Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Projekt wspólna wobota - Rodzinne warsztaty kreatywne

klub_jedrusKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum, A 6a) dnia 7.10. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na rodzinne warsztaty kretywne.

Stwórz swojego dzikiego stwora! Warsztaty inspirowane książką Gdzie mieszkają dzikie stwory, połączony z czytaniem książki Maurica Sendaka. Prowadzenie: Anna Ratecka.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Spotkania ze specjalistą - w świecie literatury dziecięcej

303_pazdziernik2Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 6.10. w godz. 10:00 - 12:00 zaprasza na spotkanie z Agnieszką Kolanowską – absolwentką logopedii, filologii polskiej i teatrologii, aktorką, instruktorką teatralna, autorką licznych programów warsztatowych dla dzieci. Od 2015 r związana z Fundacją Czerwone Noski - Klown w szpitalu. Jako dr Laurka Recepturka wprowadza śmiech i radość na dziecięcych salach szpitalnych. Spotkanie będzie praktyczne, o tym co czytać, jak czytać, w jaki sposób poruszać dziecięcą wyobraźnie i wrażliwość. Będziemy razem czytać, oglądać, dyskutować, wymieniać się doświadczeniami i tytułami dobrych książek. Zapraszamy dorosłych i maluchy do wspólnej przygody ze światem mądrych książek.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Baby Cafe - prawdziwy skarb

klub_dukatKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 4.10. w godz. 17:00 - 18:00 zaprasza na pełen humoru spektakl dla dzieci oparty na znanej wszystkim przypowieści o Synu Marnotrawnym. Spektakl wyjaśnia dzieciom, że prawdziwym skarbem jest rodzina oraz miłość, uczy posłuszeństwa wobec rodziców, tłumaczy małym widzom, że nie szata zdobi człowieka oraz wyjaśnia kim jest prawdziwy przyjaciel. Humorystyczne sceny, improwizowane dialogi aktorów z publicznością stworzą wspaniały spektakl, który na długo zapadnie w pamięci.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Bezpieczna droga do szkoły i do przedszkola

wersalikKlub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 3.10. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza na spotkanie dla dzieci dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Pod okiem Strażnika Miejskiego dzieci poznają zasady ruchu drogowego oraz nauczą się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Będzie to również okazja do wspólnej zabawy. Współorganizatorem zajęć jest Straż Miejska Miasta Krakowa.

Wstęp wolny!

 

NCK – propozycje dla seniorów

nck_seniorzyW naszej ofercie jest wiele propozycji dla seniorów, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności, zdobywać nowa wiedzę i aktywnie spędzać czas. Oto niektóre z nich.

Taneczny Klub Seniora
Program obejmuje naukę popularnych tańców
towarzyskich: walców angielskiego i wiedeńskiego, tanga, fokstrota, samby, cha-chy, disco oraz innych tańców zespołowych. Taneczne spotkania to doskonały czas na kontakty towarzyskie, na pobudzenie umysłu, poprawienie kondycji fizycznej i wyzwolenie pozytywnych emocji.

Hatha Joga
Hatha joga to system pracy z ciałem, oddechem i psychiką oparty na wielowiekowej tradycji indyjskiej. Jest to uniwersalna sztuka pozwalająca odnaleźć równowagę, spokój i odprężenie.

Więcej…
 

NCK – tu dzieci nudzić się nie mogą

nck_dzieciW nowym sezonie kulturalnym proponujemy dzieciom znane z lat ubiegłych i sprawdzone zajęcia teatralne, muzyczne, plastyczne, taneczne, sportowe i rekreacyjne oraz, tak jak co roku, kilka nowości.

Warsztaty rysowania piaskiem
Warsztaty mają na celu zapoznanie z podstawami rysowania piaskiem – wycinanie form i figur poprzez odgarnianie tła, tworzenie i rysowanie linii prostych i krzywizn. Powyższe zagadnienia dzieci opanowują rysując pejzaże, rośliny i zwierzęta. Tworzą w ten sposób zarys scenariusza historii rysowanej piaskiem. W trakcie zajęć odtwarzana jest muzyka, która relaksuje i pobudza wyobraźnię. Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia.

Warsztaty rysowania światłem
Przekazanie informacji o zasadach posługiwania się latarkami UV oraz okularami z filtrem UV. Zapoznanie się z różnymi rodzajami latarek oraz różnymi efektami przez nie uzyskiwanymi – rysowanie linią, rysowanie plamą światła, szerokim i wąskim strumieniem światła. Przekazanie informacji o zasadach tworzenia scenariuszy historii rysowania światłem o dynamicznej, spójnej fabule.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Warsztaty dla rodziców - Jak wychować rodzeństwo

klub_jedrusKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum, A 6a) dnia 6.10. w godz. 17:00 -18:30 zaprasza na warsztaty przeznaczone są dla rodziców, którzy wychowują dwójkę lub więcej dzieci (lub mają takie plany).

Więcej…
 

Klub Rodziców: Gimnastyka dla małych i dużych

klub_jedrusKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum, A 6a) dnia 5.10. w godz. 17:00 - 18:00 zaprasza na wspólną gimnastykę metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Katarzyna Niklas-Wołoszyn, psycholog, terapeutka rodzinna, psychodramatystka, mama dwóch brykających dziewczyn, Blanki i Adeli.

Więcej…
 

Niedziela na rowerze. Dlaczego nie?

rowerPo tygodniowej przerwie zapraszamy serdecznie na pierwszą październikową edukacyjną wycieczkę rowerową. W niedzielę, 8 października od godz. 15:00 będziemy się wspólnie uczyć, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie.

Więcej…
 

Praca dla Młodych - płatne staże z możliwośćią zatrudnienia

inbit_pracaJeśli nie skończyłeś 30. roku życia i jesteś osobą niepracującą tj. bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Więcej…
 

NCK dla młodych – czyli w co warto zainwestować swój czas

nck_mlodziezDla młodzieży, która pragnie twórczo, ciekawie i niecodziennie spędzać swój wolny czas, mamy propozycje, które pozwolą zdobyć nową wiedzę, rozwinąć talenty lub pogodzić przyjemne z pożytecznym. Oto kilka z nich.

Więcej…
 


Strona 4 z 108


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)