Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Dogoń pegaza

303_pazdziernik2Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 30.10. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na międzypokoleniowe kreatywne zajęcia dla dzieci 6-9 lat i ich opiekunów.

Zajęcia podzielone będą na różne aktywności m.in. Cyrk to nauka żonglowania, kręcenie talerzami, poi i inne ciekawe cyrkowe wyzwania. Gry podwórkowe, które już powoli odchodzą w zapomnienie na zajęciach przeżyją swoją drugą młodość. Przypomnimy Rodzicom, a dzieci nauczymy jak można wykorzystać nakrętki od słoików, kapsle, kredę i nie tylko. Muzyka to rytm, rytm to zabawa… na tych zajęciach będzie można spróbować swoich sił w grze na jambach. Duo-akro to nie lada wyzwanie, ponieważ na tych zajęciach będziemy ćwiczyć wygibasy i różne akrobatyczne triki.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Gimnastyka z brzuszkiem i maluszkiem

303_pazdziernik2Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 30.10. w godz. 15:00 - 15:45 zaprasza na gimnastykę dla kobiet w ciąży i po porodzie z niemowlakiem. W programie zajęć: ćwiczenia wzmacniające mięśnie, ćwiczenia oddechowe przygotowujące do porodu, ćwiczenia BPU po porodzie oraz seria ćwiczeń wzmacniających i rozciągających mięśnie, korygujących ewentualną nadwagę, kształtujących sylwetkę sprzed porodu.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zabawa - w sobotę poszalejemy!

303_pazdziernik2Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 28.10. w godz. 10:00 - 13:00 zaprasza na warsztaty plastyczne, zabawy animacyjne z chustą, tunelami, tańce, szaleństwo i cyrk.

Więcej…
 

Anna Jurksztowicz "Perły bez kolczyka"- koncert

jurksztowiczSerdecznie zapraszamy na wyjątkowy i liryczny koncert na Scenie NCK, który odbędzie się dnia 12 listopada 2017 r. o godz. 19.00.

„Diamentowy kolczyk” oraz piosenki do ulubionych filmów i seriali: „Kingsajz”, „Czułość i kłamstwa”, „Matki, żony i kochanki”, „Na dobre i na złe”, „Więzy krwi” czy „Ranczo”.

Więcej…
 

CzasDzieci.pl na 21. Targach Książki w Krakowie

czas_dzieci_targiPortal CzasDzieci.pl Zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska na Targach Książki w Krakowie (stoisko A65). W tym roku dzieci będą objęte kompleksową opieką medyczno-literacką. Przygotowany jest nie tylko sprawdzony i popularny Ostry Dyżur, ale także sala zabiegowa i sala rehabilitacyjna.

Więcej…
 

Weź udział w kolejnej wycieczce rowerowej

rower3Po raz kolejny zapraszamy serdecznie na edukacyjną wycieczkę rowerową. To już jedna z ostatnich w tym roku! Zapewniamy dużo pożytecznej wiedzy z zakresu podróżowania rowerem po mieście, aktywnie spędzony czas, miłą atmosferę, a przede wszystkim – doskonałe przygotowanie do bezpiecznej i komfortowej samodzielnej jazdy rowerem po Krakowie.

Pamiętajcie, że na rower nie ma złej pogody i w myśl tej zasady spotykamy się w najbliższą niedzielę, 29 października, na wspólną przejażdżkę, podczas której będziemy się wspólnie uczyć, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie. Wycieczkę, która będzie trwać ok. 2 godzin, rozpoczynamy o godz. 11 w okolicy przystanku tramwajowego Dworzec Płaszów Estakada (na estakadzie rowerowo – tramwajowej). Na każdego z uczestników czeka drobny sympatyczny upominek. Wycieczkę poprowadzą, jak zawsze profesjonalnie przygotowani, członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Upcyklingowe rzeźby z zabawek

upcyklingKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum, A 6a) dnia 28.10. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na warsztaty kreatywne.

Czy macie w szafach stare zabawki, którymi się już nie bawicie? Można je przynieść na warsztaty, by wykorzystać twórczo do stworzenia przestrzennych rzeźb i kompozycji. Prowadzenie: Anna Ratecka.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Czwarta Cyrkowa Sobota

cyrkowa_sobotaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 28.10. w godz. 10:00 - 13:00 zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu otwartych sobotnich pikników cyrkowych! Cyrkowe pokazy, gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Oferta skierowana do każdej grupy wiekowej. Zapraszamy by przyjść i spróbować swoich sił z instruktorami klubowymi, lub by po prostu spędzić miły poranek w plenerze. W okresie zimowym spotkania będą odbywać się w salach Klubu 303.

Wstęp wolny!

 

Strefa Nastolatka - bezpłatny, anonimowy punkt wsparcia młodzieży

strefa_nastolatkaJeśli masz „naście lat”, coś Cię gnębi, przerasta, ktoś Cię krzywdzi lub masz innym problem w domu czy w szkole, z którym nie potrafisz sobie poradzić - przyjdź do Strefy Nastolatka w Dworku Białoprądnickim. To przyjazne miejsce, w którym możesz anonimowo i bezpłatnie uzyskać  życzliwą i fachową pomoc w trudnych sytuacjach. Jesteś rodzicem i nie wiesz "jak ugryźć" problem? Też będziesz mile widziany! Strefa otwarta jest w środy i w piątki.

Strefa Nastolatka to miejsce dla tych, którzy pogubili się, mają trudną sytuację w domu, w szkole, w relacjach z rówieśnikami. W szczególności adresowana jest do nastolatków, którzy doświadczają przemocy fizycznej lub psychicznej lub borykają się z chorobą alkoholową rodziców czy opiekunów.

Dwa razy w tygodniu do dyspozycji młodych ludzi są życzliwi specjaliści, którzy wysłuchują i wskazują możliwości pomocy.

Osoby odwiedzające Strefę mogą liczyć na anonimowość, przyjazną i pełną szacunku atmosferę.
TERMINY DYŻURÓW (Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, OFICYNA WSCHODNIA, ul. Papiernicza 2)

środy: godz. 12 - 14 (psychoterapeuta)
piątki: godz. 16 -18  (pracownicy Krakowskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych)

WARSZTATY "Jestem cool"
piątki, godz. 16.00 - 20 .00. Najbliższe warsztaty odbędą się 27 października w Zajeździe Kościuszkowskim, ul. Białoprądnicka 3.

Zapisy na warsztaty: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Baby Cafe - bezpieczna droga do szkoły

droga_do_szkolyKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 25.10. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na spotkanie ze Strażnikami Miejskimi dowiecie się jak dbać o własne bezpieczeństwo, poznacie zasady ruchu drogowego oraz nauczycie się jak postępować w sytuacjach niebezpiecznych. Punktem kulminacyjnym spotkania będą warsztaty o przepisach ruchu pieszych.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Jak wychować zdrowe dziecko?

zdrowe_dzieckoKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum, A 6a) dnia 27.10. w godz. 12:30 - 14:30 zaprasza na zajęcia Klubu Rodziców tym razem poświęcone zdrowiu dzieci.

Podczas zajęć omówione zostaną najczęstsze wady postawy, które kształtują się już u małych dzieci. Rodzice będą mogli zapoznać się z metodami unikania wad postawy oraz zabaw, które stymulują prawidłowy rozwój dziecka. Organizatorzy zachęcają do przyjścia z dziećmi!

Prowadzenie: Magdalena Rusiecka, fizjoterapeutka.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Strona 5 z 114


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)