Dzielnica XVIII

Mistrzejowickie Impresje Muzyczne - koncert pasyjny

koncert_pasyjny1 kwietnia br. o godz. 19.30 odbędzie się Koncert Pasyjny - pierwszy koncert z nowego cyklu Mistrzejowickie Impresje Muzyczne. Do udziału w nim organizatorzy serdecznie zapraszają szczególnie mieszkańców Dzielnicy XV Mistrzejowice, ale także całego Krakowa.

Więcej…
 

Ruszyła rekrutacja do V edycji międzynarodowego projektu „Gotuj po hiszpańsku”

gotuj_po_hiszpanskuUczestnikiem może być osoba w wieku 18-35 lat, z wykształceniem co najwyżej średnim, niepracująca i chcąca zdobyć doświadczenie w zawodzie kucharz ze specjalizacją kuchnia śródziemnomorska.

Więcej…
 

Ogrody Osiemnastki

Chcesz zazielenić swoje podwórko? Zgłoś się do nas!

Rada i Zarząd Dzielnicy XVIII wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej zapraszają na kolejną zieloną akcję. Projekt dotyczy mieszkańców dzielnicy XVIII i jest adresowany do wspólnot mieszkaniowych. Co trzeba zrobić? Wskaż miejsce na podwórku, które chcesz upiększyć. Pomyśl, jakie rośliny chcesz tam posadzić. Napisz pismo w porozumieniu z wspólnotą i zarządcą nieruchomości. Przynieś je do siedziby Rady Dzielnicy XVIII os. Centrum B 6. Na piśmie wymień rośliny i zakres prac oraz oszacuj kwotę. Nie może ona przekroczyć 700 zł.

Wnioski przyjmujemy do 30 kwietnia. Zgłoszone po tym terminie nie będą już rozpatrywane.

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa

edk7 kwietnia po Mszy Świętej o godzinie 20:30 w parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbego rusz w milczeniu w pierwszą Ekstremalną Drogę Krzyżową w Mistrzejowicach. Tegoroczna edycja EDK, której pomysłodawcą jest ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, rusza już po raz dziewiąty. Uczestnicy po raz kolejny przeznaczą jedną noc swojego życia na przemierzenie w milczeniu ponad 40 km, rozważając Mękę Chrystusa w przygotowanych na ten cel specjalnych rozważaniach. Rozpoczną zmaganie z samym sobą, ze swoimi słabościami... W tym roku mamy przyjemność zaprosić Was do wyruszenia w EDK także w Mistrzejowicach!

Więcej…
 

SOROPTYMISTYCZNY Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Jesteś widoczny - Jesteś bezpieczny - Noś odblaski"

odblaski24.02.2017 odbyło się spotkanie z Młodzieżą, Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym Gimnazjum z Zespołu Szkół Pallotyńskich w Krakowie - Nowej Hucie. Młodzież otrzymała zawieszki odblaskowe z logo SI oraz materiały informacyjne o projekcie.

Więcej…
 

Wielkanocne inspiracje ludowe

inspiracje_ludoweKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) zaprasza 28.03. o godz. 17.00 na spotkanie Wielkanocne inspiracje ludowe.

Wielkimi krokami zbliżają się do nas Święta Wielkanocne, które zwiastują radość i czas spędzony przede wszystkim w gronie bliskich. Pisanki to nieodzowna część Wielkanocy, nie wyobrażamy sobie przecież świątecznych koszyczków bez kolorowych jajek. Polskie pisanki mają długą tradycję, a jeszcze nie tak dawno temu każdy region Polski miał swój charakterystyczny styl zdobienia pisanek - zwanych też kraszankami. Ludowe wzornictwo znowu cieszy się zainteresowaniem - może więc w tym roku postawić na folkowe ozdoby wielkanocne? Zapraszamy do Klubu Jedność na warsztaty plastyczne, gdzie będziemy ozdabiać pisanki i wykonywać różne ozdoby na świąteczny stół. Zapoznamy się również z tradycyjnymi obrzędami wielkanocnymi.

Wstęp: 6 zł

 

Gorąca, kulturalna wiosna

nck_repertuarNa kwiecień i maj zaplanowaliśmy dziewięć wydarzeń, z których każde zasługuje na uwagę. Wyjątkowe koncerty – Kortez Trio, Stanisława Celińska w „Atramentowym” wydaniu - po raz czwarty na naszej scenie i Koncert dla Wojtka Bellona. Kabarety z najwyższej półki – Hrabi i Jurki, na dodatek razem, Grzegorz Halama i Artur Andrus z kabaretowym recitalem. Balet pełen kolorów i komediowy spektakl o niespodziewanych kłopotach aktora-celebryty.

Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowym repertuarem oraz do odwiedzenia Nowohuckiego Centrum Kultury.

 

Praca po praktykach w Niemczech

niemcyZapraszamy do udziału w ciekawym międzynarodowym projekcie – Praktyki w Niemczech, finansowanym ze środków Unii Europejskiej  i realizowanym na zlecenie Ministerstwa Rozwoju. Dotacja na osobę w ramach projektu wynosi ponad 30 tysięcy złotych!

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY

Więcej…
 

Pamiętaj z nami 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa już po raz piąty zaprasza na wydarzenie Pamiętaj z nami!

W tym roku do trzech oddziałów Trasy Pamięci – Fabryki Emalia Oskara Schindlera, Apteki pod Orłem i ulicy Pomorskiej dołącza dawny obóz – Miejsce Pamięci KL Plaszow.

Termin: 7 i 8 kwietnia 2017 r.

Więcej…
 

Grzegorz Ziemiański - fotograf Nowej Huty

tramwaj2Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć autorstwa Grzegorza Ziemiańskiego, który od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem Nowej Huty oraz dokumentowaniem jej układu architektonicznego.

http://krakow.onet.pl/zdjecia-nowej-huty-odpowiedz-na-szalejaca-gospodarke-deweloperska/0jhshf6

(źródło Onet.pl)

 

Klub ojców

klub_ojcowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 30.03. w godz. 18:30 - 21:00 zaprasza na spotkanie przeznaczone specjalnie dla ojców. Przestrzeń do swobodnej rozmowy, wymiany wiedzy i doświadczeń, a także wspólnego majsterkowania w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Prowadzenie: Michał Urbański, majsterkowicz pasjonat, tata Helki i Tadzia.

Więcej…
 


Strona 6 z 86


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)