Dzielnica XVIII

22. Dni Norwidowskie w Krakowie - 5 - 28 kwietnia 2016

dni_norwidowskieJuż po raz 22 Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida ma przyjemność zaprosić Państwa na obchody Dni Norwidowskich w Krakowie.

Więcej…
 

Psychologia i psychofilozofia snu

psychologia_snuNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6A) dnia 04.04 o godz. 15.00 zaprasza na wykład pt. "Psychologia i psychofilozofia snu".

Wykład dla słuchaczy Nowohuckiej Akademii Seniora poświęcony będzie tym razem tematyce snu. Dr Małgorzata Hołda – psycholog, adiunkt w Instytucie Psychologii UJ opowie o psychologicznych i psychofizjologicznych uwarunkowaniach snu i marzeń sennych. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące kolejnych faz snu, jego wpływu na funkcjonowanie pamięci i całego organizmu, zaburzeń, architektury i higieny snu.

Zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

Radosnego Alleluja!

zyczenia_wielkanocne_2016

 

Kuchnia z różnych stron świata - kuchnia ukraińska

kuchnia_ukrainskaKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 30.03 o godz.18:00 zaprasza na spotkanie z cyklu "Kuchnia różnych stron świata", które są organizowane w Klubie dla kobiet w każdym wieku. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Podczas drugiego spotkania kulinarnego prezentowana będzie kuchnia ukraińska. Odbędzie się degustacja i wymiana doświadczeń uczestniczek kulinarnego spotkania. Na spotkania cyklu zapraszamy profesjonalną obsługę kucharską. W ciągu roku prezentowane będą kuchnie z różnych kontynentów.

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - warsztaty ekologiczne

klub_rodzicowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 02.04 w godz. 11:30 - 13:00 zaprasza na warsztaty ekologiczne realizowane w ramach cyklu spotkań "Wspólna sobota".

Więcej…
 

46. Nowa Huta. Dlaczego nie?!

kuszynskaJak co roku, na wiosnę, startuje akcja Pola Nadziei organizowana przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Zarówno jak w poprzednich latach, tak i w tym roku kampanię wspomogą organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! z kwietniowym koncertem Monika Kuszyńska - Koncert dla Pól Nadziei.

Więcej…
 

Europa... Europa. Transylwania. Wystawa fotografii Barbary Radziszewskiej

transylwaniaOśrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Barbary Radziszewskiej pt. „Europa... Europa. Transylwania" 6 kwietnia 2016 r. o godzinie 18.00 do Galerii OKN na os. Górali 5 w Krakowie. Wystawę można oglądać od 07 IV - 8 V 2016 r. Wstęp wolny.

Wystawa fotografii „Transylwania” jest pierwszą z planowanego cyklu „Europa…, Europa”. Fotografie zostały wykonane wiosną 2014 roku na terenie Rumunii i stanowią impresje z miejscowości Alba Iulia, Sibiu, Bran, Sigishoara i Brasov.

Barbara Radziszewska od kilku lat prezentuje fotografie w ramach wystaw zbiorowych Krakowskiego Klubu Fotograficznego oraz – indywidualnych: „W poszukiwaniu światła cz. I i II”, „Kraków mój powszedni”, „Dokąd prowadzi kładka Bernatka”.

Więcej…
 

Centrum Administracyjne Kombinatu. Szansa czy problem?

htsOtwarte spotkanie z architektami, historykami sztuki, konserwatorami i przedstawicielami Spółki NCA poświecone przyszłości Centrum Administracyjnego Kombinatu.

Podczas spotkania rozmawiać będziemy o wartości budynków Centrum Administracyjnego, ich obecnym stanie oraz możliwościach zagospodarowania. Planowane jest także podpisanie listu otwartego w sprawie przyszłości obiektów.

Więcej…
 

Kamera! Akcja! Rodzina!

kamera_2016Masz wspaniałą rodzinę i dokumentujesz jej życie codzienne? Masz w sobie żyłkę filmowca i lubisz kręcić filmy? Mieszkasz w Krakowie? Weź udział w konkursie filmowym „Kamera! Akcja! Rodzina!” – zachęca Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

Więcej…
 

Klub Jedność - Misterium Męki Pańskiej

misteriumKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 30.03 o godz. 17:00 zaprasza na Misterium Męki Pańskiej.

Zapraszamy do Klubu Jedność na Misterium Męki Pańskiej - widowisko religijne wprowadzające w bogaty w wydarzenia i duchowe doświadczenia czas Wielkiego Tygodnia. Widowisko przygotowane zostało wspólnie z uczniami I Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji. Inscenizacja oparta na Biblii, odtwarza wydarzenia męki i śmierci Jezusa.

W Polsce Misteria znane są od XVI wieku. Ich rozwój, powstrzymany jednak przez falę reformacji, a następnie zaborów, nastąpił ponownie w XX wieku. Polskie Misteria pasyjne mają zwykle charakter tradycyjnej drogi krzyżowej rozbudowanej o sceny nawiązujące do poszczególnych stacji. Przykładem może być tutaj najstarsze w naszym kraju Misterium, odbywające się od XVII wieku w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wstęp wolny.

 

Wiosenne sprzątanie Dłubni

dlubnia_sprzatanieWiosna to czas porządków u siebie w domu, na swoim własnym i wspólnym podwórku. Fundacja Ecotravel wszystkich na wspólne Wiosenne Sprzątanie Dłubni 20 marca 2016 o godz. 11:00 nad Zalewem Nowohuckim.

Więcej…
 


Strona 74 z 114


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)