Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Krąg Mam - mama wystarczająco dobra

krag_mamKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 9.02. o godz. 17:00 zaprasza na kolejne, cykliczne spotkanie dla Mam, które są przestrzenią do rozmowy, dzielenia się problemami i radami. Prowadzenie: Kamilla Szczyrek - psycholog, trener umiejętności osobistych, doradca zawodowy i instruktor pracy z ciałem. W wolnym czasie, którego ma niewiele uwielbia jeździć na rowerze, tańczyć i oglądać filmy. Mama dwójki urwisków.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Magiczna Środa: Zabawa karnawałowa dla dzieci

dukat_karnawalKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 7.02. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na karnawałową zabawę dla dzieci.

Więcej…
 

Wolne brykanie

brykanieKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 7.02. w godz 16:00 - 17:30 zaprasza na kolejne "Wolne brykanie".

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI 2018

festiwal_teatrowFestiwal Teatrów dla Dzieci to z pewnością najważniejsze kulturalne wydarzenie dla dzieci podczas ferii zimowych, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz imprez w Krakowie. W trwającym dwa tygodnie Festiwalu wezmą udział teatry z Polski, prezentując na scenie NCK starannie dobrane i najciekawsze spektakle teatralne dla dzieci. Edycja 2018 festiwalu przypomni przygody dobrze znanych i lubianych bohaterów m.in. Jasia i Małgosi, Koziołka Matołka, Calineczki i Brzydkiego kaczątka….

Niezwykłe spektakle to nie wszystko! Zapraszamy na warsztaty teatralne i edukacyjne, natomiast najmłodszych na specjalnie im dedykowane spektakle najnajowe.

SCENA NCK, g. 11.00

12 lutego (poniedziałek)
JAŚ I MAŁGOSIA - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin

Rozśpiewana i roztańczona interpretacja klasycznej bajki braci Grimm, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy. Mali bohaterowie to rozbrykane rodzeństwo, które nie zawsze ma ochotę słuchać swoich rodziców, przez co szybko wpada w kłopoty. Z czasem dzieci przekonują się jednak, że zuchwałe zachowanie nie popłaca. W spektaklu pojawia się cała galeria barwnych postaci: groźna Baba Jaga, sympatyczne wiewiórki, bajkowe drzewa i przebiegły kocur, a oprawa muzyczna i barwna scenografia dopełniają wrażeń.
czas trwania: 1 godz. 25min. (w tym przerwa)

Więcej…
 

Tworzymy kulturę szacunku w sieci / Ekipa Dobra – Młodzieżowe Centrum Wolontariatu

ekipa_dobraZapraszamy na warsztaty pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Wstęp wolny.

9 lutego 2018 r., godz. 15.00-17.00
ARTzona OKN, os. Górali 4


Projekt wzmacniający potencjał społeczny młodzieży. Celem jest realizacja ciekawych i oryginalnych działań, w które zaangażowani będą młodzi liderzy w wieku 11-14 lat.

Cykl przygotowuje młodych ludzi do pełnienia roli wolontariusza w instytucji kultury i aktywuje do pracy na rzecz społeczności lokalnej. Spotkania Ekipy Dobra odbywają się dwa razy w miesiącu.

W ramach warsztatów młodzież zapozna się z prawami i obowiązkami wolontariusza, aspektami prawnymi i społecznymi oraz wzmocni swoje kompetencje liderskie i twórcze. W programie zaplanowano również spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty edukacyjne i kreatywne.

Więcej…
 

Ferie 2018 w NCK

ceramikaJak co roku zapraszamy na moc atrakcji przez dwa tygodnie ferii zimowych! Wśród propozycji: Festiwal Teatrów dla Dzieci, zajęcia rekreacyjne, taneczne, plastyczne i teatralne. Szczegółowy program:

Zapraszamy do tańca

Najmłodszych zapraszamy na Zimowe Figle Migle – czyli spotkania z bohaterami ulubionych kreskówek – tańcom, zadaniom plastycznym i kreatywnym nie będzie końca! Dla nieco starszych przygotowaliśmy TANECZNY MIX – układy choreograficzne z najpopularniejszych teledysków i do dźwięków prawdziwych hitów. Wszyscy b-boy’e i b-girls będą mogli przećwiczyć swoje umiejętności w feryjnej odsłonie zajęć BREAK DANCE.

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…

… ale nie tylko kredki! NCK przemieni się w prawdziwą fabrykę kreatywności! Do wyboru zajęcia: w pracowni graficznej (dla dzieci oraz warsztaty rodzinne), w pracowni ceramicznej (przede wszystkim ulubione „lepienie z gliny” ale także różne techniki plastyczne), warsztaty rysowania piaskiem oraz Warsztaty Edukacji Artystycznej.

Więcej…
 

Historyczny Klub Filmowy: 27. Wołyńska Dywizja Piechoty AK

hkfCentrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie zaprasza na wieczór w Historycznym Klubie Filmowym. Zaprezentujemy dwa dokumenty filmowe, które komentarzem historycznym opatrzy dr Dawid Golik z krakowskiego IPN.

Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” INP w Krakowie
ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej)
środa, 7 lutego, godz. 18:00


„27. Wołyńska Dywizja Piechoty AK” to film dokumentalny o największej polskiej jednostce partyzanckiej, która brała udział w walkach z UPA, w operacji „Burza” na Wołyniu i na Lubelszczyźnie. Scenariusz i realizacja Adam Sikorski, produkcja TVP3 Lublin przy współpracy lubelskiego oddziału IPN.

Drugi film – w reżyserii Dariusza Walusiaka – nosi tytuł „»Burza« w okręgu krakowskim”. Pod koniec okupacji Komenda Główna AK opracowała nowy plan działania; wzmożoną akcje dywersyjną pod kryptonimem „Burza”. Jej celem wojskowym było nękanie cofających się wojsk niemieckich. Działania zbrojne miały się rozpoczynać w momencie odwrotu okupanta i kończyć z chwila nadejścia Rosjan. Cel polityczny „Burzy” zakładał z kolei utworzenie na obszarach wyzwolonych przez AK administracji podległej rządowi londyńskiemu.

 

Klub Rodziców: Baby Cafe - serduszkowe święto

dukat2Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 7.02. w godz. 17:00 - 18:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Baby Cafe.

Empatia to cecha, której bardzo brakuje we współczesnym świecie, dlatego tym razem podczas warsztatów plastycznych w Klubie Rodziców będziemy przygotowywać serca z origami, które zostaną przekazane na walentynkową akcję Serce od Hospicjum dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, a przy okazji popracujemy nad zdolnościami manualnymi najmłodszych uczestników.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Zajęcia taneczne

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 7.02. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na nowe zajęcia taneczne. Podczas pierwszego spotkania odbędzie się lekcja pokazowa zaprezentowana przez instruktora Kamila Nowaka. Podczas pierwszych zajęć określone zostanie także wspólnie przez zebranych rodziców i dzieci, jakie formy taneczne realizowane będą w ramach zajęć.

Prowadzenie: Kamil Nowak

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców w ARTzonie - luty 2018

luty_artzonaCelem działalności Klubu Rodziców w ARTzonie jest wsparcie rozwoju krakowskich rodzin z małymi dziećmi oraz rodziców oczekujących na dziecko. Program Klubu powstaje w oparciu ich potrzeby i pomysły, w ten sposób włączając rodziców i dzieci do wspólnych działań. Dzięki temu rodzice i opiekunowie małych dzieci mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami.

Więcej…
 

Śladami trzech wojen – spacer i zwiedzanie

schronyZapraszamy na spacer, podczas którego zwiedzimy Fort 49 ½ a „Mogiła”, schron amunicyjny „Mogiła”, naziemne elementy infrastruktury schronowej na os. Szkolnym oraz Muzeum Czynu Zbrojnego. Zapisy od 1 lutego 2018 r.: www.schronynh.rawelin.org. Liczba miejsc ograniczona!

Więcej…
 


Strona 4 z 132


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)