Dzielnica XVIII

Narodowe Czytanie "Quo Vadis" w Parku Ratuszowym - relacja

quo_vadis_20163 września 2016 r. Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.

Narodowe Czytanie rozpoczęło się o godzinie 10.30 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Filii nr 4 w os. Zgody 7 grą terenową pt. „Śladami Sienkiewicza”. Uczestnicy mieli za zadanie dotrzeć do 4 punktów kontrolnych i wykonać zadania, w których należało wykazać się znajomością biografii i twórczości noblisty. Uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

Więcej…
 

Krakowskie Słoneczniki 2016 rozdane!

sloneczniki_2016Krakowska Gala Słoneczniki 2016 wzbudziła dużo emocji już na etapie konkursowym. Nominowanych było bowiem rekordowo dużo inicjatyw. O tytuł najlepszej inicjatywy dla dzieci 0-14 lat ubiegały się zarówno duże instytucje, cieszące się renomą i wielkim uznaniem, jak i małe organizacje, działające w tzw. mikroskali. Jedni i drudzy zgodnie podkreślali, że sama nominacja jest dla nich zaszczytem i wielkim wyróżnieniem, nadaje sens ich działaniu, wyróżnia spośród niezwykle różnorodnej i bogatej oferty edukacyjno - kulturalno - rozrywkowej  dla dzieci.

Więcej…
 

48. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! ALE JAZZ

nhdn_48Już po raz czterdziesty ósmy organizatorzy cyklu muzycznego Nowa Huta. Dlaczego Nie?!: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Porozumienie Dzielnic Nowohuckich: Dzielnica XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz MDK Fort 49 „Krzesławice”, zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie z muzyką w przestrzeni Nowej Huty. 10 września cykl zawita ponownie do gościnnego MDK Fort 49 „Krzesławice” (os. Na Stoku 27B). Podczas koncertu ALE JAZZ! - bo taki będzie motyw przewodni wrześniowego koncertu, wystąpią laureaci konkursu piosenki Żonkilowy Song oraz zespoły: Ewa Novel Trio, BOBA JAZZ BAND. Początek koncertu o godz. 19.00.

 

Odsłonięcie tablic "Niezłomni Ludzie Pracy" i "Golgota Wschodu" - Morawica, 3 września 2016

niezlomnymSzanowni Państwo, Rada Realizacji Pomnika „Niezłomnym – Ojczyzna” pragnie serdecznie zaprosić na odsłonięcie tablic pamięci „Niezłomni Ludzie Pracy” i Golgota Wschodu”. Uroczystość odbędzie się 3 września 2016 roku o godz. 11.00 przy kościele św. Bartłomieja w Morawicy.

Więcej…
 

Rusza Korowód Nowohucki

korowodOśrodek Kultury im. C. K. Norwida organizuje projekt historyczny Korowód Nowohucki, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. Powstaną: gra planszowa, pocztówki i animacja, w przestrzeni publicznej zawisną plakaty prezentujące Korowód i wybrane postaci, odbędą się warsztaty dla animatorów i nauczycieli, planszówkowe rozgrywki, a także oprowadzanie szlakiem postaci ukazanych w Korowodzie. Pierwsze działania ruszają już we wrześniu 2016 roku.

Więcej…
 

Narodowe Czytanie "Quo Vadis" w Parku Ratuszowym

quo_vadisNowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza do udziału w akcji Narodowego Czytania organizowanej pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Narodowe Czytanie rozpocznie się o godzinie 10.30 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Filii nr 4 w os. Zgody 7 grą terenową pt. „Śladami Sienkiewicza”. Następnie w zrewitalizowanej przestrzeni Parku Ratuszowego aktorzy, bibliotekarze, przedstawiciele lokalnych władz, uczniowie oraz sympatycy Biblioteki podejmą próby interpretacji fragmentów powieści „Quo Vadis”. Podczas Narodowego Czytania odbędzie się także uroczyste otwarcie pierwszego w Krakowie BOOK PARKingu, czyli regału bookcrossingowego na świeżym powietrzu.

Więcej szczegółów oraz regulamin gry terenowej dostępne na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka.krakow.pl i u Bibliotekarzy.

 

Kombinat Kultury – dni otwarte NCK 17-18 września 2016

kombinat_2016U progu nowego sezonu 2016/2017 szeroko otworzymy drzwi Nowohuckiego Centrum Kultury dla wszystkich tych, którzy pragną twórczo i aktywnie spędzać wolny czas, rozwijać swoje talenty lub zdobywać nową wiedzę.

Dni otwarte NCK to wielobarwny festiwal działań artystycznych i możliwość podglądnięcia od kuchni tego, jak pracujemy. Każdy, bez względu na wiek, będzie mógł spróbować własnych sił w zajęciach tanecznych, warsztatach teatralnych, plastycznych, fotograficznych, językowych, ceramicznych, muzycznych i rekreacyjnych.

Geneza nazwy wydarzenia jest w istocie niezwykle prosta... Kombinat to bowiem słowo klucz dla określenia mnogości aktywności, które „dzieją się” w naszej przestrzeni każdego dnia, a także nawiązanie do specyfiki lokalizacyjnej naszej instytucji, czyli historyczno–robotniczego charakteru dzielnicy, w której istniejemy.

Więcej…
 

Oferta Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na rok 2016/2017

okknh_2017Powrót do codziennych obowiązków po wakacjach bywa nieraz bardzo trudny. Doskonale wiedzą o tym dorośli po urlopie i dzieci, które po dwóch miesiącach laby muszą wrócić do szkoły. Zanim jednak przyjdą kolejne upragnione wakacje, wszystkich – przedszkolaków, dzieci, młodzież, jak również dorosłych czeka kilka miesięcy wypełnionych nauką, ale i zabawą oraz zdobywaniem nowych doświadczeń i umiejętności.

Więcej…
 

Chcesz wyBIEGAĆ poMOC dla małych pacjentów? To ostatni moment na zapisy!

wybiegam_pomocDo 4 września trwają internetowe zapisy dla uczestników V Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom. To ostatni moment, aby za pośrednictwem internetowego portalu zgłosić swoje uczestnictwo w biegu i uiścić opłatę startową, która w całości zostanie przekazana na pomoc małym pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Mieszkańcy Krakowa, Małopolski i wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w Biegu, mogą zapisywać się na wydarzenie w systemie internetowym http://zapisy.sts-timing.pl/59/ do 4 września. Aby mieć pewność, że rejestracja została zakończona, w tym samym terminie trzeba również wnieść opłatę startową, którą Fundacja Tesco Dzieciom w całości przeznaczy na zakup PRODROBOTA – nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego dla pacjentów szpitala w Prokocimiu.

Bieg, który odbędzie się 10 września na krakowskich Błoniach, to nie tylko wydarzenie sportowe i pomoc charytatywna, ale też pomysł na spędzenie czasu we wrześniowy weekend. W programie przewidziane są atrakcje dla całej rodziny. Oprócz biegów na dystansie 3,5 km i 10 km, biegu na szpilkach, dziecięcych zawodów biegowych w programie wydarzenia znajdą się również liczne warsztaty, konkursy  i atrakcje promujące zdrowy tryb życia.

Uczestnictwo a tym samym wsparcie dla tej inicjatywy jest niezmiernie istotne, bo gdyby nie zaangażowanie ponad 4000 osób w czterech poprzednich edycjach Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom niemożliwe byłoby wyremontowanie oraz doposażenie w sprzęt medyczny sali rehabilitacyjnej w Zakładzie Fizjoterapii, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, świetlic Onkologii i Hematologii oraz świetlic w Klinice Neurologii Dziecięcej.

Więcej…
 

Festyn "Powrót do szkoły"

plakat_festynKrakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. Szarych Szeregów zaprasza dnia 10.09 o godz. 12:00 na festyn pod hasłem "Powrót do szkoły". Impreza odbędzie się na os. Kolorowym 29B. W programie między innymi gry nagrodami, szalona zabawa na trampolinie i zjeżdżalni oraz smakołyki z grilla. Serdecznie zapraszamy!

 

Zdrów jak K(S)onik, czyli piknik rodzinny szpitala dziecięcego z udziałem Mistrza Świata

piknik_park_strzeleckiTo prawda, że Kraków kocha jubileusze! W tym roku Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie obchodzi swoje 140. urodziny. Zapraszamy całe rodziny na jubileuszowy piknik rodzinny do Parku Strzeleckiego w niedzielę, 4 września od godziny 11:00. Odwiedzi nas najprawdziwszy Mistrz Świata – Rafał Sonik. Nikogo nie powinno zatem dziwić, że hasłem imprezy jest „Zdrów jak K(S)onik”. Zaplanowano bardzo dużo dobrej zabawy.

Więcej…
 


Strona 83 z 138


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)