Dzielnica XVIII

Znajdź pracę marzeń z Kolpingiem

kolping_1Szukasz pracy? A może masz pomysł na działalność gospodarczą, ale brak Ci środków na start? Chciałbyś dostać się na ciekawy płatny staż lub podszkolić zupełnie za darmo? Jeśli odpowiedź na któreś z pytań brzmi TAK, skorzystaj z oferty projektów unijnych, które realizuje krakowska organizacja - Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce. Właśnie ruszyła rekrutacja!

Więcej…
 

Senior w akcji - na wolontariat nigdy nie jest za późno

senior_w_akcjiStowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby powyżej 60 roku życia mieszkające na terenie województwa małopolskiego do BEZPŁATNEGO udziału w SENIORALNEJ SZKOLE WOLONTARIATU.

Jeśli jesteś aktywną osobą? Lubisz działać? Chcesz coś zmienić? Zgłoś się! Przygotuj się z nami do nowej przygody jaką jest wolontariat!

SENIORALNA SZKOŁA WOLONTARIATU to kompleksowa forma działań, których zadaniem jest upowszechnianie idei wolontariatu, edukowanie, motywowanie i zaangażowanie osób w wieku 60+ w działalność woluntarystyczną. Realizowana jest w ramach projektu „Senior w akcji”, będącego kontynuacją zeszłorocznego projektu „Senior z pasją...”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem przez seniorów z całej małopolski.

Więcej…
 

Płatne styaże z możliwością zatrudnienia

inbitJeśli nie skończyłeś 30. roku życia i jesteś osobą niepracującą tj. bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Więcej…
 

Oferta 2016/2017 Nowohuckiej Akademii Seniora

dobry_czasBezcenny czas pozwala seniorom na osobisty rozwój, nawiązywanie nowych, ciekawych znajomości, realizację hobby i zainteresowań oraz poznawanie nieznanych, interesujących dziedzin wiedzy i sztuki. Właśnie przejście na emeryturę może zwielokrotnić taką aktywność i daje możliwość podjęcia różnorodnych ról społecznych. A to pozwala dłużej zachować optymizm i radość życia. Pomoże w tym Nowohucka Akademia Seniora (NAS), prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Narodowe Czytanie "Quo Vadis" w Parku Ratuszowym - relacja

quo_vadis_20163 września 2016 r. Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.

Narodowe Czytanie rozpoczęło się o godzinie 10.30 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Filii nr 4 w os. Zgody 7 grą terenową pt. „Śladami Sienkiewicza”. Uczestnicy mieli za zadanie dotrzeć do 4 punktów kontrolnych i wykonać zadania, w których należało wykazać się znajomością biografii i twórczości noblisty. Uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

Więcej…
 

Krakowskie Słoneczniki 2016 rozdane!

sloneczniki_2016Krakowska Gala Słoneczniki 2016 wzbudziła dużo emocji już na etapie konkursowym. Nominowanych było bowiem rekordowo dużo inicjatyw. O tytuł najlepszej inicjatywy dla dzieci 0-14 lat ubiegały się zarówno duże instytucje, cieszące się renomą i wielkim uznaniem, jak i małe organizacje, działające w tzw. mikroskali. Jedni i drudzy zgodnie podkreślali, że sama nominacja jest dla nich zaszczytem i wielkim wyróżnieniem, nadaje sens ich działaniu, wyróżnia spośród niezwykle różnorodnej i bogatej oferty edukacyjno - kulturalno - rozrywkowej  dla dzieci.

Więcej…
 

Oku-la-la-ry - żywiołowe widowisko muzyczne dla wszystkich od lat 3 do 103!

okulalaryZapraszamy do baśniowego świata skrzatów wypełnionego muzyką Włodzimierza Szomańskiego i wierszami ulubionego poety dziecięcego Juliana Tuwima. Znakomitą zabawę wszystkim pokoleniom gwarantują tak dobrze znane teksty - Okulary, Lokomotywa, Pan Tralaliński, Zosia Samosia, Abecadło, Ptasie radio czy Spóźniony słowik – jak i melodyjna oprawa muzyczna w znakomitym wykonaniu m.in. Olgi Szomańskiej, Marcina Kołaczkowskiego oraz sześcioosobowego zespołu wokalnego Spirituals Singers Band. Całości dopełniają kolorowe światła, kostiumy i dziecięce ilustracje.

Więcej…
 

Jesienna Akcja Sprzątania Dłubni

ecotravelJesienne sprzątanie Dłubni przed nami! Podczas Wiosennego Sprzątania Dłubni zabrakło nam worków i w połowie zaplanowanej trasy sprzątania musieliśmy zakończyć naszą akcję. Wracamy 16 października nad Dłubnię by dokończyć naszego wspólnego dzieła.

Więcej…
 

V Festiwal Zaklęte w Dyni

v_dyniePowoli zielenie zmieniają się w żółcie, pomarańcze i czerwienie. To znak, że zbliża się jesień. Wraz z nią pojawia się ona, królowa jesieni – DYNIA. Jej smak znany jest i lubiany przez wielu. O tym jak wiele ma rodzajów, kształtów, kolorów i co jeszcze można zrobić z dyni lub z dynią, będzie można przekonać się podczas V Festiwalu Zaklęte w Dyni, na który zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w niedzielę 18 września 2016 r. w godz. 11.00-14.00 w nowohuckiej Alei Róż.

Więcej…
 

Zajęcia ruchowe da dzieci

zrddJuż od 19 września, wszystkie dzieci te małe i te trochę większe zapraszamy na zajęcia ruchowe. W ofercie między innymi: GIMNASTYKA, GRY I ZABAWY, JUDO, BJJ, MMA, BOKS, ZABAWY TANECZNE! Czekają na Was uśmiechnięci instruktorzy i dużo pozytywnej energii.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://szkolamma.pl/swd-kids/ oraz pod numerem telefonu 733 447 247 i adresem mailowym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Kombinat Kultury – dni otwarte NCK 17-18 września 2016

kombinat_2016U progu nowego sezonu 2016/2017 szeroko otworzymy drzwi Nowohuckiego Centrum Kultury dla wszystkich tych, którzy pragną twórczo i aktywnie spędzać wolny czas, rozwijać swoje talenty lub zdobywać nową wiedzę.

Dni otwarte NCK to wielobarwny festiwal działań artystycznych i możliwość podglądnięcia od kuchni tego, jak pracujemy. Każdy, bez względu na wiek, będzie mógł spróbować własnych sił w zajęciach tanecznych, warsztatach teatralnych, plastycznych, fotograficznych, językowych, ceramicznych, muzycznych i rekreacyjnych.

Geneza nazwy wydarzenia jest w istocie niezwykle prosta... Kombinat to bowiem słowo klucz dla określenia mnogości aktywności, które „dzieją się” w naszej przestrzeni każdego dnia, a także nawiązanie do specyfiki lokalizacyjnej naszej instytucji, czyli historyczno–robotniczego charakteru dzielnicy, w której istniejemy.

Więcej…
 


Strona 75 z 131


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)