Dzielnica XVIII

Warsztaty na Księżycu - Międzynarodowe Warsztaty Teatralne

moon2Już po raz szósty spotkają się aktorzy Teatru Zeotrope z Francji i młodzież cyrkowa z Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Tym razem jednak międzynarodowe spotkanie będzie miało charakter otwarty, a aktorzy i cyrkowcy zaproszą do współpracy mieszkańców Krakowa.

Więcej…
 

Znajdź równowagę - warsztaty work-life balance dla rodziców

rownowagaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dnia 10.03. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza do udziału zarówno rodziców pracujących zawodowo, jak i przebywających na urlopach macierzyńskich/tacierzyńskich, wychowawczych, pracujących w domu i tych, którzy myślą o powrocie do pracy lub szukają zatrudnienia.

To warsztaty dla wszystkich, którzy czują, że chcieliby zadbać o swój życiowy balans. Warsztaty zostały zaplanowane tak, żeby można wziąć udział w całym cyklu lub w pojedynczym spotkaniu. Na każde spotkanie obowiązują zapisy w Klubie. Liczba miejsc jest ograniczona. Prowadzenie: Marta Chlanda - socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, mama Janka i Kajtka, poszukiwaczka życiowej równowagi.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Koncert zespołu 3Kings

3_kingsARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 4), dnia 10.03. o godz. 20:00 zaprasza na koncert zespołu 3Kings.

3Kings jest to zespół, który promuje w Europie zupełnie nowy styl akustycznego wykonywania muzyki drum'n bass, disco, house. Powstał w 2015 roku z inicjatywy Jakuba Tybulczuka. Zespół wykonuje tylko autorskie utwory inspirowane współczesną muzyką klubową, jazzem oraz elementami improwizowanymi, dzięki czemu utwory nigdy nie są takie same. Muzyka 3Kings dzięki niekonwencjonalnemu zestawieniu instrumentów oraz dużej ekspresji wzbudza duże zainteresowanie wśród szerokiego grona odbiorców. 3Kings jest to jedyny zespół w Polsce, jak i jeden z nielicznych w Europie, który wykonuje muzykę tego rodzaju w tak nowatorskim składzie.

Więcej…
 

Dzień Kobiet w stylu folk

folkKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 9.03. o godz. 16:00 zaprasza na Dzień Kobiet w stylu folk.

Dzień kobiet to wyjątkowe święto wszystkich Pań - od małych dziewczynek po dojrzałe kobiety. To moment, aby złożyć życzenia wszystkim kobietom oraz sprawić by poczuły się one wyjątkowo. Z tej właśnie okazji Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza Panie na uroczyste spotkanie w Klubie Seniora. Imprezę uświetni koncert zespołu Krzesławianki pod kierunkiem pani Jadwigi Krzeczek, pasjonatki muzyki ludowej, chórzystki w Kościele pw. św. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżynach. Krzesławianki występują na różnego rodzaju imprezach plenerowych, okazjonalnych, przeglądach i konkursach. Od 2016 r. do grupy dołączyło 3 muzyków: Janusz Walczak - akordeon, Jan Podobiński - saksofon oraz Marek Zimmer – gitara. Będą kwiaty, słodycze i dużo dobrej zabawy. Serdecznie zapraszamy.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Klubie.

 

Rusz nie tylko głową - I Nowohucki Festiwal Naukowy

rusz_glowa1Uprzejmie informujemy, iż 10 marca 2017 roku odbędą się DNI OTWARTE w Szkole Podstawowej nr 91, os. Handlowe 4, w ramach Pierwszego Nowohuckiego Festiwalu Nauki.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami: 10 marca od godziny 17:00 do 19:00 na FESTIWAL NAUKI, w ramach którego zamienimy naszą szkołę w magiczny świat bajek i tajemnicze laboratorium skrywające niezwykłe tajniki sztuki i wiedzy.

rusz_glowa2W ramach festiwalu proponujemy:
- dla najmłodszych (dzieciaki z rocznika 2010) podróż w krainę baśni,
- dla starszych uczniów: warsztaty, pokazy, eksperymenty, gry, zagadki i wiele innych niespodzianek.

CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!

 

Jestem kobietą... - spotkanie z okazji Dnia Kobiet

wierzyszKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 6.03. o godz. 17:00 zaprasza wszytkie Panie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Jako hasło przewodnie tegorocznego Dnia Kobiet organizatorzy wybrali słowa piosenki Edyty Górniak: Jestem kobietą- jestem dobrem, jestem złem, jestem wodą, jestem ogniem, jawą i snem..., ponieważ wszystkie te emocje kobiety odnajdują w sobie. Taka jest kobieca natura, ale czy to źle? Kobieta jest podobno arcydziełem wszechświata - i tego się trzymajmy. Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza wszystkie panie na program artystyczny w wykonaniu Radosława Omiecińskiego, który odpowie na pytanie: czy mężczyźni dopiero 8 marca dostrzegają swoje kobiety? Miła atmosfera oraz wiele przyjemności dla ducha i ciała gwarantowane!

Wstęp: 10 zł

 

Czy miłość to mit? - spektakl teatralny grupy Poetica

milosc_mitKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 12.03 o godz. 16:00 z okazji Dnia Kobiet zaprasza na spektakl teatralny.

Corocznie Klubowa Grupa Poetica z okazji Dnia Kobiet przygotowuje spektakl teatralny tylko dla dorosłych. W tym roku przybyli do Klubu Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta będą mogli obejrzeć sztukę według scenariusza Lucyny Rutkowskiej, w reżyserii Magdaleny Rutkowskiej-Oliwy, z muzyką Roberta Lecha i kostiumami projektu Teresy Dąbek. Po spektaklu każda z pań otrzyma od panów kwiaty i poczęstunek. Będzie to możliwe dzięki współorganizatorom spotkania - Towarzystwu Przyjaciół Grebałowa oraz licznym grębałowskim dżentelmenom, którzy dbają o płeć piękną.

Wstęp wolny. Impreza tylko dla dorosłych!

 

Zagubiona owieczka - sobotni poranek z plastyką i teatrem

zagubiona_owieczkaKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 11.03. o godz. 11:00 zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III wraz z rodzicami na spektakl Grupy Teatralnej EDEN pt. Zagubiona owieczka.

Więcej…
 

Dogoń żyrafę: Moja rodzina

Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 7.03. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Dogoń żyrafę.

Więcej…
 

Wszystko dla Pań - wieczór z okazji Dnia Kobiet

wszystko_dla_panKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 10.03. o godz. 18:00 zaprasza na wspólny wieczór z okazji Dnia Kobiet.

Więcej…
 

W sile wieku - projekt opiekuńczo-aktywizujący skierowany do osób starszych

w_sile_wiekuSzanowni Państwo, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie informuje, od dn. 01.03.2017r. do dn. 28.02.2020 r. realizować będzie projekt pn.: „W sile wieku”, finansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Projekt pn.: „W sile wieku” skierowany jest do mieszkańców Krakowa, którzy ze względu na podeszły wiek (60+), stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania podstawowych czynności dnia codziennego oraz ich opiekunów faktycznych.

Więcej…
 


Strona 9 z 86


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)