Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Złota rączka

303_grudzienKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 6.12. w godz. 18:30 - 20:00 zaprasza na warsztaty konstruktorskie dla Ojców z synami – specjalnie dla nich stworzona zostanie męska przestrzeń, gdzie będą mogli wspólnie popracować i stworzyć coś niesamowitego. Zajęcia pod okiem „złotej rączki”, która zawsze będzie służyć radą i wcześniej instruować, co i jak należy wykonać.

Więcej…
 

Świąteczne ulepianki

ulepiankiKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 4.12. o godz. 10:00 za świąteczne warsztaty plastyczne.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Gimnastyka z brzuszkiem i maluszkiem

brzuszekKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 4.12. w godz. 15:00 - 15:45 zaprasza na gimnastykę dla kobiet w ciąży i po porodzie z niemowlakiem. W programie zajęć: ćwiczenia wzmacniające mięśnie, ćwiczenia oddechowe przygotowujące do porodu, ćwiczenia BPU po porodzie oraz seria ćwiczeń wzmacniających i rozciągających mięśnie, korygujących ewentualną nadwagę, kształtujących sylwetkę sprzed porodu.

Więcej…
 

Cyrkowa sobota

cyrkowa_sobotaW te mroźne jesienno-zimowe poranki, warto rozgrzać i rozruszać kości. 2 grudnia w godz. 10:00 - 13:00 odbędzie się kolejne już spotkanie z cyklu otwartych sobotnich "pikników" cyrkowych! "Pikniki" w cudzysłowie, ponieważ dopóki nie wróci do nas ładna pogoda, zajęcia odbywają się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1, pierwsze piętro). W programie spotkań są cyrkowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących).

Więcej…
 

ArcelorMittal Poland: Rekrutujemy!

mittal_reklamaO tym, jakich pracowników poszukuje firma ArcelorMittal Poland opowiada Agnieszka Woźniak, szef GEDP, Szkoleń i Rekrutacji.

Czy ten rok jest wyzwaniem jeśli chodzi o rekrutację?

- W tym roku rzeczywiście rekrutacja przybrała spore rozmiary. Jest to niewątpliwie związane z wypełnianiem luki pokoleniowej w naszej firmie. Rekrutujemy pracowników zarówno na stanowiska umysłowe, jak i produkcyjne. Dotychczas przyjęliśmy ponad 400 osób do ArcelorMitttal Poland, spółek Sanpro Synergy i ABC oraz do innych spółek z Grupy, m. in. do Commercial Long, Tubular Products czy CTS (techniczne wsparcie klienta). Na chwilę obecną mamy otwartych ponad 200 rekrutacji, z tego około 50 na stanowiska specjalistyczne.

mittal_hrDo jakich obszarów przyjmujecie obecnie nowych pracowników?

Poszukujemy kierowników projektów, a więc osób z doświadczeniem w zarządzaniu projektami oraz wykształceniem technicznym kierunkowym – mechanicznym i elektrycznym. Drugą poszukiwaną przez nas grupą są automatycy i programiści.To są nasze dwa największe projekty rekrutacyjne.

Potrzebujemy także specjalistów na produkcję, głównie mechaników i elektryków do utrzymania ruchu, metalurgów i inżynierów procesu, praktycznie do wszystkich naszych zakładów produkcyjnych. Wymagany przez nas profil to osoby po studiach kierunkowych technicznych, z min. dwuletnim doświadczeniem i znajomością języka angielskiego.

Więcej…
 

Pokaz filmu „Bez przedawnienia” - Kraków, 29 listopada 2017 r.

bez_przedawnieniaOddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz TVP Kraków zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu „Bez przedawnienia" - dokumentu mówiącego o pracy pionu śledczego Instytutu Pamięci Narodowej. Zapraszamy w środę 29 listopada 2017 r o godzinie 18.00 do Centrum Edukacyjnego IPN w Krakowie „Przystanek Historia” przy ul. Dunajewskiego 8.

Po emisji filmu odbędzie się dyskusja z udziałem:
- Beaty Kołaczyk – autorki filmu,
- dr. hab. Filipa Musiała – dyrektora Oddziału IPN w Krakowie,
- Marka Szczepanka – sekretarza programowego TVP Kraków,
- prok. Waldemara Szwieca – naczelnika oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie.

Prowadzenie: Roman Graczyk

Wstęp wolny.

 

Jubileuszowy Konkurs Szopki Krakowskiej oraz pokonkursowa wystawa - 7 grudnia 2017, od godz: 10:00 na Rynku Głównym w Krakowie

mhk_szopkiMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza wszystkich do udziału w tegorocznym 75. Jubileuszowym Konkursie Szopki Krakowskiej.

7 grudnia od godz. 10:00 czekamy na Ciebie na krakowskim Rynku Głównym, przy pomniku Adama Mickiewicza, gdzie uczestnicy konkursu będą prezentować swoje dzieła. Wraz z dźwiękami hejnału z Wieży Mariackiej, rozlegającego się w południe z wieży Kościoła Mariackiego, szopkarze barwnym korowodem przejdą wokół Rynku Głównego. Następnie szopki zostaną przewiezione do oddziału Celestat (ul. Lubicz 16) , gdzie będzie obradować Jury Konkursu, pod przewodnictwem dyrektora Muzeum Michała Niezabitowskiego, a w jego skład wchodzą: etnografowie, historycy sztuki, artyści plastycy, pracownicy Muzeum Historycznego oraz Muzeum Etnograficznego.

Ogłoszenie wyników nastąpi w niedzielę 10 grudnia o godz. 14.00 w sali audytoryjnej Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35). Tego samego dnia o godz. 16:00 zapraszamy do Celestatu na otwarcie pokonkursowej wystawy szopek, podczas którego uroczyście zaświecimy szopkę w Ogrodzie Strzeleckim jako Szopkarze w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Wszystkie zgłoszone szopki są tradycyjnie prezentowane na wystawie, wyjątkowo w oddziale Celestat (u. Lubicz 16), którą będzie można zwiedzać w dniach 11.12.2017 – 25.02.2018.

Więcej…
 

Grudzień w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

grudzien_okknhZima zagościła już u nas na dobre i zaczęły się nowe propozycje Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na ciekawe spędzenie czasu wolnego. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia, co będzie się działo w grudniu. A będzie się działo dużo, kolorowo i muzycznie oraz typowo świątecznie...

Zachęcamy wszystkich do udziału w organizowanych wydarzeniach!
Dział Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Szczegóły w załączonym newsletterze.

 

Klub Rodziców: Dogoń Pegaza - kreatywne rysowanie

303_grudzienKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 4.12. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na międzypokoleniowe kreatywne zajęcia dla dzieci 6-9 lat i ich opiekunów. 4 grudnia zapraszamy na Kreatywne rysowanie – warsztaty z Robertem Trojanowskim.

Zajęcia w ramach cyklu Dogoń Pegaza podzielone są na różne aktywności. Rozwijają dzieci wszechstronnie, a dzięki udziałowi w zajęciach rodziców lub opiekunów dają możliwość wspólnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie i nabycia nowych umiejętności.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Projekt Wspólna Sobota: Szopka nowohucka - kreatywne warsztaty rodzinna

jedrus_szopkaSzopka jest nieodłącznym elementem świąt w Krakowie. Klub Jędruś (os. Centrum A 6a) dnia 2.12. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na rodzinne warsztaty kreatywne, podczas których dzieci z opiekunami pod okiem instruktorów przygotują tradycyjną szopkę krakowską z elementami nowohuckimi. Prowadzenie: Anna Ratecka

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Wielki Rock dla Małych Serc

rockSzanowni Państwo, 2 grudnia w kinie Kijów.Centrum odbędzie się - już po raz 4 - koncert charytatywny "Wielki Rock dla Małych Serc".

Więcej…
 


Strona 9 z 125


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)