Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Fitness dla matek po porodzie

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl skierowany do matek po porodzie oraz matek dzieci do 2 lat. Zajęcia odbywają się wieczorem, gdy większość młodych mam ma już za sobą codzienne obowiązki i może w końcu poświęcić sobie trochę czasu. Ćwiczenia fizyczne pozwalają Paniom zadbać o dobre samopoczucie i kondycję fizyczną, oraz przyśpieszają regenerację organizmu po okresie ciąży i połogu. Zajęcia prowadzone są przez Annę Kochniarczyk, instruktorkę fitness, bywalczynię zajęć Klubu Rodziców.

17.04. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Zajęcia Kulinarne

karinoZajęcia stanowią okazję do odkrycia nowych przypraw, smaków, zapachów oraz rozbudzania kreatywności kulinarnej wśród uczestników. Każde spotkanie to czas poznawania przepisów i tradycji z całego świata oraz okazja do przeprowadzania kulinarnych eksperymentów. Młodzi uczestnicy uczą się też zasad bezpieczeństwa i dobrych manier w kuchni oraz przy stole, poznają zasady zdrowego odżywiania. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców prowadzi Elżbieta Kozub.

16.04. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

TRALALANDIA #3

tralalandia3W ubiegłych miesiącach odległa kraina o nazwie TRALALANDIA przeżywała trudne chwilę. Z powodu epidemii Król Tralalandii stracił wielu swoich mieszkańców, zaraz po tym ogromna wichura zniszczyła całe królestwo. Na szczęście z pomocą Królowi przyszli przyjaciele i pracownicy Klubu 303. Tralalandia została odbudowana siłą niezwykłej wyobraźni i wspaniałej współpracy. Teraz przyszedł czas na huczne świętowanie!!!! HURRA – TRALALA, TRALALA- HURRA!!! A nie ma świętowania bez muzyki.

15.04. godz. 15.00-17.00, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Tak wiec, z rozkazu Króla Tralalandii, 15 kwietnia wszyscy spotykają się w Klubie 303, aby wspólnie uczcić sukces. Będzie można zagrać na tradycyjnych tralalandzkich instrumentach, tradycyjne tralalandzkie piosenki i rytmy oraz zatańczyć tralalandzki taniec. Na koniec Król przewidział tralalandzką niespodziankę. JAKĄ!? Przyjdźcie, to się przekonacie…

Wstęp wolny.

 

EKOPIKNIK Z MISTRZEM JANEM

ekopiknikKlub Krzesławice zaprasza na Ekopiknik z Mistrzem Janem. Podczas imprezy będzie można stworzyć niepowtarzalne zabawki z materiałów recyklingowych. Na uczestników czeka wiele rodzinnych konkurencji, podczas których wykorzystane zostaną zrobione wcześniej przedmioty. Udział w pikniku to doskonała okazja do edukacji ekologicznej i nauki kreatywnego wykorzystywania pozornie bezużytecznych przedmiotów.

14.04. godz. 11.00, Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17)

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców ARTzonie / kwiecień 2018

kwiecien_artzonaCelem działalności Klubu Rodziców w ARTzonie jest wsparcie rozwoju krakowskich rodzin z małymi dziećmi oraz rodziców oczekujących na dziecko. Program Klubu powstaje w oparciu ich potrzeby i pomysły, w ten sposób włączając rodziców i dzieci do wspólnych działań. Dzięki temu rodzice i opiekunowie małych dzieci mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami.

Spotkania w ramach Klubu Rodziców w ARTzonie wpływają na wzrost kompetencji opiekuńczych i wychowawczych rodziców oraz opiekunów. Pełnią również funkcję integrującą środowisko, są okazją do rozmów na temat bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi oraz między rodzicami posiadającymi dzieci, a rodzicami oczekującymi dziecka, co pozwala przygotować się na nowe wydarzenie w ich życiu. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu działania Klubu Rodziców w ARTzonie wzmacniają i pomagają w budowaniu więzi rodzinnych. Klub Rodziców w ARTzonie jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla krakowskich rodzin. Klub ze względu na swoją lokalizację służy mieszkańcom dzielnic XVIII Nowa Huta i XVI Bieńczyce.

Po warsztatach odbywa się Wolna Strefa Rodzica – wstęp wolny.

Więcej…
 

KLUB RODZICÓW: KLUB OJCÓW - WIATRACZKI

wiatraczkiPodczas warsztatów majsterkowania ojcowie wraz z dziećmi stworzą kolorowe wiatraczki, które stanowić mogą idealną ozdobę wiosennych balkonów i kwietników. Zajęcia, organizowane w ramach Klubu Rodziców, poprowadzi Michał Urbański - majsterkowicz amator, tata Helenki i Tadzia.

13.04 godz. 17.00-19.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Akademia Muzyczna Dziecka – Zabawy z Bum Bum Rurkami

bumKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) zaprasza 16 kwietnia o godz. 17.00 do udziału w zajęciach „Akademii muzycznej dziecka”. Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Ich nieskomplikowana budowa i proste zasady użytkowania pozwalają w szybki i interesujący sposób wprowadzić zarówno maluchy, jak i dorosłych w fascynujący świat muzyki. Takie muzykowanie to doskonały wstęp do nauki gry na innych instrumentach muzycznych.

Wstęp wolny.

 

KLUB RODZICÓW: ZABAWY Z PLASTYKĄ I TECHNIKĄ

karinoZajęcia plastyczne pomagają rozwinąć umiejętności manualne dzieci i przybliżają im różne techniki malarskie i rysunkowe.

Więcej…
 

KLUB RODZICÓW: PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: WARSZTATY OGRODNICZE

ogrodniczeZ nadejściem wiosny przygotujemy się do zazieleniania naszych parapetów, balkonów i skweru przed Jędrusiem. Wspólnie spędzimy sobotnie przedpołudnie szykując sadzonki kwiatów i ziół oraz siejąc rzeżuchę, która wprowadzi wiosenny nastrój do naszych domów.

Więcej…
 

KLUB RODZICÓW: PIKNIK WIOSENNY DLA RODZIN

karinoPiknik to szansa na wspólne spędzenie czasu w gronie rodziny, sąsiadów i znajomych. O atrakcje, zabawy i bezpieczeństwo dzieci zadba Radosław Omieciński, który zajmie się aranżacją kącika zabaw. Do wspólnej zabawy z najmłodszymi zaproszeni zostaną rodzice. Ponieważ przebywanie na świeżym powietrzu zaostrza apetyt, w czasie pikniku dzieci wraz z rodzicami przygotują wiosenne kanapki.

14.04. godz. 10.00-13.00, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Naturalnie Rodzinnie 2018

rodzinnieCykl spotkań, warsztatów i wydarzeń promujących ideę rodzicielstwa bliskości organizowanych z okazji piątej edycji Naturalnie Rodzinnie. Wstęp wolny.

9-15 kwietnia 2018 r.
ARTzona OKN, os. Górali 4

Więcej…
 


Strona 3 z 145


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)