Dzielnica XVIII

Mieszkańcy o bezpieczeństwie w Dzielnicy XVIII

BEZPIECZNA NOWA HUTA

„Nowa Huta - bezpieczna dzielnica” - taki był temat debaty zorganizowanej 27 lutego przez Radę Dzielnicy XVIII dla mieszkańców Nowej Huty, z udziałem przedstawicieli służb odpowiadających za bezpieczeństwo i porządek publiczny w mieście.

Więcej…
 

Murki - temat obywatelski

„CZADOWA DZIELNICA”

Uchwałą z 17 lutego Rada Dzielnicy Nowa Huta powołała doraźny zespół ds. inwentaryzacji i rewitalizacji murków na terenie Dzielnicy XVIII. W jego skład weszli Stanisława Rusinowska i Anna Stabryła oraz Jerzy Szuba, Jerzy Daniec i Czesław Rosiek.

Więcej…
 

Podziękowania i gratulacje

W tym roku Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej obchodzi 20-lecie działalności. Młodość budowniczych Nowej Huty już przeminęła. Dziś wielu z nich potrzebuje opieki i pomocy medycznej. Taką zapewnia Fundacja. Dziękujemy za to wsparcie dla mieszkańców Nowej Huty oraz za wieloletnią współpracę z Radą Dzielnicy przy organizowaniu akcji prozdrowotnych.

Fundacji życzymy dalszego rozwoju.

Stanisław Moryc
Przewodniczący
Rada i Zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta

 

Bezpieczeństwo w Nowej Hucie

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta zaprasza mieszkańców na otwarte spotkanie w czwartek 27 lutego o godzinie 17.30 w sali Galeria, Nowohuckiego Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232 z przedstawicielami Wydziału Zarządzania Kryzysowego UMK, Policji, Straży Miejskiej. Spotkanie będzie poświęcone sprawom porządku publicznego i bezpieczeństwa na terenie Dzielnicy XVII Nowa Huta.

 

NOWA HUTA - PRZYSZŁOŚĆ KRAKOWA

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Nowej Huty na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 25 lutego o godzinie 17.30 w sali Galeria, Nowohuckiego Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232 z panią Elżbietą Koterbą, z-cą prezydenta Miasta Krakowa. Pani Prezydent zaprezentuje projekt Nowa Huta Przyszłości, a także założenia utworzenia Parku Kulturowego Nowa Huta. Będzie to także pierwsza publiczna prezentacja najnowszych ustaleń dotyczących projektu NH Przyszłości. Prowadzącym spotkanie będzie radny Miasta Krakowa pan Tomasz Urynowicz.

 

Gwiazduchy z Chałupek ze staropolskim kolędowaniem

Grupa Obrzędowa Gwiazduchy działająca przy Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta po raz kolejny w 2014 roku wyruszyła ze Staropolską Kolędą. W święto Trzech Króli, jak nakazuje tradycja barwny orszak przebierańców z gwiazdą betlejemską rozpoczął obchód kolędniczy po peryferyjnych osiedlach Nowej Huty.

Więcej…
 

Konkurs fotograficzny „MOJA NOWA HUTA”

1 miejsce  "Zalew" - Weronika WilkW dniu 21 marca br. został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „ MOJA NOWA HUTA”, którego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Nowej Huty. Organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 19 na os. Willowym 1. Patronat honorowy konkursu objął przewodniczący Dzielnicy XVIII Stanisław Moryc. Patronem medialnym konkursu był Głos – Tygodnik Nowohucki.  Nagrody ufundowali: puchary dla zwycięzców przewodniczący Stanisław Moryc, bony Empik dyrektor ZSO nr 19 Małgorzata Kozak–Zasadni, a nagrody książkowe i słodycze Rada Rodziców Gimnazjum nr 45 przy ZSO nr 19. Tematem konkursu była Nowa Huta widziana oczami młodych ludzi, pokazanie nieznanych miejsc lub też doskonale znanych, ale w sposób niekonwencjonalny. Jak doskonale wiemy świat widziany okiem młodego człowieka zwykle jest postrzegany inaczej niż z perspektywy osób dorosłych.

Więcej…
 

Dla psa – wybieg

W ramach odrębnego programu miejskiego, budowy wybiegów dla psów, jeszcze w roku 2012, jako Rada Dzielnicy XVIII, zaproponowaliśmy budowę takiego wybiegu na terenie najstarszych nowohuckich osiedli. Nasz wybór padł na teren przy ul. Biskupa Tomickiego, na starej wiślanej skarpie. To miejsce, w którym krzyżują się rekreacyjne ścieżki mieszkańców najstarszych osiedli, którzy spacerują w stronę Łąk Nowohuckich - sami, albo ze swoimi pupilami.

Więcej…
 

Poznajemy radnych Dzielnicy XVIII – Czesław Rosiek

ZNAMY SIĘ NIE TYLKO Z WIDZENIA…

Mieszkańcem Nowej Huty jestem od 1959 roku. Wtedy w nowym mieście funkcjonował już Teatr Ludowy (1955), który wkrótce cieszył się taką renomą, że zjeżdżali tu tłumnie mieszkańcy także spoza Krakowa. Nie narzekały na brak widzów również dwa nowoczesne kina „Świt” i „Światowid”. Na bardziej ciekawe filmy, po bilety czekało się przed kinową kasą w długich kolejkach. Aktywnie działali artyści plastycy, a ich plenerowe dzieła, rzeźby na skwerach, w parkach, jeszcze dziś przyciągają uwagę przechodniów.

Więcej…
 

 

Infrastruktura nowohucka 2013

Kończy się kolejny rok, to najlepszy czas, aby podsumować nasze działania na rzecz poprawy infrastruktury w naszej dzielnicy. Środki finansowe na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb infrastrukturalnych są niewystarczające. Część mieszkańców może być niezadowolona, że w tym roku to nie ich ulica czy też nie ich chodnik został wyremontowany. Do siedziby dzielnicy przychodzą zainteresowani, napływają  pisma od mieszkańców, wspólnot mieszkaniowych w sprawie: naprawy chodnika, remontu ulicy czy też zepsutej latarni. Przy tak ogromnych potrzebach mieszkańców, nie zawsze można wszystkiemu sprostać. Tak jak i w latach poprzednich i obecnie Komisja Planowania Przestrzennego, Ochrony Środowiska, Mienia i Rozwoju Gospodarczego oraz Komisja Infrastruktury Komunalnej dokonała  przeglądów na terenie dzielnicy, na podstawie których sporządziła mapę najpilniejszych prac w zakresie remontów: chodników, ulic, dróg, miejsc postojowych dla samochodów oraz oświetlenia, biorąc także pod uwagę wszystkie pisma mieszkańców oraz postulaty zgłoszone z dyżurów radnych.

Więcej…
 


Strona 74 z 91


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)