Dzielnica XVIII

Czy rak to wyrok, czyli o profilaktyce chorób nowotworowych

rak_wyrokKlub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 19.01. o godz. 16:30 zaprasza na spotkanie, którego celem będzie zapoznanie uczestników z profilaktyką chorób nowotworowych, która jest podstawą w walce z rakiem i zapominać o niej nie można. Na to, czy dopadną nas choroby nowotworowe, wpływa wiele czynników. Zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta mają tu znaczenie ogromne, nic więc dziwnego, że to one w profilaktyce chorób nowotworowych zajmują najważniejsze miejsce. Doskonałe rezultaty mogą osiągnąć te osoby, których dieta wykazuje się dużą różnorodnością.

Wstęp wolny.

 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na promocję wydawnictwa pokonferencyjnego „Płaszów. Odkrywanie”.

plaszow_odkrywanieZapraszamy na spotkanie promujące wydawnictwo pokonferencyjne w ramach cyklu "Salon Książki Krakowskiej" - "Płaszów. Odkrywanie".

Książka zawiera referaty wygłoszone podczas konferencji pod tym samym tytułem, która odbyła się 15 kwietnia 2016 r., stanowiąc część wydarzenia Pamiętaj z nami 2016.

Celem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa było podsumowanie posiadanej wiedzy na temat dawnego obozu KL Plaszow. Zebrane referaty dotyczą okresu wojny oraz działań podejmowanych na przestrzeni ponad siedemdziesięciu lat na rzecz upamiętnienia terenu poobozowego. Teksty historyków i socjologów uzupełniają rozważania architektów krajobrazu, którzy nie pozostali obojętni wobec potencjału pamięci zawartego w poobozowym obszarze.

Więcej…
 

Zima w mieśćie - warsztaty zimowe w Ośrodku Kultury Norwida

zima_miastoFerie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku po kilku miesiącach nauki. Dla rodziców to dwa tygodnie, podczas których trzeba zorganizować ciekawie czas dla swoich pociech. Mając na uwadze potrzeby dzieci i rodziców, Ośrodek Kultury Norwida przygotował wiele ciekawych i atrakcyjnych zajęć w swoich trzech placówkach (os. Górali 4 i 5, os. Złotego Wieku 14).

Od 30 I 2016 do 10 II 2017 zapraszamy dzieci na tworzenie kreatywnych kolarzy 3D, śnieżnych kul, spotkania z bajką w bibliotece, szkołę Dizajnu, gry, zabawy, warsztaty teatralne, filmowe, muzyczne i inne. Nie może również zabraknąć propozycji sportowych jak spotkanie treningowe z hokeistami Klubu Cracovia, oraz dowiedzieć się jak dbać o swoje bezpieczeństwo od Strażników Miejskich.

Więcej…
 

Praca dla młodych! Płatne staże z możliwością zatrudnienia.

inbit_2017Jeśli nie skończyłeś 30. roku życia i jesteś osobą niepracującą tj. bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z:

Więcej…
 

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia (niedziela), godz. 16:00 – 18:00, Scena NCK

Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy na koncert z udziałem grup i zespołów artystycznych Nowohuckiego Centrum Kultury.

Jubileuszowy Finał będzie odbywał się pod hasłem: KRĘCIMY SIĘ JUŻ 25 LAT! Pieniądze, które będą zbierać wolontariusze, zostaną przeznaczone dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Bilet wstępu w postaci cegiełki na rzecz WOŚP.

 

Karnawałowa prywatka dla dorosłych

karnawalowa_prywatkaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 21.01. o godz. 19:00 zaprasza na wspólną karnawałową zabawę dla dorosłych.

Jak to bywa w karnawale, w czasie radości i zabaw także Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta proponuje wszystkim lubiącym dobrą muzykę i taniec, prywatkę w miłej domowej atmosferze. O oprawę muzyczną zadba znany i lubiany DJ Mario.

Zapisy do 18 stycznia.

Wstęp: 15 zł

 

Festiwal Teatrów Dla Dzieci Kraków 2017

festiwal_teatrowDawno, dawno temu… w Nowohuckim Centrum Kultury pojawił się bajkowy festiwal. Był król i królewna, wróżki, czarnoksiężnik, krasnale, Baba Jaga, Kot w Butach oraz wszyscy krewni i znajomi królika.

W czasie tegorocznych ferii zimowych ponownie na Scenie NCK pojawią się bohaterowie najpiękniejszych bajek świata. Zapraszamy na dwutygodniowe święto teatru dla najmłodszych. Przyjadą do nas najlepsze polskie teatry, by po raz kolejny wszystkie nasze dzieci wciągnąć w magiczny, bajkowy świat pełen niezwykłych przygód, zabawnych perypetii, ważnych spraw i wesołej zabawy - z morałem w tle.

Dziesięć festiwalowych spektakli – dziesięć wypraw w świat wyobraźni.
http://festiwalteatrow.pl/

 

Repertuar NCK styczeń - kwiecień 2017

wnck_2017W Nowym Roku nie zwalniamy tempa, będzie:

Kabaretowo - Kabaret Paranienormalni, Kabaret Smile , Kabaret Hrabi i Kabaret Jurki
Teatralnie - ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia – Teatr Kamienica i kolejny hit Mariusza Szczygielskiego - Kochanie na kredyt.
Koncertowo - Magda Umer, Kasia Nosowska i Kortez
Tanecznie - Widowisko muzyczne inspirowane twórczością Zdzisława Beksińskiego – Kryptonim 27 i Preludium Słowiańskie w wykonaniu Art Color Ballet

WIĘCEJ:

http://nck.krakow.pl/wp-content/uploads/2016/12/Repertuar-dla-doros%C5%82ych-stycze%C5%84-marzec-2017.pdf

ZAMÓWIENIA:

Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 02 66 w. 55, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
KASA czynna: poniedziałek – piątek 8.30-20.00

 

Jasełka przygotowane przez uczniów ZSS nr 6 w Krakowie

jaselka_zssW dniu 11 stycznia w kościele pw św Barłomieja Apostoła w Mogile odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów ZSS nr 6 w Krakowie .Niezwykłe urocze wzruszające po krakowsku ,z hejnałem, przekupkami,tanecznym krakowiakiem, parą królewską i wawelskim smokiem oraz wspólnym kolędowaniem z towarzyszącym nam chórem z liceum i gimnazjum sióstr Prezentek w Krakowie wraz z opiekunem Maciejem Rutkowskim.

Więcej…
 


Strona 7 z 92


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)