Dzielnica XVIII

Nowe zasady odbioru odpadów - opłaty za śmieci

Pismo skierowane przez radnych Dzielnicy XVIII na ręce Wojewody Małopolskiego – pobierz.

 

Między kulturą, a infrastrukturą

Mieszkańcy przychodzący na dyżury radnego, najczęściej proszą o interwencje i wsparcie  w remoncie drogi czy chodnika. To zrozumiałe, mówią o tym co im w codziennym życiu najbardziej przeszkadza. Rzadko  na moich dyżurach ktoś upomni się o działania związane z szeroko pojętą kulturą. Oczywiście dla nas wszystkich warunki życia są istotne, ale ważne jest też coś jeszcze, bo przecież „nie samym chlebem żyje człowiek”. Myślę, że konieczne jest zachowanie równowagi pomiędzy „infrastrukturą” i „kulturą”. Rada Dzielnicy XVIII musi zachować delikatny balans między tymi sferami życia naszych mieszkańców, dlatego  dziś chciałabym zwrócić uwagę na działania Komisji Kultury i Odnowy Zabytków. W naszej dzielnicy działalność placówek kultury powinna być ukierunkowana na  potrzeby  różnych grup społecznych: godzić  starszych, stanowiących duża grupę mieszkańców i młodych,  społeczności miejskiej i podmiejskiej, w  dawnych wsiach, które dziś znalazły się w obrębie miasta.

Więcej…
 

TRUDNE SPRAWY SPOŁECZNE

Już trzecią kadencję jestem radną Dzielnicy XVIII z os. Teatralnego i często słyszę pytanie  - dlaczego zostałam radną? To pytanie zasadne, ponieważ nigdy tak naprawdę nie interesowała mnie polityka. Zostałam radną bardziej za sprawą Stefana Żeromskiego, na lekturze którego było wychowane moje pokolenie, a nasi nauczyciele  kładli duży nacisk, by los pojedynczego człowieka nie był nam obojętny, a w domach mówiono dużo o Polsce i patriotyzmie.

Więcej…
 

BUDŻET MOŻLIWOŚCI - 2013

Już od kilku lat, początek roku w Radzie Dzielnicy jest czasem przykrawania listy potrzeb do ostatecznych środków finansowych. Zadania bowiem planujemy z wyprzedzeniem, zakładając na ich wykonanie określone kwoty, ale (ostatnio) bez gwarancji, że wszystkie zostaną wpisane do naszego budżetu, i że później zostaną zrealizowane.

Więcej…
 

16. krakowskie Pola Nadziei – radość pomagania

W tym roku Pola Nadziei w Krakowie zakwitną już po raz szesnasty i akcja będzie się odbywała się pod hasłem „Pola Nadziei - radość pomagania”. Od 17 marca do 26 maja 2013 r. organizowane będą kwesty, akcje edukacyjne, konkursy i koncerty. Działania te mają na celu przybliżenie społeczeństwu idei opieki hospicyjnej i zachęcenie do jej wspierania. Szczególny program, o charakterze edukacyjnym skierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej, obejmuje on nie tylko kwesty i prelekcje na temat opieki hospicyjnej, ale również ciekawe konkursy m.in. konkurs plastyczny, literacki oraz żonkilowe dyktando.

Więcej…
 

7. Nowohucka Droga Krzyżowa

24 marca (w Niedzielę Palmową) parafia Księży Pallotynów we współpracy z parafią oo. Cystersów w Mogile oraz Radą Dzielnicy XVIII Nowa Huta organizują 7. Nowohucką Drogę Krzyżową. Nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 19.00 przy kościele na ul. Bulwarowej, a zakończy około godziny 22.00 w klasztorze w Mogile. Będzie to siódme z kolei nabożeństwo gromadzące wiernych z Nowej Huty, cieszące się niesłabnącą popularnością. W zeszłym roku było nas ponad 6 tysięcy.  Patronat Honorowy objął ks. biskup Grzegorz Ryś, który również będzie uczestniczył w Drodze Krzyżowej. Transmisja z tego wydarzenia w Internetowym radiu nowohuckie.PL.

 

Stawiamy na sport i edukację

Będąc członkiem zarządu Dzielnicy XVIII, od ponad dwóch lat, prowadzę merytoryczny nadzór nad pracami Komisji Edukacji, Turystyki i Sportu. Komisja ta zajmuje się przede wszystkim sprawami związanymi ze współpracą z przedszkolami, szkołami i żłobkami na terenie dzielnicy, sportem w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu, jak również utrzymaniem i doposażeniem ogródków jordanowskich.

Więcej…
 

Drugie życie elektrośmieci

Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 mieszczący się na os. Szkolnym 26 podjął się zbiórki elektrośmieci w ramach konkursu „Drugie życie elektrośmieci” organizowanego przez Europejską Platformę Recyklingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Europejską Platformę Recyklingu Batteries Poland Sp.z o.o. Dziesięcioosobowy zespół  złożony z młodzieży tej szkoły i ich opiekuna, koordynuje działania związane z ZSEE oraz zużytych baterii.

Więcej…
 

Życzenia Wielkanocne

 

Plan Zagospodarowania Przestrzennego Centrum Nowej Huty

Poniżej udostępniamy dokumenty do pobrania:

Obwieszczenie

Mapa

 

SPORT W PLAŻOWEJ FORMULE

Kompleks obiektów Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, w tym stadion zwany pod nazwą stadionu Krakusa w os. Szkolnym, od 59 lat kojarzy się Nowohucianom ze sportem młodzieżowym. Sportem, rzec można, w czystej formie, bo nie skażonym „dorosłym” dopingiem.

Więcej…
 


Strona 83 z 95


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)