Dzielnica XVIII

O edukacji w 2012 r.

Jak co roku, radni Dzielnicy XVIII uczestniczyli w przeglądzie technicznym placówek oświatowych działających na terenie naszej dzielnicy. Nowa Huta ma na swoim terenie największą liczbę szkół i przedszkoli w mieście. Jest ich w sumie około 30, nie licząc szkół średnich i żłobków.
Wspólnie z przedstawicielem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa radni przyglądali się potrzebom remontowym, zgłaszanym przez dyrektorów placówek oświatowych, w perspektywie 2013 roku. Trzeba podkreślić, że gospodarze byli dobrze przygotowani na wizytę komisji i w sposób rzeczowy przedstawiali problemy techniczne budynków i okalających je terenów.

Więcej…
 

XVI Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta

Scrabble to najpopularniejsza na świecie gra słowna, polegająca na układaniu wyrazów z dolosowanych liter o odpowiedniej wartości punktowej. Oprócz elementów rywalizacyjnych i wykorzystania umiejętności logicznego myślenia, ta intelektualna rozrywka popularyzuje piękno i poprawne używanie języka polskiego.
Mistrzostwa Krakowa w Scrabble odbędą się już po raz XVI i wzorem poprzednich lat należeć będą do prestiżowego cyklu Grand Prix, który obejmuje najważniejsze turnieje w roku. Turniej zaliczany będzie do krajowego rankingu i zagrają w nim zawodnicy z całej Polski. Otwarta formuła gry pozwala wziąć udział każdemu, kto minimum 30 minut przed początkiem zawodów zgłosi swą obecność sędziemu.

Więcej…
 

XVI Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble

W ostatni weekend, 28-29 lipca, w Nowohuckim Centrum Kultury odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble, turniej pod patronatem Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. W zawodach wzięło udział 102 zawodników z całej Polski, w tym aktualny mistrz Polski Mirosław Uglik. Zwyciężył jednak jeden z jego poprzedników, mistrz Polski 2003, Kazimierz Merklejn – utytułowany zawodnik, który przez długi czas był także liderem ogólnopolskiego rankingu. Co ciekawe, był to gracz, który przebył najdłuższą drogę aby zagrać w krakowskich zawodach – przyjechał aż ze Szczecina. Kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy z Krakowa – Dariusz Dzierża i Jacek Pietruszka. Aby największe trofea nie dublowały się, puchar dla najlepszego Krakowianina, ufundowany przez Radę Dzielnicy XVIII, został przyznany Grzegorzowi Kwietniowi, który zajął 6 miejsce. Rada Dzielnicy nagrodziła statuetką także najmłodszego zawodnika – 12-letniego Alberta Połomskiego z Ostrowa Wielkopolskiego. Nagroda dla najlepszej zawodniczki powędrowała zaś do Magdaleny Kublik z Warszawy.

Więcej…
 

Ogródki jordanowskie jak nowe

RADA - DLA MILUSIŃSKICH

Dobra wiadomość dla najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy. Rada Dzielnicy XVIII przekazała środki na projekty określające doposażenie i zakup urządzeń do 7 ogródków jordanowskich w osiedlach: Krakowiaków 13-43, Na Skarpie 43, Willowym 22a, Zielonym 18, Centrum C 10 oraz w os. Ogrodowym 6 – 8, Zgody 8 i w Przylasku Rusieckim. Takim wzorcowym miejscem dla zabawy najmłodszych, może być ogródek jordanowski w os. Kolorowym, w którym rok temu zainstalowano nowe urządzenia m.in. „oberek”, bo tak nazywa się widoczny na zdjęciu „kombajn” zabawowy, łączący funkcje zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, drabinki i mostu. Chwalą sobie ten ogródek mamy, a dzieci spokojnie się bawią w zazielenionym, ogrodzonym, dobrze wyposażonym i co ważne – położonym z daleka od ulic terenie.

Więcej…
 

WOLONTARIAT – KAŻDY MOŻE POMAGAĆ

Już 9 lipca 2012 r. o godzinie 17.00 zapraszamy serdecznie do naszego hospicjum na szkolenie wstępne dla osób zainteresowanych wolontariatem w zespole wolontariuszy. W programie spotkania jak zwykle przedstawimy:
historię naszego stowarzyszenia, omówimy regulacje prawne i zasady korzystania z pracy wolontariuszy, przedstawimy problematykę opieki nad osobą chorą w naszej placówce oraz zaprezentujemy formy wolontariatu jakie funkcjonują w Hospicjum św. Łazarza. Zapraszamy gorąco do udziału w spotkaniu, podczas którego mogą Państwo bliżej poznać naszą działalność oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 12 641 46 58 w dniach: poniedziałek, środa, czwartek w godzinach 12.30 – 16.30 oraz we wtorek i piątek w godzinach 12.30 – 15.00.

Więcej…
 

Turniej piłki nożnej Krak Gol 2012

15 czerwca br. odbędzie się turniej piłki nożnej Krak Gol 2012. Eliminacje będą miały miejsce na stadionie MOS Krakus os. Szkolne 39. Organizatorami turnieju są Dzielnica XVIII - Nowa Huta i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków - Nowa Huta. Zgłoszenia można nadsyłać do 8 czerwca na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faks: 12 644 22 72. Regulamin jest dostępny do pobrania tutaj.

 

Klubowa miejsko-wiejska Nowa Huta

Ośrodek Kultury – Kraków Nowa Huta, jest gminną instytucją kultury. Kieruje swa ofertę przede wszystkim do społeczności lokalnych. Ośrodek prowadzi działalność kulturalną w oparciu o dwanaście klubów środowiskowych, znajdujących się na terenie czterech dzielnic nowohuckich. Siedem z nich, zlokalizowanych jest na terenie Dzielnicy XVIII, w tym cztery - w osiedlach peryferyjnych. Program działania tych klubów, odpowiada przede wszystkim na potrzeby mieszkańców i to nie tylko tych najmłodszych, ale również seniorów.
Co ciekawego dzieje się w osiedlowych klubach Ośrodka Kultury - Kraków Nowa Huta?

Więcej…
 

Inwestycje w Osiemnastce

Z przewodniczącym Dzielnicy XVIII Stanisławem Morycem i członkiem zarządu Mariuszem Wodą rozmawiamy na temat realizacji inwestycji na terenie Dzielnicy.
Redakcja: Połowa roku to dobry czas na pierwsze podsumowanie zadań. Jak ich realizacja wygląda na terenie Dzielnicy.
Stanisław Moryc: W zakresie zadań z infrastruktury - remonty chodników, modernizacje dróg i miejsc postojowych - mamy zrealizowane około 65% założonego planu. Praktycznie zostały wykonane wszystkie zadania na terenach podmiejskich. Przeprowadzono remont chodnika przy ul. Wróżenickiej oraz wykonano nakładki asfaltowe między innymi na ulicach: Plażowa, Kłosowa, Ciekowiec, Rudni, Ziemska, Rusiecka, Trzcinowa oraz Drożyska wraz z wyjazdem na ul. Brzeską.

Więcej…
 

Poznajmy radnych Dzielnicy XVIII – Andrzej KOWALIK

MOJE POLA NADZIEI
Andrzej Kowalik jest radnym z os. Krakowiaków i przewodniczącym Komisji Edukacji, Turystyki i Sportu Rady Dzielnicy XVIII. Nowa Huta to…moja mała ojczyzna. Jestem stąd, z os. Krakowiaków: tu się urodziłem wychowałem, grałem w piłkę w drużynie podwórkowej, założyłem rodzinę. Nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej.

Więcej…
 

Zegar na Placu Centralnym

Z uwagi na przeprowadzany remont instalacji elektrycznej w budynku os. Centrum D 1, na którym znajduje się zegar mogą wystąpić przerwy w pracy zegara.

 

Konsultacje z mieszkańcami w sprawie propozycji zmiany granic Dzielnic Miasta Krakowa

W związku z podjęciem uchwały Rady Miasta Krakowa nr XLV/596/12 z dnia 16 maja 2012 w sprawie konsultacji z mieszkańcami w sprawie propozycji zmiany granic Dzielnic, przedstawiamy informację Prezydenta Miasta Krakowa oraz załącznik stanowiący propozycję zmian granic. Materiały dotyczące konsultacji z mieszkańcami są do wglądu w siedzibie Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta od dnia 1 czerwca 2012 przez okres 30 dni. W tym czasie mieszkańcy mogą składać pisemne opinie i wnioski w przedmiocie zmian granic Dzielnic.

Informacja Prezydenta Miasta Krakowa

Załącznik do Uchwały Nr XXXIX/514/12 Rady Miasta Krakowa z dnia 7 marca 2012 r.

 


Strona 81 z 90


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)