Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Sala dobrej zabawy

klub_zakoleKlub Zakole zaprasza na zajęcia Klubu Rodziców. Sala dobrej zabawy to dla dzieci czas wspólnych harców pod okiem animatora, a dla opiekunów – spotkań przy kawie i herbacie, swobodnej rozmowy i integracji środowiskowej.

27.11. godz. 10.00-11.30, Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Zakole 31)

Więcej…
 

Dobry Uczynek - NH Życie Twoja Krew - 24.11.2018

dobry_uczynek2

 

Osiedle Teatralne - zwiedzanie // Nowa Huta - architektoniczny portret miasta

teatralneZwiedzanie poświęcone Teatrowi Ludowemu, Szkole Tysiąclatce i dawnemu Kinu Świt w ramach projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta oraz wydarzenia „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”. Wydarzenie towarzyszące: Element Urban Talks 2018. Prowadzenie: Marta Karpińska (Fundacja Instytut Architektury). Zapisy do 29 XI: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Wstęp wolny.

2 grudnia 2018 r., godz. 10.00
Start: os. Teatralne 34

Partnerzy wydarzenia:
Teatr Ludowy w Krakowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie

Więcej…
 

Mała Książka - Wielki Człowiek

na_startMiło nam poinformować, że dla mieszkańców naszego miasta Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie jest realizatorem projektu Mała Książka – Wielki Człowiek, organizowanego przez Instytut Książki.

Każdy trzylatek, który zostanie zapisany do Biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu ich dziesięciu – zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Zależy nam by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców projektu, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o możliwość wyeksponowania załączonego plakatu na tablicach informacyjnych Rady Dzielnicy. Będzie nam także niezmiernie miło jeśli poinformują Państwo mieszkańców dzielnicy o naszym działaniu poprzez serwisy internetowe, media społecznościowe oraz samorządowe wydawnictwa.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami projektu w serwisie www.rajska.info.

 

 

Janek Traczyk - Koncert nastrojowy

traczyk2Janek Traczyk powraca do Krakowa! To będzie wyjątkowo gorący grudniowy wieczór. Koncert Janka Traczyka to idealna okazja, aby oderwać się od codziennego pędu i spotkać ze sztuką w żywej postaci. Wokalista zaśpiewa i zagra przy pianinie. Można liczyć na łzy śmiechu, jak i wzruszenia. Bez wątpienia to będzie wieczór pełen pięknych emocji!

1 grudnia 2018 r., godz. 19.00
ARTzona OKN, os. Górali 4

Więcej…
 

Projekt "Powiedz NIE Przemocy"

przemocy_nieKomisariat Policji VIII w Krakowie i Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 9 w Krakowie realizuje w roku szkolnym 2018/2019 projekt „Projekt „Powiedz NIE Przemocy”. Projekt ma na celu zwiększanie poziomu świadomości tak ważnego społecznie problemu, jakim jest przemoc szkolna oraz przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym i obywatelskim, rozwijania ich zainteresowań, umiejętności społecznych, kształtowanie kreatywności, odpowiedzialności, wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka.

W tym roku szkolnym projekt skierowany jest do szkół znajdujących się na terenie podległym Komisariatowi Policji VIII w Krakowie. Do udziału zgłosiło się dziesięć szkół.

Projekt odbywa się pod Patronatem Rady Dzielnicy XIV Czyżyny i Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej pod adresem: http://zsp9.krakow.pl/szkola/index.php/nieprzemocy/

Więcej…
 

Arka Pana - zwiedzanie // Nowa Huta - architektoniczny portret miasta

arkaZwiedzanie kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski projektu Wojciecha Pietrzyka w ramach projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta oraz wydarzenia „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”. Prowadzenie: Kamila Twardowska. Zapisy do 29 XI: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Wstęp wolny.

1 grudnia 2018 r., godz. 12.00
ul. Obrońców Krzyża 1

Więcej…
 

A my z gwiazdą betlejemską... Widowisko muzyczne z udziałem artystów związanych z Eksperymentalną Sceną Operową

z_gwiazdaOśrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na widowisko pełne humoru i ciepła, które będzie wstępem do okresu Świąt Bożego Narodzenia. Wykonawcy zapraszają do wspólnej zabawy i muzykowania. Będą piosenki, pastorałki i kolędy.

3 grudnia 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Wystąpią: Aleksandra Sotnicka, Bożena Kiełbińska, Małgorzata Westrych, Dariusz Palonek i Michał Błocki.

 

Wstęp: 15 zł / osobę (bilety będą dostępne przed wydarzeniem w Ośrodku Kultury)
Szczegółowe informacje:

Dział Animacji i Promocji Kultury
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

 

Mikołajki 2018 w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

mikolajki_2018Ta radość, gdy otrzymujemy coś, na co długo wyczekiwaliśmy, o czym marzyliśmy, czego zupełnie się nie spodziewaliśmy. Ten uśmiech, który towarzyszy rozdzieraniu ozdobnego papieru lub wyciąganiu paczki z kolorowej torebki. Kto z nas tego nie lubi? Kto z nas nie cieszy się radością obdarowanego? Wszyscy lubimy otrzymywać prezenty, lubimy też je wręczać sami, ale nikt nie jest w stanie równać się ze Świętym Mikołajem, który w okresie przedświątecznym zagląda do domów, szkół, przedszkoli. Jak co roku Święty Mikołaj spotka się z dziećmi także w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Nie tylko Legiony. Wielka Wojna Polakow - wykład, 28 listopada, godz. 10.00

wielka_wojnaSzanowni Państwo, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza 28 listopada o godz. 10.00 na wykład prof. Andrzeja Chwalby na krakowskim Przystanku Historia, pt. „Nie tylko Legiony – Wielka Wojna Polaków”.

Zapraszamy do siedziby krakowskiego „Przystanku Historia” przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Łobzowską).

Wielka Wojna to było zbiorowe doświadczenie nie tylko mieszkańców Europy Zachodniej, ale także tych, którzy byli poddanymi cara Mikołaja II oraz cesarzy Franciszka Józefa I i Wilhelma II. Polacy doświadczyli wszelkich wojennych plag, od śmierci, głodu, chorób i zniszczenia domostw, po obcą okupację i tułaczkę. W tej trudnej sytuacji wielu odważnych ludzi dążyło wszelkim sposobami do osiągnięcia najważniejszego celu politycznego, przyświecającego wszystkim od pokoleń – niepodległości.

O zmianach społecznych na ziemiach polskich, poszczególnych nurtach politycznych i formacjach wojskowych opowie prof. Andrzej Chwalba (Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego). Jego książka pt. „Wielka Wojna Polaków” została uznana przez jury prestiżowego konkursu Książka Historyczna Roku za najlepszą pozycję popularnonaukową.

Uwaga. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja e-mailem pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dotacje na start 30 +

dcb4Szanowni Państwo, informujemy o możliwości otrzymania bezzwrotnej dotacji w kwocie do 25 000 zł dla osób bezrobotnych i biernych zawodowo w wieku 30 lat i więcej, zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej należących do co najmniej jednej z grup:

a) osób powyżej 30 roku życia,
b) osób długotrwale bezrobotnych,
c) osób z niepełnosprawnościami,
d) osób o niskich kwalifikacjach
e) kobiet.

Uczestnikom projektu oferujemy roczne bezpłatne wsparcie doradcze z zakresu księgowości, prawa i utrzymania firmy na rynku.

Informacje można uzyskać w:

Powiatowym Punkcie Informacyjnym w Krakowie
ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków
tel. 12 617 99 45

oraz na stronie marr.pl/dcb2

 

 


Strona 8 z 185


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)