Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Zajęcia terapii ręki

karinoTerapia ręki usprawnia tzw. małą motorykę. Pod tym terminem kryją się precyzyjne ruchy dłoni i palców, umożliwiające dostarczanie wrażeń dotykowych, poznawanie i rozróżnianie różnych kształtów, struktur i materiałów. Mała motoryka umożliwia osiągnięcie samodzielności w podstawowych czynnościach życia codziennego. Podczas zajęć rodzice dowiedzą się, jakie zabawy i ćwiczenia pomogą rozwijać u dzieci małą motorykę.

4.12. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultura Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Wielopokoleniowe warsztaty ozdób bożonarodzeniowych

warsztaty_bozonarodzenioweWspólne przygotowania do nadchodzących Świąt w Klubie Jedność rozpoczynają warsztaty edukacyjno-artystyczne, mające na celu przybliżenie zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Podczas zajęć dzieci poznają i wykonają różne papierowe ozdoby choinkowe pod okiem pań z grupy Nasze Pokolenia.

10.12. godz. 16.00, Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c)

Wstęp: 7 zł

 

Rodzinna Sobota z Wolontariatem

wolontariatWydarzenie promujące działalność wolontaryjną wśród rodzin i mieszkańców dzielnic nowohuckich. Zachęca do zwrócenia uwagi na potrzeby innych oraz pomaga zaplanować wolontariat w codziennym życiu domowników. Proponowane aktywności staną się okazją do działań twórczych, kreatywnych i będą sprzyjać integracji społeczności lokalnej. Warsztaty poprowadzą instruktorzy wraz z wolontariuszami.

8 grudnia 2018 r., godz. 10.00-14.00
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4


Wstęp wolny. Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 

Finał projektu o architekturze Nowej Huty

final_nhProjekt „Nowa Huta – architektoniczny portret miasta” dobiega końca. 8 grudnia 2018 r. w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) odbędzie się finał projektu, podczas którego podsumowane zostaną podjęte działania oraz odbędzie się premiera publikacji o architekturze Nowej Huty – będzie można spotkać się z jej autorami oraz otrzymać bezpłatny egzemplarz książki.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zajęcia plastyczno-techniczne

karinoWielu dorosłych wspomina, jak w dzieciństwie samodzielnie przygotowywało się ozdoby choinkowe. Gwiazdki oklejane sreberkiem z czekolady, łańcuchy z papierowych kółeczek, zawieszki z suszonych plasterków pomarańczy i inne ręcznej roboty ozdoby tworzyły niezapomniany klimat, stanowiąc ważny element świątecznego nastroju, a przystrojona nimi choinka była jedyna w swoim rodzaju, wyjątkowa! Podczas zajęć w Klubie Rodziców dzieci z pomocą rodziców wykonają takie właśnie cudowne ozdoby na świąteczną choinkę. Spotkanie poprowadzi Paula Chmiela.

27.11. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Z jabłuszka wywróżone - andrzejki dla dzieci

andrzejki_jednoscAndrzejki według dawnych wierzeń miały moc magiczną, uchylały wrota do nieznanej przyszłości. Dziś zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dzieci oraz dorośli bawią się żartobliwymi wróżbami, traktując je z przymrużeniem oka. Klub Jedność zaprasza dzieci do wspólnej zabawy andrzejkowej, podczas której usłyszymy wiele ciekawostek związanych z tym świętem.

27.11. godz. 16.00, Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Czym są granice, dlaczego ich potrzebujemy i jak je ustalić? - spotkanie z psychologiem

karinoW czasie warsztatu poszukiwana będzie odpowiedź na pytanie, dlaczego tak trudno być konsekwentnym w stosunku do własnych dzieci.

4.12. godz. 17.30-18.30, Klub Karino Ośrodka Kultura Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Spot wideo IPN w Krakowie na stulecie odzyskania niepodległości

Szanowni Państwo, dnia 30 listopada 2018 r. – w dniu, w którym przypadała kulminacja obchodów stulecia odzyskania niepodległości, Oddział IPN w Krakowie opublikował spot wideo, który niesie bardzo istotne przesłanie: 100-lecie odrodzenia Polski, ale tylko 50 lat prawdziwej niepodległości.

Polecamy Państwa uwadze poniższy materiał i zachęcamy do rozpowszechniania.

 

GŁOSUJMY! 2 grudnia 2018 - wybory do Rad Dzielnic

do_rady

 

Klub Rodziców w ARTzonie / grudzień 2018

klub_artzonaCelem działalności Klubu Rodziców w ARTzonie jest wsparcie rozwoju krakowskich rodzin z małymi dziećmi oraz rodziców oczekujących na dziecko. Program Klubu powstaje w oparciu ich potrzeby i pomysły, w ten sposób włączając rodziców i dzieci do wspólnych działań. Dzięki temu rodzice i opiekunowie małych dzieci mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami.

1-20 grudnia 2018 r.
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4


Spotkania w ramach Klubu Rodziców w ARTzonie wpływają na wzrost kompetencji opiekuńczych i wychowawczych rodziców oraz opiekunów. Pełnią również funkcję integrującą środowisko, są okazją do rozmów na temat bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi oraz między rodzicami posiadającymi dzieci, a rodzicami oczekującymi dziecka, co pozwala przygotować się na nowe wydarzenie w ich życiu. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu działania Klubu Rodziców w ARTzonie wzmacniają i pomagają w budowaniu więzi rodzinnych. KlubRodziców w ARTzonie jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla krakowskich rodzin. Klub ze względu na swoją lokalizację służy mieszkańcom dzielnic XVIII Nowa Huta i XVI Bieńczyce.

Po warsztatach odbywa się Wolna Strefa Rodzica – wstęp wolny.

Więcej…
 

Sąsiedzkie wymienianie i naprawianie

naprawianieCzym jest kawiarenka naprawcza? Jest to międzynarodowa inicjatywa zapoczątkowana w 2009 roku w Amsterdamie przez Martine Postma (na świecie działa już prawie 1500 tego typu placówek, zarejestrowanych w Repair Cafe Internatonal). W Polsce pierwsza „Repair Cafe” powstała w 2016 roku Pile. A więc nie tak dawno. Zatem można przypuszczać, że przyjmie się i u nas. Z pomysłem podobnej akcji zgłosiłyśmy się z Jolą i Mirką jako grupa nieformalna Aktywni Mieszkańcy Osiedla Centrum D do programu grantowego FIO Małopolska Lokalnie 2018 – Północ.

Więcej…
 


Strona 7 z 185


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)