Dzielnica XVIII

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa 2016 - Głosuj, to się opłaca! 18-30 czerwca

bo_2016_3Sprawdź listę projektów dzielnicowych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016.

 

Maj w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu marcu. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

Działkowy Dzień Dziecka

wisla_dzien_dzieckaZarząd Rodzinnego Ogrodu Wisła zaprasza Dzieci wraz z opiekunami na Działkowy Dzień Dziecka dnia 4 czerwca 2016 r. Zaczynamy o godzinie 11.00! W programie m.in. spotkanie ze służbami mundurowymi, konkursy muzyczne, konkursy plastyczne, turniej gier i zabaw zręcznościowych z nagrodami, słodki poczęstunek oraz wiele innych atrakcji. Podczas imprezy będzie miała miejsce zbiórka karmy dla psów i kotów.

Serdecznie zapraszamy.

 

Ogródek przed domem – XIX edycja

ogrodekKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) zaprasza mieszkańców Dzielnic XVII Wzgórza Krzesławickie i XVIII Nowa Huta do udziału w kolejnej, dziewiętnastej już edycji konkursu Ogródek przed domem. Ogrody można zgłaszać w dwóch kategoriach, w następujących terminach: ogrody wiosenne - do dnia 01.06.2016 r. oraz ogrody letnie - do dnia 24.06.2016 r. (z możliwością przedłużenia terminów). Regulamin konkursu i karty zgłoszenia dostępne są w Klubie Dukat oraz na www.krakownh.pl.

Więcej…
 

VI Świąteczny Ogólnopolski Turniej Szachowy Przedszkolaków o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII

szachyMamy zaszczyt zaprosić Państwa na VI Świąteczny Ogólnopolski Turniej Szachowy Przedszkolaków, który odbędzie się pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisława Moryca dnia 4 czerwca 2016 roku w Samorządowym Przedszkolu Nr 96 na os. Zielonym 27.

Zapraszamy do pobrania pełnego programu rozgrywek.

 

Planszówkowe Kościelniki

planszowki2Klub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 30.05 o godz. 15:00 zaprasza na kolejne planszówkowe spotkanie podczas którego na uczestników czekać będą dobrze już znane gry: DIXIT, w którym dzięki nowym kartom odbędziemy podróże w najdalsze zakątki świata wyobraźni, SABOTAŻYSTA, w której wspólnie poszukamy bryłek złota oraz DOBBLE z którą, jak zwykle sprawdzimy kto jest szybki i spostrzegawczy, a także nowości!

Wstęp wolny

 

Wyniki konkursu plastycznego (prze)MOC W RODZINIE

Zakończył się konkurs plastyczny realizowany przez Zespół ds. Działań Lokalnych nr 4 we współpracy z Radą Dzielnicy XVIII Krakowa pod hasłem (prze)MOC W RODZINIE.

Więcej…
 

Grzebowisko dla małych zwierząt - konsultacje społeczne

grzebowiskoPrezydent Miasta Krakowa zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w przedmiocie budowy grzebowiska małych zwierząt wraz z wjazdem na działkę, infrastrukturą techniczną, parkingami i budynkiem administracyjnym na działkach nr 120/1 i 120/2 obr. 51 Krowodrza przy ul. Powstania Styczniowego w Krakowie.

O inwestycji


Podstawowym celem budowy grzebowiska w Krakowie jest stworzenie miejsca możliwie najbardziej przyjaznego na pochówek domowych zwierząt małych, tj. psów, kotów, gryzoni (przyjaciół rodziny) oraz rozwiązanie problemu grzebania ich zwłok. Opracowana koncepcja funkcjonalno-użytkowa zakłada powszechnie przyjęty w krajach rozwiniętych standard dla tego typu działań.

Więcej…
 

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - oferta na czerwiec

okknh_czerwiecGdzie spotkamy się z Wami w czerwcu? Może Na Dzikim Zachodzie w Branicach, w Krzesławicach na Dniu osiedla w stylu EKO, na ludowym Dniu Wolicy czy Święcie Czyżyn? Nie może Was zabraknąć także na Urodzinowym Dniu Łuczanowic, Pikniku sąsiedzkim z Klubem Jędruś i Dniu Grębałowa. Dodatkowo zapraszamy na warsztaty i spotkania ze specjalistami w ramach Klubów Rodziców w Klubach Jędruś, Dukat i 303, a 11 czerwca na kolejny koncert z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich – Ars organi. W ramach krakowskiej Nocy Poezji odbędzie się w Klubie Jędruś akcja Poezja na Centrum A jak Awangarda, a w Klubie Wersalik Koncert Lidii Jazgar i zespołu Galicja Od Nowej to Huty piosenka, czyli tu się wszystko zaczęło…. A ponieważ czerwiec to miesiąc Dzieci, nie może zabraknąć atrakcji wyłącznie dla nich, jak Detektywistyczny Dzień Dziecka w Klubie Pod Kasztanami, czy Truskawkowy Dzień Dziecka w Klubie Karino. To wszystko i wiele, wiele więcej czeka na Was w tym miesiącu w Nowej Hucie – oczywiście z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta.

Serdecznie zapraszamy!

 

Piknik sąsiedzki na os. Centrum D

pikniki_2016W zeszłym roku mieszkańcy Nowej Huty zdecydowali podczas głosowania nad Budżetem Obywatelskim, że chcieliby aby w Nowej Hucie było więcej pikników. Dzień Sąsiada na os. Centrum D jest pierwszym z pięciu pikników, realizowanych przy współpracy Klubu Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, nieformalnej grupy Nowa Huta Teraźniejszości i samych mieszkańców Nowej Huty. W niedzielę 29 maja skwer pośrodku os. Centrum D (ogródek jordanowski między blokami nr 5 i 6) stanie się piknikowym rajem - na mieszkańców czekać będą gry, koce, zabawy i dużo niespodzianek. Przyjdźcie i przynieście ze sobą: dobry humor, koce, ciasta i chęć do zabawy!

Wstęp wolny.

 

Dogoń żyrafę i niespodzianka przed Dniem Dziecka

klub_303_majKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 31.05 w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza w przeddzień Dnia Dziecka na zajęcia w Klubie Rodziców, gdzie prowadzący przygotowali dla dzieci niespodzianki. Nie zabraknie też wesołych zabaw i harców.

Wstęp wolny.

 


Strona 77 z 125


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)