Dzielnica XVIII

Lato z Krakowską Kartą Rodzinną

lato_kkrDzieci i młodzież, legitymujące się ważną Krakowską Kartą Rodzinną, zapraszamy w okresie wakacyjnym do aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Park Trampolin Go Jump, ul. Rzemieślnicza

Park Trampolin Go Jump, ul. Centralna
Centrum Wspinaczkowe Forteca, ul. Ludowa
Centrum Wspinaczkowe Forteca, ul. Racławicka
Kino Kijów Centrum
Kino Mikro
Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino
Bezpieczne Wakacje w Parku Wodnym

 

Dyskretne piękno / Arkadiusz Szczypel - wernisaż wystawy

szczypelOśrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na wernisaż wystawy prac Arkadiusz Szczypela do Galerii OKN na os. Górali 5 w Krakowie. Wystawę można oglądać do 18 sierpnia 2017 roku. Wstęp wolny!

11 lipca 2017 r., godz. 18.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Arkadiusz Szczypel - urodzony w 1996 r. w Krakowie. W 2016 r. ukończył Liceum Plastyczne w Katowicach na specjalizacji złotnictwo. Obecnie studiuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego. W Galerii OKN zaprezentuje swoje prace malarskie, które zatytułował „Dyskretne piękno”.

Więcej…
 

Krakowianie wybrali Inwestycję Przyjazną Mieszkańcom

nieruchomosciPo raz czwarty mieszkańcy Krakowa i okolic oraz wszyscy zainteresowani zakupem nieruchomości w Małopolsce zdecydowali, która inwestycja mieszkaniowa najbardziej odpowiada ich potrzebom i oczekiwaniom.

Głosowanie w ramach Plebiscytu Inwestycja Przyjazna Mieszkańcom trwało od lutego bieżącego roku, za pośrednictwem dwutygodnika „Krakowski Rynek Nieruchomości” oraz strony internetowej www.plebiscyt.krn.pl. Gala finałowa odbyła się 22 czerwca w Centrum Witek Home w Modlniczce. Plebiscyt Inwestycja Przyjazna Mieszkańcom jest jedynym w regionie rankingiem projektów deweloperskich, w którym o zwycięstwie decydują klienci, a nie eksperci zawodowo związani z branżą. Dzięki temu otrzymujemy informację o rzeczywistych preferencjach osób inwestujących w nieruchomości, zarówno na własny użytek, jak i z myślą o wynajmie.

Więcej…
 

Festyn Rodzinny w Zespole Szkół Specjalnych nr 14 na oś. Sportowym

festyn_zss14Jak co roku 1 czerwiec to ważny dzień w ZSS nr 14. Świętujemy wtedy wszyscy razem: uczniowie, rodzice i nauczyciele. Składamy życzenia dzieciom, z okazji ich święta, pamiętamy o mamach, a pomagają i bawią się z nami tatusiowie, rodzeństwo i dziadkowie. Tak też było i w tym roku.

Więcej…
 

Muzykowanie u Carla Orffa - Samorządowe Przedszkole Nr 46 os. Na Skarpie

orffa1Nasze przedszkole od kilku już lat rozpowszechnia wśród nowohuckich przedszkoli koncepcje pracy z dziećmi według idei Carfla Orffa. Carl Orff opracował własną metodę wychowania muzycznego dzieci, której głównym elementem jest śpiew i gra na prostych instrumentach perkusyjnych. Duży nacisk kładzie się na improwizację i rozwijanie ekspresji, najważniejszym elementem w muzykowaniu jest rytm. Metoda Orffa szeroko jest również wykorzystywana w muzykoterapii dzieci i dorosłych.

Więcej…
 

Nowa Huta alternatywnie

przewodnikRusza projekt Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie, organizowany przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Od czerwca do grudnia 2017 r. odbędzie się 10 spacerów szlakami dziedzictwa kulturowego, 5 prelekcji o nieoczywistych historiach dotyczących terenów Nowej Huty oraz BarCamp – prezentacja ciekawych nowohuckich miejsc i inicjatyw. Projekt zakończy się wydaniem tworzonej kolektywnie publikacji w formie alternatywnego przewodnika po przestrzeni i dziejach Nowej Huty.

Więcej…
 

Warsztaty rozwojowe w Klubie Rodziców w ARTzonie

klub_artzonaSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wakacyjny cykl warsztatów rozwojowych w Klubie Rodziców w ARTzonie, które poprowadzą Agnieszka Wódz oraz Fundacja Będziemy Rodzicami.

13, 19 lipca, 24 sierpnia 2017 r., godz. 11.00-13.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.

Więcej…
 

Schron bierny Regelbau 668 w Rudawie – zwiedzanie

schronZwiedzanie niemieckiego schronu ze Stowarzyszeniem „Rawelin”. Wycieczka w ramach cyklu Podróże po historii i kulturze.

Wstęp wolny – koszty dojazdu komunikacją miejską we własnym zakresie!

8 lipca 2017 r., godz. 9.00, Zbiórka: Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Dojazd: 2 bilety miejskie - I strefa + 2 bilety aglomeracyjne - II strefa. Powrót ok. godz. 16.00. Zapisy do 6 VII: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 

OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA! - Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

bo_2017_1Kiedy odbywa się głosowanie?

Głosowanie odbędzie się w dniach 17-30 czerwca.

Jak można głosować?

Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej dostępnej w okresie głosowania pod adresem www.budzet.krakow.pl lub na papierowych kartach głosowania. UWAGA: głosowanie jest osobiste za okazaniem dowodu potwierdzającego tożsamość.

Więcej…
 

Zaproszenie: Park Kulturowy Nowa Huta - konsultacje społeczne 29.06.2017

park_kulturowy2Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska i Wydział Kultury Dziedzictwa Narodowego UMK zapraszają do uczestnictwa w konsultacjach społecznych dotyczących Parku Kulturowego Nowa Huta poprzez udział w spotkaniach konsultacyjnych oraz przesłanie wniosków pisemnych. Konsultacje społeczne potrwają do końca czerwca 2017 roku.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 29.06.2017 w godz. 17.00-19.00 w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida (os. Górali 5). Spotkanie to szczególnie dedykowane jest osiedlom: Krakowiaków, Sportowe, Zielone, Górali, Szkolne.

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: Park Kulturowy Nowa Huta - konsultacje społeczne.

Więcej szczegółów na temat konsultacji społecznych można znaleźć w załączonym zaproszeniu.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny i nie obowiązują na nie zapisy.

 

Piknik w Parku im. S. Żeromskiego os. Na Skarpie 1.07.2017

piknik_na_skarpieZapraszamy na „Pikniki dla mieszkańców w Nowej Hucie”, które są realizowane w ramach dzielnicowego projektu, na który w zeszłym roku Mieszkańcy Dzielnicy XVIII oddali głosy w ramach budżetu obywatelskiego.

Kolejny piknik odbędzie się już 1 lipca 2017r. (sobota) w Parku im. S. Żeromskiego (os. Na Skarpie) w godz. 15:00 – 18:00.
W programie m.in. zajęcia kreatywne z decoupage, zajęcia plastyczne dla najmłodszych, malowanie twarzy, piłkarzyki, badminton, bule, gry planszowe.

„Pikniki dla mieszkańców w Nowej Hucie” są realizowane przez Program Aktywności Lokalnej „Na Skarpie” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach budżetu obywatelskiego – edycja 2016.

 


Strona 7 z 102


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)