Dzielnica XVIII

Planszówki z Kasztanami

planszowkiKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 17.11. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza dzieci i młodzież do wspólnych rozgrywek w planszówki i gry karciane. Tik tak bum, Sabotażysta, Jungle Speed, Jenga, Dobble, Monopoly i wiele, wiele innych atrakcyjnych gier czeka na nas tego wieczora! Spędźmy razem jesienne popołudnie w uśmiechu i przyjacielskiej rywalizacji. Czekamy na Was!

Wstęp wolny

 

Wykład: Prawda o działalności para-banków

parabankiNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 16.11. o godz. 15:00, zaprasza Seniorów do udziału w debacie dotyczącej działalności para-banków, którą poprowadzą zaproszeni goście z Fundacji Instytut Łukasiewicza.

Więcej…
 

MAMY czas

mamy-czasKlub Wersalik, (os. Ogrodowe 15) dnia 16.11. w godz. 10:00 - 13:00 zaprasza na pierwsze spotkanie dla mam z dziećmi w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. MAMY czas to propozycja wspólnego spędzania czasu w miłej, nieformalnej atmosferze. Zapewniamy przyjazną przestrzeń, kącik dla Waszych maluszków, a także zabawy z animatorem. Nie zabraknie czasu na wspólną wymianę doświadczeń przy herbacie lub kawie. Nad kolejnymi działaniami pomyślimy wspólnie i razem je zaplanujemy. Prosimy o zgłoszenie chęci wzięcia udziału (tel. 12 644 13 52, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona.

Wstęp wolny.

 

Wolna sobota z opowieściami

sobotaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 14.11. w godz. 11:00 - 13:00 zaprasza na spotkanie w ramach Klubu Rodziców, podczas którego dzieci wraz z rodzicami zaprojektują i opowiedzą, a także zilustrują wspólne opowieści i baśnie. Warsztaty poprowadzi Mateusz Świstak, najlepszy bajarz w Krakowie (i nie tylko). Podczas sobotniego spotkania na moment ożyje świat baśni, Klub Jędruś zmieni się w bajkowy las, a wyobraźnia okaże się być siłą, której nic nie pokona. Dzieci wraz z rodzicami będą baśniami i opowieściami się bawić, będą je odkrywać i tworzyć.

Wstęp wolny.

 

Akcja pomocy podopiecznym Azylu dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie

azylZapraszamy na wielki finał akcji zbiórki karmy i koców dla podopiecznych Azylu dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Miejsce i godzina Akcji: 07.11.2015, B.B.Q maNHattan GRILL nad Zalewem Nowohuckim, w godzinach od 12:00 - 16:00. Ze względu na jesienną aurę na każdego będzie czekał darmowy poczęstunek - grochówka.

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za pomoc!

 

Andrzejkowy zawrót głowy

andrzejkiJest w roku taka noc, kiedy przyszłość odsłania swoje tajemnice. Noc, w którą niegdyś panny spotykały się by poznać imię wybranka i wywróżyć, która najszybciej wyjdzie za mąż. Lanie wosku przez dziurkę od klucza, rzucanie za siebie ostrużyn z jabłka, ustawienie butów do drzwi - to tylko niektóre z licznych andrzejkowych wróżb, które także i dziś królują na andrzejkowych wieczorach. Magiczne andrzejkowe atrakcje dla dzieci przygotowały także Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Więcej…
 

Dzień Pluszowego Misia

dzien-misiaKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 17.11. o godz. 17:00 zaprasza dzieci na imprezę z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to ,,ktoś” bardzo bliski, i często niezastąpiony. Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? W programie wspólnej zabawy znajdą się parada misiów, konkurs plastyczny pt. Narysuję misia, czytanie bajek, misiowe zabawy, piosenki, zagadki. Zachęcamy dzieci do przyniesienia ze sobą ulubionego pluszowego misia.

Wstęp: 5 zł

 

Obłoki pary wodnej nad nowym kominem elektrociepłowni

para-elektrowniaKrakowska Elektrociepłownia rozpoczyna eksploatację instalacji mokrego odsiarczania spalin (IMOS). Do absorbera płyną spaliny, które po oczyszczeniu w formie obłoku pary wodnej unoszą się nad nowym kominem.

Od 1 stycznia 2016 roku, Elektrociepłownia jest zobowiązana do przestrzegania nowych, znacznie ostrzejszych norm środowiskowych dotyczących emisji do atmosfery i nowe instalacje są niezbędne do dalszego jej funkcjonowania.

Dzięki zabudowie instalacji odsiarczania i odazotowania spalin, emisje tlenków siarki zmniejszyły się pięciokrotnie, a tlenków azotu trzykrotnie. Zmniejszyła się również pięciokrotnie ilość emitowanego do atmosfery pyłu. Zwłaszcza ten ostatni parametr pokazuje wysiłki krakowskiej elektrociepłowni w walce z wyjątkowo mocno zanieczyszczonym w tym zakresie powietrzem w Krakowie. Na nowe instalacje krakowska elektrociepłownia wydała około 650 milinów złotych.

Po zakończeniu testów i przełączeniu w 2016 roku wszystkich bloków na nową instalację Elektrociepłownia rozpocznie proces rozbiórki jednego z dotychczasowych kominów. Powinien on zniknąć z krakowskiego krajobrazu do końca przyszłego roku.

 

Międzynarodowy spektakl w Klubie 303

spektakl-ksiezycowyKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 14.11. o godz. 17:00 zaprasza na spektakl, który będzie efektem tygodniowej pracy warsztatowej cyrkowców z Grypy Cyrkowej Klubu 303 i aktorów z Lyonu we Francji z Teatru Zeotrope.

Więcej…
 

Wesele krakowskie

wesele-krakowskieKierownictwo Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Huta serdecznie zaprasza na spektakle Wesela Krakowskiego, które odbędą się w dniach 19 i 20 listopada 2015 roku o godz. 19.30 w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury.

Więcej…
 

"Podróże po historii i kulturze" - wystawy w Muzeum PRL

W podziemiach dawnego kina Światowid mieściły się dwa schrony przeciwlotnicze. W jednym z nich (oraz w prowadzących do niego korytarzach) Muzeum PRL-u przygotowało ekspozycję „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie”. Dopełnieniem planszowej opowieści o złożonej sytuacji politycznej z początku lat 50. XX wieku, ziemnej wojnie, propagandzie, wyścigu zbrojeń oraz budownictwie schronowym i Obronie Cywilnej, są prezentacje multimedialne oraz inscenizacje. W centrum wystawy znajduje się Nowa Huta, pod którą w latach 50. XX w. wybudowano ponad 250 schronów.

Więcej…
 


Strona 84 z 108


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)