Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Zajęcia multimedialne

karinoKlub Karino zaprasza na zajęcia multimedialne z wykorzystaniem klubowych pomocy dydaktycznych. Podczas zajęć dzieci uczą się obsługi urządzeń multimedialnych, aplikacji i programów, a dorośli poznają różne sposoby wykorzystania dziecięcej fascynacji multimediami do celów edukacyjnych.

23.10. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

 

"Kierunek PRACA!" - płatne staże z możliwością zatrudnienia

kpJeśli skończyłeś 30. roku życia, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem nabór do nowego projektu „Kierunek PRACA!”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z:

1. Płatnych staży z możliwością późniejszego zatrudnienia. Każdy staż jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb uczestników.
2. Dodatkowym bonusem jest udział w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach zawodowych dopasowanych do potrzeb i predyspozycji Uczestników Projektu.
3. Wszyscy Uczestnicy Projektu mają też gwarancję wsparcia ze strony osobistego opiekuna i innych specjalistów, również tych branżowych.
4. Udział w programie gwarantuje zwrot kosztów dojazdu na warsztaty i do miejsc stażowych.
5. Osobom, które opiekują się dzieckiem do lat 7 lub inną osobą zależną zapewniamy zwrot kosztów opieki podczas odbywania stażu oraz szkolenia

Więcej…
 

Klub Rodziców: Gimnastyka dla małych i dużych

jedrus_pazdziernik_2018Gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Joanna Augustyniak.

25.10. godz. 17.00-18.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Wolna strefa rodzica i dziecka

303Klub 303 zaprasza do wspólnego spędzania wolnego czasu, integracji Rodziców, Opiekunów i dzieci. Uczestnicy spotkania mogą skorzystać z sali zabaw lub „sali sportowej” – z gigantycznym tunelem, piankowym torem przeszkód i innymi przyrządami rekreacyjnymi.

25.10. godz. 10.00-12.00, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

Zapisy na zajęcia do 2 dni przed terminem.

 

Baby Cafe: Zabawy z animatorem

dukat_animatorNajcenniejszy czas dla dziecka, to czas wspólnych zajęć z rodzicami. W ramach kolejnego spotkania z cyklu Baby Café damy rodzinom okazję do spędzenie popołudnia razem podczas szalonych zabaw, rodzinnych konkursów i warsztatów rozwijających umiejętności manualne dzieci. Spotkanie w ramach Klubu Rodziców.

24.10. godz. 17.00-18.00, Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Młodzi bez względu na wiek - podsumowanie 2. Targów Seniora

targi_seniora_2018- Pierwszy raz jestem na Targach Seniora w Krakowie i muszę powiedzieć, że będę pamiętać to spotkanie jako jedno z bardziej ciepłych, serdecznych, miłych spotkań i oby takie jak najczęściej zdarzały mi się w życiu - mówiła piosenkarka Halina Kunicka po koncercie kończącym drugą edycję Targów Seniora, które odbyły się w dniach 5-6 października w Expo Kraków. Jej występ zgromadził pod sceną ponad pół tysiąca fanów.

W tegorocznym wydarzeniu trwającym przez dwa dni w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków wzięło udział blisko 4 tysiące uczestników, w tym przeszło 100 wystawców. - W zeszłym roku byłam tu po raz pierwszy, zachwycona tym co się działo, jakie prezentowano oferty i czego się można było dowiedzieć. Byłyśmy z koleżanką z Rady Seniorów tylko we dwie i stwierdziłyśmy, że w tym roku należy tu przywieźć cały autobus ludzi. I zabrałyśmy 50 osób z Wadowic! - opowiada Nina Kamińska, jedna z tegorocznych zwiedzających. A atrakcji na stoiskach nie brakowało. Długie kolejki ustawiały się do badań słuchu i wzroku, testów HCV czy USG. - Na stoisku jest wciąż ruch. Do skorzystania z naszych urządzeń, np. do hydromasażu ustawia się cały czas kolejka. I każda osoba jest zadowolona - mówi Marcin Waluś, Prezes Zarządu Has-Med.

Więcej…
 

Zaadoptuj przestrzeń: Pas startowy dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny

zaadoptuj_przestrzen Piąte spotkanie z cyklu "Zaadoptuj przestrzeń". Tym razem zaprezentowane zostaną pomysły młodych architektów krajobrazu na zagospodarowanie terenów sąsiadujących z pasem startowym dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny. Wstęp wolny.

29 października 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Więcej…
 

Spotkanie promujące katalog wystawy "Pan wiecznie Młody. Lucjan Rydel w 100-lecie śmierci"

lucjan_rydel Podczas kolejnego spotkania z cyklu Salon Książki Krakowskiej zaprezentujemy Państwu katalog wystawy Pan wiecznie młody. Lucjan Rydel w 100-lecie śmierci.

24 PAŹDZIERNIKA 2018 R., (ŚRODA)
GODZ. 18.00
PAŁAC KRZYSZTOFORY (SALA MIEDZIANA)
RYNEK GŁÓWNY 35


Zarówno wystawa, jak i katalog jej towarzyszący, mają na celu przybliżenie sylwetki poety, który do dzisiaj funkcjonuje w świadomości społecznej jako postać Pana Młodego z dramatu Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Artykuły zamieszczone w katalogu pokazują, że w rzeczywistości Lucjan Rydel miał wielki wpływ na literaturę oraz sztukę teatru.

Podczas spotkania publikacja będzie sprzedawana z rabatem.

W spotkaniu wezmą udział:

dr Agnieszka Kowalska (MHK)
Małgorzata Palka (MHK)
dr Joanna Zdebska-Schmidt (MHK)
Piotr Szmigielski

Spotkanie poprowadzi Marcin Baran

Publikację można nabyć w naszym sklepie internetowym oraz w sklepie stacjonarnym w Wieży Ratuszowej, Rynek Główny 1.

Wstęp wolny.

 

 

Klub Rodziców: Z tańcem dookoła świata

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl „Z tańcem dookoła świata” przybliża tradycje taneczne różnych narodów i regionów. Uczestnicy sporządzają pod okiem instruktora mapę świata, wybierają kraje, które ich zaciekawiły i które chciałyby odwiedzić, uczą się charakterystycznych tańców. Zajęcia prowadzi Kamil Nowak - pasjonat tańca, posiadający duże umiejętności taneczne.

25.10. godz. 16.00-17.00, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Jesienne zabawy muzyczno-ruchowe

jesienne_zabawyPodczas kolejnego spotkania, prowadzonego przez Elżbietę Chowaniec, uczestnicy w przerwach od zabaw tanecznych i śpiewu, zajmą się wykonaniem jesiennego, ciastolinowego lasu, a także zaczarowanego obrazu z kawałków kolorowej bibuły i odrobiny wody.

24.10. godz. 17.00-18.30, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Więcej…
 

Preludium do 63. Krakowskich Zaduszek Jazzowych, czyli premierę albumu Andrzeja Wasylewskiego "Jazzowe dzieje Polaków. Biografia wielogłosowa"

jazzowe_dziejeZapraszamy na preludium do 63. Krakowskich Zaduszek Jazzowych, czyli premierę albumu Andrzeja Wasylewskiego „Jazzowe dzieje Polaków. Biografia wielogłosowa”. Spotkanie odbędzie się 25 października (czwartek) 2018 r. w Piwnicy pod Baranami (Rynek Główny 27). Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

W programie:

- Pokaz fragmentu filmu Andrzeja Wasylewskiego „Jazzowe dzieje Polski”
- Dyskusja o albumie „Jazzowe dzieje Polaków. Biografia wielogłosowa” z udziałem: Andrzeja Wasylewskiego i Tomasza Handzlika (prowadzenie Antoni Krupa)
- Koncert Antoniego Krupy (wokal, gitara)
- Koncert zespołu jazzowego w składzie: Janusz Grzywacz (instrumenty klawiszowe), Marek Stryszowski (wokal, saksofony)

„Jazzowe dzieje Polaków” to wielogłosowa opowieść o polskim jazzie największych twórców muzyki tego gatunku, m.in. Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Michała Urbaniaka, Andrzeja Trzaskowskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Wojciecha Karolaka, Tomasza Stańki, Włodzimierza Nahornego. Z muzykami rozmawiał reżyser i operator filmowy Andrzej Wasylewski, który całość uzupełnił zdjęciami z żartobliwym komentarzem Wojciecha Karolaka oraz czterema krążkami DVD z filmem „Jazzowe dzieje Polski”, koncertem Jarka Śmietany i muzycznym filmem biograficznym – „Andrzejowi Trzaskowskiemu pro memoria”.

Wydawcą albumu jest Instytut Pamięci Narodowej.

 

 


Strona 5 z 175


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)