Dzielnica XVIII

8. Coraz Bliżej… Wiosna!

blizej_wiosnaCoraz bliżej wiosna, dlatego Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na przygotowania do nowej pory roku oraz zbliżających się Świąt Wielkanocnych! Wstęp wolny.

24 marca 2018 r., godz. 10.30 – 14.30
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5


Będzie kolorowo, soczyście i wesoło. Na różnego rodzaju warsztatach uczestnicy będą mogli samodzielnie zrobić lub uszyć piękne ozdoby wiosenno –świąteczne. Tradycyjnie będzie można też wykonać palmę wielkanocną – albo zgodnie z krakowskim zwyczajem albo według własnego uznania.

Więcej…
 

Zaproszenie na spotkanie w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Łąki Nowohuckie"

Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta zaprasza mieszkańców we wtorek 13 marca 2018 r. o godz. 17:00 do katakumb w klasztorze o.o. Cystersów na spotkanie w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Łąki Nowohuckie".

Stanisław Moryc, przewodniczący Rady
Marian Baś, radny os. Mogiła i Lesisko

 

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa - maraton pisania projektów

bo_maratonW ramach kampanii Budżet Obywatelski Miasta Krakowa w marcu odbywają się maratony pisania projektów, które mają za zadanie wesprzeć pomysłodawcę w przygotowaniu projektu. To okazja dla wszystkich, którzy mają pomysł, ale nie wiedzą, jak napisać wniosek albo chcieliby sprawdzić jego poprawność.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zabawy słowem i kolorem

303Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 19.03. w godz. 16:30 - 18:30 zaprasza na spotkanie plastyczno-literackie.

Więcej…
 

Międzypokoleniowe pisanki

zdobienie_pisanekKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 19.03. o godz. 16:00 zaprasza na wspólne dekorowanie pisanek.

Więcej…
 

Warsztaty żeglarskie dla dzieci i młodziezy

zeglarskieSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy zainteresowanych - dzieci i młodzież (również grupy zorganizowane), na warsztaty żeglarskie!

Więcej…
 

Kartka z odzysku. Od huty dla Huty, czyli kreatywne warsztaty dla seniorów.

kartka_odzyskArcelorMittal Poland zaprasza wszystkich seniorów z Nowej Huty i z Krakowa na bezpłatne warsztaty tworzenia recyklingowych kartek wielkanocnych. Będziemy kleić, ciąć, wydzierać i tworzyć unikalne kartki, do których dołączymy nasiona zielonego symbolu zbliżających się świąt – rzeżuchy. Wszystkie wykonane w ten sposób kartki wielkanocne z życzeniami od twórców będziemy rozdawać nowohucianom w alei Róż i na placu Centralnym.

Kartki zrobione ręcznie mają większą wartość, choć wykonamy je z materiałów pozornie mało wartościowych!

Warsztaty odbędą się 20 marca w godz. 10-14 w budynku Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych na osiedlu Centrum C 10 (wejście od strony NOT) w sali nr 103. Można przyjść na całe warsztaty lub choćby na chwilę.

Wszystkim uczestnikom zapewniamy słodki poczęstunek i materiały do wykonania kreatywnych kartek. Jednak jeśli macie w domu niepotrzebne tasiemki, koronki, guziki czy stare gazety z kolorowymi rysunkami możecie przynieść je na warsztaty. Na pewno się przydadzą!

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zumba dla dorosłych

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 15.03. w godz. 20:30 - 21:30 zaprasza na nowe zajęcia ruchowe dla dorosłych. Zumba to ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytm latynoskiej muzyki. To połączenia tańca z ćwiczeniami fizycznymi,, przez co ćwiczenia stają się dobra zabawą. Zajęcia z zumby mają pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie człowieka, ponieważ dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Mikroby na Wawelu - wykład

mikrobyNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 19.03. o godz. 15:00 zaprasza na wykład pt. "Mikroby na Wawelu".

Tym razem gościem Nowohuckiej Akademii Seniora ponownie będzie Monika Kamińska - absolwentka studiów na kierunkach archeologia oraz historia sztuki na Wydziale Historycznym UJ, na którym też ukończyła studia doktoranckie. W NAS gościła z wykładami Największe kradzieże i fałszerstwa dzieł sztuki, Historia higieny, Tradycja Świąt Bożego Narodzenia i Historia ze zbrodnią w tle. Tym razem opowie o mikrobach na Wawelu.

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Zajęcia kulinarne

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 19.03. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza na zajęcia kulinarne.

Na zajęciach dowiemy się nie tylko jak przyrządza się wspaniałe potrawy z całego świata ale także poznamy zasady zdrowego odżywiania. Zajęcia kulinarne to także to okazja do poznania nowych przypraw, smaków, zapachów. Zajęcia kulinarne pomogą dzieciom poznać różne tradycje kulinarne. Podczas zajęć wśród dzieci pobudzana jest kreatywność, zajęcia pozwalają usprawnić aspekty manualne, dzieci poznają zasady bezpieczeństwa i dobrych manier przy stole. Każde spotkanie to poznanie przepisów oraz przeprowadzenie kulinarnego eksperymentu.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Tralalandia

tralalandia2Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 18.03. w godz. 15:00 - 17:00 zaprasza na wspólną budowę Tralalandii.

W ubiegłym miesiącu odbył się casting na mieszkańców Tralalandii. Wszyscy kandydaci zdali testy lalalandycznie. Król Tralalandii wysłał z tej okazji do Klubu 303 telegram pochwalny oraz kolejne zadanie, z którym muszą zmierzyć się kandydaci. Tym razem zadanie dotyczy wyobraźni. Wszyscy kandydaci będą razem budować Tralalandię, tak jak sobie ją wyobrażają, bo przecież nikt jej nigdy nie widział. Do dyspozycji dzieci i rodziców będą materiały ziemskie typu: gazety, kartony, pudełka, folie, kolorowe papiery, kredki i pisaki. Stworzony obraz Tralalandii zostanie sfotografowany i przekazany Królowi. Impreza dla rodziców z dziećmi w wieku 2-5 lat.

Wstęp wolny.

 


Strona 1 z 138


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)