Dzielnica XVIII

Bal kostiumowy dla dzieci

bal_mirageKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 31.01. o godz. 10:00 zaprasza na kostiumowy bal karnawałowy.

Karnawał w pełni. Czas balów i zabaw. Dzieci uwielbiają takie wydarzenia i czekają na nie z zapartym tchem. To również moment, kiedy można przebierać się do woli i zmieniać się w kogoś innego. Karnawałowego spotkania nie mogło zabraknąć także w Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, który zaprasza na świetną zabawę w rytm znanych i lubianych dziecięcych przebojów. W programie Balu Przebierańców znajdą się gry, zabawy i konkursy m.in. konkurs na najciekawsze przebranie.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona!

 

Bal karnawałowy dla dzieci

karnawal_dzieciKlub Zgody Ośrodka Kultury Kraków- Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 27.01. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza dzieci na bal karnawałowy!

Podczas imprezy karnawałowej w Klubie Zgody dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach muzyczno-ruchowych, plastycznych i integracyjnych. Zabawy prowadzone będą przez animatorów.

Wstęp wolny!

 

Karnawałowy poranek z tańcem i plastyką

poranekKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 17.01. o godz. 11:00 zaprasza na karnawałowy bal, podczas którego będzie można wcielić się w księżniczkę, królewnę, rycerza lub inną baśniową postać. Dzieci będą miały możliwość samodzielnego wykonania elementów przebrania. Jeżeli więc chcesz, żeby twoje dziecko przyjemnie spędziło sobotni poranek – koniecznie przyjdźcie do Klubu Krzesławice.

Wstęp: 15 zł

 

Wolne brykanie

brykanieKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 24.01. w godz. 15:00 - 17:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Wolne Brykanie".

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 

Informacja dla klientów Międzyszkolnego Basenu Pływackiego

W okresie ferii zimowych w dniach od 12-23.02.2018 r. pływalnia czynna będzie w godzinach od 14:45 do 21:30.

Wszystkich Seniorów Dzielnicy XVIII zapraszamy do korzystania w tym okresie z pływalni w ramach przyznanych środków finansowych.

 

Klub Rodziców: Dzień Rodziny

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 24.01. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na rodzinne warsztaty teatralne.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Klubowa Skarbnica Rodzinna - aktywnie z rodziną

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 29.01. w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza na spotkanie pt. "Aktywnie z rodziną".

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota: Pracownia malarska - ocean

pracowania_malarskaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 27.01. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Projekt Wspólna Sobota, podczas którego Klub Jędruś zmieni się w pracownię malarską. Będzie można malować, czym się chce i jak się chce - technika dowolna. Temat przewodni – oceany i podwodne życie. Uwaga! Na zajęciach możliwe będzie pobrudzenie się, stąd prośba do rodziców o odpowiednie ubranie siebie i dzieci.

Więcej…
 

Cyrkowa sobota

cyrkKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 27.01. w godz. 10:00 - 13:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu otwartych sobotnich "pikników" cyrkowych! Dopóki nie wróci do nas ładna pogoda, zajęcia odbywają się w budynku Klubu 303.

Więcej…
 

Ogród Zimowy ArcelorMittal - fotorelacja

ogrod_zimowy2W zeszły weekend przed Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie powstała wyjątkowa przestrzeń – Ogród Zimowy ArcelorMittal. Na odwiedzających czekała wystawa roślin oczyszczających powietrze, warsztaty z tworzenia ogrodów w szkle, upcyklingu i zdrowego żywienia, a także możliwość dyskusji o różnych sposobach walki z zanieczyszczeniami powietrza. Podczas wydarzenia można było złożyć noworoczne #dobrepostanowienia i w zamian otrzymać rośliny, które pomogą pozbyć się szkodliwych substancji z powietrza.

Ogród Zimowy ArcelorMittal oraz towarzysząca mu akcja #dobrepostanowienia to dwudniowe wydarzenie, które miało zwrócić uwagę na to, jaki mamy wpływ na otaczające nas środowisko naturalne oraz co możemy robić, aby eliminować negatywne skutki zanieczyszczonego powietrza.

Więcej…
 

Czy Chiny da się polubić i jak się z nimi porozumieć? / slajdowisko

chinySlajdowisko Moniki Kołton w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata. Wstęp wolny.

29 stycznia 2018 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Podsumowanie ok. 3-miesięcznej podróży po Państwie Środka, opowieść o spełnianiu marzeń, otworzeniu się na to, co nowe i nieznane oraz przełamywaniu barier w zetknięciu z obcą kulturą. Podróżując samotnie pociągami, autobusami, śpiąc przez Couchsurfing przemierzyłam kraj od Pekinu, jadąc na południe poprzez niezwykły Syczuan Tybetański i żyjących tam Tybetańczyków, zieloną prowincję Yunnan, aż do granicy z Laosem. Zwiedzimy razem nie tylko najbardziej urokliwe miejsca, ale przede wszystkim przybliżę trochę kulturę chińską tą mniej i bardziej przyjemną i opowiem o moich doświadczeniach w zetknięciu z nią. Zabiorę Was również przez tamtejsze smaki, grupy etniczne, mało turystyczne miejsca i zdradzę do jakich celów może nam się przydać polski dowód osobisty i jak pożytecznie wykorzystać długie godziny w autobusach.

Monika Kołtan

Więcej…
 


Strona 6 z 132


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)