Dzielnica XVIII

Forum “Budżet Obywatelski - co zmienić?”

Centrum Obywatelskie zaprasza do dyskusji o tym, jakie zmiany powinny zostać wprowadzone w funkcjonowaniu Budżetu Obywatelskiego w Krakowie. Forum “Budżet Obywatelski- co zmienić?” odbędzie się 10 października (poniedziałek) w godzinach 17.00-20.00 w Centrum Obywatelskim (na Stadionie Miejskim przy ul. ul. Reymonta 20).

Zapraszamy do dyskusji o tym, co działa, a co wymaga zmian w mechanizmie Budżetu Obywatelskiego w Krakowie.

Wnioski z dyskusji zostaną przedstawione Radzie Budżetu Obywatelskiego (która w najbliższym czasie rozpocznie pracę nad przyszłorocznym regulaminem). W spotkaniu wezmą udział członkowie Rady BO oraz przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych odpowiedzialnego za organizację procesu Budżetu Obywatelskiego i Miejskiego Centrum Dialogu, które odpowiada za promocję i organizację spotkań ogólnomiejskich BO.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj:

http://cokrakow.pl/2016/09/28/forum-budzet-obywatelski-co-zmienic/

Zapisy na wydarzenie:

http://cokrakow.pl/oferta/formularz-zgloszeniowy-forumbudzet-obywatelski-co-zmienic/

 

Głosowanie na projekt zagospodarowania terenu Zakrzówka

zakrzowekMiejskie Centrum Dialogu Urzędu Miasta Krakowa zaprasza krakowian do głosowania na jeden z czterech projektów studialnych dla zagospodarowania terenu Zakrzówka.

Od soboty 1 października do niedzieli 15 października 2016 r. głosować można na stronie internetowej zzm.krakow.pl oraz w siedzibie MCD przy ul. Brackiej 10.

Serdecznie zapraszamy!

 

"Dbaj o swoje nerki" - wykład poświęcony profilaktyce nerek

nerkiKlub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 6.10. o godz. 16:00 zaprasza na spotaknie zatytułowane "Dbaj o swoje nerki".

Spotkanie polegać będzie na pracy zespołowej, które poprowadzi Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych, które podczas spotkania przybliży problem rozwoju Przewlekłej Choroby Nerek oraz opowie jak utrzymać nerki w dobrej kondycji i zmniejszyć ryzyko zachorowania. Stowarzyszenie od 2004 r. zrzesza osoby dializowane, po przeszczepie oraz ich rodziny z całej Polski. W ramach prowadzonej działalności edukuje i wspiera pacjentów z Przewlekłą Chorobą Nerek, promuje profilaktykę chorób nerek oraz ideę transplantacji, jako najlepszą metodę ratowania życia ciężko chorych osób.

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców – październik

klub_rodzicowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

· 6.10. GODZ. 17.00-18.30 – GIMNASTYKA WG SHERBORNE – prowadzenie: Katarzyna Niklas-Wołoszyn
· 7.10. GODZ. 17.00-18.30 – MAMA BEZ NERWÓW CZ. 1 – warsztaty dla mam, prowadzenie: Kamila Szczyrek
· 8.10. GODZ. 12.00-15.00 – WARSZTATY PLASTYCZNE – prowadzenie: Alicja Karczmarska-Strzebońska
· 13.10. GODZ. 17.00-18.30 – MAMA BEZ NERWÓW CZ. 2 – warsztaty dla mam, prowadzenie: Kamila Szczyrek
· 14.10. GODZ. 15.00-18.00 – SKWER PODWÓRKOWYCH GIER – malowanie farbami plansz do podwórkowych gier, prowadzenie: Agnieszka Pabian
· 20.10. GODZ. 17.00-18.30 – GIMNASTYKA WG SHERBORNE – prowadzenie: Katarzyna Niklas-Wołoszyn
· 21.10. GODZ. 17.00-18.30 – WARSZTATY DLA MAM - prowadzenie: Kamila Szczyrek
· 22.10. GODZ. 12.00-15.00 – KOTEK WŁODEK Z NOWEJ HUTY - warsztaty literacko-plastyczne, prowadzenie – Iwona Wojas-Gierłach
· 27.10. GODZ. 17.00-18.30 – GIMNASTYKA WG SHERBORNE – prowadzenie: Katarzyna Niklas-Wołoszyn
· 28.10. GODZ. 17.00-18.30 – WARSZTATY DLA OJCÓW – prowadzenie: Sławomir Woch

Wstęp wolny.

 

Beksiński przyjeżdża do Krakowa - na stałe

beksinskiObrazy, rysunki i fotografie - łącznie 250 prac z prywatnej kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, marszandów i przyjaciół nieżyjącego artysty, już od października 2016 roku będzie można oglądać w Galerii Zdzisława Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury.

Beksiński należy do wąskiego grona polskich artystów, których twórczość jest rozpoznawalna zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Rodzące wiele emocji i kontrowersji dzieła artysty nikogo nie pozostawiają obojętnym, wzbudzając w odbiorcach skrajne uczucia: od zachwytu, po ostrą krytykę. Język artystyczny Beksińskiego cechuje ogromna szczegółowość. Mistrz uwieczniał w swych pracach zdeformowane postacie, opuszczone budynki, budzące grozę kształty i figury, które na przemian fascynują i przerażają. Krakowianie nie mieli do tej pory szczęścia do Beksińskiego, nigdy wcześniej nie znalazł on swojego stałego miejsca ekspozycji w naszym mieście. Aż do teraz!

Stała ekspozycja obejmować będzie 50 obrazów olejnych, w większości pochodzących z lat 80. XX wieku, z tak zwanego okresu fantastycznego w twórczości malarza. Powstawały wówczas jego najbardziej znane, z dzisiejszej perspektywy ikoniczne prace. Uzupełnia je kilkanaście obrazów z ostatnich lat życia, ukazujących zwrot malarza ku bardziej ascetycznym formom wyrazu. Okazjonalnie prezentowany będzie również zbiór 200 rysunków i fotografii, stanowiących integralną część kolekcji dzieł artysty przekazanej do NCK. Szczególnie warto polecić uwadze zwiedzających fotografie, powstałe jeszcze w latach 50., gdy przez chwilę aparat fotograficzny wydawał się Beksińskiemu podstawowym narzędziem pracy, a awangarda - wyznacznikiem działań artystycznych. Z kolei zgromadzone rysunki to przegląd niemal wszystkich wątków, z jakimi spotykamy się w jego bogatej twórczości - stałych i ulotnych motywów, powracających i przemijających fascynacji. To zarazem rzadko spotykana w takiej kondensacji opowieść o doskonaleniu przez artystę warsztatu, doprowadzonego w przypadku Beksińskiego do wyjątkowego mistrzostwa.

Więcej…
 

Międzynarodowy Tydzień Bliskości 2016

tydzien_bliskosciW dniach 3-8 października 2016 r., ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, Rodzinek oraz portal Ekorodzice.pl zapraszają wszystkich rodziców i ich dzieci na cykl bezpłatnych warsztatów, które zostały zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Tygodnia Bliskości. Wstęp wolny - na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.

Więcej…
 

Warto zadbać o siebie w NCK!

zadbaj_o_siebieKilka pomysłów na podniesienie swoich możliwości. Warto sprawdzić jak działa nasze ciało, zadbać o zdrowie, psychiczną równowagę, zwiększyć intelektualne możliwości i popracować nad koncentracją. Zapraszamy do NCK.

Więcej…
 

NH ŻYCIE TWOJA KREW - Akcja Honorowego Oddawania Krwii

nhzycie_2016Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Akcję Honorowego Oddawania Krwi NH ŻYCIE TWOJA KREW która odbędzie się 9 października 2016 r. nad Zalewem Nowohuckim w godzinach od 12:00 do 17:00. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Więcej informacji można uzyskać na facebooku pod adresem https://pl-pl.facebook.com/events/680915715390457/

Serdecznie zapraszamy!

 

Klub Rodziców - Dogoń żyrafę: Dotyk

303_pazdziernikKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 4.10. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na spotaknie Klubu Rodziców.

Jakie jest piórko? Czy kamień jest twardy? Czy dotykać można tylko paluszkami? Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź na pierwszych październikowych zajęciach Dogoń Żyrafę. Oczywiście nie zabraknie też harców z chustą Klanzy, masażyków i zabaw ruchowych.

Wstęp wolny.

 

Październik w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

okknh_pazdziernik_2016Koniec lata, chłodniejsze dni, kolorowe liście zaczynają spadać z drzew. Nadchodzi jesień – czasami szara i deszczowa, a kiedy indziej słoneczna i złota. A u nas, w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta, niezależnie od pogody zawsze ciepła i kolorowa. W październiku przygotowaliśmy różnorodne propozycje wydarzeń dla rodzin, dzieci, dorosłych i dla seniorów. Zapraszamy do Klubów Rodziców, na jesienne warsztaty dla dzieci, piknikowe rywalizacje sportowe, kulinarne spotkania, koncerty i wiele innych.

Szczegółowe informacje znajdziecie w załączonym newsletterze i na www.krakownh.pl.

Serdecznie zapraszamy!

 

Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa "Pod Świerkami "

przedszkole_9622 września 2016 w naszym przedszkolu odbyła się Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa "Pod Świerkami". W olimpiadzie wzięły udział dzieci z najstarszych grup wiekowych z zaprzyjaźnionych nowohuckich przedszkoli; z przedszkola nr 94, 104 i 151.

Najważniejszym celem naszego spotkania była dobra zabawa, ale również integrowanie grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie, wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

Aura w pierwszy dzień jesieni sprawiła, że olimpiada odbyła się w przedszkolu. Wszystkich gości przywitały dzieci z grupy III tańcem i piosenką zachęcając do codziennej gimnastyki. Hasło " Moc witamin niech będzie z Wami, olimpiadę zaczynamy " towarzyszyło dzieciom przez całe spotkanie.

Więcej…
 


Strona 79 z 138


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)