Muzeum Michała Niezabitowskiego, a w jego skład wchodzą: etnografowie, historycy sztuki, artyści plastycy, pracownicy Muzeum Historycznego oraz Muzeum Etnograficznego.

Ogłoszenie wyników nastąpi w niedzielę 10 grudnia o godz. 14.00 w sali audytoryjnej Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35). Tego samego dnia o godz. 16:00 zapraszamy do Celestatu na otwarcie pokonkursowej wystawy szopek, podczas którego uroczyście zaświecimy szopkę w Ogrodzie Strzeleckim jako Szopkarze w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Wszystkie zgłoszone szopki są tradycyjnie prezentowane na wystawie, wyjątkowo w oddziale Celestat (u. Lubicz 16), którą będzie można zwiedzać w dniach 11.12.2017 – 25.02.2018.

Więcej…
 


Strona 3 z 121


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)