Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Warsztaty bożonarodzeniowe

karinoKlub Karino zaprasza na warsztaty, podczas których dzieci wraz z rodzicami stworzą różnorodne ozdoby świąteczne: nawiązujące do tradycji, wzorowane na przykładach sprzed stu lat, jak i bardziej współczesne, dizajnerskie, w duchu DIY i zero waste, z użyciem materiałów naturalnych oraz surowców wtórnych.

20.12. godz. 16.30-18.30, Klub Karino Ośrodka Kultura Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

IPN zaprasza na wykład o stalinowskiej propagandzie w Polsce – 18.12.2018

propagandaZapraszamy do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie (ul. Dunajewskiego 8) na wykład dr. Rafała Opulskiego z Oddziałowego Biura Badań Historycznych, zatytułowany „Propaganda komunistyczna w Polsce okresu stalinowskiego” – 18 grudnia 2018 r., początek o godz. 10.

Więcej…
 

Otwórz Uszy. Tu i Teraz #10: Muzyka północy, Saariaho, Norgard, Reinholdtsen, Steen-Andersen i inni

spoldzielnia_muzycznaKolejne spotkanie w ramach drugiej edycji cyklu “Otwórz uszy. Tu i teraz”. Prowadzą muzycy ze Spółdzielni Muzycznej Contemporary Ensemble. Wstęp wolny.

17 grudnia 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Więcej…
 

Ruch – taniec, ruch – dźwięk / New Art. Festiwal 2019

ruchSpotkanie krakowskich artystów z różnych dziedzin we wspólnym projekcie skupionym wokół ruchu i dźwięku. Widzowie mają okazję zostać częścią emocjonalnego współbrzmienia ruchu, dźwięku i sztuk wizualnych. Wydarzenie ukaże taniec współczesny jako katalizator nowych form scenicznych (music-dance-improvisation) oraz pomoże przyjrzeć się roli tańca jako inspiracji sztuk muzycznych i wizualnych. Program składać się będzie z trzech części: występy, rozmowa kontestująca pojęcie awangardy, wystawa.

14 grudnia 2019 r., godz. 19.00
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4


Kuratorzy wydarzenia: Małgorzata Haduch i Ernest Ogórek.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - interaktywne warsztaty bajkowe

klub_jedrusKlub Jędruś zaprasza do świata bajek, opowieści i legend ludowych, gdzie rzeczywistość styka się z fantazją, światy ludzi i przyrody przenikają się, życie dąży do harmonii, dobro jest nagradzane, a zło nie popłaca. Podczas warsztatów będziemy czytać ludowe opowieści i legendy, wplatając w czytanie zabawy taneczne i plastyczne.

15.12. godz. 11.30-13.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Gimnastyka dla małych i dużych

klub_jedrusGimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

13.12. godz. 17.00-18.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Wigilia w Chałupkach

karino_wigilia2Klub Karino zaprasza mieszkańców Chałupek do udziału w osiedlowym spotkaniu przedświątecznym, wspólnego kolędowania, a przede wszystkim spędzenia czasu z sąsiadami w serdecznej atmosferze. Spotkanie rozpocznie się uroczystym przemarszem w strojach kolędniczych. Korowód przejdzie pod figurkę Matki Bożej Królowej Świata, gdzie zgromadzeni przełamią się opłatkiem, złożą sobie życzenia, oraz wspólnie udekorują i zapalą światełka na choince. Pojawi się też, z workiem pełnym prezentów, Święty Mikołaj.

18.12. godz. 16.00-20.00, Klub Karino Ośrodka Kultura Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

W tym czasie kolejne grupy kolędnicze objeżdżać będą osiedle bryczką, śpiewając kolędy i pastorałki w akompaniamencie akordeonu. Spotkanie przeniesie się do Klubu Karino, w którym na uczestników czekać będzie świąteczny poczęstunek, przygotowany przez członków Klubu Seniora i Klubu Aktywnych Kobiet, występy kolędnicze i okolicznościowy program, opracowany przez osoby niepełnosprawne uczęszczające na warsztaty terapii zajęciowej TPD oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 74 w Branicach. Wigilię w Chałupkach zwieńczy wspólne kolędowanie wszystkich uczestników.

Wstęp wolny!

 

Bóg się rodzi. Nowohucka Kolęda 2018. Norwid I Przyjaciele.

norwid_koleda_2018Już po raz piąty ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K Norwida zaprosiła swoich przyjaciół i współpracowników do wspólnego kolędowania. Tym razem grupa ponad 250 osób zaśpiewała jedną z najpiękniejszych polskich kolęd „Bóg się rodzi”. Wykonana w wyjątkowej, nowoczesnej aranżacji kolęda wraz z wideoklipem będzie miała swoją premierę 18 grudnia 2018 r. o godz. 18.00 w ARTzonie na os. Górali 4. W ten sam wieczór będzie można ją zobaczyć i posłuchać na kanale YouTube i fanpage’u ARTzony na Facebook’u. W ARTzonie będzie można także otrzymać darmowy egzemplarz okolicznościowej płyty z nagraniem Nowohuckiej Kolędy.

18 grudnia 2018 r., godz. 18.00
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4


Linki do stron, gdzie 18 grudnia będzie można zobaczyć teledysk:

https://www.youtube.com/user/ARTzonaOKN/videos
https://www.facebook.com/ARTzonaOKN/

*Projekt BÓG SIĘ RODZI. NOWOHUCKA KOLĘDA 2018. NORWID I PRZYJACIELE realizowany jest przy wsparciu finansowym Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowe informacje:

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, klubrodzicow[at]okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

 

57. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! z Kapelą Hanki Wójciak

nhdn_57Kolędy – pieśni okresu bożonarodzeniowego, nierozerwalnie związane z polską tradycją, wybrzmiewają w sposób szczególnie przejmujący, gdy są wykonywane na góralską nutę. Surowe dźwięki smyczków, charakterystyczny śpiew i góralska ekspresja przywodzą na myśl klimat pamiętanych jeszcze z dzieciństwa śnieżnych i mroźnych Świąt Bożego Narodzenia, gdzie z surowością klimatu kontrastowało ciepło rodzinnych spotkań, woń wigilijnych potraw i zapach mieniącej się kolorami ozdób choinki. Jednocześnie pozwalają mocniej poczuć wyjątkowość chwil sprzed wieków, gdy - wedle biblijnych przekazów - do niewielkiej stajenki, oddalonej o tysiące kilometrów stąd, z górskich łąk, wraz ze stadami zwierząt, schodzili pasterze - pierwsi świadkowie narodzin Tego, który miał zbawić świat od grzechu.

Na spotkanie z kolędami na góralską nutę (ale nie tylko!), w wykonaniu Kapeli Hanki Wójciak, zapraszają krakowian i ich gości, którzy w tym wyjątkowym, świątecznym czasie zawitają pod Wawel, organizatorzy 57. edycji projektu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert Hej Malućki, Malućki odbędzie się 28 grudnia 2018 r. o godzinie 19.00 w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego (os. Tysiąclecia 86, Kraków). W programie koncertu znajdą się przede wszystkim tradycyjne kolędy i pastorałki, ale nie zabraknie utworów współczesnych, śpiewanych do słów księdza Jana Twardowskiego, Henryka Rostworowskiego, Beaty Skulskiej-Papp, a także autorskich dzieł Hanki Wójciak. Wydarzenie poprowadzi dyrektor artystyczna cyklu – Lidia Jazgar.

Więcej…
 

Rozwój osobisty - nigdy nie jest za późno

rozwoj_osobistyNowohucka Akademia Seniora zaprasza na wykład Jacka Łapińskiego, który opowie o tym, że rozwój osobisty jest możliwy w każdym wieku i że należy go rozpatrywać w wielu wymiarach: fizycznym (materialny), emocjonalnym, umysłowym i duchowym.

17.12. godz. 15.00, Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

Prelegent wskaże również praktyczne inspiracje do bycia lepszym. Jacek Łapiński jest z wykształcenia prawnikiem. Ma na swoim koncie wiele publikacji na temat prawa. Jest także autorem książki „Jak być lepszym”.

Wstęp wolny!

 

Klub Rodziców: Warsztaty dla rodziców - masaż Shantala

klub_jedrusWarsztaty, podczas których rodzice poznają podstawy masażu Shantala. Warsztaty kierujemy do rodziców dzieci w wieku od 6 tygodnia życia do 6 miesiąca życia.

14.12. godz. 12.30-14.30, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Prowadzenie: Magdalena Rusiecka-Serwatka, fizjoterapeutka.

Uwaga! Obowiązują zapisy mailowe ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) Ilość miejsc ograniczona.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 


Strona 4 z 185


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)