Dzielnica XVIII

Wernisaż wystawy malarstwa Marka Bielenia

bielenOśrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marka Bielenia, który odbędzie się 10 lutego 2017 r. o godzinie 18.00 w Galerii OKN na os. Górali 5 w Krakowie. Wystawę można oglądać do 15 marca 2017 roku. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Konkurs „Inwestuj(e)my w dzieci”

czas_dzieci3Portal CzasDzieci.pl dotychczas z powodzeniem pośredniczył między miejscami edukacji i kultury a rodzicami, rokrocznie wyróżniając organizatorów najbardziej rozwojowych inicjatyw kulturalnych dla dzieci w prestiżowym konkursie SŁONECZNIKI. Ale warsztaty, lekcje, spektakle i koncerty, to przecież nie wszystko. Nie mniej ważne są miejsca, czyli przestrzeń i infrastruktura. Miejsca, które są bezpieczne i przyjazne dla małych rączek i nóżek, zachęcające do aktywności i odkrywania nowego. Miejsca, które na równi bawią i edukują.

Portal CzasDzieci.pl świadomy tego, że otoczenie ma znaczenie dla wielokierunkowego rozwoju dzieci, postanowił przyjrzeć się bliżej miejscom, obiektom i infrastrukturze, które wspierają rozwój najmłodszych. Bo czy istnieje lepsza inwestycja niż w rozwój dzieci?

Konkurs bierze pod lupę lokalną infrastrukturę. Po co? Po to, by udowodnić, że Polska świetnymi inwestycjami dla najmłodszych stoi. Pokazuje, że nie brak u nas świetnych pomysłów, pasji i fantastycznych ludzi, którzy słowa w czyny zamieniają, dając dzieciom nie tylko ogrom radości, ale miejsca, w których mogą rozwijać się naprawdę.

Więcej…
 

Luty w Ośrodku Kultury Kraków - Nowa Huta

luty_okknhWitajcie! Podczas gdy dzieci cieszą się zimową przerwą od nauki, my planujemy już co będzie działo się w naszych Klubach w drugiej połowie lutego. Dzielimy się dziś z Wami nowymi propozycjami spędzenia wolnego czasu razem z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta. A wśród nich oczywiście nie zabraknie warsztatów, karnawałowych imprez dla dzieci i dorosłych, spotkań ze specjalistami i wykładów. Zaprosimy Was także na koncert Grupy Bez Bisów, z którą przeniesiemy się w nastrojowe klimaty piosenki poetyckiej.

Więcej…
 

Dogoń Żyrafę: Kolor czerwony

303_klub_rodzicowKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 14.02. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na kolejne spotkanie Dogoń Żyrafę w Klubie Rodziców, które odbędzie 14 lutego 2017 r. w godz. 15.30-17.00. Z okazji obchodzonego w tym dniu święta zakochanych do Klubu zawita kolor czerwony, który kojarzony jest właśnie z miłością. Przygotujemy w tym dniu kartki dla najbliższych, którym chcemy powiedzieć, że o nich myślimy i o tym jak bardzo ich kochamy. Nie zabraknie też „czerwonych” zabaw w balonika, „czerwonych’” rymowanek i wszystkiego, co jest związane z czerwonym kolorem.

Wstęp wolny.

 

Wymiana ciepła

wymiana_cieplaIdea ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła” jest bardzo prosta. Należy ustawić wieszak, zapełnić go ciepłymi ubraniami i pozwolić, by potrzebujący bez skrępowania je brali!

Liczymy na Waszą pomoc! Jeśli macie niepotrzebne ciepłe ubrania zachęcamy do przyniesienia ich i rozwieszenia przed wejściem do kiermaszu Emaus os. Willowe 29. Początek akcji w poniedziałek 23 stycznia od godz. 14.00. Akcja potrwa do 4 lutego.

Akcja w Nowej Hucie zaistniała dzięki zaangażowaniu Jacka Dunikowskiego i Gosi Szymczyk-Karnasiewicz.

Zaproście też do udziału inne osoby! Wymieniajmy się ciepłem!

Więcej na : https://www.facebook.com/events/1616076665365728/1617007261939335/?notif_t=plan_mall_activity¬if_id=1485073085775225

 

Zabawa karnawałowa dla dorosłych w Klubie Herkules

herkules_karnawalKlub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dnia 11.02. o godz. 20:00 serdecznie zaprasza na wspaniałą zabawę karnawałową w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Zabawę poprowadzi DJ Jacek, a Organizatorzy zapewnią wyśmienity poczęstunek. Dodatkowo atrakcją wieczoru będzie fotobudka – zabawa, która spodoba się każdemu, niezależnie od wieku i płci.

Zapisy do 3 lutego 2017 r. w Klubie.

Wstęp: 90 zł od osoby

 

Park Ratuszowy i Park Szwedzki – promocja monografii

ratuszowy_monografiaPromocja 15. numeru monografii z serii Parki Krakowa pt. Park Ratuszowy i Park Szwedzki z udziałem autorów - Zbigniewa Myczkowskiego i Romana Marcinka.

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie od 2001 r. jest wydawcą monografii z serii „Parki Krakowa”. Do chwili obecnej powstało 15 numerów. Wydawnictwa te przybliżają piękno „publicznych ogrodów”, ich rys historyczny, pozwalają poznać pierwotne założenia architektoniczne i zmiany jakie następowały w ich wyglądzie, a także postacie historyczne związane z tymi miejscami.

Podczas spotkania będzie można posłuchać wykładu o tych nowohuckich parkach oraz o pracy nad monografią. Będzie to również okazja do otrzymania publikacji wraz z autografami autorów.

Wstęp wolny.

 

Wykład: Nowa Huta – socjalistyczna w formie, fascynująca w treści

socjalistyczna_formaNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) zaprasza 13 lutego o godz. 15:00 na wykład pt. Nowa Huta – socjalistyczna w formie, fascynująca w treści. Wykład poświęcony Nowej Hucie, bardziej i mniej znane fakty związane z historią jej powstania przedstawi słuchaczom Nowohuckiej Akademii Seniora, Maciej Miezian, pracownik Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Oddział „Dzieje Nowej Huty”. Seniorzy będą mieli możliwość posłuchać o gospodarczym i propagandowym charakterze zadania, jakim była budowa Nowej Huty, o jej mieszkańcach, wizytach zagranicznych gości, zwiedzaniu Huty, jako obowiązkowym punkcie pobytu w Krakowie oficjalnych delegacji czy wycieczek turystycznych, historii Huty i kombinatu po 1989 r., założeniach architektonicznych. Organizatorami Nowohuckiej Akademii Seniora są Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

Walentynkowe gry i zabawy dla dzieci

walentynkowe_gryKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 14.02. o godz. 16:30 zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie Walentynkowe gry i zabawy w dniu 14 lutego o godz. 16.30. W Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilkudziesięciu lat. Walentynkowe wyznanie, czyli laurki, liściki, kwiaty, drobne upominki można ukradkiem włożyć do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą. W ten sposób okazujemy miłość, przyjaźń, serdeczność. Wręczamy je najczęściej osobom, których darzymy ciepłym uczuciem: sympatie, przyjaciół, znajomych. W programie walentynkowego spotkania dla dzieci w Klubie Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta przewidziano gry i zabawy walentynkowe, między innymi dzieci w grupach będą tworzyć przepisy na eliksir prawdziwej, trwałej miłości, zbudują pocztę walentynkową i wiele innych.

Wstęp: 6 zł

 

Ogólnopolskie Konkursy Literackie im. Hłaski i OKNO 2017

Zachęcamy wszytkich młodych twórców do udziału w ogólnopolskich konkursach literackich im. Marka Hłaski oraz OKNO 2017. Konkursy otwarte są nie tylko dla twórców z dorobkiem literackim, ale również dla tych mniej doświadczonych. Oba konkursy mają umożliwić młodym i początkującym artystom podzielenie się swoim talentem oraz wrażliwością. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z dołączonym regulaminami i warunkami uczestnictwa:

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marka Hłaski
Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego OKNO

 

Zamknięta rejestracja na szkolenie z "Obserwatorium" - kolejny termin

Miejskie Centrum Dialogu uprzejmie informuje iż rejestracja na szkolenie z obsługi strony internetowej Miejskiego Sytemu Informacji Przestrzennej „Obserwatorium” które odbędzie się 31 stycznia została w dniu wczorajszym zamknięta ze względu na zbyt duża liczbę chętnych – mając to na względzie uruchamiamy dodatkowy termin szkolenia – szkolenie to odbędzie się 2 lutego o godzinie 17.00 również w siedzibie Miejskiego Centrum Dialogu przy ulicy Brackiej 10.

Więcej…
 


Strona 85 z 158


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)