Dzielnica XVIII

IPN zaprasza na spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej - 12.12.2018

hart_duchaSzanowni Państwo, bohaterem grudniowego spotkania Krakowskiej Loży Historii Współczesnej będzie abp Ignacy Tokarczuk.

Zapraszamy 12 grudnia 2018 r. (środa) do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej), godz. 18.00.

Więcej…
 

Targi Bożonarodzeniowe 2018

tb_2018Organizator Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz Realizator Firma Artim Sp. z o.o. uprzejmie informują, że w dniach 30 listopada - 26 grudnia 2018 roku na płycie Rynku Głównego w Krakowie odbywać się będą Targi Bożonarodzeniowe. Partnerem jest Urząd Miasta Krakowa.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Spotkanie chustowe

klub_jedrusSpotkanie w luźnej atmosferze, możliwość swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i otrzymania porad od ekspertki. Zapraszamy wszystkie mamy – zarówno chustujące od dawna jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z chustami. Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk - doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

8.12. godz. 11.30-14.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Rodzicielska frustracja - jak sobie radzić z bezradnością wobec dziecka

klub_jedrusPodczas warsztatów rodzice będą mieli okazję ćwiczyć rozpoznawanie własnych uczuć, konstruktywne radzenie sobie ze złością, frustracją i stresem. Prowadzenie: Kamilla Szczyrek, psycholożka.

7.12. godz. 17.00-19.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Sztuka i kultura w Klubie Rodziców

karinoCelem zajęć jest rozbudzenie ciekawości i zainteresowania sztuką, zaznajomienie dzieci z dziełami uznanymi i podziwianymi na całym świecie, uzupełnienie i poszerzenie wiedzy o kulturze, którą już posiadają oraz rozwijania twórczej aktywności.

6.12. godz. 16.30-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultura Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Mikołajkowe rękodzieło

karinoKlub Karino zaprasza na warsztaty tworzenia niepowtarzalnych ozdób świątecznych. W programie zajęć między innymi przygotowanie bombek (fakultatywnie baniek) choinkowych metodą „karczocha” (ozdabianie tasiemkami) oraz cekinami.

4.12. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultura Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

IPN zaprasza na ogólnopolski, finałowy Turniej Debat Historycznych w Krakowie, 6-7 grudnia 2018

dthDnia 6 i 7 grudnia w Krakowie odbędzie się drugie z cyklu trzech wydarzeń w ramach zorganizowanego przez IPN Turnieju Debat Historycznych #MojaNiepodległa.

W listopadzie w Warszawie spierali się studenci, a w Krakowie debatować będą 32 drużyny, reprezentujące szkoły ponadpodstawowe. Aby zakwalifikować się do turnieju, uczniowie musieli zorganizować debatę o tematyce niepodległościowej o zasięgu co najmniej szkolnym. Jak to wyglądało, można zobaczyć np. tutaj:

https://bit.ly/2FZOe7c
https://bit.ly/2E2trgJ
https://bit.ly/2UbwoRL
https://bit.ly/2KWSgw0
https://bit.ly/2KSesXW
https://bit.ly/2Qx0cJs
https://bit.ly/2Ueqqzy

Więcej…
 

Adwentowy Kiermasz Świątecznych Różności

wersalikKlub Wersalik zaprasza na Adwentowy Kiermasz Świątecznych Różności. Podczas kiermaszu możesz wybrać i kupić ręcznie zdobione świece, ozdoby choinkowe, stroiki oraz wiele, wiele innych - małych i dużych - misternie wykonanych dekoracji świątecznych. Słowem - wszystko co potrzebne, by przygotować dom na nadchodzące Święta, ozdobić go w niepowtarzalny sposób.

3-14.12, godz. 12.30-18.00, Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Kiermasz potrwa aż 11 dni i będzie czynny w godzinach otwarcia klubu.

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - rzecz o krakusce

klub_jedrusKlub Jędruś i ŻyWa Pracownia zapraszają na międzypokoleniowe warsztaty poświęcone krakowskim zwyczajom i tradycjom. Uczestnicy spotkania spróbują uszyć tradycyjne nakrycie głowy, symbol miasta – słynną czapkę krakuskę.

8.12. godz. 11.30-13.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Klub Rodziców: Gimnastyka dla małych i dyżych

klub_jedrusGimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

Prowadzenie: Joanna Augustyniak.

6.12. godz. 17.00-18.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Klub Rodziców: Zumba dla rodzin

karinoZumba to ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytm latynoskiej muzyki. Zajęcia fitness mają pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie człowieka, ponieważ dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Rodzinne ćwiczenia to doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu i zadbanie o zdrowy tryb życia całej rodziny.

4.12. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultura Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 


Strona 6 z 185


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)