Dzielnica XVIII

Kuchnie z różnych stron świata - kuchnia włoska

kuchnia_wloskaKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 11.05. o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie poświęcone tradycyjnej włoskiej kuchni.

Moda na smaczne i zdrowe gotowanie nie ustaje. Również w Klubie Karino po chwilowej przerwie remontowej powraca cykl Kuchnie z różnych stron świata. Organizatorzy zaskoczą wszystkich uczestników spotkania nie tylko prezentowanym menu, typowym dla kuchni włoskiej, jak również nową formą organizacji imprez kulinarnych. Odbędzie się także wymiana doświadczeń kulinarnych uczestniczek spotkania. Gościem specjalnym będzie Pani Agata Lupini, która większość swojego życia spędza we Włoszech.

Wstęp: 20 zł

 

Janina Korta - wystawa malarstwa

janinaKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) zaprasza na wystawę dzieł malarskich Janiny Korty. Od 5 maja do 20 czerwca obejrzeć będzie można liczne portrety i pejzaże (godziny otwarcia Klubu: poniedziałek, środa, czwartek, piątek 11.00–20.00, wtorek 11.00-17.00).

Więcej…
 

Najpiękniejsze ilustracje ostatnich 50 lat w Krakowie!

illustrationJuż od 4 czerwca w pięknych, zabytkowych piwnicach Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie spotkamy prawdziwie międzynarodową sztukę najwyższej próby.

Wystawa "Artists and Masterpieces of Illustration - Najpiękniejsze ilustracje ostatnich 50 lat" została stworzona z okazji 50-lecia najważniejszego na świecie konkursu dedykowanego książce dziecięcej - Bologna Ragazzi Award.

Więcej…
 

Majówka z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z majowym newsletterem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i zawartymi w nim wydarzeniami.

Na większość spotkań obowiązuje wstęp wolny.

 

Klasycznie i alternatywnie - 22. Nowohucka Wiosna Muzyczna

22_wiosna_muzycznaJuż po raz 22. Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie organizuje Nowohucką Wiosnę Muzyczną, która odbędzie się w dniach 14-28 maja 2017 r. w Nowej Hucie i nie tylko… Tegoroczna edycja zaspokoi gust wielbicieli muzyki klasycznej, jak również współczesnych brzmień i młodej polskiej alternatywy.

Wśród projektów, które zagoszczą w maju w największej dzielnicy Krakowa warto wyróżnić zespół Na Górze, który już od 23 lat bezkompromisowo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami! Sami wykonawcy swoją muzykę opisują jako „ogniskowy punk” i z pewnością 26 maja w Ośrodku Kultury Norwida na os. Górali 5 rozgrzeją serca krakowian. Kto jest ciekaw historii jak to kiedyś w Nowej Hucie piosenka zespołu Na Górze uratowała występ zespołu Armia niech sięgnie po lekturę książki Tomasza Budzyńskiego „Soul Side Story” [fragment jest dostępny na stronie www.nagorze.org]. Skocznie będzie również w ARTzonie OKN (os. Górali 4) i Klubie Kuźnia OKN (os. Złotego Wieku 14), gdzie rozbrzmiewać będą rytmy folku, popu, funku i jazzu zaprezentowane przez utalentowanych krakowskich muzyków.

Propozycją z pogranicza klasyki i muzyki współczesnej jest Resina czyli Karolina Rec – polska wiolonczelistka i kompozytorka, która w swojej twórczości wykorzystuje proste narzędzia elektroniczne, uzyskując intrygujące i nieoczywiste brzmienie instrumentu. Artystka jako pierwsza Polka przetarła szlak w legendarnej brytyjskiej wytwórni FatCat Records, wydającej zespoły takie jak Sigur Ros czy Animal Collective. Ten koncert – absolutnie nie do przegapienia – odbędzie się już 16 maja w „Norwidzie”.

Więcej…
 

Program NOWA HUTA Dziś

nh_dzisCelem programu „Nowa Huta Dziś!” jest poprawa infrastruktury w pięciu dzielnicach nowohuckich poprzez realizację zadań wskazanych przez mieszkańców. Zachęcamy wszystkich nowohucian, aby zastanowili się jakie remonty są potrzebne w ich okolicy w zakresie naprawy chodników, dróg czy modernizacji oświetlenia. Akcja obejmuje Dzielnice XIV (Czyżyny), XV (Mistrzejowice), XVI (Bieńczyce), XVII (Wzgórza Krzesławickie) i XVIII (Nowa Huta).

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie ZIKiT-u oraz do aktywnego udziału w projekcie!

 

Bajkowy Piknik z Mistrzem Janem

bajkowy_piknikQuizy, zagadki i konkursy oraz wiele innych atrakcji czekają na każdego, kto zdecyduje się spędzić czas w bajkowym klimacie podczas pikniku organizowanego we współpracy ze Strażą Miejską przez Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 13.05. w godz. 11:00 - 13:00. Dzieci zabawiać będzie Alicja z krainy czarów, każdy będzie mógł wcielić się w bajkową postać lub samodzielnie stworzyć ją podczas zabaw plastycznych. Impreza rodzinna.

Wstęp wolny!

 

Unikanie zagrożeń - bądź zawsze bezpieczny

unikanieKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 8.05. o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie profilaktyczne ze Strażą Miejską.

Niezwykle istotne, żeby każde dziecko przyswoiło sobie kilka prostych zasad postępowania, które pozwolą mu odpowiednio poradzić sobie w trudnych sytuacjach, dlatego Klub Herkules zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie profilaktyczne ze Strażą Miejską, podczas którego dzieci zdobędą wiedzę na temat zagrożeń i sposobów radzenia sobie z nimi. Tematem spotkania będzie "Unikanie zagrożeń - Bądź zawsze bezpieczny". W programie: prezentacja multimedialna, zabawy edukacyjne. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się o zagrożeniach, a także o sposobach radzenia sobie w sytuacjach trudnych w kontaktach z osobami, których nie znamy.

Wstęp wolny!

 

Maj w Ośrodku Kultury Kraków - Nowa Huta

okknhSerdecznie zapraszamy do naszych Klubów w maju. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji - warsztatów dla dzieci i dla dorosłych, wykładów i spotkań ze specjalistami. Zaprosimy Was także na wystawę malarstwa i zabawy w plenerze, bo liczymy, że wiosna zagości już u nas na dobre! Bajkowy piknik z Mistrzem Janem w Klubie Krzesławice i Ułański Dzień Wolicy otworzą sezon na plenerowe wydarzenia. Szczegółowe informacje w załączonym newsletterze oraz na www.krakownh.pl.

Zapraszamy!

 

II Nowohucki Festiwal Filmowy Osób Niepełnosprawnych „FilmON”

filmonZespół Szkół Specjalnych nr 6 w Krakowie zaprasza na pokaz filmów w ramach II Nowohuckiego Festiwalu Filmowego Osób Niepełnosprawnych „FilmON”. Już po raz drugi pragniemy przybliżyć szerszej publiczności twórczość filmową osób niepełnosprawnych intelektualnie i pokazać niebywały potencjał w nich drzemiący. Są zdolni, ambitni, otwarci i gotowi, aby zaistnieć w nowej przestrzeni kultury masowej. Czego więcej potrzeba? Otóż Was, Publiczności! Jeśli kochacie kino i chcecie przeżyć coś wyjątkowego zapraszamy do Kina „Sfinks” 15 maja 2017 roku o godz. 17:00 – wstęp wolny.

 

Czwarta odsłona największego w Europie Festiwalu Literatury dla Dzieci

flddOd dłuższego czasu w Polsce organizuje się wiele festiwali: od festiwalu sztuk niezależnych po festiwal wołowiny w znanej sieciówce. Fachowcy w mądrych słowach opisują tak zwaną “festiwalizację kultury”, choć nikt do końca nie wie, czy to komplement czy obelga. Jedno jest pewne: zawsze warto zajrzeć pod metkę, kto i co Wam proponuje. Zaglądamy zatem do programu największego z największych - Festiwalu Literatury dla Dzieci, który w dniach od 16 do 21 maja 2017 roku edycją warszawską rozpocznie kolejne gigantyczne turnee po największych miastach Polski: Gdańsku, Krakowie, Poznaniu oraz Katowicach.

Więcej…
 


Strona 4 z 91


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)