Dzielnica XVIII

Dzień Grębałowa: Historycznym szlakiem przez Grębałów

dzien_grebalowaKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 25.06. o godz. 10:30 zaprasza na Dzień Grębałowa.

Więcej…
 

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

osp_zaporszenieZarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnych RP Kraków - Grodzki oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Przylasku Rusieckim zaprasza na powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta Krakowa, które odbędą się 18 czerwca 2017 roku o godz. 10:00 na obiekcie Klubu Sportowego "ZŁOMEX", Branice ul. Karaszewicza - Tokarzewskiego 29.

Więcej…
 

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

zpit3Szanowni Państwo, Kierownictwo Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA serdecznie zaprasza na koncert z okazji zakończenia sezonu kulturalnego 2016/2017, który odbędzie się w dniu 18 czerwca 2017 roku o godz. 17:00 na scenie plenerowej Nowohuckiego Centrum Kultury.

Więcej…
 

Warsztaty wakacyjne w Ośrodku Kultury Norwida, ARTzonie oraz Klubie Kuźnia!

warsztaty_wakacyjneAnimatorzy Ośrodka Kultury im C. K. Norwida w dniach 26.06. - 14.07. zapraszają dzieciaki na wspaniałe zajęcia w czasie pierwszych dni wakacji! Warsztaty odbędą się w okresie od 26 czerwca do 14 lipca 2017 r. (poniedziałek-piątek) w trzech placówkach: budynku głównym Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5), ARTzonie (os. Górali 4) oraz Klubie Kuźnia (os. Złotego Wieku 14). W programie jak co roku znajduje się wiele ciekawych zajęć, warsztatów i krótkich wycieczek – żadny podopieczny na nudę narzekać nie będzie!

Więcej…
 

Klub Rodziców - Pastelowy stragan

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) zaprasza na spotkanie Klubu Rodziców 14.06. w godz. 17.00 - 18.00.

Dzieci wspólnie z rodzicami wykonają ekologiczną piramidę szczęścia. Piramida szczęścia zostanie wykonana z owoców i warzyw, z których następnie dzieci przygotują dla siebie i rodziców sok. Trening umiejętności będzie polegał na doborze odpowiednich owoców i warzyw do wykonania zdrowego i smacznego napoju. Dzieci dostaną również do wykonania proste zadania związane z doborem składników żywieniowych w codziennym żywieniu: poznają proporcje codziennego spożywania węglowodanów, białka, owoców, warzyw i innych składników żywieniowych.

Następnie dzieci ułożą z papierowych puzzli kompozycję koszyka rozmaitości, w którym znajdą się najbardziej wartościowe składniki codziennej diety. W ten sposób powstanie pastelowy stragan wypełniony artykułami prawidłowego żywienia.

W drugiej części spotkania odbędą się zabawy muzyczne dla najmłodszych oraz zabawy integracyjne Dzieci-Rodzice. W nawiązaniu do pierwszej części spotkania przygotowane zostały piosenki związane z owocami i warzywami. Dzieci będą „zbierać” jabłka, gruszki, truskawki, oraz wykopywać z grządek wybrane warzywa.

Więcej…
 

Połącz przyjemne z pożytecznym i dołącz do nas na Piknikach Obywatelskich

pikniki_obywatelskiePikniki obywatelskie to nie tylko doskonała okazja do zapoznania się z projektami zgłoszonymi w tegorocznym Budżecie Obywatelskim, ale też możliwość uczestniczenia w licznych atrakcjach towarzyszących dla małych i dużych. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach z animatorem, zaś dorośli w tym czasie, mogą odpocząć w naszej strefie relaksu, posilić się w jednym z kilku mobilnych punktów gastronomicznych (food track) lub skorzystać z bezpłatnych usług stacji naprawy rowerów.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Tańczące stopy

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 21.06. w godz. 17:00 - 18:00 zaprasza na zajęcia rytmiczne dla dzieci z rodzicem/opiekunem. Podczas zajęć wykorzystane zostaną instrumenty muzyczne takie jak: grzechotki, gwizdki. Zajęcia odbywają się w małej grupie w bezpiecznej obecności rodziców/opiekunów. Po uzgodnieniu z prowadzącą – dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach bez opiekuna ucząc się samodzielności.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Korowód Nowohucki z okazji Dni Nowej Huty

korowod_nowohucki2Korowód Nowohucki to projekt realizowany przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida od 2016 r. Z okazji tegorocznych Dni Nowej Huty barwny korowód postaci związanych z historią dzielnicy zaistnieje w rzeczywistości! Ulicami dzielnicy przejdą aktorzy Teatru Ludowego, orkiestra, Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego, radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz animatorzy kultury.

O godz. 16.30 aktorzy Teatru Ludowego przebrani za postaci ukazane w Korowodzie wyruszą sprzed Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) wraz z orkiestrą i animatorami kultury. O godz. 17.00 w Parku Ratuszowym nieopodal Szkoły Podstawowej nr 88 im. S. Żeromskiego do Korowodu dołączy na koniach Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego z Mogiły oraz radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Następnie wszyscy razem przejdą al. Róż przez Plac Centralny na teren zielony przy os. Centrum E, gdzie zaplanowano obchody Dni Nowej Huty. Tam odbędzie się prezentacja wszystkich 20 postaci przedstawionych w Korowodzie.

W ramach projektu Korowód Nowohucki, zainicjowanemu dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”, powstała grafika komputerowej przedstawiającej w formie korowodu 20 postaci charakterystycznych dla terenów dzisiejszej Nowej Huty. Reprezentują one różne okresy w historii i będąc ważne dla miejscowej społeczności, ilustrują dzieje lokalnej kultury. W Korowodzie znajdują się postaci od legendarnej Wandy do Bogdana Łyszkiewicza z zespołu „Chłopcy z Placu Broni”.

Więcej…
 

Dni Nowej Huty 2017

dni-nowej-hutyMamy zaszczyt zaprosić Państwa na Dni Nowej Huty 2017, które odbędą się dnia 10.06 (sobota) w godzinach od 14:00 do 22:00 na Łąkach Nowohuckich (między NCK a os. Centrum E).

W programie m.in. festyn rodzinny, występy znanych artystów oraz wiele wydarzeń towarzyszących. Podczas imprezy będą zbierane datki na rzecz podopiecznych fundacji Matio, opiekującej się dziećmi chorymi na mukowiscydozę.

Serdecznie zapraszamy!

 

Akademia Archeologiczna - zajęcia dla ciekawych świata!

akademia_archeologicznaDnia 24.06. o godz 11:00 zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat na wyjątkowe warsztaty, które zdradzają tajniki ciekawej pracy archeologa oraz pozwalają w przystępny sposób zapoznać się z historią!

Więcej…
 

Dzień Przyjaciela

najlepszy_przyjacielKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 13.06. o godz. 17:00 zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego świętowania jednego z najbardziej przyjemnych świąt w kalendarzu – Dnia Przyjaciela. Podczas imprezy poznamy cechy prawdziwego przyjaciela, dowiemy się czy przyjaciel wspiera Cię, potrafi rozmawiać z Tobą godzinami, zawsze jest, gdy go potrzebujesz, potrafi się poświęcić, zawsze ma dla Ciebie czas, wybaczy wszystko. W programie znajdą się też zespołowe gry i zabawy sportowe oraz konkurs plastyczny „Mój najlepszy przyjaciel".

Wstęp wolny.

 


Strona 9 z 102


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)