Dzielnica XVIII

VI Świąteczny Ogólnopolski Turniej Szachowy Przedszkolaków o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII

szachyMamy zaszczyt zaprosić Państwa na VI Świąteczny Ogólnopolski Turniej Szachowy Przedszkolaków, który odbędzie się pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisława Moryca dnia 4 czerwca 2016 roku w Samorządowym Przedszkolu Nr 96 na os. Zielonym 27.

Zapraszamy do pobrania pełnego programu rozgrywek.

 

Planszówkowe Kościelniki

planszowki2Klub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 30.05 o godz. 15:00 zaprasza na kolejne planszówkowe spotkanie podczas którego na uczestników czekać będą dobrze już znane gry: DIXIT, w którym dzięki nowym kartom odbędziemy podróże w najdalsze zakątki świata wyobraźni, SABOTAŻYSTA, w której wspólnie poszukamy bryłek złota oraz DOBBLE z którą, jak zwykle sprawdzimy kto jest szybki i spostrzegawczy, a także nowości!

Wstęp wolny

 

Projekt "IDA", czyli jak zdobyć doświadczenie w Niemczech i odnieść sukces zawodowy w Polsce

Jak było u sąsiadów
Wszystko zaczęło się w 2008 roku w Niemczech, gdzie ruszyły projekty IdA- Integration durch Austausch. Projekty miała na celu pomoc osobom, mającym trudności z odnalezieniem się na rynku pracy, poprzez umożliwienie im zdobycia doświadczeń zawodowych w innym kraju Unii Europejskiej. Wyjeżdżając do innego kraju, nie tylko poznajemy odmienną kulturę, lecz także odkrywamy siebie – własne aspiracje, dążenia, możliwości. Wychodzimy poza strefę komfortu i uczymy się przekraczać swoje ograniczenia.

Na stronie www.ida.de można znaleźć wiele wypowiedzi osób, którym wyjazd na zagraniczne praktyki pozwolił wyrwać się z marazmu i rozpocząć nowe życie. Z osób niepewnych siebie, mających poczucie, że na rynku pracy nie ma dla nich miejsca, stali się cenionymi pracownikami. Wśród tych ludzi były osoby z różnymi trudnościami – zmagające się z chorobą czy niepełnosprawnością, samotnie wychowujące dzieci. Nagle okazywało się, że trudności można pokonać; że niepełnosprawność czy samotne rodzicielstwo nie wyklucza rozwoju zawodowego; że mimo wszelkich lęków i obaw pobyt za granicą jest wspaniałym i wzmacniającym doświadczeniem.

Więcej…
 

Uchwała krajobrazowa - konsultacje społeczne

uchwala_krajobrazowa Poprawa harmonii wizualnej miasta, otwarta przestrzeń i koniec z chaosem reklamowym – Kraków jako pierwsze duże miasto w Polsce opracował przepisy lokalne w ramach tzw. „ustawy krajobrazowej”. 9 maja rozpoczynają się konsultacje społeczne przygotowanej przez Biuro Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa koncepcji uchwały dotyczącej „Zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń”, czyli tak zwanej „uchwały krajobrazowej”.

Jest to kolejna forma pozaproceduralnych konsultacji dotyczących prac nad „uchwałą krajobrazową”. W ramach konsultacji, które potrwają do 12 czerwca, przygotowano dla mieszkańców obszerną informację dotyczącą zaproponowanych rozwiązań.

Jedną z okazji do zapoznania się z zaproponowanymi regulacjami jest wystawa poglądowa, dostępna dla mieszkańców w Miejskim Centrum Dialogu przy ul. Brackiej 10. Ponadto opracowano ulotkę oraz broszurę szczegółowo opisującą zaproponowane w koncepcji rozwiązania. W trakcie trwania konsultacji, czyli pomiędzy 9 maja a 12 czerwca, odbędą się też dwie debaty publiczne, do udziału w których zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy.

Więcej…
 

Bądź piękna na Dzień Matki

kosmetyczka_matkiKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 23.05 o godz. 18:00 zaprasza na spotkanie dla kobiet, podczas którego dowiedzą się jak wyglądać młodo i pięknie. Warsztaty będą prowadzone przez profesjonalistki. Kosmetyczki wykonają pokazowe zabiegi i udzielą indywidualnych porad, powiedzą jakich kosmetyków używać i jakie zabiegi stosować, aby skóra jak najdłużej była młoda i zdrowa. Uczestniczki dowiedzą się w jaki sposób w domowym zaciszu zadbać o siebie oraz jakie są najnowsze trendy w kosmetyce kolorowej.

Wstęp wolny.

 

Co nowego w Domu Pomocy Społecznej?

dpsDla 95 osób Dom Pomocy Społecznej na os. Szkolnym 28 i Sportowym 9 to po prostu – dom. Jednak mieszkańcy i pracownicy domów spotykają się czasem z ciekawymi spojrzeniami przechodniów – co tam jest? Jak tam jest? Na pewno mieszkańcy sąsiednich bloków wiedzą, że w ich najbliższym sąsiedztwie są takie placówki, ale co się w nich dzieje?

Więcej…
 

Dogoń żyrafę i niespodzianka przed Dniem Dziecka

klub_303_majKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 31.05 w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza w przeddzień Dnia Dziecka na zajęcia w Klubie Rodziców, gdzie prowadzący przygotowali dla dzieci niespodzianki. Nie zabraknie też wesołych zabaw i harców.

Wstęp wolny.

 

Wystawa Więzień 774. Xawery Dunikowski w KL Auschwitz

dunikowskiWystawa jest okazją do poznania mało znanego okresu w biografii znakomitego polskiego rzeźbiarza Xawerego Dunikowskiego (1875–1964), związanego z czteroipółletnim pobytem artysty w Konzentrationslager Auschwitz.

Więcej…
 

Praktyki w Niemczech

praktyki_niemcyZapraszamy Państwa do udziału w ciekawym międzynarodowym projekcie, finansowanym ze środków Unii Europejskiej i realizowanym na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Dotacja na osobę w ramach projektu wynosi ponad 30 tysięcy złotych.

Więcej…
 

Piknik Pogromców Bazgrołów

pogromcy_bazgrolowPogromcy Bazgrołów, Biblioteka Polskiej Piosenki oraz Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały zapraszają na piknik sąsiedzki oraz potańcówkę z polskimi przebojami (na żywo zagra zespół Ladies and Gentelemen). Spotykamy się 21 maja 2016 o godz. 15.00 pod blokiem na ul. Stachiewicza 19.

Więcej…
 

Rodzinny Piknik Ekologiczny - Dbam o czyste powietrze

rodzinny_piknik_ekoWydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na Rodzinny Piknik Ekologiczny pod hasłem „DBAM O CZYSTE POWIETRZE”, który odbędzie się 21 maja 2016 roku w Parku im. H. Jordana w godz. 11.00-17.00.

Więcej…
 


Strona 85 z 132


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)