Dzielnica XVIII

60 lat Teatru Ludowego w Nowej Hucie

60-lat-ludowegoTeatr Ludowy kończy 60 lat. Zanim jednak zaprosimy na grudniową Galę Jubileuszową chcemy zaproponować w listopadzie niezwykły Festiwal-Przegląd spektakli, które pozostają w repertuarze teatru.

Zaplanowaliśmy imponującą liczbę 60 przedstawień. Będą się one zmieniać jak w kalejdoskopie, dając możliwość zobaczenia każdego dnia innej sztuki. Nie zapomnieliśmy przy tym o naszych młodszych i najmłodszych widzach. Warto więc zarezerwować czas, tym bardziej, że z tej okazji proponujemy bilety w bardzo atrakcyjnych cenach. Wśród prezentowanych tytułów będą i takie, z którymi będziemy się żegnać. Będą też nowości, które w ostatnich miesiącach cz nawet tygodniach miały swoją premierę.

Zatem nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was, Drodzy Widzowie do wspólnego świętowania.

 

Finisaż wystawy „Wolne Miasto Kraków – w poszukiwaniu nowoczesności”

finisaz-wystawy15 listopada 2015 r. (niedziela) zapraszamy na finisaż wystawy „Wolne Miasto Kraków – w poszukiwaniu nowoczesności”, który odbędzie w Pałacu Krzysztofory. Tematem przewodnim będą podjęte w czasach Rzeczypospolitej Krakowskiej „regulacja i „upięknianie” miasta. Z jednej strony był to symbol postępu. Początek planowania przestrzennego i dalekosiężnej myśli urbanistycznej połączonej z zasadą użyteczności i estetyki zabudowy ważną dla wychowanych w oświeceniowym duchu obywateli.

Pierwsze lata Wolnego Miasta to zdecydowana niechęć wobec spuścizny średniowiecza. Stąd rozbiórka murów obronnych czy kościołów a także klasycystyczny kostium, który ostatecznie przesłonił gotycki detal wielu kamienic. Towarzyszy temu wprowadzenie geometrycznego porządku przestrzennego – pierzeje ulic równa się do linii prostych, burząc to, co poza nie się wyłamywało. Z punktu widzenia dzisiejszej myśli konserwatorskiej były to działania szkodliwe, które znacząco uszczupliły tkankę historyczną a wiele obiektów (np. kościół WW Świętych, Ratusz czy Brama Grodzka) znanych jest nam tylko z ikonografii.

W ramach finisażu o godzinie 12.00 na Sali Fontany odbędzie się rekonstrukcja historycznego posiedzenia Senatu Wolnego Miasta z 1833 roku dotyczącego uchwalenia ogólnego planu „upięknienia” miasta, za którym poszła fala rozbiórek. Usłyszymy zarówno głosy poparcia jak i sprzeciwu, gdyż w owym okresie wielu obywateli miasta zaczynało sobie zdawać sprawę jak szkodliwe było to działanie.

Więcej…
 

Listopad w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu listopadzie. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

55 lat ZSB Chemobudowa Kraków

55-lat-zsbZespół Szkół Budowlanych Przyzakładowych PBP „Chemobudowa – Kraków” S.A., os. Urocze 13 obchodził jubileusz 55-lecia powstania tej zasłużonej dla przemysłu budowlanego szkoły. W chwili obecnej szkoła kształci w licznych bardzo atrakcyjnych i poszukiwanych na rynku pracy zawodach budowlanych, mechanicznych i usługowych.

Więcej…
 

Warsztaty Improwizacji Teatralnej

impro title=Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 24.10 o godz. 18:00 zaprasza na warsztaty improwizacji teatralnej.

Więcej…
 

Dzień Ratownika Medycznego

dzien-ratownikaKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Kościelniki, ul. Płoszczyny 1) dnia 19.10 w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na Dzień Ratownika.

Więcej…
 

A ile Ty wiesz o KMK Bike? - weź udział w konkursie!

kmk-bike

Z końcem listopada Kraków rozstanie się z miejską wypożyczalnią rowerów KMK Bike w jej obecnym kształcie. Nadejdzie czas dużych zmian w funkcjonowaniu wypożyczalni, które na pewno spotkają się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony wszystkich dotychczasowych i nowych użytkowników. Pożegnajmy jednak sezon 2015 wspólna zabawą z nagrodami.

Więcej…
 

Listopad w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Listopad to moc atrakcji w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dla dużych i małych. W tym miesiącu wśród propozycji znalazły się m.in. zajęcia dla dzieci, spotkanie z psychologiem, warsztaty aktorsko-filmowe oraz zabawy andrzejkowe.

Zachęcamy do zapoznania się z newsletterem i odsyłamy na naszą stronę internetową www.krakownh.pl, gdzie znajdują się wszystkie szczegółowe informacje.

 

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza na badania okulistyczne

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Wielu może więcej KRS 0000052378 zaprasza Darczyńców naszej Fundacji na przełomie XI/XII 2015 r. na bezpłatne kompleksowe konsultacje okulistyczne, które odbędą się w siedzibie Centrum Medycznego „Ujastek” Sp. z o.o. Rejestracja telefoniczna  na wyżej wymienione konsultacje odbędzie się w dniu 2 listopada 2015 r., w godz. 9.30-11.00, tel.12 290 41 58. Ilość miejsc ograniczona.

 

Projekt Wspólna Sobota

sobotaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 24.10. w godz. 11:00 - 13:00 zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu Projekt: Wspólna Sobota, odbywającego się w ramach Klubu Rodziców w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Filipiny - jak żyje się na wyspach

filipinyKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Branice, ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 21.10 o godz. 16:30 zaprasza na spotkanie z cyklu Podróże małe i duże zatytułowane Filipiny - jak żyje się na wyspach. Podróże małe i duże po kontynentach to cykl spotkań, którego głównym  celem  jest przybliżenie dzieciom i młodzieży interesujących i różnorodnych kultur poszczególnych kontynentów oraz krajów poprzez ciekawe działania plastyczne, muzyczne, teatralne.

Więcej…
 


Strona 80 z 103


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)