Dzielnica XVIII

Wernisaż wystawy prac Grupy Twórczej AMARANT

amarantOśrodek Kultury im. C. K. Norwida dnia 2.06. o godz. 18:00 zaprasza na wernisaż wystawy prac Grupy Twórczej AMARANT do Galerii OKN na os. Górali 5 w Krakowie. Wystawę można oglądać do 30 czerwca 2017 roku. Wstęp wolny!

Więcej…
 

Czerwiec w Ośrodku Kultury Kraków - Nowa Huta

okknh_czerwiec_2017Serdecznie zapraszamy do naszych Klubów w czerwcu. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji - zapraszamy m.in. na wystawę malarstwa i zabawy w plenerze, bo liczymy, na wspaniały początek lata! Szczegółowe informacje na temat wydarzeń można znaleźć w załączonym newsletterze oraz na stronie www.krakownh.pl.

Zapraszamy!

 

Klub Rodziców: Rodzinny weekend w Klubie Rodziców

rodzic_karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 3.06. w godz. 11:00 - 18:00 zaprasza na rodzinne atrakcje z okazji Dnia Dziecka dla dzieci i rodziców uczestniczących w zajęciach Klubu Rodziców. Rodziny wezmą udział w osiedlowym pikniku na os. Zgody w Nowej Hucie oraz w atrakcjach przygotowanych przez Szpinaka w NCK.

Wstęp wolny.

 

Fundacja Aviva - głosuj na incjatywę "Czego Jaś się nie nauczy..."

avivaSzanowni Państwo, Przedszkole nr 46 z os. Na Skarpie bierze udział w konkursie Fundacji Aviva. Walczymy o 25 000 zł na zakup potrzebnego sprzętu dydaktycznego dla Przedszkolaków.

Wejdź na stronę www.todlamniewazne.pl, odszukaj naszą incjatywę "Czego Jaś się nie nauczy..." i zagłosuj na nią! Udostępnij znajomym. Głosowanie trwa do 11.06.2017 r.

Prosimy o wsparcie dla naszego projektu, a tym samym dla naszych Dzieci!

Dziękujemy!

 

Co łączy Kraków z Budapesztem? - nowa wystawa w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

krak_budPrzyjdź na wystawę Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu, znajdź podobieństwa i różnice pomiędzy tymi dwoma miastami. Nagrodą będzie niezwykła historyczna i metaforyczna podróż po dwóch sąsiadujących ze sobą ścieżkach, które co pewien czas przybliżają się do siebie, czasem się łączą, ale czasem też się oddalają. Wędrówka poprzez Genezę, Klęskę, Kreację, Glorię i Splendor to wielowątkowa, spójna i interesująca opowieści o dawnym Krakowie i Budapeszcie.

Geneza to część poświęcona początkom Krakowa oraz Budy i Pesztu do roku 1241. Kolejna część ekspozycji – Klęska – przypomina o niszczycielskim najeździe tatarskim z roku 1241. Ta tragiczna w skutkach inwazja była wspólnym doświadczeniem mieszkańców zarówno ziem polskich, jak i węgierskich. Termin Kreacja określa tę część wystawy, która opowiada o okresie szczególnie nasyconym wydarzeniami bądź procesami, jakie w sposób fundamentalny zdefiniowały i określiły na kilka kolejnych stuleci kształt naszych miast. Twórczy czas Kreacji prowadzi ku kolejnemu etapowi dziejów i zarazem kolejnej części wystawy zatytułowanej Gloria. Zaprezentowane tutaj zostały owoce działań pokoleń pracowitych mieszkańców miast, „kreatywnych” monarchów i władz miejskich.

Śledź na bieżąco naszego bloga: http://blog.mhk.pl/ oraz nasz funpage https://www.facebook.com/pg/muzeumkrakowa/events/?ref=page_internal

Więcej…
 

Ułański Dzień Wolicy

dzien_ulanskiUłański Dzień Wolicy będzie to tematyczna impreza plenerowa, organizowana dnia 28.05. o godz. 16:00 na boisku sportowym obok Klubu Jedność (ul. Drożyska 3c). Tym razem motywem przewodnim będą Ułani, którzy będą reprezentowani przez Krakowski Szwadron Ułanów. Zapraszamy mieszkańców osiedla oraz pasjonatów koni i ułańskich tradycji na pokaz kadryla oraz sprawności i zręczności w posługiwaniu się szablą, który wykonają członkowie Krakowskiego Szwadronu Ułanów. W programie znajdą się również tematyczne zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, występy artystyczne zespołu Nasze Pokolenia, Wychowanków ZPiT AGH Krakus, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 142 oraz dzieci z Klubu Jedność. Imprezie towarzyszyć będzie loteria fantowa, nie zabraknie ogródka zabaw dziecięcych (zabawki dmuchane) oraz punktu gastronomicznego. Zespół Paradox zaprasza od godz. 19.00 - 23.00 na zabawę taneczną. Zapraszają Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Spółka dla Zagospodarowania Wspólnot Gruntowych os. Wolica. Impreza dofinansowana ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Wstęp wolny.

 

Nowy Bulwar(t) Sztuki ponownie nad Zalewem Nowohuckim!

bulwartTego lata Teatr Łaźnia Nowa ponownie zagości z festiwalem Nowy Bulwar(t) Sztuki nad Zalewem Nowohuckim. Po raz drugi na całe wakacje wychodzimy w plener, urządzamy na ul. Bulwarowej miasteczko Bulwar(t)u i zapraszamy do udziału w bezpłatnych wydarzeniach ze wszystkich dziedzin kultury i sztuki, a także na imprezy, które mają na celu po prostu spotkanie i wspólną zabawę. Program Nowego Bulwar(t)u Sztuki obejmuje rożne formy aktywności artystycznej, edukacyjnej i rozrywkowej. Między 9 czerwca a 13 sierpnia zaplanowaliśmy ponad 100 wydarzeń, które układają się w 7 głównych kategorii: Teatr, Muzyka, Kino, Wydarzenia dla Dzieci, Warsztaty/Spotkania dla Dorosłych, Sport i Rekreacja, Pikniki i Potańcówki międzypokoleniowe.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - Budujemy domki dla owadów

klub_rodzicowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 3.06. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na rodzinne warsztaty stolarskie. Bez owadów nie ma obiadów! Owady to nasi ważni sprzymierzeńcy i szczególnie teraz potrzebują naszej pomocy. Zbudujmy dla nich dom, w którym będą mogły przenocować, schronić się przed deszczem czy przezimować. Zapraszam na warsztaty, na których własnoręcznie wykonamy przytulne domki dla owadów. Wykorzystamy naturalne materiały, przyjazne dla środowiska i oczywiście dla owadów. Domki będzie można zawiesić we własnym ogrodzie lub na balkonie. Wspólnie stwórzmy domki dla owadów. Prowadzenie: Magdalena Mizak, majsterkowiczka, ukończyła kurs stolarstwa, mama Zosi, Tadka i Stefy.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Warsztaty dla rodziców - Rodzic w foto-świecie

foto_swiatKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 2 i 9 czerwca w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na dwuczęściowy mini warsztat fotograficzny, na którym poruszymy głównie zagadnienia kompozycji zdjęcia, tak aby było one przyjemne w odbiorze i chwytające za serce nie tylko najbliższych. Czeka was też przyjemne zadanie między warsztatowe, a jego rezultaty omówimy na spotkaniu drugim. Serdecznie zapraszamy. Prowadzenie: Katarzyna Cybulska, fotografka-amatorka, mama Tadzia i Zygmunta.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

XX edycja konkursu "Ogródek Przed Domem"

ogrodek3Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) zaprasza mieszkańców Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie i XVIII Nowa Huta do udziału w XX edycji konkursu Ogródek przed domem. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 czerwca 2017 r. w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne są na www.krakownh.pl, w Klubie Dukat i na Facebooku. Szczegółowe informacje w Klubie Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Spotkajmy się na polu!

okknh Kiedy nadchodzi pełnia wiosennego czasu i słońce wychodzi zza chmur, każdy zaczyna marzyć i planować wakacyjny odpoczynek. Zanim jednak nadejdzie upragniony czas wakacji, korzystając z pogody, chętniej opuszczamy nasze miękkie kanapy, by wystawić twarze do słońca i zaczerpnąć trochę energii. A gdyby tak połączyć wiosenno-letnie spacerowanie z doskonałą rodzinną zabawą? Taką możliwość dają przedwakacyjne inicjatywy pod chmurką, na które zapraszają Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 


Strona 7 z 97


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)