Dzielnica XVIII

Majówka z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z majowym newsletterem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i zawartymi w nim wydarzeniami.

Na większość spotkań obowiązuje wstęp wolny.

 

Klasycznie i alternatywnie - 22. Nowohucka Wiosna Muzyczna

22_wiosna_muzycznaJuż po raz 22. Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie organizuje Nowohucką Wiosnę Muzyczną, która odbędzie się w dniach 14-28 maja 2017 r. w Nowej Hucie i nie tylko… Tegoroczna edycja zaspokoi gust wielbicieli muzyki klasycznej, jak również współczesnych brzmień i młodej polskiej alternatywy.

Wśród projektów, które zagoszczą w maju w największej dzielnicy Krakowa warto wyróżnić zespół Na Górze, który już od 23 lat bezkompromisowo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami! Sami wykonawcy swoją muzykę opisują jako „ogniskowy punk” i z pewnością 26 maja w Ośrodku Kultury Norwida na os. Górali 5 rozgrzeją serca krakowian. Kto jest ciekaw historii jak to kiedyś w Nowej Hucie piosenka zespołu Na Górze uratowała występ zespołu Armia niech sięgnie po lekturę książki Tomasza Budzyńskiego „Soul Side Story” [fragment jest dostępny na stronie www.nagorze.org]. Skocznie będzie również w ARTzonie OKN (os. Górali 4) i Klubie Kuźnia OKN (os. Złotego Wieku 14), gdzie rozbrzmiewać będą rytmy folku, popu, funku i jazzu zaprezentowane przez utalentowanych krakowskich muzyków.

Propozycją z pogranicza klasyki i muzyki współczesnej jest Resina czyli Karolina Rec – polska wiolonczelistka i kompozytorka, która w swojej twórczości wykorzystuje proste narzędzia elektroniczne, uzyskując intrygujące i nieoczywiste brzmienie instrumentu. Artystka jako pierwsza Polka przetarła szlak w legendarnej brytyjskiej wytwórni FatCat Records, wydającej zespoły takie jak Sigur Ros czy Animal Collective. Ten koncert – absolutnie nie do przegapienia – odbędzie się już 16 maja w „Norwidzie”.

Więcej…
 

Program NOWA HUTA Dziś

nh_dzisCelem programu „Nowa Huta Dziś!” jest poprawa infrastruktury w pięciu dzielnicach nowohuckich poprzez realizację zadań wskazanych przez mieszkańców. Zachęcamy wszystkich nowohucian, aby zastanowili się jakie remonty są potrzebne w ich okolicy w zakresie naprawy chodników, dróg czy modernizacji oświetlenia. Akcja obejmuje Dzielnice XIV (Czyżyny), XV (Mistrzejowice), XVI (Bieńczyce), XVII (Wzgórza Krzesławickie) i XVIII (Nowa Huta).

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie ZIKiT-u oraz do aktywnego udziału w projekcie!

 

Czas zatrzymany - znim zbudowano Nową Hutę cz. II

czas_zatrzymany2Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 27.04. o godz. 16:00 zaprasza na spotkanie z Adamem Gryczyńskim, fotografem związanym z Krakowem, pasjonatem Nowej Huty. Adam Gryczyński zajmuje się fotografią od 1976, a od 1983 pracuje w Nowohuckim Centrum Kultury, jako kierownik działu fotograficzno-filmowego. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą (m.in. w USA, Brazylii, Rosji, we Włoszech oraz na Litwie i Węgrzech). Wielokrotnie nagradzany.

Więcej…
 

Bądź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście!

pit3Wydział Promocji i Turystyki UMK rozpoczął kolejną edycję kampanii informacyjno-promocyjnej zachęcającej do rozliczania podatku PIT na terenie Krakowa. Hasłem przewodnim kampanii jest „Bądź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście”.

Celem kampanii jest zachęcenie wszystkich, tych którzy mieszkają, pracują, studiują, żyją w Krakowie, ale rozliczają się z podatku PIT w innych miejscowościach do tego, aby w rocznym zeznaniu podatkowym za 2016 r. wskazali Kraków jako beneficjenta odprowadzanych przez siebie środków – aby płacili podatek PIT na terenie stolicy Małopolski.

Pamiętaj, że każda złotówka wpływająca do budżetu Miasta Krakowa, to realne korzyści dla jego mieszkańców.

 

Akademia Skutecznego Seniora: Ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń

ostatnie_dniStowarzyszenie Pracownia Obywatelska serdecznie zaprasza krakowskich Seniorów do udziału w projekcie „Akademia Skutecznego Seniora”.

Ideą projektu jest zachęcenie seniorów do zaangażowania w poprawę jakości otoczenia, w którym na co dzień żyją i podejmowania działań na rzecz zmian przyjaznych tej grupie wiekowej.

Więcej…
 

II Nowohucki Festiwal Filmowy Osób Niepełnosprawnych „FilmON”

filmonZespół Szkół Specjalnych nr 6 w Krakowie zaprasza na pokaz filmów w ramach II Nowohuckiego Festiwalu Filmowego Osób Niepełnosprawnych „FilmON”. Już po raz drugi pragniemy przybliżyć szerszej publiczności twórczość filmową osób niepełnosprawnych intelektualnie i pokazać niebywały potencjał w nich drzemiący. Są zdolni, ambitni, otwarci i gotowi, aby zaistnieć w nowej przestrzeni kultury masowej. Czego więcej potrzeba? Otóż Was, Publiczności! Jeśli kochacie kino i chcecie przeżyć coś wyjątkowego zapraszamy do Kina „Sfinks” 15 maja 2017 roku o godz. 17:00 – wstęp wolny.

 

Czwarta odsłona największego w Europie Festiwalu Literatury dla Dzieci

flddOd dłuższego czasu w Polsce organizuje się wiele festiwali: od festiwalu sztuk niezależnych po festiwal wołowiny w znanej sieciówce. Fachowcy w mądrych słowach opisują tak zwaną “festiwalizację kultury”, choć nikt do końca nie wie, czy to komplement czy obelga. Jedno jest pewne: zawsze warto zajrzeć pod metkę, kto i co Wam proponuje. Zaglądamy zatem do programu największego z największych - Festiwalu Literatury dla Dzieci, który w dniach od 16 do 21 maja 2017 roku edycją warszawską rozpocznie kolejne gigantyczne turnee po największych miastach Polski: Gdańsku, Krakowie, Poznaniu oraz Katowicach.

Więcej…
 

Świetlica "Familka" - informacja dla Rodziców z Nowej Huty

familka2Szanowni Państwo, stowarzyszenie „Pro Familia” od dnia 1 marca br. realizuje projekt finansowany przez Gminę Miejska Kraków. Jest to Placówka Wsparcia Dziennego inaczej nazywana Świetlicą Familką. Siedziba świetlicy jest na os. Górali 15 w Krakowie.

Więcej…
 

Mamy FIOła na Małopolskę - konkurs dla mieszkańców Krakowa!

fio2Tylko do 4 maja można starać się o 5 tys. zł na realizację społecznych planów i marzeń w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na terenie woj. małopolskiego.

Program „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie” kierowany jest do organizacji pozarządowych, które działają nie dłużej niż 30 miesięcy oraz grup nieformalnych i samopomocowych. Aby zwiększyć zaangażowanie obywateli i organizacji pozarządowych działających na terenie woj. małopolskiego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazało lokalnym operatorom blisko 700 tysięcy złotych na realizację projektów.

Zobacz spot: https://www.youtube.com/watch?v=4Myfp3bOHKk

Rodzinne gry i zabawy, tematyczne spotkania, zakup sprzętu biurowego, pokazy mody – to tylko kilka spośród zrealizowanych od 2014 roku ponad 460 projektów. Chcecie zrealizować Wasz pomysł na działania społeczne lub zadbać o rozwój Waszej organizacji pozarządowej? Wystarczy wejść na stronę: www.malopolskalokalnie.pl i wypełnić wniosek konkursowy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 24.04.2017, na godzinę 17.00 do siedziby Biura Inicjatyw Społecznych, ul. Krasickiego 18/Ip na spotkanie informacyjne ws. konkursu.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Gminy Miejskiej Kraków. Partnerami projektu są Gmina Miejska Kraków i Województwo Małopolskie.

 

Rowerowy Klub Ojców

klub_rowerowyKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 28.04. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na spotkanie przeznaczone specjalnie dla ojców. Przestrzeń do swobodnej rozmowy, wymiany wiedzy i doświadczeń, a także wspólnego majsterkowania. Tym razem będziemy rozmawiać o tym, jak przygotować rower do sezonu i jak bezpiecznie jeździć na rowerze z dziećmi. W ramach zajęć praktycznych będzie też można sprawdzić rower i - z pomocą rowerowych specjalistów - przygotować rowerowy sprzęt do jazdy. Oczywiście zapraszamy z rowerami (dzieci i rodziców)!

Więcej…
 


Strona 9 z 95


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)