Dzielnica XVIII

Piżama Party dla Kobiet

pizamaKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 28.04. o godz. 18:00 zaprasza wszystkie Panie na kolejne spotkanie z cyklu Piżama Party.

Zeszłoroczna Piżama Party w Klubie Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkanek Branic i okolicznych osiedli. Pozytywnie nastawieni organizatorzy zapraszają i w tym roku do wspólnego imprezowania w piżamkach, nocnych koszulkach lub dwuczęściowych flanelkach, szlafmycach z jaśkami, miśkami i w kapciach. Ale sennej atmosfery z całą pewnością nie będzie. Organizatorzy zachęcają do tematycznych przebrań, najlepsze piżamki zostaną nagrodzone!

Wstęp: 20 zł

 

Klub Rodziców w Klubie Dukat: Smaki wiosny

dukat_rodziceKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 26.04. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na spotkanie w ramach Baby Cafe – rodzinnej kawiarenki z atrakcjami. Zajęcia, które pobudzą zmysły i sprawią, że uczestnicy na nowo odkryją kolory nadchodzącej wiosny. Na warsztatach dzieciaki wraz z rodzicami wezmą udział w sensorycznych działaniach, które pozwolą zapachami i barwami poznać rozkwitającą wiosnę.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Dogoń żyrafę: Ślady na mące

303_kwiecienKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 25.04. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Dogoń żyrafę.

Czyje to rączki? Czyje to stópki? Jaki ślad zostawi wąż a jakie ślady zostawia pies? Czy można narysować coś na mące? Wraz z Żyrafą na wtorkowym spotkaniu przyglądniemy się wszelkim śladom dużym i małym. Sami też spróbujemy odbić ślady rąk, stóp, a może nawet uda nam się stworzyć mączna arcydzieło. Zanim jednak zajmiemy się „tropieniem” rozgrzejemy nasze rączki i nóżki podczas ulubionych rymowanek, pogonimy dziki i żyrafy, a także zrobimy masażyki.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Konkurs recytatorski "Mój świat" - rodzina w twórczości polskich poetów

poetaKlub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11) dnia 26.04 o godz. 18:00 zaprasza na XVII edycję Konkursu recytatorskiego Mój świat adresowanego do dzieci ze szkół podstawowych, klas I-III. Konkurs ma na celu promocję języka polskiego z naciskiem na poprawną wymowę, stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich oraz kształtowanie wyobraźni i wrażliwości dzieci. Jury konkursu przy ocenie występów będzie brać pod uwagę: oryginalność interpretacji tekstu, poprawność fonetyczną deklamacji oraz kulturę słowa – ogólny wyraz artystyczny. Uczestnik może zaprezentować tylko jeden wiersz. Laureaci otrzymają cenne nagrody książkowe.

Więcej…
 

Salon Książki Krakowskiej - promocja „Wokół ulicy Grzegórzeckiej” oraz albumu „Prawie wszystko o Zwierzyńcu”

skk_zaproszenieNa kolejnym spotkaniu z cyklu Salon Książki Krakowskiej przedstawimy Państwu wydawnictwa opowiadające o dwóch krakowskich dzielnicach – Grzegórzkach i Zwierzyńcu.

Więcej…
 

Lepiej zapobiegać niż leczyć - spotkanie profilaktyczne nt. zakwaszenia organizmu

zakwaszenieKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 24.04. o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie z cyklu Lepiej zapobiegać niż leczyć, którego tematem przewodnim będzie tym razem zakwaszenie organizmu. Większość ludzi lubi dobrze zjeść, ale niekoniecznie oznacza to zdrowe posiłki. Organizm człowieka ma naturalne sposoby na wydalenie szkodliwych toksyn, jednak zbyt duże ich skumulowanie staje się po latach poważnym problemem dla zdrowia. Pojawiają się symptomy sugerujące zakwaszenie organizmu, takie jak kłopoty ze snem, skórą, łamliwymi paznokciami i włosami, a także nadwaga czy też bóle mięśniowo-stawowe. Zapraszamy do Klubu Jedność wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jakie są pierwsze symptomy sugerujące zakwaszenie organizmu oraz co powinna zawierać prawidłowa dieta.

Wstęp wolny!

 

Czwartek z plastyką: Coś z niczego

cosKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 27.04. w godz. 15:30 - 16:30 zaprasza na spotkanie z plastyką.

Więcej…
 

Na ratunek Ziemi - obchody Światowego Dnia Ziemi

dzien_ziemiKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 26.04. o godz. 16:00 zaprasza na obchody Światowego Dnia Ziemi.

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Spotkanie w Klubie Jedność "Na ratunek Ziemi" ma na celu uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.

Więcej…
 

Klub Rodziców w Klubie Karino - spotkanie organizacyjne

karino_rodziceKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 26.04. o godz. 16:00 zaprasza rodziców i dzieci na spotkanie organizacyjne nowo powstałego Klubu Rodziców.

Podczas spotkania Anna i Piotr, koordynatorzy Klubu Rodziców działającego w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, zaprezentują działalność Klubu Rodziców w swoim klubie, opowiedzą o doświadczeniach związanych z funkcjonowaniem Klubu Rodziców i zachęcą grupę rodziców z os. Chałupki do aktywnego włączania się w planowane inicjatywy.

Więcej…
 

Misterium Męki Pańskiej

mmpKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 20.04. o godz. 19:00 zaprasza na Misterium Męki Pańskiej.

Widowisko religijne dotyczące najważniejszych wydarzeń dla każdego chrześcijanina, przygotowane wspólnie z gimnazjalistami dla mieszkańców. W Polsce misteria znane są od XVI wieku. Ich rozwój, powstrzymany przez falę reformacji, a następnie zaborów, nastąpił w XX wieku. Polskie misteria pasyjne mają zwykle charakter tradycyjny – drogi krzyżowej rozbudowanej o sceny nawiązujące do poszczególnych stacji. Przykładem może być tutaj najstarsze w naszym kraju misterium, odbywające się od XVII wieku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Klub Jedność zaprasza na Misterium Męki Pańskiej - widowisko religijne przygotowane wspólnie z uczniami I Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji. Inscenizacja oparta na Biblii, przypominająca tajemnice śmierci Jezusa sprzed prawie 2000 lat.

Wstęp wolny.

 

Wernisaż wystawy: "Okupanci. Niemcy w Krakowie 1939 - 1945."

okupanciKim byli Niemcy mieszkający w Krakowie w czasie II wojny światowej? Skąd pochodzili, czym się zajmowali, jak spędzali czas wolny? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć na wystawie czasowej „Okupanci. Niemcy w Krakowie 1939-1945”. Niemieccy cywile stanowili obok wojska oraz funkcjonariuszy aparatu SS i policji duży odsetek mieszkańców Krakowa czasu wojny, o których w zasadzie niewiele wiadomo. Kraków jako stolica Generalnego Gubernatorstwa, miasto poza terenem frontu, był dla nich atrakcyjnym miejscem pracy i robienia interesów. Administracja GG zatrudniała urzędników, nauczycieli, naukowców, bankowców, kupców i przemysłowców.

Więcej…
 


Strona 5 z 91


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)