Dzielnica XVIII

PrzyGOTUJ się na Andrzejki

andrzejkiGarść wróżb, szczypta magii, łyżka konkursów, słoik dobrego humoru, ziarenko kultury i trochę muzyki do smaku. Gotować w małej ilości zmęczenia, dodając powoli wszystkie składniki. Cały czas mieszając z przymrużeniem oka, podgrzewać atmosferę do czerwoności. To przepis na udaną zabawę andrzejkową. Wszystko to i wiele więcej czekać będzie na tych, którzy skorzystają z zaproszeń Klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na andrzejkowe zabawy dla dorosłych i seniorów.

Więcej…
 

Nasza Wolna Ojczyzna

wolna-ojczyznaKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 09.11 o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie pt. Nasza Wolna Ojczyzna.

Więcej…
 

Bezpiecni wracają już w listopadzie! Tym razem na Plac Szczepański

zly-piecPrzez najbliższy miesiąc na Placu Szczepańskim mieszkańcy Krakowa dostaną kolejne wskazówki, jak zamienić kopcący piec na ekologiczne źródło ogrzewania.

Więcej…
 

A ile Ty wiesz o KMK Bike? - weź udział w konkursie!

kmk-bike

Z końcem listopada Kraków rozstanie się z miejską wypożyczalnią rowerów KMK Bike w jej obecnym kształcie. Nadejdzie czas dużych zmian w funkcjonowaniu wypożyczalni, które na pewno spotkają się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony wszystkich dotychczasowych i nowych użytkowników. Pożegnajmy jednak sezon 2015 wspólna zabawą z nagrodami.

Więcej…
 

Listopad w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Listopad to moc atrakcji w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dla dużych i małych. W tym miesiącu wśród propozycji znalazły się m.in. zajęcia dla dzieci, spotkanie z psychologiem, warsztaty aktorsko-filmowe oraz zabawy andrzejkowe.

Zachęcamy do zapoznania się z newsletterem i odsyłamy na naszą stronę internetową www.krakownh.pl, gdzie znajdują się wszystkie szczegółowe informacje.

 

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej zaprasza na badania okulistyczne

Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Wielu może więcej KRS 0000052378 zaprasza Darczyńców naszej Fundacji na przełomie XI/XII 2015 r. na bezpłatne kompleksowe konsultacje okulistyczne, które odbędą się w siedzibie Centrum Medycznego „Ujastek” Sp. z o.o. Rejestracja telefoniczna  na wyżej wymienione konsultacje odbędzie się w dniu 2 listopada 2015 r., w godz. 9.30-11.00, tel.12 290 41 58. Ilość miejsc ograniczona.

 

Dzień z kulturą Meksyku

meksykKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a), dnia 07.11 w godz. 11:00 - 13:00 zaprasza na spotkanie pt. Dzień z kulturą Meksyku, realizowane z w ramach cyklu Wyprawy w nieznane z Klubem Jędruś. Wspólnie odkryjemy jego zwyczaje i kulturę i poznamy tradycyjne meksykańskie święta. Dowiemy się czym są papel picado i spróbujemy je wspólnie przygotować. A na koniec - każdy będzie mógł wziąć udział w konkursie z niespodzianką.

Wstęp wolny

 

Spotkanie z psychologiem

sobotaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a), dnia 07.11 w godz. 13:00 - 15:00 zaprasza na spotkanie ze specjalistą - ekspertem w dziedzinie psychologii. Spotkanie składać się będzie z mini-wykładu i części warsztatowej, podczas której rodzice będą mogli zadawać pytania, prosić o porady na temat wychowania i relacji rodzinnych. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu miejskiego Klub Rodziców.

Wstęp wolny

 

60 lat Teatru Ludowego w Nowej Hucie

60-lat-ludowegoTeatr Ludowy kończy 60 lat. Zanim jednak zaprosimy na grudniową Galę Jubileuszową chcemy zaproponować w listopadzie niezwykły Festiwal-Przegląd spektakli, które pozostają w repertuarze teatru.

Zaplanowaliśmy imponującą liczbę 60 przedstawień. Będą się one zmieniać jak w kalejdoskopie, dając możliwość zobaczenia każdego dnia innej sztuki. Nie zapomnieliśmy przy tym o naszych młodszych i najmłodszych widzach. Warto więc zarezerwować czas, tym bardziej, że z tej okazji proponujemy bilety w bardzo atrakcyjnych cenach. Wśród prezentowanych tytułów będą i takie, z którymi będziemy się żegnać. Będą też nowości, które w ostatnich miesiącach cz nawet tygodniach miały swoją premierę.

Zatem nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was, Drodzy Widzowie do wspólnego świętowania.

 

Finisaż wystawy „Wolne Miasto Kraków – w poszukiwaniu nowoczesności”

finisaz-wystawy15 listopada 2015 r. (niedziela) zapraszamy na finisaż wystawy „Wolne Miasto Kraków – w poszukiwaniu nowoczesności”, który odbędzie w Pałacu Krzysztofory. Tematem przewodnim będą podjęte w czasach Rzeczypospolitej Krakowskiej „regulacja i „upięknianie” miasta. Z jednej strony był to symbol postępu. Początek planowania przestrzennego i dalekosiężnej myśli urbanistycznej połączonej z zasadą użyteczności i estetyki zabudowy ważną dla wychowanych w oświeceniowym duchu obywateli.

Pierwsze lata Wolnego Miasta to zdecydowana niechęć wobec spuścizny średniowiecza. Stąd rozbiórka murów obronnych czy kościołów a także klasycystyczny kostium, który ostatecznie przesłonił gotycki detal wielu kamienic. Towarzyszy temu wprowadzenie geometrycznego porządku przestrzennego – pierzeje ulic równa się do linii prostych, burząc to, co poza nie się wyłamywało. Z punktu widzenia dzisiejszej myśli konserwatorskiej były to działania szkodliwe, które znacząco uszczupliły tkankę historyczną a wiele obiektów (np. kościół WW Świętych, Ratusz czy Brama Grodzka) znanych jest nam tylko z ikonografii.

W ramach finisażu o godzinie 12.00 na Sali Fontany odbędzie się rekonstrukcja historycznego posiedzenia Senatu Wolnego Miasta z 1833 roku dotyczącego uchwalenia ogólnego planu „upięknienia” miasta, za którym poszła fala rozbiórek. Usłyszymy zarówno głosy poparcia jak i sprzeciwu, gdyż w owym okresie wielu obywateli miasta zaczynało sobie zdawać sprawę jak szkodliwe było to działanie.

Więcej…
 

Listopad w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu listopadzie. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 


Strona 85 z 108


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)