Dzielnica XVIII

Zima na strzelnicy 2018

strzelnicaZarząd Miejski LOK - Kraków-Nowa Huta oraz Klub Strzelecki LOK-HTS w dniach 12, 14, 16, 19, 21 lutego w godzinach 10:00 - 14:00 i 16:00 - 19:00 zapraszają na zajęcia na strzelnicy dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo mamy przyjemność zaprosić Państwa na zawody strzeleckie, które odbędą się na naszym obiekcie w dniu 23 lutego w godz. od 10:00 do 13:00.

Więcej…
 

Śladami Majów tacos i mezcalu. Podróż do Meksyku, Gwatemali i Belize z duetem TamBylców / Slajdowisko

sladami_majowSlajdowisko z udziałem Pauliny Kwaśniewskiej - Urban i Marcina Urbana. Wstęp wolny.

19 lutego 2018 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Serdecznie zapraszamy na slajdowisko z naszej ostatniej amerykańskiej przygody. Opowiemy o tym co zrobić, żeby pozbyć się wszelkich życiowych problemów, a także: jak z plecakiem przekraczać granice w Ameryce Środkowej, z czym najlepiej smakują koniki polne, jak to jest spotkać się sam na sam z najbardziej znanym obywatelem Belize, jak wywabić z gniazda Tarantulę, gdzie kręcono Gwiezdne Wojny i ile kosztuje tequila w knajpie, w której przesiadywał Tony Halik!

Przybywajcie licznie!

Więcej…
 

Muzealne aktualności: 12 - 18 luty 1 2018

Ferie zimowe w pełnia, a Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na cykl nowych wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

Kino na poduchach: Był sobie pies

dukat2Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 14.02. w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na film edukacyjny dla dzieci.

Posiadanie zwierzęcia jest marzeniem wielu maluchów. Celem filmu jest ukazanie, że pies to nie zabawka a posiadanie go wymaga od właściciela pracy i poświęcenia, bo pies to najlepszy przyjaciel człowieka. A prawdziwa i szczera przyjaźń niesie ze sobą ogromną wartość.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Wolne brykanie

brykanieKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 14.02. w godz. 16:00 - 17:00 zaprasza na kolejne "Wolne brykanie".

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 

Projekt Wspólna Sobota: Bal karnawałowy

jedrus_karnawalKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 10.02. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na szaloną zabawę karnawałową dla dzieciaków w każdym wieku. Zapraszamy rycerzy i rycerki, księżniczki i królewiczów, piratki i piratów, wróżki i czarodziejów i wszystkie inne bajkowe postaci. Będziemy bawić się i tańczyć, poznamy tańce ze wszystkich krańców świata. Prowadzenie: Ania Cyganik

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Kuba - galopem w XXI wiek / Slajdowisko

kuba_galopemSlajdowisko z udziałem Katarzyny Skobiej. Wstęp wolny.

26 lutego 2018 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Kuba - wyspa jak wulkan gorąca, nawet w porze deszczowej. Trochę wymarzona, trochę z przypadku. Podczas spotkania zobaczycie dużą część "must see" z przewodników. Przejdziemy się po ulicach Hawany, trochę powspinamy i przejedziemy konno w Viniales, ale to nie wszystko. Czeka was także spontaniczna wyprawa z miejscowym przewodnikiem, który zabierze nas w dziką podróż "camionem" na wschodnią część Kuby, gdzie spędzimy parę dni z jego wspaniałą​​​​​ rodziną. Pokaże nam też ukryty w dżungli wodospad i zaprowadzi do biblioteki w Moa. Wspomnę też ciut o historii i obecnej sytuacji oczami mieszkańców. Chcesz zobaczyć to na własne oczy i poczuć tropikalny klimat? Przyjdź i dowiedz się więcej. Może będzie to dla Ciebie inspiracją na własną kubańską przygodę.

Katarzyna Skobiej

Więcej…
 

Otwórz Uszy. Tu i Teraz. #4 Minimalizm – wykład muzyczny

uszyZapraszamy na wykład muzyczny wraz z prezentacją utworów, poświęcony minimalizmowi. Wstęp wolny.

23 lutego 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Wykonawcy:
(Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble)
- Michał Lazar
- Bartosz Sałdan
- Aleksander Wnuk

Więcej…
 

Krakowska Loża Historii Współczesnej zaprasza na dyskusję o zapiskach prymasa Stefana Wyszyńskiego "Pro Memoria"

pro_memoriaZapraszam Państwa na kolejne spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej. Tym razem inspiracją do dyskusji będą dwa tomy zapisków prymasa Stefana Wyszyńskiego „Pro Memoria”, obejmujące lata 1948-1952 oraz 1953. W spotkaniu prowadzonym przez Romana Graczyka wezmą udział redaktorzy publikacji: dr Ewa Czaczkowska i dr hab. Paweł Skibiński.

Krakowska Loża Historii Współczesnej
Środa, 21 lutego 2018 r. godz. 18
Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie
ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej)


To pierwsze całościowe wydanie zapisków Stefana Wyszyńskiego z lat 1948-1981. Unikatowe świadectwo niestrudzonej działalności prymasa oraz niekwestionowanego autorytetu społecznego i rzecznika praw narodu. W ramach zainaugurowanej serii ukaże się 27 tomów, niemal każdy z nich dotyczy kolejnego roku życia prymasa Wyszyńskiego. Edycja stała się możliwa dzięki współdziałaniu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytutu Prymasa Wyszyńskiego i Instytutu Pamięci Narodowej. Stanowi część centralnego projektu badawczego IPN „Władze komunistyczne wobec Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce 1944-1989”.

 

Warsztaty szycia ubranek dziecięcych

kurs_szyciaWarsztat szycia, podczas którego uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat obsługi maszyny do szycia oraz uszyją modne dziecięce spodenki w rozmiarze 62-128 cm.

13 lutego 2018 r., godz. 11:00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Więcej…
 

Simple Life – dokument w Sfinksie: Nie opuszczaj mnie

simple_lifePokaz filmu pt. „Nie opuszczaj mnie”, w reżyserii Mo-young Jin. Wstęp wolny.

12 lutego 2018 r., godz. 19.00
Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5


„Nie opuszczaj mnie” (86 minut) reż. Mo-young Jin
Korea Południowa 2014

Więcej…
 


Strona 9 z 138


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)