Dzielnica XVIII

Kolejna rekrutacja 50 plus - KOLPING

kolping1Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce rozpoczyna kolejną rekrutację do projektu „Rozwój i praca – aktywizacja zawodowa osób po 50 r.ż.” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach 8 Osi Priorytetowej Rynek Pracy Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa mieszkańców Krakowa.

Więcej…
 

Warsztaty z Doulą - plan porodu

plan_poroduKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 3.03. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na warszaty dla przyszłych mam.

Co to jest Plan Porodu? Jakie informacje powinien zawierać ten dokument? Jak go opracować? Podczas spotkania w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta poruszone zostaną zagadnienia związane z Planem Porodu. Omówione zostaną wszystkie zawarte w nim kwestie. Rozwiane zostaną powstałe wątpliwości, a przede wszystkim rodzice dowiedzą się, jak ważnym jest dokumentem, w tym szczególnym dla nich dniu.
Prowadzenie: doula - Izabela Kaczmarczyk

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Szlachetne zdrowie - wykład

szlachetne_zdrowieKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 2.03. o godz. 16:00 zaprasza na nowy cykl wykładów prozdrowotnych pt. Szlachetne zdrowie. Lek. med. Adrianna Szeląg poruszy na pierwszym spotkaniu dwa tematy: Rak – wczesne rozpoznanie zmienia rokowanie oraz Dlaczego zły cholesterol jest zły? Głównym celem warsztatów będzie przekazanie praktycznych informacji, w czym tkwi istota schorzenia, jak się przed nim uchronić i jak monitorować swój stan zdrowia.

Wstęp wolny.

 

Festiwal Rozmaitości - bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych

festiwal_rozmaitosci21, 2, 3, 4… i 5! Jeden Klub, dwa dni, trzy bloki warsztatowe, cztery cieszące się dużym zainteresowaniem odsłony w poprzednich latach. Przed nami piąta edycja Festiwalu Rozmaitości i pięć godzin nietypowych i niedostępnych nigdzie indziej w Nowej Hucie warsztatów.

Więcej…
 

Lepiej zapobiegać niż leczyć - spotkanie profilaktyczne nt. tarczycy

tarczycaKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 27.02. o godz. 17:00 zaprasza mieszkańców Wolicy i okolicznych osiedli na spotkanie profilaktyczne poświęcone chorobom tarczycy. Spotkanie odbywać się będzie z okazji Światowego Dnia Chorego w ramach cyklu Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Wstęp wolny

 

Tworzymy mapę marzeń - kreatywne warsztaty rodzinne

mapa_marzenKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dnia 4.03. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na twórcze warsztaty tworzenia Mapy Marzeń, podczas których będzie można się wyżyć się artystycznie i stworzyć mapę, która będzie drogowskazem do osiągania osobistych celów i realizowania marzeń. Prowadzenie: Marta Chlanda - socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, mama Janka i Kajtka, poszukiwaczka życiowej równowagi.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Marzec w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

marzec_2017Marzec to moc atrakcji w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dla dużych i małych. Wiosna tuż, tuż… Witać będziemy ją na różne sposoby: przedświątecznymi warsztatami i imprezami dla dzieci. Nie zapomnimy również o wszystkich Paniach, które w tym miesiącu obchodzą swoje święto. Rodziców z dziećmi natomiast zapraszamy do Klubów Rodzica w Klubie Jędruś i Klubie 303, w których czekać będzie na Was wiele ciekawych warsztatów, wykładów i spotkań ze specjalistami.

Zachęcamy do zapoznania się z newsletterem i odsyłamy na naszą stronę internetową www.krakownh.pl, gdzie znajdują się wszystkie szczegółowe informacje.

 

Zawsze warto chcieć - konferencja

warto_chciecSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Projektu Bohaterskiej Wyobraźni prof. Zimbardo pt. "Zawsze warto chcieć", która odbędzie się dnia 15 marca 2017 r. w godz. 10:00 - 14:00 w sali im. Franciszka Maryewskiego w Urzędzie Miasta Krakowa, Rynek Podgórski 1.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie informacyjnej.

 

Integra Futsal Cup 2017

integra_futsalPierwszego dnia ferii, czyli 30 stycznia 2017 roku odbył się VI Zimowy Integracyjny Turniej Piłki Nożnej „Integra Futsal Cup 2017”. W tegorocznej edycji udział wzięło 8 drużyn z warsztatów terapii zajęciowej, specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego oraz środowiskowego domu samopomocy.

Oprócz drużyn z Krakowa, przyjechały też ekipy z Zembrzyc, Radwanowic i Oświęcimia. Jak co roku pojawiła się duża grupa kibiców, która żywiołowo dopingowała zawodników. Dzięki naszym sponsorom, czyli Radzie Dzielnicy XVIII Nowa Huta, Małopolskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz Pani Anicie Skibie możliwe było zakupienie atrakcyjnych nagród, pucharów, a także zorganizowanie ciepłego posiłku i poczęstunku dla kibiców. Renomowana cukiernia z os. Zielonego Pani Lidii Serafin zapewniła nam przepyszny słodkie przekąski.

Więcej…
 


Strona 8 z 101


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)