Dzielnica XVIII

O Nowej to Hucie… – wystawa fotografii Krakowskiego Klubu Fotograficznego

foto_galeriaOtwarcie wystawy – 12 stycznia, godz. 18.00.

Z przebytego dystansu prawie siedmiu dekad, które nas dzielą od momentu wbicia w ziemię pierwszych łopat na budowie Nowej Huty, można lepiej uświadomić sobie złożoność procesu, który jej towarzyszył „od zawsze”. Nowa Huta wzniesiona w latach 50. ubiegłego wieku wciąż się rozbudowuje. Ma walory lepiej dostrzegane dopiero teraz, gdy wyrosły kolejne pokolenia mieszkańców. Jest fenomenem w skali europejskiej ze względu na czas i miejsce narodzin, dynamikę rozwoju oraz wydarzenia jakie odcisnęły tutaj swój ślad.

Wystawa czynna do 26 lutego.

Wstęp wolny.

 

"Aleppo. Notatki z ciemności." - pokaz filmu Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego

aleppoALEPPO. NOTATKI Z CIEMNOŚCI. Pokaz filmu Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego. Film jest unikalnym, jednak przede wszystkim wstrząsającym, zapisem życia miasta widzianego z perspektywy sześciu jego mieszkańców, zrealizowanym przez 44 dni latem 2013 roku. Pokaz będzie wstępem do dyskusji na temat obecnej sytuacji mieszkańców Syrii, w której wezmą udział osoby zaangażowane w niesienie pomocy w tej części świata Michał Serwiński i Tadeusz Szczepaniak z Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Piotr Żyłka, redaktor naczelny portalu DEON, organizator akcji "TAK dla pomocy Syryjczykom". Na koniec wydarzenia Julia Lachiewicz & Grzegorz Hałuszczak wykonają utwory Boba Dylana i Joan Baez. Podczas spotkania za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej prowadzona będzie zbiórka publiczna na pomoc rodzinom syryjskim. (Misja Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii prowadzi działania w 50 obozach dla uchodźców wewnętrznych na terenie prowincji Idlib i Aleppo, gdzie obejmuje systematyczną pomocą ok. 35 tys. osób.)

17 stycznia 2017 r., godz. 18.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.

Wstęp wolny.

 

Gordonki - zajęcia umuzykalniające dla dzieci

gordonkiKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) zaprasza w każdy czartek począwszy od 12.01. w godz. 9:30 - 10:30 na Gordonki, czyli zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci, prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki amerykańskiego profesora E.E. Gordona - muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, autora testów uzdolnień muzycznych i licznych publikacji na ten temat. Na warsztatach pracuje się głosem, który jest podstawowym i najbliższym człowiekowi „instrumentem”. Łączy się go z płynnym ruchem, dzięki któremu dzieci uczą się harmonijnego poruszania się. Ta umiejętność będzie w przyszłości stanowić podstawę wyczucia i rozumienia rytmu. Zajęcia wspomagają wszechstronny rozwój dziecka skupiając się nie tylko na motoryce, ale też i na sferze intelektualnej. Prowadząca: Monika Madej – absolwentka kursu gordonowskiego Improwizuję, czyli audiuję, prowadzi zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Klubie.

Koszt: 25 zł/zajęcia

 

Koncerty na Szklanych Domach: "Kolędy z różnych stron świata"

szklane_domyOśrodek Kultury im C. K. Norwida oraz Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej zapraszają w niedzielę 15 stycznia 2017 r. o godz. 18:00 na Koncert kolęd pt. "Kolędy z różnych stron świata" w wykonaniu Chóru Amadeum - Chór Parafii Matki Bożej Pocieszenia – Księża Pallotyni, Tomasz Ślusarczyk – organy, Łukasz Mandola – organy.

W programie:

Kolędy i pieśni bożonarodzeniowe oraz improwizacje organowe.

Koncert odbędzie się w Kościele pw. MB Częstochowskiej na os. Szklane Domy 7 dnia 15 stycznia 2017 r. o godz. 18.00.

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców - Baby Cafe: Choinka, że palce licać!

baby_cafe2Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 11.01. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na rodzinne, poświąteczne warsztaty tworzenie słodkich przysmaków z Manią Wypiekania.

Wstęp wolny.

 

Ferie 2017 w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

ferie_2017Zima wcale nie jest taka zła! Szczególnie ta, która wypełniona jest różnorodnymi atrakcjami i wydarzeniami, niepozwalającymi na to, by nudzić się w domu. A takich wydarzeń na pewno nie zabraknie w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta podczas dwóch zimowych tygodni Ferii. W tym czasie pracownicy Klubów zaplanowali różnorodne warsztaty, wyjścia, gry i zabawy, do udziału w których zapraszają wszystkie dzieci.

Więcej…
 

Doroczny Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

zpitSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na Doroczny Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA, który odbędzie się w dniu 14 stycznia 2017 roku o godz. 17.00 w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury.

Informacja o koncercie dostępna jest na stronie NCK: http://nck.krakow.pl/zpit-nowa-huta-doroczny-koncert/

Zapraszamy!

 

Czwartek z plastyką - prezent dla Babci i Dziadka

plastykaKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 19.01. w godz. 15:30 - 16.30 zaprasza na czwartek z plastyką.

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota - Rodzinny Bal Karnawałowy

jedrus_balKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 14.01. w godz. 11:30 - 14:00 zaprasza na zabawę dla dzieci i rodziców, z elementami tańców świata.

Prowadzenie: Anna Ratecka i Anna Cyganik-Idęć.

Wstęp wolny.

 

Podróże po historii i kulturze: Sport w Nowej Hucie

sport_nhZwiedzanie wystawy z kuratorem Piotrem Kapustą. Wstęp wolny!

19 stycznia 2017 r., godz. 17.00, MHK – Oddział Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16, Kraków.

Wystawa „Sport w Nowej Hucie” organizowana przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa jest pierwszą inicjatywą, która ma na celu pokazanie przeszłości i teraźniejszości sportu nowohuckiego. Ekspozycja jest oparta na pamiątkach poszczególnych nowohuckich klubów sportowych oraz byłych i obecnych sportowców z Nowej Huty. Zwiedzający mogą zobaczyć puchary i medale zdobywane przez nowohuckich zawodników, stroje sportowe w których występowali, dawny sprzęt sportowy jak np. piłka do rugby czy rękawice bokserskie z lat 60. XX wieku, sztandary klubowe czy dziesiątki archiwalnych i współczesnych fotografii z zawodów, z których znaczna część nie była jeszcze publikowana.

Więcej…
 

Karnawałowa sobota z zabawą i plastyką

karnawalowa_sobotaKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 14.01. w godz. 11:00 - 13:00 zaprasza na wspólne świętowanie karnawałowej soboty.

Karnawał to czas radości i zabawy. To właśnie podczas balu karnawałowego spełniają się wszystkie marzenia i każde dziecko na krótką chwilę może wcielić się w ulubioną postać. W tym dniu, w Klubie Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na najmłodszych czeka masa atrakcji, animacji z muzyką, warsztaty plastyczne i wiele wspólnych zabaw. Jeśli chcesz aby Twoje dziecko przeżyło wspaniały, sobotni poranek pełen wesołej zabawy, uśmiechu i nowych wrażeń – przyjdź do Klubu Krzesławice.

Zapisy do 12 stycznia.

Wstęp: 10 zł

 


Strona 76 z 145


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)