Dzielnica XVIII

54. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Andrzej i Maja Sikorowscy dla Pól Nadziei

sikorowscyWiosenny koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, tradycyjnie już dedykowany Polom Nadziei, odbędzie się 7 kwietnia 2018 o godz. 19.00 w Teatrze Łaźnia Nowa. Na nowohuckiej scenie wystąpią artyści, nierozerwalnie związani z Krakowem – Andrzej i Maja Sikorowscy z zespołem. Wydarzenie poprowadzi dyrektor artystyczna cyklu – Lidia Jazgar.

To już 54. odsłona projektu kulturalno-społecznego, organizowanego nieprzerwanie od 14 lat w Nowej Hucie dla krakowian i nie tylko. Od zarania istnienia jego organizatorami są Porozumienie Dzielnic Nowohuckich i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, a od roku 2011 – także Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty. Wśród artystów, którzy zaszczycali imprezę swoją obecnością i występowali przed zawsze licznie zgromadzoną publicznością, znalazły się nazwiska największych gwiazd rodzimej estrady - Edyty Geppert, Stanisława Soyki, Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Magdy Steczkowskiej, Jacka Wójcickiego, Macieja Maleńczuka, Janusza Radka, Grzegorza Turnaua oraz zespołów Skaldowie, Elektryczne Gitary, Brathanki, Raz Dwa Trzy.

Organizatorzy projektu wspierają działalność Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza. W trakcie wydarzenia prowadzona będzie kwesta na rzecz podopiecznych Hospicjum. Warto wspomnieć, że wśród uczestników cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zebrano ponad 200 tysięcy złotych dla podopiecznych placówki, a kwietniowy koncert jest w całości dedykowany Polom Nadziei, które tej wiosny zakwitną w Polsce po raz 21.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zabawy słowem i kolorem

marzec_303Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 26.03. w godz. 16:30 - 18:30 zaprasza dzieci wraz z rodzicami na spotkanie podczas którego wspólnie spróbują pobawić się formą, kolorem i słowem. Cykl ma charakter spotkania plastyczno-literackiego z wykorzystaniem technik terapii przez sztukę dla małych dzieci.

Więcej…
 

Nowohuccy seniorzy wykonali świąteczne eko-kartki razem z ArcelorMittal Poland

kartki_seniorzyDziś seniorzy z nowohuckich centrów aktywności seniorów, z Rady Krakowskich Seniorów oraz z nowohuckich ogródków działkowych wzięli udział w warsztatach organizowanych przez ArcelorMittal Poland „Kartka z odzysku. Od huty dla Huty”.

Z pozornie bezużytecznych, wydawałoby się materiałów, powstały nietypowe, oryginalne kartki wielkanocne.

Na warsztatach powstało blisko sto różnorodnych, kreatywnych kartek świątecznych z gazet, guzików, kawałków koronek, serwetek, a nawet tapet! Każda inna, każda z wyjątkowym pomysłem. Wszystkie kartki zostały opatrzone życzeniami dla nowohucian oraz świąteczną niespodzianką – rzeżuchą.

Niezwykłe kartki trafiły do mieszkańców w alei Róż i na placu Centralnym, by sprawić im radość, ale przed wszystkim, by pokazać jak wiele talentów i pomysłów drzemie wśród nowohuckich seniorów.

Wystarczy tylko pozwolić mi je odkryć.

Więcej…
 

#CzystaDlubnia na wiosnę, czyli sprzątanie Dłubni z ArcelorMittal Poland

czysta_dlubniaPracownicy krakowskiej huty ArcelorMittal Poland wraz z Fundacją EcoTravel zapraszają w sobotę 24 marca o godz. 11:00 na wiosenne sprzątanie brzegów Dłubni i Młynówki.

Będziemy sprzątać trzy hektary terenu pomiędzy zakolem Dłubni, a Młynówką od ul. Wojciechowskiego do Zalewu Nowohuckiego. To malownicze miejsce idealne na spacery jest obecnie bardzo zaśmiecone.

W akcji może wziąć udział każdy mieszkaniec Krakowa. Wystarczą dobre chęci i ciepły, wygodny strój. Wszystkim chętnym ArcelorMittal Poland zapewni rękawiczki ochronne oraz worki, do których będziemy zbierać śmieci oraz gorący posiłek.

Spotykamy się przed Domem Wędkarza w sobotę 24 marca o godz. 11. Tam zaopatrzymy wszystkich w worki i rękawiczki. Krótkiego instruktażu co i w jaki sposób zbieramy udzieli Marcin Pawlik z Fundacji EcoTravel, który dobrze zna uwarunkowania terenu i charakter rzeki.

Patronat nad akcją objęli: Rada Dzielnicy XVI Bieńczyce i Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Zarząd Zieleni Miejskiej.

Na sobotnie sprzątanie przygotowaliśmy trzy trasy w zależności od stopnia trudności terenu. Jedna będzie przystosowana dla rodzin z dziećmi, inne dla dorosłych uczestników akcji.

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota: Łapacze snów

lapaczeKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 24.03. w godz. 11:30 - 13:00 zaprasza na kreatywne warsztaty dla rodziców i dzieci. Wspólnie wykonamy „łapacze snów”, kolorowe ozdoby z piórami, paciorkami i innymi elementami. Prowadzenie Daria Gosek-Popiołek

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Cyrkowa sobota

cyrkowa_sobotaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 24.03. w godz. 10:00 - 13:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu otwartych sobotnich "pikników" cyrkowych! Dopóki nie wróci do nas ładna pogoda, zajęcia odbywają się w budynku Klubu 303. W programie spotkań są cyrkowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Propozycja skierowana jest do każdej grupy wiekowej. Nie ważne czy ma się lat 5, czy 95, można przyjść i spróbować swoich sił z instruktorami Klubu 303 i spędzić sobotni poranek z cyrkiem! Program: od 10.00 do 11.30 dla osób powyżej 12 lat, od 11.30 do 13.00 dla dzieciaków poniżej 12 lat.

Wstęp wolny!

 

Wiosno, wiosenko

zostan2Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 26.03. o godz. 17:00 zaprasza na wspólne pożegnanie zimy.

Wiosno, wiosenko zostań wśród nas, a ty zimo bierz nogi za pas! – w myśl tych słów dzieci, które przybędą do Klubu Jedność wspólnie pożegnają zimę i poszukiwać będę pierwszych oznak wiosny. Powitanie wiosny i topienie Marzanny to bardzo stary zwyczaj. Marzanna, jako symbol zimy skuwa srogim lodem całą przyrodę. Wszyscy po długiej zimie tęsknią do ciepła, chcą się cieszyć słońcem i przyjściem wiosny, stąd zwyczaj topienia Marzanny, który miał przyspieszyć nadejście tej radosnej pory roku. W Klubie Jedność dzieci pod opieką instruktorów stworzą własną Marzannę, z którą wśród śpiewu i rymowanek pożegnają zimę i powitają wiosnę.

Wstęp wolny.

 

Tradycje i obrzędy wielkanocne

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 26.03. w godz. 16:00 - 17:00 zaprasza na świąteczne warsztaty.

Z wielkimi wielkanocnymi pisankami, które dzieci napełnią życzeniami, w barwnym korowodzie dzieci wyruszą w stronę ogrodu w pobliżu Klubu Karino. Wielkanocnymi ozdobami dzieci przystroją drzewa i ogrodzenie przy Figurce Matki Bożej. W Klubie Karino odbędzie się także degustacja świątecznych wypieków przygotowanych przez mamy. Uczestnicy spotkania złożą sobie życzenia wielkanocne.

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Klub ojców - tablice sensoryczne

tablice_sensoryczneKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 23.03. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza ojców z dziećmi do wspólnego majsterkowania: będzie można zbudować tablice sensoryczne. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą narzędzi.

Prowadzenie: Michał Urbański, majsterkowicz amator, tata Helenki i Tadzia.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Zabawy podwórkowe dla dzieci: Witamy wiosnę

witamy_wiosneKlub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 24.03. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza na wspólne poszukiwanie oznak wiosny.

Więcej…
 

Sobotni poranek z teatrem i plastyką

teatr2Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 24.03. o godz. 11:00 zaprasza dzieci i dorosłych na przedstawienie teatru Eden pt. „Prawdziwy skarb”. Spektakl oparty jest na biblijnej przypowieści o Synu Marnotrawnym, która wyjaśnia, co jest w życiu prawdziwym skarbem. Przed przedstawieniem odbędą się rodzinne warsztaty wielkanocne.

Wstęp: 15 zł/osoba

 


Strona 6 z 145


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)