Dzielnica XVIII

Raport Zrównoważonego Rozwoju ArcelorMittal Poland 2017

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z dorocznym Raportem Zrównoważonego Rozwoju ArcelorMittal Poland.

Treść raportu za rok 2017 dostępna jest pod poniższym linkiem:

https://poland.arcelormittal.com/odpowiedzialnosc-biznesu/raport-2017.html

 

Bieńczyce – spacer / Nowa Huta – architektoniczny portret miasta

spacer_bienczyce Spacer architektoniczno-urbanistyczny po Bieńczycach w ramach projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta. Prowadzenie: Paweł Jagło. Wstęp wolny. Zapisy do 30 VIII: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Start: ul. Obrońców Krzyża 1 (przed wejściem do Arki Pana)
1 września 2018 r., godz. 15.00

Więcej…
 

Nowohucianie na Green Velo - slajdowisko

green_velo Slajdowisko w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata z udziałem Gosi i Zosi Karnasiewicz, Michała Jelenia, Wojtka Pajora, Adama Okuńskiego i Elżbiety Wicińskiej. Wstęp wolny.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5
10 września 2018 r., godz. 19.00


Na przełomie lipca i sierpnia 2018 r. niezależnie od siebie, nie wiedząc o sobie, szóstka nowohucian wyruszyła na szlak rowerowy wschodnią flanką Polski. Gosia i Zosia, czyli mama z córką, Wojtek, Ela i Adam, trójka znajomych, Michał - samotnie. Z innego punktu, do innego celu, bo taki jest Green Velo - najbardziej spektakularny i zaskakujący szlak. Liczący prawie 2000 km, biegnie przez pięć województw, pokazując piękno Polski w najlepszym wydaniu.

Więcej…
 

Dożynki Dzielnicowe w Wyciążach

dozynki_wyciazaKażdego roku u schyłku wakacyjnych miesięcy rolnicy, po trudach ciężkiej pracy na roli, organizują Dożynki. Bogata tradycja świętowania czasu zbiorów wciąż pozostaje żywa w wielu miejscach na mapie Polski. Nie inaczej jest na obrzeżach Miasta Krakowa, gdzie wciąż wielu mieszkańców para się rolnictwem. To właśnie z ich inicjatywy rokrocznie organizowane są dożynki miejskie, dzielnicowe czy osiedlowe.

Wzorem lat ubiegłych Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta zaproszą mieszkańców Dzielnicy XVIII i XVII Wzgórza Krzesławickie do wspólnych obchodów święta plonów. Do grona organizatorów dołączy OSP z osiedla Wyciąże, które będzie w tym roku gospodarzem Dożynek. Święto plonów Dzielnicy XVIII odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia, na terenie LKS Błyskawica Wyciąże przy ul. Podstawie 6a.

 

Organizatorzy zapraszają zespoły dożynkowe z wieńcami i gości imprezy do udziału w tradycyjnym korowodzie, który wyruszy o godz. 13.30 ze skrzyżowania ul. Wyciąskiej z Prawocheńskiego. Po uroczystym przejściu na teren imprezy, od godz. 14.00 sprawowana będzie Msza św. plenerowa pod przewodnictwem ks. Andrzeja Kotta – proboszcza Parafii w Ruszczy. Po jej zakończeniu nastąpi oficjalne otwarcie Dożynek i część artystyczna. W niej, jako pierwsi, wystąpią przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9. Młodzi artyści przedstawią utwory śpiewane solowo i grupowo, a także zaprezentują wiązanki tańców. Następnie na scenie zaprezentuje się zespół Jędrusie z Koła Seniorów PZERiI nr 20, działającego przy Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Seniorzy, w przygotowanym przez siebie programie artystycznym, zabiorą widzów w podróż w czasie.

Więcej…
 

"Kierunek PRACA!" - płatne staże z możliwością zatrudnienia

kpJeśli skończyłeś 30. roku życia, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem nabór do nowego projektu „Kierunek PRACA!”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Więcej…
 

Dobry czas na biznes – KOM2

dcb_2Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego informuje o rozpoczęciu naboru do projektu „Dobry czas na biznes – KOM2”, który skierowany jest do osób bezrobotnych i biernych zawodowo w wieku 30 lat i więcej należących do co najmniej jednej z grup:

a) powyżej 50 roku życia,
b) długotrwale bezrobotnych,
c) z niepełnosprawnościami,
d) o niskich kwalifikacjach,
e) kobiet.

Projekt „Dobry Czas na Biznes – KOM2” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 8.3.1 Wsparcie na zakładanie działalności gospodarczej w formie dotacji, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nabór do projektu rozpoczyna się 10 sierpnia.

 

Projekt "Po 50-tce aktywnie na rynku pracy"

popZ przyjemnością informujemy, że Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce od lipca 2018 r. realizuje projekt „Po 50-tce aktywnie na rynku pracy.” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach 8 Osi Priorytetowej Rynek Pracy Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa 140 Małopolan, zamieszkujących jeden z powiatów: wadowicki, suski, chrzanowski, oświęcimski, bocheński, tarnowski, brzeski, wielicki, krakowski, olkuski, miechowski, proszowicki oraz miasta Kraków i Tarnów.

Projekt jest skierowany do osób, które ukończyły 50 rok życia i pozostają bez pracy tj. posiadają status osoby bezrobotnej lub są osobami biernymi zawodowo.

Uwaga! W projekcie mogą uczestniczyć także emeryci i renciści, których celem jest aktywizacja zawodowa.

Więcej…
 

Wzgórza Krzesławickie – spacer / Nowa Huta – architektoniczny portret miasta

spacer_krzeslawice Spacer architektoniczno-urbanistyczny po Wzgórzach Krzesławickie w ramach projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta. Prowadzenie: Paweł Jagło. Wstęp wolny. Zapisy do 6 IX: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Start: os. Na Wzgórzach 1A (przed wejściem do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego)
8 września 2018 r., godz. 15.00

Więcej…
 

X Nowohucki Biathlon Rowerowy

biathlon_XII Stowarzyszenie Moja Nowa Huta ,FHU Elmar informują, że w dniu 09.09.2018 r. odbędzie się X edycja Nowohuckiego Biathlonu Rowerowego. Jest to impreza niepowtarzalna, która cieszy się coraz większym powodzeniem wśród rowerzystów.

Patronat honorowy nad X Nowohuckim Biathlonem Rowerowym / podobnie jak w poprzednich latach/ objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. W związku z oddaniem trady S7, trasa Nowohuckiego Biathlonu Rowerowego przebiegać będzie , zawodnicy sprawdzają swoje umiejętności strzeleckie.

Więcej…
 

Mistrzostwa Krakowa w Scrabble 2018

scrabble_krakow Jak co roku ostatni weekend lipca to szczyt upałów w Polsce oraz kolejne Mistrzostwa Krakowa w scrabble. Od 8 lat, dzięki wsparciu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta odbywają się one w Nowohuckim Centrum Kultury. Wyjątkiem był zeszły rok z uwagi na remont sali, w której gramy. Po remoncie na szczęście sprawnie działa klimatyzacja, dzięki czemu warunki do gry były bardzo dobre.

Mistrzostwa odbywają się od 1997 roku, zaś Krakowski Klub Scrabble organizuje je od roku 2003. Te, na których debiutowałem w 2001 roku, odbywały się w klubie Bakałarz przy ulicy Ingardena, następnie przenieśliśmy się do nieistniejących już hal Tomexu. Potem kilka lat graliśmy w hotelu Holiday Inn przy Wielopolu, aż wreszcie w 2011 roku trafiliśmy do NCK (z tymczasowym odskokiem do Centrum Kultury im. Norwida w ubiegłym roku). Początki organizacji przez nasz nowo powstały klub były trudne, wprawdzie nie istniało jeszcze wówczas w OSPS słowo hejter, ale niektórzy głośno powątpiewali, czy studentka z Sandomierza zdoła zorganizować turniej na miarę Grand Prix. Justyna Górka, o której mowa organizuje jednak z powodzeniem ten turniej do dziś i choć była nieobecna w tym roku z powodów rodzinnych, to właśnie jej należą się największe podziękowania, że nasz turniej wciąż trzyma poziom. Oczywiście pomaga jej wielu klubowiczów, tradycyjnie Jurek Matyasik, Mariusz Wrześniewski oraz niżej podpisany. W tym roku warto wymienić również Ewę Dunikowską i Agnieszkę Dawid, zaś wcześniej był to między innymi nieżyjący już Krzysiek Leśniak, którego żona Kasia (wraz z firmą MaKaMa) od dwóch lat funduje nam puchar jego imienia. Warto jeszcze na koniec dodać, że krakowski turniej jest jedynym, który był obecny we wszystkich dotychczasowych edycjach Grand Prix Polskiej Federacji Scrabble od 1998 roku. Tyle historii — przypomniałem ją dlatego, że w naszych turniejach grają już zawodnicy młodsi niż nasz turniej.

Więcej…
 

Bezpłatne znakowanie psów

Urząd Miasta Krakowa informuje, że każdy właściciel psa zamieszkujący na terenie Krakowa, w zależności od miejsca swojego zamieszkania może bezpłatnie oznakować swojego psa w jednej z poniższych lecznic:

Więcej…
 


Strona 6 z 166


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)