Dzielnica XVIII

Na Górze - 22. Nowohucka Wiosna Muzyczna

na_gorzeTen zespół od 23 lat bezkompromisowo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami.

Więcej…
 

Warsztaty projektowe aranżacji wnętrz Klubu Jędruś

projekt_jedrusKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) serdecznie zaprasza wszystkich przyjaciół Klubu, mieszkańców Nowej Huty w każdym wieku oraz wszystkie zainteresowane osoby na Warsztaty projektowe aranżacji wnętrz, które odbędą się 25 maja o godz. 16.00.

Więcej…
 

Warsztaty projektowe aranżacji wnętrz Klubu Wersalik

projekt_wersalikKlub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) serdecznie zaprasza wszystkich przyjaciół Klubu, mieszkańców Nowej Huty w każdym wieku oraz wszystkie zainteresowane osoby na Warsztaty projektowe aranżacji wnętrz, które odbędą się 25 maja o godz. 18.30.

Więcej…
 

Piknik rodzinny w Klubie Dukat

dukat_piknikKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 26.05. w godz. 17:00 - 18:30 serdecznie zaprasza na Piknik rodzinny z okazji Dnia Rodziny. W programie znajdą się Wiersze bajką opowiadane w wykonaniu Klubowej Grupy POETICA, dzieci, młodzieży i rodziców oraz szaleństwa na świeżym powietrzu.

Patronat medialny: Dziennik Polski, Głos. Tygodnik Nowohucki

Wstęp wolny.

 

Dogoń żyrafę: Niespodzianka dla Mamy

klub_303Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 23.05. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na spotkanie z okazji Dnia Mamy.

Czy Mama lubi niespodzianki? Jaką niespodziankę mogą przygotować małe rączki? Z okazji Dnia Mamy, który zbliża się wielkimi krokami, dzieci będą miały okazję przygotować coś miłego dla Mamusi. Ale aby móc coś przygotować na wstępie rozgrzejemy nasze paluszki - żeby mogły tworzyć, nasze buźki – żeby mogły się uśmiechać i nasze nóżki – żeby mogły skakać. Na koniec nie zabraknie oczywiście utulanek – wyciszanek. Zajęcia dla rodziców i dzieci do lat trzech.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Klub Rodziców - Baby Café: Ładne kwiatki, czyli wiosenne warsztaty dla rodziców z dziećmi

dukat_klub_rodzicowKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 24.05. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na wiosenne warsztaty plastyczne.

Rodzice i dzieci spotkają się w działaniach plastycznych, by wpleść we włosy kolorowe kwiaty i mieć w głowie maj. Uczestnicy wspólnie stworzą barwne, kwiatowe ozdoby do włosów, wyplotą wianki, stworzą opaski i spinki z kwiatowym motywem. Dowiedzą się, jak można w prosty sposób zaczarować różnobarwne bibuły, by ukwieciły wiosenne dni. Zajęcia dla rodziców i dzieci do lat 15.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Kombinat Zabawy - festyn rodzinny

kombinat_zabawyW sobotę 27 maja zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowej Huty na Festyn Rodzinny Kombinat Zabawy, który odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 37, na os Stalowym. Impreza, która stała się już tradycją tej szkoły rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa aż do 19.00. W ubiegłych latach festyn przyciągał po kilka tysięcy osób i jest obecnie jednym z największych wydarzeń tego typu na terenie Nowej Huty. W tym roku organizatorzy zapowiadają, że skala przedsięwzięcia jest jeszcze większa i adresowana do liczniejszego grona odbiorców.

Dzięki wsparciu Rady Dzielnicy XVIII i sponsorom oraz olbrzymiemu zaangażowaniu wolontariuszy udało się stworzyć bardzo bogaty program, w którym każdy uczestnik odnajdzie coś dla siebie. Koncerty Marcina Urzędowskiego, zespołu TWO-WEY czy Bawi Band przeplatać będą się z występami tancerzy szkoły As oraz zespołu Glendalough. Oczywiście nie zabraknie prezentacji programu uczniów szkoły (SP 37 ). Nieodłącznym elementem tego festynu są prezentacje grup rekonstrukcyjnych, które wyjątkowo licznie zapowiedziały swój udział. Zobaczymy członków Szydłowskiego Bractwa Rycerskiego, Stowarzyszenia Stanica, Myślenickiego Bractwa Rycerskiego, a także Ułanów oraz Grupy Konnej Rocha Kowalskiego. Naturalnie nie zabraknie najstarszego, działającego obecnie krakowskiego bractwa, czyli Konfraterni Rycerskiej.

Więcej…
 

Zaproszenie: Park Kulturowy Nowa Huta - konsultacje społeczne

park_kulturowy2Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących Parku Kulturowego Nowa Huta - specjalnej strefy ochrony, która objęłaby teren "starej" Nowej Huty.

Powstanie Parku Kulturowego Nowa Huta ma na celu zachowanie i ekspozycję dziedzictwa i krajobrazu historycznego układu urbanistycznego Nowej Huty, ochronę historycznej linii zabudowy, gabarytów i form architektonicznych, ochronę funkcjonalną i kompozycyjną zieleni, zwłaszcza ogrodów i skwerów, ochronę osi, ciągów i punktów widokowych, ochronę krajobrazu kulturowego poprzez przeciwdziałanie dominacji działalności handlowej, reklamowej i usługowej, ingerującej w zabytkową przestrzeń i zakłócającej jej estetykę i zasady pożądanej ekspozycji.

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: Park Kulturowy Nowa Huta - konsultacje społeczne.

Na spotkanie inauguracyjne zapraszamy już 30 maja w godz. 17.00-19.00 do Nowohuckiego Centrum Kultury (Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232).

Więcej…
 

Klub Rodziców w Klubie Jędruś: Dzień Matki

jedrus_dzien_matkiKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 26.05. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na specjalne spotkanie Klubu Rodziców w wyjątkowym dniu. Dla wszystkich mam szykujemy wyjątkową niespodziankę.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

 

Czwartek z plastyką: Dla Ciebie, Mamo

dla_ciebie_mamoKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 25.05. w godz. 15:30 - 16:30 zaprasza wszystkie dzieci (w wieku 5-11 lat), które chciałyby przygotować wyjątkowy prezent dla swojej Mamy.

Więcej…
 

Dzień Mamy

dzien_mamyKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 24.05 o godz. 16:00 zaprasza na imprezę okolicznościową prowadzoną przez Agencję Artystyczną „Maska”. Impreza skierowana do matek i dzieci uczestniczących w zajęciach Klubu Rodziców oraz uczestników zajęć kursowych w Klubie Karino.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Strona 1 z 91


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)