Dzielnica XVIII

"Kino Na Trawie" - kino wielu kultur

wielu_kulturSześć letnich czwartkowych wieczorów w sześciu krakowskich parkach i ogrodach, a do tego sześć ciekawych filmów, każdy z innego zakątka Europy. Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się projekt „Kino na trawie. Kino wielu kultur” realizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej we współpracy z Kancelarią Prezydenta Miasta Krakowa i krakowskimi konsulatami.

Więcej…
 

Muzealne aktualności: 6 - 12 sierpnia 2018

Wakacje w pełni, a Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na cykl nowych wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

Już za kilka dni rozpoczną się Mistrzostwa Krakowa w Scrabble!

scrab02W dniach 28-29 lipca pasjonaci najpopularniejszej gry słownej na świecie zasiądą do plansz, aby kolejny raz wyłonić zwycięzcę Krakowa. Na Mistrzostwa zjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju, a same zawody należeć będą do prestiżowego cyklu Grand Prix, skupiającego najlepsze turnieje w Polsce. Kraków to jedno z najbardziej lubianych miast na scrabblowej mapie Polski, o czym świadczy wysoka frekwencja i entuzjastyczne opinie zawodników. Jak zawsze turniej został objęty patronatem Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Więcej…
 

Wakacyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Kultury Norwida

wakacje_norwid Zajęcia odbywają się przez całe wakacje w OKN na os. Górali 5, ARTzonie na os. Górali 4, Tajemniczym Ogrodzie (obok ARTzony) oraz w Klubie Kuźnia na os. Złotego Wieku 14 i są przeznaczone dla osób indywidualnych.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Więcej…
 

Sztuka w plenerze. Spacer szlakiem nowohuckich rzeźb i instalacji – trasa wschodnia

szlakiem_rzezb Trasa wschodnia: Zalew Nowohucki, os. Willowe, os. Na Skarpie. Udział bezpłatny.

25 sierpnia 2018 r., godz. 10.00 – 13.00
Start: Zalew Nowohucki, skrzyżowanie Al. Solidarności i ul. Bulwarowej


Spacer poprowadzi Monika Kozioł – pasjonatka sztuki, na co dzień Kierownik działu zbiorów i kurator w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Zaprasza Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie.

Więcej…
 

Rodzinne Pływanie 2018

plywanie_2018Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „KOLNA” oraz Centrum Rozwoju Com Com Zone zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”.

Główną ideą akcji jest integracja rodzin oraz zachęcanie ich do wspólnego, aktywnego i sportowego spędzania wolnego czasu. Jest to świetna promocja sportu rodzinnego oraz zdrowego stylu życia.

Więcej…
 

FIO MAŁOPOLSKA LOKALNIE - PÓŁNOC: znany konkurs w nowej formule

fio_belka Macie interesujący pomysł na działanie w Waszej społeczności, ale nie macie pieniędzy, żeby go zrealizować? A może dopiero założyliście swoją organizację i nie wiecie skąd wziąć środki na szkolenie dla wolontariuszy, którzy będą wspierać Waszą działalność? Odpowiedzią na te potrzeby może stać się innowacyjny konkurs FIO Małopolska Lokalnie - Północ, w którym liczy się przede wszystkim POMYSŁ!

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych wraz z Stowarzyszeniem Forum Oświatowe Klucze przygotowała konkursy na:

  • Projekty społeczne: jeśli jesteście młodą organizacją pozarządową, grupą nieformalną lub grupą samopomocową, to zapraszamy do udziału w konkursie, w którym możecie zdobyć do 3 000 tysięcy złotych dofinansowania na każdy projekt.
  • Projekty rozwojowe: konkurs dla młodych organizacji pozarządowych, w którym możecie otrzymać do 5 000 tysięcy złotych dofinansowania na każdy projekt.


Od 2 do 30 sierpnia 2018 r. można składać fiszki do Programu FIO Małopolska Lokalnie - Północ.

Więcej…
 

Krakowski Hejnał Wolności: Kopiec pamięci

kopiec_pamieci2 Wystawa Kopiec pamięci to pierwsza z cyklu wystaw pt. Krakowski Hejnał Wolności wpisująca się w obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wystawa przedstawia historię Kopca Józefa Piłsudskiego oraz przypomina największą akcję patriotyczną dwudziestolecia międzywojennego upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Ta niezwykła budowla, wpisująca się swą formą w specyficzną tradycję Krakowa, była hołdem złożonym Marszałkowi, jako niekwestowanemu wskrzesicielowi Niepodległej. Miała być symbolem budzącym dumę wśród następnych pokoleń z odzyskanej niepodległości, wskazywać na ofiarność, trud i odwagę tak potrzebnych w czasie walki o wolny kraj, ale niezbędnych także w jego budowie. Kopiec zyskał symboliczną nazwę „Mogiły mogił”, ponieważ w czasie jego wznoszenia składano w nim ziemie z pól bitewnych, gdzie walczono o wolność Polski. Przywożono ją z nierzadko odległych zakątków Rzeczypospolitej, Europy a nawet świata. W ciągu kilku lat społeczeństwo jednoczyło się wokół wspólnej idei sypania kopca-symbolu. W jego sypanie zaangażowane było solidarnie całe społeczeństwo, zarówno w kraju jak i za granicą.

Więcej…
 

Muzealne aktualności: 23 - 29 lipca 2018

Wakacje w pełni, a Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na cykl nowych wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

Muzealne aktualności: 16 - 22 lipca 2018

Wakacje w pełni, a Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na cykl nowych wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

IKEA Kraków wesprze instytucje lokalne - trwa nabór do drugiej edycji programu Minigranty

minigrantyDo 20 lipca czeka IKEA Kraków na zgłoszenia organizacji lokalnych chcących otrzymać grant na swoje projekty. Wsparcie w ramach drugiej edycji projektu Minigranty otrzymają wybrane instytucje realizujące inicjatywy społeczne z zakresu edukacji i rozwoju dzieci lub wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Minigranty IKEA Kraków to projekt wspierający organizacje, fundacje i inne podmioty, aktywnie działające w  środowisku lokalnym. Program kierowany jest do instytucji zajmujących się wyrównywaniem szans rozwoju i nauki dzieci, działających na rzecz polepszania warunków życia rodziny oraz pomagających osobom starszym, chorym lub niepełnosprawnym.

Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą minimum 2 instytucje, które otrzymają produkty IKEA o łącznej wartości 10 000 zł. W szczególnych, uzasadnionych przypadkach, kwota może ulec zwiększeniu. Aby wziąć udział w programie, przedstawiciele organizacji powinni zapoznać się z jego zasadami dostępnymi na stronie www.ikea.pl/krakow. Następnie, do 20 lipca 2018 roku włącznie, przesłać organizatorowi uzupełniony formularz współpracy i opis projekt

Więcej…
 


Strona 7 z 166


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)