Dzielnica XVIII

Nowohucka Akademia Seniora: You wśród dzikich plemion - wykład

kraina_omoNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 27.02. o godz. 15:00 zaprasza na wspólną podróż po krainie Omo w Etiopii.

"You wśród dzikich plemion" to multimedialna podróż po Etiopii, którą zamieszkują najdziksze plemiona Afryki: Konso, Mursi czy Hamerowie, którzy do niedawna nie wiedzieli nawet o istnieniu kontynentu Afrykańskiego. Autor podczas swojego pobytu poznawał ich kulturę i obyczaje. Pokaz wzbogacony zostanie eksponatami - pamiątkami podarowanymi autorowi przez rdzennych mieszkańców. Wykład dla Nowohuckiej Akademii Seniora poprowadzi Mariusz Gotfryd – podróżnik, nauczyciel geografii, autor przewodników. Organizatorami Nowohuckiej Akademii Seniora są Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

Sobotni poranek na Grenlandii

poranek_grenlandiaKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 25.02. w godz. 11:00 - 12:30 zaprasza na spotkanie w ramach cyklu Sobotnie poranki, podczas którego animatorzy zabiorą dzieci w podróż na Grenlandię. Na spotkaniu dzieci będą mogły przenieść się w krainę wiecznych mrozów, poznać kulturę Eskimosów i ich zwyczaje, zabawić się w rekina, połowić rybki, pojeździć zaprzęgami, zrobić własnego pingwinka i wziąć udział w bitwie śnieżnej. Warsztaty dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Wstęp: 10 zł

 

Pierwszy Nowohucki Festiwal Sportu

festiwal_sportuUprzejmie informujemy, iż 24 lutego 2017 roku odbędą się DNI OTWARTE w Szkole Podstawowej nr 91, os. Handlowe 4, w ramach Pierwszego Nowohuckiego Festiwalu Sportu.

Zapraszamy dzieci z rocznika 2010 wraz z rodzicami.

festiwal_sportu24 lutego od godziny 17:00 do 19:00 na FESTIWAL SPORTU, w ramach którego proponujemy: gry i zabawy ruchowe, oglądanie lekcji pokazowej na szkolnym basenie z udziałem naszych pierwszoklasistów z klasy pływackiej oraz wiele innych atrakcji o charakterze sportowym.

*prosimy o zabranie obuwia sportowego i stroju umożliwiającego uczestnictwo w zajęciach ruchowych.

 

Święto Kota – warsztaty i wykład

swieto_kotaSamotny łowca czy udomowiony członek rodziny? Zadziorny indywidualista czy mruczący przyjaciel człowieka? A może zebrał wszystkie te cechy? KOT. Czczony już w starożytnym Egipcie, pełen gracji, raczej milczący, zwinny i tajemniczy. To obok psa najpopularniejsze na świecie zwierzę domowe, które towarzyszy człowiekowi od ponad dziewięciu tysięcy lat. W lutym zarówno kociska rasowe jak i popularne dachowe mruczki obchodzą swoje święto – Światowy Dzień Kota. To wspaniała okazja aby porozmawiać o charakterze naszych małych przyjaciół, przygotować dla nich własnoręcznie prezent i wspomóc te kocurki, które miały trochę mniej szczęścia i nie znalazły własnego ciepłego domu.

Więcej…
 

Zapusty u Norwida - bal karnawałowy dla dzieci (3 - 6 lat)

zapustyKarnawał to wspaniały, radosny czas. Tańce, hulańce i zabawy do białego rana - dorośli dobrze to znają :) Ale co z dziećmi? Co one wiedzą o karnawale? Postanowiliśmy przybliżyć im nieco tę tradycję i zaprosić na bal karnawałowy do Norwida! Zapowiada się najlepsza impreza dla dzieci w Krakowie! Kolorowe stroje, muzyka i moc zabawy pod okiem najfajniejszych animatorów zabaw dziecięcych.

Więcej…
 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na promocję 34 nr Krzysztoforów

krzysztofory_zeszytyW najnowszym numerze 34 Krzysztoforów. Zeszytów Naukowych Muzeum Historycznego Miasta Krakowa znajdą Państwo szereg artykułów poświęconych historii Krakowa.

Więcej…
 

V Słoneczna InteGRAcja

sloneczna_integracjaZapraszamy dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz uczestników terapii warsztatów zajęciowych do wzięcia udziału w największym projekcie edukacyjnym o Nowej Hucie. W tym roku odbywa się V jubileuszowa edycja projektu Słoneczna InteGRAcja pt. "Nowohuckie Inspiracje". Projekt edukacyjny podzielony został na 3 etapy, a jego zakończeniem będzie uroczysta gala laureatów połączona z pokonkursową wystawą prac uczestników.

Więcej informacji o projekcie zajdziecie Państwo na załączonym plakacie.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

Projekt Wspólna Sobota: Dzień Bułgarski

Tym razem będziemy gościć osoby z Bułgarii, które opowiedzą nam o swoim kraju i przedstawią jego kulturę. Zapraszamy rodziny z dziećmi i nie tylko.

Wstęp wolny.

 

Kreatywne warsztaty dla ojców i dzieci

jedrus_lutyKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 24.02. w godz. 17:00 19:00 zaprasza na kreatywne warsztaty dla ojców i dzieci. Prowadzenie Michał Urbański, majsterkowicz pasjonat, tata Helki i Tadzia.

Wstęp wolny.

 


Strona 9 z 101


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)