Dzielnica XVIII

Projekt Wspólna Sobota: Wielkanocne warsztaty rodzinne

wielkanocne_warsztatyKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 1.04., w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na wielkanocne warsztaty rodzinne.

Co zrobić z opakowaniami po jajkach, które wykorzystujemy do świątecznych ciast? Z kartonowych opakowań można na przykład stworzyć zwierzaki, pojazdy i kwiaty. To wszystko i wiele więcej, na co tylko pozwoli wyobraźnia będzie można zrobić podczas wielkanocnych warsztatów w Klubie Jędruś pod okiem prowadzącej Anny Rateckiej.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty - Czyżyny

mhk_czyzynyMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na wernisaż wystawy pt. "Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty. Czyżyny.", który odbędzie się dnia 5.04.2017 o godz. 14:00, w Oddziale Dzieje Nowej Huty (os. Słoneczne 16).

Więcej…
 

Mistrzejowickie Impresje Muzyczne - koncert pasyjny

koncert_pasyjny1 kwietnia br. o godz. 19.30 odbędzie się Koncert Pasyjny - pierwszy koncert z nowego cyklu Mistrzejowickie Impresje Muzyczne. Do udziału w nim organizatorzy serdecznie zapraszają szczególnie mieszkańców Dzielnicy XV Mistrzejowice, ale także całego Krakowa.

Więcej…
 

Ruszyła rekrutacja do V edycji międzynarodowego projektu „Gotuj po hiszpańsku”

gotuj_po_hiszpanskuUczestnikiem może być osoba w wieku 18-35 lat, z wykształceniem co najwyżej średnim, niepracująca i chcąca zdobyć doświadczenie w zawodzie kucharz ze specjalizacją kuchnia śródziemnomorska.

Więcej…
 

Ogrody Osiemnastki

Chcesz zazielenić swoje podwórko? Zgłoś się do nas!

Rada i Zarząd Dzielnicy XVIII wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej zapraszają na kolejną zieloną akcję. Projekt dotyczy mieszkańców dzielnicy XVIII i jest adresowany do wspólnot mieszkaniowych. Co trzeba zrobić? Wskaż miejsce na podwórku, które chcesz upiększyć. Pomyśl, jakie rośliny chcesz tam posadzić. Napisz pismo w porozumieniu z wspólnotą i zarządcą nieruchomości. Przynieś je do siedziby Rady Dzielnicy XVIII os. Centrum B 6. Na piśmie wymień rośliny i zakres prac oraz oszacuj kwotę. Nie może ona przekroczyć 700 zł.

Wnioski przyjmujemy do 30 kwietnia. Zgłoszone po tym terminie nie będą już rozpatrywane.

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa

edk7 kwietnia po Mszy Świętej o godzinie 20:30 w parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego rusz w milczeniu w pierwszą Ekstremalną Drogę Krzyżową w Mistrzejowicach. Tegoroczna edycja EDK, której pomysłodawcą jest ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, rusza już po raz dziewiąty. Uczestnicy po raz kolejny przeznaczą jedną noc swojego życia na przemierzenie w milczeniu ponad 40 km, rozważając Mękę Chrystusa w przygotowanych na ten cel specjalnych rozważaniach. Rozpoczną zmaganie z samym sobą, ze swoimi słabościami... W tym roku mamy przyjemność zaprosić Was do wyruszenia w EDK także w Mistrzejowicach!

Więcej…
 

Kwiecień w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

okknh_kwiecien_2017Wiosna budzi się do życia, a wraz z nią przybywa nam wszystkim coraz więcej energii do działania. Dlatego też na nadchodzący miesiąc wśród naszych propozycji przygotowaliśmy i takie, które pozwolą Państwu brać w nich aktywny udział.

Zapraszamy do zapoznania się z newsletterem zawierającym szczegółowy plan wydarzeń.

 

Trzy kwiaty na początek miesiąca w NCK

preludium_slowianskieKwiecień rozpoczniemy baletem w słowiańskich kolorach, kabaretowym duetem i kolejną odsłoną Salonu Literacko Muzycznego. Zapraszamy do NCK!

Więcej…
 

Gorąca, kulturalna wiosna

nck_repertuarNa kwiecień i maj zaplanowaliśmy dziewięć wydarzeń, z których każde zasługuje na uwagę. Wyjątkowe koncerty – Kortez Trio, Stanisława Celińska w „Atramentowym” wydaniu - po raz czwarty na naszej scenie i Koncert dla Wojtka Bellona. Kabarety z najwyższej półki – Hrabi i Jurki, na dodatek razem, Grzegorz Halama i Artur Andrus z kabaretowym recitalem. Balet pełen kolorów i komediowy spektakl o niespodziewanych kłopotach aktora-celebryty.

Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowym repertuarem oraz do odwiedzenia Nowohuckiego Centrum Kultury.

 

Praca po praktykach w Niemczech

niemcyZapraszamy do udziału w ciekawym międzynarodowym projekcie – Praktyki w Niemczech, finansowanym ze środków Unii Europejskiej  i realizowanym na zlecenie Ministerstwa Rozwoju. Dotacja na osobę w ramach projektu wynosi ponad 30 tysięcy złotych!

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY

Więcej…
 

Pamiętaj z nami 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa już po raz piąty zaprasza na wydarzenie Pamiętaj z nami!

W tym roku do trzech oddziałów Trasy Pamięci – Fabryki Emalia Oskara Schindlera, Apteki pod Orłem i ulicy Pomorskiej dołącza dawny obóz – Miejsce Pamięci KL Plaszow.

Termin: 7 i 8 kwietnia 2017 r.

Więcej…
 


Strona 5 z 87


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)