Dzielnica XVIII

Dawne ozdoby choinkowe - warsztaty

ozdobyKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Wolica, ul. Drożyska 3c) dnia 7.12. o godz. 17:00 świąteczne warsztaty tworzenia ozdób choinkowych. Dawniej, zanim na choinkach zaczęły królować szklane bombki, większość ozdób własnoręcznie robiono samemu. Łańcuchy klejono z kolorowych bibułek i słomek, złotą farbką malowano szyszki i włoskie orzechy, z wydmuszek jaj wyczarowywano aniołki i ptaszki, wycinano papierowe gwiazdy. Na świątecznych warsztatach dla dzieci i dorosłych pragniemy przypomnieć zapomnianą już nieco sztukę ręcznego wykonywania ozdób na choinkę, aby choć przez chwilę poczuć radość tworzenia.

Wstęp wolny.

 

Kolędowanie w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

koledowanieNowohucka Biblioteka Publiczna Filia Nr 1, os. Młodości 8 dnia 8.12. o godz. 16:30 zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Więcej…
 

Dwunastu Wspaniałych - pierwsza odsłona Kalendarza Mistrzów Paraolimpijskich na 2016 rok

paraolimpijczycyParaolimpijczyk to siła, moc, odwaga, determinacja w dążeniu do wyznaczonego celu. To upór, który doprowadza każdego z nich z osobna do zwycięstwa, zarówno w sporcie, jak i w życiu. Dwunastu wspaniałych Paraolimpijczyków postanowiło uwiecznić swoje osiągnięcia i sylwetki w drugiej już edycji Kalendarza Paraolimpijczycy 2016!

Więcej…
 

Mikołaju, zostań z nami – czyli budujemy wioskę świętego Mikołaja

zostanKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 5.12. w godz. 11:00 - 12:00 zaprasza na wspólne budowanie wioski św. Mikołaja.

Więcej…
 

DKF Kropka: Pokaz filmów Warszawskiej Szkoły Filmowej

dkf-kropkaKino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, dnia 7.12. o godz. 19.00 zaprasza na pokaz filmów Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wstęp wolny!

Więcej…
 

Czas Zatrzymany. Spotkanie z cyklu NH Rh+ Dziedzictwo i tożsamość Nowej Huty.

nhrh+Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5 dnia 15.12. o godz. 18:00 zaprasza na spotkanie z Adamem Gryczyńskim - pedagogiem, animatorem kultury, fotografem, dokumentalistą i redaktorem serii „Czas zatrzymany”, poświęconej dziedzictwu kulturowemu Nowej Huty sprzed 1949 r.

Więcej…
 

IX Nowohucki Konkurs Kolęd i Pastorałek

konkurs-koledMamy zaszczyt zaprosić Państwa na IX Nowohucki Konkurs Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się dnia 9.12. w Parafii Matki Bożej Pocieszenie w Krakowie ul. Bulwarowa 15A. Szczegółowy plan konkursu, regulamin raz karta zgłoszenia dostępne są pod poniższymi adresami:

http://facebook.com/NowohuckiKonkursKoled
http://nowohuckie.pl/konkurs-koled

 

Spektakle baletowe na deskach NCK

baletMamy zaszczyt zaprosić Państwa na dwa spektakle baletowe Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu, które wystawione zostaną na deksach Nowohuckiego Centrum Kultury.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Spotkanie z logopedą

logopedaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 5.12. w godz. 15:00 - 16:00 zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Klubu Rodziców. Tym razem gościem będzie ekspert w dziedzinie logopedii. Spotkanie składać się będzie z mini-wykładu i części, podczas której rodzice będą mogli zadawać pytania oraz prosić o porady związane z rozwojem mowy u dzieci. Wstęp wolny.

 

Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty – Grębałów

750-lat-grebalowaMuzeum Historyczne Miasta Krakowa Oddział Dzieje Nowe Huty, os. Słoneczne 16 dnia 7.12. o godz. 17:00 zaprasza na oprowadzanie kuratorskie Macieja Mieziana po wystawie z cyklu „Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty”, poświęconej dawnej wsi Grębałów. Wstęp wolny.

O wystawie:

„Jak tu mówić co więcej o wiosce, o której zaledwie da się prozą powiedzieć, że tam orzą, sieją i zbierają zboże, a to wszystko na małą skalę” – pisał o Grębałowie dziewiętnastowieczny pamiętnikarz Kazimierz Girtler.

Więcej…
 

Coraz Bliżej Święta! Targi, warsztaty, atrakcje rodzinne.

coraz-blizej-swietaCoraz bliżej święta, dlatego Ośrodek Kultury Norwida zaprasza dnia 12.12. w godz. 11.00 – 17.00 na wielkie przygotowania!

Moc atrakcji to za mało powiedziane. W programie wydarzenia znajdują się targi sztuki użytkowej inspirowanej nadchodzącymi świętami oraz kiermasz książek – czyli najlepsze propozycje na oryginalny prezent. Ambitni będą mogli wykonać podarunek lub ozdobę świąteczną samodzielnie w czasie warsztatów dla dzieci lub całych rodzin. Miłośnicy kina także nie wyjdą zawiedzeni! Nie sposób wymienić, trzeba to zobaczyć!

Więcej…
 


Strona 81 z 108


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)