Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - warsztaty ilustratorskie

klub_rodzicowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 12.03. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na warsztaty ilustratorskie.

Warsztaty inspirowane są serią książek o Czarownicy i kocie autorstwa Mai Strzebońskiej i ilustracjami Alicji Karczmarskiej-Strzebońskiej, prowadzącej warsztaty: Czarownica i kot, Czarownica i ryba, Czarownica i tajemnicza mikstura, Czarownica i pierniki, Czarownica i kociaki, Czarownica i zimowe szaleństwa.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Nowohucka Baza Rodzinna

klub_rodzicowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 10.03. w godz. 16:00 - 19:00 zaprasza na nieformalne spotkanie rodziców w Klubie Jędruś. W każdym tygodniu omawiamy inny temat, dzielimy się swoimi doświadczeniami, refleksjami, zdobywamy wiedzę i poznajemy się lepiej. 10 marca spotkamy się po to, by dowiedzieć się, jak radzić sobie ze stresem, poznamy kilka wybranych technik relaksacyjnych. Zapraszamy!

Wstęp wolny.

 

Noc Szkoleń

anwW sobotę 12 marca 2016 roku, w całej Polsce, odbędzie się Noc Szkoleń. W 10 miastach zostanie zorganizowanych ponad 50 szkoleń, w których może wziąć udział każdy. Wystarczy się zapisać przez stronę www.nocszkolen.pl

Noc Szkoleń rozpocznie się o godz. 18:00 – po zachodzie Słońca. Jest to wydarzenie nocne, aby zwrócić uwagę na konieczność nieustannego rozwoju. Ideą Nocy Szkoleń jest promowanie uczenia się przez całe życie (ang. lifelong learning). Rozwijanie i doskonalenie swoich kwalifikacji jest bowiem nieustannym procesem.

Hasłem przewodnim tej edycji Nocy Szkoleń jest: Kariera na miękko i na twardo. Tematom szkoleń przyświeca cel rozwoju umiejętności osobistych („na miękko”) i zawodowych („na twardo”).

Więcej…
 

Babski Galimatias - Lata 20-te, 30-te

galimatiasKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 05.03. o godz. 19:00 zaprasza na kolejną imprezę dla kobiet z cyklu Babski Galimatias. Tym razem w stylu lat 20. i 30, zorganizowana również z okazji święta wszystkich pań. Podczas imprezy odbędzie się pokaz mody oraz konkurs na najciekawszy strój z lat 20. i 30. Nie zabraknie ciekawych zabaw i konkursów, które poprowadzi lubiany przez uczestniczki „babskich imprez” Radosław Omieciński. Ciekawy program artystyczny, pyszny poczęstunek, a przede wszystkim duża dawka dobrego humoru gwarantują, że impreza będzie udana.

Wstęp: 40 zł

 

Warsztaty rękodzieła dla dorosłych

rekodzielo2Nowohucka Akademia Seniora zaprasza na trzecie już warsztaty rękodzieła artystycznego dla dorosłych. W marcu uczestnicy wykonywać będą ozdoby świąteczne – stroiki i jajka styropianowe zdobione wełną czesankową i techniką decoupage. Są to idealne warsztaty dla tych wszystkich, nie tylko pań, którzy chcą udekorować swój dom we własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Warsztaty odbędą się 8 marca od godz. 14.00, os. Ogrodowe 15. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w biurze NAS (os. Centrum A 6a) do 3 marca. Ilość miejsc ograniczona!

Warsztaty poprowadzi stały współpracownik Nowohuckiej Akademii Seniora – Krystyna Drożdżowska, twórca rękodzieła i jubiler.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Koszt: 20 zł (w tym materiały)

 

Dlaczego opowiadamy sobie dowcipy – wykład

dowcipyNowohucka Akademia Seniora zaprasza słuchaczy na kolejny wykład. Tym razem Alicja Soćko-Mucha, doktorantka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawi zgromadzonym wyniki badań nad zjawiskiem śmiechu. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące antropologicznych pytań o śmiech, czym różni się śmiech od uśmiechu, jakie są funkcje śmiechu, a także jakie są podstawowe teorie dotyczące śmiechu. Wykład odbędzie się 7 marca (poniedziałek) o godz. 15.00, os. Centrum A 6a.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

Nocka w Wersaliku - początek przygody

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 12.03. o godz. 20:00 zaprasza na Nockę w Wesaliku. Każde dziecko, które miałoby ochotę (może nawet po raz pierwszy w życiu) spędzić całą noc poza domem, biorąc udział w zabawach, ciekawych warsztatach i robieniu wielu różnych kreatywnych rzeczy w towarzystwie swoich rówieśników i oczywiście nie kładąc się spać przez całą noc, zapraszamy serdecznie na Nockę w Wersaliku, czyli początek przygody. Wydarzenie odbywać się będzie w nocy z 12 marca (start godz. 20:00) na 13 marca (koniec godz. 9:00). W programie znajdą się warsztaty niespodzianki, pyszne jedzenie, wspólne gry i zabawy, czas na integrację i nocne kino. Informacje i zapisy w Klubie, tel. 12 644 13 52, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 

Dzień Kobiet - z kobietami welka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da

kobietyKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 07.03. o godz. 17:00 zaprasza wszystkie panie na naszą imprezę, gwarantujemy miłą atmosferę oraz wiele przyjemności dla ducha i ciała.

Dzień Kobiet to święto szczególne, obchodzone we wszystkich czasach i kulturach, zawsze w uroczysty, choć różny sposób i dlatego Klub Jedność zaprasza na krótką wędrówkę przez wieki. Korzystając z naszym materiałów archiwalnych przedstawimy, jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach, a zaczniemy od samego początku, czyli od Adama i Ewy...

Wstęp: 7 zł

 

Kolejna edycja Biegu Pamięci już 16 kwietnia 2016 r.!

pamietaj16 kwietnia 2016 r. o godzinie 12.00 rozpocznie się kolejny Bieg Pamięci.

W tym roku Bieg odbędzie się już po raz czwarty. Jest częścią cyklicznego wydarzenia Pamiętaj z nami, organizowanego przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa od 2012 roku. Bieg łączy ze sobą trzy oddziały Muzeum tworzące Trasę Pamięci: Ulicę Pomorską, Aptekę pod Orłem i Fabrykę Emalia Oskara Schindlera. Bieg Pamięci odbywa się na dystansie 5 km. Start sprzed oddziału przy ul. Pomorskiej 2, gdzie podczas II wojny światowej mieściła się siedziba krakowskiego gestapo. Meta i rozdanie medali oraz nagród – przy Aptece pod Orłem, w samym centrum dawnego żydowskiego getta, gdzie działał Tadeusz Pankiewicz, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

Więcej…
 

Płatne staże z możliwością zatrudnienia

pracaRuszył kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych!” stanowiącego wsparcie dla osób młodych do 29 roku życia, które pozostają bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Więcej…
 

Klub Rodziców zaprasza!

jedrusZapraszamy do zapoznania się z programem najbliższych spotkań w ramach Klubu Rodziców w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Więcej…
 


Strona 77 z 114


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)