Dzielnica XVIII

Nowohucka Akademia Seniora - Inauguracja 2016/2017

stary_teatrNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 3.10.2016 o godz. 16:00 zaprasza na jubileuszowe spotkanie - Akademia rozpocznie w październiku siódmy rok swojej działalności. Podczas inauguracji zostaną wręczone indeksy nowym członkom Akademii a wykład inauguracyjny pt. Stary teatr w latach 1970-1991 wygłosi Jerzy Fedorowicz. Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta serdecznie zapraszają wszystkich, którzy chcieliby poznać, czym jest Nowohucka Akademia Seniora.

Wstęp wolny.

 

Kawiarenka artystyczna

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na spotkanie pt. „Kawiarenka artystyczna” w ramach cyklu Biblioteka miejscem spotkań. Uczestnicy, będą mieli okazję wziąć udział w wernisażu prac ilustratorki książek edukacyjnych dla dzieci Joanny Babuli, artystki uczestniczącej w Programie „Derby Artystyczne 2016” Śląsk & Małopolska i województwa ościenne.

Graficzka tworzy od kilkunastu lat i współpracuje z największymi wydawcami w Polsce m.in. Wydawnictwem Olesiejuk, Grupą Wydawniczą Foksal, Wydawnictwem Papilon, czy Zielona Sowa. Prace artystki będzie można oglądać w Filii nr 9 od 29 września do 15 października 2016 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Wernisaż oraz spotkanie autorskie odbędą się 29 września 2016 r. o godz. 15.00 w Filii nr 9 w osiedlu Tysiąclecia 42.

 

Dokumentacja projektowa „Rozbudowa ul. Klasztornej na odcinku od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy” do konsultacji dla mieszkańców

Poniżej przestawiamy do pobrania dokumentację projektową dotyczącą rozbudowy ul. Klasztornej na odcinku od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy. Wszystkich mieszkańców zapraszamy do konsultacji projektu. Plan sytuacyjny w formie papierowej jest do wglądu w siedzibie Rady.

Więcej…
 

Bezpłatne porady prawne dla Seniorów

porady_seniorProjekt skierowany jest do Seniorów (osób powyżej 60 roku życia), mieszkających na terenie województwa małopolskiego, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i mających potrzebę skorzystania z informacji, konsultacji i porad prawnych/obywatelskich. Termin realizacji projektu: lipiec-grudzień 2016r.

Oprócz porad indywidualnych przeprowadzamy także warsztaty prawne pod hasłem „Wiem-Potrafię-Działam” o tematyce obejmującej zagadnienia takie jak: zasady bezpiecznego pożyczania, problematyka zadłużeń, sprawy mieszkaniowe, formy przekazywania własności oraz prawa pacjenta.

Więcej…
 

"Młodzi Proaktywni" - projekt dla mieszkańców miasta Kraków

proaktywniFundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI oraz Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT sp. z o.o. zapraszają osoby do 30. roku życia bierne zawodowo do uczestnictwa w projekcie „Młodzi Proaktywni”.

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z:

1. płatnych staży z możliwością późniejszego zatrudnienia. Każdy staż jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb uczestników.
2. bezpłatnych warsztatów i szkoleń zawodowych dopasowanych indywidualnych potrzeb i predyspozycji.
3. wsparcia osobistego opiekuna i innych specjalistów, również tych branżowych.
Udział w programie gwarantuje zwrot kosztów dojazdu na zajęcia i do miejsc stażowych.

Więcej…
 

CYBERSEC for Seniors - zaproszenie do udziału w bezpłatnych warsztatach

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy krakowskich Seniorów do udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących zasad bezpieczeństwa w użytkowaniu Internetu - CYBERSEC for Seniors. CYBERSEC for Seniors to specjalne wydarzenie towarzyszące II Europejskiemu Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC, które po raz kolejny zorganizowane zostanie właśnie w Krakowie. Zeszłoroczna edycja została uznana przez prestiżowy ranking Concise za jedną z pięciu najlepszych konferencji dotycząca cyberbezpieczeństwa w Europie. W tym roku poszerzamy format konferencji o kluczowe dla budowania systemu cyberbezpieczeństwa działania edukacyjne.

Więcej…
 

V Jubileuszowa Słoneczna IntGRAcja

Rozpoczynamy V edycję projektu edukacyjnego Słoneczna InteGRAcja, pt. „Nowohuckie Inspiracje” wraz Muzeum Historycznym Krakowa „Dzieje Nowej Huty”, Nowohucką Biblioteką Publiczną oraz Stowarzyszeniem „Szersze Horyzonty”.

W ramach projektu proponujemy BEZPŁATNE ZAJĘCIA warsztatowe w nowohuckim oddziale MHK oraz filiach Nowohuckiej Biblioteki, a także gry edukacyjne związane z naszą małą ojczyzną – Nową Hutą.

Więcej…
 

Szkoły odnowione witają uczniów po wakacjach!

murek


Nowe okna w ZSOS
nr 1 na os. Handlowym

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Tysiące dzieci i młodzieży wróciło w Nowej Hucie do szkolnych ławek. Przez najbliższe miesiące znaczącą część dnia spędzać będą w szkolnych murach. Rada Dzielnicy XVIII dokłada wszelkich starań by było to środowisko przyjazne i estetyczne. Tradycyjnie już wraz z końcem wakacji zakończyły się remonty w nowohuckich placówkach oświatowych. – informuje Mariusz Woda członek Zarządu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Więcej…
 

25 lat dzielnic Krakowa 1991 - 2016

25_lecie_dzielnicPrzewodniczący Rad i Zarządów Dzielnic Miasta Krakowa mają zaczyt zaprosić na Dwudziestopięciolecie Dzielnic Krakowa dnia 1 październia 2016 r. (sobota), w godz. 14:00 - 22:00 na Rynku Głównym od strony Wieży Ratuszowej.

W programie:
- godz. 14:00 - oficjalne powitanie na estradzie
- godz. 14:20 - 19:00 - występy artystów reprezentujących dzielnice Krakowa
- godz. 20:15 - koncert gwiazdy: zespół KROKE
- godz. 21:30 - pokaz laserowy

a także prezentacje dzielnic w namiotach na płycie Rynku Głównego, fotobudka i inne atrakcje. Dodatkowo w godz. 12:15 - 13:30 trasą Wawel-Rynek Główny przejdzie korowód szkół, instytucji i reprezentantów dzielnic, który zakończy się zrobieniem wspólnej, pamiątkowej fotografii.

Zapraszamy!

 

Są sukcesy, lecz wiele jest do zrobienia

murek


Platforma przed sklepami
również jest remontowana

Niestety ta zasada sprawdza się również w działaniach podejmowanych przez Radę Dzielnicy. Od lat mieszkańcy naszej dzielnicy narzekali na wygląd zabytkowych murków wpisanych w pejzaż starej Nowej Huty. Rada Dzielnicy podejmowała zatem starania aby poprawić ich stan. Kiedy wreszcie udało się pozyskać środki z budżetu miasta na realizacje tego zadania – opinie mieszkańców niestety są podzielone. Większość z nich jest zdecydowanie za rewitalizacją coraz bardziej niszczejących murków. Niestety są i tacy, którzy uważają, że pomimo, iż ich remont wiąże się z poprawą wizerunku naszej dzielnicy oraz poprawa bezpieczeństwa te pieniądze przeznaczyć można było na inny cel, np. remonty chodników.

Więcej…
 

Bezpłatne kursy "Vademecum młodego miłośnika Krakowa" i "Dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa" dla młodzieży szkolnej. Zapisy do 9.10.2016 r.

rynekMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w kursie Dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa - blok tematyczny „Między barokiem a romantyzmem. Kraków w czasach Tadeusza Kościuszki. W dwusetną rocznicę śmierci Naczelnika”. Z kolei uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI) zapraszamy do udziału w kursie Vademecum młodego miłośnika Krakowa - blok tematyczny „Wybitne postacie Krakowa”.

Więcej…
 


Strona 81 z 138


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)