Dzielnica XVIII

Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”

targi_2016 Prezydent Miasta Krakowa oraz Grodzki Urząd Pracy w Krakowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic na Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”, które odbędą się 27 września 2016 r. (wtorek) w godz. 10 - 14 w TAURON Arenie Kraków, ul. Stanisława Lema 7.

Targi skierowane są do osób, które poszukują zatrudnienia, zastanawiają się nad zmianą dotychczasowej pracy, a także do młodzieży stojącej przed wyborem swojej drogi zawodowej. Uczestnictwo w wydarzeniu to doskonała okazja do zapoznania się aktualną sytuacją panującą na lokalnym rynku pracy, szeroką bazą ofert pracy zaprezentowanych przez wystawców, planami rekrutacyjnymi firm, które poszukują pracowników, a także szansa bezpośredniego spotkania z potencjalnymi pracodawcami.

W planowanym wydarzeniu weźmie udział ponad 80 wystawców, pochodzących głównie z lokalnego rynku pracy. Obecne będą firmy, a także agencje pracy poszukujące pracowników oraz instytucje zewnętrzne, które przedstawią uczestnikom targów ofertę pomocy, przede wszystkim w zakresie szkoleń, poradnictwa zawodowego oraz uczestnictwa w aktualnie realizowanych projektach.

Tut. Urząd uruchomi także stanowisko doradców zawodowych, z których pomocy będą mogły skorzystać zainteresowane osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Doradcy chętnie pomogą uczestnikom targów w wyborze odpowiedniej pracy, zgodnej z umiejętnościami i zainteresowaniami, udzielą informacji jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą, a także pomogą w napisaniu życiorysu czy też listu motywacyjnego.

Więcej…
 

Wrzesień w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Wisła"

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami, które odbędą się w miesiącu wrześniu w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Wisła".

https://www.facebook.com/events/1580992998876859/
https://www.facebook.com/events/1637716646518392/

Na wszystkie wydarzenia serdecznie zapraszamy.

 

Scena Letnia – odsłona dziewiąta

gospelW ostatnią niedzielę sierpnia zapraszamy na koncert kończący cykl naszych plenerowych spotkań z muzyka różną. Na koniec proponujemy chór gospel – w nowohuckim wydaniu.
Wstęp wolny.

Chór Gospelsenior

28 sierpnia (niedziela), godz. 18.00, scena plenerowa

Pierwszy w Krakowie chór gospel, w którym śpiewają sami seniorzy oraz pierwszy tego typu zespół działający na terenie Nowej Huty. Chór powstał dzięki projektowi pt. „Nowa Huta E-MOTION – emocje i poruszenie, czyli gospel w Nowej Hucie”. Członkowie trzydziestoosobowego chóru, to w większości mieszkańcy Nowej Huty. Śpiewają pieśni o tematyce religijnej w języku angielskim i polskim. Dyrygentem chóru jest Lea Kjeldsen, Dunka od 20 lat mieszkająca w Krakowie, a akompaniatorem Grzegorz Różycki.

Projekt został zrealizowany przez grupę wolontariuszy działających przy Krakowskim Centrum Seniora, we współpracy ze Stowarzyszeniem Gospel oraz Miejskim Ośrodkiem Wspierania Inicjatyw Społecznych.

 

Folkowe Jam Session

folkjamSpotkanie w ramach projektu ODBIORNIK LIVE poprowadzą Kinga Szewczyk oraz Marta Grzybowska, obie rodem z Bieszczad. Są członkiniami sanockiego zespołu Widymo, biorącego udział w wielu polskich oraz zagranicznych festiwalach muzyki folkowej. W Ustrzykach Dolnych prowadzą zespół Werchowyńcy.

Marta Grzybowska - na co dzień uczy fizyki w ustrzyckim liceum, prowadzi szkolny zespół wokalno-instrumentalny "Werchowyńcy", członkini Chóru Pieśni Karpackiej Widymo, wokalistka zespołu Rendez Vous. Pasjonuje się sportem, muzyką i sztuką.

Kinga Szewczyk - na co dzień uczy języka polskiego w ustrzyckim liceum, prowadzi szkolny zespół wokalno-instrumentalny "Werchowyńcy", członkini Chóru Pieśni Karpackiej Widymo, wokalistka w zespole Budyń i Przyjaciele Hońka, współpracowała z zespołem Tołhaje (płyta "Stereokarpaty"). Pasjonuje się śpiewem ludowym, literaturą, kulturą krajów karpackich i ziołolecznictwem.

Więcej…
 

Działasz lokalnie? Zgłoś się po bezpłatne wsparcie!

Mieszkasz w Krakowie i chcesz wziąć sprawy w swoje ręce? Działasz w inicjatywie obywatelskiej, grupie nieformalnej, a może interesuje Cię po prostu Twoja okolica i chcesz włączyć się w rządzenie Krakowem? Działasz lub planujesz działać na rzecz lokalnej społeczności, ale nie wiesz jak?

Napotykasz na przeszkody, z którymi nie potrafisz sobie poradzić? Potrzebujesz pomocy w interwencji, porady jak zadziałać, by coś zmienić?

Chcesz prowadzić działania skuteczniej i bardziej profesjonalnie, ale nie masz środków, żeby opłacić ekspercką pomoc? Zgłoś się do Banku Wspierania Partycypacji!

Uruchamiamy Bank Wspierania Partycypacji, bo chcemy pomagać aktywnym mieszkańcom w interwencjach i działaniach przez nich podejmowanych, służąc profesjonalnymi, bezpłatnymi poradami czy usługami udzielanymi przez ekspertów doświadczonych w tematyce miejskiej partycypacji.

Więcej…
 

Cycling-Recycling w Bibliotece

elektroodpadyOddział dla Dzieci i Młodzieży Filii nr 4 zaprasza do udziału w akcji ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego pn. „Cycling-Recycling – czyli wielka zbiórka elektrodpadów”. Już 17 sierpnia 2016 r. od 10.00 do 17.00 przed Biblioteką w os. Zgody 7 będzie można spotkać pomysłodawcę akcji i pozbyć się zużytych pralek, lodówek, czy komputerów. Partnerami „Cycling-Recycling” są Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku, które bezpłatnie pozbierają, zagospodarują i zrecyklingują wszystkie elektrośmieci zebrane podczas akcji.

 

Podziękowania za pomoc w organizacji tegorocznych Dożynek Dzielnicowych

 

Wszystkim mieszkańcom, partnerom, sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia tegorocznych Dożynek Dzielnicowych w Kościelnikach składam serdeczne podziękowania.

Szczególnie podziękowania kieruję do starostów Dożynek pani Elżbiety Budzeń i panu Romanowi Świgoń ich radość i dobroć serca rozświetliły deszczową aurę dożynek.
Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelnikach na czele z Prezesem Wojciechem Ruśniakiem.
Dziękuję pracownikom i Dyrektor O.K. Kraków Nowa Huta pani Małgorzacie Jezutek za zaangażowanie i dobrą organizację tegorocznej imprezy.
Dziękuję panu Jerzemu Dańcowi radnemu Dzielnicy XVIII za determinację w realizacji święta plonów w Kościelnikach.

Stanisław Moryc
Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta

 

Dożynki Dzielnicowe w Kościelnikach 2016 - relacja

rower


Korowód dożynkowy

W niedzielę 21 sierpnia mieszkańcy Dzielnicy XVIII Nowa Huta, jak również gościnnie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie zebrali się w Kościelnikach, by świętować wspólnie podczas Dożynek Dzielnicowych tegoroczne zbiory. Wydarzenie rozpoczął tradycyjny, uroczysty, barwny korowód, w którym, jeszcze w promieniach słońca, przeszli Przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisław Moryc, Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Małgorzata Jezutek, starostowie Dożynek – Elżbieta Budzeń i Roman Świgoń, zespoły dożynkowe, a wśród zaproszonych gości Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk oraz mieszkańcy. Grupy ubrane były w bogato zdobione stroje ludowe i niosąc przygotowane przez siebie wieńce śpiewając ludowe przyśpiewki przeszły na tzw. Błonia Kościelnickie.

Więcej…
 

Dożynki Dzielnicowe w Kościelnikach 2016

dozynki_2016Na obszarze Dzielnicy XVIII Nowa Huta wciąż żywa jest tradycja obchodzenia Święta Plonów. To właśnie na tych terenach, dawnych podkrakowskich wsi, a obecnie wchodzących w obszar Miasta Krakowa, wielu mieszkańców nadal trudni się pracą na roli. Jak co roku pod koniec sierpnia mieszkańcy Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz gościnnie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie spotykają się, by wspólnie dziękować za zbiory. W tym roku Dożynki Dzielnicowe odbędą się 21 sierpnia w Kościelnikach, przy ul. Pysocice. Organizatorzy - Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w tym święcie.

Więcej…
 

Wybiegaj poMOC dla chorych dzieci!

wybiegam_pomoc10 września w Krakowie odbędzie się V Bieg Charytatywny Fundacji Tesco Dzieciom, pod hasłem „wyBIEGAM poMOC”, a dochód z niego zostanie przekazany na zakup PRODROBOTA – innowacyjnego sprzętu rehabilitacyjnego dla małych pacjentów krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Bieg odbywa się pod pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Inicjatywa będzie nie lada wydarzeniem dla biegaczy - wystartować będzie można w biegach na dystansie 3,5 i 10 km, biegu na szpilkach i dziecięcych zawodach biegowych. Ponadto w programie liczne warsztaty, konkursy  i atrakcje promujące zdrowy tryb życia.

Zapisy na wydarzenie już ruszyły! Szczegółowe informacje dostępne są na www.fundacjatesco.pl/bieg. Serdecznie zapraszamy!

 

Zobacz, jak działa terapia śmiechem – weź udział w bezpłatnym projekcie „Uśmiech leczy”

clownMasz poczucie humoru, dystans do siebie? A na dodatek chcesz pomagać innym? Zrób to na wesoło! Weź udział w projekcie „Uśmiech leczy” i zobacz jak działa terapia śmiechem.

Fundacja „Dr Clown” zaprasza krakowskich seniorów oraz osoby poniżej 60 roku życia do udziału w projekcie „Uśmiech leczy”, którego celem jest zwiększenie integracji między -i wewnątrz- pokoleniowej poprzez kompleksowe oraz profesjonalne przygotowanie do rozpoczęcia wolontariatu na rzecz małych pacjentów szpitali i starszych osób w placówkach specjalnych.

Więcej…
 


Strona 84 z 138


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)