Dzielnica XVIII

Zebranie mieszkańców ws. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Mogiła II"

Dnia 07.09.2017 r. o godz. 17:00, w Katakumbach O.O. Cystersów w Mogile odbędzie się zebranie mieszkańców którego tematem będą:

1. Zaopiniowanie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Mogiła II"
2. Sprawy bieżące

Ze względu na wagę i znaczenie dla naszej społeczności ww. planu przestrzennego proszę o niezawodną obecność.

Radny Dzielnicy XVIII
Marian Baś

 

Zapisy do Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

zpitnhSzanowni Państwo, informujemy, że Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA rozpoczął właśnie zapisy dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych kultywowaniem tej pięknej dziedziny kultury narodowej.

Informacja:

600 514 731
www.nck.krakow.pl/nowahuta
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Naucz się bezpiecznie jeździć na rowerze

rowerem_bezpiecznieWszystkich, którzy chcą się nauczyć, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie, zapraszamy na edukacyjną wycieczkę rowerową. Pierwsza – z planowanych cyklicznych wycieczek – odbędzie się w niedzielę, 10 września o 10.00. Jej uczestnicy wyruszą z pl. Wszystkich Świętych, sprzed budynku Magistratu.

Więcej…
 

Święto plonów w Pleszowie - relacja

dozynki_pleszow2W niedzielę 20 sierpnia wyjątkowo pochmurna i deszczowa pogoda nie przeszkodziła mieszkańcom Dzielnic XVIII Nowa Huta i XVII Wzgórza Krzesławickie we wspólnym świętowaniu tegorocznych Dożynek Dzielnicowych w Pleszowie. Jak podkreślali sami uczestnicy imprezy – deszcz również jest potrzebny - nie przeszkodził więc, aby w wydarzeniu wzięło udział blisko 180 członków zespołów dożynkowych z trzynastu nowohuckich osiedli, wielu zaproszonych gości oraz mieszkańców Pleszowa i okolicznych osiedli.

Świętowanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy świętej w kościele św. Wincentego, której przewodniczył Proboszcz ks. Stanisław Wajdziak E.c. Niezwykle piękny i barwny szpaler utworzyły w pleszowskiej świątyni przywiezione przez zespoły wieńce dożynkowe. Kiedy po zakończeniu Mszy świętej przestał padać deszcz, zgromadzeni przeszli tradycyjnym korowodem na rynek w Pleszowie. Grupę poprowadził Lajkonik, za nim zebrane poczty sztandarowe, przybyli goście, wśród których znaleźli się Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk, Radni Miasta Krakowa - Teresa Kwiatkowska oraz Edward Porębski, Tomasz Urynowicz, Komendant VIII Komisariatu Policji w Krakowie kom. Bogusław Wiklik, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Kraków – Grodzki – Wojciech Ruśniak oraz Radny Dzielnicy XVIII Bogumiła Drabik, Monika Fiołek, Beata Poszwa, Zofia Wójcik, Marek Kurzydło, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Józef Szuba, gospodarze Dożynek: Przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisław Moryc, Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Małgorzata Jezutek, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Pleszowskiej Leszek Hacuś, starostowie Dożynek – Danuta Nowak i Józef Walczak, a także zespoły dożynkowe i wszyscy przybyli mieszkańcy. Nie mogło zabraknąć tradycyjnej muzyki ludowej, która towarzyszyła przemarszowi.

Więcej…
 

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta - oferta edukacyjna na nowy rok szkolny 2017/2018

okknh_2018Witajcie! Wakacje już za nami. Mamy nadzieję, że spędziliście je miło i pogoda Wam dopisywała. Już za 10 miesięcy znów przyjdą letnie szaleństwa. Tymczasem przed nami czas, w którym postawimy na rozwój i naukę. Jak co roku, 12 Klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta przygotowało ofertę zajęć, dzięki którym Wy i Wasze pociechy zdobędziecie nowe umiejętności i rozwiniecie te, które już posiadacie. W bogatej ofercie naszych klubów na pewno znajdziecie coś dla siebie i dla Waszych bliskich. Zapraszamy Was m.in. na zajęcia artystyczne, ruchowe, muzyczne i edukacyjne. Zachęcamy Was abyście spędzili kolejny rok z nami. Dołożymy wszelkich starań, aby był to rok niezapomniany. Mamy nadzieję, że razem z nami będziecie czerpać z tego ogromną radość. Szczegóły w załączonym newsletterze.

Pozdrawiamy!

Dział Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

 

MDK Fort 49 zaprasza - Koncert Jakub Blokesz Trio, Łukasz Jemioła Trio / 9 IX 2017

trioSzanowni Państwo, Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” wraz z Radą Dzielnicy XVII-Wzgórza Krzesławickie zapraszają na koncert piosenki poetyckiej, który odbędzie się 9 września 2017 r., o godz. 19:00.

Szczegóły w zaproszeniu.

Więcej…
 

III Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60+ o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

mistrzostwa_seniorowIII Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60+ odbędą się w dniach 27 i 28 września 2017 r. (środa – czwartek) na obiektach sportowych Klubu Sportowego Bronowianka ul. Zarzecze 124 A.

Szczegóły są w załączonym regulaminie.

Zgłoszenia należy dokonać na załączonej karcie zgłoszeniowej do 25 września 2017 r. do Biura Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF ul. Lenartowicza 14.

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Nowy Klub Rodziców zaprasza codziennie

kluby_planszaMiło nam poinformować, iż w dniu 1 września w naszym mieście został utworzony pierwszy Klub Rodziców, z którego oferty Krakowianie będą mogli korzystać codziennie.

Klub prowadzony jest przez Stowarzyszenie Daleko Więcej i zlokalizowany jest w samym centrum miasta, na ul. Berka Joselewicza 28.

Stowarzyszenie Daleko Więcej wygrało otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka pn. „Klub Rodziców z dziećmi do lat 3” w okresie od 1 września 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku.

Nowo powstały Klub ma być miejscem spotkań i integracji rodziców z dziećmi, w szczególności w wieku do lat 3 oraz osób oczekujących na potomstwo. To tutaj będzie można podzielić się swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami, problemami związanymi z posiadaniem i wychowaniem dzieci oraz stworzyć nieformalne grupy wsparcia.

Więcej…
 

Muzealne aktualności: 4 - 10 września 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na jesienny cykl wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Poznawaj świat razem z MHK!

 

Ośrodek rehabilitacji i wsparcia – znacznie aktywniejsi!

"Ośrodek rehabilitacji i wsparcia – znacznie aktywniejsi!" (Os. Stalowe 9, 31-921 Kraków) prowadzony jest przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko" w Krakowie (www.ognisko.org.pl)

Więcej…
 

Wrzesień w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

okknh_wrzesien_2017Kończą się wakacje, ale nie kończą się propozycje Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na ciekawe spędzenie czasu wolnego. Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia, co będzie się działo we wrześniu. A będzie się działo dużo, kolorowo, dyniowo, cyrkowo i piknikowo...

Pozdrawiamy jeszcze wakacyjnie!
Dział Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Szczegóły w załączonym newsletterze.

 


Strona 9 z 108


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)