Dzielnica XVIII

Warsztaty dla rodziców: Pierwszy rok życia dziecka

klub_jedrusWarsztaty adresowane do – obecnych i przyszłych - rodziców niemowląt. Podczas zajęć dyskutowane i ćwiczone będą najważniejsze elementy opieki i rozwoju dzieci w pierwszym roku życia. W szczególności mowa będzie o sposobach podnoszenia, trzymania i noszenia oraz układania niemowląt w łóżeczkach, zasadach ubierania i zmieniania pieluszek, wyborze odpowiednich sprzętów i zabawek oraz dobieraniu zabaw wspomagających zdrowy rozwój psychomotoryczny dziecka w różnym wieku. Warsztaty poprowadzi Magdalena Rusiecka.

5.10. godz. 10.00-11.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Klub Rodziców: Gimnastyka dla małych i dużych

klub_jedrusGimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Joanna Augustyniak.

4.10. godz. 17.00-18.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Klub Rodziców: W zdrowym ciele zdrowy duch

karinoWarto pamiętać, że rozwijając sprawność ruchową dziecka pozytywnie wpływamy na jego rozwój umysłowy. Aktywność fizyczna nie tylko zapewnia poprawę koncentracji, ale też intensyfikuje procesy poznawcze. Zajęcia, prowadzone przez Renatę Cybulską, łączą w sobie elementy o charakterze edukacyjnym z zabawami ruchowymi.

2.10. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Operacja "Cezary", czyli jak MBP grało z CIA fałszywą kartą WiN – wykład na Przystanku Historia

Szanowni Państwo, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” zapraszają na wykład dr. Wojciecha Frazika, zatytułowany Operacja „Cezary”, czyli jak MBP grało z CIA fałszywą kartą WiN.

3 października 2018 r. godz. 18.00, Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej).

Jak doszło do wyrafinowanej gry operacyjnej komunistycznej bezpieki z CIA i SIS w celu dezinformacji tych agencji wywiadowczych oraz dezintegracji polskich środowisk niepodległościowych w kraju i na emigracji? Jaki był finał i konsekwencje owej gry? Jakie tajemnice na jej temat wciąż skrywają archiwa?

Odpowiedzi przyniesie wykład dr. Frazika z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Krakowie, znawcy problematyki konspiracji niepodległościowej i komunistycznego aparatu represji w PRL, redaktora naczelnego „Zeszytów Historycznych WiN-u”.

 

Dzień Rodzin Osiemnastki

dzien_rodzin_osiemnastki

 

56. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Maleńczuk gra Młynarskiego

56_nhdnWojciech Młynarski - wybitny polski artysta, poeta i reżyser. Autor niezliczonej ilości tekstów piosenek. Bogata spuścizna Młynarskiego, ciągle żywa i ciągle aktualna, została na nowo zinterpretowana przez nietuzinkowego i nieszablonowego krakowskiego artystę – Macieja Maleńczuka, który z programem Maleńczuk gra Młynarskiego, już 30 września wystąpi w nowohuckiej Alei Róż w ramach cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Jako support zagra doskonale znany lokalnej publiczności Marcin Bzyk z zespołem.

Organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zapraszają już po raz 56. mieszkańców Krakowa do bezpłatnego udziału w życiu kulturalnym miasta. Gościa wrześniowego koncertu - Macieja Maleńczuka – chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Artysta, który swoją ścieżkę muzyczną rozpoczął od występowania na ulicy, dziś należy do grona najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiej sceny muzycznej. Wokalista i instrumentalista takich zespołów jak Püdelsi czy Homo Twist, autor kilkunastu albumów solowych, współautor i uczestnik wielu projektów muzycznych. Wydana 13 października 2017 r. płyta Maleńczuk gra Młynarskiego, w styczniu br. osiągnęła status złotej. Na płycie znalazł się wybór 12 utworów z dorobku Wojciecha Młynarskiego, a wśród nich m.in. Absolutnie, Jeszcze w zielone gramy, Co by tu jeszcze, W co się bawić czy Żniwna dziewczyna. Utwory z płyty wraz z kilkoma piosenkami z autorskiego repertuaru Maciej Maleńczuk zaprezentuje podczas koncertu w Nowej Hucie.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zumba dla rodzin

karinoKlub Rodziców w Klubie Karino zaprasza na zajęcia z cyklu Klubowa Skarbnica Rodzinna, prowadzone przez Kamila Nowaka. Zumba to trening aerobowy w rytm latynoskiej muzyki. To połączenie tańca z ćwiczeniami fizycznymi, przez co aktywność staje się dobrą zabawą. Zajęcia zumby pozytywnie wpływają na kondycję i zdrowie człowieka: dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu.

4.10. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Z tańcem dookoła świata

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl „Z tańcem dookoła świata” przybliża tradycje taneczne różnych narodów i regionów. Uczestnicy sporządzają pod okiem instruktora mapę świata, wybierają kraje, które ich zaciekawiły i które chciałyby odwiedzić, uczą się charakterystycznych tańców. Zajęcia prowadzi Kamil Nowak - pasjonat tańca, posiadający duże umiejętności taneczne.

4.10. godz. 16.00-17.00, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Inauguracja wystawy o historii 20. Pułku Piechoty Ziemi Krakowskiej w latach 1918-1939

Szanowni Państwo, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, Muzeum 20. Pułku Piechoty Ziemi Krakowskiej oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień '39” zapraszają na inaugurację wystawy o historii 20. Pułku Piechoty Ziemi Krakowskiej w latach 1918-1939. Odbędzie się ona w siedzibie Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).

4 października 2018 r., godz. 18.00

Więcej…
 

Zaproszenie na konferencję "Papież zza żelaznej kurtyny. Wpływ pontyfikatu Jana Pawła II na państwa i Kościoły bloku sowieckiego"

pope Szanowni Państwo. 16 października br. mija 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, wydarzenia, które zmieniło nie tylko Kościół, ale przyczyniło się również do głębokich zmian geopolitycznych i upadku Związku Sowieckiego.

Serdecznie zapraszamy na konferencję "Papież zza żelaznej kurtyny. Wpływ pontyfikatu Jana Pawła II na państwa i Kościoły bloku sowieckiego" organizowaną przez Instytut Pamięci Narodowej i węgierski Komitet Pamięci Narodowej, która odbywać się będzie w dniach 9-10 października w Krakowie, a zakończy 12 października w Budapeszcie.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji.

 

24. Dni Norwidowskie

dni_norwidowskie_2018 W dniach 6 -7 października 2018 r. w Krakowie odbędą się 24. Dni Norwidowskie organizowane przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Festiwal ma na celu przybliżenie twórczości tego wybitnego, wszechstronnego i ponadczasowego artysty.

Festiwal rozpocznie warsztat kreatywnego pisania z Loesje, który inspirowany będzie twórczością Cypriana Kamila Norwida. Loesje to imię młodej Holenderki, które od ponad 30 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami, to również grupa ludzi działających na całym świecie na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Warsztaty Loesje inicjują dyskusje na wybrane tematy, zapraszają do konstruktywnego korzystania z wolności wypowiedzi – ćwiczą umiejętność praktykowania i wyrażania własnej opinii przy jednoczesnym poszanowaniu odmiennych poglądów. Warsztat odbędzie się w sobotę 6 października o godzinie 14.30 w siedzibie OKN, na os. Górali 5, wstęp jest wolny jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Więcej…
 


Strona 9 z 175


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)