Dzielnica XVIII

Łączymy siły dla najmłodszych Krakowian

dyplomWe wrześniu już po raz piąty ruszył program wspierający szczególnie uzdolnionych młodych Krakowian – Mecenas Dziecięcych Talentów. Ta edycja będzie jednak szczególna, bo dzięki połączeniu sił Fundacji Czas Dzieci, Urzędu Miasta Krakowa oraz – po raz pierwszy w programie – Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zostanie stworzona możliwość na jeszcze skuteczniejszą pomoc dla młodych talentów!

Więcej…
 

Konkurs plastyczny "Kolory zdrowych smaków"

kolory_smakow1. Cele konkursu:
- wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej ilustrację zdrowej potrawy wraz z przepisem na tą potrawę
- zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką zdrowej żywności i zdrowego odżywiania się
- upowszechnienie zdrowego odżywiania się jako stylu życia
- wyzwolenie radości i satysfakcji płynącej z aktu tworzenia

Więcej…
 

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert IN PARADISUM

inparadisumW wyjątkowy sposób, w tygodniu poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych, organizatorzy cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich chcą uhonorować wszystkich zmarłych fundatorów i budowniczych kościoła na Wzgórzach.
Podczas koncertu, który odbędzie się w niedzielę 23 października o godz. 17.00 zabrzmią między innymi fragmenty Requiem Mozarta i Fourego. Zgromadzeni usłyszą również muzykę organową i to w niezwykłej konfiguracji. Do jednego instrumentu zasiądzie dwóch wykonawców. Wybrzmi więc sonata zagrana na cztery ręce i cztery nogi. Koncert zakończy uroczyste Te Deum Josepha Haydna. Wykonawcami będą sopranistka Liliana Pociech, organiści Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa, Ireneusz Wyrwa oraz orkiestra i Chór Bazyliki OO. Cystersów w Mogile pod dyrekcją Stanisława Kowalczyka.

Koncert będzie swoistym dziękczynieniem za postawę i trud pracy wszystkich, którzy przyczynili się do powstania nowohuckiej świątyni. W tym czasie w Kościele na Wzgórzach Krzesławickich obecne będą także relikwie Świętego Jana Pawła II, a koncert będzie podziękowaniem i wyrazem radości również z tego faktu.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Więcej…
 

Trzy odsłony Sceny NCK

hawajeKomedia w gwiazdorskiej obsadzie, spektakl teatralny dla dzieci i cykliczne spotkanie przy stolikach literackim i muzycznym - propozycje dla dużych i małych, sentymentalnych i lubiących dobrą zabawę.

Zaprzyjaźnij się z naszą Sceną!

Więcej…
 

Szczęśliwa trzynastka!

andrzej_kowalik


Andrzej Kowalik
koordynator Nowohuckiej Ligi Parafialnej

Za nami 13-ta, bynajmniej nie pechowa, edycja Nowohuckiej Ligi Parafialnej, która organizowana jest przy Parafii Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej. Przez te lata biorące udział w rozgrywkach reprezentacje poszczególnych parafii rozegrały niemal tysiąc meczy, strzelonych goli nie próbujemy nawet zliczyć. W tej inicjatywie najważniejsze jest jednak to co niepoliczalne: zdrowa rywalizacja, dobra zabawa i budowanie relacji.

Więcej…
 

Najnowsze numery kwartalników Nowohuckiej Biblioteki Publicznej

Serdecznie zapraszamy do lektury i udostępnienia najnowszych numerów kwartalników Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie:

EneRgiA - nr 3/2016 (Kwartalnik dla seniorów) http://witryna.biblioteka.krakow.pl/wp-content/uploads/2016/10/ENERGIA-3-2016..pdf

Regalik - nr 3/2016 (Kwartalnik dla dzieci i młodzieży) http://witryna.biblioteka.krakow.pl/wp-content/uploads/2016/10/Regalik-3-2016.pdf

 

Jesienna Akcja Sprzątania Dłubni

dlubnia_2016Fundacja EcoTravel pragnie zaprosić Państwa do aktywnego uczestnictwa w kolejnej, tym razem Jesiennej Edycji Sprzątania rzeki Dłubni!

Więcej…
 

Powitanie jesieni podwórkowymi zabawami na os. Zgody!

witamy_jesienKlub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 22.10 w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza dzieci na kolejne spotkanie z cyklu Zabawy Podwórkowe, które odbędzie się 22 października o godz. 16:00 na os. Zgody 1. Będzie można wziąć udział w zabawach muzyczno-ruchowych, czytać wiersze o tematyce jesiennej. Odbędzie się także jesienny konkurs plastyczny - w przypadku bezdeszczowej pogody, zaplanowane jest rysowanie pejzaży jesiennych kredą na asfalcie.

Wstęp wolny.

 

Oferta Klubu Integracji Społecznej "Leonardo"

plakat_leonardoKlub Integracji Społecznej Fundacji Wspierania Rozwoju Społecznego ”Leonardo" prowadzi działalność związaną z aktywizacją zawodową oraz integracją społeczną.

KIS „Leonardo” oferuje zarówno poradnictwo indywidualne, jak i zajęcia warsztatowe oraz kursy edukacyjne.

Oferta KIS ”Leonardo" skierowana jest do mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków, w szczególności do osób pozostających poza rynkiem pracy, które nie pobierają zasiłku z Urzędu Pracy, emerytury ani renty, a chcą zwiększyć swoje kompetencje zawodowe i społeczne.

Więcej…
 

Jedyny w Krakowie Siatkarski Ośrodek Szkolny w Nowej Hucie!

sos


Ogólnopolska inauguracja
nowego roku szkolnego
Siatkarskiego Ośrodka Sportowego

SOS w naszej dzielnicy uruchomiony został przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 na os. Teatralnym 4 lata temu. Nowohucka szkoła do programu przystąpiła jako jedna z pierwszych szkół w Polsce. Na koniec roku szkolnego 2015/2016 w programie uczestniczyły już 3 klasy dziewcząt i 2 klasy chłopców.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (S.O.S.) to powołane z inicjatywy PZPS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami terytorialnymi pod koniec sierpnia 2012 roku, skupiają szerokie grono tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym siatkarskim wychowaniem fizycznym. Taki ośrodek mamy właśnie u nas w Dzielnicy XVIII, w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2, w tzw. „szkole pod krzyżem” na os. Teatralnym. Trudno dziwić się, że dzieci chcą grać w siatkówkę. Jej popularność w naszym kraju ciągle rośnie, siatkarze obecni są w telewizji, mediach społecznościowych, są nagradzani i uwielbiani, przez co dzieci też chcą być tacy jak oni.

Więcej…
 

Gra miejska „Anatomia szopki” 19 listopada o godz. 10.00 - zapisy do 6 listopada

szopkaMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza młodzież, dorosłych i rodziny z dziećmi na bezpłatne warsztaty budowania tradycyjnej szopki krakowskiej.

W czasie gry poznacie miejsca, w których rodziła się tradycja szopkarstwa, obiekty, które inspirują szopkarzy podczas projektowania ich małych arcydzieł, a wreszcie sami będziecie mogli sprawdzić swoje siły, umiejętności i wyobraźnię w tworzeniu szopki – a wszystko to pod okiem prawdziwych szopkarzy.

Więcej…
 


Strona 85 z 145


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)