Dzielnica XVIII

Muzealne aktualności: 21 - 27 sierpnia 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na wieńczący wakacje cykl wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

Cyrkowa sobota

cyrk2Spędź sobotni poranek z cyrkiem! 12 sierpnia br. w godz. 10:00 - 13:00 w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) odbędzie się spotkanie inaugurujące nowy cykl otwartych sobotnich pikników cyrkowych! Cyrkowe pokazy, gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Oferta skierowana do każdej grupy wiekowej. Przyjdź i spróbuj swoich sił z naszymi instruktorami! Nie masz ochoty ćwiczyć z nami? Przyjdź i spędź miły poranek w plenerze! W okresie zimowym spotkania będą odbywać się w salach Klubu 303.

Wstęp wolny.

 

Zajrzyj do Huty IX

zajrzyj_do_hutyzJak co roku zapraszamy mieszkańców Nowej Huty do poznania swojej dzielnicy, Krakusów do pozbycia się mylnych wyobrażeń o Nowej Hucie, całą resztę turystów do zobaczenia „innej twarzy” Krakowa. Jednym zdaniem: do poznania fascynującego dziedzictwa historycznego Nowej Huty.

Przez dwa dni, zupełnie na luzie, nieśpiesznie i przede wszystkim z profesjonalnymi przewodnikami będziecie mogli zwiedzić Nową Hutę wzdłuż i wszerz. Otworzymy dla Was miejsca tak tajemnicze, że niedostępne na co dzień. Odtajnimy sekrety sprzed wieków, które skrywają dworki i pałace na obrzeżach Nowej Huty. Nawiążemy współpracę z pasjonatami Nowej Huty, żeby przedstawili Wam „swoją” dzielnicę. Zwiedzimy ją na piechotę, w autobusie i za pomocą gier miejskich z nagrodami.

Więcej…
 

Nowohuckie miejsca fantomowe - spacer

miejsca_fantomoweSpacer po kultowych miejscówkach z przeszłości w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie*.

Prowadzenie: Maria Wąchała-Skindzier (MHK – Oddział Dzieje Nowej Huty). Wstęp wolny - obowiązują zapisy do 24 VIII: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

26 sierpnia 2017 r., godz. 15.00, Start: MHK – Oddział Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16, Kraków.

Więcej…
 

Już za kilka dni rozpoczną się XXI Mistrzostwa Krakowa w Scrabble!

scrabble2W dniach 29-30 lipca pasjonaci najpopularniejszej gry słownej na świecie zasiądą do plansz, aby kolejny raz wyłonić zwycięzcę Krakowa. Na Mistrzostwa zjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju, a same zawody należeć będą do prestiżowego cyklu Grand Prix, skupiającego najlepsze turnieje w Polsce. Kraków to jedno z najbardziej lubianych miast na scrabblowej mapie Polski, o czym świadczy wysoka frekwencja i entuzjastyczne opinie zawodników. Jak zawsze turniej został objęty patronatem Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Impreza odbędzie się w Ośrodku Kultury im. Norwida na os. Górali 4. Rozpoczęcie planowane jest na sobotę 29 lipca, godz. 12:00, a rozgrywki trwać będą do ok. godziny 20:00. W niedzielę 30 lipca od 9:30 zawody będą kontynuowane, a o 14:30 odbędzie się oficjalne zamknięcie mistrzostw, wręczenie pucharów oraz rozdanie nagród dla najlepszych zawodników.

Gorąco zachęcamy wszystkich amatorów zabawy słowami do wzięcia udziału w Mistrzostwach Krakowa w Scrabble! Wstęp ma każdy, kto zapisze się na zawody drogą internetową lub na miejscu u sędziego. Więcej szczegółów na stronie www.pfs.org.pl.

Więcej…
 

Roślina za makulaturę

makulaturaSzanowni Państwo, Dziennik Polski i ArelorMittal Poland serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Roślina za makulaturę", która odbędzie się 27 lipca między godziną 10:00 a 14:00 (lub do wyczerpania zapasów) przy głównej bramie krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland, ul. Ujastek 1.

Więcej…
 

Dożynki Dzielnicowe w Pleszowie - 20 sierpnia 2017

dozynki_pleszowWakacyjne miesiące to czas ciężkiej pracy wszystkich rolników. Po trudach zbiorów przychodzi jednak czas wspólnego świętowania. Tradycja obchodów Święta plonów, sięgająca dawnych czasów, wciąż pozostaje żywa. Dożynki obchodzone są również na wielu terenach wchodzących w obszar Miasta Krakowa. Każdego roku końcem sierpnia Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają mieszkańców Dzielnicy XVIII i XVII Wzgórza Krzesławickie do wspólnego podtrzymywania tej jakże ważnej i wyjątkowej tradycji.

Tegoroczne Dożynki Dzielnicy XVIII odbędą się w niedzielę 20 sierpnia w Pleszowie. Dożynki rozpocznie uroczysta Msza Święta, która rozpocznie się o godz. 14.00 w kościele pw. św. Wincentego. Po jej zakończeniu wyruszy tradycyjny już korowód dożynkowy, w którym znajdą się ubrane w stroje ludowe zespoły dożynkowe, niosące wykonane przez siebie wieńce, przedstawiciele władz i wszyscy zaproszeni goście. Korowód poprowadzi Krakowski Szwadron Ułanów.

Więcej…
 

Rodzinne pływanie 2017

rodzinne_plywanieZ uwagi na ogromne zainteresowanie akcją „Rodzinne pływanie”, informujemy, iż od dnia 31.07.2017 r. będzie się ona odbywać codziennie (z wyłączeniem dni 14 – 15 sierpnia).

Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ KOLNA”, Centrum Rozwoju Com Com Zone oraz Krakowski Szkolny Ośrodek sportowy im. „Szarych Szeregów” zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „ Kraków stawia na rodzinę ”.

Główną ideą akcji „Rodzinne pływanie” jest integracja rodzin oraz zachęcanie ich do wspólnego, aktywnego i sportowego spędzania wolnego czasu. Jest to świetna promocja sportu rodzinnego oraz zdrowego stylu życia.

Więcej…
 

Muzealne aktualności: 14 - 20 sierpnia 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na wakacyjny cykl wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

Ostatnie chwile na zgłoszenie najlepszej inicjatywy dla dzieci - Słoneczniki 2017

sloneczniki_krakowKraków zdecydowanie rozpieszcza rodziców. Nie brakuje nam warsztatów, festiwali czy koncertów dla najmłodszych. Jednak jak odróżnić wydarzenia mało wartościowe od tych, które całym sercem tworzone są z myślą o dobru dziecka? Pytanie to stało się przyczyną powstania akcji Słoneczniki. Jest to konkurs, który wyłania najpiękniejsze perły krakowskiej oferty wydarzeń dla dzieci.

Więcej…
 

Młodzi niepełnosprawni – wzór aktywności zawodowej

mlodzi_niepelnosprawniStowarzyszenie Rodzin Zdrowie Psychiczne w Krakowie zaprasza osoby od 15 do 29 r. ż. do udziału w projekcie pt. Młodzi niepełnosprawni – wzór aktywności zawodowej. Celem projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia osób niepełnosprawnych poprzez podniesienie ich kwalifikacji i kompetencji oraz nabycie doświadczenia zawodowego.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do: biura projektu działającego przy Pensjonacie U Pana Cogito przy ul. Bałuckiego 6 w Krakowie, tel. 12 269 72 00 do koordynatora projektu Agnieszki Lewonowskiej-Banach lub biura projektu działającego w powiecie limanowskim w Słopnicach 820 przy punkcie opieki nad dziećmi „Kraina Radości”.

Więcej…
 


Strona 5 z 102


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)