Dzielnica XVIII

Czy Chiny da się polubić i jak się z nimi porozumieć? / slajdowisko

chinySlajdowisko Moniki Kołton w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata. Wstęp wolny.

29 stycznia 2018 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Podsumowanie ok. 3-miesięcznej podróży po Państwie Środka, opowieść o spełnianiu marzeń, otworzeniu się na to, co nowe i nieznane oraz przełamywaniu barier w zetknięciu z obcą kulturą. Podróżując samotnie pociągami, autobusami, śpiąc przez Couchsurfing przemierzyłam kraj od Pekinu, jadąc na południe poprzez niezwykły Syczuan Tybetański i żyjących tam Tybetańczyków, zieloną prowincję Yunnan, aż do granicy z Laosem. Zwiedzimy razem nie tylko najbardziej urokliwe miejsca, ale przede wszystkim przybliżę trochę kulturę chińską tą mniej i bardziej przyjemną i opowiem o moich doświadczeniach w zetknięciu z nią. Zabiorę Was również przez tamtejsze smaki, grupy etniczne, mało turystyczne miejsca i zdradzę do jakich celów może nam się przydać polski dowód osobisty i jak pożytecznie wykorzystać długie godziny w autobusach.

Monika Kołtan

Więcej…
 

Witajcie w naszej bajce - Opowieść wigilijna

opowiescKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 24.01. o godz. 17:00 zaprasza na spektakl pt. "Opowieść wigilijna".

Opowieść wigilijna pokazuje niezwykłą przemianę skąpego, bezdusznego, samolubnego kupca w hojnego, serdecznego, sympatycznego człowieka. Podczas Świąt Bożego Narodzenia zaczyna rozumieć, że pieniądze szczęścia nie dają, staje się dobry dla innych i docenia wreszcie magię świąt. Spektakl w wykonaniu: Klubowej Grupy Poetica i Studia Teatralnego NETE.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Z kolędą przez wieki w Klubie Jedność

z_koledaKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 21.01. o godz. 15:00 zaprasza na spotkanie pt. Z kolędą przez wieki.

Kolędy i zwyczaj kolędowania to głęboko zakorzeniona polska tradycja. Wspólne śpiewanie kolęd przy domowym stole stwarza też wyjątkową, magiczną atmosferę. Siedząc przy choince w gronie innych śpiewających, czujemy z nimi szczególną bliskość, radość ze spotkania, doznajemy wielu przyjemnych emocji. Aby zatrzymać jeszcze na moment te emocje wystarczy przyjść do Klubu Jedność, który zaprasza na coroczne spotkanie Z kolędą przez wieki. Podczas spotkania będzie można obejrzeć występ dzieci z Klubu Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 142, a kolędy i pastorałki zaprezentują zaprzyjaźnione zespoły z sąsiadujących osiedli nowohuckich: Branic, Chałupek, Kościelnik, Przylasku Rusieckiego, Wolicy i Wróżenic.

Wstęp wolny.

 

Wielki Konkurs Wiedzy o Rakowicach

rakowice2Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przy współpracy z Radą Dzielnicy III Prądnik Czerwony i MDK przy al. 29 Listopada przygotowało konkurs towarzyszący wystawie o dawnej wsi Rakowice - części składowej obecnej Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Konkurs jest skierowany do mieszkańców Krakowa, a odpowiedzi można dostarczać do siedziby Rady Dzielnicy III do 10 lutego.

Wręczenie nagród i dyplomów przewidziane jest na finisażu wystawy, który będzie miał miejsce w niedzielę 25 lutego 2018 r.

Zapraszamy do pobrania pytań konkursowych oraz karty odpowiedzi.

Zachęcamy do udziału!

 

Wolne brykanie

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 18.01. w godz. 15:00 - 17:00 na kolejne spotkanie z cyklu Wolne Brykanie.

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Upominki dla Babci i Dziadka

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 17.01. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na zajęcia plastyczne wspierające rozwój emocjonalno-społeczny dzieci. Dzieci z pomocą rodziców wykonywać będą przestrzenne upominki. Zajęcia mają na celu wyrabianie szacunku dla osób starszych, uświadomienie dzieciom obowiązku opiekowania się ludźmi starszymi, wdrażanie do spójnych, wielozdaniowych wypowiedzi wyrabianie aktywnej postawy podczas wykonywania zadań, kształcenie umiejętności twórczego myślenia. Prowadząca: Joanna Batko - spotkanie ze specjalistą, doświadczony pedagog w pracy z dziećmi i młodzieżą z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Dzień Rodziny

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 24.01. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na rodzinne warsztaty teatralne.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - Mapy. Spotkania z książką

mapyKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 20.01. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Spotkania z książką".

W ramach kolejnego spotkania Klubu Rodziców z cyklu Projektu Wspólna Sobota uczestnicy porozmawiają o mapach – czym są, do czego są potrzebne, jak się je tworzy. Następnie wspólnie stworzą swoje własne mapy. Inspiracją do zajęć będzie książka „Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Prowadzenie: Daria Gosek.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Czas na Ferie! Ferie 2018 w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

ferie_2018W tym roku najmłodsi mieszkańcy Krakowa muszą uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na ferie. Przerwa zimowa rozpocznie się, bowiem dopiero 12 lutego 2018. Dlatego, aby umilić sobie oczekiwanie, warto zapoznać się już teraz z zimowymi atrakcjami, jakie przygotowały Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Dla dzieci, jak co roku zorganizowano bogaty i różnorodny program obfitujący w zajęcia edukacyjno-wychowawcze, naukowe, kulturalne i rekreacyjno-sportowe. 

Więcej…
 

Czy zwiedziłeś już SKARBIEC Muzeum Historycznego Miasta Krakowa?

artefaktZapraszamy do zwiedzania naszego nowego oddziału Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów. Zobaczycie nowoczesne magazyny muzealne oraz pracownie konserwatorskie.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Integracja sensoryczna

integracja_sensorycznaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 19.01. w godz. 12:30 - 14:00 zaprasza na integrację sensoryczną dla dzieci.

Dzieci potrzebują zabaw – ta prosta zasada przekłada się na rozwój dzieci, które potrzebują stymulacji harmonijnego rozwoju sensorycznego. Podczas spotkania w Klubie Rodziców prowadząca poruszy zagadnienia dotyczące kluczowych i wrażliwych etapów w rozwoju i integracji sensorycznej dzieci w wieku 2-4 lat. Podczas warsztatów rodzice będą mieli okazję poznać i przetestować bezpieczne gry i zabawy rozwijające zmysły: dotyku, ruchu i równowagi (zmysł przedsionkowy), pozycji ciała (zmysł proprioceptywny), widzenia (zmysł wzroku), słuchu, powonienia i smaku. Rodzice poznają też siedem zasad wspólnych gier i zabaw z dzieckiem.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Strona 7 z 132


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)