Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - Budujemy domki dla owadów

klub_rodzicowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 3.06. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na rodzinne warsztaty stolarskie. Bez owadów nie ma obiadów! Owady to nasi ważni sprzymierzeńcy i szczególnie teraz potrzebują naszej pomocy. Zbudujmy dla nich dom, w którym będą mogły przenocować, schronić się przed deszczem czy przezimować. Zapraszam na warsztaty, na których własnoręcznie wykonamy przytulne domki dla owadów. Wykorzystamy naturalne materiały, przyjazne dla środowiska i oczywiście dla owadów. Domki będzie można zawiesić we własnym ogrodzie lub na balkonie. Wspólnie stwórzmy domki dla owadów. Prowadzenie: Magdalena Mizak, majsterkowiczka, ukończyła kurs stolarstwa, mama Zosi, Tadka i Stefy.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Warsztaty dla rodziców - Rodzic w foto-świecie

foto_swiatKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 2 i 9 czerwca w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na dwuczęściowy mini warsztat fotograficzny, na którym poruszymy głównie zagadnienia kompozycji zdjęcia, tak aby było one przyjemne w odbiorze i chwytające za serce nie tylko najbliższych. Czeka was też przyjemne zadanie między warsztatowe, a jego rezultaty omówimy na spotkaniu drugim. Serdecznie zapraszamy. Prowadzenie: Katarzyna Cybulska, fotografka-amatorka, mama Tadzia i Zygmunta.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

XX edycja konkursu "Ogródek Przed Domem"

ogrodek3Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) zaprasza mieszkańców Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie i XVIII Nowa Huta do udziału w XX edycji konkursu Ogródek przed domem. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 czerwca 2017 r. w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne są na www.krakownh.pl, w Klubie Dukat i na Facebooku. Szczegółowe informacje w Klubie Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Spotkajmy się na polu!

okknh Kiedy nadchodzi pełnia wiosennego czasu i słońce wychodzi zza chmur, każdy zaczyna marzyć i planować wakacyjny odpoczynek. Zanim jednak nadejdzie upragniony czas wakacji, korzystając z pogody, chętniej opuszczamy nasze miękkie kanapy, by wystawić twarze do słońca i zaczerpnąć trochę energii. A gdyby tak połączyć wiosenno-letnie spacerowanie z doskonałą rodzinną zabawą? Taką możliwość dają przedwakacyjne inicjatywy pod chmurką, na które zapraszają Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Bezpieczeństwo na drodze zależy od Ciebie

bezpieczenstwoSzanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić Państwa na organizowaną przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie akcję profilaktyczno-edukacyjną z wieloma atrakcjami z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Dogoń Żyrafę - Podwórkowe gry Mamy i Taty

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 30.05. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Dogoń Żyrafę.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Rodzinny weekend w Klubie Rodziców

rodzic_karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 3.06. w godz. 11:00 - 18:00 zaprasza na rodzinne atrakcje z okazji Dnia Dziecka dla dzieci i rodziców uczestniczących w zajęciach Klubu Rodziców. Rodziny wezmą udział w osiedlowym pikniku na os. Zgody w Nowej Hucie oraz w atrakcjach przygotowanych przez Szpinaka w NCK.

Wstęp wolny.

 

Fundacja Aviva - głosuj na incjatywę "Czego Jaś się nie nauczy..."

avivaSzanowni Państwo, Przedszkole nr 46 z os. Na Skarpie bierze udział w konkursie Fundacji Aviva. Walczymy o 25 000 zł na zakup potrzebnego sprzętu dydaktycznego dla Przedszkolaków.

Wejdź na stronę www.todlamniewazne.pl, odszukaj naszą incjatywę "Czego Jaś się nie nauczy..." i zagłosuj na nią! Udostępnij znajomym. Głosowanie trwa do 11.06.2017 r.

Prosimy o wsparcie dla naszego projektu, a tym samym dla naszych Dzieci!

Dziękujemy!

 

Co łączy Kraków z Budapesztem? - nowa wystawa w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

krak_budPrzyjdź na wystawę Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu, znajdź podobieństwa i różnice pomiędzy tymi dwoma miastami. Nagrodą będzie niezwykła historyczna i metaforyczna podróż po dwóch sąsiadujących ze sobą ścieżkach, które co pewien czas przybliżają się do siebie, czasem się łączą, ale czasem też się oddalają. Wędrówka poprzez Genezę, Klęskę, Kreację, Glorię i Splendor to wielowątkowa, spójna i interesująca opowieści o dawnym Krakowie i Budapeszcie.

Geneza to część poświęcona początkom Krakowa oraz Budy i Pesztu do roku 1241. Kolejna część ekspozycji – Klęska – przypomina o niszczycielskim najeździe tatarskim z roku 1241. Ta tragiczna w skutkach inwazja była wspólnym doświadczeniem mieszkańców zarówno ziem polskich, jak i węgierskich. Termin Kreacja określa tę część wystawy, która opowiada o okresie szczególnie nasyconym wydarzeniami bądź procesami, jakie w sposób fundamentalny zdefiniowały i określiły na kilka kolejnych stuleci kształt naszych miast. Twórczy czas Kreacji prowadzi ku kolejnemu etapowi dziejów i zarazem kolejnej części wystawy zatytułowanej Gloria. Zaprezentowane tutaj zostały owoce działań pokoleń pracowitych mieszkańców miast, „kreatywnych” monarchów i władz miejskich.

Śledź na bieżąco naszego bloga: http://blog.mhk.pl/ oraz nasz funpage https://www.facebook.com/pg/muzeumkrakowa/events/?ref=page_internal

Więcej…
 

Ułański Dzień Wolicy

dzien_ulanskiUłański Dzień Wolicy będzie to tematyczna impreza plenerowa, organizowana dnia 28.05. o godz. 16:00 na boisku sportowym obok Klubu Jedność (ul. Drożyska 3c). Tym razem motywem przewodnim będą Ułani, którzy będą reprezentowani przez Krakowski Szwadron Ułanów. Zapraszamy mieszkańców osiedla oraz pasjonatów koni i ułańskich tradycji na pokaz kadryla oraz sprawności i zręczności w posługiwaniu się szablą, który wykonają członkowie Krakowskiego Szwadronu Ułanów. W programie znajdą się również tematyczne zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, występy artystyczne zespołu Nasze Pokolenia, Wychowanków ZPiT AGH Krakus, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 142 oraz dzieci z Klubu Jedność. Imprezie towarzyszyć będzie loteria fantowa, nie zabraknie ogródka zabaw dziecięcych (zabawki dmuchane) oraz punktu gastronomicznego. Zespół Paradox zaprasza od godz. 19.00 - 23.00 na zabawę taneczną. Zapraszają Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Spółka dla Zagospodarowania Wspólnot Gruntowych os. Wolica. Impreza dofinansowana ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Baby Café - Szalone zabawy podwórkowe

Podczas ostatniego majowego spotkania w dniu 31.05. w godz. 17:00 - 19:00, Klub Dukat (ul. Styczna 1) zaprasza do poznania starych gier podwórkowych naszych babć i mam, które powracają na krakowskie podwórka. Uczestnicy nauczą się, jak bawić się na świeżym powietrzu, mając w zanadrzu tylko kawałek kredy, sznurka, muru i patyka. Rodzice i dzieci spędzą czas, chłonąc uroki wiosny i integrując się w zabawie na świeżym powietrzu. Zajęcia dla rodziców i dzieci do lat 15.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 


Strona 8 z 99


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)