Dzielnica XVIII

Kariera zaczyna się w gimnazjum?

uczestnicy


Gala finałowa
- uczestnicy

W kwietniu 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 w Krakowie odbyła się Gala Finałowa pierwszego etapu Projektu Erasmus + trwającego do 31 sierpnia 2018 roku. To już drugi z kolei projekt edukacyjny realizowany ze środków Unii Europejskiej w tej szkole, działającej na terenie Dzielnicy XVIII. Jego atrakcyjność wynika bezpośrednio z przyjętego programu, a ten koncentruje się wokół hasła: Wielojęzyczność, orientacja zawodowa, mobilność zawodowa.

Więcej…
 

Klub Rodziców - Baby Café: I Ty możesz zostać naukowcem!

rodzice_dukatKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 10.05. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na warsztaty dziecinnie prostych, domowych eksperymentów chemicznych dla najmłodszych. Podczas zajęć każdy z uczestników będzie miał szansę wcielić się w rolę młodego naukowca i poznać prawa rządzące światem chemii. Spotkanie rozbudzi ciekawość, a dzieci uzyskają pytania na najbardziej poważne, naukowe pytania. Zajęcia dla rodziców i dzieci do lat 15.

Więcej…
 

Bajkowy Piknik z Mistrzem Janem

bajkowy_piknikQuizy, zagadki i konkursy oraz wiele innych atrakcji czekają na każdego, kto zdecyduje się spędzić czas w bajkowym klimacie podczas pikniku organizowanego we współpracy ze Strażą Miejską przez Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 13.05. w godz. 11:00 - 13:00. Dzieci zabawiać będzie Alicja z krainy czarów, każdy będzie mógł wcielić się w bajkową postać lub samodzielnie stworzyć ją podczas zabaw plastycznych. Impreza rodzinna.

Wstęp wolny!

 

Unikanie zagrożeń - bądź zawsze bezpieczny

unikanieKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 8.05. o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie profilaktyczne ze Strażą Miejską.

Niezwykle istotne, żeby każde dziecko przyswoiło sobie kilka prostych zasad postępowania, które pozwolą mu odpowiednio poradzić sobie w trudnych sytuacjach, dlatego Klub Herkules zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie profilaktyczne ze Strażą Miejską, podczas którego dzieci zdobędą wiedzę na temat zagrożeń i sposobów radzenia sobie z nimi. Tematem spotkania będzie "Unikanie zagrożeń - Bądź zawsze bezpieczny". W programie: prezentacja multimedialna, zabawy edukacyjne. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się o zagrożeniach, a także o sposobach radzenia sobie w sytuacjach trudnych w kontaktach z osobami, których nie znamy.

Wstęp wolny!

 

Maj w Ośrodku Kultury Kraków - Nowa Huta

okknhSerdecznie zapraszamy do naszych Klubów w maju. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji - warsztatów dla dzieci i dla dorosłych, wykładów i spotkań ze specjalistami. Zaprosimy Was także na wystawę malarstwa i zabawy w plenerze, bo liczymy, że wiosna zagości już u nas na dobre! Bajkowy piknik z Mistrzem Janem w Klubie Krzesławice i Ułański Dzień Wolicy otworzą sezon na plenerowe wydarzenia. Szczegółowe informacje w załączonym newsletterze oraz na www.krakownh.pl.

Zapraszamy!

 

II Nowohucki Festiwal Filmowy Osób Niepełnosprawnych „FilmON”

filmonZespół Szkół Specjalnych nr 6 w Krakowie zaprasza na pokaz filmów w ramach II Nowohuckiego Festiwalu Filmowego Osób Niepełnosprawnych „FilmON”. Już po raz drugi pragniemy przybliżyć szerszej publiczności twórczość filmową osób niepełnosprawnych intelektualnie i pokazać niebywały potencjał w nich drzemiący. Są zdolni, ambitni, otwarci i gotowi, aby zaistnieć w nowej przestrzeni kultury masowej. Czego więcej potrzeba? Otóż Was, Publiczności! Jeśli kochacie kino i chcecie przeżyć coś wyjątkowego zapraszamy do Kina „Sfinks” 15 maja 2017 roku o godz. 17:00 – wstęp wolny.

 

Targi Pracy „Majówka z pracą”

majowka_z_praca Prezydent Miasta Krakowa oraz Grodzki Urząd Pracy w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic na Targi Pracy „Majówka z pracą”, które odbędą się 23 maja 2017 r. (wtorek) w godz. 10.00 – 14.00 w TAURON Arenie Kraków, ul. Stanisława Lema 7.

Uczestnictwo w wydarzeniu to okazja dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy do zapoznania się aktualną sytuacją panującą na lokalnym rynku pracy, szeroką bazą ofert pracy zaprezentowanych przez wystawców, planami rekrutacyjnymi firm, które poszukują pracowników, a także szansa bezpośredniego spotkania z potencjalnymi pracodawcami.

W planowanym wydarzeniu weźmie udział około 100 wystawców, pochodzących głównie z lokalnego rynku pracy. Obecne będą firmy, a także agencje pracy poszukujące pracowników oraz instytucje zewnętrzne, które przedstawią uczestnikom targów ofertę pomocy, przede wszystkim w zakresie szkoleń oraz poradnictwa zawodowego.

Więcej…
 

Kuchnie z różnych stron świata - kuchnia włoska

kuchnia_wloskaKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 11.05. o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie poświęcone tradycyjnej włoskiej kuchni.

Moda na smaczne i zdrowe gotowanie nie ustaje. Również w Klubie Karino po chwilowej przerwie remontowej powraca cykl Kuchnie z różnych stron świata. Organizatorzy zaskoczą wszystkich uczestników spotkania nie tylko prezentowanym menu, typowym dla kuchni włoskiej, jak również nową formą organizacji imprez kulinarnych. Odbędzie się także wymiana doświadczeń kulinarnych uczestniczek spotkania. Gościem specjalnym będzie Pani Agata Lupini, która większość swojego życia spędza we Włoszech.

Wstęp: 20 zł

 

Janina Korta - wystawa malarstwa

janinaKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) zaprasza na wystawę dzieł malarskich Janiny Korty. Od 5 maja do 20 czerwca obejrzeć będzie można liczne portrety i pejzaże (godziny otwarcia Klubu: poniedziałek, środa, czwartek, piątek 11.00–20.00, wtorek 11.00-17.00).

Więcej…
 

Najpiękniejsze ilustracje ostatnich 50 lat w Krakowie!

illustrationJuż od 4 czerwca w pięknych, zabytkowych piwnicach Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie spotkamy prawdziwie międzynarodową sztukę najwyższej próby.

Wystawa "Artists and Masterpieces of Illustration - Najpiękniejsze ilustracje ostatnich 50 lat" została stworzona z okazji 50-lecia najważniejszego na świecie konkursu dedykowanego książce dziecięcej - Bologna Ragazzi Award.

Więcej…
 

Majówka z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z majowym newsletterem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i zawartymi w nim wydarzeniami.

Na większość spotkań obowiązuje wstęp wolny.

 


Strona 4 z 91


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)