Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Fitness dla mam po porodzie

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 6.02. w godz. 20:30 - 21:30 zaprasza na cykl zajęć skierowany do matek po porodzie i mam dzieci do 2 lat. Zajęcia odbywać się będą w godzinach wieczornych, aby młode mamy mogły znaleźć czas tylko dla siebie. Z przeprowadzonej diagnozy Klubu Rodziców wynikło zapotrzebowanie młodych mam na organizację zajęć fitness i zajęć tanecznych dla tej grupy odbiorców. Zajęcia fitness prowadzone będą przez Annę Kochniarczyk – doświadczonego instruktora a jednocześnie uczestniczkę zajęć Klubu Rodziców, która sama jest młodą mamą.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Aktywnie z rodziną

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 5.02. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza na aktywne, rodzinne zajęcia.

Tym razem dzieci i rodzice wezmą udział w zajęciach ruchowych na śniegu. Zorganizowane zostaną konkursy rodzinne w lepieniu najpiękniejszego bałwana oraz drużynowa bitwa śnieżna. Zajęcia mają na celu promowanie aktywnego stylu życia międzypokoleniowego, wzbogacanie rodzin w nowe pomysły na spędzanie wolnego czasu w rodzinie oraz uczestnictwo w zawodach rodzinnych. W przypadku niekorzystnej aury zajęcia odbędą się wewnątrz Klubu Karino. Bałwany będą wykonane z waty, a bitwa odbędzie się przy pomocy kulek z papieru.

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota: Bańkowa sobota

bankowa_sobotaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 3.02. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na bańkową sobotę.

Czy jest ktoś na świecie, kto nie lubi baniek mydlanych? Obstawiamy, że nie. Dlatego w sobotę wspólnie nauczymy się przygotowywać płyn do baniek i stworzymy najbardziej fantazyjne i szalone, małe i duże obręcze do puszczania baniek. Uczestników zajęć prosimy o przyjście w ubraniach, którym nie zaszkodzi woda, bańki i piana i przyniesienie ubrań na zmianę.

Prowadzenie: Daria Gosek-Popiołek

Więcej…
 

Klub Rodziców: Pudełka sensoryczne

pudelkaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 2.02. o godz. 12:30 zaprasza na zabawy z pudełkami sensorycznymi.

Więcej…
 

Edyta Świętek nominowana do nagrody "Osobowość Roku 2017"

osobowoscMamy przyjemność poinformować, że Pani Edyta Świętek została nominowana do nagrody Osobowość Roku w kategorii: "Kultura" za sagę "Spacer Aleją Róż".

Zachęcamy do udziału w tym dorocznym plebiscycie.

Aktualne wyniki głosowania można śledzić na stronie Gazety Krakowskiej:

http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/osobowosci-roku/a/osobowosci-roku-2017-krakow-aktualne-wyniki,12840300/

Edyta Świętek, pisarka, została nominowana za sagę "Spacer Aleją Róż" przenoszącą czytelnika w autentyczne czasy budowy i dynamicznego rozwoju najmłodszej dzielnicy Krakowa, w której, w absurdalnej socjalistycznej rzeczywistości autorka osadziła losy fikcyjnej, zubożałej ziemiańskiej rodziny. Edyta Świętek, Podłęże, pisarka, za sagę Spacer Aleją Róż przenoszącą czytelnika w autentyczne czasy budowy i dynamicznego rozwoju najmłodszej dzielnicy Krakowa, w której, w absurdalnej socjalistycznej rzeczywistości autorka osadziła losy fikcyjnej, zubożałej ziemiańskiej rodziny.

Aby zagłosować na Panią Edytę wyślij SMS pod nr 72355 o treści OK.178 (koszt: 2,46 zł z VAT)

 

Klub Ojców: Elektryczność

elektrycznoscKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 26.01. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na spotkanie edukacyjne poświęcone elektryczności.

Co to jest prąd i jak to działa? Na kolejnych zajęciach Klubu Ojców ojcowie z dziećmi będą zgłębiać tajemnice energii elektrycznej i skonstruują proste urządzenia elektryczne. Prowadzenie: Michał Urbański.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Zaczarowana Biblioteka: Bałwankowe przygody

balwankowe_przygodyKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 5.02. o godz. 10:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Zaczarowana Biblioteka.

Więcej…
 

Wymiana Ciepła w Nowej Hucie

wymiana_ciepla


fot. Małgorzata
Szymczyk-Karnasiewicz

W Nowej Hucie na os. Willowym 29 przed wejściem do kiermaszu Wspólnoty Emaus stoi zwykły garderobiany wieszak. Wieszak jest obwieszony kurtkami, płaszczami, swetrami. Obok kartka: „Marzniesz? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw kurtkę, płaszcz, sweter”. Taki pomysł na nietypową i ogólnodostępną formę pomocy przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Dziś w całej Polsce ustawionych jest kilkadziesiąt wieszaków, na których można zostawić lub z których można wziąć potrzebne ubranie.  Na stronie www.wymianaciepla.pl znajdziecie mapę i wszelkie instrukcje na temat zorganizowania własnego punktu zbiórki. Idea jest tak prosta, że prościej się nie da! Postaw wieszak, powieś ciepłe ubranie, jedną rzecz na początek…

Pozwól, by ubrań przybywało. Pozwól, by potrzebujący bez skrępowania brali czego Im trzeba. To działa. To dzieje się samo. Zachęcam do działania. Niech przybywa wieszaków. A tych, którzy chcą podzielić się ciepłymi rzeczami zapraszam codziennie od 9.00 do 17.00, w soboty do 13.00. Akcja w Nowej Hucie potrawa do końca lutego.

 

Kraków i ArcelorMittal Poland razem na rzecz czystszego powietrza

bez_smoguWspółpraca na rzecz czystszego powietrza w Krakowie – to główny cel listu intencyjnego, który został podpisany pomiędzy ArcelorMittal Poland i Urzędem Miasta Krakowa. W pierwszej kolejności właściciel krakowskiej huty wypłaci bonusy finansowe pierwszemu tysiącowi mieszkańców Krakowa, którzy po 1 stycznia 2018 roku dokonają wymiany opalanych węglem lub drewnem starych pieców na niskoemisyjne źródło ciepła. Z zezłomowanych starych palenisk, po przetopieniu, powstaną stojaki rowerowe, które trafią do krakowskich szkół lub pojawią się przy ulicach miasta. Już wkrótce firma uruchomi kolejne działania, które zaplanuje w oparciu o potrzeby krakowian wyrażone w badaniu opinii publicznej, przeprowadzonym przez spółkę pod koniec ubiegłego roku.

Zgodnie z obowiązującą tzw. uchwałą antysmogową, do września 2019 roku mieszkańcy Krakowa korzystający ze źródeł ciepła opalanych węglem lub drewnem muszą wymienić wszystkie przestarzałe piece. ArcelorMittal Poland, chcąc zwiększyć motywację mieszkańców Krakowa do wymiany starych palenisk i przyspieszyć ten proces, ufunduje bonusy pieniężne w wysokości 150 zł dla pierwszego tysiąca osób, które skorzystają z miejskiego programu dofinansowania i wymienią piec po 1 stycznia 2018 r.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu "Jutro bez smogu".

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zabawy z językiem angielskim

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 2.02. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza na zabawy z językiem angielskim.

Dog, cat, fish, rabbit, giraffe, mouse a może elephant? Te i wiele, wiele innych słów poznają dzieci podczas pierwszego spotkania nowego cyklu Zabawy z językiem angielskim w Klubie Rodziców, którego tematem będą zwierzęta. Nowy cykl zajęć w Klubie Rodziców to nauka poprzez zabawę - gry i zabawy językowe, piosenki, rymowanki, wiersze, które są doskonałym punktem wyjścia do wprowadzania i utrwalania zwrotów, wyrazów a nawet struktur gramatycznych oraz poprzez działanie - wykonanie określonego zadania, czynności, prace, eksperymenty, odgrywanie ról, drama itp. Wszelkie podejmowane czynności stworzą możliwości do komunikowania się dzieci ze sobą, uczenia się współdziałania, współpracy, kompromisów, pomocy innym i dzielenia się.

Prowadząca: Paula Chmiela.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Gotuj po hiszpańsku

gotuj2Z wielką radością rozpoczynamy rekrutację do drugiego projektu „Gotuj po hiszpańsku”!

Rekrutację przeprowadza Fundacja PROAKTYWNI w biurze regionalnym w Krakowie.
Projekt adresowany jest do osób w wieku 18-35 lat, które zechciałyby rozwijać swoje pasje i umiejętności kulinarne. Nie wymagamy doświadczenia ani wykształcenia gastronomicznego.

Więcej…
 


Strona 5 z 131


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)