Dzielnica XVIII

Młodzieżowe Centrum Wolontariatu / Ekipa Dobra

ekipa_dobraKlub ARTzona (os. Górali 4) w dniach 12 i 26 stycznia 2018 r., w godz. 15.00-17.00 zaprasza na projekt wzmacniający potencjał społeczny młodzieży. Celem jest realizacja ciekawych i oryginalnych działań, w które zaangażowani będą młodzi liderzy w wieku 11-14 lat.

Wstęp wolny.

Więcej…
 

XII Ogólnopolski Konkurs Literacki OKNO

okno_2018Nasi drodzy, młodzi przyjaciele, serdecznie zapraszamy do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego OKNO, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie i Stowarzyszenie Wszechstronnego Rozwoju "NA SKRZYDŁACH MOTYLA". Konkurs, który jest skierowany jest do młodzieży w wieku od 10 do 16 lat oraz został objęty honorowym patronatem Europosła Parlamentu Europejskiego Marka Plury i Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali.

Na prace czekamy do 20 marca 2018 r. Szczegóły w załączonym regulaminie.

Zapraszamy do udziału!

 

Noworoczne Warsztaty Relaksacyjne w energii Gongu

gonguOśrodek Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) dnia 4 stycznia 2018 r. o godz. 18.30 zaprasza na warsztaty relaksacyjne wzmacniające postanowienia na 2018 rok.

Wydarzenie z cyklu „Dźwiękowe Wyprawy w Nieznane”. Prowadzi: Rafał Cichy-Choroniewski / www.koncertygongowe.pl

Więcej…
 

Klub Rodziców w ARTzonie / styczeń 2018

artzona_styczen_2018Celem działalności Klubu Rodziców w ARTzonie jest wsparcie rozwoju krakowskich rodzin z małymi dziećmi oraz rodziców oczekujących na dziecko. Program Klubu powstaje w oparciu ich potrzeby i pomysły, w ten sposób włączając rodziców i dzieci do wspólnych działań. Dzięki temu rodzice i opiekunowie małych dzieci mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami.

Spotkania w ramach Klubu Rodziców w ARTzonie wpływają na wzrost kompetencji opiekuńczych i wychowawczych rodziców oraz opiekunów. Pełnią również funkcję integrującą środowisko, są okazją do rozmów na temat bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi oraz między rodzicami posiadającymi dzieci, a rodzicami oczekującymi dziecka, co pozwala przygotować się na nowe wydarzenie w ich życiu. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu działania Klubu Rodziców w ARTzonie wzmacniają i pomagają w budowaniu więzi rodzinnych. Klub Rodziców w ARTzonie jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla krakowskich rodzin. Klub ze względu na swoją lokalizację służy mieszkańcom dzielnic XVIII Nowa Huta i XVI Bieńczyce.

Po warsztatach odbywa się Wolna Strefa Rodzica – wstęp wolny.

Zapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Tutaj rodzice mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

Zimowy Dzień Kościelnik

dzien_koscielnikKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców pragnących wspólnie spędzić przedświąteczne chwile w dniu 19.12.2017 (wtorek) o godz. 18.00 na „Zimowy Dzień Kościelnik”. Wspólny czas zimowego spotkania bożonarodzeniowego zostanie wypełniony kolędowaniem, recytacją wierszy polskich poetów o tematyce świątecznej oraz opowieściami o rodzinnych zwyczajach i potrawach. Nie zabraknie także świątecznego poczęstunku, wspólnego łamania się opłatkiem i wzajemnych życzeń.

Niechaj świąteczny czas wprowadza w nasze życie dużo szczęścia i spokoju.

Wstęp wolny.

 

Koncer kolęd z cyklu "Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich"

wzgorza_koledowanieW czwartek, 28 grudnia 2017 r. o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich odbędzie się Koncert Kolęd w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. W koncercie udział wezmą: Martin Sturm z Niemiec oraz Chór Mieszany Canticum Iubilaeum.

Martin Sturm – organista, improwizator i kompozytor z Niemiec. Komponuje utwory organowe, fortepianowe, chóralne i orkiestrowe oraz muzykę kameralną. Kilka jego dzieł organowych wykonano na międzynarodowych festiwalach. Na Uniwersytecie Muzycznym w Würzburgu uczy gry na organach liturgicznych i improwizacji. „Sturm to fenomen. Prowokuje nowy sposób myślenia o muzyce, a nawet sztuce" - pisała gazeta "L'Eco di Bergamo". Podczas grudniowego koncertu Martin Sturm wykona na organach improwizacje muzyczne do polskich kolęd.

Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej działa od 1998 r. pod dyrekcją organisty Marka Michalika. Głównym celem i zadaniem chóru jest dbanie o piękno oprawy liturgii mszy świętej. Poza tą działalnością Chór bierze udział w licznych występach i koncertach w kraju i za granicą. W swoim dorobku posiada kilka nagranych płyt oraz wiele koncertów ze słynnymi orkiestrami m.in. Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Krakowskiej Młodej Filharmonii, Orkiestrą Kameralnej L’Estate Armonico. Jest laureatem blisko trzydziestu konkursów chóralnych, krajowych i międzynarodowych. Chór koncertował w Austrii, Niemczech, Słowacji, Włoszech, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Węgrzech. Występował także dla papieży - Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Na koncert zapraszają: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Honorowy patronat nad cyklem objął Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. Kierownictwo artystyczne nad wydarzeniami cyklu sprawuje Marek Walczak organista parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Więcej…
 

Promocja książki: Kraków - Metropolia t. II, Dylematy rozwoju - 10.01.2018, Pałac Krzysztofory

metropoliaMuzeum Historyczne Miasta Krakowa i Wydawnictwo Księgarnia Akademicka serdecznie zapraszają na spotkanie promujące książkę pt. "KRAKÓW-METROPOLIA" t. II DYLEMATY ROZWOJU". Spotkanie odbędzie się dnia 10.01.2018 r. o godz. 18:00 w sali audytoryjnej Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35.

Książka Kraków - Metropolia, t. II, Dylematy rozwoju, pod red. Prof. Jacka Purchli, stanowi zbiór interesujących studiów naświetlających temat rozwoju Krakowa z uwzględnieniem zarówno perspektywy historycznej, jak też wyzwań współczesności. Każdy z tekstów powstał na podstawie ambitnych i bardzo zaawansowanych badań naukowych. Dzięki temu czytelnik otrzymuje sporą dawkę nowej wiedzy na temat Krakowa, a dotyczącej przede wszystkim takich zagadnień jak rozwój gospodarczy i terytorialny miasta oraz kształtowanie się jego społeczeństwa obywatelskiego (z recenzji profesora Łukasza Tomasza Sroki).

W dyskusji udział wezmą: prof. dr hab. Jerzy Hausner, architekt Janusz Sepioł, dr hab. Łukasz T. Sroka, prof. UP. Spotkanie poprowadzi Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Więcej…
 

DKF Kropka: "Grobowiec świetlików"

kinoDyskusyjny Klub Filmowy "Kropka" (Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5) zaprasza 11 stycznia o godz.18.00 na film "Grobowiec świetlików" w reż. Isao Takahaty; po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą Jakub Bem i Przemysław Piotrowski.

Bilety 12 zł.

"Grobowiec świetlików" (90 minut) reż. Isao Takahata, dramat/anime, Japonia 1988.

Od lat obecny w czołówkach rankingów najlepszych filmów w historii kina „Grobowiec świetlików” jest niezwykłym osiągnięciem japońskiej animacji. Roger Ebert zaliczył go do 300 najlepszych filmów na świecie, na liście IMDb został zakwalifikowany na pozycji 98, w topce magazynu TimeOut powstałej przy udziale Terry’ego Gilliama zajął 12 miejsce. Co do jego wysokiej wartości zgodni byli krytycy Empire, Total Film i recenzenci wymienieni przez serwis RottenTomatoes. Rozpowszechniany wspólnie z dziecięcą mangą z obawy, że nie trafi samodzielnie do szerokiej dystrybucji, stanowił zaskoczenie dla publiczności. W baśniowym świecie narysowanym delikatną kreską Studia Ghibli ukryty jest wojenny dramat dwójki bohaterów, nastoletniego Seity i jego czteroletniej siostry Setsuko, próbujących po utracie rodziców przeżyć we wstrząsanej wojną Japonii. Podążając za rodzeństwem coraz trudniejszą ścieżką film stawia pytanie o granice współczucia i wrażliwość na drugiego człowieka w czasach zagłady.

Więcej…
 

The road to Mandalay. Podróże po Birmie / Slajdowisko

birmaSlajdowisko z udziałem Ewy Chrzan, Kasi Cieszyńskiej i Oli Urzędowskiej w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata. Wstęp wolny.

8 stycznia 2018 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Wędrówka po Birmie, krainie miliona pagód, pięknych jezior, pysznego jedzenia, wspaniałych widoków i niezwykłych ludzi. W obliczu biedy (Birma to jeden z najbiedniejszych krajów Azji), w kontekście politycznych niejasności to naprawdę niebywałe, jak wakacje tutaj mogą relaksować i zachwycać. Mandalay, Bagan, Inle Lake, Taunggyi i znów Mandalay – oto podroż po mistycznym Mjanmar.

Więcej…
 

XXVI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marka Hłaski

hlaskoSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.Marka Hłaski. Konkurs został objęty honorowym patronatem Europosła Parlamentu Europejskiego Marka Plury i Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i osobistego udziału. Na prace czekamy do 20 marca 2018 r.

<br />
 

Międzyszkolny Basen Pływacki - informacja dla Seniorów

basen_godzinyMiędzyszkolny Basen Pływacki - Kraków "Nowa Huta" informuje wszystkich Seniorów, że w dniach 27, 28, 29, 30 grudnia 2017 r. pływalnia będzie czynna w godzinach od 14:00 do 21:30. Natomiast dnia 30 grudnia (sobota) pływalnia będzie do Państwa dyspozycji w godz. od 10:00 do 17:30.

Serdecznie zapraszamy!

 


Strona 5 z 125


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)