Dzielnica XVIII

Mikołajki w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

mikolajkiCoraz bliżej grudzień, a w nim dzień w którym brodaty Gość z dalekich stron odwiedza nasze domy. Święty Mikołaj – ulubieniec dzieci, tych małych i tych trochę większych zawita także do Klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Kiedy i gdzie Mikołaj spotka się z dziećmi dowiecie się z załączonego newslettera.

Zapraszamy.

 

Otwórz Uszy. Tu i Teraz. #1 George Crumb

uszyWykład muzyczny wraz z prezentacją utworów. Wykonawcy: Małgorzata Mikulska (flet), Martyna Zakrzewska (fortepian, midi), Jakub Gucik (wiolonczela) – Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble.

27 listopada 2017 r., godz. 18.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na pierwsze spotkanie w ramach cyklu “Otwórz uszy. Tu i teraz”, poświęcone twórczości George Crumb’a.

Wbrew powszechnym stereotypom sztuka współczesna nie musi być niezrozumiała. Wręcz przeciwnie, działalność twórców XX wieku potrafi w bezpośredni sposób przemawiać do odbiorcy, ponieważ jest tworzona w czasach, które o wiele łatwiej nam sobie wyobrazić.

Więcej…
 

Koncerty na Szklanych Domach: Krakowskie Trio Stroikowe

trio2Ośrodek Kultury im C. K. Norwida oraz Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej zapraszają na listopadowy koncert z cyklu „Koncerty na Szklanych Domach” na którym wystąpi Krakowskie Trio Smyczkowe.

26 listopada 2017 r., godz. 18.00, Kościół pw. MB Częstochowskiej, os. Szklane Domy 7, Kraków.

Krakowskie Trio Stroikowe powstało w 1998 roku z inicjatywy oboisty Marka Mleczki przy Orkiestrze Kameralnej Capella Cracoviensis. Zespół składa się z wybitnych instrumentalistów, którzy przejawiają swą aktywność artystyczną nie tylko w grze orkiestrowej, ale również kameralnej oraz solowej - stąd też muzycy mają w swym dorobku wiele koncertów kameralnych z różnorodnym repertuarem, od muzyki barokowej do współczesnej.

Więcej…
 

Pionierzy 2.0. Czyli o nowym życiu w (już nie tak) nowym mieście – wykład

pionierzyWykład o gentryfikacji Nowej Huty w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie. Prowadzenie: dr hab. Jacek Gądecki (AGH). Wstęp wolny.

23 listopada 2017 r., godz. 18.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Podczas wykładu prowadzący opowie o procesie „pionierskiej” gentryfikacji w specyficznym kontekście starej części dzielnicy Nowa Huta w Krakowie. Planowana jako miasto idealne, w latach 90. XX w. silnie odczuła transformację i stała się synonimem upadku pewnej epoki. Współcześnie przeobraża się w interesujące i pożądane miejsce zamieszkania: do łask wraca architektura socrealistyczna, doceniany jest projekt urbanistyczny i ludzki wymiar założenia Nowej Huty. To sprawia, że pojawiają się pionierzy gentryfikacji, ludzie, którzy ryzykują własne środki, by wprowadzić się do dzielnicy, i odnajdują w niej niezwykłą atmosferę „miejskiej wioski”. Grupa ta to młodzi miejscy rodzice gotowi szukać dobrego miejsca do życia dla siebie i swoich rodzin.

Więcej…
 

Targi Bożonarodzeniowe 2017

targi_2017Organizator Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz Realizator Firma Artim Sp. z o.o. uprzejmie informują, że w dniach 24 listopada - 26 grudnia 2017r. na płycie Rynku Głównego w Krakowie odbywać się będą Targi Bożonarodzeniowe. Partnerem jest Urząd Miasta Krakowa.

Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem czterotygodniowego oczekiwania zwanym Adwentem. Chrześcijanie wierzą, że Dzieciątko Jezus, co roku pojawiające się w szopce, przyniesie ludziom łaski Boże, zbawienie, szczęście, powodzenie i zdrowie.

Boże Narodzenie to święto pełne uroku: to rodzinne spotkania przy wigilijnym stole, wspólne ubieranie choinki i śpiewanie kolęd. W radosnych chwilach Świąt przeżywanych wspólnie składamy sobie życzenia i obdarowujemy się prezentami. Zwyczaj ten praktykowany jest od dawna, kojarzy się z darami jakie przynieśli Dzieciątku pastuszkowie i królowie. Prezenty składane są w Wigilię pod choinką lub wręczane w jej pobliżu. Skąd jednak mieć właściwy prezent? Można go wykonać samemu lub wybrać i kupić.

My proponujemy odwiedzić Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie. Jest to miejsce, gdzie można znaleźć świąteczny prezent na każdą kieszeń. Po udanych zakupach wszyscy mogą posilić się przy stoiskach gastronomicznych oraz zatrzymać się przy estradzie, aby podziwiać występy zespołów artystycznych.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - w Dolinie Muminków

muminkiKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 25.11. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kreatywne warsztaty rodzinne z książkami. W sobotę 25 listopada uczestnicy zapoznają się z książkami Tove Jansson o rodzinie Muminków i ich przyjaciołach. Wspólnie stworzą Dolinę Muminków, razem z domkiem i jej bohaterami, poznają ich przygody. Warsztatom towarzyszyć będzie słuchowisko „Lato Muminków”.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

IV Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych – Kraków, 26 listopada 2017

Zapraszamy na IV Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 26 listopada 2017 r.

Więcej…
 

Koncert zespołu LOTTO

lottoKoncert zespołu LOTTO, który tworzą Łukasz Rychlicki (Kristen), Mike Majkowski (Hailu Mergia Trio) i Paweł Szpura (Hera, Wovoka) w ramach nowohuckiego cyklu muzycznego Odbiornik Live.

26 listopada 2017 r., godz. 19:00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Więcej…
 

ARTzona NewART Festival - Ridikjules Ajdijas

art_zona„Biegam w tą i z powrotem
Co to za zaklęty krąg
Czy przepadłem gdzieś w sobotę
Czy popieścił mnie prąd”

Lady Pank „Swojski chaos”

24 listopada 2017 r., godz. 19.00-20.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.

Ridikjules ajdijas to przede wszystkim pomysły. Czy nawet jeśli są „ridikjules” to na pewno nie mają sensu? Czy absurd jest tożsamy z nonsensem, z kolei jakie znaczenie ma chaos? Jaka różnica istnieje między ideą, pomysłem a tytułowym, obcobrzmiącym „ajdijasem”? I w końcu – czy to powinno śmieszyć? Na te pytania postaramy odpowiedzieć podczas listopadowej edycji ARTzona NewART Festival 2017. Absurd z definicji pozbawiony jest sensu. Z kolei nonsens, występujący często jako synonim absurdu to zupełnie inne pojęcie. Nonsens to semantyczny bezład, absurd to sformułowanie wewnętrznie sprzeczne. Reguły są jasno określone. Na myśl przychodzi jeszcze chaos jako stan całkowitego bezładu.

Więcej…
 

Akademia Zdrowego Łakomczucha FINAŁ

akademia_lakomczuchaAkademia Zdrowego Łakomczucha jest realizowana w ramach kampanii ZDROWE "Jesteś tym co jesz" - to banalne, lecz jednak prawdziwe stwierdzenie, o którym często zapominamy na co dzień niestety. Akademia Zdrowego Łakomczucha to projekt skierowany do rodziców małych dzieci, dla których przygotowanie posiłków rodzinnych jest codziennością, ale i weekendową przygodą. ŻYWIENIE - MĄDRE MYŚLENIE. To cykl pięciu spotkań edukacyjnych ze specjalistami zakończony konkursem żywieniowym „Zdrowy, rodzinny posiłek” wraz z wydarzeniami towarzyszącymi.

Zapraszamy na ostatnie z cyklu spotkań edukacyjnych, które odbędzie się w dn. 22 listopada 2017, środa g. 12.30-14.30. Tematem spotkania będzie „Domowa spiżarnia czyli o przetworach słów kilka”. Co warto zamknąć w słoiku, a co zamrozić? Przepisy na szybkie domowe pewniaki, jak sprawić aby zwykła zupa pomidorowa stałą się pełnowartościowym posiłkiem.

Więcej…
 

Ośrodek Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona i Huntingtona

osrodek_pickaSzanowni Państwo, informujemy, że z dniem 1 grudnia 2017 roku rozpocznie swoją działalność Dzienny Ośrodek Wsparcia dla Seniorów 60+ z chorobami Picka, Wilsona i Huntingtona, z siedzibą na os. Szklane Domy 2a/6.

Więcej…
 


Strona 5 z 121


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)