Dzielnica XVIII

Pokaz filmu „Bez przedawnienia” - Kraków, 29 listopada 2017 r.

bez_przedawnieniaOddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz TVP Kraków zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu „Bez przedawnienia" - dokumentu mówiącego o pracy pionu śledczego Instytutu Pamięci Narodowej. Zapraszamy w środę 29 listopada 2017 r o godzinie 18.00 do Centrum Edukacyjnego IPN w Krakowie „Przystanek Historia” przy ul. Dunajewskiego 8.

Po emisji filmu odbędzie się dyskusja z udziałem:
- Beaty Kołaczyk – autorki filmu,
- dr. hab. Filipa Musiała – dyrektora Oddziału IPN w Krakowie,
- Marka Szczepanka – sekretarza programowego TVP Kraków,
- prok. Waldemara Szwieca – naczelnika oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie.

Prowadzenie: Roman Graczyk

Wstęp wolny.

 

Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie – finał: premiera publikacji i BarCamp

final_projektu2 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 odbędzie się finał projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie, organizowanego przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Podczas wydarzenia na os. Górali 5 odbędzie się premiera publikacji oraz BarCamp, czyli spotkanie przedstawicieli nowohuckich inicjatyw i miejsc. Będzie także można otrzymać bezpłatny egzemplarz przewodnika oraz spotkać się ze wszystkimi autorami.

W ramach projektu od czerwca do listopada 2017 r. odbyło się dziesięć spacerów i pięć prelekcji, podczas których mieszkańcy Krakowa i nie tylko poznawali nieoczywiste oblicze Nowej Huty. A jest ona miejscem nie­zwykłym i wyjątkowym pod względem historycznym, prze­strzennym i społecznym. Jak dowiedzieli się uczestniczy projektu, tereny te odgrywały dużą rolę od czasów łowców mamutów, przez śre­dniowiecze i kolejne epoki aż do przemian 2. połowy XX w. Wtedy powstał niepowtarzalny układ urbanistyczny, który wpisano w krajobraz kulturowy kształtowany od setek lat.

Więcej…
 

Muzealne aktualności: 26 listopada - 3 grudnia 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na przedświąteczny cykl wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

Szkolenie dla opiekunów świetlic opiekuńczo-wychowawczych, środowiskowych i wiejskich.

mcpSerdecznie zapraszamy na szkolenie opiekunów Świetlic opiekuńczo-wychowawczych, środowiskowych i wiejskich.

Miejsce i termin: 29 listopada 2017 r. od godz. 9:00, Kraków os. Stalowe 18 (Szkoła Podstawowa nr 37)
Koszt: 500 zł za całą grupę (przy grupie 5- 10 osób) lub 100 zł za osobę (przy 1-4 osobach)
Temat: „Świetlica miejscem opieki i wychowania – praktyczna pomoc dzieciom z rodzin alkoholowych, zagrożonych przemocą, metody rozwiązywania konfliktów rówieśniczych, skuteczna praca z grupą”.

Zgłoszenia przyjmujemy przez przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej na nasz numer fax (12) 341-52-89 lub skanu mailem. UWAGA: Termin zgłoszeń: poniedziałek 27.11. do godz. 14.

 

Otwarta debata nad Systemem Informacji Miejskiej

simSzanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Gmina Miejska Kraków przy udziale Stowarzyszenia Grafiki Użytkowej w Warszawie rozpoczęła działania mające na celu uporządkowanie przestrzeni publicznej.

31 lipca br. ogłoszony został konkurs na zaprojektowanie Systemu Informacji Miejskiej dla mieszkańców i turystów. Nowy System Informacji Miejskiej ma za zadanie ułatwić sprawne poruszanie się w przestrzeni Krakowa oraz poznanie okolicy dzięki ujednoliconym kierunkowskazom, mapom czy makietom.

Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się 34 wykonawców, z pośród których wybrano pięciu finalistów, którzy w drugim etapie opracowali koncepcję Systemu Informacji Miejskiej dla Krakowa na przykładzie dzielnicy Podgórze.

Zwycięzcą konkursu na projekt SIM został połączony zespół Towarzystwo Projektowe i Para Buch, natomiast projektem wyróżnionym została koncepcja biura projektowego Mamastudio. Pozostałe trzy prace autorstwa: Syfonstudio - Studio 2x2 - Thinking Architects, Parastudio oraz Balsamstudio & zalazainwayfinding, zgodnie z regulaminem otzrymają prezwidziane nagrody pieniężne.

Więcej…
 

IV Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych – Kraków, 26 listopada 2017

Zapraszamy na IV Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 26 listopada 2017 r.

Więcej…
 

Kabaret Jurki – "Święta polskie"

jurkiNowohuckie Centrum Kultury dnia 7.12.2017 (czwartek) o godz. 19:00 zaprasza na najnowszy program Kabaretu Jurki pt. „Święta polskie”!

Święta mają to do siebie, że zawsze się kończą. Czasem kończą się ot tak, po prostu. Innym razem, tak jak zwykle. A czasem kończy je jakaś głębsza refleksja albo wymiana zdań, czynów, pieniędzy, a nawet i żon. Warto świętować, bo zawsze możemy się czegoś nauczyć. Jak zrobić orła w śmietanie? O czym rozmawiać nad grobem? I co robi ninja w jasełkach? Przy naszym stole każdy znajdzie dla siebie dodatkowe nakrycie. Zapraszamy do świętowania przy suto zastawionym programie z kabaretem Jurki.

Więcej…
 

Mikołajki w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

okknh_mikolajkiKto z nas, niezależnie od wieku, nie lubi dostawać prezentów? Mali i duzi z niecierpliwością wyczekują tego dnia w roku, gdy marzenia się spełniają a Mikołaj przychodzi z workiem pełnym podarunków. Bardzo często do prezentów dodaje też mnóstwo śmiechu i zabawy, ofiarując maluchom niezapomniane wrażenia. A ponieważ Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta z radością spełnia dziecięce fantazje to w sześciu klubach przygotowano mikołajkowe niespodzianki dla najmłodszych.

Więcej…
 

Wręczenie nagród "Świadek Historii" – Kraków, 30 listopada 2017 r.

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek wręczy 30 listopada 2017 r. o godz. 12.00 w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” (ul. Dunajewskiego 8) odznaczenia „Świadek Historii”.

Więcej…
 

Jesienne Kulinaria JEM JEM NABIAŁ'o, czyli wszystko o nabiale

jem_jemOśrodek Kultury Norwida zaprasza na trzecią edycję Jesiennych Kulinariów JEM JEM. Tegoroczna edycja zostanie w całości poświęcona zagadnieniom związanym z nabiałem.

25 listopada 2017 r., godz. 11.00-15.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Więcej…
 

Mikołajki w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

mikolajkiCoraz bliżej grudzień, a w nim dzień w którym brodaty Gość z dalekich stron odwiedza nasze domy. Święty Mikołaj – ulubieniec dzieci, tych małych i tych trochę większych zawita także do Klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Kiedy i gdzie Mikołaj spotka się z dziećmi dowiecie się z załączonego newslettera.

Zapraszamy.

 


Strona 5 z 121


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)