Dzielnica XVIII

Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa "Pod Świerkami "

przedszkole_9622 września 2016 w naszym przedszkolu odbyła się Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa "Pod Świerkami". W olimpiadzie wzięły udział dzieci z najstarszych grup wiekowych z zaprzyjaźnionych nowohuckich przedszkoli; z przedszkola nr 94, 104 i 151.

Najważniejszym celem naszego spotkania była dobra zabawa, ale również integrowanie grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, ćwiczenie sprawności działania i komunikowania się w grupie, wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

Aura w pierwszy dzień jesieni sprawiła, że olimpiada odbyła się w przedszkolu. Wszystkich gości przywitały dzieci z grupy III tańcem i piosenką zachęcając do codziennej gimnastyki. Hasło " Moc witamin niech będzie z Wami, olimpiadę zaczynamy " towarzyszyło dzieciom przez całe spotkanie.

Więcej…
 

AUDIOzona

artzonaZajęcia dźwiękowe, podczas których dzieci wraz z rodzicami wejdą do prawdziwego studia muzycznego! Nagrają tam własnego audiobooka z własnym podkładem dźwiękowym. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Nowa Huta na końcu świata: Najdłuższa dniówka - rowerem (i nie tylko) wśród gór i fiordów północy

slajdowisko_10.2016Dnia 6 października 2016 r., o godz. 19.00, C-2 Południe Cafe zaprasza na slajdowisko z udziałem Natalii i Kuby Koleckich. Wspomnienia z wyjazdu w góry Norwegii w 2012 roku oraz z tegorocznej eskapady rowerowej za koło podbiegunowe. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Zapisy do Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

zespol_nhMamy przyjemność poinformować, że Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA rozpoczął zapisy dzieci i młodzieży. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: http://nck.krakow.pl/nowahuta oraz pod numerem telefonu: 600 514 731.

Serdecznie zapraszamy!

 

V Jubileuszowa Słoneczna IntGRAcja

Rozpoczynamy V edycję projektu edukacyjnego Słoneczna InteGRAcja, pt. „Nowohuckie Inspiracje” wraz Muzeum Historycznym Krakowa „Dzieje Nowej Huty”, Nowohucką Biblioteką Publiczną oraz Stowarzyszeniem „Szersze Horyzonty”.

W ramach projektu proponujemy BEZPŁATNE ZAJĘCIA warsztatowe w nowohuckim oddziale MHK oraz filiach Nowohuckiej Biblioteki, a także gry edukacyjne związane z naszą małą ojczyzną – Nową Hutą.

Więcej…
 

Szkoły odnowione witają uczniów po wakacjach!

murek


Nowe okna w ZSOS
nr 1 na os. Handlowym

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Tysiące dzieci i młodzieży wróciło w Nowej Hucie do szkolnych ławek. Przez najbliższe miesiące znaczącą część dnia spędzać będą w szkolnych murach. Rada Dzielnicy XVIII dokłada wszelkich starań by było to środowisko przyjazne i estetyczne. Tradycyjnie już wraz z końcem wakacji zakończyły się remonty w nowohuckich placówkach oświatowych. – informuje Mariusz Woda członek Zarządu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Więcej…
 

Międzynarodowy Tydzień Bliskości 2016

tydzien_bliskosciW dniach 3-8 października 2016 r., ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, Rodzinek oraz portal Ekorodzice.pl zapraszają wszystkich rodziców i ich dzieci na cykl bezpłatnych warsztatów, które zostały zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Tygodnia Bliskości. Wstęp wolny - na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.

Więcej…
 

Dyskusyjny Klub Filmowy "Kropka" w październiku

dkf_kropka8 października 2016 r., godz. 13.00, Kino Studyjne Sfinks OKN - Mały Metraż, os. Górali 5, Kraków Dyskusyjny Klub Filmowy "Kropka" dla dzieci: "Brak zasięgu"

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Bliskości organizowanego przez ARTzonę Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida odbędzie się Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” dla dzieci i projekcja filmu ”Brak zasięgu” w reż. A. Kristinsson. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Warsztaty fotografii otworkowej

foto_otworkowaDnia 8 października 2016 r., w godz. 10.00-16.00 Klub ARTzona zaprasza na zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Będziemy obserwować, budować i fotografować. Poznamy podstawowe zasady powstawania obrazu wchodząc do kamery obscury, przy okazji doświadczając spotkania trzeciego stopnia z przysłoną fotograficzną. Każdy z nas zbuduje swój własny aparat otworkowy. Wstęp wolny.

Będziemy rozmawiać o pomiarze światła, poprawnej ekspozycji, czułości materiałów światłoczułych i o sposobach ustalania poprawnych czasów naświetleń. Wyjdziemy w plener. Zapiszemy wybrane przez nas fragmenty rzeczywistości i wrócimy do ciemni by wywołać nasze dzieła. Nauczymy się również wykonywać kopie stykowe pod powiększalnikiem, czarne zamieniać w białe, a białe w czarne. Będzie fajnie.

Prowadzenie:
Kuba Gołąb - członek grupy artystycznej Fotonbombers. Prowadził szereg autorskich warsztatów z fotografii otworkowej, fotografii tradycyjnej i technik ciemniowych. Fotografuje pudełkiem po butach, pudełkiem od zapałek, lub puszką po kawie. Zdarza mu wziąć do ręki tradycyjny film 36mm, ale matryce też lubi. Swoje zdjęcia ostatnio pokazywał na szumiących telewizorach kineskopowych.

Liczba miejsc ograniczona – max. 10 osób

Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Nowohucka Akademia Seniora - Inauguracja 2016/2017

stary_teatrNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 3.10.2016 o godz. 16:00 zaprasza na jubileuszowe spotkanie - Akademia rozpocznie w październiku siódmy rok swojej działalności. Podczas inauguracji zostaną wręczone indeksy nowym członkom Akademii a wykład inauguracyjny pt. Stary teatr w latach 1970-1991 wygłosi Jerzy Fedorowicz. Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta serdecznie zapraszają wszystkich, którzy chcieliby poznać, czym jest Nowohucka Akademia Seniora.

Wstęp wolny.

 

Kawiarenka artystyczna

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na spotkanie pt. „Kawiarenka artystyczna” w ramach cyklu Biblioteka miejscem spotkań. Uczestnicy, będą mieli okazję wziąć udział w wernisażu prac ilustratorki książek edukacyjnych dla dzieci Joanny Babuli, artystki uczestniczącej w Programie „Derby Artystyczne 2016” Śląsk & Małopolska i województwa ościenne.

Graficzka tworzy od kilkunastu lat i współpracuje z największymi wydawcami w Polsce m.in. Wydawnictwem Olesiejuk, Grupą Wydawniczą Foksal, Wydawnictwem Papilon, czy Zielona Sowa. Prace artystki będzie można oglądać w Filii nr 9 od 29 września do 15 października 2016 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Wernisaż oraz spotkanie autorskie odbędą się 29 września 2016 r. o godz. 15.00 w Filii nr 9 w osiedlu Tysiąclecia 42.

 


Strona 80 z 138


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)