Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Zumba dla rodzin

karinoKlub Rodziców w Klubie Karino zaprasza na zajęcia z cyklu Klubowa Skarbnica Rodzinna, prowadzone przez Kamila Nowaka. Zumba to trening aerobowy w rytm latynoskiej muzyki. To połączenie tańca z ćwiczeniami fizycznymi, przez co aktywność staje się dobrą zabawą. Zajęcia zumby pozytywnie wpływają na kondycję i zdrowie człowieka: dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu.

18.10. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Spotkanie chustowe

klub_jedrusSpotkanie w luźnej atmosferze, możliwość swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i otrzymania porad od ekspertki. Zapraszamy wszystkie mamy – zarówno chustujące od dawna jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z chustami. Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk - doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

20.10. godz. 11.30-13.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

 

Klub Rodziców: Z tańcem dookoła świata

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl „Z tańcem dookoła świata” przybliża tradycje taneczne różnych narodów i regionów. Uczestnicy sporządzają pod okiem instruktora mapę świata, wybierają kraje, które ich zaciekawiły i które chciałyby odwiedzić, uczą się charakterystycznych tańców. Zajęcia prowadzi Kamil Nowak - pasjonat tańca, posiadający duże umiejętności taneczne.

18.10. godz. 16.00-17.00, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Terrodebaton 2018

terrordebaton Cykl pięciu seminariów naukowych „Terrodebaton” organizowany przez Fundacje Nauka i Kultura oraz Collegium Civitas ma na celu przybliżenie problematyki terroryzmu jako wyzwania współczesnych czasów i pokazania jego złożoności z perspektywy różnych nauk: ekonomii, politologii, nauk o bezpieczeństwie, metaloznawstwa, literaturoznawstwa, urbanistyki, socjologii i psychologii. Przy czym podejmowane zagadnienia będą obejmowały historie terroryzmu w XX wieku oraz ewolucję zjawiska w XXI wieku.

Więcej…
 

Ojczyzno nie zapomnę Ciebie… – koncert z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

koncert_ojczyzno W 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. W całym kraju obchodzimy w tym roku jubileusz 100-lecia tego wydarzenia i z tej okazji realizowane są różnorodne działania mające na celu upamiętnić tamten czas. Również organizatorzy cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich zapragnęli włączyć się w to wspólne świętowanie, zapraszając wszystkich na koncert zatytułowany Ojczyzno nie zapomnę Ciebie, który odbędzie się 13 października o godz. 19.30 w Kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich (os. Na Wzgórzach 1A).

Więcej…
 

Kościół w Mistrzejowicach – zwiedzanie

mistrzejowice Zwiedzanie zaprojektowanego przez Józefa Dutkiewicza kościoła pw. św. Maksymiliana w Mistrzejowicach w ramach projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta. Prowadzenie: Kamila Twardowska. Zapisy do 11 X: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Wstęp wolny.

14 października 2018 r., godz. 15.00
Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego, Osiedle Tysiąclecia 86


Partner wydarzenia:
Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach

Więcej…
 

Nowa Huta dla Niepodległej - koncert

dla_niepodleglejW sobotę 20 października br. o godzinie 16.00, na scenie umiejscowionej w reprezentacyjnej Alei Róż, rozpocznie się koncert Nowa Huta dla Niepodległej, będący głównym akcentem lokalnej części obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W trakcie trzygodzinnej imprezy zaprezentują się twórcy wywodzący się z Nowej Huty i związani z nowohuckim środowiskiem artystycznym. Na koncert zaprasza Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Wykonawców, którzy wystąpią w tym niezwykłym koncercie różnią uprawiane dziedziny sztuki i odmienne spojrzenia na nią, a także czasem mocno kontrastujące ze sobą środki wyrazu, ale łączy jeden cel - oddanie hołdu Niepodległej Polsce. To właśnie za sprawą różnorodności, cechy wzbogacającej wspólnotę narodową, przez nowohucką scenę przewiną się młodzi filharmonicy i adepci tańca nowoczesnego, chórzyści i tancerze klasyczni, natomiast w Alei Róż ułańska fantazja jeźdźców na koniach kontrastować będzie z pokazem ogniowo-akrobatycznym młodych cyrkowców.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Gimnastyka dla małych i dużych

klub_jedrusGimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Joanna Augustyniak.

18.10. godz. 17.00-18.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Klub Rodziców: W zdrowym ciele zdrowy duch

karinoWarto pamiętać, że rozwijając sprawność ruchową dziecka pozytywnie wpływamy na jego rozwój umysłowy. Aktywność fizyczna nie tylko zapewnia poprawę koncentracji, ale też intensyfikuje procesy poznawcze. Zajęcia, prowadzone przez Renatę Cybulską, łączą w sobie elementy o charakterze edukacyjnym z zabawami ruchowymi.

16.10. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

"Wierność. Kapelani w Powstaniu Warszawskim" - Krakowska Loża Historii Współczesnej

klhw2Szanowni Państwo,zapraszamy na kolejne spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej. Tym razem będziemy dyskutować o książce Stanisława Zasady „Duch ’44. Siła ponad słabością. Duchowi przywódcy Powstania Warszawskiego”.

Środa, 17 października 2018 r. w godz. 18-20
Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8


Ta książka nie jest głosem w sporze o Powstanie Warszawskie. Ale nie jest też prostą apologią walki zbrojnej. Owszem, pokazuje postawy księży – kapelanów Powstania, którzy jak ks. Jan Salamucha i o. Michał Czartoryski OP za wierność do końca zapłacili życiem. Ale też pokazuje dylematy żołnierzy Powstania, którzy będąc przeważnie chrześcijanami, widzieli cały tragizm sytuacji, w której przyszło im zabijać.

Najbardziej wyraziście odzwierciedla te duchowe rozterki postać ks. Jana Zieji. Autor książki przydaje mu miano pacyfisty. Może ta kwalifikacja idzie za daleko; bądź co bądź ks. Zieja towarzyszył żołnierzom, a ci prowadzili walkę z bronią w ręku. Z pewnością jednak miał ks. Zieja świadomość, że ci sami Niemcy, którzy dopuścili się w Polsce, a szczególnie w Warszawie, strasznych czynów, byli ludźmi. I nawoływał do uszanowania ich człowieczeństwa.

Więcej…
 

Dawne Kino Światowid i Szkoła Muzyczna – zwiedzanie

swiatowid Zwiedzanie budynków Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza i dawnego Kina Światowid (obecnie Muzeum PRL-u) w ramach projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta. Prowadzenie: Marta Karpińska (Fundacja Instytut Architektury). Wstęp wolny. Zapisy do 11 X: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

13 października 2018 r., godz. 10.00
Start: os. Centrum E 1 (przed wejściem do Muzeum PRL-u)


Partnerzy wydarzenia:

Muzeum PRL-u
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza

Więcej…
 


Strona 6 z 175


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)