Dzielnica XVIII

Pionierzy 2.0. Czyli o nowym życiu w (już nie tak) nowym mieście – wykład

pionierzyWykład o gentryfikacji Nowej Huty w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie. Prowadzenie: dr hab. Jacek Gądecki (AGH). Wstęp wolny.

23 listopada 2017 r., godz. 18.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Więcej…
 

Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie – finał: premiera publikacji i BarCamp

final_projektu2 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 odbędzie się finał projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie, organizowanego przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Podczas wydarzenia na os. Górali 5 odbędzie się premiera publikacji oraz BarCamp, czyli spotkanie przedstawicieli nowohuckich inicjatyw i miejsc. Będzie także można otrzymać bezpłatny egzemplarz przewodnika oraz spotkać się ze wszystkimi autorami.

Więcej…
 

Ośrodek Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona i Huntingtona

osrodek_pickaSzanowni Państwo, informujemy, że z dniem 1 grudnia 2017 roku rozpocznie swoją działalność Dzienny Ośrodek Wsparcia dla Seniorów 60+ z chorobami Picka, Wilsona i Huntingtona, z siedzibą na os. Szklane Domy 2a/6.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Pierwszy rok życia dziecka

rok_zyciaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 24.11. w godz. 12:30 - 14:30 zaprasza na spotkanie dotyczące rozwoju i pielęgnacji dziecka w pierwszym roku życia.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Złota rączka

zlota_raczkaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 22.11. w godz. 18:30 - 20:00 zaprasza na warsztaty konstruktorskie dla Ojców z synami – specjalnie dla nich stworzona zostanie męska przestrzeń, gdzie będą mogli wspólnie popracować i stworzyć coś niesamowitego. Zajęcia pod okiem „złotej rączki”, która zawsze będzie służyć radą i wcześniej instruować, co i jak należy wykonać.

Więcej…
 

Misie Pysie

herkules_misKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 21.11. o godz. 17:30 zaprasza dzieci na imprezę z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. 25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. W programie: parada misiów, konkurs plastyczny, czytanie bajek, misiowa kraina, czyli zabawy, piosenki, konkursy, zagadki. Zabierz ze sobą ulubionego pluszowego misia.

Wstęp: 5 zł

 

Akademia Zdrowego Łakomczucha FINAŁ

akademia_lakomczuchaAkademia Zdrowego Łakomczucha jest realizowana w ramach kampanii ZDROWE "Jesteś tym co jesz" - to banalne, lecz jednak prawdziwe stwierdzenie, o którym często zapominamy na co dzień niestety. Akademia Zdrowego Łakomczucha to projekt skierowany do rodziców małych dzieci, dla których przygotowanie posiłków rodzinnych jest codziennością, ale i weekendową przygodą. ŻYWIENIE - MĄDRE MYŚLENIE. To cykl pięciu spotkań edukacyjnych ze specjalistami zakończony konkursem żywieniowym „Zdrowy, rodzinny posiłek” wraz z wydarzeniami towarzyszącymi.

Zapraszamy na ostatnie z cyklu spotkań edukacyjnych, które odbędzie się w dn. 22 listopada 2017, środa g. 12.30-14.30. Tematem spotkania będzie „Domowa spiżarnia czyli o przetworach słów kilka”. Co warto zamknąć w słoiku, a co zamrozić? Przepisy na szybkie domowe pewniaki, jak sprawić aby zwykła zupa pomidorowa stałą się pełnowartościowym posiłkiem.

Więcej…
 

Targi Bożonarodzeniowe 2017

targi_2017Organizator Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz Realizator Firma Artim Sp. z o.o. uprzejmie informują, że w dniach 24 listopada - 26 grudnia 2017r. na płycie Rynku Głównego w Krakowie odbywać się będą Targi Bożonarodzeniowe. Partnerem jest Urząd Miasta Krakowa.

Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem czterotygodniowego oczekiwania zwanym Adwentem. Chrześcijanie wierzą, że Dzieciątko Jezus, co roku pojawiające się w szopce, przyniesie ludziom łaski Boże, zbawienie, szczęście, powodzenie i zdrowie.

Boże Narodzenie to święto pełne uroku: to rodzinne spotkania przy wigilijnym stole, wspólne ubieranie choinki i śpiewanie kolęd. W radosnych chwilach Świąt przeżywanych wspólnie składamy sobie życzenia i obdarowujemy się prezentami. Zwyczaj ten praktykowany jest od dawna, kojarzy się z darami jakie przynieśli Dzieciątku pastuszkowie i królowie. Prezenty składane są w Wigilię pod choinką lub wręczane w jej pobliżu. Skąd jednak mieć właściwy prezent? Można go wykonać samemu lub wybrać i kupić.

My proponujemy odwiedzić Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie. Jest to miejsce, gdzie można znaleźć świąteczny prezent na każdą kieszeń. Po udanych zakupach wszyscy mogą posilić się przy stoiskach gastronomicznych oraz zatrzymać się przy estradzie, aby podziwiać występy zespołów artystycznych.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - w Dolinie Muminków

muminkiKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 25.11. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kreatywne warsztaty rodzinne z książkami. W sobotę 25 listopada uczestnicy zapoznają się z książkami Tove Jansson o rodzinie Muminków i ich przyjaciołach. Wspólnie stworzą Dolinę Muminków, razem z domkiem i jej bohaterami, poznają ich przygody. Warsztatom towarzyszyć będzie słuchowisko „Lato Muminków”.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

"Tajemniczy Ogród" dla przedszkolaków

tajemniczy_ogrodW dniu 7 listopada 2017r. uczniowie klasy 6a i 6b ze Szkoły Podstawowej nr 91, os. Handlowe 4 po raz kolejny wystawili spektakl Tajemniczy ogród.

Przedstawienie odbyło się na scenie Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida. Tym razem gościliśmy młodszą widownię. Nasz występ zobaczyły dzieci z  Przedszkola nr 96 os. Zielone 27, Przedszkola nr 107 os. Słoneczne 10, Przedszkola nr 93 os. Krakowiaków 18, Przedszkola nr 99 os. Stalowe 10, Przedszkola nr 105 os. Spółdzielcze 5 i Przedszkola 109 os. Urocze 9.

I tym razem aktorzy zachwycili wspaniałą grą aktorską, a całość przedstawienia dopełniła muzyka oraz efekty specjalne.
Otrzymaliśmy gorące brawa.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Warsztaty logopedyczne

logopediaKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 22.11. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na spotkanie ze specjalistą w dziedzinie logopedii w ramach Klubu Rodziców. Zajęcia poprowadzi Pani Agnieszka Jagielska-Czura, mama rozbrykanych czteroletnich bliźniaków, która kocha pracę z dziećmi. Sama prowadzi gabinet logopedyczny Pan Maluśkiewicz, w którym pokazuje rodzicom jak pracować z dzieckiem, by zwiększyć komfort jego funkcjonowania w dorosłym życiu.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Strona 1 z 116


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)