Dzielnica XVIII

Klub Ojców - warsztaty komunikacji

klub_ojcaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 22.09 w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na warsztaty komunikacji dla ojców – z pomocą specjalisty, ojcowie będą rozmawiać o komunikacji z dziećmi, sprawdzonych sposobach na rozwiązywanie konfliktów i pomysłów na nawiązanie relacji z dziećmi.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Komunizm a nowoczesność - spotkanie w Krakowskiej Loży Historii Współczesnej - Kraków, 20 września 2017 r.

high_techInstytut Pamięci Narodowej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają na pierwsze spotkanie po wakacjach: „Komunizm a nowoczesność”. Gośćmi będą dr Mateusz Falkowski oraz dr Mirosław Sikora. Rozmowę poprowadzi Roman Graczyk.

20 września 2017 r., „Przystanek Historia”, Kraków ul. Dunajewskiego 8 (róg Dunajewskiego i Garbarskiej), godz. 18.00

Marksizm był filozofią optymistyczną i prometejską, podobnie – u swych początków – realny socjalizm. Tymczasem pokolenia, które pamiętają tylko późny realny socjalizm w Polsce, a szczególnie dekadę lat 80-tych, mają zgoła inne wspomnienia. To jest obraz wyraźnej niewydolności ekonomicznej tego systemu, co symbolizowały kolejki do sklepów po nawet najprostsze technologicznie towary – tu niezrównanym symbolem pozostają papier toaletowy czy słynny sznurek do snopowiązałek, którego notorycznie brakowało w okresie „kampanii żniwnych”.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Spotkanie chustowe

klub_jedrusKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 21.09 w godz. 11:00 - 12:30 zaprasza na spotkanie chustowe.

Spotkanie odbędzie się w luźnej atmosferze z możliwością swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i otrzymania porad od naszej ekspertki. Zapraszamy wszystkie mamy – zarówno chustujące od dawna, jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z chustami.

Więcej…
 

Bezpieczna jazda na rowerze w praktyce

tookapic.com.jpgPo raz kolejny zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie. W niedzielę 24 września o godz. 11 odbędzie się wycieczka edukacyjna!

Spotykamy się przy Kładce Bernatka od strony Podgórza (ul. Brodzińskiego i Nadwiślańska). Wycieczka w tym tygodniu będzie trwać ok. 3 godzin, a przejedziemy się wspólnie m.in. w stronę Nowej Huty. Jak zawsze wycieczkę poprowadzą świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Więcej…
 

Błękitne oko Nowej Huty - spacer

blekitne_okoSpacer wokół Zalewu Nowohuckiego i rzeki Dłubni w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie*.

Prowadzenie: Marcin Pawlik (Nowa Huta Travel, Ecotravel). Wstęp wolny - obowiązują zapisy do 18 IX: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 

Klub Rodziców - brzuchomania

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 18.09 o godz. 19:00 zaprasza na brzuchomanię!

Więcej…
 

Zaproszenie na Święto alei Artystów

art_for_changeSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w międzypokoleniowym i międzysąsiedzkim wydarzeniu „Święto alei Artystów”, które odbędzie się w niedzielę, 24 września w godz. 13.00 - 18.00 na terenie zielonym między os. Centrum D i Handlowym.

Ideą tego wydarzenia jest poznanie się mieszkańców obu osiedli. Dla tych, którzy chcą działać na swoim osiedlu ale nie wiedzą jak, przygotowaliśmy warsztaty obywatelskie z Anną Cioch współzałożycielką Stowarzyszenia Wspólne Czyżyny, dla tych, którzy czują się ogrodnikami miejskimi mamy warsztaty ogrodnictwa z Anną Lewanowicz-Domino, które zakończą się akcją posadzenia ponad 600 cebul kwiatowych. Ponadto będzie wystawa „Poznajmy się” przygotowana przez fotografa Jerzego Karnasiewicza, na której pokażemy prace artystów związanych z osiedlami Centrum D i Handlowym. Dla dzieci przygotowaliśmy rysowanie „Moje osiedle”, które poprowadzi animatorka Anna Goździk. Dla wszystkich uczestników mamy słodki poczęstunek oraz niespodzianki.

Projekt "Święto alei Róż” jest realizowany przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków (stąd mamy na nagłośnienie, na odbitki do wystawy, cebule kwiatowe, rękawice ogrodnicze, kredki, itd.) oraz dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych osób, instytucji, organizacji pozarządowych oraz nowohuckiego biznesu, m.in. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Dzielnica XVIII Nowa Huta, Ośrodek Kultury im. K. C. Norwida, Nova Manufaktura, Kotek Włodek, Bozzolo.pl, HUTA PIWA.

Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

 

Klub Rodziców - Dogoń Żyrafę i obrazkowe wspomnienia z wakacji!

wspomnienia_z_ wakacjiKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 19.09 w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na obrazkowe wspomnienia z wakacji.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Ogród jesienią - spotanie ze specjalistą ogrodnikiem

klub_dukatKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 20.09 w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na spotkanie ze specjalistą ogrodnikiem.

Od teorii do praktyki! Jeśli pytanie: „Jak przygotować rośliny w ogrodzie do jesiennych wahań temperatury?” spędza Ci sen z powiek, to spotkanie jest właśnie dla Ciebie! Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak zadbać o krzewy, kwiaty i inne ogrodowe rośliny, by kolejnej wiosny znów cieszyć się ich pięknem. Drugi etap spotkania pomoże rozwinąć umiejętności praktyczne. Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość posadzić własną roślinkę.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Arie w promieniach dopełniającego się lata - koncert operetkowy

arieSerdecznie zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na koncert artystów promujących muzykę operetkową i musicalową. Wykonawcy: Aleksandra Sotnicka – sopran, Dariusz Palonek – tenor, Wioletta Fluda – fortepian.

Koncert pieśni operetkowych i musicalowych, to nasza propozycja na wrześniowy wieczór. W naszym programie znajdą się największe przeboje gatunku. Będą Państwo mogli zanucić znane melodie pamiętane z filmów muzycznych i nie tylko. Serdecznie zapraszamy wszystkich na niezapomniane spotkanie.

Koncert odbędzie się 18 września 2017 r., o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5. Bilety w cenie 10 zł będą dostępne bezpośrednio przed wydarzeniem w Ośrodku Kultury.
Serdecznie zapraszamy.

Więcej…
 

Rowerem po Krakowie - weź udział w wycieczce

baranowskiZapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze po Krakowie. Przed nami dwie kolejne edukacyjne wycieczki rowerowe! Będą wyjątkowe, bo zainaugurują Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który, jak co roku, obchodzony jest również w naszym mieście.

Wycieczki odbędą się 16 i 17 września o godz. 10.00, miejsce zbiórki: pl. Wszystkich Świętych 3-4 (przed budynkiem Magistratu). Każda z wycieczek będzie trwać ok. 2 godzin. Poprowadzą je świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Więcej…
 


Strona 7 z 108


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)