Dzielnica XVIII

Obchody 72. rocznicy Akcji "Koppe" - Kraków, 9-10 lipca 2016

koppeW dniu 11 lipca przypada 72. rocznica Akcji Specjalnej Koppe, przeprowadzonej w Krakowie przy ul. Powiśle przez żołnierzy z harcerskiego batalionu „Parasol”, przy wsparciu Kedywu Okręgu Kraków AK, celem której był niemiecki dygnitarz gen. Wilhelm Koppe.

Więcej…
 

Obywatelska aktywizacja seniorów

mankoOd dwóch dekad populacja osób 60+ nieustająco rośnie. W Polsce stanowi dziś 22% społeczeństwa. W roku 2030 odsetek ten wzrośnie do 28%, a w 2050 roku wyniesie aż 39%. Polacy będą wówczas najstarsi w Europie. Dlatego już teraz warto zadbać o komfort życia i aktywizację seniorów, których grono zasilimy w bliższej lub dalszej perspektywie.

Jedną z form zwiększania świadomości i wrażliwości społecznej na kwestie senioralne, jest nieustanna edukacja – zarówno młodych, którzy też kiedyś będą seniorami, jak i osób starszych, które na emeryturze wcale nie muszą rezygnować z aktywności społecznej. Zaniedbany dialog międzypokoleniowy trzeba odbudować, dlatego też Stowarzyszenie MANKO i redakcja „Głosu Seniora” pragną oddać głos osobom starszym, organizując dla nich dwudniowe warsztaty dziennikarsko-obywatelsko-medialne w 8 miastach na terenie całej Polski (Kraków, Rzeszów, Rybnik, Opole, Kłodzko, Nowe Miasto Lubawskie, Bydgoszcz, Gdańsk). Warsztaty mają na celu aktywizowanie osób starszych, zwiększenie frekwencji seniorów w przestrzeni publicznej poprzez ich obecność w mediach oraz propagowanie prospołecznej postawy wśród osób 60+. W związku z warsztatami planujemy wydanie lokalnych edycji „Głosu Seniora” (rzeszowskiej i krakowskiej) a także lokalnych wkładek z tekstami uczestników naszych warsztatów w ogólnopolskich „Głosach Seniora”.

Więcej…
 

Wakacje z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

wakacje_okknhWraz z gorącymi pozdrowieniami przesyłamy newsletter, w którym znajdziecie informacje o tym, co będzie działo się w naszym Ośrodku w ten letni czas.

Poza akcją Lato w Mieście dla dzieci, która odbywa się we wszystkich 12 klubach, zapraszamy Was również na wydarzenia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, do Klubu Rodziców w Klubie Dukat a w sierpniu na wspólne świętowanie Dożynek Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Wszystkim - mniejszym i większym, tym którzy wyjeżdżają i tym, którzy zostają w mieście, życzymy wspaniałych, słonecznych wakacji!

 

Wakacje w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną podczas wakacji. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

Średniowiecze da się lubić - gry terenowe, warsztaty, inscenizacje, kultura średniowiecza

sredniowiecze_2016Przez całe wakacje zapraszamy do polubienia wieków średnich. Jak co roku Muzeum Historyczne miasta Krakowa przygotowało dla miłośników kultury i obyczajowości średniowiecza oraz tych, którzy jeszcze nie są do końca przekonani, wiele atrakcji pod wspólną nazwą Średniowiecze da się lubić.

Więcej…
 

Lato w mieście z MHK

program Lato w mieścieJak co roku Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na wydarzenia, które będą się odbywały w czasie wakacji. Wydarzenia te to m.in.: interesujące warsztaty plastyczno-muzyczne, ciekawe spotkania, spacery oraz wspólne zwiedzanie wystaw. Spotkania odbywać się będą we wszystkich oddziałach MHK.

Więcej…
 

Dni Nowej Huty - relacja

rower


Rower wygrała rodzina z
os. Krakowiaków. Gratulujemy!!!

Pogoda nie zawiodła, mieszkańcy dopisali organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Dni Nowej Huty, które odbyły się w sobotę 11 czerwca, zgromadziły obok NCK prawdziwe tłumy Nowohucian. W bogatej ofercie imprezy każdy znalazł coś dla siebie. Konkursy, występy, wesołe miasteczko – to tylko niektóre z licznych atrakcji, z których korzystać można było zupełnie za darmo!

Więcej…
 

Dni Nowej Huty - podziękowania

Jak co roku nie zawiedli nasi Partnerzy, bez których nie moglibyśmy zaproponować nowohucianom tak bogatego programu.

Partnerzy

Krakowski Holding Komunalny, AcelorMittal, MPEC, MPWIK, MPK, MPO, Zakłady Sanitarne w Krakowie, O.K. Norwida, Kino Sfinks, ArtZONA, O.K. Kraków Nowa Huta, Nowohucka Biblioteka Publiczna, Muzeum PRL-u, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Dzieje Nowej Hucie, ZIKiT, ZZM, Szpital im. S. Żeromskiego, Hutnicza Fundacja Zdrowia i Pomocy Społecznej, Fundacja Ukryte Skrzydła, Speedway Wanda Instal Kraków, Policja, Straż Miejska, Szkoła Aspirantów PSP, OSP Wróżenice, Wodne Pogotowie Ratunkowe, Poczta Polska, Stowarzyszenie Moto Corde, Cosinus, Barwa, Hotel Holiday Inn, NH Team, Nowa Huta Travel, KrakSport, Babki z Nowej Huty, Fundacja Bartla, Stowarzyszenie Dom Nadziei, Dart Team Aleja Róż, Fitness Platinium, Fundacja MATIO.

Partnerzy medialni
Głos Tygodnik Nowohucki, Radio Nowohuckie.PL, www.kraków.pl

Więcej…
 

Rozpoczyna się rekrutacja do II edycji międzynarodowego projektu rozwoju kompetencji w zawodzie Kucharz – „Gotuj po hiszpańsku”

gotuj_po_hiszpanskuFundacja PROAKTYWNI rozpoczyna rekrutację do II edycji projektu kształcenia umiejętności kulinarnych w zakresie kuchni hiszpańskiej i śródziemnomorskiej w Hiszpanii. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 22 lipca 2016. W projekcie mogą wziąć udział osoby młode w wieku od 18 do 35 roku życia, pozostające bez pracy, zamieszkałe w Krakowie lub powiecie krakowskim.

Więcej…
 

Jesteśmy na fanpejdżu, działamy w realu, czyli o projekcie „Chcę-Mogę-Potrafię. Aktywni 60+” realizowanym przy wsparciu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta i Teatru Łaźnia Nowa.

aktywni_60_plusWystartowaliśmy w marcu. Była jeszcze zima, a my rozpoczęliśmy warsztatem kreatywno-rozwojowym „Mapy Marzeń”, który poprowadziła Kasia Habowska - zawodowo od 13 lat w korporacji, pełni też funkcje coacha wewnętrznego, prywatnie coach kobiet, które pragną od życia CZEGOŚ WIĘCEJ! Ponadto mama, żona, kumpela, blogerka (znajdziecie ją tu: www.wszystkomozliwe.pl i tu www.osobyzasoby.pl). Związana z Nową Hutą od urodzenia, działa lokalnie - myśli globalnie.

Potem gościliśmy panie, które chciały dowiedzieć się czegoś więcej na temat budowania pięknego stylu i dobierania kolorów oraz fasonów ubrań do swojej sylwetki i typu urody. Warsztaty zrealizowała nowohucianka Joanna Tor-Gazda, projektantka ubioru i kapeluszy, autorka poradników i konsultantka ds. wizerunku, założycielka marki dostrajanie.pl Według Joasi, Nowa Huta to wprawdzie nie Nowy Jork, ale potencjał twórczy jej mieszkańców budzi się na wiosnę. Tworzyć można obrazy, muzykę, spektakl, powieść lub po prostu własny styl ubierania. Ubranie jest narzędziem komunikacji za pośrednictwem, którego możemy powiedzieć kim jesteśmy, co nas interesuje, a nawet jakie są nasze wartości. Poprzez odpowiedni strój możemy przekazać szacunek, radość, optymizm lub stworzyć dystans, zbudować mur między nami a resztą świata. Każdy ma swój styl, ale nie każdy buduje go świadomie.

Więcej…
 

Rodzinne pływanie

rodzinne_plywanie2Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „KOLNA” oraz Centrum Rozwoju Com Com Zone zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę ”.

Główną ideą akcji „Rodzinne pływanie” jest integracja rodzin oraz zachęcanie ich do wspólnego, aktywnego i sportowego spędzania wolnego czasu. Jest to świetna promocja sportu rodzinnego oraz zdrowego stylu życia.

„Rodzinne pływanie” skierowane jest do krakowskich rodzin zameldowanych na terenie Gminy Miejskiej Kraków. W ramach projektu, zainteresowane rodziny będą mogły skorzystać z bezpłatnej nauki pływania pod okiem doświadczonego instruktora. W skład jednej rodziny może wejść maksymalnie pięć osób, tj. dwoje rodziców (lub rodzic) i max. 3 dzieci (od 5 lat do 16 roku życia), zameldowanych na terenie Gminy i Miasta Kraków. Warunkiem wzięcia udziału w programie będzie wypełnienie ankiety dostępnej na miejscu.

Więcej…
 


Strona 86 z 138


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)