Dzielnica XVIII

Walentynkowe gry i zabawy dla dzieci

walentynkowe_gryKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 14.02. o godz. 16:30 zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie Walentynkowe gry i zabawy w dniu 14 lutego o godz. 16.30. W Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilkudziesięciu lat. Walentynkowe wyznanie, czyli laurki, liściki, kwiaty, drobne upominki można ukradkiem włożyć do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą. W ten sposób okazujemy miłość, przyjaźń, serdeczność. Wręczamy je najczęściej osobom, których darzymy ciepłym uczuciem: sympatie, przyjaciół, znajomych. W programie walentynkowego spotkania dla dzieci w Klubie Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta przewidziano gry i zabawy walentynkowe, między innymi dzieci w grupach będą tworzyć przepisy na eliksir prawdziwej, trwałej miłości, zbudują pocztę walentynkową i wiele innych.

Wstęp: 6 zł

 

Ogólnopolskie Konkursy Literackie im. Hłaski i OKNO 2017

Zachęcamy wszytkich młodych twórców do udziału w ogólnopolskich konkursach literackich im. Marka Hłaski oraz OKNO 2017. Konkursy otwarte są nie tylko dla twórców z dorobkiem literackim, ale również dla tych mniej doświadczonych. Oba konkursy mają umożliwić młodym i początkującym artystom podzielenie się swoim talentem oraz wrażliwością. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z dołączonym regulaminami i warunkami uczestnictwa:

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marka Hłaski
Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego OKNO

 

Zamknięta rejestracja na szkolenie z "Obserwatorium" - kolejny termin

Miejskie Centrum Dialogu uprzejmie informuje iż rejestracja na szkolenie z obsługi strony internetowej Miejskiego Sytemu Informacji Przestrzennej „Obserwatorium” które odbędzie się 31 stycznia została w dniu wczorajszym zamknięta ze względu na zbyt duża liczbę chętnych – mając to na względzie uruchamiamy dodatkowy termin szkolenia – szkolenie to odbędzie się 2 lutego o godzinie 17.00 również w siedzibie Miejskiego Centrum Dialogu przy ulicy Brackiej 10.

Więcej…
 

Festiwal Teatrów Dla Dzieci Kraków 2017

festiwal_teatrow2Festiwal Teatrów dla Dzieci to z pewnością najważniejsze kulturalne wydarzenie dla dzieci podczas ferii zimowych, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz imprez w Krakowie. W trwającym dwa tygodnie Festiwalu wezmą udział teatry z Polski, prezentując na scenie NCK starannie dobrane i najciekawsze spektakle teatralne dla dzieci. Edycja 2017 festiwalu przypomni przygody dobrze znanych i lubianych bohaterów m.in. Tomcia Paluszka, Kota w butach i Brzydkiego kaczątka….

Więcej…
 

Obserwatorium bez tajemnic

Miejskie Centrum Dialogu zaprasza na szkolenie z zakresu obsługi portalu miejskiego systemu informacji przestrzennej.

Miejski System Informacji przestrzennej – Obserwatorium jest interaktywnym narzędziem internetowym, przeznaczonym dla mieszkańców Krakowa, gdzie każdy może znaleźć podstawowe informacje związane z przestrzenią Miasta.

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota - Dobra Kasza Nasza

kasza_naszaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 28.01. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kreatywne warsztaty rodzinne z elementami sensoplastyki, warsztatów kulinarnych i warsztatów plastycznych. Prowadzenie - Anna Ratecka.

Wstęp wolny.

 

Dogoń Żyrafę: Kolor czerwony

303_klub_rodzicowKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 14.02. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na kolejne spotkanie Dogoń Żyrafę w Klubie Rodziców, które odbędzie 14 lutego 2017 r. w godz. 15.30-17.00. Z okazji obchodzonego w tym dniu święta zakochanych do Klubu zawita kolor czerwony, który kojarzony jest właśnie z miłością. Przygotujemy w tym dniu kartki dla najbliższych, którym chcemy powiedzieć, że o nich myślimy i o tym jak bardzo ich kochamy. Nie zabraknie też „czerwonych” zabaw w balonika, „czerwonych’” rymowanek i wszystkiego, co jest związane z czerwonym kolorem.

Wstęp wolny.

 

Wymiana ciepła

wymiana_cieplaIdea ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła” jest bardzo prosta. Należy ustawić wieszak, zapełnić go ciepłymi ubraniami i pozwolić, by potrzebujący bez skrępowania je brali!

Liczymy na Waszą pomoc! Jeśli macie niepotrzebne ciepłe ubrania zachęcamy do przyniesienia ich i rozwieszenia przed wejściem do kiermaszu Emaus os. Willowe 29. Początek akcji w poniedziałek 23 stycznia od godz. 14.00. Akcja potrwa do 4 lutego.

Akcja w Nowej Hucie zaistniała dzięki zaangażowaniu Jacka Dunikowskiego i Gosi Szymczyk-Karnasiewicz.

Zaproście też do udziału inne osoby! Wymieniajmy się ciepłem!

Więcej na : https://www.facebook.com/events/1616076665365728/1617007261939335/?notif_t=plan_mall_activity¬if_id=1485073085775225

 

Zabawa karnawałowa dla dorosłych w Klubie Herkules

herkules_karnawalKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 11.02. o godz. 20:00 serdecznie zaprasza na wspaniałą zabawę karnawałową w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Zabawę poprowadzi DJ Jacek, a Organizatorzy zapewnią wyśmienity poczęstunek. Dodatkowo atrakcją wieczoru będzie fotobudka – zabawa, która spodoba się każdemu, niezależnie od wieku i płci.

Zapisy do 3 lutego 2017 r. w Klubie.

Wstęp: 90 zł od osoby

 

Dobry Uczynek 2017 - NH Życie Twoja Krew

dobry_uczynekKlub Honorowych Dawców Krwi NH Życie Twoja Krew startuje z Akcją „Dobry Uczynek 2017” - z Miłości Do Drugiego Człowieka – PATRONAT: REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W KRAKOWIE I PARTNER AKCJI REGIONALNE CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W WARSZAWIE Wspólnie z PARTNERAMI AKCJI.

Zbiórka krwi w Krakowie i Warszawie, a tym samym rywalizacja miast w Szczytnym Celu, rozpocznie się od 21 stycznia 2017 r. do 14 lutego 2017 r.

Każdy oddający Honorowo Krew włączając się do tej Akcji, poproszony będzie o powiedzenie przy rejestracji HASŁA: „Dobry Uczynek 2017” KREW MOŻEMY ODDAWAĆ W SWOICH REJONOWYCH STACJACH KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA.

Finał akcji „Dobry Uczynek 2017” odbędzie się 14 lutego 2017 r. w dzień św. Walentego, na Placu Centralnym w Nowej Hucie. Podczas finału będzie można oddać krew, w specjalnie do tego przygotowanym autobusie.

Więcej…
 

Ferie w NCK? Oczywiście!

ferie_nckFerie w NCK to teatr, plastyka, taniec, muzyka i rekreacja. Każdy kto zamierza je spędzić w Krakowie może do woli przebierać w propozycjach, które przygotowaliśmy na te dwa zimowe tygodnie. Dziesięć bajkowych spektakli, warsztaty edukacyjne, plastyczne, zajęcia we wszelkich odmianach, taniec na każdą okazję i lodowisko – to tylko część naszych propozycji.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń.

W NCK nie ma nudy!

 


Strona 80 z 153


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)