Dzielnica XVIII

Zapraszamy na Rodzinny Piknik Piłkarski do Centum Sportu Parkowa

parkowaW sobotę 2 września w godz. 11-17 w Centrum Sportu Parkowa (dawny stadion Korony Kraków) przy ul. Parkowej 12a odbędzie się Rodzinny Piknik Piłkarski. W ramach wydarzenia przygotowaliśmy szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi – m.in. turniej piłkarski oraz dzień otwarty Akademii Piłkarskiej Diament Kraków.

Więcej…
 

ZAGRAJĄ DLA HOSPICJUM - mecz charytatywny w Parafii M.B. Pocieszenia

mecz_hospicjumZgodnie z kilkunastoletnią tradycja w dniu odpustu parafialnego Parafii M.B. Pocieszenia (ul. Bulwarowa 15A) amatorska drużyna piłkarska z tej parafii rozgrywa charytatywne mecze piłkarskie na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Nowej Hucie.

W tym roku, tj. 3.09 o godz. 16.00, parafialni piłkarze zagrają z reprezentacją Nowohuckiej Policji na stadionie Wandy w Nowej Hucie. W trakcie spotkania będzie prowadzona kwesta i licytacja na rzecz Hospicjum. Do wylicytowania będzie m.in piłka z autografem Jerzego Dudka oraz piłka z autografami piłkarzy CRACOVII. Dla najmłodszych przewidziane darmowe dmuchańce i konkursy prowadzone przez Policję.

Wstęp wolny.

W imieniu Księży Pallotynów, Nowohuckiej Policji i Rady Dzielnicy XVIII, na mecz serdecznie zaprasza kapitan drużyny piłkarskiej M.B. Pocieszenia, Pan Andrzej Kowalik. W ramach ciekawostki pragniemy poinformować, że w drużynie parafialnej grają również księża. Zapowiada się wspaniałe widowisko sportowe!

 

Miejskie ogrody społeczne - moda czy konieczność?

ogrody_spoleczneMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na debatę w ramach Krakowskiego Kolokwium Miejskie ogrody społeczne - moda czy konieczność?

W ostatnich latach w Krakowie powstają tzw. parki partycypacyjne. I tak na Zabłociu mamy park kieszonkowy „Na rogu Dekerta”, czy Społeczny Ogród na Krzemionkach. W budżetach partycypacyjnych coraz liczniej pojawiają się propozycje dotyczące zakładania nowych oraz rozwoju istniejących parków i ogrodów. Warto więc porozmawiać o tym, kiedy miasto zazielenia się dzięki świadomym ruchom oddolnym. Kiedy w ludziach powstaje potrzeba istnienia miejskiej zieleni, kiedy się ona urealnia. Czy wtedy, kiedy miasto jest zamożne? Czy kiedy jego mieszkańcom żyje się dostatnio? Czy takie działania są ekologiczną koniecznością, czy efektem wielkomiejskich mód, znudzonych industrialnym krajobrazem metropolii? A jak było kiedyś? Dlaczego akurat teraz tak wiele mówimy i tak wiele robimy dla miejskiej zieleni? Czy miasto powinno być ogrodem?

Debata odbędzie się w sali Miedzianej w Pałacu Krzysztofory 3 września 2017 (niedziela) o godz. 17:00.

Więcej…
 

Powiedz stop rakowi jelita grubego - zrób bezpłatną kolonoskopię!

Badania w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia realizujemy bez ograniczeń, bez kolejek i długiego oczekiwania na termin - mogą się zgłaszać mieszkańcy wszystkich województw w wieku 50-65 lat. Zwracam się z ponowną prośbą o umieszczenie tej informacji, gdyż mówienia o profilaktyce nigdy nie jest za dużo. Szczegóły poniżej.

W ramach Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie prowadzi bezpłatne badania kolonoskopii u pacjentów po 50.roku życia. Zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy. Można rejestrować się pod nr tel. 12 622 95 53 ( codziennie w godz. 8-14)lub poprzez wysłanie e-maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. albo bezpośrednio w rejestracji szpitalnej - OS. NA SKARPIE 66.

Więcej…
 

Nowohuckie wnętrza. Marian Sigmund i jego zespół – spacer

arkadiaSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wspólny spacer śladami Mariana Sigmunda i członków jego zespołu. Spacer poprowadzi Magdalena Smaga z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

17 września (niedziela)
11.00 Nowohuckie wnętrza. Marian Sigmund i jego zespół – spacer
Czas trwania: ok. 2,5 godz.
Start: Dawne Kino Świt, Osiedle Teatralne 10
Opis: Spacer śladami Mariana Sigmunda i członków jego zespołu rozpoczniemy od kultowego kina Świt.

Więcej…
 

Piknik w Parku Ratuszowym przy alei Róż

piknik_na_skarpie2Już niebawem odbędzie się kolejny piknik dla mieszkańców w Nowej Hucie organizowany przez Program Aktywności Lokalnej „Na Skarpie” w ramach budżetu obywatelskiego – edycja 2016. Zapraszamy w niedzielę 10 września 2017 do Parku Ratuszowego (przy al. Róż), godz. 15:00 – 18:00. Wstęp wolny.

W programie: Teatr Klauna Feliksa, godz. 15.00, Pokaz Iluzjonisty, godz. 17:00, Zajęcia Tai Chi godz. 16.30, Zajęcia kreatywne – malowanie tkanin, akcja wymiany książek (zorganizowana przez Bibliotekę Kraków), inne atrakcje: malowanie twarzy, gry planszowe, badminton, bule, poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy.

 

Muzealne aktualności: 28 sierpnia - 3 września 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na wieńczący wakacje cykl wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

Piknik sąsiedzki

pikinik_sasiedzki_sierpienKlub Jędruś (os. Centrum A 6a) dnia 27.08 w godz. 12:00 - 16:00 zaprasza na kolejny Jędrusiowy Piknik Sąsiedzki. W ostatnią niedzielę sierpnia spotkamy się by bawić się, odpoczywać, skakać i biegać, a więc robić wszystko to, co robi się na piknikach. Animatorzy poprowadzą różnorodne zabawy dla dzieci a wszyscy przybyli będą mogli skorzystać z gier (planszowe, badminton, inne) i koców piknikowych. W ramach pikniku odbędzie się również Plenerowa Wymiana Wszystkiego – zachęcamy do przynoszenia książek, zabawek i wszelkich innych sprzętów, zbędnych, ale zdatnych do użycia.

Więcej…
 

IX Nowohucki Biathlon Rowerowy

biathlon_rowerowyStowarzyszenie Moja Nowa Huta, FHU Elmar informują, że w dniu 10.09.2017 r. odbędzie się IX edycja Nowohuckiego Biathlonu Rowerowego. Jest to impreza niepowtarzalna, która cieszy się coraz większym powodzeniem wśród rowerzystów.

Patronat honorowy nad IX Nowohuckim Biathlonem Rowerowym - podobnie jak w poprzednich latach - objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Więcej…
 

Cyrkowa sobota

cyrkowa_sobotaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 26.08 w godz. 10:00 - 13:00 zapraszana sobotni poranek z cyrkiem! 26 sierpnia br. odbędzie się drugie spotkanie w ramach cyklu otwartych sobotnich pikników cyrkowych! Cyrkowe pokazy, gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Oferta skierowana do każdej grupy wiekowej. Przyjdź i spróbuj swoich sił z naszymi instruktorami! Nie masz ochoty ćwiczyć z nami? Przyjdź i spędź miły poranek w plenerze! W okresie zimowym spotkania będą odbywać się w salach Klubu 303.

Wstęp wolny.

 

Akcja Eksploracja - spacery i oprowadzania. Odkrywamy mało znane miejsca i ich historie

eksploracjaMałopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza do udziału w bezpłatnych spacerach i oprowadzaniach szlakiem niezwykłych miejsc i ich historii. W tym roku organizatorzy kontynuują kuchenne eksploracje zapoczątkowane podczas XIX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Znowu będzie można zajrzeć „od kuchni” w miejsca mało znane i często niedostępne dla zwiedzających i wysłuchać barwnych opowieści o ich niezwykłych losach.

Więcej…
 


Strona 4 z 102


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)