Dzielnica XVIII

Taneczne powitanie jesieni

powitanie-jesieniKlub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 17.10 w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza na Taneczne Powitanie Jesieni.

Więcej…
 

Dobra dieta - profilaktyka zdrowia - wykład

dobra-dietaNowohucka Akademia Seniora zaprasza na wykład dotyczący prawidłowego żywienia, szczególnie dla osób z nadciśnieniem, cukrzycą i chorobami nerek.

Więcej…
 

Tu była… Moda Polska

moda-polskaDnia 14 października 2015 r., w godz. 15:00-18:00, zapraszamy na happening przed dawnym domem Mody Polskiej przy Placu Centralnym, gdzie można było nabyć elegancką odzież. Postaramy się odtworzyć ducha tamtych lat!

Więcej…
 

Dzielnica wspiera niepełnosprawnych

dzielnica-wspiera-niepelnosprawnychJednym z zadań Dzielnicy, określonym w jej statucie, jest finansowanie programów wspierających osoby niepełnosprawne. Na realizację tych programów dzielnica obligatoryjnie przeznacza co najmniej 5% środków finansowych będących w jej dyspozycji. „Osiemnastka” część z tych środków postanowiła przekazać do dyspozycji organizacji pozarządowych.

Więcej…
 

Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty - Grębałów

grebalow14 października 2015 r. o godz. 14.00 zapraszamy do oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Dzieje Nowej Huty (os. Słoneczne 16), na otwarcie wystawy Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty - Grębałów.

Więcej…
 

MMA jest dla każdego! - w Szkole Walki Drwala startuje nowy sezon

drwal-mmaMieszane sztuki walki są w tym momencie jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, a w związku z licznymi sukcesami, przez wiele osób są traktowane wręcz jako nowy sport narodowy. Jeszcze niedawno było zupełnie inaczej, jednak dzięki pracy samych sportowców i edukacji społeczeństwa, zmieniło się to diametralnie. Coraz więcej osób dostrzega także ogromne korzyści z rekreacyjnego uprawiania sportów walki. Jak mówi Tomasz Drwal, legenda polskiego MMA i propagator zdrowego trybu życia: „nie każdy idąc na basen chce zostać Otylią i wygrywać Olimpiadę. Wiele osób, chce po prostu popływać”.

Więcej…
 

Jesienna biesiada dla dorosłych

jesienna-biesiadaKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Wolica, ul. Drożyska 3c) dnia 17.10 o godz. 16:00 zaprasza na Jesienną Biesiadę, czyli imprezę integracyjna dla mieszkańców.

Więcej…
 

Narodowa Loteria Paragonowa - weź paragon, graj o nagrody!

loteria-paragonowaAby wziąć udział w loterii, wystarczy że zrobisz jednorazowo zakupy za min. 10 zł i odbierzesz paragon fiskalny. Następnie zarejestruj paragon fiskalny w miesiący zakupu na www.loteriaparagonowa.gov.pl. Pamiętaj o tym, aby zachować oryginały wsztkich zgłoszonych paragonów fiskalnych!

Weo wygrania m.in. 12 samochodów Opel Astra, 4 samochody Ople Insignia, 72 laptopy Lenovo ThinkPad oraz 84 tablety Apple iPad Air 2.

WIęcej informacji na temat loterii w regulaminie oraz na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl.

Weź paragon, graj o ngarody!

 

Mistrz w Nowej Hucie

schellerW Zespole Szkół Zawodowych nr 2, w kwietniu odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów klas gastronomicznych z mistrzem oraz gwiazdą programów telewizyjnych Kurtem Schellerem. Po wspólnym gotowaniu odbył się uroczysty bankiet, na którym uczniowie nowohuckiej szkoły mogli pochwalić się przybyłym gościom przygotowanymi potrawami. Dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Krakowie był to dzień pełen wrażeń, który niewątpliwie pogłębił i rozpalił w nich pasję gotowania!

 

Wielkie małe książki - spotkanie z prof. Grzegorzem Leszczyńskim

dr-leszczynkiPortal CzasDzieci.pl oraz Wydawnictwo Media Rodzina zapraszają rodziców, bibliotekarzy, nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy interesują się literaturą dla dzieci na spotkanie z prof. Grzegorzem Leszczyńskim z okazji premiery jego nowej książki "Wielkie małe książki. Lektury dzieci i nie tylko ".

Czytelnictwo, a najmłodszych w szczególności, to temat ważki i bardzo aktualny. Jak oddzielić prawdziwą literaturę dziecięcą od tej pseudo? Gdzie szukać wartościowych książek? Jak mówić dzieciom o literaturze, aby ta stała się alternatywą i konkurencją dla multimedialnych rozrywek? Pytania się mnożą, a odpowiedzi znaleźć niełatwo. W sukurs wszystkim zagubionym w świecie literatury dziecięcej przyjdzie prof. Leszczyński, który nie tylko podpowie co czytać, co kupować, a czego lepiej unikać, ale także wprowadzi w arkana… książkowej sztuki uwodzenia.  

Więcej…
 

Zdrowie, zabawa, sport, wychowanie – dzieci z SWD Kids już trenują!

drwal-swdSporty walki na przestrzeni lat zmieniały swoje oblicze. Na początku były postrzegane jako sporty „zakazane”. Teraz jednak, po wielu latach działań znanych sportowców i edukacji społeczeństwa, zyskują coraz większą sympatię szerszego grona odbiorców. Odkrywa się także kolejne ich zalety i pozytywny wpływ na zdrowie oraz wychowanie młodych osób. W tym celu powstało właśnie SWD Kids. Kiedy zacząć swoją przygodę z tym sportem? „Każdy wiek jest dobry, ale im wcześniej tym lepiej” - odpowiada Tomasz Drwal, legenda mieszanych sztuk walki i propagator zdrowego trybu życia. „Wielu fizjoterapeutów zachęca do korzystania z takiej aktywności już w okresie dziecięcym. Wpływa to na ogólną motorykę ciała, a także przeciwdziała powstawaniu wad postawy i płaskostopiu - tak powszechnym wśród dzieci i młodzieży. Poza tym sporty walki bardzo pomagają w wychowaniu dziecka i nauce szacunku do innych ludzi” - kontynuuje Drwal, pomysłodawca i założyciel SWD Kids.

Więcej…
 


Strona 75 z 97


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)