Dzielnica XVIII

Wszystko dla Pań - wieczór z okazji Dnia Kobiet

wszystko_dla_panKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 10.03. o godz. 18:00 zaprasza na wspólny wieczór z okazji Dnia Kobiet.

Więcej…
 

W sile wieku - projekt opiekuńczo-aktywizujący skierowany do osób starszych

w_sile_wiekuSzanowni Państwo, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie informuje, od dn. 01.03.2017r. do dn. 28.02.2020 r. realizować będzie projekt pn.: „W sile wieku”, finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Projekt pn.: „W sile wieku” skierowany jest do mieszkańców Krakowa, którzy ze względu na podeszły wiek (60+), stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania podstawowych czynności dnia codziennego oraz ich opiekunów faktycznych.

Więcej…
 

Miasteczko drogowe dla najmłodszych

miasteczko_drogoweKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 7.03. o godz. 17:00 zaprasza na zajęcia edukacyjne dla młodszych dzieci, związane z bezpieczeństwem w domu, w przedszkolu i na podwórku. Na początku każdych zajęć uczestnicy poznają charakterystyczne elementy umundurowania Straży Miejskiej. Następnie, wykorzystując zestaw edukacyjny Autochodzik, cieszący się ogromną popularnością wśród dzieci, funkcjonariusze będą uczyć najmłodszych prawidłowych zachowań na drodze. Dzieci nauczą się podstawowych przepisów w zakresie dotyczącym pieszych i rowerzystów, poznają również znaki drogowe, dowiedzą się także co to są pojazdy uprzywilejowane.

Wstęp wolny!

 

Słoneczna InteGRAcja - protokoły konkursowe

sloneczna_integracjaDnia 28.02 odbyła się GALA NAJMŁODSZYCH LAUREATÓW V jubileuszowej edycji projektu edukacyjnego o Nowej Hucie - Słoneczna InteGRAcja - "Nowohuckie Inspiracje". Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 (Szkoła podstawowa nr 105 i Gimnazjum 49) gościł nagrodzone dzieci z rodzinami i wychowawcami z nowohuckich przedszkoli i szkół podstawowych nauczania zintegrowanego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Na gali laureaci otrzymali nagrody, zobaczyli wystawę własnych prac, a także wzięli udział w grze przestrzennej, która odbyła się na parterze i p. III w budynku szkoły.

sloneczna_integracjaBardzo dziękujemy:
- Wszystkim nauczycielom, którzy w różnych formach wspierali działania projektowe,
- Wolontariuszom - z kombinatu i absolwentom naszego gimnazjum,
- Młodzieży z naszego gimnazjum, obecnej i wspaniale prezentującej się wczoraj na Gali

Informacje na temat dotychczasowych działań w ramach projektu będzie można znaleźć:
- w Nowohuckiej Kronice Filmowej wyświetlanej w najbliższy poniedziałek i wtorek w TVP Kraków, przez cały tydzień w kinie Sfinks,a później na stronach internetowych,
- w Tygodniku Nowohuckim GŁOS
- na FB: Słoneczna InteGRAcja - tu również będą zamieszczane zdjęcia z imprezy https://www.facebook.com/SlonecznaIntegracja/?fref=ts

 

Czyste powietrze, czyli skąd się bierze smog i jak mu zaradzić

czyste_powietrzeOśrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w ramach prowadzonej edukacji ekologicznej organizuje spotkanie „Czyste powietrze”, które odbędzie się w dniu 7 marca 2017 r. o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida na os. Górali 5 w Krakowie. O tym skąd się bierze smog, jak wpływa na nasze zdrowie i jak mu zaradzić w domu i w Krakowie opowie Małgorzata Małochleb z Fundacji Otwarty Plan. Wstęp wolny!

Smog, choć towarzyszy nam od dawna, stał się w ostatnim czasie tematem debaty publicznej, a także codziennych rozmów w domach.

Podczas spotkania dowiemy się czym są i skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza oraz jaki wpływ ma na nie każdy z nas. Prowadząca opowie o tym co kryje się w Programie ochrony powietrza i do czego od 1 września 2019 r. zobowiąże mieszkańców Krakowa tzw. uchwała antysmogowa. Wskaże także dlaczego warto dbać o jakość powietrza i jak bardzo smog wpływa na stan zdrowia, skąd czerpać wiedzę o monitoringu jakości powietrza, które media podają komunikaty oraz jakie znaczenie mają codzienne decyzje o wyborze środka transportu w kontekście zanieczyszczenia powietrza w Krakowie.

Więcej…
 

Rusz nie tylko głową - I Nowohucki Festiwal Naukowy

rusz_glowa1Uprzejmie informujemy, iż 10 marca 2017 roku odbędą się DNI OTWARTE w Szkole Podstawowej nr 91, os. Handlowe 4, w ramach Pierwszego Nowohuckiego Festiwalu Nauki.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami: 10 marca od godziny 17:00 do 19:00 na FESTIWAL NAUKI, w ramach którego zamienimy naszą szkołę w magiczny świat bajek i tajemnicze laboratorium skrywające niezwykłe tajniki sztuki i wiedzy.

rusz_glowa2W ramach festiwalu proponujemy:
- dla najmłodszych (dzieciaki z rocznika 2010) podróż w krainę baśni,
- dla starszych uczniów: warsztaty, pokazy, eksperymenty, gry, zagadki i wiele innych niespodzianek.

CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!

 

Jestem kobietą... - spotkanie z okazji Dnia Kobiet

wierzyszKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 6.03. o godz. 17:00 zaprasza wszytkie Panie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Jako hasło przewodnie tegorocznego Dnia Kobiet organizatorzy wybrali słowa piosenki Edyty Górniak: Jestem kobietą- jestem dobrem, jestem złem, jestem wodą, jestem ogniem, jawą i snem..., ponieważ wszystkie te emocje kobiety odnajdują w sobie. Taka jest kobieca natura, ale czy to źle? Kobieta jest podobno arcydziełem wszechświata - i tego się trzymajmy. Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza wszystkie panie na program artystyczny w wykonaniu Radosława Omiecińskiego, który odpowie na pytanie: czy mężczyźni dopiero 8 marca dostrzegają swoje kobiety? Miła atmosfera oraz wiele przyjemności dla ducha i ciała gwarantowane!

Wstęp: 10 zł

 

Dzień Kobiet w Klubie Karino

byc_kobietaKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 4.03. o godz. 19:00 jak co roku zaprasza na uroczyste świętowanie 8 marca, czyli święta wszystkich Pań.

Więcej…
 

Filantrop Krakowa A.D. 2016

filantropSzanowni Państwo, Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych MOWIS zaprasza do zgłaszania kandydatur do tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2016.

Do 31 marca 2017 r. czekamy na propozycje kandydatur do tytułu FILANTROP KRAKOWA A.D. 2016. Tytuł ten przyznawany jest corocznie osobom lub podmiotom szczególnie zaangażowanym w bezinteresowne niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom Krakowa. Kandydatów do tytułu mogą zgłaszać wszyscy, którzy uznają, że ich kandydat zasługuje na tak zaszczytny tytuł (zgłaszający nie może być jednocześnie kandydatem). Laureatów wyłoni Bractwo Filantropii powołane przez Prezydenta Miasta Krakowa.

Więcej…
 


Strona 7 z 101


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)