Dzielnica XVIII

Projekt Wspólna Sobota - Tekturowe kukiełki

klub_jedrusKlub Jędruś zaprasza na kolejną odsłonę projektu Wspólna Sobota. Podczas spotkania uczestnicy zajmą się wykonaniem radosnych, kolorowych kukiełek z prostych materiałów. Jak z tektury, pinezek i innych łatwo dostępnych rzeczy stworzyć wesołe krasnale, przyjazne roboty i barwne ptaszki pokaże prowadząca warsztaty Anna Ratecka.

24.11. godz. 11.30-13.30, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Klub Rodziców - Zumba dla rodzin

karinoZumba to ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytm latynoskiej muzyki. Zajęcia fitness mają pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie człowieka, ponieważ dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Rodzinne ćwiczenia to doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu i zadbanie o zdrowy tryb życia całej rodziny.

22.11. godz. 20.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Bezsenność – wykład

bezsennosc2Klub Zgody zaprasza na wykład, poświęcony bezsenności. O tym, jakie są przyczyny tej poważnej dolegliwości i jak jej zapobiegać oraz na czym polega właściwa higiena snu opowie mgr farmacji Patryk Cyb. Słuchacze wykładu dowiedzą się, jakie istnieją fazy snu i poznają ich wpływ na jakość nocnego wypoczynku.

22.11. godz. 15.30, Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1)

Wstęp wolny.

 

Recykling Art Day

artday Recykling ART Day to inicjatywa promująca świadome i ekologiczne działania twórcze. W programie warsztaty rodzinne podczas, których nadamy starym i niepotrzebnym przedmiotom nowe życie. Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Wstęp wolny.

24 listopada 2018 r., godz. 10.00-15.00
ARTzona OKN, os. Górali 4

Więcej…
 

Międzynarodowa konferencja "Rabunek i germanizacja polskich dzieci w czasie II wojny światowej" - Kraków, 21-22.11.2018

germanizacjaSzanowni Państwo, zapraszamy na międzynarodową konferencję „Rabunek i germanizacja polskich dzieci w czasie II wojny światowej” – 21-22 listopada 2018, Aula Główna Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, ul. Podchorążych 2.

Otwarcie konferencji nastąpi 21 listopada 2018 o godz. 9.30. Szczegółowy program w załącznikach.

70 lat po zakończeniu II wojny światowej ten temat jest wciąż bardzo słabo zbadany i prawie nieobecny w zbiorowej pamięci o ofiarach. Podczas krakowskiego spotkania tragiczne historie opowiedzą sami bohaterowie tych wydarzeń – ofiary germanizacji, a szersze tło przedstawią historycy. Archiwiści podpowiedzą, jakie informacje kryją archiwa, a dziennikarze z Polski i Niemiec przedstawią wyniki swoich śledztw.

Organizatorami konferencji są Instytut Pamięci Narodowej, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie i portal Interia.pl.

 

Zaadoptuj przestrzeń: Części do scalenia – zielone enklawy dawnego lotniska

zaadoptuj_przestrzen Listopadowe spotkanie ZAADOPTUJ PRZESTRZEŃ nosi tytuł "Części do scalenia – zielone enklawy dawnego lotniska" i będzie wyjątkową okazją do rozmowy z zaproszonymi gośćmi o przyszłości terenów dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny.

21 listopada 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Jest to już drugie spotkane z trzech, które łączy temat: Rakowice-Czyżyny – pierwsze lotnisko Rzeczypospolitej. Dziedzictwo, zagrożenia i kierunki przekształceń – w drodze do Lotniczego Parku Kulturowego.

Wstęp wolny.

Więcej…
 

Klub Rodziców - Gimnastyka dla małych i dużych

klub_jedrusGimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Joanna Augustyniak.

22.11. godz. 17.00-18.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Sztuka i kultura w Klubie Rodziców

karinoCelem zajęć jest przede wszystkim rozbudzenie ciekawości i zainteresowania sztuką, zapoznanie dzieci z dziełami uznanymi i podziwianymi na całym świecie, a także uzupełnienie i poszerzenie wiedzy, którą najmłodsi już posiadają oraz odtworzenie je w praktyce. Zależy nam, aby pokazać dzieciom oraz rodzicom, że świat sztuki jest dla wszystkich. Zajęcia mają na celu stwarzanie sytuacji umożliwiających dzieciom oraz im rodzicom, uczestnictwo w różnych formach kultury oraz rozwijanie twórczej aktywności dziecka. W czasie zajęć dzieci wraz z rodzicami zapoznają się z muzyka filmową, kultura i tradycjami różnych krajów z działami sztuki z teatrem oraz tańcem.

22.11. godz. 16.30-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Klub Rodziców - Zdrowe Wybory

karinoW dobie wszechobecnych reklam żywności ładnie wyglądającej, ale o wątpliwej jakości odżywczej, coraz częściej zdarza się, że najmłodsi domagają się jedzenia typu fast-food, oraz zawierających olbrzymie ilości cukru napojów gazowanych i słodyczy. Popularność tych produktów jest wśród dzieci równa ich szkodliwości, a otyłość i inne choroby wywoływane niewłaściwym odżywianiem stają się coraz większym problemem społecznym. Dlatego celem warsztatów Zdrowe wybory będzie szerzenie wiedzy o właściwym odżywianiu i kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Figarska.

20.11. godz. 16.00-17.00, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

"Aktywni - Efektywni" - rekrutacja do projektu 19-30 listopada 2018 r.

aktywniJeśli jesteś osobą niepracującą tj. bezrobotną, bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył nabór do projektu „Aktywni - Efektywni”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Więcej…
 

Archiwalna środa. Zaproszenie na Przystanek Historia IPN w Krakowie - 21.11.2018

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza 21 listopada o godz. 18.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Archiwalne środy" w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Krakowie. Wykład pt. Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łobzowie. Od odsłonięcia w roku 1928 do przywrócenia w roku 1996 wygłosi Tadeusz Żaba, Prezes Towarzystwa im. Józefa Piłsudskiego i pracownik Oddziałowego Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Zapraszamy do siedziby krakowskiego „Przystanku Historia” przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Łobzowską).

Więcej…
 


Strona 9 z 185


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)