Dzielnica XVIII

Salon Książki Krakowskiej - Walczące miasto 1939-1945

walczace-miastoW środę 2 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy do Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) na kolejne spotkanie z cyklu "Salon Książki Krakowskiej". Tym razem zaprezentowane zostanie wydawnictwo Walczące miasto 1939-1945, towarzyszące wystawie pod tym samym tytułem, prezentowanej w Fabryce Schindlera.

Więcej…
 

Wychowuję = Szanuję – krok drugi

szanujeFundacja Ukryte Skrzydła zaczyna projekt „Wychowuję = Szanuję – krok drugi”, do którego zapraszamy rodziców dzieci w wieku 0-6 lat. Spotkania w dwóch 10-osobowych grupach rozpoczynamy w styczniu i potrwają do czerwca. Planowane jest 12 spotkań na których rodzice będą mogli dzielić się własnymi doświadczeniami, dowiedzieć się więcej o rozwoju dziecka, jego potrzebach i uczuciach.

Więcej…
 

Artystyczne spotkanie w Radzie Dzielnicy XVIII Nowa Huta

wernisazOsoba niepełnosprawna rzadko może odnieść sukces. Każdy wie, jak ważna w życiu człowieka jest możliwość znalezienia uznania nawet w najbliższym otoczeniu. Aktywizowanie osób niepełnosprawnych przez sztukę jest znaną i docenianą formą ich rehabilitacji.

Więcej…
 

Mikołajki w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

mikolajki-2015Coraz bliżej grudzień, a w nim dzień w którym brodaty Gość z dalekich stron odwiedza nasze domy. Święty Mikołaj – ulubieniec dzieci, tych małych i tych trochę większych zawita także do Klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Kiedy i gdzie Mikołaj spotka się z dziećmi dowiecie się z załączonej grafiki newslettera.

Zapraszamy.

 

Zagraniczne staże zawodowe w ZSB Chemobudowa Kraków

chemobudowa-stazeZespół Szkół Budowlanych PPBP „Chemobudowa – Kraków” S. A. uatrakcyjnia swoją ofertę edukacyjną, zapewniając swoim uczniom zagraniczne staże zawodowe. Dzięki nim uczniowie są jeszcze lepiej przygotowani do wejścia na krajowy i międzynarodowy rynek pracy.

Więcej…
 

Gringo: Od Rio po Altiplano

gringoNowohucka Akademia Seniora zaprasza na slajdowisko z ostatniej samotnej podróży krakowskiego podróżnika Mariusza Gotfryda po Brazylii, Peru, Boliwii i Chile. Spotkanie odbędzie się 23 listopada o godz. 15:00, os. Centrum A 6a. Zapraszają: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS

 

Małopolski Dzień Seniora

dzien-seniora28 listopada odbędzie się Małopolski Dzień Seniora. Wydarzenie, na które zapraszamy wszystkie osoby starsze, jest organizowane przez Stowarzyszenie Manko oraz Instytut Pracy Socjalnej UP i odbędzie się na Uniwersytecie Pedagogicznym (ul. Podchorążych 2). Program spotkania przewiduje interesujące wykłady i stoiska z bezpłatnymi badaniami, a także galę finałową konkursu Opowiedz Nam Swoją Historię.

Wykłady prezentowane podczas Małopolskiego Dnia Seniora przede wszystkim będą oscylować w tematyce zdrowotnej. Rehabilitacja osób po zawale, leczenie chorób układu krążenia, choroba wieńcowa, nadciśnienie - między innymi takie problemy poruszą przedstawiciele Uzdrowiska Nałęczów, jedynego w Polsce uzdrowiska o wyspecjalizowanym, kardiologicznym profilu leczenia. Podczas wydarzenia odbędą się również wykłady w ramach prowadzonej przez Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim kampanii Oszczędny Seniora. Seniorzy poznają zagadnienia związane z finansami, ekonomią, dowiedzą się, jak odpowiednio gospodarować wydatkami, jak skutecznie inwestować.

Więcej…
 

Spotkania z Mikołajem w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

mikolajkiKażdego roku otrzymuje stosy listów, w których dzieci dzielą się swoimi marzeniami. A on, uśmiechając się spod siwych wąsów i brody, z pomocą elfów pakuje paczki i z wielkim workiem pełnym podarunków, swoimi saniami zaprzężonymi w renifery, wyrusza w świat. Święty Mikołaj – ulubieniec dzieci, tych małych i tych trochę większych, już wkrótce znów odwiedzi nasze domy. Na spotkania z niezwykłym Świętym zapraszają także Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Targi Bożonarodzeniowe 2015

targi-swiateczneOrganizator Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz Realizator Firma Artim Sp. z o.o. uprzejmie informują, że w dniach 27 XI-27 XII br. na płycie Rynku Głównego w Krakowie odbywać się będą Targi Bożonarodzeniowe. Partnerem jest Urząd Miasta Krakowa.

Boże Narodzenie to święto pełne uroku: to rodzinne spotkania przy wigilijnym stole, składanie sobie świątecznych życzeń, obdarowywanie prezentami, wspólne ubieranie choinki i śpiewanie kolęd. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem czterotygodniowego oczekiwania zwanym Adwentem. Organizowane przez nas w tym czasie Targi Bożonarodzeniowe nawiązują do handlowych tradycji Rynku Głównego i ponad ćwierćwiecza na stałe wpisały się w pejzaż przedświątecznego Krakowa. Cieszą się niezmiennym powodzeniem zarówno wśród mieszkańców Krakowa, jak i odwiedzających nasze miasto turystów z Polski i z zagranicy.

W ramach tegorocznych Targów Bożonarodzeniowych w Krakowie kupcy z całej Polski zaprezentują towar w ok. 80. kioskach handlowych i gastronomicznych, gościć będziemy też kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. sery i kiełbasy słowackie, lwowskie słodycze oraz litewską biżuterię z tkanin i drewna.

Więcej…
 

Mobile Games in Youth Work

mankoStowarzyszenie MANKO jest partnerem projektu ,,Mobile Games in Youth Work’’ wspieranego przez europejski program Erasmus+. Ma on na celu zwiększenie potencjału pracowników, trenerów, liderów, a także podniesienie jakości sposobów, w jaki przekazują wiedzę młodym ludziom. Jak to zrobić? Należy wprowadzić innowacyjne rozwiązania, które uczynią tę wiedzę bardziej przystępną, a sposób jej przekazywania bardziej dostosowany do potrzeb młodych, idących z duchem czasu, ludzi.

Program wdrożenia gier i aplikacji mobilnych w prace młodych został zainspirowany potrzebą rozwoju dotychczas stosowanych narzędzi. Młodzi ludzie współcześnie wciąż mają pod ręką swoje smartfony, czy tablety. Wszyscy jesteśmy włączeni w sieć – skutkuje to nie tylko przyswajaniem najświeższych informacji, ale też większą interakcją między ludźmi. Wciąż jednak można zauważyć lukę w istniejących mobilnych narzędziach szkoleniowych. Mimo wielu pojawiających się pomysłów, brakuje doświadczenia w ich wdrażaniu. Projekt ,,Mobile Games in Youth Work’’ ma to zmienić. Jest skierowany do osób pracujących z młodzieżą w ośrodkach i organizacjach, trenerów prowadzących szkolenia, a także menadżerów centrów młodzieżowych i liderów organizacji zrzeszających młodych. Użytkownikami mogą być osoby zainteresowane przedsiębiorczością, edukacją międzykulturową czy ekologią.

Więcej…
 

Jesienne warsztaty makijażu i stylizacji

stylizacjaKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 23.11. o godz. 18:00 zaprasza na spotkanie dla pań, które chcą mimo upływających lat wyglądać pięknie i młodo. Warsztaty poprowadzą profesjonalne konsultantki kosmetyczne, które udzielą indywidualnych porad, powiedzą jakich kosmetyków używać i jak dbać o urodę, aby skóra była jak najdłużej młoda i zdrowa. Zaprezentują również sposoby wykonania oryginalnego makijażu wieczorowego.

Wstęp wolny.

 


Strona 77 z 103


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)