Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Tralalandia

tralalandiaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 10.02. w godz. 15:00 - 17:00 z rozkazu Króla Tralalandii odbędzie się casting na mieszkańców Tralalandii dla dzieci w wieku 2-5 lat i ich rodziców. Zgodnie z telegramem nadanym przez Króla Tralalandii casting odbędzie się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Jak wiadomo rdzenni Tralalończycy są roztańczeni, rozśpiewani, bardzo wysportowani, a ich podstawowym zajęciem jest rękodzieło artystyczne. Śpiew, rytmiczne okrzyki, musztra, gimnastyka, plastyka – to zadania, z jakimi zmierzy się każdy kandydat. Każdy maluch, każdy rodzic też może sprawdzić swoje siły w Tralalandiowym castingu i stać się mieszkańcem Tralalandii!

Zapowiedź filmowa: https://www.youtube.com/watch?v=jLrEcKb0xSY

Wstęp wolny.

 

Polska szuka Bohaterów - projekcja filmu pt. "Więzy krwi"

wiezy_krwiOddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na wykład dr. hab. Krzysztofa Szwagrzyka, wiceprezesa IPN, zatytułowany „Polska szuka bohaterów” oraz projekcję filmu „Więzy krwi”, w reżyserii Dariusza Walusiaka.

9 lutego 2018 r., godz. 14, ul. Kopernika 26
Aula Wielka Akademii Ignatianum w Krakowie


Film „Więzy krwi” opowiada o żołnierzach ze zgrupowania Narodowych Sił Zbrojnych Henryka Flamego „Bartka”. O heroicznej walce i tragicznym losie patriotów. Wykorzystano unikatowe zdjęcia z pierwszej ekshumacji żołnierzy „Bartka” z listopada 2013 r., podczas której w pobliżu szczytu Błatniej w Beskidzie Śląskim odnaleziono szczątki plutonowego Edwarda Biesoka „Edka”.

 

Klub Rodziców: Krąg Mam - mama wystarczająco dobra

krag_mamKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 9.02. o godz. 17:00 zaprasza na kolejne, cykliczne spotkanie dla Mam, które są przestrzenią do rozmowy, dzielenia się problemami i radami. Prowadzenie: Kamilla Szczyrek - psycholog, trener umiejętności osobistych, doradca zawodowy i instruktor pracy z ciałem. W wolnym czasie, którego ma niewiele uwielbia jeździć na rowerze, tańczyć i oglądać filmy. Mama dwójki urwisków.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Magiczna Środa: Zabawa karnawałowa dla dzieci

dukat_karnawalKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 7.02. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na karnawałową zabawę dla dzieci.

Więcej…
 

Wolne brykanie

brykanieKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 7.02. w godz 16:00 - 17:30 zaprasza na kolejne "Wolne brykanie".

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI 2018

festiwal_teatrowFestiwal Teatrów dla Dzieci to z pewnością najważniejsze kulturalne wydarzenie dla dzieci podczas ferii zimowych, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz imprez w Krakowie. W trwającym dwa tygodnie Festiwalu wezmą udział teatry z Polski, prezentując na scenie NCK starannie dobrane i najciekawsze spektakle teatralne dla dzieci. Edycja 2018 festiwalu przypomni przygody dobrze znanych i lubianych bohaterów m.in. Jasia i Małgosi, Koziołka Matołka, Calineczki i Brzydkiego kaczątka….

Niezwykłe spektakle to nie wszystko! Zapraszamy na warsztaty teatralne i edukacyjne, natomiast najmłodszych na specjalnie im dedykowane spektakle najnajowe.

SCENA NCK, g. 11.00

12 lutego (poniedziałek)
JAŚ I MAŁGOSIA - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin

Rozśpiewana i roztańczona interpretacja klasycznej bajki braci Grimm, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy. Mali bohaterowie to rozbrykane rodzeństwo, które nie zawsze ma ochotę słuchać swoich rodziców, przez co szybko wpada w kłopoty. Z czasem dzieci przekonują się jednak, że zuchwałe zachowanie nie popłaca. W spektaklu pojawia się cała galeria barwnych postaci: groźna Baba Jaga, sympatyczne wiewiórki, bajkowe drzewa i przebiegły kocur, a oprawa muzyczna i barwna scenografia dopełniają wrażeń.
czas trwania: 1 godz. 25min. (w tym przerwa)

Więcej…
 

Archeologia Nowej Huty – Muzeum w Branicach / Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie

archeologia_nhZwiedzanie wystawy stałej i zapoznanie z działalnością Oddziału Nowa Huta Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Wstęp wolny.

17 lutego 2018 r., godz. 11.00
Muzeum Archeologiczne w Krakowie – Oddział w Nowej Hucie, Branice, ul. Sasanek 2A

Więcej…
 

Klub Rodziców: Fitness dla mam po porodzie

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 13.02. w godz. 20:30 - 21:30 zaprasza fitness wszystkie mamy po porodzie.

Cykl zajęć skierowany do matek po porodzie i mam dzieci do 2 lat. Zajęcia odbywać się będą w godzinach wieczornych, aby młode mamy mogły znaleźć czas tylko dla siebie. Z przeprowadzonej diagnozy Klubu Rodziców wynikło zapotrzebowanie młodych mam na organizację zajęć fitness i zajęć tanecznych dla tej grupy odbiorców. Zajęcia fitness prowadzone będą przez Annę Kochniarczyk – doświadczonego instruktora a jednocześnie uczestniczkę zajęć Klubu Rodziców, która sama jest młodą mamą.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Historyczny Klub Filmowy: 27. Wołyńska Dywizja Piechoty AK

hkfCentrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie zaprasza na wieczór w Historycznym Klubie Filmowym. Zaprezentujemy dwa dokumenty filmowe, które komentarzem historycznym opatrzy dr Dawid Golik z krakowskiego IPN.

Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” INP w Krakowie
ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej)
środa, 7 lutego, godz. 18:00


„27. Wołyńska Dywizja Piechoty AK” to film dokumentalny o największej polskiej jednostce partyzanckiej, która brała udział w walkach z UPA, w operacji „Burza” na Wołyniu i na Lubelszczyźnie. Scenariusz i realizacja Adam Sikorski, produkcja TVP3 Lublin przy współpracy lubelskiego oddziału IPN.

Drugi film – w reżyserii Dariusza Walusiaka – nosi tytuł „»Burza« w okręgu krakowskim”. Pod koniec okupacji Komenda Główna AK opracowała nowy plan działania; wzmożoną akcje dywersyjną pod kryptonimem „Burza”. Jej celem wojskowym było nękanie cofających się wojsk niemieckich. Działania zbrojne miały się rozpoczynać w momencie odwrotu okupanta i kończyć z chwila nadejścia Rosjan. Cel polityczny „Burzy” zakładał z kolei utworzenie na obszarach wyzwolonych przez AK administracji podległej rządowi londyńskiemu.

 

Klub Rodziców: Baby Cafe - serduszkowe święto

dukat2Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 7.02. w godz. 17:00 - 18:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Baby Cafe.

Empatia to cecha, której bardzo brakuje we współczesnym świecie, dlatego tym razem podczas warsztatów plastycznych w Klubie Rodziców będziemy przygotowywać serca z origami, które zostaną przekazane na walentynkową akcję Serce od Hospicjum dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, a przy okazji popracujemy nad zdolnościami manualnymi najmłodszych uczestników.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Zajęcia taneczne

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 7.02. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na nowe zajęcia taneczne. Podczas pierwszego spotkania odbędzie się lekcja pokazowa zaprezentowana przez instruktora Kamila Nowaka. Podczas pierwszych zajęć określone zostanie także wspólnie przez zebranych rodziców i dzieci, jakie formy taneczne realizowane będą w ramach zajęć.

Prowadzenie: Kamil Nowak

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Strona 3 z 131


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)