Dzielnica XVIII

Świetlica środowiskowa "Familka"

familkaOd 1 marca 2017 r. na os Górali 15 w Nowej Hucie (vis a vis Szkoły Pallotynów) działa świetlica FAMILKA, do której bezpłatnie mogą uczęszczać dzieci w wieku 7-14 lat. Miejsc w świetlicy jest 32. Zapraszamy dzieci mieszkające w okolicy do uczęszczania do naszej świetlicy.

Więcej…
 

IV edycja plebiscytu Inwestycja Przyjazna Mieszkańcom

inwestycja„Inwestycja Przyjazna Mieszkańcom” to jedyny przegląd projektów mieszkaniowych oparty na subiektywnych ocenach nabywców i osób planujących zakup nieruchomości. O zwycięstwie decyduje bowiem suma głosów oddanych przez potencjalnych klientów, a nie przedstawicieli branży. Nie dziwi zatem, że tytuł przyznawany przez czytelników dwutygodnika „Krakowski Rynek Nieruchomości” co roku budzi duże zainteresowanie deweloperów. Trudno o lepsze świadectwo sukcesu inwestycji niż pozytywne opinie przyszłych mieszkańców.

Więcej…
 

Kobieta – czar, kobieta – kwiat… - Dzień Kobiet w Klubie Pod Kasztanami

dzien_kobietKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta działający na os. Kościelniki przy ul. Płoszczyny 1 zaprasza 18.03.2017 na godz. 19.00 wszystkie Panie na kobiece świętowanie z okazji Dnia Kobiet! Mottem tegorocznego Dnia Kobiet w Klubie Pod Kasztanami jest chińska sentencja „Kobieta-czar, kobieta-kwiat, Ona jak zorzy blask, co padł, gdy zechce, życia mrok odciemni”. Magiczna moc, delikatność kwiatu, powab, blask siły i czaru płci pięknej potrafią rozjaśniać i ubarwiać życie. Jednym słowem kobieta to kwiat, bez której świat by zbladł!

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota: Budujemy Nową Hutę - warsztaty rodzinne

budujemy_huteKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 18.03. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza rodziców i dzieci na warsztaty techniczno-plastyczne w dużym formacie połączone z rozmową o budżecie obywatelskim, które odbędą się 18.03. w godz. 11:30 – 13:30. Uczestnicy spotkania w Klubie najpierw wspólnie stworzą mapę 3D Nowej Huty, a następnie wypełnią ją pomysłami na zmiany, które uczynią dzielnicę bardziej przyjazną dzieciom i ich rodzicom.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Kwiaty zaklęte w szkle

kwiaty_w_szkleKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 16.03. w godz. 15:30 - 16:30 zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat na kolejne warsztaty z cyklu Czwartek z plastyką.

Więcej…
 

Praca dla Młodych - płatne staże z możliwośćią zatrudnienia

inbit_pracaJeśli nie skończyłeś 30. roku życia i jesteś osobą niepracującą tj. bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Więcej…
 

Między mną a tobą - recital Laury Łącz

laczStowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 20.03 o godz. 15:30 zapraszają na jedyny w Nowej Hucie, wyjątkowy występ znanej i popularnej aktorki teatralnej i filmowej, pisarki Laury Łącz. W programie recitalu między innymi piosenki okresu międzywojennego, jak również współczesne, przeplatane poezją Tuwima, Leśmiana, Gałczyńskiego.

Wstęp wolny!

 

Żegnaj zimo, witaj wiosno! - wiosenny warsztaty plastyczne

witaj_wiosnoZima już wszystkim się znudziła, teraz z niecierpliwością oczekujemy na wiosnę. Wiosna to ciepły wiatr, coraz dłuższy dzień, dużo słońca i coraz więcej zieleni wokół. Zaczynają pojawiać się listki na drzewach i kwitnąć pierwsze kwiaty, przyroda budzi się do życia. Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 21.03. o godz. 16:00 zaprasza dzieci na spotkanie przybliżające tradycje i zwyczaje topienia Marzanny. W tym roku wraz dzieci wspólnie wykonają kukiełki marzanny i wyruszą z Klubu na powitanie i szukanie pierwszy oznak wiosny. Uczestnicy spotkania wykonają także prace plastyczne - stworzą samodzielnie pierwsze wiosenne kwiatki (przebiśniegi, krokusy, zawilce). Przyjdź - poszukaj z Klubem Jedność wiosny!

Wstęp wolny!

 

Wiosenne Sprzątanie Stawu!

wiosenne_sprzatanieZapraszamy na kolejne nasze spotkanie, podczas którego podejmiemy się posprzątania wyjątkowego miejsca w Nowej Hucie – Stawu przy ul. Kaczeńcowej w Bieńczycach. Nowohucianie zapewne wiedzą, że staw ten jest ściśle związany z rzeką Dłubnią, jednak aby przybliżyć wszystkim to miejsce serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

Więcej…
 


Strona 5 z 101


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)