Dzielnica XVIII

Koncert Gospel Family w ramach Festiwalu 7xGospel

czy_pamietasz Koncert, podczas którego wystąpią uczestnicy warsztatów gospel organizowanych w ramach Festiwalu 7xGospel w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida.

14 października 2018 r., godz. 16.00 – 17.30
ARTzona OKN, os. Górali 4


Koncert, podczas którego wystąpią uczestnicy warsztatów: Śpiew Ruch Radość (seniorzy), Gospel KIDS (dzieci), oraz Mamas&Papas (rodzice z małymi dziećmi). Czy pamiętasz, kiedy całe rodziny wspólnie śpiewają? W rodzinie gospel dzieje się to nie tylko podczas świąt Bożego Narodzenia! Radować się z obecności Jezusa w naszym życiu można nie tylko w grudniu, ale też w październiku podczas 7xGospel! Uczestnicy szkolili się pod okiem instruktorek: Eli Ekiert, Marii Pabisiak, Anny Madej i Gabi Gąsior. Bądźcie częścią tego wydarzenia!
Festiwal 7xGospel

Informacje i zapisy: https://www.7xgospel.com.pl/

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Gospel. Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida jest współorganizatorem wydarzeń.

Więcej…
 

Otwarcie Klubu Zakole

zakolePrezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków- Nowa Huta Małgorzata Jezutek zapraszają na otwarcie nowego Klubu Zakole. W niedzielę, 14 października 2018 r., do użytku krakowian zostanie oddany nowoczesny ośrodek życia społecznego o powierzchni aż 350m2.

Budowa Klubu w Kantorowicach jest efektem inicjatywy mieszkańców osiedla, zaangażowania Stowarzyszenia Nasze Kantorowice oraz osobistych starań Radnego Miasta Krakowa Kazimierza Chrzanowskiego, Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie Pana Stanisława Madeja oraz Radnego Dzielnicy XVII Pana Wiesława Wojnarskiego.

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota: Ziarniste Mozaiki

klub_jedrusPodczas kolejnego spotkania Klubu Rodziców w ramach cyklu Wspólna Sobota uczestnicy zajmą się tworzeniem ozdobnych i zaskakujących mozaik z wykorzystaniem naturalnych materiałów – kolorowych ziaren dyni, słonecznika, grochu i kasz.

13.10. godz. 11.30-13.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

 

SPOTKAJMY SIĘ NA PODWÓRKU

na_podworku Rozpoczynamy cykl spotkań poświęconych zagospodarowaniu podwórek w Nowej Hucie. Metamorfozę przejdzie 8 podwórek znajdujących się wewnątrz osiedli: Centrum A, Centrum B, Centrum D, Zgody, Górali, Zielone, Ogrodowe, Na Skarpie.

Możesz podzielić się swoją opinią lub pomysłem na nową przestrzeń. Weź udział w otwartych spotkaniach konsultacyjnych. Dla każdego podwórka odbędą się dwa spotkania.

Więcej…
 

Arcybiskup Józef Bilczewski w służbie Bogu i Ojczyźnie - wykład

bilczewskiW ramach cyklu „Archiwalne środy” Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na wykład Piotra Kuruca z Oddziałowego Archiwum IPN, pt. „Arcybiskup Józef Bilczewski w służbie Bogu i Ojczyźnie” – 10 października, godz. 18.00, w siedzibie Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8.

1 listopada 1918 r. wybuchły walki o Lwów. Opanowanie znacznej części gmachów publicznych przez Ukraińców i proklamowanie Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej napotkało zbrojny opór ludności polskiej. Szczególną sławą w obronie miasta „zawsze wiernego” okryli się młodzi ochotnicy, chłopcy i dziewczęta, pochodzący ze wszystkich grup społecznych – Orlęta Lwowskie.

Więcej…
 

KLUB RODZICÓW: Z TAŃCEM DOOKOŁA ŚWIATA

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl „Z tańcem dookoła świata” przybliża tradycje taneczne różnych narodów i regionów. Uczestnicy sporządzają pod okiem instruktora mapę świata, wybierają kraje, które ich zaciekawiły i które chciałyby odwiedzić, uczą się charakterystycznych tańców. Zajęcia prowadzi Kamil Nowak - pasjonat tańca, posiadający duże umiejętności taneczne.

11.10. GODZ. 16.00-17.00, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Uroczyste rozpoczęcie VII edycji projektu "Kresy" – polskie ziemie wschodnie w XX wieku

kresy Uroczyste rozpoczęcie VII edycji projektu "Kresy" – polskie ziemie wschodnie w XX wieku.

17 października 2018 r., godz. 10.00–12.30.
Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia”
Kraków, ul. Dunajewskiego 8

Więcej…
 

Otwarcie "Magicznej Sali Doświadczania Świata"

Dnia 1.10.2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 9 otwarto MAGICZNĄ SALĘ DOŚWIADCZANIA ŚWIATA. Na uroczyste otwarcie Sali SI przybyli do szkoły zaproszeni goście: Pan Stanisław Moryc - przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XVIII oraz Pan Marek Kurzydło Radny Dzielnicy. Nie zabrakło również rodziców i dzieci z PRZEDSZKOLA oraz SZKOŁY. Nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez Pana Stanisława Moryca oraz Panią Dyrektor Ewelinę Sitarz. Dzieci miały również możliwość skorzystania z ćwiczeń pod okiem terapeuty pani Kingi Rachwał.

Więcej…
 

Warsztaty dla Rodziców: Pozytywna Dyscyplina

klub_jedrusJak być dobrym i skutecznym rodzicem? Masz dość ciągłej walki z dzieckiem o poranne wstawanie, ubieranie się, mycie zębów, układanie zabawek? Ogarnia Cię bezsilność i złość na siebie i dziecko? Potrzebujesz praktycznych wskazówek? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś „tak”, koniecznie przyjdź na wykład wprowadzający do Pozytywnej Dyscypliny! Dokładnie zrozumiesz, o co chodzi, gdy dziecko jest „niegrzeczne”. Przejmiesz kontrolę nad sytuacją i zdobędziesz konkretne techniki do zastosowania w domu. Warsztaty poprowadzi Justyna Rosek.

12.10. godz. 12.30-14.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Huta Sztuki – otwarcie nowej galerii w Nowej Hucie

materia_miasta Materia Miasta. Sztuka Nowej Huty od lat 50. do 70. XX w.

16 października 2018 r., godz. 12:00-20:00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


By zobaczyć obrazy z epoki socrealizmu i dzieła z nurtu malarstwa materii nie trzeba już jechać do Nowego Jorku, Moskwy czy Warszawy; w Nowej Hucie przy Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida rusza nowa Galeria HUTA SZTUKI, w której na stałe eksponowane będą dzieła twórców powojennej Polski. To wyjątkowa wystawa i wyjątkowa Galeria - opowieść o mieście i ludziach pokazana przede wszystkim za pomocą obrazu, ale również poprzez dźwięk, jako zmaterializowane doświadczenie pokolenia artystów – absolwentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, których połączyła Nowa Huta. Tu znaleźli swoje miejsce, tu tworzyli, tu splatały się ich życiorysy.

Więcej…
 

KLUB RODZICÓW: GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH

klub_jedrusGimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Joanna Augustyniak.

11.10. GODZ. 17.00-18.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 


Strona 7 z 175


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)