Dzielnica XVIII

Wykład „Szpiegowski arsenał bezpieki”- Kraków, 22 listopada 2017 r.

Jakimi metodami posługiwała się Służba Bezpieczeństwa przy inwigilacji dyplomatów, działaczy opozycji, księży oraz zwykłych obywateli? Z jakich urządzeń i metod korzystali funkcjonariusze podczas prowadzenia obserwacji, tajnych przeszukań, zakładania podsłuchów oraz sprawdzania korespondencji? Czy bezpieka, wykorzystując środki techniczne, kontrolowała życie obywateli i jaki był zasięg tej kontroli?

Odpowiedzi na te pytania pojawią się w wykładzie pt. „Szpiegowski arsenał bezpieki”, który we środę 22 listopada przedstawi dr Monika Komaniecka-Łyp z OBBH IPN w Krakowie w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia".

Zapraszamy 22 listopada 2017 r. o godzinie 18.00.

 

Cyrkowa sobota

cyrkowa_sobotaW te mroźne jesienno-zimowe poranki, warto rozgrzać i rozruszać kości... 18 listopada br. odbędzie się kolejne już spotkanie z cyklu otwartych sobotnich "pikników" cyrkowych! "Pikniki" w cudzysłowie, ponieważ dopóki nie wróci do nas ładna pogoda, zajęcia odbywają się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1, pierwsze piętro). W programie spotkań są cyrkowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Propozycja skierowana jest do każdej grupy wiekowej. Nie ważne czy masz lat 5, czy 95, przyjdź i spróbuj swoich sił z naszymi instruktorami! Spędź sobotni poranek z cyrkiem!

Plan działań:
- w godz. 10.00 do 11.30 zajęcia dla osób powyżej 12 r. ż.
- w godz. 11.30 do 13.00 zajęcia dla dzieciaków poniżej 12 r. ż.
Osoby dorosłe mogą zostać po godz. 11.30 i nadal trenować, jednak bez opieki instruktora, a w przypadku grupy dla dzieci – do zabawy zapraszamy również rodziców!

Wstęp wolny!

 

Klub Rodziców: Gimnastyka rodzica z dzieckiem

dukat_listopadKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 15.11. w godz. 17:00 - 18:30 za kolejne spotkanie Klubu Rodziców.

Więcej…
 

Mistrzejowickie Impresje Muzyczne - Koncert In Paradisum

paradisum18 listopada br. o godzinie 19.30 w kościele pod wezwaniem MB Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września 33 odbędzie się Koncert In Paradisum w ramach cyklu Mistrzejowickie Impresje Muzyczne. To drugie wydarzenie w ramach tego nowo powstałego cyklu.

Więcej…
 

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

pokrzywdzeniSzanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z informacją o działalności Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, w którym osoby będące pokrzywdzone przestępstwem przeciwko rodzinie, mieniu, wolności i innych wynikających z Kodeksu Karnego mogą bezpłatnie uzyskać następującą pomoc:

Więcej…
 

Koncert Cecyliański z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

cecylianskiW niedzielę, 19 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich odbędzie się Koncert Cecyliański w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. Wydarzenie wpisuje się w długoletnią tradycję organizowania koncertów ku czci Świętej Cecylii - patronki muzyki sakralnej, śpiewu, chórów i organistów.

Wstęp wolny.

 

Wykład - Pierwsza pomoc dla Seniora

pierwsza_pomocNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 20.11. o godz. 15:00 zaprasza na wykład poświęcony będzie tematyce udzielania pierwszej pomocy. Poruszone zostaną m.in. zagadnienia związane z postępowaniem przy omdleniach, urazach, podejrzeniu zawału serca i udaru. Wykład poprowadzi Kamil Kolanowski – zawodowy strażak Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownik medyczny, komendant Ochotniczej straży Pożarnej.

Wstęp wolny!

 

Klub Rodziców: Zajęcia teatralne dla dzieci "Pudełko pełne wyobraźni"

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 15.11. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza na kolejną część zajęć teatralnych pt. Pudełko pełne wyobraźni. Tym razem dzieci znajdą się w dżungli pośród wielu drapieżnych zwierząt. Dzieci za pomocą dźwięków, ruchów i postawy swojego ciała będą naśladować wybrane zwierzęta z literatury dziecięcej. W zajęciach teatralnych wykorzystana zostanie wyobraźnia uczestników. Uczestnicy zajęć doskonalić będą lepiej mówić i się ruszać, świadomie używać swoich rąk, nóg, głosu. Zajęcia skierowane są na radosne odkrywanie siebie i świata.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Nowa Huta Pozytywnie - 18 listopada, Teatr Ludowy

pozytywnieSzanowni Państwo, w dniu 18 listopada o godz. 18.00 na Scenie Stolarnia odbędzie się impreza promująca nasz najnowszy spektakl „Tożsamość Wila”.

W programie:

- koncert zespołu Proforma,
- pokazy taneczne mistrzów Polski break dance
- dla chętnych i odważnych zawody freestyle’owe (temat: Nowa Huta)
- projekcja klipów promujących spektakl.

Zapraszamy Państwa serdecznie. Weźcie swoje rodziny i znajomych i bawcie się nami.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, konieczna jest jednak rezerwacja darmowych wejściówek ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; tel.: 12 680 21 12)

 

NOWA HUTA UMIE POMAGAĆ

kochaj_zycie

 

"Życie, które hartuje" - spotkanie w Krakowskiej Loży Historii Współczesnej - Kraków, 15 listopada 2017 r.

Instytut Pamięci Narodowej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają na spotkanie „Życie, które hartuje”. Gośćmi będą: Tomasz Krzyżak, Damian Strączek.

Rozmowę poprowadzi Roman Graczyk.

15 listopada 2017, Przystanek Historia, ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej), godz. 18:00

Są tacy ludzie, o których mówimy, że mają charakter – i do tej grupy z pewnością należy Wanda Półtawska. Niepowtarzalna osobowość przyczyniła jej w życiu tyluż przyjaciół, co i wrogów. Jak każda wybitna jednostka, doktor Półtawska rozpala dyskusje, dzieli.

Ale czy można nie dzielić, gdy się głosi tak wymagający moralnie dyskurs?

Bo Wanda Półtawska wymaga od siebie wiele, ale też wysoko ustawia poprzeczkę innym. Człowiek – mówi za Janem Pawłem II – jest o tyle człowiekiem, o ile potrafi przekraczać siebie. Taka mowa, przełożona na konkretne wymagania życiowe, boli.

Więcej…
 


Strona 8 z 121


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)