Dzielnica XVIII

Budżet Obywatelski – Ty decyduj na co wydamy 50 000 złotych!

bo_2016_2Przed nami trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego. Warto się w nią włączyć i zdecydować na co wydane zostaną publiczne pieniądze. W osiemnastce jest to 50 tys. złotych. Każdy mieszkaniec może zaproponować, zgłaszając projekt, na co wydane zostaną pieniądze z tej puli.

Partycypacja obywatelska – jest aktywnym uczestnictwem obywateli w wydarzeniach, które ich dotyczą. To komunikacja obywateli z władzą, która opiera się na wzajemnym wspieraniu władzy oraz obywateli we wspólnym podejmowaniu decyzji. Budżet obywatelski jest mechanizmem partycypacji obywatelskiej – narzędziem umożliwiającym mieszkańcom faktyczne współdecydowanie o wydatkowaniu części środków z lokalnego budżetu. Zasadniczym celem budżetu obywatelskiego jest większe otwarcie na głos samych mieszkańców, poprzez włączenie ich do dyskusji na temat priorytetów społeczności lokalnej z perspektywy jej wspólnego dobra. Cel ten ma prowadzić do aktywnego zaangażowania się w proces opracowania budżetu obywatelskiego oraz do efektywnego wydawania wspólnych środków z lokalnego budżetu i budowania więzi w lokalnej społeczności.

Więcej…
 

Kiermasz prac plastycznych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

wierzyszZapraszamy na kiermasz prac plastycznych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzielnicy, który odbędzie się 23.03.2016 r. o godz. 11:00 w siedzibie Rady Dzielnicy XVIII.

Zainteresowani będą mogli nabyć obrazy malowane na płótnie oraz świąteczne ozdoby. Każde wsparcie się liczy. Uczestnik kiermaszu otrzyma drobny upominek od organizatorów. Zgromadzone tą drogą fundusze będą przeznaczone na zadania z zakresu integracji społecznej osób niepełnosprawnych.

Rada Dzielnicy XVIII

 

VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII - szukamy następców „Wasyla” Marcina Wasilewskiego – 11.03.2016 r.

VIII_turniejW dniu 11.03.2016 r. na boisku wielofunkcyjnym na obiektach MOS Kraków – Wschód, os. Szkolne 39 został rozegrany coroczny Turniej w Piłce Nożnej dla Gimnazjalistów o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII. Zawody odbywały się pod hasłem „Szukamy następców „Wasyla” Marcina Wasilewskiego”. Patronat nad imprezą objęła Rada Dzielnicy XVIII. Oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonał p. dyrektor szkoły mgr Marian Bednarek.

Więcej…
 

Targi Wielkanocne 2016

targi_wielkanocne_2016W dniach 18-28 marca 2016 r. na Rynku Głównym w Krakowie odbywać się będą tradycyjne Targi Wielkanocne. Organizatorami są: Miasto Kraków, Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz firma „ARTIM” Sp. z o.o., która jest realizatorem Targów. Patronami medialnymi są: Dziennik Polski, TVP3 Kraków, RMF FM, RMF MAXXX, RADIOFONIA, Nasze Miasto, LoveKraków.pl oraz MTV24. Logo Targów Wielkanocnych zaprojektował artysta plastyk Jerzy Napieracz, dekoracje zaprojektowała artysta plastyk Marzena Koperska.

Więcej…
 

Warsztaty świąteczne - tworzenie wiosennego wianka z materiału

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 18.03. o godz. 17:30 zaprasza na warszaty świąteczne. Podczas spotkania każdy będzie miał możliwość stworzyć piękny pleciony wianek wielkanocny z materiału i ozdobić go według własnego pomysłu. Będzie można również stworzyć kolorowe pisanki. Na najmłodszych będzie czekał kącik ze świątecznymi kolorowankami. Warsztaty poprowadzi Daria Rusek - instruktorka warsztatów szycia. Ilość miejsc ograniczona - tylko 20 miejsc. Ze względu na konieczność zakupu materiałów prosimy o zapisy wraz z wpłatą do 14 marca.

Wstęp: 10 zł

 

Koncerty na Szklanych Domach „Pieśnią modlitwa - Droga Krzyżowa”

piesnia_modlitwaMamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne wydarzenie z cyklu "Koncerty na Szklanych Domach". Koncert zatytułowany „Pieśnią modlitwa - Droga Krzyżowa” odbędzie się dnia 18.03.2016 r. o godz. 18:30 w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, os. Szklane Domy 7, Kraków.

Więcej…
 

Salon Książki Krakowskiej

salon_ksiazki_marzecW środę 23 marca o godz. 18.00 zapraszamy do Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) na kolejne spotkanie z cyklu "Salon Książki Krakowskiej". Tym razem zaprezentowane zostaną dwie publikacje, związane tematycznie z Krowodrzą: Wokół Biprostalu Michała Kozioła oraz Z dziejów Krowodrzy pod redakcją Małgorzaty Niechaj.

Więcej…
 

61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

okrStaromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie zaprasza do udziału w rejonowych eliminacjach do 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs jest imprezą otwartą, skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych z Krakowa i powiatów byłego województwa krakowskiego i bielskiego.

Więcej…
 

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski pt. „Nowoczesna Panna Młoda”

fryzjerW dniu 10.03.2016 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski pt. „Nowoczesna Panna Młoda”, którego organizatorem był Zespół Szkół Budowlanych „Chemobudowa – Kraków” S.A. oraz Ochotniczy Hufiec Pracy 5-6 z Krakowa. Do konkursu przystąpiło 15 uczestniczek z krakowskich szkół zawodowych.

Więcej…
 

Wydarzenia dla dzieci i dorosłych w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

jedrusZapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami najbliższych spotkań dla dzieci i rodziców, które odbędą się w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a). Na wszytskie wydarzenia wstęp wolny.

Więcej…
 

XII Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego – W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”

kosekCentrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana oraz Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” zapraszają uczniów małopolskich szkół do wzięcia udziału w XII Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.

Więcej…
 


Strona 76 z 114


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)