Dzielnica XVIII

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

zpit3Szanowni Państwo, Kierownictwo Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA serdecznie zaprasza na koncert z okazji zakończenia sezonu kulturalnego 2016/2017, który odbędzie się w dniu 18 czerwca 2017 roku o godz. 17:00 na scenie plenerowej Nowohuckiego Centrum Kultury.

Więcej…
 

Warsztaty wakacyjne w Ośrodku Kultury Norwida, ARTzonie oraz Klubie Kuźnia!

warsztaty_wakacyjneAnimatorzy Ośrodka Kultury im C. K. Norwida w dniach 26.06. - 14.07. zapraszają dzieciaki na wspaniałe zajęcia w czasie pierwszych dni wakacji! Warsztaty odbędą się w okresie od 26 czerwca do 14 lipca 2017 r. (poniedziałek-piątek) w trzech placówkach: budynku głównym Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5), ARTzonie (os. Górali 4) oraz Klubie Kuźnia (os. Złotego Wieku 14). W programie jak co roku znajduje się wiele ciekawych zajęć, warsztatów i krótkich wycieczek – żadny podopieczny na nudę narzekać nie będzie!

Więcej…
 

Klub Rodziców - Pastelowy stragan

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) zaprasza na spotkanie Klubu Rodziców 14.06. w godz. 17.00 - 18.00.

Dzieci wspólnie z rodzicami wykonają ekologiczną piramidę szczęścia. Piramida szczęścia zostanie wykonana z owoców i warzyw, z których następnie dzieci przygotują dla siebie i rodziców sok. Trening umiejętności będzie polegał na doborze odpowiednich owoców i warzyw do wykonania zdrowego i smacznego napoju. Dzieci dostaną również do wykonania proste zadania związane z doborem składników żywieniowych w codziennym żywieniu: poznają proporcje codziennego spożywania węglowodanów, białka, owoców, warzyw i innych składników żywieniowych.

Następnie dzieci ułożą z papierowych puzzli kompozycję koszyka rozmaitości, w którym znajdą się najbardziej wartościowe składniki codziennej diety. W ten sposób powstanie pastelowy stragan wypełniony artykułami prawidłowego żywienia.

W drugiej części spotkania odbędą się zabawy muzyczne dla najmłodszych oraz zabawy integracyjne Dzieci-Rodzice. W nawiązaniu do pierwszej części spotkania przygotowane zostały piosenki związane z owocami i warzywami. Dzieci będą „zbierać” jabłka, gruszki, truskawki, oraz wykopywać z grządek wybrane warzywa.

Więcej…
 

Połącz przyjemne z pożytecznym i dołącz do nas na Piknikach Obywatelskich

pikniki_obywatelskiePikniki obywatelskie to nie tylko doskonała okazja do zapoznania się z projektami zgłoszonymi w tegorocznym Budżecie Obywatelskim, ale też możliwość uczestniczenia w licznych atrakcjach towarzyszących dla małych i dużych. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach z animatorem, zaś dorośli w tym czasie, mogą odpocząć w naszej strefie relaksu, posilić się w jednym z kilku mobilnych punktów gastronomicznych (food track) lub skorzystać z bezpłatnych usług stacji naprawy rowerów.

Więcej…
 

Przed długim weekendem i wakacjami zadbaj o stan techniczny swojego samochodu – Radio Kraków zaprasza do „strefy serwisowej”

Już w najbliższą sobotę (10 czerwca) Radio Kraków zaprasza na kolejną akcję z cyklu „Słuchaj i reguluj”! Akcja zwrócić ma uwagę kierowców na konieczność dbania o stan techniczny swojego samochodu i zachęcić do regularnego sprawdzania stanu pojazdów, zwłaszcza przed wyjazdami weekendowymi i wakacyjnymi. Strefa serwisowa na parkingu Radia Kraków (al. Słowackiego 22, przed siedzibą rozgłośni) czynna będzie od godz. 9.00 do 15.00. W tym czasie dla najmłodszych uczestników ruchu prowadzone będą egzaminy na kartę rowerową. Około południa wystąpi Orkiestra Strażackiej ze Świątnik Górnych, a od godz. 11.05 do 12.00 na antenie Radia Kraków specjalne wydanie magazynu „Radiostrada” prosto z radiowego parkingu.

Podczas sobotniej akcji „Słuchaj i reguluj”, w strefie serwisowej na parkingu Radia Kraków prowadzona będzie analiza spalin, będzie można też sprawdzić poziom płynów eksploatacyjnych w chłodnicy oraz układzie hamulcowym. Dla kierowców jeżdżących z małymi dziećmi Radio Kraków przygotowało bezpłatne ozonowanie klimatyzacji, a każdy będzie mógł wziąć udział w kursie udzielania pierwszej pomocy, który poprowadzą zaproszeni przez Radio Kraków eksperci. Trzeba pamiętać, że w Polsce za nie udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku, można trafić do więzienia, co ważniejsze jednak, niewiele osób wie, jak przeprowadzić resuscytację. Dlatego zaproszeni eksperci uczyć będą udzielania pierwszej pomocy i doradzą, jak dobrze wyposażyć samochodową apteczkę.

Więcej…
 

51. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Stanisław Wyspiański „Bądź jak meteor…”

meteorOrganizatorzy nowohuckiego cyklu kulturalno-społecznego Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty wraz z Teatrem Łaźnia Nowa zapraszają na wydarzenie inaugurujące BULWAR(T) SZTUKI – festiwal realizowany przez całe wakacje nad Zalewem Nowohuckim (ul. Bulwarowa). Szczególnie zapraszamy na koncert inauguracyjny całego cyklu, który odbędzie się 11 czerwca 2017 r. - godz. 20.30, nad Zalewem Nowohuckim, ul. Bulwarowa „BĄDŹ JAK METEOR…” to muzyczno-multimedialne widowisko z okazji 110 rocznicy śmierci Stanisława Wyspiańskiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Uwaga! Organizatorzy nie zapewniają miejsc siedzących. Można przynieść własny koc lub krzesło.

 

Dni Nowej Huty 2017

dni-nowej-hutyMamy zaszczyt zaprosić Państwa na Dni Nowej Huty 2017, które odbędą się dnia 10.06 (sobota) w godzinach od 14:00 do 22:00 na Łąkach Nowohuckich (między NCK a os. Centrum E).

W programie m.in. festyn rodzinny, występy znanych artystów oraz wiele wydarzeń towarzyszących. Podczas imprezy będą zbierane datki na rzecz podopiecznych fundacji Matio, opiekującej się dziećmi chorymi na mukowiscydozę.

Serdecznie zapraszamy!

 

Akademia Archeologiczna - zajęcia dla ciekawych świata!

akademia_archeologicznaDnia 24.06. o godz 11:00 zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat na wyjątkowe warsztaty, które zdradzają tajniki ciekawej pracy archeologa oraz pozwalają w przystępny sposób zapoznać się z historią!

Więcej…
 

Dzień Przyjaciela

najlepszy_przyjacielKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 13.06. o godz. 17:00 zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego świętowania jednego z najbardziej przyjemnych świąt w kalendarzu – Dnia Przyjaciela. Podczas imprezy poznamy cechy prawdziwego przyjaciela, dowiemy się czy przyjaciel wspiera Cię, potrafi rozmawiać z Tobą godzinami, zawsze jest, gdy go potrzebujesz, potrafi się poświęcić, zawsze ma dla Ciebie czas, wybaczy wszystko. W programie znajdą się też zespołowe gry i zabawy sportowe oraz konkurs plastyczny „Mój najlepszy przyjaciel".

Wstęp wolny.

 

Piknik w Parku Ratuszowym

piknik_ratuszowyZapraszamy na pikniki dla mieszkańców w Nowej Hucie. Kolejny odbędzie się 11 czerwca 2017 r. (niedziela) w Parku Ratuszowym (przy al. Róż).

W programie m.in. spektakl z klownem: żonglerka, etiudy muzyczne, skecze pantomimiczne, godz. 15.30 – 17.30, zajęcia Tai Chi 16.30 – 18.00; zajęcia kreatywne z decoupage 15:00 – 18:00; malowanie twarzy, modelowanie balonów; piłkarzyki, badminton, bule, bierki ogrodowe; gry planszowe. Następne pikniki odbędą się: 1 lipca (sb.) - w Parku im. S. Żeromskiego, 10 września (ndz.) - w Parku Ratuszowym.

„Pikniki dla mieszkańców w Nowej Hucie” to propozycja cyklu 4 spotkań, podczas których mieszkańcy mają okazję spotkać się, porozmawiać, spędzić czas z rodziną, ze znajomymi, z sąsiadami.

Projekt jest realizowany przez Program Aktywności Lokalnej „Na Skarpie” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach budżetu obywatelskiego – edycja 2016.

 

Góralski Dzień Branic

goralski_dzien_branicW ramach tegorocznego święta osiedla Branice Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 17.06. o godz. 16:00 serdecznie zaprasza na rodzinną imprezę plenerową Góralski Dzień Branic.

Więcej…
 


Strona 5 z 99


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)