Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Gimnastyka dla małych i dużych

gimnastykaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 28.09 w godz. 17:00 - 18:00 zaprasza na gimnastykę dla małych i dużych uprawianą metodą Sherborne.

Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Katarzyna Niklas-Wołoszyn - psycholog, terapeutka rodzinna, psychodramatystka, mama dwóch brykających dziewczyn, Blanki i Adeli.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Body styling

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 25.09 o godz. 19:00 zaprasza na zajęcia kształtujące i wzmacniające wszystkie grupy mięśniowe. Po 15 minutowej rozgrzewce główny nacisk nastawiony jest na wzmocnienie mięśni rąk i klatki piersiowej oraz brzucha, pośladków i nóg. Zajęcia dla osób, które chcą poprawić wygląd i wzmocnić mięśnie całego ciała, zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących.

Prowadząca: Małgorzata Łojek - trener personalny, instruktor fitness, pasjonatka zdrowego stylu życia.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Dogoń żyrafę i jesienne rytmy

jesienne_rytmyKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 26.09 w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na wspaniałą jesienną zabawę.

Na czym gra jesień? Czy szumi, czy bębni, a może szeleści? Na zajęciach stworzymy z pudełek jesienne instrumenty, aby na koniec wspólnie zagrać w jesiennej orkiestrze. Jednak, aby nam się łatwiej pracowało rozgrzejemy paluszki, nóżki i uszka. Pobawimy się w kolorowym jesiennym tunelu. Na koniec poprzytulamy się, przy okazji wyciszając emocje po wesołej zabawie.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - rodzinne warsztaty kreatywne

pudelka_wspomnienKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 23.09 w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kreatywne warsztaty rodzinne.

Podczas warsztatów stworzymy Wakacyjne Pudełka Wspomnień, w których można będzie przechowywać wakacyjne skarby – muszelki, kamienie i inne pamiątki w miejsc odwiedzonych podczas letnich podróży.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Dogoń żyrafę - żywienie dzieci bez przemocy

zywienieKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 22.09 w godz. 10:00 - 12:00 zaprasza spotkanie z psychologiem poświęcone żywieniu dzieci.

Chcąc jak najlepiej dla naszych dzieci staramy się, aby regularnie jadły zdrowe posiłki w objętości, która naszym zdaniem jest dla nich najlepsza. Bacznie sprawdzamy skład niemalże każdej potrawy, którą dzieciom podajemy. Chcemy, aby nasze dzieci miały zdrowe nawyki żywieniowe. Jednak rzadko uświadamiamy sobie, jak bardzo wmuszanie nawet najzdrowszego pożywienia może im zaszkodzić. Konsekwencjami przemocowego żywienia mogą być zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia), czy zespoły lękowe (np. fobia szkolna). Na spotkaniu z psychologiem zastanowimy się wspólnie, jak zachęcać dzieci do zdrowego jedzenia, ale bez użycia przemocy, której konsekwencje mogą w przyszłości negatywnie odbyć się na ich zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Więcej…
 

Zaproszenie na Święto alei Artystów

art_for_changeSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w międzypokoleniowym i międzysąsiedzkim wydarzeniu „Święto alei Artystów”, które odbędzie się w niedzielę, 24 września w godz. 13.00 - 18.00 na terenie zielonym między os. Centrum D i Handlowym.

Ideą tego wydarzenia jest poznanie się mieszkańców obu osiedli. Dla tych, którzy chcą działać na swoim osiedlu ale nie wiedzą jak, przygotowaliśmy warsztaty obywatelskie z Anną Cioch współzałożycielką Stowarzyszenia Wspólne Czyżyny, dla tych, którzy czują się ogrodnikami miejskimi mamy warsztaty ogrodnictwa z Anną Lewanowicz-Domino, które zakończą się akcją posadzenia ponad 600 cebul kwiatowych. Ponadto będzie wystawa „Poznajmy się” przygotowana przez fotografa Jerzego Karnasiewicza, na której pokażemy prace artystów związanych z osiedlami Centrum D i Handlowym. Dla dzieci przygotowaliśmy rysowanie „Moje osiedle”, które poprowadzi animatorka Anna Goździk. Dla wszystkich uczestników mamy słodki poczęstunek oraz niespodzianki.

Projekt "Święto alei Róż” jest realizowany przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków (stąd mamy na nagłośnienie, na odbitki do wystawy, cebule kwiatowe, rękawice ogrodnicze, kredki, itd.) oraz dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych osób, instytucji, organizacji pozarządowych oraz nowohuckiego biznesu, m.in. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Dzielnica XVIII Nowa Huta, Ośrodek Kultury im. K. C. Norwida, Nova Manufaktura, Kotek Włodek, Bozzolo.pl, HUTA PIWA.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

 

Spotkanie Kombatantów w 78. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

zaproszenie_akSzanowni Państwo, mamy zaszczyt zaprosić na Spotkanie Kombatantów w 78. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego które odbędzie się w środę 27 września 2017 r. o godz. 12:00 w Muzeum Armii Krajowej przy ul. Wita Stwosza 12 w Krakowie.

W programie:
- wręczanie odznaczeń państwowych
- wykład dr. hab. Olgierda Grotta (Muzeuk AK)
- koncert muzyków Stowarzyszenia PASSIONART
- pokaz serialu dokumentalnego TVP "Kryptonim Muzeum"
- otwarcie wystawy pokonkursowej "Zwycięski orle nasz leć"
- bankiet po części oficjalnej spotkania

Serdecznie zapraszamy.

 

Startuje nowohucki Klub Dyskusyjny 60+

dyskusyjny29 września 2017 r. w godzinach 16.00-18.30 w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) odbędzie się pierwsze spotkanie Klubu Dyskusyjnego 60+, do udziału w którym serdecznie zaprasza Fundacja Stańczyka realizująca projekt Akademia Obywateli Trzeciego Wieku. Tematem spotkania będzie Transport publiczny w Krakowie i jego dostosowanie do potrzeb osób starszych.

Więcej…
 

Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”

do_celuPrezydent Miasta Krakowa oraz Grodzki Urząd Pracy w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic na Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”, które odbędą się 19 października 2017 r. (czwartek) w godz. 10.00 – 14.00 w TAURON Arenie Kraków, ul. Stanisława Lema 7.

Więcej…
 

Cyrkowa sobota - nowy cykl spotkań

cyrkowa_sobotaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 23.09 w godz. 10:00 - 13:00 zaprasza na spotkanie inicjujące nowy cykl otwartych sobotnich pikników cyrkowych! Cyrkowe pokazy, gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Oferta skierowana do każdej grupy wiekowej. Przyjdź i spróbuj swoich sił z naszymi instruktorami! Nie masz ochoty ćwiczyć z nami? Przyjdź i spędź miły poranek w plenerze! W okresie zimowym spotkania będą odbywać się w salach Klubu 303.

Wstęp wolny.

 

Klub Ojców - warsztaty komunikacji

klub_ojcaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 22.09 w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na warsztaty komunikacji dla ojców – z pomocą specjalisty, ojcowie będą rozmawiać o komunikacji z dziećmi, sprawdzonych sposobach na rozwiązywanie konfliktów i pomysłów na nawiązanie relacji z dziećmi.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Strona 6 z 108


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)