Dzielnica XVIII

Inauguracja IX edycji projektu „Kamienie Pamięci. Nieznany bohater niepodległości" – Kraków, 8 listopada 2017 r.

kamienie_pamieciInstytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza na inaugurację IX edycji projektu „Kamienie Pamięci. Nieznany bohater niepodległości"

8 listopada 2017 r. o godz. 12.00 w siedzibie Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8.

PLAN KONFERENCJI:
12.00 - Przywitanie gości.
12.20 – prelekcja Piotra Kalisza z Fundacji Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego pt. „Dzik" Kleszczyński jako modelowy przykład bohatera niepodległości"
12.40 – prelekcja Doroty Strojnowskiej pt. „Po co grzebać w kufrze babci?"
13.00-13.15 - koncert pieśni patriotycznych zespołu dziecięcego "Puzzle" z Młodzieżowego Domu Kultury im. K.I. Gałczyńskiego.

OPIS PROJEKTU:
Odszukajmy zapomnianych bohaterów, którzy od krwawej walki na polu bitwy, czy działania na rzecz społeczności lokalnej, przyczynili się do odzyskania niepodległości i budowy II Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej…
 

Co widać na starych mapach? – prezentacja o terenach Nowej Huty

apnh_listopadWykład o dziejach terenów Nowej Huty zilustrowanych na mapach w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie. Prowadzenie: dr Mariusz Machynia. Wstęp wolny.

7 listopada 2017 r., godz. 18.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Więcej…
 

Konkurs "Aktywny senior"

aktywny_seniorFundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych serdecznie zaprasza do udziału w konkursie “Aktywny senior”, którego celem jest zebranie przykładów i promowanie aktywności społecznej osób starszych – najbardziej aktywnych seniorów z Małopolski, działających na rzecz swoich społeczności.

Więcej…
 

Ekipa Dobra - Młodzieżowe Centrum Wolontariatu

artzona_norwidMłodzieżowe Centrum Wolontariatu w ARTzonie to innowacyjny projekt wzmacniający potencjał społeczny młodzieży. Zadanie dotyczy realizacji ciekawych i oryginalnych działań, w które zaangażowani będą młodzi liderzy w wieku 11-14 lat. Program obejmuje 3 warsztaty liderskie zakończone finałem w postaci małej kampanii promującej wolontariat.

Więcej…
 

Kraków literacki - szkice do portretu miasta

krakow_literackiKraków literacki. Szkice do portretu miasta - cykl wykładów i warsztatów literackich, stanowiących próbę pokazania współczesnego Krakowa w całej jego symbolicznej niejednoznaczności oraz w literackim kontekście porównawczym do wizerunków innych miast, nie tylko polskich.

Więcej…
 

Konkurs "Zdrowy, rodzinny posiłek"

rodzinny_posilekCelem konkursu "Zdrowy, rodzinny posiłek" jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych całej rodziny. Konkurs przeprowadzony jest w trzech kategoriach: menu dzienne, zbilansowany obiad dla rodziny i słodycze bez cukru.

Zgłoszenia do 16 XI 2017 r., finał konkursu 22 XI 2017 r. w ARTzonie Osrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie.

Więcej…
 

Ostatnia edukacyjna wycieczka rowerowa w 2017 roku!

rower4Po raz ostatni w tym roku zapraszamy wszystkich na wspólną edukacyjną wycieczką rowerową! Na pewno nie będziecie żałować spędzonego czasu. Organizatorzy, czyli Wydział Gospodarki Komunalnej UMK i Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów zapewnią dużo pożytecznej wiedzy z zakresu podróżowania rowerem po mieście, miłą atmosferę, a przede wszystkim – doskonałe przygotowanie do bezpiecznej i komfortowej samodzielnej jazdy rowerem po Krakowie. Wycieczka odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 listopada.
Ostatnia edukacyjna wycieczka rowerowa w 2017 roku!

Przejazd będzie trwać ok. 2 godzin, rozpocznie się o 11.00. Miejsce zbiórki: Mały Rynek, od strony ul. Siennej. Na każdego z uczestników czeka drobny upominek. Wycieczkę poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Ilość miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub dzwoniąc na numer telefonu 12 616 87 70 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30). Potwierdzeniem zgłoszenia jest informacja zwrotna. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 listopada do godz. 12.00.

W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane na nią wcześniej pod warunkiem dostępności miejsc.

Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptację jej regulaminu.

 

Klub Rodziców w ARTzonie / listopad 2017

klub_artzonaZapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie w listopadzie. Tutaj rodzice mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

Koncert zespołu "Kobieta z wydm"

kobieta_z_wydmKoncert zespołu „Kobieta z wydm”, który tworzą: Iwona Król i Błażej Król (niegdyś duet Lauda) oraz Mateusz Rychlicki (znany również z Kristen) w ramach nowohuckiego cyklu muzycznego Odbiornik Live.

16 listopada 2017 r., godz. 19:30, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.

Historia powstania debiutu Kobiety z wydm jest dwoista. Z jednej strony ten zespół to owoc miłości i przyjaźni, a dalej radości ze wspólnego grania i komponowania. Błażej Król z żoną Iwoną stworzył przecież duet Lauda, zaś Mateusz Rychlicki był perkusistą w ostatniej scenicznej inkarnacji KRÓLA. Z drugiej strony realizacja płyty napotykała na liczne przeszkody. Pierwsza wersja nagrań zniknęła w tajemniczych okolicznościach z twardego dysku, a próby jej odzyskania zakończyły się fiaskiem i permanentnym uszkodzeniem sprzętu.

Więcej…
 

Koktajl Muzyczny - koncert Małgorzaty Wójcik

koktajl_muzycznySerdecznie zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na koncert pn. Koktajl Muzyczny, w wykonaniu Małgorzaty Wójcik.

13 listopada 2017 r., godz. 18.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Koncert będzie łączył różne style muzyczne - od lat dwudziestych przez folklor krakowski, pieśni cygańskie, melodie country po utwory żeglarskie i patriotyczne. Spotkanie poprowadzi dyrektor reaktywowanego Teatru Kolejarza w Krakowie - Adam Legendziewicz. W trakcie koncertu odbędą się konkursy z nagrodami.

Więcej…
 

Konkurs historyczny "Od Wandy do Sendzimira"

norwid_bibliotekaKonkurs historyczny „Od Wandy do Sendzimira” - grudzień 2017 – kwiecień 2018 r., Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Konkurs jest organizowany od 2001 roku dla szkół gimnazjalnych, a od 2004 roku również dla szkół średnich i cieszy się dużym zainteresowaniem. Dla młodzieży, zwłaszcza tej mieszkającej w Nowej Hucie, jest to ważny element edukacji regionalnej.

Więcej…
 


Strona 4 z 114


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)