Dzielnica XVIII

Coraz Bliżej Wiosna! Targi, warsztaty, atrakcje rodzinne

wiosna_blizejCoraz bliżej wiosna, dlatego Ośrodek Kultury Norwida zaprasza na wielkie przygotowania do nowej pory roku oraz zbliżających się Świąt Wielkanocnych! W programie wydarzenia znajdują się targi sztuki użytkowej, na których kilkunastu wystawców zaprezentuje swoje oryginalne wyroby związane tematycznie z okresem wiosny oraz Świąt Wielkiej Nocy. Na pewno będzie kolorowo, soczyście i wesoło. Miłośnicy czytania znajdą interesujące tytuły na Kiermaszu Książek. Ambitni będą mogli samodzielnie zrobić ozdobę świąteczną lub wykonać tradycyjną palmę wielkanocną. Będziemy także wyganiać chłodną zimę własnoręcznie zrobionymi Marzannami! Nie sposób wszystkiego wymienić, trzeba to zobaczyć!

Więcej…
 

Akademia Zdrowia: wiosenna pielęgnacja ciała

Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 14.03. o godz. 17:00 zaprasza wszytkie panie na spotkanie z konsultantkami kosmetycznymi pod hasłem Wiosenna pielęgnacja ciała z cyklu Akademia zdrowia. W trakcie spotkania odbędzie się krótki wykład na temat kondycji skóry po zimie, zostaną przedstawione sposoby regeneracji wysuszonej i odwodnionej skóry. Nie zabraknie również prezentacji masażu leczniczego na krześle oraz aromaterapii.

Wstęp: 5 zł

 

Budżet Obywatelski Dzielnicy XVIII 2015-2016

W poprzedniej edycji BO z Dzielnicy XVII głosami mieszkańców dzielnicy osiemnastej do realizacji zakwalifikowały się następujące projekty:

"W DZIKIE WINO ZAPLĄTANE" - poprawa estetyki 50 zaniedbanych altan śmietnikowych na terenie dzielnicy XVIII Nowa Huta poprzez nasadzenie pnączy przy zaniedbanych i brudnych śmietnikach.

"WPIERAJ SWÓJ LOKALNY KLUB" - budowanie tożsamości mieszkańców dzielnicy XVIII Nowa Huta poprzez zintegrowanie ich z lokalnym klubem sportowym Hutnik Nowa Huta i umożliwienie im uczestniczenia w meczach piłkarskich drużyny seniorów Hutnika w latach 2015-2016.

"DZIEŃ SĄSIADA" - cykl pikników integracyjnych mieszkańców Nowej Huty , których celem jest integracja mieszkańców i edukacja obywatelska.

"SŁOWO OKNEM NA ŚWIAT"- zakup nowości wydawniczych dal bibliotek.

"WSPÓLNY PROJEKT EDUKACYJNY DLA KRAKOWSKICH UCZNIÓW - część dzielnicowa dla Dzielnicy XVIII Nowa Huta" Dodatkowe środki finansowe dla krakowskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum i innych.

"WYJĄTKOWY MIKOŁAJ DLA WYJĄTKOWYCH DZIECIAKÓW". Projekt zorganizowany dla dzieci z Zespołem Downa oraz Mózgowym Porażeniem Dziecięcym-głównie mieszkańców Nowej Huty.

 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - warsztaty ilustratorskie

klub_rodzicowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 12.03. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na warsztaty ilustratorskie.

Warsztaty inspirowane są serią książek o Czarownicy i kocie autorstwa Mai Strzebońskiej i ilustracjami Alicji Karczmarskiej-Strzebońskiej, prowadzącej warsztaty: Czarownica i kot, Czarownica i ryba, Czarownica i tajemnicza mikstura, Czarownica i pierniki, Czarownica i kociaki, Czarownica i zimowe szaleństwa.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Nowohucka Baza Rodzinna

klub_rodzicowKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 10.03. w godz. 16:00 - 19:00 zaprasza na nieformalne spotkanie rodziców w Klubie Jędruś. W każdym tygodniu omawiamy inny temat, dzielimy się swoimi doświadczeniami, refleksjami, zdobywamy wiedzę i poznajemy się lepiej. 10 marca spotkamy się po to, by dowiedzieć się, jak radzić sobie ze stresem, poznamy kilka wybranych technik relaksacyjnych. Zapraszamy!

Wstęp wolny.

 

Noc Szkoleń

anwW sobotę 12 marca 2016 roku, w całej Polsce, odbędzie się Noc Szkoleń. W 10 miastach zostanie zorganizowanych ponad 50 szkoleń, w których może wziąć udział każdy. Wystarczy się zapisać przez stronę www.nocszkolen.pl

Noc Szkoleń rozpocznie się o godz. 18:00 – po zachodzie Słońca. Jest to wydarzenie nocne, aby zwrócić uwagę na konieczność nieustannego rozwoju. Ideą Nocy Szkoleń jest promowanie uczenia się przez całe życie (ang. lifelong learning). Rozwijanie i doskonalenie swoich kwalifikacji jest bowiem nieustannym procesem.

Hasłem przewodnim tej edycji Nocy Szkoleń jest: Kariera na miękko i na twardo. Tematom szkoleń przyświeca cel rozwoju umiejętności osobistych („na miękko”) i zawodowych („na twardo”).

Więcej…
 

Wielkanocne cudeńka - warsztaty plastyczne

Klub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 14.03. o godz. 17:00 zaprasza na warsztaty plastyczne pt. Wielkanocne cudeńka. Takie spotkanie to również okazja, żeby podzielić się wiedzą na temat historii i tradycji wielkanocnych. W programie warsztatów znajdą się więc opowieści o zwyczajach dawnych i obecnych. Podczas warsztatów powstaną ozdoby świąteczne - wielkie wielkanocne jajo, bukiecik kwiatów wiosennych stworzonych z krepiny albo kurczaczek z wełny. Warsztaty wielkanocnych ozdób pozwalają na kultywowanie tradycji wielkanocnych oraz integrację wielopokoleniową środowiska lokalnego. Zapraszamy wszystkich, którzy dysponują chwilą czasu, a przede wszystkim chęcią spotkania się z innymi ludźmi bez względu na wiek . Na warsztaty prosimy zabrać krepinę, nożyczki oraz klej.

Wstęp wolny.

 

Konkurs plastyczny "Moje marzenie"

saSzanowni Państwo, dzięki współpracy z Fundacją BGŻ BNP Paribas mamy ogromną przyjemność zaprosić dzieci z rodzin adopcyjnych i zastępczych do udziału w konkursie plastycznym, którego dla 20 zwycięzców jest atrakcyjna wycieczka. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu i zachęcenie dzieciaków do wykonania prac. Termin składania prac w siedzibie stowarzyszenia Pro Familia upływa 25 marca br.

Szczegóły dostępne również na stronie www.profamilia.pl

Zapraszamy do udziału.

 

1 Nowohucki spływ rzeką Dłubnią

wislaMamy przyjemność zaprosić Państwa na 1 Nowohucki spływ rzeką Dłubnią który odbędzie się 08.05.2016 r. Miejsce startu to Zalew Nowohucki. Partnerem wydarzenia jest Rodzinny Ogród Działkowy Wisła. Szczegóły wydarzenia dostępne pod poniższymi linkami:

https://www.facebook.com/nowahutatravel/?fref=ts

http://nowahutatravel.pl/nowohucki-splyw-kajakowy

Serdecznie zapraszamy!

 

Nocka w Wersaliku - początek przygody

Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 12.03. o godz. 20:00 zaprasza na Nockę w Wesaliku. Każde dziecko, które miałoby ochotę (może nawet po raz pierwszy w życiu) spędzić całą noc poza domem, biorąc udział w zabawach, ciekawych warsztatach i robieniu wielu różnych kreatywnych rzeczy w towarzystwie swoich rówieśników i oczywiście nie kładąc się spać przez całą noc, zapraszamy serdecznie na Nockę w Wersaliku, czyli początek przygody. Wydarzenie odbywać się będzie w nocy z 12 marca (start godz. 20:00) na 13 marca (koniec godz. 9:00). W programie znajdą się warsztaty niespodzianki, pyszne jedzenie, wspólne gry i zabawy, czas na integrację i nocne kino. Informacje i zapisy w Klubie, tel. 12 644 13 52, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 

Dzień Kobiet - z kobietami welka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da

kobietyKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 07.03. o godz. 17:00 zaprasza wszystkie panie na naszą imprezę, gwarantujemy miłą atmosferę oraz wiele przyjemności dla ducha i ciała.

Dzień Kobiet to święto szczególne, obchodzone we wszystkich czasach i kulturach, zawsze w uroczysty, choć różny sposób i dlatego Klub Jedność zaprasza na krótką wędrówkę przez wieki. Korzystając z naszym materiałów archiwalnych przedstawimy, jak świętowano Dzień Kobiet w różnych epokach, a zaczniemy od samego początku, czyli od Adama i Ewy...

Wstęp: 7 zł

 


Strona 84 z 121


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)