Dzielnica XVIII

Grudzień w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Grudzień to moc atrakcji w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dla dużych i małych. W tym miesiącu wśród propozycji znalazły się m.in. spotkania z św. Mikołajem, warsztaty przedświąteczne, koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego nie? oraz wiele innych ciekawych spotkań.

Zachęcamy do zapoznania się z newsletterem i odsyłamy na naszą stronę internetową www.krakownh.pl, gdzie znajdują się wszystkie szczegółowe informacje.

 

Something Personal - Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio

kaczmarczykKoncert finałowy projektu muzycznego Odbiornik Live. Something Personal - Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio 10 grudnia 2015 r., godz. 19.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Paweł Kaczmarczyk to jedno z najważniejszych nazwisk w polskim jazzie, wielokrotnie przywoływane przez międzynarodowe media. Fenomenalny pianista i kompozytor, autor licznych albumów wydanych dla prestiżowych europejskich wytwórni, aktywnie koncertujący na całym świecie. Wyrazista osobowość muzyczna, która nieustannie poszukuje nowych kontekstów dla muzyki, będąc autorem niecodziennych przedsięwzięć artystycznych i nowatorskich inicjatyw.

Więcej…
 

Wierzysz w Mikołaja? Bo my tak!

wierzyszPortal CzasDzieci.pl wspólnie z Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na Mikołajki. W programie bajkowy spektakl, rodzinne warsztaty cyrkowe i oczywiście prezenty. Żadne dziecko nie wyjdzie bez upominku! Co zrobić, aby zdobyć zaproszenie? Udowodnić, że wierzy się w św. Mikołaja!

Więcej…
 

Milionowy Tydzień w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

mhkMuzeum Historyczne Miasta Krakowa od kilku lat konsekwentnie rozwija swój potencjał. Dowodem na to jest przede wszystkim wzrost liczby odwiedzających nas gości. Tendencja ta jest widoczna w sposób szczególny od 2010 roku i wiąże się z otwarciem dwóch naszych oddziałów: Fabryki Emalia Oskara Schindlera i Podziemi Rynku. Rosnąca frekwencja pociąga za sobą kolejne zjawiska: większe przychody własne, widoczny przyrost aktywności muzeum na wielu polach, nowe, wysokonakładowe inwestycje, zwiększającą się liczbę wydawnictw i wiele innych działań.

Więcej…
 

Małopolski Dzień Seniora

dzien-seniora28 listopada odbędzie się Małopolski Dzień Seniora. Wydarzenie, na które zapraszamy wszystkie osoby starsze, jest organizowane przez Stowarzyszenie Manko oraz Instytut Pracy Socjalnej UP i odbędzie się na Uniwersytecie Pedagogicznym (ul. Podchorążych 2). Program spotkania przewiduje interesujące wykłady i stoiska z bezpłatnymi badaniami, a także galę finałową konkursu Opowiedz Nam Swoją Historię.

Wykłady prezentowane podczas Małopolskiego Dnia Seniora przede wszystkim będą oscylować w tematyce zdrowotnej. Rehabilitacja osób po zawale, leczenie chorób układu krążenia, choroba wieńcowa, nadciśnienie - między innymi takie problemy poruszą przedstawiciele Uzdrowiska Nałęczów, jedynego w Polsce uzdrowiska o wyspecjalizowanym, kardiologicznym profilu leczenia. Podczas wydarzenia odbędą się również wykłady w ramach prowadzonej przez Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim kampanii Oszczędny Seniora. Seniorzy poznają zagadnienia związane z finansami, ekonomią, dowiedzą się, jak odpowiednio gospodarować wydatkami, jak skutecznie inwestować.

Więcej…
 

Spotkania z Mikołajem w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

mikolajkiKażdego roku otrzymuje stosy listów, w których dzieci dzielą się swoimi marzeniami. A on, uśmiechając się spod siwych wąsów i brody, z pomocą elfów pakuje paczki i z wielkim workiem pełnym podarunków, swoimi saniami zaprzężonymi w renifery, wyrusza w świat. Święty Mikołaj – ulubieniec dzieci, tych małych i tych trochę większych, już wkrótce znów odwiedzi nasze domy. Na spotkania z niezwykłym Świętym zapraszają także Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Grudzień w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu grudniu. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

Małopolski Dzień Seniora zakończony sukcesem!

manko28 listopada w sobotę odbył się Małopolski Dzień Seniora. W tym roku został on zorganizowany przez Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora oraz Katedrę Gerontologii Instytutu Pracy Socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego.

Ponad 200 seniorów pojawiło się w auli Uniwersytetu Pedagogicznego, by uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Nie zabrakło znamienitych gości – pojawił się Poseł na Sejm i Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Pani Poseł Elżbieta Achinger, Pani Poseł Lidia Gądek, czy Wicewojewoda Małopolski Wojciech Szczepanik. Każda z osób podkreślała, jak ważne jest, by aktywizować seniorów, by organizować tego typu wydarzenia.

Więcej…
 

Andrzejkowe wróżby

andrzejkowe-wrozbyFilia nr 1 Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym 27.11.2015 r. o godz. 9.30 na spotkanie pn. „Andrzejkowe wróżby”. Andrzejki obchodzone są w Polsce od kilku pokoleń i ciągle nie tracą na popularności. Uczestnicy spotkania poznają tradycje, zwyczaje i obrzędy związane z dniem św. Andrzeja tzw. „Andrzejkami”. A jeśli Andrzejki, to również zabawa, wróżby i swawole!

 

Salon Książki Krakowskiej - Walczące miasto 1939-1945

walczace-miastoW środę 2 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy do Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) na kolejne spotkanie z cyklu "Salon Książki Krakowskiej". Tym razem zaprezentowane zostanie wydawnictwo Walczące miasto 1939-1945, towarzyszące wystawie pod tym samym tytułem, prezentowanej w Fabryce Schindlera.

Więcej…
 

Wychowuję = Szanuję – krok drugi

szanujeFundacja Ukryte Skrzydła zaczyna projekt „Wychowuję = Szanuję – krok drugi”, do którego zapraszamy rodziców dzieci w wieku 0-6 lat. Spotkania w dwóch 10-osobowych grupach rozpoczynamy w styczniu i potrwają do czerwca. Planowane jest 12 spotkań na których rodzice będą mogli dzielić się własnymi doświadczeniami, dowiedzieć się więcej o rozwoju dziecka, jego potrzebach i uczuciach.

Więcej…
 


Strona 82 z 108


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)