Dzielnica XVIII

Czwarta odsłona największego w Europie Festiwalu Literatury dla Dzieci

flddOd dłuższego czasu w Polsce organizuje się wiele festiwali: od festiwalu sztuk niezależnych po festiwal wołowiny w znanej sieciówce. Fachowcy w mądrych słowach opisują tak zwaną “festiwalizację kultury”, choć nikt do końca nie wie, czy to komplement czy obelga. Jedno jest pewne: zawsze warto zajrzeć pod metkę, kto i co Wam proponuje. Zaglądamy zatem do programu największego z największych - Festiwalu Literatury dla Dzieci, który w dniach od 16 do 21 maja 2017 roku edycją warszawską rozpocznie kolejne gigantyczne turnee po największych miastach Polski: Gdańsku, Krakowie, Poznaniu oraz Katowicach.

Więcej…
 

Świetlica "Familka" - informacja dla Rodziców z Nowej Huty

familka2Szanowni Państwo, stowarzyszenie „Pro Familia” od dnia 1 marca br. realizuje projekt finansowany przez Gminę Miejska Kraków. Jest to Placówka Wsparcia Dziennego inaczej nazywana Świetlicą Familką. Siedziba świetlicy jest na os. Górali 15 w Krakowie.

Więcej…
 

Mamy FIOła na Małopolskę - konkurs dla mieszkańców Krakowa!

fio2Tylko do 4 maja można starać się o 5 tys. zł na realizację społecznych planów i marzeń w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na terenie woj. małopolskiego.

Program „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie” kierowany jest do organizacji pozarządowych, które działają nie dłużej niż 30 miesięcy oraz grup nieformalnych i samopomocowych. Aby zwiększyć zaangażowanie obywateli i organizacji pozarządowych działających na terenie woj. małopolskiego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazało lokalnym operatorom blisko 700 tysięcy złotych na realizację projektów.

Zobacz spot: https://www.youtube.com/watch?v=4Myfp3bOHKk

Rodzinne gry i zabawy, tematyczne spotkania, zakup sprzętu biurowego, pokazy mody – to tylko kilka spośród zrealizowanych od 2014 roku ponad 460 projektów. Chcecie zrealizować Wasz pomysł na działania społeczne lub zadbać o rozwój Waszej organizacji pozarządowej? Wystarczy wejść na stronę: www.malopolskalokalnie.pl i wypełnić wniosek konkursowy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 24.04.2017, na godzinę 17.00 do siedziby Biura Inicjatyw Społecznych, ul. Krasickiego 18/Ip na spotkanie informacyjne ws. konkursu.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Gminy Miejskiej Kraków. Partnerami projektu są Gmina Miejska Kraków i Województwo Małopolskie.

 

Rowerowy Klub Ojców

klub_rowerowyKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 28.04. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na spotkanie przeznaczone specjalnie dla ojców. Przestrzeń do swobodnej rozmowy, wymiany wiedzy i doświadczeń, a także wspólnego majsterkowania. Tym razem będziemy rozmawiać o tym, jak przygotować rower do sezonu i jak bezpiecznie jeździć na rowerze z dziećmi. W ramach zajęć praktycznych będzie też można sprawdzić rower i - z pomocą rowerowych specjalistów - przygotować rowerowy sprzęt do jazdy. Oczywiście zapraszamy z rowerami (dzieci i rodziców)!

Więcej…
 

Dobry Czas na Biznes - Dotacje na start 30+

marrSzanowni Państwo, informujemy o możliwości otrzymania bezzwrotnej dotacji w kwocie do 25 300 zł dla osób bezrobotnych i biernych zawodowo w wieku 30 lat i więcej.

Więcej…
 

Czwartek z plastyką: Coś z niczego

cosKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 27.04. w godz. 15:30 - 16:30 zaprasza na spotkanie z plastyką.

Więcej…
 

Program NOWA HUTA Dziś

nh_dzisCelem programu „Nowa Huta Dziś!” jest poprawa infrastruktury w pięciu dzielnicach nowohuckich poprzez realizację zadań wskazanych przez mieszkańców. Zachęcamy wszystkich nowohucian, aby zastanowili się jakie remonty są potrzebne w ich okolicy w zakresie naprawy chodników, dróg czy modernizacji oświetlenia. Akcja obejmuje Dzielnice XIV (Czyżyny), XV (Mistrzejowice), XVI (Bieńczyce), XVII (Wzgórza Krzesławickie) i XVIII (Nowa Huta).

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie ZIKiT-u oraz do aktywnego udziału w projekcie!

 

Czas zatrzymany - znim zbudowano Nową Hutę cz. II

czas_zatrzymany2Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 27.04. o godz. 16:00 zaprasza na spotkanie z Adamem Gryczyńskim, fotografem związanym z Krakowem, pasjonatem Nowej Huty. Adam Gryczyński zajmuje się fotografią od 1976, a od 1983 pracuje w Nowohuckim Centrum Kultury, jako kierownik działu fotograficzno-filmowego. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą (m.in. w USA, Brazylii, Rosji, we Włoszech oraz na Litwie i Węgrzech). Wielokrotnie nagradzany.

Więcej…
 

Bądź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście!

pit3Wydział Promocji i Turystyki UMK rozpoczął kolejną edycję kampanii informacyjno-promocyjnej zachęcającej do rozliczania podatku PIT na terenie Krakowa. Hasłem przewodnim kampanii jest „Bądź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście”.

Celem kampanii jest zachęcenie wszystkich, tych którzy mieszkają, pracują, studiują, żyją w Krakowie, ale rozliczają się z podatku PIT w innych miejscowościach do tego, aby w rocznym zeznaniu podatkowym za 2016 r. wskazali Kraków jako beneficjenta odprowadzanych przez siebie środków – aby płacili podatek PIT na terenie stolicy Małopolski.

Pamiętaj, że każda złotówka wpływająca do budżetu Miasta Krakowa, to realne korzyści dla jego mieszkańców.

 

Akademia Skutecznego Seniora: Ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń

ostatnie_dniStowarzyszenie Pracownia Obywatelska serdecznie zaprasza krakowskich Seniorów do udziału w projekcie „Akademia Skutecznego Seniora”.

Ideą projektu jest zachęcenie seniorów do zaangażowania w poprawę jakości otoczenia, w którym na co dzień żyją i podejmowania działań na rzecz zmian przyjaznych tej grupie wiekowej.

Więcej…
 

Piżama Party dla Kobiet

pizamaKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 28.04. o godz. 18:00 zaprasza wszystkie Panie na kolejne spotkanie z cyklu Piżama Party.

Zeszłoroczna Piżama Party w Klubie Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkanek Branic i okolicznych osiedli. Pozytywnie nastawieni organizatorzy zapraszają i w tym roku do wspólnego imprezowania w piżamkach, nocnych koszulkach lub dwuczęściowych flanelkach, szlafmycach z jaśkami, miśkami i w kapciach. Ale sennej atmosfery z całą pewnością nie będzie. Organizatorzy zachęcają do tematycznych przebrań, najlepsze piżamki zostaną nagrodzone!

Wstęp: 20 zł

 


Strona 5 z 91


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)