Dzielnica XVIII

Ośrodek Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona i Huntingtona

osrodek_pickaSzanowni Państwo, informujemy, że z dniem 1 grudnia 2017 roku rozpocznie swoją działalność Dzienny Ośrodek Wsparcia dla Seniorów 60+ z chorobami Picka, Wilsona i Huntingtona, z siedzibą na os. Szklane Domy 2a/6.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Pierwszy rok życia dziecka

rok_zyciaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 24.11. w godz. 12:30 - 14:30 zaprasza na spotkanie dotyczące rozwoju i pielęgnacji dziecka w pierwszym roku życia.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Złota rączka

zlota_raczkaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 22.11. w godz. 18:30 - 20:00 zaprasza na warsztaty konstruktorskie dla Ojców z synami – specjalnie dla nich stworzona zostanie męska przestrzeń, gdzie będą mogli wspólnie popracować i stworzyć coś niesamowitego. Zajęcia pod okiem „złotej rączki”, która zawsze będzie służyć radą i wcześniej instruować, co i jak należy wykonać.

Więcej…
 

Misie Pysie

herkules_misKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 21.11. o godz. 17:30 zaprasza dzieci na imprezę z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. 25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. W programie: parada misiów, konkurs plastyczny, czytanie bajek, misiowa kraina, czyli zabawy, piosenki, konkursy, zagadki. Zabierz ze sobą ulubionego pluszowego misia.

Wstęp: 5 zł

 

Klub Rodziców: Spotkanie ze specjalistą - ruch i zabawa "Siała baba mak"

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 21.11. o godz. 16:00 po rak kolejny zaprasza na spotkanie ze specjalistą.

Więcej…
 

Wykład prof. Jarosława Wołkonowski o polityce historycznej Litwy - Kraków, 20 listopada 2017 r.

Centrum Edukacyjne IPN "Przystanek Historia" w Krakowie zaprasza w poniedziałek 20 listopada o godz. 18.00 na wykład prof. Jarosława Wołkonowskiego poświęcony polityce historycznej współczesnej Litwy. Wykład odbędzie się w siedzibie "Przystanku Historia" w Krakowie ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej).

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - w Dolinie Muminków

muminkiKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 25.11. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kreatywne warsztaty rodzinne z książkami. W sobotę 25 listopada uczestnicy zapoznają się z książkami Tove Jansson o rodzinie Muminków i ich przyjaciołach. Wspólnie stworzą Dolinę Muminków, razem z domkiem i jej bohaterami, poznają ich przygody. Warsztatom towarzyszyć będzie słuchowisko „Lato Muminków”.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

"Tajemniczy Ogród" dla przedszkolaków

tajemniczy_ogrodW dniu 7 listopada 2017r. uczniowie klasy 6a i 6b ze Szkoły Podstawowej nr 91, os. Handlowe 4 po raz kolejny wystawili spektakl Tajemniczy ogród.

Przedstawienie odbyło się na scenie Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida. Tym razem gościliśmy młodszą widownię. Nasz występ zobaczyły dzieci z  Przedszkola nr 96 os. Zielone 27, Przedszkola nr 107 os. Słoneczne 10, Przedszkola nr 93 os. Krakowiaków 18, Przedszkola nr 99 os. Stalowe 10, Przedszkola nr 105 os. Spółdzielcze 5 i Przedszkola 109 os. Urocze 9.

I tym razem aktorzy zachwycili wspaniałą grą aktorską, a całość przedstawienia dopełniła muzyka oraz efekty specjalne.
Otrzymaliśmy gorące brawa.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Warsztaty logopedyczne

logopediaKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 22.11. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na spotkanie ze specjalistą w dziedzinie logopedii w ramach Klubu Rodziców. Zajęcia poprowadzi Pani Agnieszka Jagielska-Czura, mama rozbrykanych czteroletnich bliźniaków, która kocha pracę z dziećmi. Sama prowadzi gabinet logopedyczny Pan Maluśkiewicz, w którym pokazuje rodzicom jak pracować z dzieckiem, by zwiększyć komfort jego funkcjonowania w dorosłym życiu.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Misiaki pluszaki

jednosc_misKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 21.11. o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie dla maluchów.

Pluszaki i misie uwielbia każdy maluch. Czy można sobie wyobrazić dzieciństwo bez pluszowego misia? Tak miło wtulić się w miękkie i puszyste futerko małego przyjaciela - czasem bez oka, ucha, z przetartym futerkiem na brzuszku, do przytulania i ściskania. Misiaki, pluszaki to impreza dla najmłodszych. W programie misiowy konkurs wiedzy, zapoznanie z piosenkami o tematyce misiowej, nauka jednej z nich, rozpoznawanie melodii z bajek, gry i zabawy ruchowe.

Wstęp wolny.

 

WYSPIAŃSKI RESTART - konferencja performatywna

wyspianski_restartKraków jest miastem Stanisława Wyspiańskiego, zagarniętym przez jego literaturę, malarstwo, myśl i ducha. W tym roku obchodzimy bowiem 110. rocznicę śmierci tego twórcy. Zapraszamy w dniach 20 – 22 listopada 2017 do Pałacu Krzysztofory na konferencję performatywną Wyspiański. Restart.

20-22 listopada 2017
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35, Kraków


Stanisław Wyspiański należy do najbardziej znanych i cenionych polskich artystów. Działając w wielu różnych dziedzinach: literaturze, teatrze, sztukach plastycznych stworzył oryginalne, do dziś inspirujące i frapujące dzieła. Dlaczego więc Wyspiański. Restart? Skąd pomysł, że o Wyspiańskim trzeba mówić na nowo? Jego twórczość jest o wiele bardziej złożona i wielowymiarowa, zaś walka, którą toczył całe swoje zbyt krótkie życie, o wiele nam bliższa, niż to się wydaje. Chcielibyśmy uświadomić, że Stanisław Wyspiański nie tylko jest bliski współczesności, ale że jego postawa, jego wymykające się prostym podziałom twórcze myślenie jest czymś (w) dzisiejszej Polsce niezwykle potrzebnym.

Więcej…
 


Strona 6 z 121


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)