Dzielnica XVIII

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta - zapowiedzi imprez plenerowych

pleneryJak co roku, w czerwcu Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zachęca do udziału w licznych imprezach plenerowych dla całych rodzin. W trzy czerwcowe weekendy Kluby zapraszają na dni osiedli i piknik, które w tym roku mają szczególny charakter, ponieważ stanowią część obchodów jubileuszu 25-lecia Ośrodka Kultury.

Więcej…
 

NH Rh+ Dziedzictwo i tożsamość Nowej Huty: łancafe

lancafeOśrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków dnia 14.06 o godz. 18:00 zaprasza na spotkanie z Julią Ślęczek - właścicielką kawiarni łan cafe na os. Centrum E. Będziemy rozmawiać o tym, że warto rozglądnąć się w bliskiej okolicy, jeżeli chce się realizować marzenia.

W ramach cyklu zastanawiamy się nad tym czym jest dziedzictwo Nowej Huty, jak ono wpływa na lokalną społeczność oraz czy istnieje „nowohucka grupa krwi”? Na warsztat brane są różne miejsca, obiekty, tradycje, a także nowohuckie inicjatywy i lokalni liderzy. Za każdym razem gościem spotkania jest inny znawca tematu, a rozmowa przybiera formę "wywiadu na żywo" z aktywnym uczestnictwem mieszkańców.

Wstęp wolny.

 

Ars Organi - muzyczne spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

ars_organiOśrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich zapraszają na wyjątkowy koncert Ars Organi, który odbędzie się w sobotę 11 czerwca o godzinie 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a). Koncert ten będzie stanowił prolog 50. jubileuszowego festiwalu Dni Muzyki Organowej, połączony z promocją młodych talentów. Wystąpią na nim Kameralna Orkiestra Smyczkowa Arco Cracovia pod dyrekcją Marka Hampela oraz soliści - flecistka Helena Lis i organistka Elena Strina.

Wstęp wolny.

 

Dzień Wolicy na ludową nutę

dzien_wolicyKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 11.06 w godz. 16:00 23:00 zaprasza wszystkich mieszkańców osiedla oraz pasjonatów melodii ludowych do przyjemnego spędzenia czasu wolnego w gronie rodziny, sąsiadów i znajomych, podczas corocznego festynu z okazji Dnia Wolicy. Tym razem motywem przewodnim będzie kultura ludowa – z bogactwa, której czerpie coraz więcej współczesnych twórców w różnych dziedzinach życia. Podczas imprezy usłyszymy charakterystyczne melodie ludowe z różnych regionów Polski. W programie znajdą się również tematyczne zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, występy artystyczne zespołu Nasze Pokolenia i dzieci ze szkoły podstawowej 142 oraz dzieci z Klubu Jedność. Odbędzie się loteria fantowa, nie zabraknie ogródka zabaw dziecięcych (zabawki dmuchane) oraz punktu gastronomicznego (grill, piwo). W godz. 19.00 - 23.00 zapraszamy na zabawę taneczną z zespołem Paradox.

Wstęp wolny.

 

Poezja w Centrum / A ja awangarda

poezja_centrumaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) w nocy z 11.06 na 12.06 zaprasza na Noc Poezji. Świętować też będziemy w Klubie Jędruś, choć będzie to święto niekonwencjonalne. I w dodatku pod patronatem krakowskiej Awangardy. W godzinach od 17.30-20.30 wspólnie będziemy pisać wiersze – dzieci i dorośli, a nasze poezje przez całą noc, aż do 5.00 wyświetlane będą na fasadzie Klubu.

Wstęp wolny.

 

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

zpitKierownictwo Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA ma przyjemność zaprosić Państwa na koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA, kończącego 63 sezon swojej działalności artystycznej. W koncercie zaprezentują się wszystkie grupy wiekowe a także muzycy kapeli ludowej. W programie koncertu: polskie tance narodowe a także pieśni i tance z różnych regionów kraju m.in. regionu lubelskiego, krakowskiego, rozbarskiego, przeworskiego, łowickiego, spiskiego, Górnego Śląska i Beskidu Śląskiego. Koncert odbędzie się w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury dnia 23 czerwca 2016 r. o godz. 18.

Serdecznie zapraszamy.

 

„Z biegiem lat z biegiem dni…” - wernisaż wystawy malarstwa Adama Mielnika

z_biegiem_latOśrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków dnia 15.06 o godz. 18:00 zaprasza na wernisaż jubileuszowej wystawy malarstwa Adama Mielnika pt. „ Z biegiem lat z biegiem dni…”, który odbędzie się 15 czerwca 2016 r. o godzinie 18.00 do Galerii OKN na os. Górali 5 w Krakowie. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie promocja tomiku wierszy Stanisławy Bożeny Dziedzic pt. „Trzy drogi do szczęścia”. Wystawa czynna od 15 VI – 31 VII 2016. Wstęp wolny.

Więcej…
 

KOŁO / KWADRAT - wystawa w ramach „Wydział Sztuki w mieście”

kolo_kwadratKlub ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków dnia 12.06 o godz. 18:00 zaprasza na wystawę Koła Naukowego Kwadrat Studentów i Doktorantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. K. E. N. w Krakowie. Interdyscyplinarna wystawa podejmująca problem formy i tematu jakim jest koło i kwadrat. Prezentuje indywidualne podejście grupy artystów do zagadnienia przeciwieństwa, kontrastu oraz szeroko pojętej geometrii.

Wystawa w ramach Wydziału Sztuki w Mieście - cyklu wydarzeń artystycznych zorganizowanych przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

 

Urodzinowy dzień Łuczanowic

dzien_luczanowicKlub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11) dnia 12.06 o godz. 15:30 jak co roku zaprasza na festyn rodzinny z okazji Dnia Łuczanowic i Dnia Dziecka. Tym razem będziemy wspólnie świętować 25-lecie działalności Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Zabierzemy wszystkich uczestników w klimaty urodzinowej imprezy. W programie znajdą się spotkanie z klownami i szczudlarzami, bumper-ball, konkursy rodzinne z cennymi nagrodami, występ mażoretek, dzieci z Przedszkola nr 63 oraz Formacji Aneks. Zaplanowano również wiele atrakcji dla dzieci i dla starszych jak mini lunapark, malowanie buziek, bańki mydlane, loteria fantowa, mała gastronomia. Uwieńczeniem imprezy będzie zabawa taneczna.

Wstęp wolny.

 

Od Nowej to Huty piosenka, czyli tu się zaczęło

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 11.06 o godz. 15:00 zaprasza na koncert Lidii Jazgar z zespołem Galicja w wyjątkowym miejscu, w roku 30-lecia działalności artystycznej zespołu. Początkowo Kabaret Galicja, zamieniony z czasem w zespół o tej samej nazwie, powstał w Nowej Hucie, w nieistniejącym już Klubie Fama na os. Willowym (tuż obok Klubu Wersalik). Zapraszamy na niezapomniane muzyczne popołudnie! Wydarzenia odbywa się w ramach Nocy Poezji. Projekt realizowany jest przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków. Możliwa rezerwacja miejsc siedzących - tel.: 12 6441352.

Wstęp wolny!

 

Dlaczego oczy kota świecą w nocy? – spotkanie z Dorotą Sumińską

oczy_kotaZapraszamy na spotkanie z panią Dorota Sumińską dnia 11.06.2016 (sobota, godz. 11.00 - dzieci, godz. 13.00 – dorośli) miłośniczką zwierząt, lekarzem weterynarii, autorką książek o zwierzętach i nie tylko dla dzieci Dlaczego hipopotam jest gruby? Dlaczego oczy kota świecą w nocy? oraz dorosłych czytelników Zwierz w łóżku czy Dalej na czterech łapach.

Więcej…
 


Strona 76 z 125


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)