Dzielnica XVIII

Wiosenny piknik z Mistrzem Janem

piknik_janKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 22.04. w godz. 11:00 - 13:00 zaprasza dzieci i dorosłych na wiosenny piknik z Mistrzem Janem. Pani Wiosna przygotowała wiele zabaw i niespodzianek dla dla uczestników. Uczestnicy spotkania wspólnie pożegnają zimę. Na miłośników kreatywnego spędzania czasu czeka wiele twórczych działań. Będzie bardzo wiosennie, radośnie i kolorowo.

Więcej…
 

Życzenia Wielkanocne

wielkanoc_2017

 

Taneczne powitanie wiosny

szwajcaJak powitać najpiękniejszą porę roku? Oczywiście tanecznym krokiem! Seniorzy, jeśli tylko pozwala im na to zdrowie i wolny czas, tańczą, traktując taniec, jako formę gimnastyki dla ciała i ducha. A najlepiej, jeśli tej gimnastyce towarzyszy jeszcze śmiech, muzyka na żywo i dobre towarzystwo.

Więcej…
 

200. rocznica urodzin Ignacego Kriegera

krigerMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na cykl wydarzeń poświęconych 200. rocznicy urodzin słynnego krakowskiego fotografa drugiej połowy XIX wieku - Ignacego Kriegera. Jubileusz ten jest znakomitą okazją do przypomnienia postaci Kriegera i jego działalności. W ramach wydarzeń zapraszamy na spacery, wykłady, warsztaty dla dzieci, gry miejskie.

Więcej…
 

XVI Małopolski Konkurs Kucharsko - Cukierniczy - regionalnie i smacznie na os. Sportowym

konkurs_cukierniczyMałopolski Konkurs Kucharsko – Cukierniczy, który odbył się w dniach 22 - 23 marca w Zespole Szkół Specjalnych nr 14, ma już 16 letnią tradycję. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były produkty regionalne – jako inspiracja współczesnego stołu. W zmaganiach udział wzięło 17 grup kucharsko-cukierniczych z małopolski, Czech, Słowacji i Węgier. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty i Rady Dzielnicy XVIII.

Więcej…
 

Jajeczko wielkanocne w Chałupkach

jajeczkoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 19.04. o godz. 16:00 zaprasza na Jajeczko Wielkanocne w Chałupkach. Jest to jedna z imprez okolicznościowych organizowana dla emerytów i rencistów zrzeszonych w PZERiI. Impreza ta corocznie organizowana jest w innym klubie Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta. Tym razem gospodarzem Jajeczka Wielkanocnego będzie Klub Karino. Program artystyczny wykona gościnnie Zespół Złota Jesień. Impreza realizowana przy wsparciu finansowym Rady Dzielnicy XVIII.

Wstęp wolny!

 

Warsztaty dla rodziców: "Dobry start"

dobry_startKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 21.04. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na zajęcia dla młodych rodziców.

Podczas zajęć poruszone będą następujące tematy: prawidłowy rozwój w pierwszym roku życia dziecka; "kamienie milowe" w rozwoju dziecka, czyli kluczowe momenty świadczące o zdrowym rozwoju psychomotorycznym niemowlęcia - jak ich nie przegapić i jak je prawidłowo stymulować? Omówienie kluczowych metod stymulujących właściwy rozwój psychomotoryczny dziecka w pierwszym roku życia oraz omówienie i dobór sprzętu wspomagającego zdrowy rozwój niemowlęcia (leżaczki, maty, nosidełka oraz zabawki). Prowadzenie: Magdalena Rusiecka, fizjoterapeutka.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/153121918545976/

 

Koncert Paschalny - Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

koncert_paschalny23 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, czyli w patronackie święto parafii na Wzgórzach Krzesławickich (os. Na Wzgórzach 1a) odbędzie się Koncert Paschalny z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. Początek wydarzenia o godz. 17.00.

Więcej…
 

Wykład: Uwaga na oszustów! Policja ostrzega

oszustNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 24.04. o godz. 15:00 zaprasza na wykład poświęcony bezieczeństwu seniorów.

Sprawcy oszustw dokonywanych na osobach starszych działają za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej ich zaufanie i dobre serce. Często wybierają swoje ofiary ze starych książek telefonicznych. Dzwoniąc, podają się za członków najbliższej rodziny lub Policjanta, informują o poważnym wypadku i proszą o pilne przekazanie jak największej sumy pieniędzy. Dlatego nie bądźmy obojętni, ostrzegajmy naszych najbliższych i znajomych, że może ktoś wykorzystać ich zaufanie i doprowadzić do utraty dorobku życia. O tym, w jaki sposób oszuści naciągają osoby starsze i jak reagować w przypadku odebrania podejrzanego telefonu czy wizyty opowie nadkomisarz Piotr Raźny z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podczas wykładu dla słuchaczy Nowohuckiej Akademii Seniora.

Wstęp bezpłatny dla Słuchaczy NAS.

 

Złota Nowa Huta. Tak dla Pól Nadziei! - 50. Koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

50_nhdnCykl Nowa Huta. Dlaczego Nie?! to 12 lat popularyzowania polskiej kultury poprzez organizację bezpłatnych wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców Nowej Huty jak i całego Krakowa. Każdego roku organizatorzy cyklu, którymi niezmiennie od początku istnienia są: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta a od roku 2011 Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, realizują koncerty, na które zapraszają wybitnych polskich artystów, promują wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Nie zapominają także o potrzebujących, ponieważ w czasie każdego koncertu odbywa się zbiórka na rzecz podopiecznych Hospicjum św. Łazarza. Dyrektorem artystycznym a jednocześnie autorką tytułu cyklu jest Lidia Jazgar.

Więcej…
 

Naturalnie Rodzinnie

naturalnie_rodzinnie1ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza wszystkich rodziców i ich dzieci na cykl bezpłatnych warsztatów, które zostały zorganizowane z okazji wydarzenia Naturalnie Rodzinnie. Akcja trwać będzie od 18-22 kwietnia 2016r. Grafik mamy wypełniony po brzegi. Nie zapomnieliśmy ani o rodzicach, ani o najmłodszych – na każdego, niezależnie od wieku, czeka mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie spotkań ogólnorozwojowych dla dzieci i niemowląt, spotkań z doradczynią laktacyjną, psychologami oraz warsztatów DIY. Nie sposób wymienić wszystkiego. Tegoroczna edycja to mnóstwo warsztatów, spotkań i zajęć dla rodziców i dzieci w nowohuckim Klubie Rodziców w ARTzonie.

Więcej…
 


Strona 74 z 158


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)