Dzielnica XVIII

OGŁOSZENIE

Dzielnice: XIV „Czyżyny” z siedzibą w Krakowie os. Dywizjonu 303 34, XVI „Bieńczyce” os. Kalinowe 4, XVII „Wzgórza Krzesławickie” os. Na Stoku 15, XVIII „Nowa Huta” os. Centrum B 6 - ogłaszają nabór uczestników na turnus rehabilitacyjno – wczasowy, dofinansowany przez dzielnice w ramach zadania powierzonego z zakresu problematyki osób niepełnosprawnych.

Więcej…
 

Dzieje się w Nowohuckiej Biblioteki Publicznej

Dyrektor Nowohuckiej Biblioteki Publicznej Zofia Konik: Komisja Kultury Rady Dzielnicy XVIII uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym w naszej bibliotece dla Rad Dzielnic. Przedstawiłam im nasze działania - byli pod wrażeniem, że tyle się w bibliotece dzieje. W tym roku z Rady Dzielnicy XVIII otrzymaliśmy 16 tys. zł. w tym: 12 tys. zł przeznaczymy na wymianę drzwi wejściowych w Bibliotece na os. Zgody; 1 tys. zł  – na zakup lady bibliotecznej w F.1 na os. Młodości ; 2 tys. zł  przeznaczymy na zakup nowości wydawniczych dla pięciu agend w  Dz. XVIII  i 1 tys. zł na zakup stojaka na rowery przed Biblioteką Główną na os. Stalowym 12.

Więcej…
 

Stawiamy na sport i edukację

Będąc członkiem zarządu Dzielnicy XVIII, od ponad dwóch lat, prowadzę merytoryczny nadzór nad pracami Komisji Edukacji, Turystyki i Sportu. Komisja ta zajmuje się przede wszystkim sprawami związanymi ze współpracą z przedszkolami, szkołami i żłobkami na terenie dzielnicy, sportem w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu, jak również utrzymaniem i doposażeniem ogródków jordanowskich.

Więcej…
 

Drugie życie elektrośmieci

Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 mieszczący się na os. Szkolnym 26 podjął się zbiórki elektrośmieci w ramach konkursu „Drugie życie elektrośmieci” organizowanego przez Europejską Platformę Recyklingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Europejską Platformę Recyklingu Batteries Poland Sp.z o.o. Dziesięcioosobowy zespół  złożony z młodzieży tej szkoły i ich opiekuna, koordynuje działania związane z ZSEE oraz zużytych baterii.

Więcej…
 

Życzenia Wielkanocne

 

Plan Zagospodarowania Przestrzennego Centrum Nowej Huty

Poniżej udostępniamy dokumenty do pobrania:

Obwieszczenie

Mapa

 

Informacja dla mieszkańców i przedstawicieli komitetów budowy kanalizacji

Pobierz stąd.

 

Nowe zasady odbioru odpadów - opłaty za śmieci

Pismo skierowane przez radnych Dzielnicy XVIII na ręce Wojewody Małopolskiego – pobierz.

 

Między kulturą, a infrastrukturą

Mieszkańcy przychodzący na dyżury radnego, najczęściej proszą o interwencje i wsparcie  w remoncie drogi czy chodnika. To zrozumiałe, mówią o tym co im w codziennym życiu najbardziej przeszkadza. Rzadko  na moich dyżurach ktoś upomni się o działania związane z szeroko pojętą kulturą. Oczywiście dla nas wszystkich warunki życia są istotne, ale ważne jest też coś jeszcze, bo przecież „nie samym chlebem żyje człowiek”. Myślę, że konieczne jest zachowanie równowagi pomiędzy „infrastrukturą” i „kulturą”. Rada Dzielnicy XVIII musi zachować delikatny balans między tymi sferami życia naszych mieszkańców, dlatego  dziś chciałabym zwrócić uwagę na działania Komisji Kultury i Odnowy Zabytków. W naszej dzielnicy działalność placówek kultury powinna być ukierunkowana na  potrzeby  różnych grup społecznych: godzić  starszych, stanowiących duża grupę mieszkańców i młodych,  społeczności miejskiej i podmiejskiej, w  dawnych wsiach, które dziś znalazły się w obrębie miasta.

Więcej…
 

TRUDNE SPRAWY SPOŁECZNE

Już trzecią kadencję jestem radną Dzielnicy XVIII z os. Teatralnego i często słyszę pytanie  - dlaczego zostałam radną? To pytanie zasadne, ponieważ nigdy tak naprawdę nie interesowała mnie polityka. Zostałam radną bardziej za sprawą Stefana Żeromskiego, na lekturze którego było wychowane moje pokolenie, a nasi nauczyciele  kładli duży nacisk, by los pojedynczego człowieka nie był nam obojętny, a w domach mówiono dużo o Polsce i patriotyzmie.

Więcej…
 

BUDŻET MOŻLIWOŚCI - 2013

Już od kilku lat, początek roku w Radzie Dzielnicy jest czasem przykrawania listy potrzeb do ostatecznych środków finansowych. Zadania bowiem planujemy z wyprzedzeniem, zakładając na ich wykonanie określone kwoty, ale (ostatnio) bez gwarancji, że wszystkie zostaną wpisane do naszego budżetu, i że później zostaną zrealizowane.

Więcej…
 


Strona 86 z 99


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)