Dzielnica XVIII

Potańcówka w Alei Róż!

potancowkaRada Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zapraszają 2 września 2018 r. (niedziela) w godz. 18.00-21.00 na plenerową POTAŃCÓWKĘ w ALEI RÓŻ z Lazy Swingers Band. Będziemy tańczyć, cieszyć się i świetnie bawić. Wstęp wolny!!!


Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

 

Wrześniowe poznawanie architektury Nowej Huty

portret_miasta2Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida we współpracy z Fundacją Instytut Architektury przygotował na wrzesień aż pięć wydarzeń w ramach projektu „Nowa Huta – architektoniczny portret miasta”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Podczas zwiedzania i spacerów będzie można poznawać architektoniczne dziedzictwo kulturowe związane przede wszystkim z Bieńczycami, Wzgórzami Krzesławickimi i Czyżynami.

Więcej…
 

Sztuka w plenerze. Trasa mistrzejowicka.

szlakiem_rzezb2 Spacer w ramach cyklu „Sztuka w plenerze. Spacer szlakiem rzeźb i instalacji”. Wstęp wolny.

9 września 2018 r., godz. 10.00
Zbiórka: przy skrzyżowaniu ulic Piasta Kołodzieja, F. Kleeberga i Kruszwickiej (od strony os. Piastów 3)

Prowadzenie: Monika Kozioł

Trasa mistrzejowicka: os. Piastów, os. Bohaterów Września, os Złotego Wieku, os. Tysiąclecia.

Organizatorzy: Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie, Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. Norwida.

Więcej…
 

Słoneczniki 2018 – II Etap, czyli wybieramy najlepsze krakowskie inicjatywy dla dzieci

sloneczniki_krakow2Rozpoczęto II etap konkursu Słoneczniki 2018 na najlepszą krakowską inicjatywę dla dzieci. Dzięki pomocy rodziców, wybrano inicjatywy, na które już od dziś można oddawać głosy. Teraz wszystko zależy od osób głosujących na swoich faworytów, wystarczy jedynie wypełnić ankietę. Zwycięzcy głosowania otrzymają we wrześniu, podczas uroczystej gali rozdania nagród, Nagrodę Rodziców.

Więcej…
 

Klub Rodziców w ARTzonie / wrzesień 2018

klub_artzonaZapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Tutaj rodzice mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE "Z POWER-em w przyszłość"

powerInstytut Turystyki w Krakowie Sp. z o. o., zaprasza do udziału w projekcie z POWER-em w przyszłość! realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest w okresie od 01.01.2018-31.12.2020.

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby:

1. zamieszkują (w rozumieniu kodeksu cywilnego) teren gminy Kraków.
2. bierne zawodowo, należące do kategorii NEET, tj. osoby w wieku 15-29 lat, które spełniają łącznie trzy warunki:
- nie pracują - tj. są bezrobotne lub bierne zawodowo,
- nie kształcą się tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym,
- nie szkolą się tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy;

Studenci studiów zaocznych i wieczorowych kwalifikują się do kategorii NEET. Tylko osoby młode kształcące się w trybie stacjonarnym nie spełniają definicji kat. NEET.

Więcej…
 

Wzgórza Krzesławickie – spacer

wzgorza_spacer Spacer architektoniczno-urbanistyczny po Wzgórzach Krzesławickie w ramach projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta. Prowadzenie: Paweł Jagło. Wstęp wolny. Zapisy do 6 IX: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

8 września 2018 r., godz. 15.00
Start: os. Na Wzgórzach 1A (przed wejściem do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego)

Osiedla na Wzgórzach Krzesławickich powstawały pod koniec lat 50. XX w. w znacznym oddaleniu od Placu Centralnego. Jednocześnie miejsce to zapewniło wodę pitną dla mieszkańców Nowej Huty. Dlaczego tak się stało dowiemy się w czasie spaceru architektonicznego. Przejdziemy sprzed Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego przez osiedla Na Wzgórzach i Na Stoku, które tworzą oddalony od „starej” Nowej Huty kompleks zabudowy modernistycznej. Uczestnicy wycieczki zobaczą i zapoznają się z historią architektury modernistycznej na przykładzie: bloków szwedzkich, pierwszego domu handlowego w tej części Krakowa, szkoły, przedszkola i ośrodka zdrowia oraz parku. Wycieczka zakończy się przed dawnych hotelem robotniczym w Grębałowie.

Więcej…
 

Kraków literacki. Przewodnik młodego czytelnika.

krakow_literacki2 Cykl trzech wykładów/spotkań dla uczniów starszych klas szkół podstawowych, trwający od września do listopada 2018 r., prezentujący Kraków jako miasto sprzyjające kulturze literackiej i czytelniczej. W projekcie zostaną przedstawione trzy nurty tematyczne.

Wrzesień - listopad 2018 r.
Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14


Pierwszy temat: Kraków jako miasto związane z życiem i twórczością wielu wybitnych artystów, pisarzy/poetów, którym w dużej mierze zawdzięcza swój styl i charakter.

Drugi nurt tematyczny będzie dotyczył Krakowa jako miasta utrwalonego w historii, tradycji i legendzie czyli w obszarach najbardziej atrakcyjnych dla młodych czytelników.

Trzeci, kończący projekt temat to przedstawienie praktycznych możliwości korzystania z dziedzictwa literackiego Krakowa, które oferują krakowskie instytucje kultury m.in. Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz sieć krakowskich bibliotek pod wspólną nazwą Biblioteka "Kraków".

Więcej…
 

Postaw na rozwój - zwiększ możliwość!

prostudioSzanowni Państwo, zapraszamy do udziału w bezpłatnym projekcie!

Firma Michał Cichoń PRO STUDIO zaprasza do udziału w projekcie pt. „Postaw na rozwój – zwiększ możliwość” nr PRMP.08.02.00-12-0072/18 realizowanego w ramach uzyskanego dofinansowania ze środków Unii Europejskiej i budżetu Państwa.

Wsparcie skierowane jest do osób zamieszkujących na terenie województwa małopolskiego w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy (bezrobotnych i biernych zawodowo) należących, do co najmniej jednej z grup:

- Osoby powyżej 50 roku życia
- Osoby długotrwale bezrobotne
- Osoby o niskich kwalifikacjach
- Kobiety
- Bezrobotni mężczyźni w wieku 30-49 roku życia

Okres realizacji projektu: 01.06.2018 - 31.05.2020 r.

Więcej…
 

"Aktywni i Samodzielni (AS)" – skuteczna szansa na rozwój zawodowy dla osób 30+

as Projekt „Aktywni i Samodzielni (AS) – skuteczna szansa na rozwój zawodowy dla osób 30+” to nowa perspektywa dla osób bezrobotnych lub biernych zawodowo, powyżej 30 roku życia, zamieszkujących powiat: wielicki, miechowski, proszowicki, krakowski, oświęcimski, chrzanowski, wadowicki, suski, brzeski, bocheński, olkuski, tarnowski, limanowski oraz miasto Kraków i Tarnów, których celem jest aktywizacja zawodowa. Dążąc do zwiększenia zatrudnienia na małopolskim rynku pracy, Związek Centralny Dzieła Kolpinga jako realizator projektu, oferuje osobom bezrobotnym oraz biernym zawodowo program kompleksowego wsparcia w postaci:

- Indywidualnego wsparcia zawodowego w postaci pośrednictwa pracy oraz wsparcia doradcy klienta
- Pomocy doradcy zawodowego, psychologa i coacha
- Szkoleń i bonów szkoleniowych
- Staży zawodowych
- Stypendiów stażowych i/ lub szkoleniowych
- Zatrudnienia subsydiowanego na okres 6 miesięcy
- Zatrudnienia wspomaganego przy wsparciu trenera pracy
- Poradnictwa w zakresie opieki nad osobą zależną
- Zwrotu kosztów opieki nad osobami zależnymi
- Doradztwa informatycznego
- Zwrotu kosztów dojazdu

W sposób szczególny do udziału w projekcie zapraszamy:

- Osoby długotrwale bezrobotne
- Z niepełnosprawnościami
- O niskich kwalifikacjach

Rekrutacja jest prowadzona w Centrach Wsparcia Kolping, które funkcjonują na terenie Krakowa, Brzeska, Oświęcimia i Wadowic. Osoby zainteresowane projektem proszone są o kontakt z Centrum Wsparcia znajdującego się najbliżej ich miejsca zamieszkania i złożenia formularza rekrutacyjnego.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Szczegóły na załączonym plakacie.

 

Muzealne aktualności: 27 sierpnia - 2 września 2018

Wakacje pomału się kończą, a Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na cykl nowych wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 


Strona 5 z 166


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)