Dzielnica XVIII

Czwartek z plastyką: Dla Ciebie, Mamo

dla_ciebie_mamoKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 25.05. w godz. 15:30 - 16:30 zaprasza wszystkie dzieci (w wieku 5-11 lat), które chciałyby przygotować wyjątkowy prezent dla swojej Mamy.

Więcej…
 

Dzień Mamy

dzien_mamyKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 24.05 o godz. 16:00 zaprasza na imprezę okolicznościową prowadzoną przez Agencję Artystyczną „Maska”. Impreza skierowana do matek i dzieci uczestniczących w zajęciach Klubu Rodziców oraz uczestników zajęć kursowych w Klubie Karino.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Gimnastyka dla Rodzica i Dziecka

303Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 19.05. w godz. 10:00 - 12:00 zaprasza na spotkanie ze specjalistą od gimnastyki korekcyjnej i rekreacji ruchowej.

· GODZ. 10.00-11.15, Wolna Strefa Rodzica i Dziecka

Otwarta strefa zabaw, gdzie pod opieką Rodziców dzieci będą mogły spędzić czas na zabawie z rówieśnikami.

· GODZ. 11.15-12.00, Gimnastyka dla Rodzica i Dziecka

Ćwiczenia poprawiające postawę u dzieci, ćwiczenia na płaskostopie oraz zabawy sportowe pod okiem instruktora

Prowadząca: Beata Ogarek, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, magister rekreacji ruchowej. Od 12 lat aktywny nauczyciel gimnastyki korekcyjnej w nowohuckich przedszkolach oraz były nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Projekt Wspólna Sobota: Kreatywne Warsztaty Rodzinne - Tęcza

warsztaty_teczaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 20.05. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kreatywne warsztaty rodzinne.

Tęcza to światło, radość i kolory. Podczas warsztatów stworzymy tęczowe kompozycje, pobawimy się tęczową chustą Klanza. Będzie kolorowo i wesoło.

Więcej…
 

Profilaktyka chorób wieku senioralnego - wykład

choroby_senioralneGościem Nowohuckiej Akademii Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 22.05. o godz. 15:00 będzie mgr pielęgniarstwa - Gabriel Gryta, który wygłosi wykład poświęcony najczęstszym chorobom dotykającym osoby w wieku senioralnym. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące układu krążenia, m.in. nadciśnienia tętniczego czy choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego. W oparciu o informacje o cukrzycy prelegent wprowadzi słuchaczy w temat chorób metabolicznych. Dodatkowo podniesione zostaną kwestie dotyczące osteoporozy, choroby Alzhaeimera i innych zaburzeń poznawczych a także dolegliwości z zakresu chorób uroginekologicznych i pulmunologicznych oraz inne.

Więcej…
 

Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

uczestnicy

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Kraków-Nowa Huta od przeszło pięćdziesięciu lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Pierwszą inicjatywą na tym polu było założenie w latach siedemdziesiątych Koła Pomocy Rodzinom Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, a następnie Ośrodka Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych. Bardzo popularne w tym okresie były kolonie zdrowotne, na które wyjeżdżały dzieci i młodzież z dysfunkcjami rozwojowymi. Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych  z 1993 r. dała większe możliwości. W wyniku przemian, nowego spojrzenia na rehabilitację osób niepełnosprawnych Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Nowej Hucie założyło dwa warsztaty terapii zajęciowej jeden w dawnej siedzibie w os. Stalowe 9 (obecnie os. Wandy 18), a drugi przy ul. Truskawkowej 4. Tymi właśnie działaniami, organizacja wpisuje się w walkę o godność osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Więcej…
 

Dogoń żyrafę: Niespodzianka dla Mamy

klub_303Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 23.05. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na spotkanie z okazji Dnia Mamy.

Czy Mama lubi niespodzianki? Jaką niespodziankę mogą przygotować małe rączki? Z okazji Dnia Mamy, który zbliża się wielkimi krokami, dzieci będą miały okazję przygotować coś miłego dla Mamusi. Ale aby móc coś przygotować na wstępie rozgrzejemy nasze paluszki - żeby mogły tworzyć, nasze buźki – żeby mogły się uśmiechać i nasze nóżki – żeby mogły skakać. Na koniec nie zabraknie oczywiście utulanek – wyciszanek. Zajęcia dla rodziców i dzieci do lat trzech.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Klub Rodziców - Baby Café: Ładne kwiatki, czyli wiosenne warsztaty dla rodziców z dziećmi

dukat_klub_rodzicowKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 24.05. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na wiosenne warsztaty plastyczne.

Rodzice i dzieci spotkają się w działaniach plastycznych, by wpleść we włosy kolorowe kwiaty i mieć w głowie maj. Uczestnicy wspólnie stworzą barwne, kwiatowe ozdoby do włosów, wyplotą wianki, stworzą opaski i spinki z kwiatowym motywem. Dowiedzą się, jak można w prosty sposób zaczarować różnobarwne bibuły, by ukwieciły wiosenne dni. Zajęcia dla rodziców i dzieci do lat 15.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Dzieci potrzbują ruchu! - warsztaty dla rodziców

dzieci_ruchKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 19.05. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na spotkanie pt. Dzieci potrzebują ruchu.

Podczas zajęć poruszone będą następujące tematy:

1) Dzieci potrzebują ruchu - czyli jak stymulować prawidłowy rozwój psychomotoryczny dziecka w wieku przedszkolnym.

2) Kluczowe etapy w rozwoju psychomotorycznym dzieci w wieku przedszkolnym.

3) Bezpieczne gry i zabawy rozwijające zmysły: dotyku, ruchu i równowagi (zmysł przedsionkowy), pozycji ciała (zmysł proprioceptywny), widzenia ( zmysł wzroku), słyszenia (zmysł słuchu), węchu (zmysł powonienia) i smaku (zmysł smaku)

4) Siedem zasad wspólnych gier i zabaw z dzieckiem.

Więcej…
 

Prawo dla seniora - wykład

prawo_senioraNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 29.05. o godz. 15:00 zaprasza na wykład organizowany w ramach projektu Allerhand Advocacy - Prawo w interesie publicznym przez adwokat Alicję Sobotę z zespołem stażystów. Podczas wykładu słuchacze będą mogli się dowiedzieć wielu praktycznych rzeczy z zakresu umów cywilnoprawnych – m.in. jak ustanowić i odwołać darowiznę, w jakiej formie dokonywać umów ( np. pisemnie, ustnie czy notarialnie), jak wygląda odstąpienie konsumenckie ( m. in. od umów zawartych na pokazach, przez telefon czy w sklepie internetowym), sposoby cofnięcia umowy poprzez powołanie się na takie wady oświadczeń woli jak błąd czy pozorność a także jak napisać poprawnie testament. Wszystkie zagadnienia są przedstawiane w prosty sposób, na wielu życiowych przykładach. Na wykład zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny.

 

Dni Otwarte na Porodówce w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie

filipSerdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych i obecnych rodziców do odwiedzenia Dni Otwartych w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Tematem spotkania jest jest bezstresowy start w rodzicielstwo: opieka nad noworodkiem, naturalne karmienie.

27 MAJ 2017, godz.10-13
os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków


W trakcie Dni Otwartych prowadzone będą indywidualne konsultacje, prelekcje oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Każda osoba, bez względu na godzinę przyjścia do Szpitala, tj. w godzinach 10.00 -13.00, będzie miała okazję wejść i zobaczyć izbę przyjęć, sale porodowe, oddział Ginekologiczno - Położniczy, szkołę rodzenia.

Więcej…
 


Strona 9 z 97


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)