Dzielnica XVIII

Karnawałowa prywatka dla dorosłych

karnawalowa_prywatkaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 21.01. o godz. 19:00 zaprasza na wspólną karnawałową zabawę dla dorosłych.

Jak to bywa w karnawale, w czasie radości i zabaw także Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta proponuje wszystkim lubiącym dobrą muzykę i taniec, prywatkę w miłej domowej atmosferze. O oprawę muzyczną zadba znany i lubiany DJ Mario.

Zapisy do 18 stycznia.

Wstęp: 15 zł

 

Festiwal Teatrów Dla Dzieci Kraków 2017

festiwal_teatrowDawno, dawno temu… w Nowohuckim Centrum Kultury pojawił się bajkowy festiwal. Był król i królewna, wróżki, czarnoksiężnik, krasnale, Baba Jaga, Kot w Butach oraz wszyscy krewni i znajomi królika.

W czasie tegorocznych ferii zimowych ponownie na Scenie NCK pojawią się bohaterowie najpiękniejszych bajek świata. Zapraszamy na dwutygodniowe święto teatru dla najmłodszych. Przyjadą do nas najlepsze polskie teatry, by po raz kolejny wszystkie nasze dzieci wciągnąć w magiczny, bajkowy świat pełen niezwykłych przygód, zabawnych perypetii, ważnych spraw i wesołej zabawy - z morałem w tle.

Dziesięć festiwalowych spektakli – dziesięć wypraw w świat wyobraźni.
http://festiwalteatrow.pl/

 

Repertuar NCK styczeń - kwiecień 2017

wnck_2017W Nowym Roku nie zwalniamy tempa, będzie:

Kabaretowo - Kabaret Paranienormalni, Kabaret Smile , Kabaret Hrabi i Kabaret Jurki
Teatralnie - ZUS, czyli Zalotny Uśmiech Słonia – Teatr Kamienica i kolejny hit Mariusza Szczygielskiego - Kochanie na kredyt.
Koncertowo - Magda Umer, Kasia Nosowska i Kortez
Tanecznie - Widowisko muzyczne inspirowane twórczością Zdzisława Beksińskiego – Kryptonim 27 i Preludium Słowiańskie w wykonaniu Art Color Ballet

WIĘCEJ:

http://nck.krakow.pl/wp-content/uploads/2016/12/Repertuar-dla-doros%C5%82ych-stycze%C5%84-marzec-2017.pdf

ZAMÓWIENIA:

Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 02 66 w. 55, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
KASA czynna: poniedziałek – piątek 8.30-20.00

 

Jasełka przygotowane przez uczniów ZSS nr 6 w Krakowie

jaselka_zssW dniu 11 stycznia w kościele pw św Barłomieja Apostoła w Mogile odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów ZSS nr 6 w Krakowie .Niezwykłe urocze wzruszające po krakowsku ,z hejnałem, przekupkami,tanecznym krakowiakiem, parą królewską i wawelskim smokiem oraz wspólnym kolędowaniem z towarzyszącym nam chórem z liceum i gimnazjum sióstr Prezentek w Krakowie wraz z opiekunem Maciejem Rutkowskim.

Więcej…
 

O Nowej to Hucie… – wystawa fotografii Krakowskiego Klubu Fotograficznego

foto_galeriaOtwarcie wystawy – 12 stycznia, godz. 18.00.

Z przebytego dystansu prawie siedmiu dekad, które nas dzielą od momentu wbicia w ziemię pierwszych łopat na budowie Nowej Huty, można lepiej uświadomić sobie złożoność procesu, który jej towarzyszył „od zawsze”. Nowa Huta wzniesiona w latach 50. ubiegłego wieku wciąż się rozbudowuje. Ma walory lepiej dostrzegane dopiero teraz, gdy wyrosły kolejne pokolenia mieszkańców. Jest fenomenem w skali europejskiej ze względu na czas i miejsce narodzin, dynamikę rozwoju oraz wydarzenia jakie odcisnęły tutaj swój ślad.

Wystawa czynna do 26 lutego.

Wstęp wolny.

 

"Aleppo. Notatki z ciemności." - pokaz filmu Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego

aleppoALEPPO. NOTATKI Z CIEMNOŚCI. Pokaz filmu Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego. Film jest unikalnym, jednak przede wszystkim wstrząsającym, zapisem życia miasta widzianego z perspektywy sześciu jego mieszkańców, zrealizowanym przez 44 dni latem 2013 roku. Pokaz będzie wstępem do dyskusji na temat obecnej sytuacji mieszkańców Syrii, w której wezmą udział osoby zaangażowane w niesienie pomocy w tej części świata Michał Serwiński i Tadeusz Szczepaniak z Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Piotr Żyłka, redaktor naczelny portalu DEON, organizator akcji "TAK dla pomocy Syryjczykom". Na koniec wydarzenia Julia Lachiewicz & Grzegorz Hałuszczak wykonają utwory Boba Dylana i Joan Baez. Podczas spotkania za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej prowadzona będzie zbiórka publiczna na pomoc rodzinom syryjskim. (Misja Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii prowadzi działania w 50 obozach dla uchodźców wewnętrznych na terenie prowincji Idlib i Aleppo, gdzie obejmuje systematyczną pomocą ok. 35 tys. osób.)

17 stycznia 2017 r., godz. 18.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.

Wstęp wolny.

 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na promocję wydawnictwa pokonferencyjnego „Płaszów. Odkrywanie”.

plaszow_odkrywanieZapraszamy na spotkanie promujące wydawnictwo pokonferencyjne w ramach cyklu "Salon Książki Krakowskiej" - "Płaszów. Odkrywanie".

Książka zawiera referaty wygłoszone podczas konferencji pod tym samym tytułem, która odbyła się 15 kwietnia 2016 r., stanowiąc część wydarzenia Pamiętaj z nami 2016.

Celem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa było podsumowanie posiadanej wiedzy na temat dawnego obozu KL Plaszow. Zebrane referaty dotyczą okresu wojny oraz działań podejmowanych na przestrzeni ponad siedemdziesięciu lat na rzecz upamiętnienia terenu poobozowego. Teksty historyków i socjologów uzupełniają rozważania architektów krajobrazu, którzy nie pozostali obojętni wobec potencjału pamięci zawartego w poobozowym obszarze.

Więcej…
 

Zima w mieśćie - warsztaty zimowe w Ośrodku Kultury Norwida

zima_miastoFerie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku po kilku miesiącach nauki. Dla rodziców to dwa tygodnie, podczas których trzeba zorganizować ciekawie czas dla swoich pociech. Mając na uwadze potrzeby dzieci i rodziców, Ośrodek Kultury Norwida przygotował wiele ciekawych i atrakcyjnych zajęć w swoich trzech placówkach (os. Górali 4 i 5, os. Złotego Wieku 14).

Od 30 I 2016 do 10 II 2017 zapraszamy dzieci na tworzenie kreatywnych kolarzy 3D, śnieżnych kul, spotkania z bajką w bibliotece, szkołę Dizajnu, gry, zabawy, warsztaty teatralne, filmowe, muzyczne i inne. Nie może również zabraknąć propozycji sportowych jak spotkanie treningowe z hokeistami Klubu Cracovia, oraz dowiedzieć się jak dbać o swoje bezpieczeństwo od Strażników Miejskich.

Więcej…
 

Praca dla młodych! Płatne staże z możliwością zatrudnienia.

inbit_2017Jeśli nie skończyłeś 30. roku życia i jesteś osobą niepracującą tj. bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych, pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z:

Więcej…
 

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia (niedziela), godz. 16:00 – 18:00, Scena NCK

Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy na koncert z udziałem grup i zespołów artystycznych Nowohuckiego Centrum Kultury.

Jubileuszowy Finał będzie odbywał się pod hasłem: KRĘCIMY SIĘ JUŻ 25 LAT! Pieniądze, które będą zbierać wolontariusze, zostaną przeznaczone dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Bilet wstępu w postaci cegiełki na rzecz WOŚP.

 

Doroczny Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

zpitSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na Doroczny Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA, który odbędzie się w dniu 14 stycznia 2017 roku o godz. 17.00 w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury.

Informacja o koncercie dostępna jest na stronie NCK: http://nck.krakow.pl/zpit-nowa-huta-doroczny-koncert/

Zapraszamy!

 


Strona 82 z 152


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)