Dzielnica XVIII

NCK dla młodych – czyli w co warto zainwestować swój czas

nck_mlodziezDla młodzieży, która pragnie twórczo, ciekawie i niecodziennie spędzać swój wolny czas, mamy propozycje, które pozwolą zdobyć nową wiedzę, rozwinąć talenty lub pogodzić przyjemne z pożytecznym. Oto kilka z nich.

Więcej…
 

NCK – wiele pomysłów na czas wolny dla osób dorosłych

dorosli_nckZawodowe życie warto pogodzić z zajęciami, które umilą wolny czas, dadzą okazję zawarcia nowych znajomości lub rozwinięcia swoich talentów.

Więcej…
 

Jak poznawałem swojego dziadka Oskara Kleinbergera - spotkanie z cyklu Archiwalne środy w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia”

Jak poznawałem swojego dziadka Oskara Kleinbergera to autentyczne archiwa, źródła i wspomnienia, a przede wszystkim spotkanie z cyklu Archiwalne środy w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” - Kraków, 4 października 2017 r.

Więcej…
 

Galeria Teatralna - newsletter teatralny

galeriaZapraszamy do zapoznania się z newsletterem teatralnym i najciekawszymi spektaklami tej jesieni. Cały repertuar można znaleźć na stronie internetowej http://galeriateatralna.pl/repertuar

Serdecznie zapraszamy!

 

Październik w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

okknh_pazdziernik_2017Zaczęła się jesień i zaczęły się nowe propozycje Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na ciekawe spędzenie czasu wolnego. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia, co będzie się działo w październiku. A będzie się działo dużo, kolorowo i tanecznie oraz nieco nostalgicznie...

Zachęcamy wszystkich do udziału w organizowanych wydarzeniach!
Dział Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Szczegóły w załączonym newsletterze.

 

Targi Seniora / 6-7 października 2017 r.

targi_senioraSzanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić na Targi Seniora, które odbędą się w dniach 6 - 7 października 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9) w sali konferencyjnej "Lwów" (godz. 13:30 - 16:00).

Tematem przewodnim będzie wykład o promocji zdrowia dla senirów pt. "Ku Zdrowej Starości".

Organizatorzy:
- Rada Krakowskich Seniorów
- Komisja Profilaktyki i Promocji Zdrowia - Bogumiła Drabik - Przewodnicząca

Więcej…
 

NCK – tu dzieci nudzić się nie mogą

nck_dzieciW nowym sezonie kulturalnym proponujemy dzieciom znane z lat ubiegłych i sprawdzone zajęcia teatralne, muzyczne, plastyczne, taneczne, sportowe i rekreacyjne oraz, tak jak co roku, kilka nowości.

Warsztaty rysowania piaskiem
Warsztaty mają na celu zapoznanie z podstawami rysowania piaskiem – wycinanie form i figur poprzez odgarnianie tła, tworzenie i rysowanie linii prostych i krzywizn. Powyższe zagadnienia dzieci opanowują rysując pejzaże, rośliny i zwierzęta. Tworzą w ten sposób zarys scenariusza historii rysowanej piaskiem. W trakcie zajęć odtwarzana jest muzyka, która relaksuje i pobudza wyobraźnię. Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia.

Warsztaty rysowania światłem
Przekazanie informacji o zasadach posługiwania się latarkami UV oraz okularami z filtrem UV. Zapoznanie się z różnymi rodzajami latarek oraz różnymi efektami przez nie uzyskiwanymi – rysowanie linią, rysowanie plamą światła, szerokim i wąskim strumieniem światła. Przekazanie informacji o zasadach tworzenia scenariuszy historii rysowania światłem o dynamicznej, spójnej fabule.

Więcej…
 

Łączy Nas Ten Sam Świat - wspieranie integracji osób z niepełnosprawnością sensoryczną i fizyczną / rekrutacja do projektu

laczy_nasŁączy Nas Ten Sam Świat - projekt szkoleniowy wspierający integrację osób z niepełnosprawnością sensoryczną i ruchową poprzez aktywizację osób niepełnosprawnych oraz edukację i uwrażliwienie osób związanych z obszarem kultury, sztuki i działań społecznych (animatorzy kultury, pracownicy instytucji miejskich i organizacji pozarządowych).

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają certyfikaty potwierdzające ich udział w projekcie szkoleniowym.

9 października, godz. 18.00 / INAUGURACJA PROJEKTU + wykład otwarty „JAK I KIEDY POMAGAĆ?” - wprowadzenie w zagadnienia prawidłowej pomocy osobom niepełnosprawnym. Prowadzenie: Maria Peliwo (Fundacja Aktywnej Rehabilitacji).

Więcej…
 

Konferencja „O wolną wieś i wolną Polskę”. 35. rocznica powstania Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników - Kraków, 5 października 2017 r.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na konferencję „O wolną wieś i wolną Polskę”. 35. rocznica powstania Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników, która odbędzie się 5 października 2017 r. (czwartek) w sali konferencyjnej Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00.

Celem konferencji jest przypomnienie działalności Ogólnopolskiego Komitetu Oporu Rolników – najważniejszej konspiracyjnej organizacji środowisk rolniczych, powstałej po wprowadzeniu stanu wojennego i delegalizacji NSZZ Rolników Indywidualnych.

5 października 2017 (czwartek), Przystanek Historia. Centrum Edukacyjne IPN w Krakowie (ul. Dunajewskiego 8)

Więcej…
 

Bezpłatny wyjazd do Wrocławia dla krakowskich seniorów

poKrakowskich seniorów zapraszamy do udziału w wizycie studyjnej do Wrocławia, która odbędzie się w dniu 25 października (środa). Organizowana jest ona w ramach projektu „Akademia Skutecznego Seniora”.

➡ Ramowy program wizyty:

7.30 Wyjazd z Krakowa
12.00-14.30 Spotkanie z przedstawicielami: Wrocławskiej Rady Seniorów, Wrocławskiego Centrum Seniora, organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz seniorów
15.00 Lunch
16.00-17.00 Zwiedzanie Wrocławia
17.00-18.00 Czas wolny
18.00-22.00 Powrót do Krakowa

Więcej…
 

Zwierzyniec zaprasza: Rakowice / wystawa

rakowiceWystawa o Rakowicach jest kolejną odsłoną z cyklu wystaw zatytułowanych Zwierzyniec zaprasza…, które prezentowane są w Domu Zwierzynieckim. Do tej pory, pokazywane były wsie i dawne przedmieścia, które weszły w skład tzw. Wielkiego Krakowa. Znalazły się w jego granicach w wyniku rozszerzenia, które nastąpiło w latach 1910-1915 z inicjatywy prezydenta Juliusza Leo. Dziś są dzielnicami miasta, często o bardzo rozszerzonych granicach w porównaniu do pierwotnego stanu. Inaczej przedstawia się sytuacja Rakowic. Mimo, że leżą one bardzo blisko centrum Krakowa, to w granicach miasta znalazły się dopiero w 1941 roku i nie zostały osobną dzielnicą. Dawna wieś Rakowice została podzielona między dzielnicę III Prądnik Czerwony i XIV Czyżyny.

Więcej…
 


Strona 5 z 108


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)