Dzielnica XVIII

WAKACJE 2016 w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej w Krakowie pt. Mądrej głowie dość dwie słowie

lato_nhbpNowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza dzieci na wakacyjny cykl zajęć pt. Mądrej głowie dość dwie słowie. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach origami oraz literackich kalamburach, poznają układy taneczne i zabawy, w które bawili się ich rodzice, dziadkowie, wykonają zdumiewające eksperymenty, spróbują zrozumieć niewyjaśnione zjawiska. Proponowane zabawy plastyczne, słowne, czy taneczno-ruchowe będą miały na celu rozwój kreatywności, motoryki i sprawności językowej. Zajęcia realizowane będą od 4 do 22 lipca i od 1 do 26 sierpnia 2016 r. we wszystkich placówkach Bibliotek (każda Filia w innym tygodniu).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Szczegóły na stronie Biblioteki www.biblioteka.krakow.pl oraz w załączonym harmonogramie wydarzeń.

 

Planszówkowe Kościelniki

planszowkowe_koscielnikiKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 20.06 o godz. 15:00 zaprasza na kolejne spotkanie z grami planszowymi. Dzięki nowym kartom do gry DIXIT odbędziemy podróże w najdalsze zakątki świata wyobraźni, w grze SABOTAŻYSTA wspólnie poszukamy bryłek złota, z grą PALCE W PRALCE sprawdzimy kto ma dobre poczucie rytmu i słuch, a w DOBBLE sprawdzimy kto jest szybki i spostrzegawczy.

Wstęp wolny.

 

Wakacje 2016 - oferta Klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

wakacje_2016Chciałbyś, aby w te wakacje Twoje dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy malarz, zoolog, naukowiec lub pilot? Chciałbyś, żeby mogło spróbować swoich sił we wspinaczce, pływaniu czy pieczeniu pizzy? Może po prostu chcesz dać mu możliwość rozrywki, odpoczynku i spędzenia czasu z rówieśnikami? W takim razie koniecznie sprawdź wakacyjną ofertę Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta!

Więcej…
 

Zaczarowany Kraków czyli czytanie na śniadanie

zaczarowany_krakow19 czerwca 2016 o 11: 00 w Cafe Putto (Pałac Krzysztofory) dla najmłodszych będzie czytał Pan Michał Rusinek.

Więcej…
 

Cuda-wianki

cuda_wianki19 czerwca o godz. 12.00 i 15.00 zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat na spotkanie warsztatowe Cuda-wianki, czyli opowieść o tajemnicach nocy świętojańskiej w ramach cyklu Akademia małego odkrywcy.

Noc świętojańska przed nami, zatem z grona licznych zwyczajów i świąt ludowych, jakie towarzyszyły ludziom w dawnych czasach, a które znane są również dzisiaj, wybieramy te związane z początkiem astronomicznego lata. Zatem i my − zgodnie z rytmem czasu − powitajmy najpiękniejszą porę roku i wspólnie z pachnących ziół i kwiatów upleciemy wianki.

Więcej…
 

Dzień Krzesławic w stylu ECO

dzien_krzeslawic2Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 19.06 w godz. 16:00 - 22.00 zaprasza na Dzień Krzesławic w stylu ECO.

Więcej…
 

Wystawa "Miasto bez murów. W 650. rocznicę lokacji Kleparza (1366-2016)" - 24 czerwca – 23 października 2016

miasto_bez_murow Wystawa zostanie otwarta w 650. rocznicę lokacji Kleparza na prawie magdeburskim. Dzięki przywilejom nadanym przez króla Kazimierza Wielkiego oraz jego następców miasto mogło się rozwijać pod względem gospodarczym i urbanistycznym. Głównym zamierzeniem wystawy jest przedstawienie dziejów dawnego Kleparza, zarówno w czasie, gdy pełnił rolę samodzielnej gminy miejskiej, jak i w okresie, kiedy znalazł się w granicach Krakowa.

Więcej…
 

Zostań wolontariuszem w Domu Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej na os. Szkolnym 28 i os. Sportowym 9 zaprasza pełnoletnie osoby do wolontariatu. Dom poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą mieszkańcom pójść do kościoła, będą towarzyszyć w spacerach, rozmawiać, czytać gazety. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą raz w tygodniu (lub częściej) poświęcić swój czas i zrobić coś dobrego dla innych.

Zgłaszać można się od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do15.00.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na nasz Facebook - zobaczcie, co się u nas dzieje!

Marta Chechelska
Dyrektor Domu

 

Piknik sąsiedzki w Klubie Jędruś

jedrus_piknikKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 19.06 w godz. 15:00 - 18:00 zaprasza na piknik sąsiedzki.

Zaczynamy kolejne piknikowe lato! Czekać będą na Was oranżada, relaks, ciekawe warsztaty, leniwe rozmowy. A ponieważ w tym roku Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta świętuje swoje 25-lecie będziemy układać Urodzinową Symfonię Graną Na Wszystkim, którą zadedykujemy Jubilatowi.

Wstęp wolny.

 

Lista projektów które zostaną poddane głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016/2017

przegadaj_projektySzanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z listą projektów, które zostaną poddane głosowaniu w dniach 18 - 30 czerwca 2016 w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016/2017. Lista obejmuje skrócone opisy projektów, ich szacunkowy koszt oraz oczekiwane długoterminowe skutki w przypadku ich realizacji.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do głosowania.

 

Finał konkursu czytelniczego „Nowohucki Czytelnik Roku 2015/2016” - relacja

czytelnik_rokuDnia 10 czerwca 2016 roku uroczyście zakończono trzynastą edycję konkursu czytelniczego „Nowohucki Czytelnik Roku 2015/2016” organizowanego przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Każda z 10 placówek bibliotecznych działających na terenie Nowej Huty wyłoniła laureatów w dwóch grupach wiekowych: dzieci w wieku do 9 lat oraz młodzież w wieku 10-15 lat. Rekordziści przeczytali w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy nawet ponad 300 książek.

Więcej…
 


Strona 74 z 125


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)