Dzielnica XVIII

Uniwersytecki Koncert Noworoczny - Orient Express - Z Polski przez Wiedeń do Chin.

koncert_noworocznyZ Polski przez Wiedeń aż do odległych Chin - nie może Państwa zabraknąć na pokładzie noworocznego Orient Expressu!

Wieczór wypełnią ujmujące kompozycje rodziny Straussów, efektowne polki i pełne ponadczasowej elegancji walce. Całość dopełni pozamuzyczna gra sceniczna dyrygenta i orkiestry symfonicznej, okraszona serią anegdot i ciekawostek związanych z tradycją wiedeńskich Koncertów Noworocznych.

Więcej…
 

Świąteczne inspiracje od CzasDzieci.pl

czas_dzieci2Święta Bożego Narodzenia już za pasem, powoli słychać zza każdego rogu dzwonki zbliżających się sań..

Świąteczny czas to chwile spędzane w gronie najbliższych, tradycyjnie rodzinne, tak bardzo oczekiwane przez nas wszystkich. Zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Okres przedświąteczny jednak często okazuje się stresujący i bardzo wymagający. Przygotowania bywają trudne i mozolne, czas ucieka prędzej niż Mikołaj przez komin, a Ty czujesz, że wciąż brakuje Ci ozdób choinkowych, kolorowych kartek a przede wszystkim...

...wspólnej rodzinnej zabawy w przygotowywaniu tych wszystkich pięknych i efektownych dekoracji?

"Nic straconego!"- jak rzekł sam Św. Mikołaj do renifera swego.

Z wspaniałym serwisem bożonarodzeniowym zamienicie w tym roku zwykły czas przygotowań do Świąt na cudowny i pełen uśmiechów czas spędzony z całą rodziną na świetnej i rozwijającej zabawie!

Życzymy Wam wesołych i rodzinnych przygotowań do Świąt!

Zapraszamy do czerpania inspiracji z czasdzieci.pl/bozenarodzenie/

 

Wykład: Żołnierze wyklęci

zolnierze_wykleciNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 19.12. o godz. 15.00 zaprasza na kolejny wykład, którego tematem będą Żołnierze wyklęci – fakty i mity. Prowadzący wykład – Wojciech Górny, pracownik Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, wprowadzi słuchaczy w temat założeń działalności konspiracyjnej, organizacji i największych bitew powojennego podziemia. Wykład dotyczyć będzie także propagandy komunistycznej w czasach PRL-u i represji oraz mitów i sporów, które narosły wokół tematu Żołnierzy wyklętych po 1989 r.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

I nam kolędować by trzeba...

nhdn_49Jak co roku, trwając jeszcze w świątecznej atmosferze, organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zapraszają mieszkańców Krakowa do wspólnego kolędowania.

Więcej…
 

Radosne przedkolędowanie - spotkanie świąteczne dla seniorów

przedkoledowanieŚwięta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste i wzruszające święta w naszej tradycji. Święta, na które wszyscy czekają z utęsknieniem. Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) zaprasza wszystkich seniorów na uroczyste spotkanie świąteczne w Klubie Seniora w czwartek 15 grudnia o godz. 16.00. W atmosferze ciepła i wzajemnej sympatii oraz przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd rozpocznie się ten cudowny świąteczny czas. Radosne przedkolędowanie będzie okazją, by złożyć sobie życzenia oraz skosztować tradycyjnych bożonarodzeniowych potraw. Zapraszają Klub Mirage oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Mistrzejowice-Północ.

Wstęp z zaproszeniami, które można odbierać w Klubie od 5 grudnia br.

 

Mikołajowe propozycje NCK

klimkiewiczZapraszamy na ostatnie w tym roku imprezy w NCK. Do Salonu Literacko Muzycznego wstąpi Anna Treter, Danuta Klimkiewicz poradzi jak obudzić dziecięcą wyobraźnię, Elżbieta Wawro opowie o Kołakowskim, a Wiktor Stelmach doradzi jak poprawić metabolizm.

Na wszystkie proponowane imprezy wstęp wolny.

Więcej…
 

Koncert kolęd na Wzgórzach Krzesławickich

koncert_koledOśrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich mają zaszczyt zaprosić na niezwykły koncert kolęd, który odbędzie się 30 grudnia (piątek) o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a).

Wpisujący się w oktawę Bożego Narodzenia koncert będzie doskonałym sposobem na przedłużenie świątecznej radości.

Więcej…
 

Choinka z zaczarowanego lasu

zaczarowany_lasKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 19.12. o godz. 17:30 zaprasza na spotkanie o choince.

Czy wiecie, skąd wziął się zwyczaj ubierania choinki? Jaka jest historia tej najpopularniejszej ozdoby świątecznej? Podczas spotkania w Klubie Herkules poznacie odpowiedzi na te wszystkie pytania. Uczestnicy wykonają także własnoręcznie ozdoby, którymi potem wspólnie udekorują choinkę. Klub zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

Wstęp wolny.

 

Sąsiedzkie świąteczne śpiewanie - Klub Jędruś

sasiedzki_krag17 grudnia o 15.00 zapraszamy do Klubu „Jędruś” w Nowej Hucie (os. Centrum A 6A) na koncert „Sąsiedzkie świąteczne śpiewanie”, podczas którego wystąpią:

- Zespół „Potrzeba Chwili”
- Zespół Tańców i Pieśni Bałkańskich „Iglika”
- Chór „Gdżereło” cerkwi grekokatolickiej w Krakowie

Na zakończenie koncertu zaprosimy na wspólne śpiewanie. Wykonawcy wraz z przybyłą publicznością zaśpiewają kolędę „Cicha noc” w trzech językach: bułgarskim, ukraińskim i polskim.

Wydarzenie to jest jednym z cyklu wydarzeń zatytułowanych „Sąsiedzki Krąg” w ramach projektu „Active Citizens”. Skąd się wziął pomysł na projekt? Przedstawiciele kilku organizacji pozarządowych i grup nieformalnych spotkali się podczas warsztatów i postanowili działać razem.

Więcej…
 

Sylwester 2016/2017 w Klubie Herkules

sylwester_2016Chcesz przeżyć niezapomnianego Sylwestra? Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) zaprasza wszystkich dorosłych na szampańską zabawę sylwestrową. Tanecznie rozgrzewać będzie zespół Pro-Fill. Wyśmienity catering zachwyci każde podniebienie. A Nowy Rok 2017 zostanie powitany pokazem odlotowych sztucznych ogni. Zapisy w Klubie do 16 grudnia 2016 r. Początek zabawy o godz. 20.00.

Wstęp: 150 zł/os.

 

Ozdoby na choinkę - warsztaty świąteczne w Klubie Jedność

warsztaty_swiateczneKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 13.12. o godz. 16:00 zaprasza na warsztaty świąteczne.

Więcej…
 


Strona 84 z 151


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)