Dzielnica XVIII

SOROPTYMISTYCZNY Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Jesteś widoczny - Jesteś bezpieczny - Noś odblaski"

odblaski24.02.2017 odbyło się spotkanie z Młodzieżą, Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym Gimnazjum z Zespołu Szkół Pallotyńskich w Krakowie - Nowej Hucie. Młodzież otrzymała zawieszki odblaskowe z logo SI oraz materiały informacyjne o projekcie.

Więcej…
 

Wielkanocne inspiracje ludowe

inspiracje_ludoweKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) zaprasza 28.03. o godz. 17.00 na spotkanie Wielkanocne inspiracje ludowe.

Wielkimi krokami zbliżają się do nas Święta Wielkanocne, które zwiastują radość i czas spędzony przede wszystkim w gronie bliskich. Pisanki to nieodzowna część Wielkanocy, nie wyobrażamy sobie przecież świątecznych koszyczków bez kolorowych jajek. Polskie pisanki mają długą tradycję, a jeszcze nie tak dawno temu każdy region Polski miał swój charakterystyczny styl zdobienia pisanek - zwanych też kraszankami. Ludowe wzornictwo znowu cieszy się zainteresowaniem - może więc w tym roku postawić na folkowe ozdoby wielkanocne? Zapraszamy do Klubu Jedność na warsztaty plastyczne, gdzie będziemy ozdabiać pisanki i wykonywać różne ozdoby na świąteczny stół. Zapoznamy się również z tradycyjnymi obrzędami wielkanocnymi.

Wstęp: 6 zł

 

Park Kulturowy Nowa Huta – spotkanie konsultacyjne

park_kulturowy_nhW ramach konsultacji społecznych w sprawie utworzenia Parku Kulturowego Nowa Huta w dniu 23 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) odbędzie się spotkanie z mieszkańcami oraz wszystkimi zainteresowanymi, dotyczące tego zagadnienia. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostek organizacyjnych, jak również autorzy projektu Planu ochrony Parku Kulturowego Nowa Huta, którzy postarają się przybliżyć problematykę parków kulturowych oraz planowanego utworzenia takiego parku w Nowej Hucie. Na spotkanie zapraszają organizatorzy: Urząd Miasta Krakowa i Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida.

Z projektem „Planu ochrony Parku Kulturowego Nowa Huta” można zapoznać się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Krakowa (zakładki: Rozwój Miasta – Polityki… – Kultura – Park Kulturowy Nowa Huta).

Obecnie trwają prace zmierzające do objęcia najstarszej części Nowej Huty specjalną ochroną w formie parku kulturowego. W tej sprawie zbierane są wnioski, odnoszące się planowanej uchwały o utworzeniu Parku Kulturowego w Nowej Hucie. Wnioski może składać do Prezydenta Miasta Krakowa każdy zainteresowany, formułując sugestie, oczekiwania i uwagi dotyczące przyszłych uregulowań, które powinny obowiązywać na terenie objętym ochroną. Termin na składanie wniosków został przedłużony do 30 czerwca 2017 r.

 

Witamy wiosnę - spotkanie dla dzieci z cyklu "Zabawy podwórkowe"

witamy_wiosneKlub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 25.03. w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza dzieci na spotkanie z cyklu Zabawy podwórkowe. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach muzyczno-ruchowych i wspólnym czytaniu wierszy o tematyce wiosennej. Jeśli pogoda dopisze, uczestnicy będą rysować pejzaże wiosenne kredą przed Klubem. Zaplanowano także pokaz mody wiosennej, dlatego organizatorzy zachęcają dzieci do przebrania się. Impreza ta będzie doskonałą okazją do integracji dzieci poprzez wspólną zabawę. Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 6-10 lat.

Wstęp wolny.

 

Budżet Obywatelski - termin spotkania konsultacyjno-informacyjnego dla mieszkańców

bo_2017_bannerSzanowni Państwo, Zarząd Dzielnicy XVIII Nowa Huta podaje termin spotkania konsultacyjno-informacyjnego dla mieszkańców: 20 marca 2017 r. w godz. 17.00 – 18.00.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Rady Dzielnicy os. Centrum B 6.

W przypadku dodatkowych konsultacji z przedstawicielami Komisji Budżetu Obywatelskiego w innym terminie prosimy o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefoniczny z biurem Rady nr tel.: 12-644-78-40.

 

Warsztaty dla rodziców - Krąg opowieści porodowych

opowiesci_porodoweKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 24.03. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na spotkanie dla kobiet, podczas którego będą mogły w bezpiecznych, kameralnych warunkach Klubu Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi nie tylko z samym porodem. Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk, doula.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia.
Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Klub ojców

klub_ojcowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 30.03. w godz. 18:30 - 21:00 zaprasza na spotkanie przeznaczone specjalnie dla ojców. Przestrzeń do swobodnej rozmowy, wymiany wiedzy i doświadczeń, a także wspólnego majsterkowania w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Prowadzenie: Michał Urbański, majsterkowicz pasjonat, tata Helki i Tadzia.

Więcej…
 

Anty-nuda: Wiklina papierowa - kwiaty

cos_z_niczegoKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 30.03. o godz. 17:00 zaprasza na kolejne warsztaty dla dorosłych z cyklu Anty-nuda. Pozostając w temacie wikliny papierowej, organizatorzy nauczą uczestników jak wykonać kolejną ozdobę z użyciem tego łatwo dostępnego materiału. W czasie warsztatów nowi uczestnicy nauczą się jak przygotować papierową wiklinę oraz jak krok po kroku wykonać z niej ozdobny kwiat. Każdy z uczestników opuści spotkanie z samodzielnie wykonaną pracą.

Więcej…
 

Wykład: Krakowska Piosenka Poetycka

piosenka_poetyckaNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 27.03. o godz. 15:00 zaprasza na wykład, który dotyczyć będzie muzyki, słów, miejsc i osób związanych z Krakowem. Nie zabraknie anegdot i informacji o twórcach piosenki poetyckiej. Gdzie debiutowali Skaldowie? Skąd wzięła się nazwa zespołu Pod Budą? Kto występował w Piwnicy pod Baranami? Co łączy Korę Jackowską z Tadeuszem Kantorem? Odpowiedzi na te i inne pytania z pewnością pojawią się w trakcie wykładu, który wygłosi Agnieszka Pudełko - absolwentka Zarządzania w kulturze i Kultury współczesnej w Instytucie Kultury UJ; doktorantka nauk o zarządzaniu na UJ; autorka szlaków literackich dla portalu Reading Małopolska i felietonów o „krakowskim realizmie knajpianym” dla internetowego wydania Ha!artu; pomysłodawczyni spacerów literackich po Krakowie.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

Projekt Wspólna Sobota: Łapacze Snów

lapacze_snowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 25.03 w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kreatywne warsztaty plastyczne. Rodzice i dzieci wspólnie wykonają „łapacze snów”, kolorowe ozdoby z piórami, paciorkami i innymi elementami, inspirowane tradycyjnymi amuletami północnoamerykańskich Indian.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Koncert Pasyjny z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

koncert_pasyjnyNajbliższy koncert w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich to muzyczna opowieść o męce i pasji Jezusa Chrystusa. Odbędzie się on 25 marca br. o godz.19.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a). Na koncert zapraszają organizatorzy cyklu: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Więcej…
 


Strona 78 z 158


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)