Dzielnica XVIII

Podróże po historii i kulturze: Sport w Nowej Hucie

sport_nhZwiedzanie wystawy z kuratorem Piotrem Kapustą. Wstęp wolny!

19 stycznia 2017 r., godz. 17.00, MHK – Oddział Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16, Kraków.

Wystawa „Sport w Nowej Hucie” organizowana przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa jest pierwszą inicjatywą, która ma na celu pokazanie przeszłości i teraźniejszości sportu nowohuckiego. Ekspozycja jest oparta na pamiątkach poszczególnych nowohuckich klubów sportowych oraz byłych i obecnych sportowców z Nowej Huty. Zwiedzający mogą zobaczyć puchary i medale zdobywane przez nowohuckich zawodników, stroje sportowe w których występowali, dawny sprzęt sportowy jak np. piłka do rugby czy rękawice bokserskie z lat 60. XX wieku, sztandary klubowe czy dziesiątki archiwalnych i współczesnych fotografii z zawodów, z których znaczna część nie była jeszcze publikowana.

Więcej…
 

Karnawałowa sobota z zabawą i plastyką

karnawalowa_sobotaKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 14.01. w godz. 11:00 - 13:00 zaprasza na wspólne świętowanie karnawałowej soboty.

Karnawał to czas radości i zabawy. To właśnie podczas balu karnawałowego spełniają się wszystkie marzenia i każde dziecko na krótką chwilę może wcielić się w ulubioną postać. W tym dniu, w Klubie Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na najmłodszych czeka masa atrakcji, animacji z muzyką, warsztaty plastyczne i wiele wspólnych zabaw. Jeśli chcesz aby Twoje dziecko przeżyło wspaniały, sobotni poranek pełen wesołej zabawy, uśmiechu i nowych wrażeń – przyjdź do Klubu Krzesławice.

Zapisy do 12 stycznia.

Wstęp: 10 zł

 

Ferie z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

ferie_2017Za oknami w końcu biało, zima w pełni. Wszystkie dzieci niewątpliwie cieszy fakt, że wielkimi krokami zbliża się zimowa przerwa od nauki.

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w wydarzeniach organizowanych w czasie Ferii przez Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. W złączonym newsletterze znajdziecie odsyłacze do szczegółowych programów na naszej stronie www.krakownh.pl.

Zapraszamy do pobrania informatora.

 

Życzenia Bożonarodzeniowe

zyczenia-2016

 

Kolęda Nowohucka 2016

 

Konkursy w Krakowie

fot1


Fot. 1

W sobotę 26 listopada br. do Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa przyjechały reprezentacje 17 jednostek Małopolskiej WK OHP oraz z CKiW w Szczawnicy - Jabłonce i CKiW w Tarnowie, aby wziąć udział w corocznych konkursach: wiedzy o Krakowie pt. „Muzyczny Kraków” oraz ekologicznym pt. „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Po kilkuletniej przerwie powrócono także do konkursu ortograficznego pt. „O Pawie Pióro”. Organizatorem przedsięwzięć była Małopolska WK OHP oraz 6-5 Hufiec Pracy w Nowej Hucie.

Więcej…
 

Klub Rodziców - Baby Cafe: Choinka, że palce licać!

baby_cafe2Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 11.01. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na rodzinne, poświąteczne warsztaty tworzenie słodkich przysmaków z Manią Wypiekania.

Wstęp wolny.

 

Ferie 2017 w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

ferie_2017Zima wcale nie jest taka zła! Szczególnie ta, która wypełniona jest różnorodnymi atrakcjami i wydarzeniami, niepozwalającymi na to, by nudzić się w domu. A takich wydarzeń na pewno nie zabraknie w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta podczas dwóch zimowych tygodni Ferii. W tym czasie pracownicy Klubów zaplanowali różnorodne warsztaty, wyjścia, gry i zabawy, do udziału w których zapraszają wszystkie dzieci.

Więcej…
 

Styczeń 2017 w NCK

nck_styczen_2017Koncerty świąteczno-noworoczne, spektakl inspirowany twórczością Zdzisława Beksińskiego, programy kabaretowe, warsztaty tańca współczesnego i spotkania muzyczne - to propozycje Nowohuckiego Centrum Kultury na pierwszy miesiąc 2017 roku. Szczegóły w informatorze i na stronie http://nck.krakow.pl/

Zapraszamy!

 

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta wita w 2017 roku!

styczen_okknhNa każdy dzień nowego roku życzymy Wam wszystkiego co najlepsze!

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli część z tych dni spędzicie razem z Ośrodkiem Kultury Kraków - Nowa Huta.

Zapraszamy do udziału w styczniowych wydarzeniach. W tym miesiącu przygotowaliśmy m.in. zabawy karnawałowe dla dzieci i dorosłych, warsztaty plastyczne i wykłady, spotkania ze specjalistami i wiele innych…
Zachęcamy do zapoznania się z załączonym newsletterem. Liczymy, że znajdziecie w nim coś dla siebie!

Zapraszamy!

 

Gimnazjaliści z osiedla Handlowego w Normandii - projekt Erasmus +

fot1


Fot. 1

W grudniu 2016 roku uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 1 w Krakowie, os. Handlowe 4 po raz kolejny spotkali się w Normandii ze swoimi przyjaciółmi z Anglii i Francji, by rozwijać umiejętność współpracy, pogłębiać tolerancję i otwartość na innych.

Więcej…
 


Strona 83 z 151


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)