Dzielnica XVIII

Ozdoby na choinkę - warsztaty świąteczne w Klubie Jedność

warsztaty_swiateczneKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 13.12. o godz. 16:00 zaprasza na warsztaty świąteczne.

Więcej…
 

Jutro otwieramy lodowisko!

lodowiskoTemperatura zaczyna oscylować wokół wartości, która powoduje zamianę wody w lód. Podobnie jak zeszłej zimy wykorzystaliśmy ten proces, ku uciesze miłośników ślizgania się po zamarzniętej wodzie. Przed NCK powstało lodowisko. Możecie już ostrzyć łyżwy i przypominać sobie podstawowe figury – piruety, skoki i atrakcyjne wywrotki – jutro otwieramy!

O lodowisku

Mobilne lodowisko o powierzchni 800 m2 powstało z inicjatywy radnego Tomasza Urynowicza, dzięki finansowemu zaangażowaniu budżetu miasta Krakowa, przy wsparciu Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Zlokalizowano je na skwerze przez budynkiem NCK, tuż obok Placu Centralnego, dzięki czemu jest doskonale widoczne dla wszystkich przejeżdżających przez Nową Hutę. Jednocześnie jest to jedyne lodowisko na wolnym powietrzu w tej części Krakowa, co właściwie od momentu uruchomienia wpłynęło na jego dużą atrakcyjność i rozpoznawalność.

Więcej…
 

Coraz Bliżej Święta! Targi, warsztaty, atrakcje rodzinne.

blizej_swietaCoraz bliżej święta, dlatego Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na wielkie przygotowania!

Dnia 11 grudnia 2016 r. w godz. 11.00 – 17.00, Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida (os. Górali 5) zaprasza na przedświąteczne targi, warsztaty i atrakcje rodzinne.

Więcej…
 

Uczta ludożerców, czyli o tym, jak Michał Depta nauczył potomków kanibali przyrządzać wyśmienite kakao.

ludozercyZapraszamy na wielką ucztę i slajdowisko z udziałem Michała Depty, podróżnika po najbardziej egzotycznych rejonach wysp Pacyfiku. Michał opowie między innymi o tym, jak udało mu się przeżyć na Wyspach Salomona i czy prawdą jest, że wciąż żyją tam kanibale. Goście będą mieli możliwość spróbowania tradycyjnie przygotowanego napoju kakaowego, którym podróżnik wkupił się w łaski tubylców. Spotkanie wzbogacone zostanie degustacją egzotycznych dań kuchni wysp Pacyfiku, między innymi specjałów kuchni papuaskiej. Osoba odwiedzająca nas będzie mogła nauczyć się podstawowych zwrotów w językach Melanezji oraz spróbować swoich sił grając na ukulele.

Więcej…
 

Wypożyczaj i czytaj nie tylko książki tradycyjne, ale i e-booki!

legimiPociąg się spóźnia? Kolejka do lekarza nie ma końca? Nie możesz doczekać się najnowszej powieści ulubionego autora? Skończyłeś czytać świetną książkę, a następny tom jest wypożyczony? Jesteś miłośnikiem książek tradycyjnych, ale walizka na wakacje dawno przekroczyła limit wagi? Krowoderska, Nowohucka, Podgórska i Śródmiejska Biblioteka Publiczna w Krakowie proponują nowe rozwiązanie. Dzięki specjalnej dotacji Organizatora biblioteki publiczne wykupiły dla swoich użytkowników dostęp do elektronicznego zasobu e-booków Legimi. Wystarczy odwiedzić ulubioną filię biblioteczną i pobrać od bibliotekarza bezpłatny kod dostępu. Po zarejestrowaniu się na stronie www.legimi.pl/bibliotekakrakow/ i wpisaniu kodu zyskamy dostęp do ponad 16 000 książek.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - Co pomagający ma z pomagania

klub_rodzicowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 10.12. w godz. 11:30 - 13:00 zaprasza na warsztaty dla dzieci w wieku 5-9 lat, które poprowadzą wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny.

 

Mikołajowe propozycje NCK

klimkiewiczZapraszamy na ostatnie w tym roku imprezy w NCK. Do Salonu Literacko Muzycznego wstąpi Anna Treter, Danuta Klimkiewicz poradzi jak obudzić dziecięcą wyobraźnię, Elżbieta Wawro opowie o Kołakowskim, a Wiktor Stelmach doradzi jak poprawić metabolizm.

Na wszystkie proponowane imprezy wstęp wolny.

Więcej…
 

Konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną

kartka_swiatecznaW dniach 1-14 grudnia 2016 r., Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Złotego Wieku 14) zaprasza do udziału w konkursie na kartkę zapraszamy wszystkie chętne dzieci, a także grupy z Przedszkoli, Szkół, Klubów, Domów Kultury.

Więcej…
 

Koncert grupy Alameda 5 w ramach cyklu muzycznego ODBIORNIK LIVE

alamedaDnia 11 grudnia 2016 r. o godz. 19.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) zaprasza na koncert grupu Alameda 5.

Kwintet Alameda to młodszy brat Alameda Trio (skład znany z dobrze przyjętego albumu "Późne królestwo", 2013). Grupa Alameda 5 jest mniej zakochana w muzyce rockowej, bardziej ceni sobie improwizację i eksperyment, a jednocześnie cechuje ją upodobanie do transowych, wręcz tropikalnych rytmów. Rytmiczne fundamenty stanowią tu perkusista Jacek Buhl (Jachna/Buhl, Trzy Tony, Glabulator, ex-Variete, ex-Trytony) i perkusjonista Rafał Iwański (HATI, X-Navi:Et, Innercity Ensemble, Kapital). Tonalny trzon kwintetu, podobnie jak w Alameda 3, stanowią gitarzyści Mikołaj Zieliński (T'ien Lai, Rara) oraz Kuba Ziołek (Stara Rzeka, Innercity Ensemble, Kapital, Ed Wood, T'ien Lai). Skład uzupełnia obsługujący instrumenty elektroniczne oraz syntezatory Łukasz Jędrzejczak (T'ien Lai, So Slow, Duży Jack). Podwójny album "Duch tornada" (Instant Classic, maj 2015, CD; siepień 2016, winyl) zebrał garść entuzjastycznych recenzji, był wysoko notowany w wielu rocznych zestawieniach. Zespół Alameda 5 od pierwszego koncertu na Unsound Festival w Krakowie (2014) zagrał szereg koncertów w klubach oraz festiwalach jak m.in. na Avant Art Festival, Mózg Festival, Green ZOO Festival, PiotrkOff Art Festival, Festiwal Mięty Pole, za każdym razem spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności. Od grudnia 2016 Jacka Buhla zastępuje (ze względu na chorobę i rekonwalescencję) Tomek Popowski - znany m.in. z zespołów Innercity Ensemble, Ed Wood i Alameda 3.

Więcej…
 

Inauguracja 16. edycji konkursu historycznego „Od Wandy do Sendzimira”

wanda15 grudnia 2016 r. o godz. 12:30, Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) zaprasza na konkurs historyczny "Od Wandy do Sendzimira".

Konkurs jest organizowany od 2001 roku dla szkół gimnazjalnych, a od 2004 roku również dla szkół średnich i cieszy się dużym zainteresowaniem. Dla młodzieży, zwłaszcza tej mieszkającej w Nowej Hucie, jest to ważny element edukacji regionalnej.

Podczas comiesięcznych spotkań, młodzież uczestnicząca w konkursie poznaje nowohuckie postacie, zabytki i niezwykłe wydarzenia społeczno- polityczne, które rozgrywały się w Nowej Hucie.

Dla drużyn zgłoszonych przez szkoły do konkursu przewidziane są m. in. wykłady, pokazy filmów, spotkania tematyczne.

Organizator: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida przy udziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Oddział Dzieje Nowej Huty

Więcej…
 

Kiermasz wytworów świątecznych wykonanych podczas zajęć terapeutycznych

kiermasz_2016Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (ul. Truskawkowa 4) oraz Rada Dzielnicy XVIII Kraków Nowa Huta, serdecznie zapraszają na kiermasz wytworów świątecznych wykonanych w czasie zajęć terapeutycznych, który odbędzie się w dniach 12 - 15 grudnia 2016 w godz. 10:00 - 13:00 w siedzibie Rady Dzielnicy XVIII (os. Centrum B 6).

 


Strona 78 z 145


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)