Dzielnica XVIII

Gotuj po hiszpańsku

gotuj2Z wielką radością rozpoczynamy rekrutację do drugiego projektu „Gotuj po hiszpańsku”!

Rekrutację przeprowadza Fundacja PROAKTYWNI w biurze regionalnym w Krakowie.
Projekt adresowany jest do osób w wieku 18-35 lat, które zechciałyby rozwijać swoje pasje i umiejętności kulinarne. Nie wymagamy doświadczenia ani wykształcenia gastronomicznego.

Więcej…
 

Wykład: Kultura duchowa Rosji

kultura_rosjiNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 29.01. o godz. 15:00 zaprasza na wykład pt. "Kultura duchowa Rosji".

Tematem ostatniego wykładu w zimowym semestrze w Nowohuckiej Akademii Seniora będzie kultura duchowa Rosji. Gość NAS - dr hab. Józef Kuffel, poruszy m.in. zagadnienia prawosławnej liturgiki i duchowości oraz prawosławnego kalendarza liturgiczny – cyklu świąt stałych.

Więcej…
 

Bal kostiumowy dla dzieci

bal_mirageKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 31.01. o godz. 10:00 zaprasza na kostiumowy bal karnawałowy.

Karnawał w pełni. Czas balów i zabaw. Dzieci uwielbiają takie wydarzenia i czekają na nie z zapartym tchem. To również moment, kiedy można przebierać się do woli i zmieniać się w kogoś innego. Karnawałowego spotkania nie mogło zabraknąć także w Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, który zaprasza na świetną zabawę w rytm znanych i lubianych dziecięcych przebojów. W programie Balu Przebierańców znajdą się gry, zabawy i konkursy m.in. konkurs na najciekawsze przebranie.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona!

 

Bal karnawałowy dla dzieci

karnawal_dzieciKlub Zgody Ośrodka Kultury Kraków- Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 27.01. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza dzieci na bal karnawałowy!

Podczas imprezy karnawałowej w Klubie Zgody dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach muzyczno-ruchowych, plastycznych i integracyjnych. Zabawy prowadzone będą przez animatorów.

Wstęp wolny!

 

Karnawałowy poranek z tańcem i plastyką

poranekKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 17.01. o godz. 11:00 zaprasza na karnawałowy bal, podczas którego będzie można wcielić się w księżniczkę, królewnę, rycerza lub inną baśniową postać. Dzieci będą miały możliwość samodzielnego wykonania elementów przebrania. Jeżeli więc chcesz, żeby twoje dziecko przyjemnie spędziło sobotni poranek – koniecznie przyjdźcie do Klubu Krzesławice.

Wstęp: 15 zł

 

Wolne brykanie

brykanieKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 24.01. w godz. 15:00 - 17:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Wolne Brykanie".

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 

Klub Ojców: Elektryczność

elektrycznoscKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 26.01. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na spotkanie edukacyjne poświęcone elektryczności.

Co to jest prąd i jak to działa? Na kolejnych zajęciach Klubu Ojców ojcowie z dziećmi będą zgłębiać tajemnice energii elektrycznej i skonstruują proste urządzenia elektryczne. Prowadzenie: Michał Urbański.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Karnawał - ulubione melodie

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 31.01. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na karnawałowe spotkanie.

Podczas spotkania dzieci zapoznają się ze zwyczajem przebierania się na bal karnawałowy. Dowiedzą się też, co oznacza słowo „karnawał” a co „tłusty czwartek”. Z kolei w czasie zajęć plastycznych nauczą się jak wykonać maskę karnawałową. Dodatkowo poznają kilka prostych kroków tanecznych. Zajęcia te mają za zadanie wspierać rozwój intelektualny, artystyczny i motoryczny dziecka. Specjalnie dobrany zestaw zabaw i atrakcji wprowadzi dzieci w magiczny świat muzyki i tańca.

Prowadząca: Paula Chmiela

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł.

 

Klub Rodziców: Klubowa Skarbnica Rodzinna - aktywnie z rodziną

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 29.01. w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza na spotkanie pt. "Aktywnie z rodziną".

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota: Pracownia malarska - ocean

pracowania_malarskaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 27.01. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Projekt Wspólna Sobota, podczas którego Klub Jędruś zmieni się w pracownię malarską. Będzie można malować, czym się chce i jak się chce - technika dowolna. Temat przewodni – oceany i podwodne życie. Uwaga! Na zajęciach możliwe będzie pobrudzenie się, stąd prośba do rodziców o odpowiednie ubranie siebie i dzieci.

Więcej…
 

Cyrkowa sobota

cyrkKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 27.01. w godz. 10:00 - 13:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu otwartych sobotnich "pikników" cyrkowych! Dopóki nie wróci do nas ładna pogoda, zajęcia odbywają się w budynku Klubu 303.

Więcej…
 


Strona 5 z 131


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)