Dzielnica XVIII

WOLNA STREFA RODZICA I DZIECKA

303Klub 303 zaprasza do wspólnego spędzania wolnego czasu, integracji Rodziców, Opiekunów i dzieci. Uczestnicy spotkania mogą skorzystać z sali zabaw lub „sali sportowej” – z gigantycznym tunelem, piankowym torem przeszkód i innymi przyrządami rekreacyjnymi.

11.10. GODZ. 10.00-12.00, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Więcej…
 

BABY CAFE – SZALENI NAUKOWCY

klub_dukatZaproszony przez Klub Dukat Alchemik zademonstruje iście wybuchowe pokazy i wraz z dziećmi oraz rodzicami przeprowadzać będzie tajemnicze eksperymenty. A wszystko w bezpiecznej i pełnej niespodzianek atmosferze. Dzieci poznają profesjonalny sprzęt, używany przez różnej maści alchemików, czarnoksiężników i im podobnych naukowców. Same przywdzieją fartuchy i ochronne gogle, by bezpiecznie bawić się suchym lodem, barwić sól i przygotowywać bulgoczące kolorowe mikstury. Spotkanie z cyklu Baby Cafe, organizowanego w ramach Klubu Rodziców.

10.10. GODZ. 17.00-18.00, Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

Więcej…
 

Senior w centrum uwagi - Targi Seniora 2018

targi_seniora_2017Seniorzy są jedną z najaktywniejszych grup społecznych. Uczestniczą w życiu publicznym, dokształcają się, podróżują i udowadniają, że prawdziwe życie zaczyna się po pięćdziesiątce. To właśnie do nich i ich rodzin adresowane są 2. Targi Seniora®, które odbędą się w dniach 5-6 października 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Oferta ponad 100 wystawców z wielu branż, mnóstwo nagród do wygrania (wycieczki, vouchery na pobyty w spa itp.), koncerty i pokazy mody czy spotkania z wyjątkowymi gośćmi (m.in. ks. Adamem Bonieckim, Haliną Kunicką, Katarzyną Gaertner) – program drugiej edycji targów zapowiada się imponująco!

Więcej…
 

IV edycja międzynarodowego projektu "Gotuj po hiszpańsku II"

po_hiszpansku5Fundacja PROAKTYWNI ogłasza IV nabór do projektu kształcenia umiejętności kulinarnych w zakresie kuchni śródziemnomorskiej w Hiszpanii.

Więcej…
 

Wernisaż wystawy Uwe Schloen / Sebastian Wywiórski

wywiorskiZapraszamy na wernisaż wystawy duetu Uwe Schloen / Sebastian Wywiórski

5 października 2018 r., godz. 19.00
ARTzona OKN, os. Górali 4


"Trochę pod spodem."

Więcej…
 

Nowohucka Noc Poezji z językiem migowym

noc_poezji3Klubie Jędruś zaprasza na wydarzenie, podczas którego na wspólnej uczcie słowa spotkają się osoby głuche i słyszące, zaś w centrum uwagi znajdzie się Euterpe o dwóch obliczach: mówiona i migana.

6.10. godz. 17.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) - B

Więcej…
 

KLUB RODZICÓW - ZAJĘCIA MUZYCZNO-RUCHOWE

303Klub 303 zaprasza na zajęcia muzyczno-ruchowe przeplatane zajęciami plastycznymi z wykorzystaniem chusty Klanzy, małych chustek animacyjnych, a także...kasztanów! Uczestnicy przywitają nową porę roku „jesiennymi” grzechotkami, kasztanowymi jeżami i drzewem owocowym z rurek i kolorowej bibuły. Spotkanie poprowadzi Elżbieta Chowaniec.

10.10. GODZ. 17.00-18.30, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

Zapisy na zajęcia do dnia 5.10. Ilość miejsc ograniczona.

 

WARSZTATY MULTISENSORYCZNE - HISZPAŃSKIE FLAMENCO

karinoW czasie zajęć dzieci będą odkrywać hiszpańską kulturę: poznają kilka podstawowych zwrotów w języku Cervantesa, wezmą udział w bezpiecznej walce byków i poznają uroki sjesty. Dowiedzą się też, jak powstała popularna piosenka „Panie Janie” i zatańczą flamenco oraz paso doble. Zajęcia poprowadzi Paulina Kubaj.

9.10. GODZ. 16.00, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Słoneczniki 2018 rozdane już po raz ósmy w Krakowie!

sloneczniki_2018Piątkowa gala rozdania krakowskich nagród konkursu Słoneczniki 2018 w Operze Krakowskiej była jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń ostatnich tygodni, nie tylko przez środowiska związane z organizacją zajęć dla dzieci, ale także przez rodziców. Konkurs Słoneczniki 2018 jest jedną z nielicznych inicjatyw, która nagradza codzienny trud wszystkich tych, dla których rozwój dzieci jest najważniejszy.

W ten jeden wyjątkowy wieczór mogą oni stanąć ze statuetką słonecznika w blasku reflektorów i odczuć, że ich praca jest ważna i doceniana zarówno przez ekspertów, jak i przez samych rodziców, którzy powierzają im swoje pociechy. Wśród nominowanych inicjatyw rokrocznie można zauważyć obecność zarówno wielkich festiwali jak i małych inicjatyw, które walczą o zwycięstwo w każdej z sześciu kategorii: Ruch, Logika, Muzyka, Przyroda, Sztuki Wizualne, Język. Ta równowaga jest tu szczególnie cenna. 

Więcej…
 

Nowohucka Noc Poezji - Na rubieżach jawy i snu - Koncert poetycki

na_rubiezachWielki finał tegorocznej edycji Nowohuckiej Nocy Poezji odbędzie się w Klubie Karino. Koncert poetycki „Na rubieżach jawy i snu” to wydarzenie łączące poezję czytaną, recytowaną i śpiewaną, oparte na wierszach trójki tegorocznych patronów Nocy Poezji. Rozpocznie się poetyckim korowodem, który przejdzie przez osiedle Chałupki – prawdziwe rubieże Nowej Huty.

6.10. godz. 19.00, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11)

Podczas koncertu wybrane teksty poetyckie czytać będą przedstawiciele 7 klubów Ośrodka Kultury Kraków–Nowa Huta. O oprawę muzyczną zadbają krakowscy artyści, reprezentujący nurt poezji śpiewanej, wykonując utwory autorskie oraz piosenki oparte na tekstach Wyspiańskiego, Herberta i Śliwiaka.

Wstęp wolny!

 

Słodkie Dary Jesieni - Konkurs kulinarny "O Srebrną Patelnię"

dary_jesieniChoć na zewnątrz bywa chłodno, szaro i deszczowo, na talerzu może być pysznie i aromatycznie. Jakie są Wasze ulubione jesienne ciasta? Podzielcie się wypróbowanymi przepisami!

4.10. godz. 16.00, Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Konkurs kulinarny "O Srebrna Patelnię" organizowany jest od lat, a jego celem jest prezentowanie oryginalnych potraw lub ciast charakterystycznych dla danej pory roku. Kolejna edycja odbędzie się pod hasłem Słodkie dary jesieni.

Wstęp wolny!

 


Strona 8 z 175


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)