Dzielnica XVIII

Kuchnia z różnych stron świata - kuchnia arabska

kuchnia_arabskaKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 18.05 o godz. 19:00 zaprasza na spotkanie kulinarne, tym razem dotyczące kuchni arabskiej. Moda na smaczne i zdrowe gotowanie wkroczyła również do Klubu Karino. Spotkania z cyklu Kuchnie z różnych stron świata odbywają się raz w miesiącu.

Więcej…
 

Dogoń żyrafę i makaronowe cudeńka

zyrafaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 17.05 w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na warsztaty pt. Dogoń żyrafę i makaronowe cudeńka. Czy makaron służy tylko do jedzenia? Jaki kształt może mieć makaron? Co można zrobić z makaronu? Jeśli masz jakiś pomysł przyjdź do nas ze swoim dzieckiem zaprezentuj swoje wyobrażenie na temat makaronu.

Więcej…
 

Małopolskie Warsztaty Chóralne - MUZYKA TECHNO(logiczna)

warsztaty_choralneAkademia Muzyczna w Krakowie oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka w Krakowie serdecznie zapraszają do udziału w Małopolskich Warsztatach Chóralnych, które odbędą się w dniach 30-31 maja 2016 r., pod nazwą: MUZYKA TECHNO(logiczna)". Warsztaty są bezpłatne. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja.

Więcej…
 

Rekrutacja do Akademii Inicjatorów Lokalnych

wierzyszRusza rekrutacja do Akademii Inicjatorów Lokalnych, cyklu szkoleniowego skierowanego do osób, które chciałyby zrealizować inicjatywę lokalną (wspólna realizacja jakiegoś zadania przez władze gminy i jej mieszkańców). W Akademii mogą wziąć udział zarówno liderzy i liderki społeczności lokalnych, członkowie rad dzielnic, jak i osoby dopiero chcące rozpocząć działalność obywatelską.

Więcej…
 

„Otwarte Radio Kraków” - Kraków bez reklam i ogrodzeń? Zabierz głos!

debata_radioKraków bez reklam i ogrodzeń? Zabierz głos! „Otwarte Radio Kraków” zaprasza 17 maja na debatę o nowych porządkach w miejskiej przestrzeni.

Porządkowanie przestrzeni Krakowa będzie pierwszym tematem cyklu debat Radia Kraków „Otwarte Radio Kraków”. We wtorek 17 maja o godz. 18.00 w radiowym Studiu im. Romany Bobrowskiej o koniecznej ewolucji lub jak widzą to inni – rewolucji w przestrzeni miejskiej, dyskutować będą: Elżbieta Koterba - wiceprezydent Krakowa, prof. Aleksander Böhm z Politechniki Krakowskiej, Lech Kaczoń - prezes Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej oraz Andrzej Zdebski z Izby Przemysłowo-Handlowej.

Więcej…
 

Spotkania w Klubach Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta

okknh_newZapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami najbliższych spotkań organizowanych w Klubach Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.

Więcej…
 

Zielone Świątki

zielone_swiatkiKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 16.05 o godz. 19:00 zapasza na tradycyjne obchody święta wiosny, czyli Zielone Świątki. Impreza poświęcona będzie przybliżeniu zwyczajów związanych z Sobótkami. Uczestników zachęcamy do wspólnego dekorowania domów oraz Klubu zielonymi gałązkami, po którym nastąpi ognisko. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wspólne biesiadowanie i zabawy. Podczas imprezy wystąpi zespół Nutki z programem artystycznym. Spotkanie organizowane jest wspólnie z Klubem Seniora.

Wstęp wolny.

 

Festyn ekologiczny - czyste powietrze

festyn_ekologicznyKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 17.05 o godz. 11:00 zaprasza na Festyn Ekologiczny pt. Czyste powietrze. Celem festynu jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci, poprzez zwrócenie uwagi na potrzeby ochrony lokalnego środowiska naturalnego. Edukacja ekologiczna jest ważnym obszarem naszych działań, dlatego też chcemy zainteresować dzieci podstawowymi zasadami ochrony środowiska z nadzieją, że w przyszłości będą ją chętnie stosować w życiu. Taką wiedzę najmłodszym najlepiej przekazywać poprzez różne gry i zabawy edukacyjne. Planujemy prezentację ekologiczna, którą przygotuje i przedstawi Straż Miejska Miasta Krakowa, gry i zabawy ruchowe oraz konkursy o tematyce ekologicznej.

Wstęp wolny.

 

Międzyprzedszkolny Konkurs Taneczny "Roztańczone przedszkolaki"

taniec2Dnia 26 kwietnia 2016r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 9 w Krakowie, odbył się dla dzieci Międzyprzedszkolny Konkurs Taneczny pt."Roztańczone przedszkolaki". W Konkursie uczestniczyło pięć przedszkoli, znajdujących się na terenie Dzielnicy Nowa Huta: Przedszkole Samorządowe nr 46 , os. Na Skarpie, Przedszkole Samorządowe nr 104 ,os. Hutniczego, Przedszkole Samorządowe nr 105 os. Spółdzielcze, Przedszkole Samorządowe nr 151, os. Niepodległości oraz organizatorzy, Przedszkole Samorządowe nr 19, os. Wyciąże.

Więcej…
 

Opowiedz mi Hutę +

huta_plusW dniach 12 maja – 12 czerwca 2016 r., ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, zaprasza na drugą odsłonę projektu medialnego realizowanego przez Stylowa Nowa Huta Studio zatytułowanego "Opowiedz mi Hutę +". Po raz kolejny pokażemy Nową Hutę widzianą oczami samych mieszkańców i przez nich opowiedzianą.

Więcej…
 

Kasztanowe podróże po literaturze

kasztan_podrozKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 13.05 o godz. 15:00 zaprasza na literacką podróż do najdalszych lądów i dawnych czasów. Będą to zajęcia, na których dzieci zetkną się z terminem wielokulturowości i historią ludzkości, nauczą tolerancji dla inności, dowiedzą się, gdzie leżą odległe kraje i jaka jest kultura zamieszkujących je ludów. Przede wszystkim rozwiną wrażliwość na lekturę i poznają wiele ciekawych wierzeń z czterech stron świata. Warsztaty łączą w sobie komponent kulturoznawczy, podróżniczy i literacki. Pierwsze spotkanie to wprowadzenie w świat baśni europejskich.

Każde ze spotkań składać się będzie ze slajdowiska wprowadzającego w kulturę i historię danego kraju, pracy z mapą, lektury oryginalnej baśni z danego zakątka świata oraz warsztatu manualnego związanego z wcześniejszą lekturą (plastyczne, ruchowe, muzyczne lub sensualne). Dzięki urozmaiconej formule nawet najbardziej niecierpliwym słuchaczom nie będą się nudzić. Podróż w krainę wyobraźni pobudzi ciekawość świata młodych odbiorców oraz pozwoli na zrozumienie wielu zjawisk zachodzących we współczesnym świecie.

Wstęp wolny.

 


Strona 80 z 125


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)