Dzielnica XVIII

Ferie zimowe MBP NH 2017

ferie_mbpZapraszamy grupy zorganizowane oraz dzieci w wieku szkolnym na bezpłatne zajęcia z instruktorami KSOS-u w okresie ferii od 30.01. do 10.02.2017 r.

GODZINY WEJŚĆ:
10.00 – 11.00,
11.00 – 12.00,
12.00 – 13.00,
13.00 – 14.00

Zapisy w sekretariacie MBP w godz. Od 9.00 do 15.00
nr tel. 12  644 59 39
oraz w recepcji w godz. od 15.00 do 21.00

 

ANTY-NUDA: Wiklina papierowa

anty_nudaKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 26.01. o godz. 16:30 zaprasza na kolejne z cyklu warsztatów dla dorosłych Anty-nuda. Masz wolny czas przyjdź do nas. Tematem spotkania będzie papierowa wiklina. W czasie warsztatów nauczymy się jak przygotować papierową wiklinę oraz jak krok po kroku wykonać z niej lampkę nocną. Każdy z uczestników opuści spotkanie z samodzielnie wykonaną pracą.

Wstęp: 5 zł

 

Praca po Praktykach w Niemczech

praktyki_niemcyZapraszamy do udziału w ciekawym międzynarodowym projekcie – Praktyki w Niemczech, finansowanym ze środków Unii Europejskiej  i realizowanym na zlecenie Ministerstwa Rozwoju. Dotacja na osobę w ramach projektu wynosi ponad 30 tysięcy złotych!

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY!

Udział w projekcie daje możliwość rozwoju zawodowego,  poprzez nabycie nowych kompetencji, w tym językowych, zdobycie ciekawego doświadczenia zawodowego za granicą oraz wzmocnienie pewności siebie i umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach.

Więcej…
 

Ferie tuż, tuż... - program wydarzeń na ferie w Klubach Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta

Ferie tuż, tuż, więc wszystkim, którzy jeszcze nie zaplanowali nic na ten czas dla swoich Pociech, przypominamy o propozycjach wydarzeń w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Szczegółowe programy można znaleźć po kliknięciu w nazwę danego Klubu.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej…
 

Z kolędą przez wieki!

koleda_wiekiKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 22.01. o godz. 15:00 zaprasza na wspólne kolędowanie.

Więcej…
 

Czy rak to wyrok, czyli o profilaktyce chorób nowotworowych

rak_wyrokKlub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 19.01. o godz. 16:30 zaprasza na spotkanie, którego celem będzie zapoznanie uczestników z profilaktyką chorób nowotworowych, która jest podstawą w walce z rakiem i zapominać o niej nie można. Na to, czy dopadną nas choroby nowotworowe, wpływa wiele czynników. Zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta mają tu znaczenie ogromne, nic więc dziwnego, że to one w profilaktyce chorób nowotworowych zajmują najważniejsze miejsce. Doskonałe rezultaty mogą osiągnąć te osoby, których dieta wykazuje się dużą różnorodnością.

Wstęp wolny.

 

Kryptonim 27 - widowisko inspirowane twórczością Z. Beksińskiego

kryptonim_27Szanowni Państwo, zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury na widowsko Art Color Ballet pt. "Kryptonim 27", czyli magia i tajemniczość obrazów Mistrza Beksińskiego przeniesiona na scenę!

Muzyka, taniec, wizualizacje, wszystko, by spróbować odczytać ukryte znaczenie dzieł. Widz wniknie w przestrzeń stworzoną z ruchomych obrazów, niesamowitych figur tanecznych, wykonywanej na żywo muzyki. Między jawą i snem, w galerii i na deskach sceny – w niejasnym planie fantastycznych wizji, ukrytych lęków, nadwrażliwej wyobraźni…

Więcej…
 

Gotuj po hiszpańsku

gotuj_po_hiszpanskuW poniedziałek 9 stycznia ruszyła rekrutacja do IV edycji międzynarodowego projektu „Gotuj po hiszpańsku”.

Uczestnikiem może być osoba w wieku 18-35 lat, niepracująca i chcąca zdobyć doświadczenie w zawodzie kucharz w kuchni śródziemnomorskiej.

W programie: kurs językowy przygotowujący do wyjazdu, 70 dni pobytu w Hiszpanii, w tym kurs językowy, kurs kuchni hiszpańskiej oraz praktyki w renomowanych hiszpańskich restauracjach. Po powrocie zapewnione jest również wsparcie w znalezieniu zatrudnienia.

Więcej…
 

Wykład: Gwiazdy filmowe - wczoraj i dziś

gwiazdy_filmoweNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 23.01. o godz. 15:00 zaprasza na wykład poświęcony gwiazdom filmowym, który wygłosi Anita Piotrowska – krytyk filmowy, dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”. Podczas spotkania słuchacze zostaną zapoznani m.in. z kultem narodzin gwiazdy w kontekście mitologii i religii, poznają informacje na temat przemysłu filmowego Hollywood i fenomenu Bollywood na wybranych przykładach. Prowadząca zaprezentuje także jak zmieniał się status gwiazdy filmowej na przestrzeni lat i jaki wpływ mają na niego współczesne technologie tj. telewizja czy Internet. Nie zabraknie także przykładów polskich gwiazd filmowych kina przedwojennego, czasów powojennych i kina współczesnego.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

Bo jak nie MY to...kto? - czyli magiczne jasełka w ZSOS 1

jaselka_zsos1Przed Świętami Bożego Narodzenia wiele się mówi o różnych zwyczajach i tradycjach… i my też pomyśleliśmy, że może warto wprowadzić do naszej szkoły jakiś nowy zwyczaj, formułę… Tak zrodził się pomysł, aby jasełka w tym roku przygotowali nauczyciele. Nie ukrywam - był to strzał w dziesiątkę! Nasza trupa stworzyła przedstawienie, które - sądząc po reakcjach zaproszonych gości – można zaliczyć do wyjątkowych i bardzo udanych. Sam proces tworzenia jasełek dostarczył nam wielu pozytywnych doznań, wpłynął na integrację, odkrył kilka niezwykłych talentów, pobudzał twórczo, działał terapeutycznie…

Więcej…
 

Nabór do Zerówki Baletowej i Zespołu Baletowego Gaduły

zerowka_baletowaKlub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) ogłasza nabór na II semestr zajęć baletowych dla dzieci, które kochają taniec i chcą przeżyć wspaniałą przygodę związaną z tańcem. Klub zaprasza dzieci w wieku od 5 do 7 lat do zerówki baletowej i dzieci od 7 do 14 lat do zespołu baletowego Gaduły. Informacje i zapisy w Klubie Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta - os. Zgody 1 lub tel. 12 644 24 32 w. 28.

Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu:
Zerówka baletowa - poniedziałki, piątki: 16.00-17.15, środy: 17.00-18.00
Grupa starsza - poniedziałki, piątki: 17.30-20.00, środy: 18.00-20.00

Koszt: 90 zł/miesiąc

Więcej…
 


Strona 81 z 152


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)